TELLIMISKAMPAANIA

AUTONDUS

FOTOD. Ducati ja Lamborghini koostöös sündis eriline mootorratas

FOTOD. Ducati ja Lamborghini koostöös sündis eriline mootorratas(2)

Kontsernikaaslased said valmis väga erilise mootorratta: Ducati Diavel 1260 Lamborghini, mida tehakse vaid 630 eksemplari. 630 on vihje Lamborghini sünniaastale 1963, iga Diavel 1260 Lamborghini saab ...

MOOTORISPORT

Ralli: Euroopa meistriks krooniti teist korda Alexey Lukyanuk

Ralli: Euroopa meistriks krooniti teist korda Alexey Lukyanuk

Kanaari saartel sõidetud Euroopa meistrivõistluste viimase etapi võitis Adrien Fourmaux, meistritiitli võitis Alexey Lukyanuk. Ford Fiesta R5 autol sõitnud Adrien Fourmaux edestas heitluses Kanaari saarte ...

AUTOTÖÖSTUS

M4 GT3: nii kiiret sidurit pole enne nähtud!

M4 GT3: nii kiiret sidurit pole enne nähtud!(1)

BMW ringrajaauto M4 GT3 teeb esimese stardi alles järgmisel aastal ning täishooaeg algab 2022, kuid üht-teist on auto kohta öeldud juba nüüd. M6 GT3 mantlipärija õlid ja kütuse valmistab Shell, väljalaske ...

PROOVISÕIDUD

Eelmise põlvkonna Hilux peab jätkuvalt hästi vastu 

Eelmise põlvkonna Hilux peab jätkuvalt hästi vastu (10)

Toyota Hiluxi eelmise põlvkonna pikap on üldiselt rivaalidest kallim. Kõrgemat hinda õigustab väga hea töökindlus. Nüüdseks on juba 15 aastat möödunud sellest, kui eelmise põlvkonna Toyota Hiluxit esitleti, ...

PÄEVAUUDISED

Kaks uut rodsterit BMWlt

Kaks uut rodsterit BMWlt(5)

BMWl on tulevaks kevadeks valmis kaks uut kaherattalist rodsterit: G 310 R (avafotol) ja S 1000 R. Esimene on endiselt 1silindrilise mootoriga (313 cm3, 4V, DOHC, 34 hj, 28 Nm), kuid selle heitmed tuuniti ...

LIIKLUS

Tallinna-Narva maanteelt kadus pudelikael

Tallinna-Narva maanteelt kadus pudelikael(5)

Tallinna-Narva maanteel Rõmeda-Haljala teelõigul saadi läinud nädalaga maha enamiku ehitustööga, teatab Maanteeamet (MNT). Valmis on nii põhimaantee, kus saab hea ilmaga sõita talvel 100 km/h kui ka ...

AUTOPÄEVIK

Autopäevik. Valusad vangerdused

Autopäevik. Valusad vangerdused

Mõni lugeja ehk mäletab, et eelmise aasta lõpuks oli minu autopargis viis Subarut, kaks Mitsubishit ning üks Citroën. Tänaseks on õnneks või kahjuks autopark mõnevõrra väiksem. Kõige viimased täiendused ...

Kolumn. Soorsk: Kes suruks Prokrustese tema sängi? (9)

Me ei mäleta, mis vallandas selle õõva tekitava massihüsteeria, ent nüüdseks on linnamaasturist saanud Prokrustes, kes püüab kõiki autosid vormida enda järgi mõõtu. Mis liiga lühike, venitatakse pikemaks, mis liiga pikk, sel saetakse tükk maha.

Misjärel saame ilmetud rümbad, mis vastavad väikekodanlase ettekujutusele seikluslikust eluviisist. Tavalise luukpäraga ei saa ju seenele sõita, aga kui kliirens on paar sentimeetrit kõrgem ja kaitseraual põhjakaitset parodeeriv triip, pole ühtäkki ükski mülgas liiga sügav ja massiautost saabki kõnnumaade valitseja.

Edasi lugemiseks:

Loe kõiki artikleid

Osta artikkel

Juba ostetud?

