TELLIMISKAMPAANIA

AUTONDUS

Porsche Taycan on Eesti aasta auto 2021

Porsche Taycan on Eesti aasta auto 2021 (20)

Autoajakirjanikest žürii valis Eesti aasta autoks Porsche Taycani. Tegemist on esimese elektriautoga, mis sellise tiitli võitnud. Taycan kogus 37 punkti, Land Rover Defender 36, Peugeot 208 34, Toyota Yaris ...

MOOTORISPORT

VIDEO. Ralli: Avarii teinud Teemu Suninen homme enam ei jätka

VIDEO. Ralli: Avarii teinud Teemu Suninen homme enam ei jätka

Monte Carlo ralli esimesel kiiruskatsel hirmuäratava avarii teinud M-Sport Fordi sõitja Teemu Suninen peab võistluse pooleli jätma. Soomlase auto sai avariis sedavõrd palju kannatada, et tal Monte Carlo ...

AUTOTÖÖSTUS

Alpine ja Lotus teevad koos elektrilise sportauto

Alpine ja Lotus teevad koos elektrilise sportauto

Renault ja Lotus teatasid, et hakkavad koostööd tegema ning esmalt sünnib sellest elektriline sportauto. Lisaks uue mudeli arendamisele ja tootmisele plaanitakse üheskoos osaleda ka autospordis. Kahel ...

PROOVISÕIDUD

SEAT Ateca - auto24 proovisõit

SEAT Ateca - auto24 proovisõit(13)

Ajast, mil SEAT oma esimese linnadžiibi turule tõi, on möödunud tänaseks juba üle nelja aasta. Eelmisel aastal aga esitleti uuendatud Atecat ning täna vaatamegi üle, mida uut tõi endaga kaasa Ateca ...

PÄEVAUUDISED

Circle K lõpetab biolisandiga bensiini müügi

Circle K lõpetab biolisandiga bensiini müügi(8)

Circle K teatas, et hakkab müüma aastaringselt mootoribensiine, mis ei sisalda enam etanooli, et vastata Eesti tarbijate ootustele ja nõudmistele. Seadusest tuleneva taastuvenergia kohustuse täidab Circle K ...

LIIKLUS

Ettevaatust: jäävihm on muutnud teed ohtlikult libedaks

Ettevaatust: jäävihm on muutnud teed ohtlikult libedaks(4)

Jäävihma tõttu on teeolud Harjumaal, Raplamaal, Läänemaal, Pärnumaal ja Saaremaal väga keerulised. Jäävihma tõttu esineb riigi põhi- ja tugimaanteedel ohtlikke libedaid lõike. „Riigiteede hooldajad on täies ...

AUTOPÄEVIK

Autopäevik. Kuidas säästan poole aasta palga?

Autopäevik. Kuidas säästan poole aasta palga?(5)

Jõudsin hiljuti ikka, mil paljud teevad seni elatud elust kokkuvõtteid ja mõtlevad, et on juba omajagu rabatud ja võiks elu teisel poolel täiel rinnal elada. Nii minagi. Unistuste auto ostmine on üks ...

Lexus GS: töökindel, aga mõne väga kuluka veaga (18)

GS 450h oli 2006. aastal tehnoloogiline meistriteos, mis pakkus mõndagi seninägematut. Ka hind oli vastav: algas ligi 900 000 kroonist ja ulatus parema varustuse korral üle miljoni (vastavalt u 57 500 eurot ja 64 000 eurot). Foto: Pille Russi

Lexus GSi kolmas põlvkond on vastupidav, kuid sellelgi autol on tüüpvigu.

Lexuse Euroopa mudelivalikust on GS kadunud, aga näiteks Ameerikas müüakse seda senini. Kolmanda põlvkonna auto, mida toodeti aastatel 2005–2012, on Eestis GSi kõige populaarsem mudel, mis läks vähemalt kuni majanduskriisini siin uuena kaubaks hästi. Selle auto ilmselge trump on üks kaunimaid disaine, millega Lexus on üleüldse maha saanud, ning pikalt võis vaieldamatuks eeliseks pidada ka laitmatut töökindlust. 15 aastat ja sajad tuhanded kilomeetrid on aga sellegi auto nõrgad kohad välja toonud.

