AUTONDUS

Autolehe 23. veebruari uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 23. veebruari uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo(3)

Honda HR-V saab värske näo Honda avalikustas uue pisidžiibi HR-V, mis edaspidi jätkabki vaid kahemootorilise hübriidina. Nagu fotodeltki näha, tuleb uudismudel väliselt märkimisväärselt erinev, kuid ...

MOOTORISPORT

FOTOD ja VIDEO. Noored tegid Pandivere rahvarallil kõrget tempot

FOTOD ja VIDEO. Noored tegid Pandivere rahvarallil kõrget tempot

Rahvaralli Pandivere Talv raames sõidetud noorteralli Eesti meistrivõistluste teisel etapil saavutas kuni 16aastaste arvestuses esikoha Marten Ojapõld ja 17-18aastaste seas Tony Schwarzstein. Mõlemad ...

AUTOTÖÖSTUS

Peugeot võttis kasutusele uue logo

Peugeot võttis kasutusele uue logo(7)

Peugeot uuendab oma identiteeti ning võttis ka kasutusele uue logo. Alates 25. veebruarist asendab senist figuuri vapilik lõvipea. Alates 1850. aastast on ettevõttel olnud kasutusel kümme logo, mis kõik ...

PROOVISÕIDUD

Nagu Ameerika auto

Nagu Ameerika auto(23)

Üleilmastuvas ja järjest enam ühinevas automaailmas kõlab „nagu Ameerika auto“ isegi kummaliselt, aga see mõte tabas Toyota Highlanderi roolis juhti korduvalt. Eks vana kooli autosõbrad räägivad ikka ...

PÄEVAUUDISED

Mis edetabel see on? 1. Lexus, 2. Porsche, 3. Kia

Mis edetabel see on? 1. Lexus, 2. Porsche, 3. Kia(7)

USA kõige murevabamate automarkide edetabeli tippu paigutas uuringufirma J.D. Power (JDP) tänavu Lexuse, Porsche ja Kia. Uuringus osales 33 251 kuni kolm aastat vana auto omanikku, kes lugesid üles eri vead ...

LIIKLUS

Suleti Eesti ainus jäätee

Suleti Eesti ainus jäätee

Eile, 25. veebruaril suleti täielikult Piirissaare–Laaksaare jäätee. Sulgemise põhjustas umbes 10–15 cm paksuse veekihi tekkimine jääle. 8,4 km pikkune Piirissaare–Laaksaare jäätee oli avatud 13.–24. ...

AUTOPÄEVIK

Autopäevik. Miks mulle meeldib Golf IV?

Autopäevik. Miks mulle meeldib Golf IV?(22)

Neljanda põlvkonna Golfil on nii plusse kui miinuseid, kuid üht omadust hindan paljude uute sõidukite taustal eriti kõrgelt. Autolehe heaks töötatud pea paari aastakümne jooksul olen kokku puutunud väga ...

Lexus GS: töökindel, aga mõne väga kuluka veaga (18)

GS 450h oli 2006. aastal tehnoloogiline meistriteos, mis pakkus mõndagi seninägematut. Ka hind oli vastav: algas ligi 900 000 kroonist ja ulatus parema varustuse korral üle miljoni (vastavalt u 57 500 eurot ja 64 000 eurot). Foto: Pille Russi

Lexus GSi kolmas põlvkond on vastupidav, kuid sellelgi autol on tüüpvigu.

Lexuse Euroopa mudelivalikust on GS kadunud, aga näiteks Ameerikas müüakse seda senini. Kolmanda põlvkonna auto, mida toodeti aastatel 2005–2012, on Eestis GSi kõige populaarsem mudel, mis läks vähemalt kuni majanduskriisini siin uuena kaubaks hästi. Selle auto ilmselge trump on üks kaunimaid disaine, millega Lexus on üleüldse maha saanud, ning pikalt võis vaieldamatuks eeliseks pidada ka laitmatut töökindlust. 15 aastat ja sajad tuhanded kilomeetrid on aga sellegi auto nõrgad kohad välja toonud.

Edasi lugemiseks:

Loe kõiki artikleid

Osta artikkel

Juba ostetud?

