Lange motokeskuses selguvad juunioride motokrossi maailmameistrid

Lange motokeskuses selguvad juunioride motokrossi maailmameistrid

29.-30. juulil kogunevad Tartumaale, Haaslava vallas asuvasse Lange motokeskusesse maailma parimad noored motokrossi- sõitjad, et selgitada välja 2017. aasta maailmameistrid.

Võistlusklasse on kokku kolm, sõitjaid on oodata kuni 200 ja nad tulevad üle maailma ligi 30 riigist. Võistlus on ka heategevusprojekt, sest sündmuse tulud lähevad läbi õnnetuse liikumispuude saanud laste toetuseks.

Juuli lõpus Lange motokeskuses sõidatavatel juunioride maailmameistrivõistlustel selguvad maailmameistrid kolmes klassis: 65 cm3, 85cm3 ja 125cm3.

Lauri Roosiorg, Lange motokeskus: „Oleme väga tänulikud nii maailmameistrivõistluste promootorile Youthstream'ile kui ka Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioonile selle võimaluse eest korraldada selline suursündmus Lange Motokeskuses. Kindlasti näitab see meie keskuse tugevat taset nii Eestis kui ka välismaailmas. Samuti on see meile kinnituseks, et oleme oma asja õigesti ja hästi ajanud. Lisaks sellele on meil suur au ja kindlasti ka vastutus võõrustada siin ligi 30-ne riigi noori tippe ja näha kuidas Lange motokeskuses selguvad tänavused maailmameistrid.”

Helen Urbanik, Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon peasekretär: "Eesti noored lähevad kodurajal kindlasti kõrgeid kohti püüdma ning kutsun kõiki fänne neile raja kõrval kaasa elades veelgi hoogu juurde andma. Kohe algav hooaeg näitab täpsemalt, milline on meie sõitjate hoog, suurmad lootused on hetkel seotud Meico Vettikuga, kes eelmisel aastal tõi Venemaal peetud maailmameistrivõistlustelt koju hõbemedali. Kahtlemata on see aga kõigile meie noortele super võimalus osaleda maailmameistrivõistlustel ja võrrelda oma taset sõitjatega kogu maailmast. Ka mõjutab rahvusvahelise tiitlivõistluse toimumine Eestis spordiala positiivselt."

Lange motokeskuses on varem toimunud heategevuslik motokross Tanel Leok ja sõbrad, millega koguti raha läbi õnnetuse liikumispuude saanud laste toetuseks. Motokrossi juunioride maailmameistrivõistlustega kutsutakse taas sellisel moel heategevusliku raha kogumine ellu ja kogu sündmuse tulud lähevad läbi õnnetuse liikumispuude saanud laste toetuseks. Seda toetab ka kohapeal toimuv oksjon, kus läheb müüki tänaste motokrossi staaride ja ka värskete juunioride maailmameistrivõistluste sõiduvarustus.

17. Märts 2017Sport

Lisa kommentaar