Edasi lugemiseks:

Loe kõiki artikleid

Osta artikkel

Juba ostetud?

KOMMENTAARID

Per-Astra 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Euroopa autotööstus oskab ka häid sõidukeid toota, mida inimesed on nõus ostma.
36
Sos 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Üldiselt antud põlvkonna GS-id on juba nii ära sõidetud, et suhteliselt mõtetu osta.
70
Sass0101 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Jaapani luksusautode põhihäda ongi see, et mõningad elutähtsad jupid maksavad hingehinda. Kasutatuna on paljudele mudelitele juppe raske leida ja enamik originaalosad.
60
imelik see elu 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Mina olen Jaapani autodesse suhtunud nii nagu omal ajal Jaapani fotoaparaatidesse. Jaapani fotoaparaadid olid tippkvaliteediga, kuid mitteremonditavad, eriti nn digiseebikarbid. Või õigemini, mõttekam oli osta uus kui remontida vana. Sama on sealsete autodega - kui garantii läbi, siis anna vana tagasi ja liisi uus, sest remondile kuluva raha eest saab liisida uue.
Ei tea, kuidas praegu, aga 90ndatel Soomes oligi nii: Toyota, Honda, Nissani müügiplatsid olid puupüsti täis uute vastu vahetatud vanu autosid. (Vahemärkus: sai nähtud hulgim ka nn 15 a vanu jaapani sõelapõjasid, millele uued rattakoopad ja küljekarbid juurde keevitati, aga kapitalism: riikad ja vaesed.) Tol ajal tundusid vaese eestlase poolt vaadatuna tagasi toodud autod nagu uhiuued, aga klientidel oli mõttekam 3 ... 5 aastat vana auto firmale tagastada ja uus võtta. Küsisin veel, et mis nende "nagu uute" autodega tehakse. Vastati, et ei müüda edasi, vaid viiakse Jaapanisse (või Inglismaale), töödeldakse ümber ja tehakse neist uued autod.
Aga no tõesti, kui remont maksab 3000 euri ja liisingu/rendi kuumakse on koos kaskoga on 250 euri?
108
cantu 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
to imelik see elu
Needsamad 3000 eur haihtuvad nagunii omaniku taskust, kuna uus auto lihtsalt odavneb.

See pilt ei ole nii must-valge. Uued autod on hea valik, aga ka kasutatud auto hea ajalooga ja headest kätest samuti (v.a. muidugi kahtlased leedu konstruktorid)

52
Mati 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Ega sama klassi euroauto parem pole, kõigil neil hädad küljes, mis võivad mitu tuhat eurot nõuda.
142
ei noh 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Miks suurkliendid (takso, politsei, post, kuller) oma 3 ... 5 aastat vanad autod liisingufirmale tagasi annavad? Läbisõidud on suured ja remont kallis ja aega!!! raiskav. Nende ökonomistid ja raamatupidajad on juba ammu välja arvutanud ja peenhäälestanud läbisõit/aasta ja selle kulu. Soodsam on uue auto enamvähem kindlat kuumaksu maksta, kui ootamatute ja aega raiskavate remontidega jännata.
Pensionär, kirikuõpetaja ja koduperenaine on teine asi, need sõidavad "korra nädalas" 10 km poe või kiriku vahet. Neil kannatab tõesti kobedam 250 000-se läbisõiduga masin soetada ja loota, et kõik läheb hästi veel järgmised 5 aastat, millal 300 000 mittaril ees on. Ja ka kiiret kuhugi ei ole: tööle õigel ajal nui neljaks ei pea jõudma ja remondijärjekorras ka aega passida - päevad pikad.
110
Sm 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Kui eeldada, et 2000-3000 euri ainukeste nõrkade lülide remondi alla panek tähendab muretut sõitu järgmised 200tuhat kilomeetrit või rohkem, siis see niiväga kallis ei olegi. See tähendaks pikas perspektiivis sisuliselt vaid circa 0.01-0.02eur/km auto pidamiskulule lisaks.
Muus osas on ju tegu väga töökindla autoga, vahetad ainult kuluosi. Muud lülid ja elektroonika neil niisama heast peast ei lagune nagu samaväärsetel sakslastel kombeks. Turuväärtus langeb sama ajastu sakslastega võrreldes ka aeglasemalt.