KOMMENTAARID

Nu ei tiagi 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Ma olen kuidagi rahul selle niši tekkimisega. Kui sõiduõpetaja paar aastakümmet tagasi rääkis, et ole eriti ettevaatlik kui näed läheduses lapsi, naisi või joodikuid, siis pseudo maasturite lisamine sellesse nimekirja polnud väga raske. Käitumismudelid liikluses on kõigil neljal samad.
22
Peeedu 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Eks autode muutumine muudab ka liiklust. Väga tihti on suunaviidad kuhu miskit sõidurada viib osad foorid ja muu info tee kohal karkassil. Mida rohkem on kõrgeid autosid seda halvemini ja hiljem neid näeb madala auto juht. Ideaalset pikkivahet linnas hoida on üpris võimatu nii kaasliiklejate kuiga tee üldise koormuse tõttu.
Eks muidugi mure juba ammu. Kunagi kui UAZ-ud, veokad ja bussid oli olukord teine. Uus aeg tõi kõigepealr massiliselt kaubikuid ja hiljem lisandusi mahtuniversaalid. Nüüd linnamaasturid ja kui poolpimesi lihtsalt eelmise kõrge sabas peab sõitma väga lihtsalt tehakse järgmine valik ka kõrgema istumise kasuks.
01
:) 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Tänapäeval tegelikult on probleem, et autod on madalad, kas või uued Prantsuse minikaubikud, milledega ei sa aenam risti üle äärekivide sõita :) ... põhja kraapivaks võivad osutuda ka Talllinna vanalinna või Kalamaja /Pelgulinna lamavad politseinikud ... (miks küll neid ei ehitata vastavalt EVS-ile ..., kas seepärast et see on soovituslik :).
Maastureid ise ka ei armasta, aga meeldivad kõrge põhjaga sõiduautod, mõeldes lumehangedele ja metsaradadele. Alustades AMC Eagle-ga lõpetadaes Volvo, Mersu, Audi kõrgemaks tõstetud sedaanide - universaalidega. Tegelikult on ka Kia X-Ceed täiesti OK luukpära. Volvo XC90 võiks olla pigem tagumiste lükandustega mahtuniversaal - siis ta täidaks oma rolli lastevedamise autona ideaalselt (eriti kitsastes parkaltes kus sul on vaja laps turvatooli panna)
Ainus lükanduste ja talutava välimusega on müügile tulev 2021 Pacifica (4x4), kuigi tal on põhi kõvasti madalamal, kui 2000 aasta alguse (4x4) Voyageridel.
11
Mahno3 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Tegelikult on kogu see linnamaasturite klass paras edevuse ja laristamise liik.

Maanteel, eriti kiirustel mis ületavad 90kmh, on nad suurema lauppinna tõttu kütusekulukamad - loodusevaenulikumad kui sama tehnikaga klassikaline sõiduauto.

Maastikuvõimekus on neil nn linnamaasturitel sõiduautoga samaväärne.

Mahu pooleset jäävad nad alla sarnases kõrguses sõiduauto lahendustega masinatele - levinuim näide - berlingo viimane põlvkond.

Väljavaate osas - ma sõidan vaheldumisi väga madala Leoni ja kõrge Rifteriga, nii maanteel kui Tallinnas. No ei ole põhimõttelist vahet.

Sisse istumiseks on kõrge auto tõesti parem, aga selleks ei pea olema maastur. Sama teeb välja ka jaapanipärane Kei car.

Kogu maasturibuumil on ainus põhjus - tundub äge. Sõiduomadused on kehvemad, kütusekulu suurem - aga äge on. See müüb.
52
Peeedu 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Sõiduoskusest suurt ei räägita aga raskemates tingimustes on juhi oskustel suur roll. Enamus juhte halab juba väiksema kõrvalekalde puhul siledast asfaldist kus teine rahulikult sõiduautoga läbi läheb.
Nii hangitakse auto mis nagu parandaks need vead. Aga reaalsus on avalike teede puhul kui on mõni remont või kõrvalekalle see, et linnamaasturid suures osas ukerdavad ja segavad tavalistes autode olevaid juhte oma olematu kiirusega.
10
tjah 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Eks need suundumused on nähtavasti üheks märgiks ühiskonna järjest pealiskaudsemaks muutumisest. Pealetulevate põlvkondade lugemus on järjest väiksem, vähem on vajadust ja tahtmist analüütiliselt mõelda, kriitilisteks eduteguriteks muutuvad muud oskused. Autovaldkonnas ei ole selle tunnuseks mitte ainult linnamaasturite pealetung, päris ilmekaks näiteks võiks lugeda ka viisi, kuidas tootjate/müüjate veebilehed on muutunud. Kui varem olid olulisel kohal kõikvõimalikud sentimeetrid, kilogrammid ja -vatid, siis täna on mõne firma kodulehel juba sama hästi kui võimatu mudelite tehnilist infot enam leida. Ei, selle asemel domineerivad “värvikad sõidud”, “kõik pilgud on sinul”, “rohkem vabadust” jne.

