MOOTORISPORT

Ralli: Kehalas toimub uuendusliku formaadiga miniralli

Ralli: Kehalas toimub uuendusliku formaadiga miniralli

Kuigi autoralli Eesti meistrivõistlustele pandi punkt juba oktoobri alguses sõidetud Saaremaa rallil, ei ole kodune rallihooaeg veel lõppenud. Nimelt toimub 14. novembril Rakvere lähedal asuvas Kehala ...

AUTOTÖÖSTUS

Jaguar E-Pace tuleb esmakordselt kolmesilindrilisena

Jaguar E-Pace tuleb esmakordselt kolmesilindrilisena

Mudeliaasta 2021 algab Jaguari ajaloos esimese kolmesilindrilise mootoriga: sellisega varustatakse margi kompaktdžiip E-Pace. Mudeliuuenduse käigus kohendati mõistagi ka E-Pace’i välimust ja sisemust, samas ...

PROOVISÕIDUD

Uus Yaris: fookus hübriidil 

Uus Yaris: fookus hübriidil (4)

Toyota teatas juba Yarise esmaesitlusel, et erilist edu loodetakse uue mudeli hübriidversioonile. Kas ootused võiksid täituda? Tihedas väikeautode konkurentsis tuleb eristumine kasuks, aga seda vaid siis, ...

PÄEVAUUDISED

Ford Bronco tuletõrjujatele

Ford Bronco tuletõrjujatele

USA-s esitleti Ford Bronco ideeautot, mis valmistati koostöös rõivatootja Filsoniga. Tegemist on sõidukiga, mis aitaks USA tuletõrjujatel metsatulekahjusid kustutada. Maastikuauto suudaks kustutusvarustust ...

LIIKLUS

Asulaväravad nii tõstsid kui langetasid sõidukiirust

Asulaväravad nii tõstsid kui langetasid sõidukiirust(5)

Maanteeamet soovis hinnata erinevate liiklustehniliste lahenduste mõju sõidukiiruste valikule asulasse sisenemisel. Selleks muudeti 2019. ja 2020. aastal kahe asula – Kaarepere ja Väike-Maarja – alguse ...

AUTOPÄEVIK

Autopäevik. Vana arm ei roosteta

Autopäevik. Vana arm ei roosteta(10)

Eelmisel korral lugejale aru andes jagasin ühtaegu lubaduse avalikustada, milline liikur täidab perekonna teisest Superbist hoovis vabaks jäänud koha. Paljuski sai asemik sarnane pikalt teeninud Škodaga, ...

Millal kaob viimane kruusatee? (18)

Bituumeniemulsioonile killustiku laotamine on täpne töö –  klibu ei tohi saada liiga palju ega vähe. Foto: Kaarel Tigas

Tänavu ehitati tolmuvabaks 244 kilomeetrit riigi kruusateed ehk rohkem kui eelmise kolme aastaga kokku. Töö jätkub ka tulevikus, kuid see ei tähenda  et tolmavat kruusateed varsti riigist enam ei leiagi.

Kruusateele tolmuvaba katte ehitamine ei ole majanduslikult tasuv tegevus, nendib Maanteeamet (MNT) selge sõnaga. Sellele vaatamata ehitatakse tänavu riigi kruusateedest tolmuvabaks 244 kilomeetrit, mis on võrreldes varasemate aastatega (2019. aastal 77, 2018ndal 78, 2017ndal 135 km) sootuks teine tase.

„Sel aastal on nii palju kilomeetreid ehitatud seetõttu, et valitsus on fookusse võtnud 2 + 2-teede ja kruusateedele katte ehitamise. Tänu sellele suurenes MNT eelarve viimase töö jaoks kolmekordseks ehk kolme aasta plaan sai realiseeritud ühe aastaga,“ ütleb MNT teehoiu­direktor peadirektori ülesannetes Raido Randmaa. „Loodame, et kruusateedele katte ehituse programm jätkub ka järgmistel aastatel ning sinna leitakse uuesti täiendavaid vahendeid. Oleme nende otsuste ootel,“ lisab ta.

