Päästeameti Bandvagn – sinna, kus lõpeb asfalt

Päästeameti Bandvagn – sinna, kus lõpeb asfalt

Päästeamet sai kätte kaks esimest renoveeritud roomikautot Bandvagn, mida saab raskesti läbitaval maastikul kasutada inimeste ja varustuse veoks.

Tegelikult on Rootsi militaarsõidukeid Bandvagn kasutatud päästeametis juba alates 2008. aastast, kui need saadi Eesti kaitseväelt. Möödunud sajandi 80ndate algusest pärit tehnika on päästjatele abiks olnud mitmes raskes olukorras, kuid vanatehnika töökindlus ja ökonoomsus jättis soovida.

„Meie jaoks on Bandvagnite renoveerimine olnud väga pikk protsess,” kirjeldab olukorda Päästeameti Päästetöö osakonna valmisoleku talituse ekspert Ivar Frantsuzov ja lisab: „2008. aastal, kui me Bandvagnid kasutusele võtsime, alustasime kohe nende modifitseerimise ja renoveerimisega. Meie jaoks tähendas renoveerimine siiani seda, et me võtsime lihtsalt doonorite küljest vajalikke varuosi. Umbes seitsme aastaga olid meil doonorid teatud juppidest, mida kõige rohkem vaja läks, tühjad. Eelmisel aastal saime lõpuks raha, et need sõidukid korralikult ära renoveerida.” Kui praegu said valmis esimesed kaks Bandvagnit, siis sel aastal renoveeritakse neid veel kolm ning järgmisel aastal samuti kolm. Seega saab Päästeamet oma töövahendite hulka kokku kaheksa tehnilises mõttes parimas korras roomikautot.

Roomikud renoveeris Baltic Defence & Tehcnology OÜ (BDT) ja tööd olid väga mahukad. Esiteks läksid vahetusse mootor ja käigukast, kus vanad Fordi V-6-bensiinimootorid asendati 2001.–2003. aasta C-klassi Mercedes-Benzilt tuttavate 2,7liitriste R-5 turbodiislitega ning viiekäigulise automaatkäigukastiga.

Loe lähemalt 8. märtsi Autolehest.

8. Märts 2017Auto

Lisa kommentaar