Kõige naljakam on minu arvates asjaolu, kuidas linnamaasturite omanikud ise üritavad tihtipeale valikut kuidagi ratsionaalselt põhjendada. Küsimus polevat mingil juhul selles, et asi näeb äge välja, vaid et siin on ikkagi tegu kõrgema kliirensiga autoga, mis on meie talvedes (!) möödapääsmatult vajalik. Täitsa huvitaks, kui paljud neist tegelikult on uurinud, kui kõrge kliirens tema autol siis õigupoolest on? Näiteks Mazda CX-3 kliirens on 155 mm, mis on täpselt sama kõige tavalisema Corollaga. Muidugi on ka täiesti korraliku kliirensiga linnamaastureid, aga vähegi sügavamas lumes saab mistahes nelikveoline Octavia taolisest “maasturist” ikka paremini hakkama.

Aga tulles korra tagasi herr Soorski sissejuhatava küsimuse juurde, siis kas polnud esimeseks pääsukeseks mitte Qashqai? Kusjuures meelde on jäänud esimesi testsõite teinud autoajakirjanike imestus, et kellele sellist pseudomaasturit õigupoolest vaja peaks minema - kui kõrgus kõrvale jätta, siis mõõtudelt põhimõtteliselt sama nagu toonane Almera, aga natuke kallim, natuke viletsamate sõiduomadustega, natuke janusem jne. Nii palju siis autoajakirjanike läbinägemisoskusest...
60
AntiOpel 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Olles omanud linnamaastureid ja sõiduautosid, siis mina olen üks neist, kes mõistab nende pointi. Ja mingi ägedus vms tattnokalik seisukoht ei päde siin üldse.
Esiteks kõrgem isteasend, kui tavalises sõiduautos (võrdlen siinkohal omatud CR-V´d ja Accordi). Teiseks praktilisem (mahukam, lihtsam sisse-välja käia jne). Kolmandaks stabiilsus- raskem auto on libedates oludes stabiilsem. Ja nende kahe puhul oli kütusekulu vahe marginaalne. Isegi nii marginaalne, et igapäevaelus ei pane seda tähelegi. Nüüd omades Superbi ja naisevend Kodiaqi, saan tema ostust täiesti aru, sest kahte kõrvutades on pereautona Kodiaq parem- mahukam, ruumikam-praktilisem. Ja kütusekulu (mõlemad on 1.5TSI 110kw esiveolised 7k DSG kastiga) on meil sisuliselt sama. Kodaiq kulutab ehk liitrikese rohkem. Aga seda liitrikest normaalne inimene tähele ei pane.
Eespool toodi võrdlus suvalise sõidautoga nimega Berlingo. Berlingo ei ole klassikaline sõiduauto, vaid kaubikubaasil tehtud mahtuniversaal. Sama hästi oleks võinud võrdluseks tuua Sharani, Grand Voyageri või jumalteabmille.
Mis välimusse puutub, siis kui peaks valima nö klassikalise mahtuniversaali (nt Galaxy) ja linnamaasturi vahel, siis puhtalt välimuse järgi valiks viimase.
Aga- nagu on iga asjaga- ei saa olla ühtainsat ja püha tõde (va Uutes Uudistes ja Telegramis vist)- on ka siin asjal mitu tahku ning igaüks ostab ikka auto selle järgi, mida tal vaja on ning mis talle meeldib. See, et keegi kuskil kräunub sellest, kui mõttetu on linnamaastur, ei tohiks kellelegi korda minna autovalikul. Minu arvates näiteks on elektriautod mõttetud.
My two cents.
32
:) 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
"Kolmandaks stabiilsus - raskem auto on libedates oludes stabiilsem."
Anti Opel defineeri libedad olud ...
Tegelikult on siin süüdi rehv, õigemini selle selle omadused ja laius.
Kiilaka peal on ilmselt laiem parem ... lamelli pinda rohkem, aga lumelobjakas on kitsas rehv parem. Häda on selles, et uutele autodele ei saagi enam kitsaid rehve alla panna, sest velgi ei ole ja tootja ka ette ei näe ( miks sõidetakse rallit kitsaste rehvidega kui laiad ja mdala profiiliga on nii head?)
Õnneks mul endal on vanem auto, suvel on 225 laiad 17 tollised ja talvel 195 (tehas näeb ette küll 205) laiad 15 tollised - ja lausa lust on läbi lumiste vaalude lasta ja naelu ka ei igatse.