Edasi lugemiseks:

Loe kõiki artikleid

Osta artikkel

Juba ostetud?

KOMMENTAARID

Soust 30 september 2020 16:34 Ebasobiv kommentaar
Loodan, et mitte kunagi! Suvalised teed kus sõidab paar autot päevas võivad olla ju kruusateed. Heas korras kruusateel saab sõita täiesti normaalselt.
63
. 30 september 2020 17:41 Ebasobiv kommentaar
Kruusateedes on juba kübekene romantikat kui igal pool mujal asfalt. Kuskil metsade vahel, kus maju ei ole, võib vabalt kruusatee jääda, et ka järeltulevad põlved seda liiki teed näha saaksid. Ei ole see elu ainult asfaldil ja betoonil ka nii huvitav.
12
MaSaTaMeTeNad 30 september 2020 21:24 Ebasobiv kommentaar
Kaob viimane kruusatee, pole ka mitte mingisugust lootust WRC rallit Eestisse saada.
02
maakas 30 september 2020 21:32 Ebasobiv kommentaar
Kruusateele tolmuvaba katte ehitamine ei ole majanduslikult tasuv tegevus, nendib Maanteeamet (MNT) selge sõnaga. Ilmselgelt on see mees, kes pole kunagi elanud sellises kohas, kus koju viib vaid kruusatee. Mul hea, sest 10 aastat juba pea koduukseni tolmuvaba tee ja võit on ikka väga suur ja tasuv just ühiskonnale tervikuna. Varasemalt oli see kruusatee koguaeg aukus ja katki, kevadeti peaaegu läbimatu. Auto lagunes , kodus polnud mõtet autot pesta, sest peale 1,5km kruusateed oli auto sama must, kui enne. Aastas tuli mitu korda veermikku parandada. Nüüd ma ei tea,mida tähendab veermiku parandamine ja autot pesen vaid mõned korrad suve jooksul. Mina leian, et tolmuvabade teede loomine on igati tasuv tegevus. Ja maanteeamet ei peagi alati kasumit teenima, Nad peavad ühiskonda teenima.
220
Alma piim 30 september 2020 22:04 Ebasobiv kommentaar
Sama asi, mu maamaja on 12 km mööda kruusateed. Kahe linna vaheline tee. Eemalt ringiga läheb küll ka asfalttee kuid see aasta võeti asfalt lahti ja terve suve käis liiklus minu teed pidi. Tee tolmas, rappus, täristas- eriti vihased on bussijuhid, ütlevad, et uued bussid kuid juba loksuvad mingid asjad lahti. Lisaks peatustesse vajuv tolmupilv, bussiuksigi lahti teha ei saa. Oma sõiduautol tuli muidu vastupidavad žarniirid vahetada ja need olid järsku väga hullus seisus. Vihmaga ja kevaditi ei taha seal üldse sõita, 4 km ja aknast ei näe isegi välja enam. Sõidad linna, siis poritükke kukub poe parklasse maha...
80
.................... 1 oktoober 2020 6:49 Ebasobiv kommentaar
Räägivad linnavurled, kelle jaoks on kruusatee eksootika. Halloo, inimesed peavad oma tööga seoses sõitma igalpool ja sügis-kevad ei ole kruusatee eksootika, kui pead mööda aukus teed liikuma 5km/h, et sillad auku ei jääks.
111
esteet 1 oktoober 2020 6:57 Ebasobiv kommentaar
Maakoduni 400 m riiklikku kruusateed. Sellest piisab, et auto ülepeakaela tolmune või sopane oleks, olenevalt ilmast. Ja ega linnade tänavadki väga puhtad ei ole, suvel tolmavad, talvel pritsivad. Eelnev on siis musta või tumedat värvi auto omaniku jutt. Hõbedase, helehalli, šampanja või helebeeži auto omanik ei tea tolmust ja porist midagi. Peseb autot 2x aastas.
100
Peeedu 1 oktoober 2020 12:11 Ebasobiv kommentaar
Pange tähele majanduslikult tasuv. Sinna sisse ei arvestata emotsionaalseid tegureid ja autopesu. Need pigem oma asi. Ainus elukvaliteedi kriteerium on kui keegi sellise tee kõrval peab tolmupilves elama.
20
Karvanejakole 1 oktoober 2020 12:53 Ebasobiv kommentaar