Uut autot liisides võid kindel olla, et kulutad vähemalt samapalju igal aasta auto turuväärtuse langemisele. Ja seda juba odavat säästuautot liisides. Võrdväärse sõidumugavusega keskmisest kallimad autod kaotavad veelgi üüratumas summas turuväärtust iga aastaga.
174
to Sm 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Remondid ühest otsast ja samal ajal teisest juba pudeneb. See on sellise päevinäinud Lexuse-omaniku reaalsus ja tänapäev. Jaapani autode kvaliteet peegeldub ilmekalt tänavapildis. Praktiliselt neid ju polegi ja vanemad isendid on sootuks haruldased, mudelid lähevad järjest tootmisest maha, kuna puudub nõudlus. Pigem on tegemist sellega, et keskmise jaapanlase omanik on lihtsalt äärmiselt vähenõudlik ja suudab pisku üle põhjalikult vaimustuda.
418
Meelis49 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Üldse ei võtaks sõna, kui lugesin kaks sõna -kaunimaid disaine-! Jaapani disaini kohta tõepoolest kehtib see vanade Lexus LS seeriate osas. Jaguar XF-i omanikuna GS-ga disainiga ei võrdleks!
414
To "to sm" 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Pigem mitte. Nagu ma ütlesin siis see auto päris töökindel. Laias laastus need nimetatud probleemid on hooldatud autol pigem erandid, kui reeglid (ainult hübriidi aku on selline loll kulu mis nii ehk naa varem või hiljem tuleb, aga hübriidi ma sellises vanuses nagunii ei soovitaks).

Kinni jäänud kolvid on omaniku hooletus, ketid neil reeglina kestavad (samal ajal kuulen kuidas osadel bemmidel iga 100k tagant neid vahetatakse, vahetamiseks võetakse käigukast maha jms totrused), vvti ajami kõrinaid esineb ka pigem hooletu õlivahetuse tõttu.

Isegi kui peaks sattuma mõne erandi otsa, kus loetletud vigadest midagi esineb (kõik korraga peaks ikka ränk loteriivõidu tõenäosus olema), siis parandad ära ja sõidad muretult pikka aega.

Kasutatud premium sakslasele omast remondid ühest otsast-laguneb teisest otsast asja suurem osa lexustega ei ole. Lagunev Lexus on üldiselt erand mida juhtub harva, samamoodi nagu vahest erandina õnnestub sakslastel mõni vastupidav premium auto teha.
141
rõõm õlistest näppudest 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Just eelnevalt seletati, et miks vanu jaapanlasi tänavapildis nii vähe on. Juba 1990 oli see vähemalt Soomes nii, et Jaapani autofirmad ostsid omad vanad autod tagasi ehk uue sai palju soodsamalt, kui vana tagasi viisid. Saksa autofirmad aga läksid teist teed. Näiteks Mercedes varustas originaal"juppidega" ka oma 30-aastaseid autosid, vähemalt kunagi oli see nii. Jaapani firmad aga korjasid oma kasutatud autod turult kokku, ega lasknud neid teisele ringile. Mõneti õige: turul kujuneb arvamus, et jaapani auto ei lagune, kuna uus auto on kvaliteetne ja vanu ei ole saadaval.
310
Mis pagana.... 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
...juttu siin eksperdid ajavad. Üks ütleb, et linnapildis pole jaapaniautosid, teine ajab disainijuttu sõites ühe vanema ja koledaima "luksus"-mondeo ehk XF-iga. Püha jumal küll hakka või uskuma, et eestlaste viga ongi geneetiline lollus.

Vanu Jaapani sõidukeid on tänavapildis vähe, sest vanem põlvkond eurooplasi ei uskunud Jaapani sõidukitesse. Olid alles hiljuti igasugu KIA-d ja Hyundaid pilamist väärt, kuid hetkel on asjalood hoopis teised...

Ei viida neid Soome vähekasutatud Jaapani sõidukeid kuskile Jaapanisse, tehased UK-s jm Euroopas, miks peaks taaskäitlema teises maailmaotsas kus pole konkreetseid tehaseidki. Soome läbinisti vanu autosid täis, aga samal ajal heas korras.