Ja mis siin salata maasturimoodi asjadest meeldib välimuse poolest Fiat Panda 4x4, Citroen C5 Aircross ja AM DBX ja mõni kandilisem veel ...

Prantslased tõin näiteks ... sest sellel no lävekarbid jube madalale lastud ja see ongi sõites põhiline . Üks asi on kliirens see on kõige madalam koht ja on tavaliselt rataste vahel teine asi on põhja kõrgus. Madala itaalja autoga on ka metsas ja lulmes käidud, kuhu tavaliselt autoga ei ronita ... saab hakkama küll, kui vaja.
21
Peeedu 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Rikas inimene kes ostab uut autot on tavaliselt vanem. Põlved kanged ja selg valutab. Sportistmetega tavaautos on mul mugav sõita aga vot see sisse välja lühikeste juppidel hakkab juba segama. Kuigi sportistmed on mul juhuslikult sobival kasutatud autol alates aastast 2002 kaasas olnud järgmisena vist need välistan aga võtan tavaauto. Aga mine tea kui kauem autovahetusega viivitan või ülejärgmine vist tuleb linnamaastur. Just vanainimese mugavuse huvides.
Sama moodi naistega. Imelik küll, et üksik daam sõidab 5+2 mahtuniversaaliga aga kui kõrged kontsad ja lühike seelik autost elegantselt välja astusid olin võetud mees.
20
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

Ralli: Ken Torn ja Kauri Pannas võitsid tänavu viiest EM-etapist kolm

Ralli: Ken Torn ja Kauri Pannas võitsid tänavu viiest EM-etapist kolm

Tänavu Euroopa meistrivõistlustel sõidetud viiest etapist võitsid Ken Torn ja Kauri Pannas kolm ning finišeerisid kahel rallil teisel kohal. Eestlased saavutasid kokkuvõttes meistritiitlid kahes, ERC3 ja ...

Ralli: Euroopa meistriks krooniti teist korda Alexey Lukyanuk

Ralli: Euroopa meistriks krooniti teist korda Alexey Lukyanuk

Kanaari saartel sõidetud Euroopa meistrivõistluste viimase etapi võitis Adrien Fourmaux, meistritiitli võitis Alexey Lukyanuk. Ford Fiesta R5 autol sõitnud Adrien Fourmaux edestas heitluses Kanaari saarte ...

F1: Lewis Hamilton võitis kvalifikatsiooni uue rajarekordiga

F1: Lewis Hamilton võitis kvalifikatsiooni uue rajarekordiga

Bahreini GP kvalifikatsioonis sõitis Sakhiri ringraja uue rajarekordi ja alustab homset võistlust parimalt stardikohalt Lewis Hamilton. MM-tiitli kindlustanud Hamilton edestas teise aja sõitnud ...

FOTOD. Kõige ägedamad autod Eesti registris (2. osa)

FOTOD. Kõige ägedamad autod Eesti registris (2. osa)(5)

Eestis leidub üliharuldasi autosid, mida liikluses ei pruugigi märgata. Mitu Mercedes SLR McLarenit meie maal on, kas olemas on ka Morgan Aero 8 või Porsche Carrera GT ning mitu Opel Calibrat on järel? ...

FOTOD. Kõige ägedamad autod Eesti registris (1. osa)

FOTOD. Kõige ägedamad autod Eesti registris (1. osa)(3)

Eestis leidub üliharuldasi autosid, mida liikluses ei pruugigi märgata. Mitu Ferrarit meie maal on, kas olemas on ka Lotus Esprit või BMW Z8 ning kui haruldane on Kia Stinger? Maanteeameti värske ...

Ralli: Ken Torn on EM-etapil avapäeva järel kolmas

Ralli: Ken Torn on EM-etapil avapäeva järel kolmas

Reedel alanud EM-võistluste viimase etapi, Kanaari ralli avapäeva järel hoiavad Ken Torn ja Kauri Pannas oma klassis kolmandat kohta. Juba avakatsest sai selgeks, et ees on ootamas keeruline võistluspäev, ...