Kas meil on mõni majanduslikult tasuv tee Eestis? Minusuguse harimatu jaoks tähendab majanduslik tasuvus vist midagi muud.
60
Peeedu 2 oktoober 2020 15:32 Ebasobiv kommentaar
Kuskil pannakse piirid paika, et kui liigub 10 tuhat autot teeme neli rida. Või niipalju rekkaid liigub. Ja öeldakse majanduslikult tasub ära. Eks seda saab seostada ka kütusseaktsiisiga, Et Tallinn-Pärnu maantee alguses 30 tuhat autot a 7 liitrit keskmine ja kokku makse niipalju riigile makse.
Aga samas sellist süsteemi meil, et ostad pileti ja n aasta pärast n ehituskulud tasa ja edaspidi remont ja hooldus ning ülejäänud raha kasum pole. Ja ega me ärplemistele vaatamata taha seda ka vaid enamik hakkab kavaldama ja teisi alternatiivteid kasutama.
00
pole nime 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Kus kohas teil need kruusateed on? Ma ei nimetaks kruusaks seda kõntsa millest teed tehakse. Killustik 16-32 segatud mingi savis***ga mis peale vihma muutub võimatuks kõntsaks, mida survepesuriga peab konkreetselt maha kulutama. Kuival ajal kulub killustik välja ja siis tuleb teravate kivide vahel laveerida.
Saime linnukese kirja -tegime teie tee korda-nautige! Ma siis naudin-veokaga tald põhjas, terve agul hoiab hinge kinni...
Sama teelõiku hooldati vene ajal kruusaga, isegi hööveldada sai ja autopesust ei teadnud eriti midagi. Peale seda kui on enamvähem siledaks sõidetud, tekib höövel ja lükkab kogu selle sousti jälle lahti ja vedelaks ja hakkab kammajaa pihta otsast.
10 aastat nähtud ja tehtud seda teeehitamist siin, et päris tühja koha pealt ei haugu aga ametnik on alati targem.
30
Kusti 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Ärge nüüd muretsege, kao need kruusateed niipea kuskile.
Kirjas ju selgelt, et riigi kruusateed tolmuvabaks.
Valdadele, ehk omavalitsustele kuuluvad kruusateed jäävad selle programmiraamest välja.
00
Sass0101 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Väga romantiline on just varakevadel, kui teele on oht suisa kinni jääda ja seda põhjustavad just need metsaveokid, kes on üks lüli siis sellest, et meie mets hävib. Ja otseloomulikult armastavad nad sõita kruusateel sama kiiresti, kui maanteel.
31
Peeedu 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Teedel jah erinevad omanikud. Ja kruusas ja kruusal on ka vahe. Mõni tee märjana porivedelikuga kaetud ja teine mitte. Eks see oleneb materjalist. Kui savi ja muud peenosakesed sees siis seda pori tekib palju. Kui puhas liiv ja kivitükid siis mitte.
Asfalteede puhul maanteeamet kontrollib küll koostist ja võtab asfaldiproove ehituse ajal. Vaadatakse, et kõik kihid oleks õigest materjalist.
Vast riigi kruusateedel ka püütakse enda elu mitte liiga raskeks teha ja s ..ta laotades tööd juurde teha. Aga omavalitsuse puhul on kontroll nõrgem ja läheb käiku odavam kraam. Ja kui see lähedal olev kruus on ebakvaliteetne siis pori põlvini.
00
Sossepp3000 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Kõigi kruusateede kõvakattega kaotamine on väga suure ökoloogilise jalajäljega.
Ilmselgelt ei ole mõistlik igale poole rajada kõvakattega teed, kus liiklus on hõre, talviti neil teedel nagunii talv läbi lumi ja jää.
Riik ei jõua seda kõike majandada ja ei peagi jõudma, asi peab käima ikkagi liiklustiheduse järgi.
01
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

VIDEO. Kui palju maksaks Bugatti Chironi liisimine?