Joooohaidi, mis jutt.
106
Jps 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Vähe on neid tänavapildis seepärast, et keskmisele eestlasele on staatuse sümbol saksa auto.
Uue liisijal on suva kui palju kette ja turbosid ja käigukaste järgmised omanikud hooldama peavad.

Uuena võibolla lexuste erinevatel mudelitel polegi niipalju eeliseid (seepärast GS näiteks tootmisest maha läks, uuena ta ei suutnud väga konkureerida). Samas kasutatud peast on nad väga kindlad valikud kui hooldatud on.
62
Peeedu 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Euroopa turul pole japsid olnud suured tegijad. Kui on oma firmamärgid ja töökohad on patriootlik sõita nendega. Soome sugused riigid oma markide puudumisega tegid Toyotast suure brändi kohapeal. Maailm on suur ja Toyota on tuntud üle ilma ning sealt need suured müüginumbrid tulevad.
Selle tõttu pole järelturul ka Lexust just palju võtta. Aga selle eest kasutatud A,B või M mis meil ruulivad on eriti Saksa turul kuhjade viisi. Uuemaid-vanemaid ning lisadega ja ilma.
70
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

Kas Chrysler lahkub Venemaalt?

Kas Chrysler lahkub Venemaalt?

Chrysler lõpetab Venemaal autode müügi, kirjutab ajakiri Avtorevju, kuid päris lõpuni see siiski selge ei ole. Ühelt pool kinnitas importöör ajakirjale, et Chrysler siiski ei lahku, teisalt teatasid ...

Ralli: Evans tõusis liidrikohale, Tänak jätkab kolmandana

Ralli: Evans tõusis liidrikohale, Tänak jätkab kolmandana

Monte Carlo ralli sündmusterohke teise päeva lõpuks tõusis võistluse liidriks Elfyn Evans, kes edestab Sebastien Ogieri ja Ott Tänakut. Hommikul enne hoolduspausi sõidetud kolmel kiiruskatsel vajutas gaasi ...

Päeva leid. Müüakse haruldast Saab 90

Päeva leid. Müüakse haruldast Saab 90(3)

auto24.ee vahendusel müüakse üsna haruldast Saab 90, mis on omamoodi segu Saab 99-st ja Saab 900-st. Müüja küsib 1984. aasta auto eest kuulutuses 3200 eurot. "Heas sõidukorras, kere korralikult ülevärvitud. ...

Koroonakriis ja pehme talv vähendasid liiklusõnnetuste arvu ja liikluskindlustuse hinda

Koroonakriis ja pehme talv vähendasid liiklusõnnetuste arvu ja liikluskindlustuse hinda(4)

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt registreeriti mullu 29 700 liikluskindlustusjuhtumit, mida on 6400 juhtumi võrra vähem kui tunamullu. Liikluskindlustuse keskmine aastamakse oli 114 ...

Ameerika autod itaallaste tõlgenduses

Ameerika autod itaallaste tõlgenduses

Itaalia firma Militem teatas, et on valmis müüma kogu oma mudeligammat rahvusvaheliselt. Tegemist on Ameerika autodega, mis läbisid Militemis ulatusliku "järeltöötluse". Militem on esindatud Itaalias ja ...

Porsche Taycan on Eesti aasta auto 2021

Porsche Taycan on Eesti aasta auto 2021 (20)

Autoajakirjanikest žürii valis Eesti aasta autoks Porsche Taycani. Tegemist on esimese elektriautoga, mis sellise tiitli võitnud. Taycan kogus 37 punkti, Land Rover Defender 36, Peugeot 208 34, Toyota Yaris ...

VIDEO. Ralli: Avarii teinud Teemu Suninen homme enam ei jätka

VIDEO. Ralli: Avarii teinud Teemu Suninen homme enam ei jätka

Monte Carlo ralli esimesel kiiruskatsel hirmuäratava avarii teinud M-Sport Fordi sõitja Teemu Suninen peab võistluse pooleli jätma. Soomlase auto sai avariis sedavõrd palju kannatada, et tal Monte Carlo ...