KOMMENTAARID

Per-Astra 6 jaanuar 2021 14:13 Ebasobiv kommentaar
Euroopa autotööstus oskab ka häid sõidukeid toota, mida inimesed on nõus ostma.
36
Sos 6 jaanuar 2021 18:49 Ebasobiv kommentaar
Üldiselt antud põlvkonna GS-id on juba nii ära sõidetud, et suhteliselt mõtetu osta.
70
Sass0101 6 jaanuar 2021 21:26 Ebasobiv kommentaar
Jaapani luksusautode põhihäda ongi see, et mõningad elutähtsad jupid maksavad hingehinda. Kasutatuna on paljudele mudelitele juppe raske leida ja enamik originaalosad.
70
imelik see elu 7 jaanuar 2021 4:57 Ebasobiv kommentaar
Mina olen Jaapani autodesse suhtunud nii nagu omal ajal Jaapani fotoaparaatidesse. Jaapani fotoaparaadid olid tippkvaliteediga, kuid mitteremonditavad, eriti nn digiseebikarbid. Või õigemini, mõttekam oli osta uus kui remontida vana. Sama on sealsete autodega - kui garantii läbi, siis anna vana tagasi ja liisi uus, sest remondile kuluva raha eest saab liisida uue.
Ei tea, kuidas praegu, aga 90ndatel Soomes oligi nii: Toyota, Honda, Nissani müügiplatsid olid puupüsti täis uute vastu vahetatud vanu autosid. (Vahemärkus: sai nähtud hulgim ka nn 15 a vanu jaapani sõelapõjasid, millele uued rattakoopad ja küljekarbid juurde keevitati, aga kapitalism: riikad ja vaesed.) Tol ajal tundusid vaese eestlase poolt vaadatuna tagasi toodud autod nagu uhiuued, aga klientidel oli mõttekam 3 ... 5 aastat vana auto firmale tagastada ja uus võtta. Küsisin veel, et mis nende "nagu uute" autodega tehakse. Vastati, et ei müüda edasi, vaid viiakse Jaapanisse (või Inglismaale), töödeldakse ümber ja tehakse neist uued autod.
Aga no tõesti, kui remont maksab 3000 euri ja liisingu/rendi kuumakse on koos kaskoga on 250 euri?
108
cantu 7 jaanuar 2021 10:36 Ebasobiv kommentaar
to imelik see elu
Needsamad 3000 eur haihtuvad nagunii omaniku taskust, kuna uus auto lihtsalt odavneb.

See pilt ei ole nii must-valge. Uued autod on hea valik, aga ka kasutatud auto hea ajalooga ja headest kätest samuti (v.a. muidugi kahtlased leedu konstruktorid)

52
Mati 7 jaanuar 2021 11:52 Ebasobiv kommentaar
Ega sama klassi euroauto parem pole, kõigil neil hädad küljes, mis võivad mitu tuhat eurot nõuda.
142
ei noh 7 jaanuar 2021 12:53 Ebasobiv kommentaar
Miks suurkliendid (takso, politsei, post, kuller) oma 3 ... 5 aastat vanad autod liisingufirmale tagasi annavad? Läbisõidud on suured ja remont kallis ja aega!!! raiskav. Nende ökonomistid ja raamatupidajad on juba ammu välja arvutanud ja peenhäälestanud läbisõit/aasta ja selle kulu. Soodsam on uue auto enamvähem kindlat kuumaksu maksta, kui ootamatute ja aega raiskavate remontidega jännata.
Pensionär, kirikuõpetaja ja koduperenaine on teine asi, need sõidavad "korra nädalas" 10 km poe või kiriku vahet. Neil kannatab tõesti kobedam 250 000-se läbisõiduga masin soetada ja loota, et kõik läheb hästi veel järgmised 5 aastat, millal 300 000 mittaril ees on. Ja ka kiiret kuhugi ei ole: tööle õigel ajal nui neljaks ei pea jõudma ja remondijärjekorras ka aega passida - päevad pikad.
110
Sm 7 jaanuar 2021 14:05 Ebasobiv kommentaar
Kui eeldada, et 2000-3000 euri ainukeste nõrkade lülide remondi alla panek tähendab muretut sõitu järgmised 200tuhat kilomeetrit või rohkem, siis see niiväga kallis ei olegi. See tähendaks pikas perspektiivis sisuliselt vaid circa 0.01-0.02eur/km auto pidamiskulule lisaks.
Muus osas on ju tegu väga töökindla autoga, vahetad ainult kuluosi. Muud lülid ja elektroonika neil niisama heast peast ei lagune nagu samaväärsetel sakslastel kombeks. Turuväärtus langeb sama ajastu sakslastega võrreldes ka aeglasemalt.