VIDEO. Kui palju maksaks Bugatti Chironi liisimine?

Menukas USA Youtube’i kanal proovis võtta liisingusse kasutatud Bugatti Chironi, mille letihind oli 3,3 miljonit dollarit ehk umbes 2,8 miljonit eurot. Selgub, et 1500hobujõuline superauto pole isegi ...

Kia Sorento - auto24 proovisõit

Kia Sorento - auto24 proovisõit(19)

Kia uus Sorento näeb välja vägagi jõuline ja tegu on ühe igati mugava ja mahuka pereautoga. Aga kuidas on lood selle suurima Euroopas müüdava Kia sõiduomadustega? Proovisõiduauto tehnilised andmed (Kia ...

F1: Williamsi tiimis jätkavad 2021. aastal Russell ja Latifi

F1: Williamsi tiimis jätkavad 2021. aastal Russell ja Latifi

Williamsi tiimijuht Simon Roberts kinnitas Briti meediale antud intervjuus, et hoolimata spekulatsioonidest jätkab tiim praeguste sõitjatega ka järgmisel aastal. Kuigi võistkonna eelmine boss Claire ...

Ralli: Belgia MM-etapp jääb ära

Ralli: Belgia MM-etapp jääb ära

Koroonaviiruse laialdase leviku tõttu Belgias otsustas kohalik omavalitsus ära jätta Ypres’ ralli. Esimest korda MM-võistluste kalendrisse lisatud Ypres’ ralli korraldajatele ja kogu MM-sarjale on ...

Kas Fiat 126 võiks taassündida?

Kas Fiat 126 võiks taassündida?(3)

Itaalia disainifirma MA-DE meelitab Fiati taaselustama mudelit 126, esitledes oma nägemust kuulsa linnaauto võimalikust tulevikust. Fiat 126 oli tootmises aastail 1972-2000 ning paistis lisaks muudele ...

Jaguar E-Pace tuleb esmakordselt kolmesilindrilisena

Jaguar E-Pace tuleb esmakordselt kolmesilindrilisena

Mudeliaasta 2021 algab Jaguari ajaloos esimese kolmesilindrilise mootoriga: sellisega varustatakse margi kompaktdžiip E-Pace. Mudeliuuenduse käigus kohendati mõistagi ka E-Pace’i välimust ja sisemust, samas ...

Genesis GV70 sai avalikuks

Genesis GV70 sai avalikuks(1)

Hyundai luksusbränd Genesis avalikustas oma kompaktsema džiibi GV70, mis jõuab esmajärjekorras müügile siiski Koreas ja Ameerikas.  Tegu on sportlikku laadi linnadžiibiga, mis asetub Genesise gammas ...

 
F1: Kimi Räikkönen jätkab Alfa Romeos ka tuleval aastal

F1: Kimi Räikkönen jätkab Alfa Romeos ka tuleval aastal

Alfa Romeo võistkond pikendas lepinguid praeguste sõitjate Kimi Räikköneni ja Antonio Giovinazziga 2021. aastaks. Oma debüüdi F1 sarjas juba 2001. aastal teinud ja tänaseks kõige enam etappidel startinud ...

Maailmakuulus Alfa-kolmik vahetas omanikku 13 miljoni eest

Maailmakuulus Alfa-kolmik vahetas omanikku 13 miljoni eest

Üleeile müüdi New Yorgis oksjonil Alfa Romeo kuulsad BAT-seeria ideeautod, mille eest maksti 14,84 miljonit dollarit ehk umbes 12,7 miljonit eurot. On vägagi tähenduslik, et autod pandi müüki üldsegi mitte ...