 
FOTOD. Ralli: Tänak lõpetas Monte Carlo ralli avapäeva liidrina

FOTOD. Ralli: Tänak lõpetas Monte Carlo ralli avapäeva liidrina

Ott Tänak ja Martin Järveoja võitsid mõlemad Monte Carlo ralli avapäeval sõidetud kiiruskatsed ning lähevad homsele päevale vastu võistluse liidritena. Juba esimesel kiiruskatsel juhtus ka üks suurem ...

Ettevaatust: jäävihm on muutnud teed ohtlikult libedaks

Ettevaatust: jäävihm on muutnud teed ohtlikult libedaks(4)

Jäävihma tõttu on teeolud Harjumaal, Raplamaal, Läänemaal, Pärnumaal ja Saaremaal väga keerulised. Jäävihma tõttu esineb riigi põhi- ja tugimaanteedel ohtlikke libedaid lõike. „Riigiteede hooldajad on täies ...

FOTOD. Taycan sai tagaveo ja muutus üle 20 000 euro odavamaks

FOTOD. Taycan sai tagaveo ja muutus üle 20 000 euro odavamaks(8)

Varem Hiinas pakutud tagaveoline Porsche Taycan jõuab lõpuks müügile ka Euroopas. Uue baasmudeli hinnad on juba teada, Eestis maksab 240 kW/326 hj arendav Taycan 83 400 eurot, mis tähendab, et see on ...

Viljandimaal stardib populaarne autospordisari

Viljandimaal stardib populaarne autospordisari(1)

Eesti Autospordi Liidu egiidi all toimub mitmeid võistlusi, mis ei kuulu Eesti meistrivõistluste arvestusse, kuid on harrastajate seas väga populaarsed. Üheks neist on 23. jaanuaril Raassilla rajal algav ...

Elektriline Combo mahutab kuni 4,4 m3 ja kannab kuni 800 kg

Elektriline Combo mahutab kuni 4,4 m3 ja kannab kuni 800 kg(6)

Opel esitles elektrilist Combot. Elektriline Combo-e jagab tehnikat teiste PSA grupi elektriautodega, selle aku mahutavus on 50 kWh, mootori võimsus 100 kW ja maksimaalne pöördemoment 260 Nm. Sõiduulatuseks ...

FOTOD. Mercedes esitles oma väikseimat elektriautot

FOTOD. Mercedes esitles oma väikseimat elektriautot(4)

GLA-l põhinev EQA suudab parimal juhul akutäiega sõita üle 500 kilomeetri. Seni väikseim Mercedese elektriauto tuleb müügile juba kevadel ning seda hakatakse pakkuma mitmes versioonis. Esimesena jõuab ...

Päeva leid: müügil on Märtini Ford Focus WRC

Päeva leid: müügil on Märtini Ford Focus WRC

Tegu on sama autoga, millega Markko Märtin võitis ülekaalukalt 2003. aastal E.O.S. ralli, sel rallil tegi antud Focus WRC ka oma võistlusdebüüdi. Hiljem oli M-Spordi ehitatud Focus mitu hooaega kreeklasest ...

 
Olerexil valmib sajas tankla

Olerexil valmib sajas tankla(3)

Olerex ehitab oma sajanda tankla Otepääle, uus teenindusjaam valmib käesoleva aasta suvel Otepää ühe peamise liiklussõlme, Tartu maantee ja Palupera tee ristmiku lähedal. „Olerexi üks tugevus on jaamade ...

FOTOD. Ralli: Täna antakse start MM-võistluste uuele hooajale

FOTOD. Ralli: Täna antakse start MM-võistluste uuele hooajale

MM-võistluste uus hooaeg algab traditsiooniliselt Monte Carlo ralliga, mis tänavu on koroonaviirusest tingitud piirangute tõttu tavalisest lühem. Kokku on võistlusel kavas 15 kiiruskatset, mille kogupikkus ...

Neljapäeval selgub Eesti aasta auto

Neljapäeval selgub Eesti aasta auto(12)

Eesti aasta auto 2021 selgub neljapäeval kell 18.30 Delfi TV-s algavas otsesaates. Võitja tuleb kuuikust Honda e, Land Rover Defender, Peugeot 208, Porsche Taycan, Škoda Octavia ja Toyota Yaris. Eesti ...