Uut autot liisides võid kindel olla, et kulutad vähemalt samapalju igal aasta auto turuväärtuse langemisele. Ja seda juba odavat säästuautot liisides. Võrdväärse sõidumugavusega keskmisest kallimad autod kaotavad veelgi üüratumas summas turuväärtust iga aastaga.
184
to Sm 7 jaanuar 2021 19:53 Ebasobiv kommentaar
Remondid ühest otsast ja samal ajal teisest juba pudeneb. See on sellise päevinäinud Lexuse-omaniku reaalsus ja tänapäev. Jaapani autode kvaliteet peegeldub ilmekalt tänavapildis. Praktiliselt neid ju polegi ja vanemad isendid on sootuks haruldased, mudelid lähevad järjest tootmisest maha, kuna puudub nõudlus. Pigem on tegemist sellega, et keskmise jaapanlase omanik on lihtsalt äärmiselt vähenõudlik ja suudab pisku üle põhjalikult vaimustuda.
420
Meelis49 7 jaanuar 2021 20:20 Ebasobiv kommentaar
Üldse ei võtaks sõna, kui lugesin kaks sõna -kaunimaid disaine-! Jaapani disaini kohta tõepoolest kehtib see vanade Lexus LS seeriate osas. Jaguar XF-i omanikuna GS-ga disainiga ei võrdleks!
414
To "to sm" 7 jaanuar 2021 22:54 Ebasobiv kommentaar
Pigem mitte. Nagu ma ütlesin siis see auto päris töökindel. Laias laastus need nimetatud probleemid on hooldatud autol pigem erandid, kui reeglid (ainult hübriidi aku on selline loll kulu mis nii ehk naa varem või hiljem tuleb, aga hübriidi ma sellises vanuses nagunii ei soovitaks).

Kinni jäänud kolvid on omaniku hooletus, ketid neil reeglina kestavad (samal ajal kuulen kuidas osadel bemmidel iga 100k tagant neid vahetatakse, vahetamiseks võetakse käigukast maha jms totrused), vvti ajami kõrinaid esineb ka pigem hooletu õlivahetuse tõttu.

Isegi kui peaks sattuma mõne erandi otsa, kus loetletud vigadest midagi esineb (kõik korraga peaks ikka ränk loteriivõidu tõenäosus olema), siis parandad ära ja sõidad muretult pikka aega.

Kasutatud premium sakslasele omast remondid ühest otsast-laguneb teisest otsast asja suurem osa lexustega ei ole. Lagunev Lexus on üldiselt erand mida juhtub harva, samamoodi nagu vahest erandina õnnestub sakslastel mõni vastupidav premium auto teha.
151
rõõm õlistest näppudest 8 jaanuar 2021 8:43 Ebasobiv kommentaar
Just eelnevalt seletati, et miks vanu jaapanlasi tänavapildis nii vähe on. Juba 1990 oli see vähemalt Soomes nii, et Jaapani autofirmad ostsid omad vanad autod tagasi ehk uue sai palju soodsamalt, kui vana tagasi viisid. Saksa autofirmad aga läksid teist teed. Näiteks Mercedes varustas originaal"juppidega" ka oma 30-aastaseid autosid, vähemalt kunagi oli see nii. Jaapani firmad aga korjasid oma kasutatud autod turult kokku, ega lasknud neid teisele ringile. Mõneti õige: turul kujuneb arvamus, et jaapani auto ei lagune, kuna uus auto on kvaliteetne ja vanu ei ole saadaval.
311
Mis pagana.... 8 jaanuar 2021 9:20 Ebasobiv kommentaar
...juttu siin eksperdid ajavad. Üks ütleb, et linnapildis pole jaapaniautosid, teine ajab disainijuttu sõites ühe vanema ja koledaima "luksus"-mondeo ehk XF-iga. Püha jumal küll hakka või uskuma, et eestlaste viga ongi geneetiline lollus.