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Algava nädalavahetuse autospordisündmustest kerkib esmajoones esile F1 etapp Imola ringrajal, mis kannab kohaliku maakonna järgi nime Emilia Romagna GP. Eriliseks muudab selle etapi asjaolu, et kavas on ...

Ralli: Ott Tänak stardib Kehala rallil

Ralli: Ott Tänak stardib Kehala rallil

Ott Tänak ja Martin Järveoja registreerusid Hyundai WRC autoga novembri keskel toimuvale Kehala rallile. Hetkeseisuga on Kehala rallile registreerunud seitse meeskonda, nende seas WRC autoga ka Georg ...

Asulaväravad nii tõstsid kui langetasid sõidukiirust

Asulaväravad nii tõstsid kui langetasid sõidukiirust(5)

Maanteeamet soovis hinnata erinevate liiklustehniliste lahenduste mõju sõidukiiruste valikule asulasse sisenemisel. Selleks muudeti 2019. ja 2020. aastal kahe asula – Kaarepere ja Väike-Maarja – alguse ...

Päeva leid. Salapärase vormeli jäänused

Päeva leid. Salapärase vormeli jäänused(2)

Oksjoniportaalis osta.ee müüakse vana vormeli raami ja mõningaid sellele kinnitatud kerepaneele. Müüja märgib oksjonikuulutuses, et ei tea vormeli valmistajat. "Need kes teadsid, on juba kadunud," lisab ta. ...

Selgusid Eesti aasta auto 2021 finalistid

Selgusid Eesti aasta auto 2021 finalistid(19)

Eesti aasta auto 2021 selgub kuuikust Honda e, Land Rover Defender, Peugeot 208, Porsche Taycan, Škoda Octavia ja Toyota Yaris. Tänavusel konkursil jäid esimestena joone alla Kia Sorento, Mercedes-Benz GLB ...

 
Mercedes kasvatab osalust Aston Martinis

Mercedes kasvatab osalust Aston Martinis

Mercedes-Benz AG ja Aston Martin Lagonda Global Holdings plc sõlmisid koostöölepingu, mis lühidalt öeldes tähendab tehnoloogiat aktsiate vastu. Uue lepingu järgi võimaldab Mercedes-Benz Aston Martinile ...

Porsche pikendas Cayenne´i pistikuhübriidide sõiduulatust

Porsche pikendas Cayenne´i pistikuhübriidide sõiduulatust

Porsche Cayenne'i pistikuhübriidide elektriline sõiduulatus kasvas kuni 30 protsenti. Uus aku mahutab 17,9 kWh elektrienergiat varasema 14,1 kWh asemel. Linnas suudab Cayenne E-Hybrid sõita kuni 48 ...

FOTOD. Bugatti Bolide: 1850 hobujõudu ja 1240 kilogrammi

FOTOD. Bugatti Bolide: 1850 hobujõudu ja 1240 kilogrammi

Bugatti iseloomustab oma uut ideeautot Bolide kui ettevõtte uuema aja kõige äärmuslikumat, kompromissitumat ja kergemat autot, tuues välja erakordse võimsuse ja massi suhte: 0,67 kilogrammi hobujõu kohta. ...

VIDEO. Ralli: Tänak testis Prantsusmaal, tiimikaaslased Belgias

VIDEO. Ralli: Tänak testis Prantsusmaal, tiimikaaslased Belgias

Hyundai sõitjad valmistusid novembris toimuvaks Ypres’ ralliks testisõitudega Prantsusmaal ja Belgias. Testisõitudega alustas Craig Breen esmaspäeval Belgias ja tema järel oli Ott Tänaku kord Hyundaid ...

F1: Pierre Gasly jätkab AlphaTauri tiimis ka järgmisel aastal

F1: Pierre Gasly jätkab AlphaTauri tiimis ka järgmisel aastal

AlphaTauri võistkond pikendas lepingut Pierre Gasly’ga ühe aasta võrra kuni 2021. aasta lõpuni. Pierre Gasly liitus AlphaTauri tiimiga (tol ajal veel Toro Rosso) 2017. aastal alates Malaisia etapist ja ...