F1: Vabatreeningutel sõitis päeva parima aja Hamilton

F1: Vabatreeningutel sõitis päeva parima aja Hamilton

Bahreini GP reedel toimunud vabatreeningutel oli päeva kiireim mees Lewis Hamilton, kes edestas Max Verstappenit 0,3 sekundiga. Ennelõunal sõidetud esimesel vabatreeningul sõitis Hamiltoni järel teise aja ...

 
Audi Q5 sai sportkere

Audi Q5 sai sportkere(2)

Mudelite Q3 Sportback ja e-tron Sportback kõrvale toob Audi kohe-kohe ka Q5 Sportbacki, mis paistab samuti silma laugja tagaluugiga disainiga. Kupeeliku tagaosaga Sportback ei tule madalam ega laiem kui ...

700hobujõuline Ferrari 488 GT Modificata vaid rajasõiduks

700hobujõuline Ferrari 488 GT Modificata vaid rajasõiduks

Ferrari teeb piiratud hulga rajaautosid 488 GT Modificata, mis kasutavad võistlusmudelite 488 GT3 ja 488 GTE tehnolahendusi, aga ei vasta samadele reeglitele. Tegu pole seega võistlemiseks, vaid niisama ...

Tesla asutaja tõusis maailma rikkuselt teiseks inimeseks

Tesla asutaja tõusis maailma rikkuselt teiseks inimeseks(4)

Tesla asutaja ja suuromanik Elon Musk tõusis miljardäride edetabelis Bill Gates’ist mööda, saades sedasi maailma rikkuselt teiseks inimeseks. Tänu Tesla aktsiarallile on Muski varandus tänavu enam kui 100 ...

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Nädalavahetuse autospordivõistlused

F1 MM-võistlustel, kus Lewis Hamilton on juba kindlustanud oma seitsmenda MM-tiitli, sõidetakse nädalavahetusel Bahreinis hooaja 15. etapp. Kuigi mõlemad – nii konstruktorite kui ka sõitjate tiitel – on ...

FOTOD. Ducati ja Lamborghini koostöös sündis eriline mootorratas

FOTOD. Ducati ja Lamborghini koostöös sündis eriline mootorratas(2)

Kontsernikaaslased said valmis väga erilise mootorratta: Ducati Diavel 1260 Lamborghini, mida tehakse vaid 630 eksemplari. 630 on vihje Lamborghini sünniaastale 1963, iga Diavel 1260 Lamborghini saab ...

Volkswagen ID.3 tõusis elektriautode turu uueks liidriks

Volkswagen ID.3 tõusis elektriautode turu uueks liidriks(12)

Volkswagen on lõpuks oma paljuräägitud-reklaamitud ID.3 müügi käima saanud. Seda vähemalt elektriautode arvestuses, sest oktoobrikuus tõusis ID.3 Euroopas enim müüdud seda sorti autoks. Üldarvestuses, tõsi, ...

F1: Bahreinis kasutatakse kaht erinevat rada

F1: Bahreinis kasutatakse kaht erinevat rada

Kahel järgneval nädalavahetusel sõidetakse F1 etapid Bahreinis, kus Sakhiri ringrada võimaldab kasutada kaht erinevat rajaskeemi. Eeloleval nädalavahetusel sõidetakse Bahreini GP traditsioonilisel, juba ...

 
Audi SQ2 uueneb, aga jääb sama võimsaks

Audi SQ2 uueneb, aga jääb sama võimsaks

Napid kaks aastat turul olnud Audi väike sportdžiip läbib uuenduskuuri, mis keskendub disainile ja varustusele. Võimsus – 300 hj – jääb endiseks. SQ2 värskendus käib traditsioonilist rada, pakkudes ...

Neid tuleb veel: järjekordne hüperauto, 1043 hj Naran

Neid tuleb veel: järjekordne hüperauto, 1043 hj Naran

Tänavune aasta on ridamisi toonud uusi ülivõimsaid, -kiireid ja -kalleid autosid, nüüd lisandus nende hulka veel Naran Automotive’i umbes miljonieurone debüütmudel Naran. Tegu on 2+2 istmeskeemi, eesmootori ...