Vanu Jaapani sõidukeid on tänavapildis vähe, sest vanem põlvkond eurooplasi ei uskunud Jaapani sõidukitesse. Olid alles hiljuti igasugu KIA-d ja Hyundaid pilamist väärt, kuid hetkel on asjalood hoopis teised...

Ei viida neid Soome vähekasutatud Jaapani sõidukeid kuskile Jaapanisse, tehased UK-s jm Euroopas, miks peaks taaskäitlema teises maailmaotsas kus pole konkreetseid tehaseidki. Soome läbinisti vanu autosid täis, aga samal ajal heas korras.

Joooohaidi, mis jutt.
106
Jps 8 jaanuar 2021 10:15 Ebasobiv kommentaar
Vähe on neid tänavapildis seepärast, et keskmisele eestlasele on staatuse sümbol saksa auto.
Uue liisijal on suva kui palju kette ja turbosid ja käigukaste järgmised omanikud hooldama peavad.

Uuena võibolla lexuste erinevatel mudelitel polegi niipalju eeliseid (seepärast GS näiteks tootmisest maha läks, uuena ta ei suutnud väga konkureerida). Samas kasutatud peast on nad väga kindlad valikud kui hooldatud on.
72
Peeedu 8 jaanuar 2021 10:55 Ebasobiv kommentaar
Euroopa turul pole japsid olnud suured tegijad. Kui on oma firmamärgid ja töökohad on patriootlik sõita nendega. Soome sugused riigid oma markide puudumisega tegid Toyotast suure brändi kohapeal. Maailm on suur ja Toyota on tuntud üle ilma ning sealt need suured müüginumbrid tulevad.
Selle tõttu pole järelturul ka Lexust just palju võtta. Aga selle eest kasutatud A,B või M mis meil ruulivad on eriti Saksa turul kuhjade viisi. Uuemaid-vanemaid ning lisadega ja ilma.
70
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

Eile suri rallimaailma tõeline legend Hannu Mikkola

Eile suri rallimaailma tõeline legend Hannu Mikkola(1)

Reedel suri pika haiguse tagajärjel 78-aasta vanuselt rallimaailma legendaarne sõitja ja 1983. aasta maailmameister Hannu Mikkola. Ligi veerandsada aastat rallimaailma tipus püsinud Hannu Mikkola ...

Elektrivormelite avaetappi valitses Nyck de Vries

Elektrivormelite avaetappi valitses Nyck de Vries

Mercedese sõitja Nyck de Vries tegi Formula E MM-võistluste avaetapil suurepärase etteaste ja saavutas kindla võidu. Ülemöödunud aastal FIA F2 sarja meistritiitli võitnud 26-aastane de Vries alustas Saudi ...

FOTOD. Tänak võitis avapäeva mõlemad kiiruskatsed ja tõusis liidriks

FOTOD. Tänak võitis avapäeva mõlemad kiiruskatsed ja tõusis liidriks

Arctic Rally Finland avapäeval läbisid võistlejad kahel korral 31,05 km pika kiiruskatse ja mõlemal korral oli kiireim Ott Tänak. Eestlase edumaa kahe kiiruskatse järel on tiimikaaslase Craig Breeni ees ...

Päeva leiud. Neli vahvat väikest autot oksjonil

Päeva leiud. Neli vahvat väikest autot oksjonil

Oksjoniportaalis osta.ee müüakse nelja vahvat väikest autot, millest mõni sobib hobisõidukiks, mõni igapäevakasutusse. Vanim neljast on NSU Prinz 1961. aastast. Auto on 3,1 meetrit pikk ja varustatud ...

Peugeot võttis kasutusele uue logo

Peugeot võttis kasutusele uue logo(7)

Peugeot uuendab oma identiteeti ning võttis ka kasutusele uue logo. Alates 25. veebruarist asendab senist figuuri vapilik lõvipea. Alates 1850. aastast on ettevõttel olnud kasutusel kümme logo, mis kõik ...