F1: Imolas toimuval etapil sõidetakse vaid kahel päeval

F1: Imolas toimuval etapil sõidetakse vaid kahel päeval

Eelseisval nädalavahetusel toimuval Emilia Romagna GP nime kandval etapil Imola ringrajal sõidetakse ainult laupäeval ja pühapäeval. Vastavalt erilisele programmile sõidetakse Imolas laupäeval ainult üks ...

Mototehnika talvitumise ABC

Mototehnika talvitumise ABC

Neeme Ervin StreetMotost annab soovitusi, kuidas tsikkel talveks valmis panna nii, et kevadel oleks võtta ilus, hea ja hästi sõitev mootorratas.

 
Uus Yaris: fookus hübriidil 

Uus Yaris: fookus hübriidil (4)

Toyota teatas juba Yarise esmaesitlusel, et erilist edu loodetakse uue mudeli hübriidversioonile. Kas ootused võiksid täituda? Tihedas väikeautode konkurentsis tuleb eristumine kasuks, aga seda vaid siis, ...

Balti Kuul pääses kolm korda poodiumile

Balti Kuul pääses kolm korda poodiumile

Hannes Soomer võtab kokku tänavuse hooaja motoringraja maailmameistrivõistlustel klassis Supersport, kus ta tõusis kolmel korral poodiumile.  Superbike- ja Supersport-sarjade koduleht worldsbk.com valis ...

Üle-eelmine Impreza: ettevaatust diiselmootoriga

Üle-eelmine Impreza: ettevaatust diiselmootoriga(3)

Subaru teeb töökindlaid autosid, aga ajapikku löövad neilgi välja tüüpvead. 2007. aastal müügile tulnud senisest pontsakama kerega Imprezal on need peamiselt seotud mootoritega. Subaru on Imprezat uuendades ...

Pingeline võidusõit 60 aastat tagasi Pirita ringrajal

Pingeline võidusõit 60 aastat tagasi Pirita ringrajal

Enn Griffeli võit Estonia-3 roolis ja Ludvig Kõrge esikoht Tallinna Taksopargis ehitatud vormel 1 autoga Vana Toomas Pirita ringrajal kindlustas neile NSV Liidu meistrivõistluste pronksmedalid. ...

Kas neli, viis või kuus liitrit?

Kas neli, viis või kuus liitrit?

Neljaliitrine mootor on tavamõistes suur, aga selles seltskonnas ometi „väike“, sest teistel autodel on 4,2–6,2liitrised mootorid. Kas suurem on alati parem? Peab olema päris eriline seltskond, kus saab ...

Mis ühele müra, see teisele muusika

Mis ühele müra, see teisele muusika

Madalatooniline müdin, kriiskav vingumine, vaikne susin või elektrimootori pinin – nii palju, kui on eri autosid, on neil ka eri moodi hääli ning inimeste maitsegi on erinev: mis ühe jaoks vastik müra, see ...

„Kahesajaga“ mööda kaubanduskeskust

„Kahesajaga“ mööda kaubanduskeskust

Tartu ettevõttes RCSnail välja mõeldud ja ehitatud tehnika võimaldab igaühel istuda mänguauto rooli ja kihutada Eedeni kaubanduskeskusse ehitatud rajal kuni 200 km/h. Muidugi mitte päriselt. ­Autod on ...

 
Tulevased youngtimer’id: Kas parem kui Porsche 911?

Tulevased youngtimer’id: Kas parem kui Porsche 911?

Cayman on enamat kui Boxsteri kupeeversioon: seda peetakse tihti isegi paremaks sportautoks kui legendaarset 911! Aasta pärast teise põlvkonna Boxsteri esitlust tuli Porsche välja selle kinnise kerega ...

