Pool sõiduõppest simulaatoriga

Pool sõiduõppest simulaatoriga

Kas autosõidu saab selgeks arvutimängu sarnase simulaatoriga harjutades? Soomes igatahes nii juba tehakse ja tulemus on julgustav. Meie võimud suhtuvad sellesse siiski ettevaatlikult.

Soome CAP-Autokoulu teeb huvitavat eksperimenti – B-kategooria ja mopeedauto juhiloa taotlejale antakse võimalus pool õppesõidutundidest läbida mitte päris auto, vaid sõidusimulaatori roolis. Mullu sügisel tänu võimudelt eriloa saamisele alanud katse on saanud sisse üle ootuste suure hoo. „60 protsenti õppureist valib nüüdseks simulaatoriõppe,” ütleb CAP Groupi tegevjuht Pekka Kari.

Õpilane sõidab simulaatoriga algõppe kohustuslikust 18 sõidutunnist esimesed üheksa, mille kestel saab selgeks rooli-pedaalide-käigukangi-lülititega tegelemise, õpib hoidma õiget sõidurada ühe- ja kahesuunalisel teel, ristmikke ületama jms. „Kui õppe saab nii-öelda tükeldada algosadeks ja seda ei sega pärisliiklus teiste autode ja jalakäijatega, omandab õppur autojuhtimise alused kiiremini ja paremini,” ütleb Kari. Lisaks sõidetakse simulaatoriga hiljem ka pimeda- ja libedasõidutunnid ning täiendkoolituse käigus harjutatakse veel ka ohuolukorras käitumist, mida siiani treeniti suletud rajal.

Eestis on kaugteooria- ja simulaatorikoolitusega vahest kõige kaugemale jõudnud autokool Autosõit.

Loe lähemalt 15. märtsi Autolehest.

15. Märts 2017Auto

Lisa kommentaar