Tänak oli testikatse kiireim

Tänak oli testikatse kiireim

Täna algava Arctic Rally Finland testikatsel sõitis parima aja välja Ott Tänak, kes edestas tiimikaaslast Thierry Neuville’i 0,7 sekundiga. Sealjuures sõitis Neuville testikatse teisel läbimisel ennast ...

 
Naised valisid aasta autot

Naised valisid aasta autot(9)

Naisautoajakirjanikest koosnev žürii valis oma aasta autod üheksas kategoorias. Osalesid kõik 2020. aasta jooksul esitletud mudelid. WWCOTY (Women's World Car of the Year) valituks osutusid:- parim ...

Suleti Eesti ainus jäätee

Suleti Eesti ainus jäätee

Eile, 25. veebruaril suleti täielikult Piirissaare–Laaksaare jäätee. Sulgemise põhjustas umbes 10–15 cm paksuse veekihi tekkimine jääle. 8,4 km pikkune Piirissaare–Laaksaare jäätee oli avatud 13.–24. ...

Koroonaviiruse edasine levik võib sõidueksamite järjekordi pikendada

Koroonaviiruse edasine levik võib sõidueksamite järjekordi pikendada

Viimastel päevadel on sagenenud paljude eksamineerijate haigestumine ja kohustuslikku eneseisolatsiooni jäämine, mistõttu on suur oht eksamineerimise teenuse katkemisele, teatas Transpordiamet. Arvestades ...

Tallinna südalinna paigaldati esimene ultrakiire elektriautode laadija

Tallinna südalinna paigaldati esimene ultrakiire elektriautode laadija(11)

Elektriautode laadijaid arendav start-up RUEX paigaldas Rotermanni ja Sadama vahelisse kvartalisse esimese ultrakiire avaliku laadija võimsusega kuni 120 kW. Näiteks saavad Tesla Model 3 omanikud laadida ...

Selgusid Eesti parimad jäärajasõitjad

Selgusid Eesti parimad jäärajasõitjad

Sulailm tõmbas joone alla jäärajasõidu Eesti karikavõistlustele, käesoleva nädala laupäevale planeeritud neljas etapp jääb ära ning parimad selgusid kolme etapi kokkuvõttes. Kõigil kolmel etapil saavutasid ...

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Lisaks autoralli MM-võistluste teisele etapile Lapimaal ja elektrivormelite sarja hooaja avaetapile, toimub huvitavaid võidusõite ka koduses Eestis. Laupäeval tehakse algust Eesti karikavõistlustega 4x4 ...

Land Rover Defenderi tippmudel: V-8 ja 525 hobujõudu

Land Rover Defenderi tippmudel: V-8 ja 525 hobujõudu(10)

Land Rover Defenderi tippmudel sai kapoti alla 525 hobujõudu (386 kW) arendava V-8 mootori. Viieliitrise kompressormootoriga varustatud Defenderil muudeti ka vedrustust ja jõuülekannet, tagaratastele ...

 
FOTOD: Uus C-klass: ainult neljasilindrilised mootorid

FOTOD: Uus C-klass: ainult neljasilindrilised mootorid(7)

Mercedes-Benzi uue C-klassi valikusse kuuluvad vaid nelja silindriga suuremal või vähemal määral elektrifitseeritud mootorid – poolhübriidid ja pistikuhübriidid. Mudelite C 180 ja C 200 kapoti all toimetab ...

Hyundai avab Tallinnas uue esinduse

Hyundai avab Tallinnas uue esinduse(4)

Peagi avatakse Tallinna sissesõidul Laagris Auto-Bon AC AS autokeskuses uus Hyundai müügisalong. Hyundai müügitegevust alustatakse alates 1. märtsist 2021, kõigile standarditele vastav salong avatakse ...

Škoda Fabia valikus on viis bensiinimootorit

Škoda Fabia valikus on viis bensiinimootorit(4)

Škoda avaldas maskeeritud fotod uuest Fabiast ning mitmeid tehnilisi üksikasju, sealhulgas info mootorivalikust. Uus Fabia baseerub MQB-A0 platvormil, millel teisedki Volkswageni grupi väikeautod nagu Seat ...