Hamiltoni rekordiline võit

Hamiltoni rekordiline võit

Lewis Hamilton saavutas esikoha Portugali Grand Prix’l ja tõusis nüüd 92 GP võiduga läbi aegade kõige enam etappe võitnud sõitjaks. Esimest korda F1-sarja ajaloos Portimao ring­rajal toimunud etapi ...

Küsimus lugejalt: Kas garantii ja kahe aasta pikkune pretensiooni esitamise õigus on samad asjad?

Küsimus lugejalt: Kas garantii ja kahe aasta pikkune pretensiooni esitamise õigus on samad asjad?

Kui ostan kasutatud auto, siis saan selle müünud ettevõttele auto seisukorra kohta pretensiooni esitada veel kahe aasta jooksul. Kas see tähendab, et sisuliselt on tegu garantiiga?

Autopäevik. Vana arm ei roosteta

Autopäevik. Vana arm ei roosteta(10)

Eelmisel korral lugejale aru andes jagasin ühtaegu lubaduse avalikustada, milline liikur täidab perekonna teisest Superbist hoovis vabaks jäänud koha. Paljuski sai asemik sarnane pikalt teeninud Škodaga, ...

Kolumn. Tramm: Vallavalitsuste kauaoodatud rahamasinad

Kolumn. Tramm: Vallavalitsuste kauaoodatud rahamasinad(5)

Siseministeeriumi seadusesepad nokit­sevad kohalikele omavalitsustele rahamasinat, mida nood juba aastakümneid on ooda­nud ning mis on mõeldud kergendama nende taskut, kes me igapäevaselt autoga sõidame. ...

Autolehe 28. oktoobri uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 28. oktoobri uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Hyundai i20 N: 204 hj ja käsikast Hyundai väikeauto i20 sport­versioon lisatähisega N kiirendab 1,6liitrise turbomootori pakutud 204 hj (5500–6000 p/min) ja 275 Nm (1750–4500 p/min) abiga 0–100 km/h 6,7 ...

Uus Hummer: tohutult suur, elektriline ja ülivõimas

Uus Hummer: tohutult suur, elektriline ja ülivõimas

Autotööstuse uus ja elektriline ajastu äratab ellu ka üle kümne aasta varjusurmas püsinud Hummeri. 2021. aastal müügile tulevat uut džiipi saab iseloomustada ülivõrdes, teist sellist lihtsalt pole!  Praegu ...

F1: Järgmise aasta kalender sisaldab 23 etappi

F1: Järgmise aasta kalender sisaldab 23 etappi

F1 sarja promootor tutvustas FIA F1 komisjonis tiimidele järgmise aasta kalendri projekti, mis sisaldab 23 etappi. Tänavu esialgselt kavas olnud 22 etapile lisandub 2021. aastal ka Saudi Araabia GP, mis ...

 
Daimler Trucks ja Waymo lõid käed isejuhtiva veoki arendamiseks

Daimler Trucks ja Waymo lõid käed isejuhtiva veoki arendamiseks

Daimler Trucks ja isejuhtivate autode tehnoloogiale pühendunud Waymo sõlmisid koostöölepingu, mille eesmärgiks on 4. taseme isejuhtiva veoki väljaarendamine. 4. taseme isejuhtiva auto inimjuht ei pea ...

Hyundai kõige väiksem elektriauto

Hyundai kõige väiksem elektriauto

Hyundai avalikustas esimesed pildid oma käigu väiksemast elektriautost, mis on vaid 1,38 meetrit pikk. Lastele mõeldud auto disainis leidub sarnasusi mullu Frankfurdi näitusel esitletud ideeautoga "45". ...

Küsitlus: lamellrehve eelistab enamus autojuhtidest

Küsitlus: lamellrehve eelistab enamus autojuhtidest(15)

PZU Kindlustuse poolt sotsiaalmeedias korraldatud iga-aastane küsitlus tõi tänavu üllatusliku tulemuse: vastanud autojuhtidest eelistab ligikaudu kaks kolmandikku lamellrehve ning kolmandiku valik langeb ...