Hyundai uus linnadžiip saab nimeks Bayon

Hyundai uus linnadžiip saab nimeks Bayon(1)

Hyundai väikseim linnadžiip saab nimeks Bayon. See jõuab müügile järgmise aasta esimeses pooles, tegu on täiesti uue mudeliga, mis ei põhine ühelgi senisel. Praegu kuuluvad Euroopas Hyundai linnadžiipide ...

Ambitsioonikas plaan startida Dakari rallil vesinikuautoga

Ambitsioonikas plaan startida Dakari rallil vesinikuautoga(1)

Varem rallikrossi MM-sarjas osalenud GCK Motorsporti võistkond teatas plaanist osaleda 2024. aasta Dakari rallil vesinikuautoga. GCK Motorsport tiimi omanikuks on Guerlain Chicherit, kes on ise startinud ...

F1 sarjas jätkatakse hübriidautodega ka pärast 2025. aastat

F1 sarjas jätkatakse hübriidautodega ka pärast 2025. aastat

F1 MM-võistlustel võisteldakse praeguste jõuallikatega kuni 2025. aasta lõpuni, aga tulevaste mootorite teemal on arutelud alles käimas. Briti meediaväljaandele Autosport intervjuu andnud F1 sarja ...

Avalikustati Dakari ralli trass

Avalikustati Dakari ralli trass

Dakari kõrberalli korraldajad avalikustasid 3.-15. jaanuaril toimuva võistluse trassi, mis on ralli direktori sõnul eelmisest veidi lühem, aga raskem. Võistlusele antakse start 3. jaanuaril Jeddahi linnast ...

Johan Kristoffersson võitis kolmanda MM-tiitli

Johan Kristoffersson võitis kolmanda MM-tiitli

Rallikrossi MM-võistluste viimane etapp Saksamaal jääb ära ja tänavuseks maailmameistriks kroonitakse Johan Kristoffersson. MM-sarjast jõuti tänavu sõita kokku kaheksa etappi, millest Volkswagen Polo roolis ...

 
Palju lihtsalt kasutatavat tehnoloogiat

Palju lihtsalt kasutatavat tehnoloogiat

Renault Mégane läbis mudeliuuenduse ja sai valikusse pistikuhübriidi. See on väga tehnoloogiline, aga kasutaja ei pea keerukast tehnikast midagi teadma. Renault on põhjusega uhke: Mégane on oma klassis üks ...

Volvo: „Me täiustasime (peaaegu) kõike“

Volvo: „Me täiustasime (peaaegu) kõike“

Volvo tegi pikamaaveokitele FH ja FH 16 põhjaliku uuenduskuuri ning need omakorda laenasid kabiinikandmiku ja osa uudiskraamist väiksematele vendadele FMile ja FMXile. Hea uudis on see, et Volvo ei teinud ...

Praktilisim Trabant

Praktilisim Trabant(1)

Kuigi tootmise ajal Trabante Eestisse ei toodud, võib tänapäeval sellise endale hobiautoks soetada. Autoleht tegi suvel proovisõitu (vt 17. juuni ajakiri või kodu­leht) Trabandi sedaaniga, mis, muide, müüdi ...

Rahvuskaubik automaatseks

Rahvuskaubik automaatseks(2)

Fiat Ducato on Eesti rahvuskaubiku üks kolmest sõsarversioonist, kuid erinevalt Citroën Jumperist ja Peugeot Boxerist saab selle nüüd osta ka automaatkastiga, millel on käike tervelt 9. ...

„Anna autole määret ja õli, siis annab ta sulle, mida vaja!“

„Anna autole määret ja õli, siis annab ta sulle, mida vaja!“

Mandri-Eesti kunagise esimese kolhoosi töökoja juhataja Madis Saadik ootab meid tsinkplekist kaarhalli uksel. Kolhoosi automajandi varuosaladu on tänaseni rikkalik, kuigi lätlased ja leedukad on seal juba ...

Tanel Leok: maailma pikim MMi karjäär saab läbi

Tanel Leok: maailma pikim MMi karjäär saab läbi

Motokrossisõitja Tanel Leok otsustas tänavuse hooaja järel MMi karussellilt maha astuda. Seljataha jääb 19 aastat maailma areenil ja üle 250 etapi. Mis on Leokile enim meelde jäänud?

Kelle tiivad kannavad paremini?