FOTOD. Homme antakse Lapimaal start autoralli MM-sarja teisele etapile

FOTOD. Homme antakse Lapimaal start autoralli MM-sarja teisele etapile

Autoralli MM-võistluste teisele etapile, Arctic Rally Finlandile antakse start reedel toimuva kahe kiiruskatsega. Esmakordselt Lapimaal toimuval MM-etapil on kavas kokku 10 kiiruskatset ning neist ...

Ioniq 5 tuleb Eestis müügile aasta keskel

Ioniq 5 tuleb Eestis müügile aasta keskel(13)

Hyundai elektriautomargi Ioniq esimene sõiduk Ioniq 5 tuleb Eestis müügile käesoleva aasta keskel. Hind ei ole veel teada. Ioniq 5 tuuakse Eestis turule 72,6 kWh akuga ning kahe eri mootorivariandiga: ...

Red Bull avaldas pildid tänavusest F1 autost

Red Bull avaldas pildid tänavusest F1 autost

Red Bulli F1 võistkond avaldas täna esimesed stuudiofotod oma eelseisva hooaja autost RB16B. Võistkonna juhi Christian Horneri sõnul pärineb 60% uuest autost eelmise aasta mudelist RB16 ja valdavalt on ...

Adrien Fourmaux teeb WRC-autoga debüüdi Horvaatia etapil

Adrien Fourmaux teeb WRC-autoga debüüdi Horvaatia etapil

M-Sport tiim teatas, et tänavu osadel MM-etappidel Ford Fiesta Rally2 autoga kihutav Adrien Fourmaux debüüt WRC-autoga saab teoks Horvaatia rallil. Lisaks leidis Adrien Fourmaux ka uue toetaja ja alates ...

 
Autode CO2 heide nulli

Autode CO2 heide nulli(7)

Poleks vaja kalleid elektri- ja vesinikuautosid ning tuule- ja päikeseelektrijaamu, et Eesti autopargi CO2 heide viia ­nulli. Piisaks, kui pool autodest sõidaks kodumaise taastuv­toormest biometaaniga. Kas ...

Nagu Ameerika auto

Nagu Ameerika auto(23)

Üleilmastuvas ja järjest enam ühinevas automaailmas kõlab „nagu Ameerika auto“ isegi kummaliselt, aga see mõte tabas Toyota Highlanderi roolis juhti korduvalt. Eks vana kooli autosõbrad räägivad ikka ...

Elektrivormelitega esmakordselt MM-il

Elektrivormelitega esmakordselt MM-il

Eelseisval nädalavahetusel antakse Saudi Araabias start elektrivormelite seitsmendale hooajale, kuid esimest korda selgitatakse välja maailmameister. Eelmine Formula E sarja hooaeg lõpetati koroonaviiruse ...

Kihutame, libiseme, põrutame hange ...

Kihutame, libiseme, põrutame hange ...

Esi-, taga- ja nelikvedu, väike ja odav ning võimas ja kallis auto – panime jäärajal kõik need proovile ja valisime oma lemmiku. Kogusime Laitse ralliparki ­autod, mida või millesarnaseid jääradadel kõige ...

Kuidas laadida külmunud akut?

Kuidas laadida külmunud akut?(10)

Kas külm talv ja koroonaaja vähesed sõidud on aku tühjaks teinud ja arvad, et peab jälle ostma uue? Ei pea, ütleb asjatundja – tihti piisab vaid laadimisest, aga seda peab tegema õigesti. Poodi jäetud ...

Leaf 10 – sama hind, mitu korda pikem sõit

Leaf 10 – sama hind, mitu korda pikem sõit

Nissan Leaf maksab tänapäeval sama palju kui kümme aastat tagasi, kuid talvine sõiduulatus on Autolehe katse järgi kasvanud ligikaudu kolm korda. Autoleht tegi Leafiga esimese lühikese proovisõidu ...

Ideeautost seeriaautoni. See ei ole üldse see auto!

Ideeautost seeriaautoni. See ei ole üldse see auto!(1)

Ei, see ei ole Mercedes-Benz CLK. Kaugeltki mitte, tegu on aastaid varasema ja suurema kupeega, mida pealegi käitab viieliitrine V-8. Ometi paistab see täpselt nagu CLK.  See on õigupoolest nimetu ideeauto, ...

 
Nahkkattega Kia Stingray?!

Nahkkattega Kia Stingray?!