Eesti Autospordi Liit taaselustas noorteralli Eesti meistrivõistlused

Eesti Autospordi Liit taaselustas noorteralli Eesti meistrivõistlused

Alates käesolevast aastast võistlevad noored rallisõitjad taas Eesti meistritiitlile. Ühtlasi on tegemist noortele kõige odavama võimalusega autosporti sisenemiseks. Noorte meistrivõistlused toimuvad Eesti ...

Liiklusõnnetused parklates: aasta jooksul enam kui 11 000 juhtumit

Liiklusõnnetused parklates: aasta jooksul enam kui 11 000 juhtumit(3)

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt juhtub 41 protsenti liiklus­õnnetustest parklas. Millistes parklates tuleb õnnetusi ette kõige sagedamini, kui suur on parklaavariide rahaline kahju ...

Freelander 2: kui hooldada, siis kestab väga hästi

Freelander 2: kui hooldada, siis kestab väga hästi(7)

Teise põlvkonna Land Rover Free­lander on hea auto, mis teeb silmad ette paljudele sama aja linnadžiipidele. Auto on võimekas maastikul ja peab ka hästi vastu. Arvestades vanade Land Roverite üldist mainet ...

Miks on vaja GLE „kupeed“?

Miks on vaja GLE „kupeed“?(14)

Milleks läheb vaja Mercedese GLE „kupeed“ või taolisi hiigelsuuri ja vaid keskmiselt praktilisi džiipe? Otseselt nagu ei lähegi vaja, aga vahva, et sellised autod olemas on. Kes soomekeelset ...

 
Eksperiment: korrosioonikaitse oma käega

Eksperiment: korrosioonikaitse oma käega(12)

Lisakorrosioonikaitse saab tehtud odavalt, aga lihtsasti see küll ei käi! Lisakorrosioonikaitse kulub Eesti oludes igale autole ära, see ei tohiks kellelegi üllatus olla. Remonditöökojad räägivad, et autode ...

Ralli MM 2021: tuleb keeruline hooaeg

Ralli MM 2021: tuleb keeruline hooaeg

Ehkki ralli MMi kalendris vahetuvad etapid juba enne hooaja algust ja kellelegi pole selge, kus, kuidas ja kas maailmameister selgub, antakse eelseisval nädalavahetusel MM-sarjale stardipauk. Enne uue ...

Ideeautost seeriaautoni: Cadillaci sõitev tulevikulabor

Ideeautost seeriaautoni: Cadillaci sõitev tulevikulabor

Cadillac Voyage’ist ei sündinud üht kindlat seeriamudelit, kuid sellel testitud tehnika- ja disainivõtteid kasutati paljudel hilisematel autodel. Cadillac nimetaski 1988. aastal esitletud Voyage’i ratastel ...

Kinomehaaniku „ametiauto“

Kinomehaaniku „ametiauto“(5)

Veokastiga motoroller Vjatka on nüüdseks tõeline haruldus, sest nõukaajal müüdi neid vaid asutustele, mis viskasid oma aja ära elanud tillukese tarbesõiduki külmalt utiili. Kastiga Vjatka oli „ametiautoks“ ...

Autod, mis sündisid tänu rallile

Autod, mis sündisid tänu rallile

Aegadel, mil ralliautode homologeerimiseks tarvilikud ettenähtud toodanguarvud olid väikesed, sündis tänu rallile tavaautosid, milliseid muidu polekski valmistatud. Põhiliselt juhtus see perioodil, mil ...

Emilia Abel: Eesti meistrivõistlused tuleb muuta atraktiivsemaks

Emilia Abel: Eesti meistrivõistlused tuleb muuta atraktiivsemaks

Eelmise aasta lõpus kinnitati Eesti Autospordi Liidu rallikomitee uueks esimeheks Emilia Abel, kellel on kogemused rahvusvaheliste võistluste korraldaja ja kohtunikuna.

Küsimus lugejalt: Miks stopp-startsüsteem uue akuga ei tööta?

Küsimus lugejalt: Miks stopp-startsüsteem uue akuga ei tööta?(13)

Mu neli aastat vanal autol hakkas aku nõrgaks jääma, ostsin poest samasuguste näitajatega aku ja panin selle ise paika. Kohe algusest peale oli selge, et stopp-start­süsteem enam ei tööta. Arvasin, et aku ...