Kelle tiivad kannavad paremini?(11)

Kõigil üle 300 hobujõu ja kaheliitrine turbomootor. Aga see ei tähenda, et siinne kolmik ühesugune oleks. Milline on teravaim, kas Audi S3, Honda Civic Type R või Mercedes-AMG A 35? Red Bull annab tiivad? ...

 
Eelmise põlvkonna Hilux peab jätkuvalt hästi vastu 

Eelmise põlvkonna Hilux peab jätkuvalt hästi vastu (10)

Toyota Hiluxi eelmise põlvkonna pikap on üldiselt rivaalidest kallim. Kõrgemat hinda õigustab väga hea töökindlus. Nüüdseks on juba 15 aastat möödunud sellest, kui eelmise põlvkonna Toyota Hiluxit esitleti, ...

Millist liikluskahju auto ostul karta?

Millist liikluskahju auto ostul karta?

Kas kuni 2000eurone kahju peaks panema häirekellad lööma? Aga kui auto on majanduslikus mõttes hävinud? Pruugitud auto ostu taustakontrolli üks põhikohti on Liikluskindlustusfondi (LKF) kahju­päring ...

Tulevased youngtimer’id: Väike GTI parimate traditsioonide järgi

Tulevased youngtimer’id: Väike GTI parimate traditsioonide järgi

Turbode ja aina matsakamaks muutuvate autode ajastul tõi Suzuki turule ­Swifti vabalthingava mootoriga kerge sportversiooni. Väikeseid hot hatch’e ehk kuumi luukpärasid oli Suzuki teinud varemgi, kuid sel ...

Küsimus lugejalt: Miks ei saa kolmas isik auto kohta teenindusest infot?

Küsimus lugejalt: Miks ei saa kolmas isik auto kohta teenindusest infot?(3)

Miks autoteenindused ei avalda auto ajaloo kohta andmeid kolmandale isikule, näiteks kui ma soovin osta kasutatud autot ja tahaksin teada, kas üldse ja kuidas seda on esinduses hooldatud? Seda infot antakse ...

Autopäevik. Valusad vangerdused

Autopäevik. Valusad vangerdused

Mõni lugeja ehk mäletab, et eelmise aasta lõpuks oli minu autopargis viis Subarut, kaks Mitsubishit ning üks Citroën. Tänaseks on õnneks või kahjuks autopark mõnevõrra väiksem. Kõige viimased täiendused ...

Kolumn. Vabamäe: Marss nuputama!

Kolumn. Vabamäe: Marss nuputama!(4)

Koperdasin hiljuti progressi otsa, kui veetsin nädalavahetuse ühe ülinoobli auto roolis. Kõik oli super-hüper-mega, välja arvatud üks pisiasi. Kõikvõimalikud ekraanid – ja neid oli vaat et ruutmeetri jagu – ...

Autolehe 25. novembri uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 25. novembri uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Honda Civic uueneb esmalt USAs Honda avalikustas prototüübina järgmise põlve Civicu, mis tuleb säärase luukpärasedaanina esmalt müügile Ameerikas. Uuest 11. põlve Civicust on plaanis teha terve mudelkond: ...

 
Uus Renault Kangoo lubab kaubikurevolutsiooni

Uus Renault Kangoo lubab kaubikurevolutsiooni(2)

Tuleval kevadel saabub müügile Renault Kangoo uus kaubikuperekond, mis on kaubaveol senisest märkimisväärselt osavam tänu nutikale ukselahendusele. Arvukates versioonides pakutav Kangoo on tootja hinnangul ...

Päeva leiud: kaks kiiret luukpära ja üks universaal

Päeva leiud: kaks kiiret luukpära ja üks universaal(8)

Häid niinimetatud kuumi luukpärasid jagub, aga Eestist müügil on neid vähe. Siin on autod, mis auto24.ee praegusest valikust meile silma jäid - kaks luukpära ja üks universaal (millest on olemas ka ...

VIDEO. Taycan driftis rekordite raamatusse

VIDEO. Taycan driftis rekordite raamatusse(2)

Porsche Taycan driftis järjepanu üle 42 kilomeetri ja kanti selle eest Guinnessi rekordite raamatusse.  Tegu on elektriautode driftirekordiga. Driftijaks oli Porsche sõidukoolitaja Dennis Retera, kes tegi ...