Päevinäinud Kia Carnivali kerega oli tarvis midagi ette võtta. Kuna auto omanik tegeleb sadulsepatööga, valiti ka auto remontimiseks omapärane tee – see sai üleni nahkkatte. Tuleb välja, et asjade ...

Küsimus lugejalt: Kui kaua teeb autotehas varuosi?

Küsimus lugejalt: Kui kaua teeb autotehas varuosi?(4)

Ostsin 2005. aasta auto ja ootamatult selgus, et esindusest sellele mõnd varuosa enam ei saagi. Kas see on tavapärane, et suhteliselt uuele autole tehas varuosi ei paku?

Autopäevik. Miks mulle meeldib Golf IV?

Autopäevik. Miks mulle meeldib Golf IV?(22)

Neljanda põlvkonna Golfil on nii plusse kui miinuseid, kuid üht omadust hindan paljude uute sõidukite taustal eriti kõrgelt. Autolehe heaks töötatud pea paari aastakümne jooksul olen kokku puutunud väga ...

Esimene Kuga: suhteliselt üllatustevaba Ford

Esimene Kuga: suhteliselt üllatustevaba Ford(4)

Kuga on üks parema töökindlusega Forde, mis sel sajandil toodetud. Enam kui kümne aasta eest müügile tulnud Kuga sai uuena kiita nii koostekvaliteedi kui ka sõiduomaduste eest, kuid müügiedu peamiseks ...

Kolumn. Tramm: Kannapööre võib olla ka väiksem

Kolumn. Tramm: Kannapööre võib olla ka väiksem(3)

Ainult fossiilkütust tarbivast autost on nüüdseks tehtud samasugune pahe nagu sigaretist ja alkoholist. Isegi liisingufirmad keeravad nende ostmisel aina enam kraane kinni ning sujuvalt suunatakse autoostjaid ...

Autolehe 23. veebruari uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 23. veebruari uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo(3)

Honda HR-V saab värske näo Honda avalikustas uue pisidžiibi HR-V, mis edaspidi jätkabki vaid kahemootorilise hübriidina. Nagu fotodeltki näha, tuleb uudismudel väliselt märkimisväärselt erinev, kuid ...

Uus Qashqai: menuauto kolmas tulemine

Uus Qashqai: menuauto kolmas tulemine

Terve Euroopa menusõiduk Nissan Qashqai jõudis äsja kolmanda põlvkonnani, mis püüab pilke disainiga, kuid pakub ka praktilisi väärtusi ühes omapärase hübriidajamiga kapoti all. Euroopas enam kui kolmes ...

CUPRA Formentor VZ - auto24 proovisõit

CUPRA Formentor VZ - auto24 proovisõit(39)

Seekord on meie proovisõiduautoks uue sportliku automargi CUPRA kõige esimene mudel - 310-hobujõuline nelikveoline linnadžiip, mis kannab nime Formentor.  Aga üllataval kombel saab Formentorit soovi korral ...

 
Alfa Romeo esitles uut F1 autot

Alfa Romeo esitles uut F1 autot

Alfa Romeo F1 võistkond esitles Varssavis oma tänavust võistlusautot C41. Eelmisel aastal ei kulgenud Alfa Romeo hooaeg just eriti edukalt ning tiimi sõitjad Kimi Räikkönen ja Antonio Giovinazzi teenisid ...

Eesti Autospordi Liit valis aasta parimaid

Eesti Autospordi Liit valis aasta parimaid

Eesti Autospordi Liit otsustas pandeemia tõttu traditsioonilise auhinnagala ära jätta, kuid valis 2020. aasta parimad sellest hoolimata. Eri alade parimateks osutusid liidu alakomiteede valikul:Parim ...

Mis edetabel see on? 1. Lexus, 2. Porsche, 3. Kia

Mis edetabel see on? 1. Lexus, 2. Porsche, 3. Kia(7)

USA kõige murevabamate automarkide edetabeli tippu paigutas uuringufirma J.D. Power (JDP) tänavu Lexuse, Porsche ja Kia. Uuringus osales 33 251 kuni kolm aastat vana auto omanikku, kes lugesid üles eri vead ...