 
Autopäevik. Kuidas säästan poole aasta palga?

Autopäevik. Kuidas säästan poole aasta palga?(5)

Jõudsin hiljuti ikka, mil paljud teevad seni elatud elust kokkuvõtteid ja mõtlevad, et on juba omajagu rabatud ja võiks elu teisel poolel täiel rinnal elada. Nii minagi. Unistuste auto ostmine on üks ...

Kolumn. Soorsk: Kiiduväärt algatus!

Kolumn. Soorsk: Kiiduväärt algatus!(1)

Juhtusin Eesti „surmamaanteele“ ja sattusin seal kaks korda „koerapulma“. ­Nimelt oli 70–80 km/h liikuva soolapuisturi taha kogunenud 5–6 autot, mis tegelesid teineteise sabaaluse nuusutamisega selle asemel, ...

Autolehe 20. jaanuari uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 20. jaanuari uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Käsitöö-Porschega kõrberallile Ilmakuulsad Porsche-tuunijad Singer ja Tuthill ehitasid ühele fanaatikule korraga lausa kaks uunikumihõngulist ralliautot, millest üks on maastiku- ja teine asfaldiseades. ...

Renault avas kaarte

Renault avas kaarte(1)

Renault’ grupp tuli välja uue plaaniga Renaulution ning esitles ideeautosid, mis näitlikustavad uusi suundi. Plaani põhielemente on kaks: efektiivsus, mis omakorda puudutab kulusid, arenduskiirust ja toodete ...

Mazda CX-5 suudab pimedas jalakäijad tuvastada

Mazda CX-5 suudab pimedas jalakäijad tuvastada

Mazda linnadžiip läbis värskenduskuuri, mis tõi varasemast kvaliteetsema sõitjateruumi ning täiustatud juhiabistid. Auto välisdisain jäi suuresti samaks, ainsana on muudetud CX-5 esiosa ja seal ilutsevat ...

Päeva kuulutus: kolm nõukaaja klassikut

Päeva kuulutus: kolm nõukaaja klassikut

auto24.ee portaali on müügile tulnud mitmeid väga heas korras hobiautosid, millega võiks tulevale hooajale vastu minna. Äsja saabus müügile GAZ-3102 Volga, mis on müüja sõnul sõitnud ainult 16 000 ...

 
Circle K lõpetab biolisandiga bensiini müügi

Circle K lõpetab biolisandiga bensiini müügi(8)

Circle K teatas, et hakkab müüma aastaringselt mootoribensiine, mis ei sisalda enam etanooli, et vastata Eesti tarbijate ootustele ja nõudmistele. Seadusest tuleneva taastuvenergia kohustuse täidab Circle K ...

Enam kui 200 vanamootorratast langes tuleroaks

Enam kui 200 vanamootorratast langes tuleroaks(5)

Austrias asuv Top Mountain Motomuuseum põles eile maani maha, teatab kohalik meedia. Tules hävis enam kui 200 vanamootorratast ja haruldast autot. Hochgurgl´i asulas 2000 meetri kõrgusel Alpides asuv muuseum ...

Euroopas Liidus langes uute sõiduautode müük mullu 23,7%

Euroopas Liidus langes uute sõiduautode müük mullu 23,7%(3)

Eelmise aasta detsembris pidurdus langus Euroopa uute sõiduautode turul, aga aastaga vähenes müük ligi veerandi võrra, teatas Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit. Euroopa Liidu riikides müüdi ...

Tuleviku-Hyundai saab erilise mürasummutuse

Tuleviku-Hyundai saab erilise mürasummutuse (1)

Iisraeli päritolu tehnoloogiaettevõte Silentium sõlmis lepingu Hyundaile ja Kiale varuosi tootva Hyundai Mobisega, mis annab Korea autotootjale õiguse kasutada tulevikus Silentiumi poolt välja arendatud ...

Ford tuunis Rangerit

Ford tuunis Rangerit

Ford Ranger sai mudelivalikusse agressiivsema välimusega ning luksuslikuma mudeli MS-RT. Ranger Wildtrak´i baasil valmistatava MS-RT tunneb väliselt ära meekärge meenutava süsinikplastist iluvõre, laiendatud ...