Micra muutub ökonoomsemaks ja tuleb edaspidi Renault’ tehasest

Micra muutub ökonoomsemaks ja tuleb edaspidi Renault’ tehasest(3)

Väikese Nissani facelift on samuti üsna väike, kuid mõned uudised peaks siiski ostjaid meelitama. Esmalt käiakse üle Micra üheliitrine kolmesilindriline turbomootor, mille kütusekulu saab olema senisest ...

McLareni uus superauto saab nimeks Artura

McLareni uus superauto saab nimeks Artura

Hübriidmootoriga Artura tuleb müügile juba järgmise aasta esimeses pooles. Esialgu avaldati Artura kohta siiski vaid kaks detailipilti ning minimaalselt infot. Tootja sõnul on tegu nullist ehitatud autoga: ...

Ralli: Ken Torn paneb edukale hooajale punkti Kanaari saartel

Ralli: Ken Torn paneb edukale hooajale punkti Kanaari saartel

Kanaari saartel sõidetakse eeloleval nädalavahetusel EM-võistluste viimane etapp. Aasta viimasele etapile on registreerunud kokku 97 võistluspaari, kelle hulgas ka Ken Torn – Kauri Pannas (Ford Fiesta ...

 
Ralli: Monza ralli võib üllatada lumiste ja jäiste teedega

Ralli: Monza ralli võib üllatada lumiste ja jäiste teedega

Monza ralli laupäevased kiiruskatsed, mis toimuvad Bergamost põhja pool asuvatel mägiteedel, võivad üllatada lume ja jääga. Kohalike elanike sõnul on juba detsembri algul lumi ja jää nendel teedel üsna ...

Toyota Camry läbis juba uuenduskuuri

Toyota Camry läbis juba uuenduskuuri(6)

Toyota ei laiskle: eelmisel aastal müügile jõudnud Camry läbis juba esimese väikese uuenduskuuri. Värskenduse peamised uudised puudutavad disaini ja juhiabiseadmeid. Näiteks on uued esimene kaitseraud ja ...

Uued elektriautod Eestis - auto24 proovisõit

Uued elektriautod Eestis - auto24 proovisõit(28)

Sellel aastal on jõudnud Eesti turule rekordiliselt palju uusi elektriautosid ja seekord vaatamegi koos Autolehega kiirelt üle neli selleaastast uudismudelit ning proovime välja selgitada, et milline auto mis ...

Ralli: Austraalia ja Uus-Meremaa on naasmas MM-sarja kalendrisse

Ralli: Austraalia ja Uus-Meremaa on naasmas MM-sarja kalendrisse

FIA rallidirektori Yves Mattoni sõnul võivad kaks maakera kuklapoolel asuvat riiki naasta MM-sarja kalendrisse juba 2022. aastal. Uus-Meremaa ralli pidi esimest korda 2012. aasta järel toimuma taas tänavu, ...

FOTOD. Päeva leid: Tuttuus Honda S2000

FOTOD. Päeva leid: Tuttuus Honda S2000(7)

Kui auto on sõitnud 20 aastaga ainult 54 kilomeetrit ning seda pole eales registreeritud, siis võib seda vist küll nimetada tuttuueks, kuigi sünniaasta on sel Honda S2000 rodsteril 2000. Seda enam, et auto ...

Tallinna-Narva maanteelt kadus pudelikael

Tallinna-Narva maanteelt kadus pudelikael(5)

Tallinna-Narva maanteel Rõmeda-Haljala teelõigul saadi läinud nädalaga maha enamiku ehitustööga, teatab Maanteeamet (MNT). Valmis on nii põhimaantee, kus saab hea ilmaga sõita talvel 100 km/h kui ka ...

M4 GT3: nii kiiret sidurit pole enne nähtud!

M4 GT3: nii kiiret sidurit pole enne nähtud!(1)

BMW ringrajaauto M4 GT3 teeb esimese stardi alles järgmisel aastal ning täishooaeg algab 2022, kuid üht-teist on auto kohta öeldud juba nüüd. M6 GT3 mantlipärija õlid ja kütuse valmistab Shell, väljalaske ...

 
Tasub teada: klaasi- ja tulepesurid

Tasub teada: klaasi- ja tulepesurid(3)

Kui ilm läheb külmaks ja saabub aeg vahetada klaasipesuvedelik talvise ehk pakasekindla vastu, siis ära unusta, et suvine vedelik tuleb eemaldada ka (sageli üsna harva kasutatava) tagaklaasipesuri juurde ...