Ralli: Kehalas toimub uuendusliku formaadiga miniralli

Ralli: Kehalas toimub uuendusliku formaadiga miniralli

Kuigi autoralli Eesti meistrivõistlustele pandi punkt juba oktoobri alguses sõidetud Saaremaa rallil, ei ole kodune rallihooaeg veel lõppenud. Nimelt toimub 14. novembril Rakvere lähedal asuvas Kehala ...

Päeva leid. Kolhoosibuss 2000 euro eest

Päeva leid. Kolhoosibuss 2000 euro eest(2)

auto24.ee vahendusel müüakse 2000 euro eest bussi Kuban. Müüja teatel on sillad, raam, kere ja mootor korras. Sõitjateruumis ette võetud tööd vajavad lõpetamist. Kuulutuses ei mainita bussi täpset mudelit ...

Uuendatud Tipo valikusse lisandus maastikuautolik versioon

Uuendatud Tipo valikusse lisandus maastikuautolik versioon

Fiat uuendas Tipo välimust ja mootorivalikut ning lisas sedaani, luukpära ja universaali kõrvale ka maastikuautoliku välimusega versiooni nimega Tipo Cross. Fiat teatas, et loodab Tipo Crossiga korrata ...

2021. aastal toimuvad Eesti ringraja meistrivõistlused klassile BMW 325 Cup

2021. aastal toimuvad Eesti ringraja meistrivõistlused klassile BMW 325 Cup

BaTCC ringrajasarja korraldajad jõudsid kokkuleppele Eesti, Läti ja Leedu kohalike autospordiliitudega, et lisaks Balti meistri selgitamisele saab BMW 325 Cup kõigis kolmes riigis ka kohalike ...

 
Fiat 500 sai tagaukse

Fiat 500 sai tagaukse(8)

Fiat 500 sai juurde veel ühe kereversiooni. Kolmeukselise luukpära ja poolkabrioleti kõrval pakutakse nüüd ka väikese tagauksega luukpära, mida Fiat nimetab 3+1 kereks. Tagauks paigaldati auto parempoolsele ...

Seat hakkab riisisõkaldest autoosi tegema

Seat hakkab riisisõkaldest autoosi tegema(6)

Hispaania autotootja Seat algatas katsetusprogrammi, mille käigus otsitakse aseainet plastikule. Üks testgrupp teeb tööd riisisõkalde kallal. Sõkaldest soovitakse valmistada näiteks osa Seat Leoni ...

PSA ja FCA ühinemine kiideti heaks

PSA ja FCA ühinemine kiideti heaks

Euroopa Liit kiitis heaks kahe suurkontserni FCA (Fiat Chrysler Automobiles) ja PSA Grupi ühinemise. Kaks suurtootjat teatasid ühinemissoovist juba eelmise aasta oktoobris, kuid Euroopa konkurentsiamet nägi ...

Elektritsikkel suudab ka vee all sõita

Elektritsikkel suudab ka vee all sõita

USA-s tegutsev elektrisõidukite väiketootja Volcon sai valmis kummalise tsikli, mis suudab pool tundi sõita ka meetri sügavuses vees. Pontsakate ratastega maastikutsikli ehitanud Volcon tutvustab end kui ...

Talendisarja viiendal etapil uus etapivõitja

Talendisarja viiendal etapil uus etapivõitja

LaitseRallyPark's pühapäeval sõidetud laste hobikardisarja Talendid Rajale 2020 viies etapp andis hooaja neljanda uue etapivõitja. Poodiumi kõrgeimale astmele astus esmakordselt Sten-Erik Sild. Niisketes ...

CityBee sõiduautodega läbiti 4,6 miljonit kilomeetrit

CityBee sõiduautodega läbiti 4,6 miljonit kilomeetrit

Täna aasta tagasi jõudsid Eesti turule CityBee sõidukijagamise sõiduautod. Esimese tegutsemisaastaga kasvas autopark üle kahe korra ning ühtekokku tehti üle 360 000 sõidu, kokku läbiti Eestis pea 4,6 ...