Buell ärkab taas ellu

Buell ärkab taas ellu(1)

USA mootorrattatootja Buell lubab alustada uuesti tegevust ning tuua lähiaastail müügile terve rea eri tüüpi tsikleid, nii kallimaid kui ka odavamaid. Algust tehakse superbike’iliku mudeliga 1190RX ...

Volkswagenile terendab elektriautonduses edumaa

Volkswagenile terendab elektriautonduses edumaa(1)

Tahkeakuga elektriauto peaks olema igapidi etem praegustest – laaduma kiiremini, sõitma kaugemale, olema odavam ja tuleohutum ning aku eluigagi tõotavat tulla pikem. Kes suudab esimesena sellise autoga maha ...

Eesti kardisõitjad avasid hooaja Itaalias

Eesti kardisõitjad avasid hooaja Itaalias

Pühapäeval Adria kardirajal Itaalias sõidetud WSK Champions Cup oli tänavuse kardihooaja esimeseks suureks rahvusvaheliseks võistluseks. Kuivõrd tase on WSK võistlustel võrdväärne Euroopa ja ...

FOTOD. Rolfhartge tegi… tervisetuuningut

FOTOD. Rolfhartge tegi… tervisetuuningut

Koroonakriisi ajal pole imestada, et ka tuuningufirmad on enda jaoks avastanud tervishoiutemaatika. Lääne-Saksamaal tegutsev Rolfhartge lendab viirustega sõdima G-klassi AMGga. Viiruseid ei tapa siiski auto ...

 
Renault alustab vesinikukaubikutega

Renault alustab vesinikukaubikutega

Renault lubab aasta lõpupoole maha saada esimeste vesinikukaubikute partiidega. Kütuseelemendiga tarbesõidukite ning neile sobivate tanklate väljatöötamiseks löödi käed tunnustatud tegijate Faurecia ja Plug ...

FIA nõuab Rootsi ralli siirdamist põhja poole

FIA nõuab Rootsi ralli siirdamist põhja poole

Mitu aastat on Rootsi ralli korraldajad olnud hädas kehvade lumeoludega ja mullu kujutas võistlus rohkem kruusarallit kui talverallit. Nüüd on FIA eesotsas rallidirektori Yves Mattoniga nõudmas Rootsi ralli ...

FOTOD ja VIDEO. Noored tegid Pandivere rahvarallil kõrget tempot

FOTOD ja VIDEO. Noored tegid Pandivere rahvarallil kõrget tempot

Rahvaralli Pandivere Talv raames sõidetud noorteralli Eesti meistrivõistluste teisel etapil saavutas kuni 16aastaste arvestuses esikoha Marten Ojapõld ja 17-18aastaste seas Tony Schwarzstein. Mõlemad ...

Päeva leid. Legend, mille kapoti all on hoopis teine legend

Päeva leid. Legend, mille kapoti all on hoopis teine legend(5)

Suurbritannias müüakse väikse läbisõiduga Mercedes-Benz 300 SE-d (W126), mille kapoti all on kolmeliitrine R-6-mootor, aga mitte Mercedese enda oma. 115 000 km läbisõiduga 1991. aasta S-klass peidab oma ...

930 hj AMG kiirendab nagu Bugatti, aga sel on tõsine probleem

930 hj AMG kiirendab nagu Bugatti, aga sel on tõsine probleem

Tuunija Posaidon upitas Meredes S 63 AMG võimsuse 930 hobujõuni, mis kiirendab luksuskupee paigalt „sajani“ nagu Bugatti Veyron. Kui sageli räägivad tuunijad vaid ulmelistest võimsusnäitajatest, siis ...

BMW X7 sai soomuskaitse

BMW X7 sai soomuskaitse

Kanada ettevõtte Inkas jõudis nähtavasti esimesena ehitada kuulikindlaks BMW suurima džiibi X7, mis peaks nüüd üle elama nii püssilasud kui ka granaadiplahvatused. Torontos tegutsev Inkas on Saksa ...

Millised olid mullu USA TOP5 preemiummargid?

Millised olid mullu USA TOP5 preemiummargid?

USA siseturul läks mullu Tesla esmakordselt Audist mööda ja murdis ennast sedasi riigi menukamate preemiummarkide sekka. Erinevalt enamikust teistest tootjatest suutis Tesla oma müüki mullu teadupärast ...