SEAT Ateca - auto24 proovisõit

SEAT Ateca - auto24 proovisõit(13)

Ajast, mil SEAT oma esimese linnadžiibi turule tõi, on möödunud tänaseks juba üle nelja aasta. Eelmisel aastal aga esitleti uuendatud Atecat ning täna vaatamegi üle, mida uut tõi endaga kaasa Ateca ...

ABT annab Volkswageni 1,5liitrisele mootorile 190 hj

ABT annab Volkswageni 1,5liitrisele mootorile 190 hj(5)

Volkswageni kontsernis väga paljudel mudelitel kasutatava 1,5liitrise bensiinimootori võimsus on tehaseseades 110 kW/150 hj, kuid ABT tõstab seda tervelt 27 protsendi võrra 140 kW/190 hobujõuni. Pöördemoment ...

 
Päeva leiud: kiire ja eriline universaal

Päeva leiud: kiire ja eriline universaal(11)

Tänaste leidude hulka kuulub äsja müügile jõudnud ning Eestis väga haruldane MG sportlik universaal ZT-T hinnaga 2900 eurot. Autol on 2,5liitrine V-6 mootor, mis arendab 140 kW/190 hj ning võimaldab 0-100 ...

PSA ja FCA liitumine viidi lõpule

PSA ja FCA liitumine viidi lõpule

FCA ja PSA teatasid, et nende ühinemine on lõpule viidud, tekkis suuruselt neljas autotootja maailmas. Uus hiigelkorporatsioon Stellantis toodab 14 automarki: Abarthit, Alfa Romeot, Citroeni, Chryslerit, ...

F1: Hooajaeelsed testisõidud toimuvad Bahreinis

F1: Hooajaeelsed testisõidud toimuvad Bahreinis(1)

Traditsiooniliselt on F1 MM-võistluste hooajaeelsed testisõidud toimunud viimastel aastatel Barcelonas, aga muudatuse tõttu kalendris viiakse need tänavu läbi Bahreinis. Algselt pidid testisõidud toimuma ...

F1: Renault tiim 2021 – uus nimi, uus boss, uued värvid

F1: Renault tiim 2021 – uus nimi, uus boss, uued värvid

Algavaks hooajaks nimetas Renault ümber oma tehasetiimi autotootjale kuuluva kaubamärgi järgi Alpine’ks. Lisaks uuele nimele saab võistkond ka uue bossi, kelleks on Suzuki MotoGP tiimi endine tegevjuht ...

Ka Honda HR-V muutub hübriidiks

Ka Honda HR-V muutub hübriidiks(1)

Honda avaldas täna esimesed infokillud uue põlvkonna HR-V kohta. Kõige olulisema uudisena saab HR-V-gi Honda e:HEV hübriidajami. Ainult sisepõlemismootoriga versiooni vähemalt Euroopas enam müügile ei ...

Alpine ja Lotus teevad koos elektrilise sportauto

Alpine ja Lotus teevad koos elektrilise sportauto

Renault ja Lotus teatasid, et hakkavad koostööd tegema ning esmalt sünnib sellest elektriline sportauto. Lisaks uue mudeli arendamisele ja tootmisele plaanitakse üheskoos osaleda ka autospordis. Kahel ...

Ralli: Arctic ralli võitis Hänninen, eestlastest oli parim Linnamäe

Ralli: Arctic ralli võitis Hänninen, eestlastest oli parim Linnamäe

Soome meistrivõistluste avaetapi Arctic Rally võitis Toyota Yaris WRC autol sõitnud Juho Hänninen, eestlased kõrgesse mängu ei sekkunud. R5 autodega startinud eestlastest oli lõpuks parim Georg Linnamäe, ...

 
Qashqai üllatab: mitu mootorit ja generaator ja…

Qashqai üllatab: mitu mootorit ja generaator ja…(12)

Ilmselt juunis müügile ilmuva uue Nissan Qashqai põnevaim jõuallikas tuleb Euroopa oludes enneolematu, kuid Jaapanis end kasinamas formaadis juba natuke tõestanuna. Uus Qashqai liigub nimelt puhtalt ...