AUTONDUS

FOTOD. Ja aasta autokoletise auhind läheb ...

FOTOD. Ja aasta autokoletise auhind läheb ...(10)

... "elustiilipikapile" Geely Farizon FX. Muuhulgas ka Benelli, Lotuse, Polestari, Smarti, Volvo jt markide omanikust Hiina firma püüdis tarbesõiduki ehitada minimaalse vaevaga, võttes aluseks täiesti ...

MOOTORISPORT

Ralli: Sardiinia ralli punktikatsel stardivad ka Solberg ja Mikkelsen

Ralli: Sardiinia ralli punktikatsel stardivad ka Solberg ja Mikkelsen

Sardiinia rallil esitleb Pirelli oma uusi rallirehve ning sellega seoses istuvad võistluse viimaseks kiiruskatseks ühte autosse Petter Solberg ja Andreas Mikkelsen. Esmane tutvus Pirelli rallirehvidega, ...

AUTOTÖÖSTUS

ECitaro G: esimene tahkeakuga liinibuss maailmas

ECitaro G: esimene tahkeakuga liinibuss maailmas

Mercedes-Benz hakkas pakkuma elektrilisele lõõtsbussile eCitaro G valikvarustusena vedelelektrolüüdiga liitiumioonaku (396 kWh) kõrval uut tahkeakut. Maailma esimene sellise akuga liinibuss sõidab endiselt ...

PROOVISÕIDUD

Ducati Diavel 1260 S - auto24 proovisõit

Ducati Diavel 1260 S - auto24 proovisõit(6)

Meie eelmine proovisõiduratas Triumph Rocket oli mitmeski mõttes eriline ja ainulaadne - aga ratas ise tekitas kohati küsimuse, et kellele see tsikkel siis õigupoolest mõeldud on. Ja nagu selgub, on ka tänane ...

PÄEVAUUDISED

FOTOD. Ka Q5 muutub kupeelikuks

FOTOD. Ka Q5 muutub kupeelikuks

Audi toob turule oma järgmise Sportsbacki, nüüd saab kupeeliku tagaosa Q5. 4,69meetrine Q5 Sportsback on sisuliselt sama pikk kui Q5 – vaid seitse millimeetrit pikem. Kõrgus ja laius jäid samaks, kuid ...

LIIKLUS

Ajutise asendusauto asemel jalgratas päriseks

Ajutise asendusauto asemel jalgratas päriseks(3)

Kindlustusselts Ergo pakkus sel suvel kaskokindlustuse klientidele võimalust võtta õnnetuse korral asendusauto asemel jalgratta. Asendusautot vajas ligi 75 Ergo eraklienti, kellest iga viies ehk 15 juhti ...

AUTOPÄEVIK

Autopäevik. Volkswageni kaks katkist klaasi ja (peaaegu) puuga pähe

Autopäevik. Volkswageni kaks katkist klaasi ja (peaaegu) puuga pähe

Suvi Golfiga oli üldjoontes muretu, seda hetkeni, mil juhipoolne küljeklaas kolinal alla kukkus ja avatud asendisse jäigi. Mis juhtus? Kõnealuse aknaga oli pisut probleeme olnud juba varem, nimelt keeldus ...

SISUTURUNDUS

Soovid osta autot? Loe, kuidas teha seda parimatel tingimustel!

Soovid osta autot? Loe, kuidas teha seda parimatel tingimustel!

Sisuturundus. Meil kõigil on teatud ajal soov või vajadus auto järgi – on see kolimine teise piirkonda, pere suurenemine või senisest kaugemal asuv uus töökoht. Aga miks mitte ka tahe pakkuda endale ilusamat ...

FOTOD. Hobiautod kogunesid Tallinnas (20)

Foto: Pille Russi

Linnahalli juurde kogunes neljapäeva õhtul kõige laiem ring hobisõidukeid: originaalseisus vanatehnikast tuunituteni. Diskustom Magazine ja CSG Customsi korraldusel toimus Diskustom Meet.

Fotod: Pille Russi

KOMMENTAARID

Sass0101 14 august 2020 21:08 Ebasobiv kommentaar
Ma nüüd ei tea, kas ma olen liiga kriitiline, aga mul oleks küll piinlik sellise lapitud peldik Audi 80 b2-ga seal ruumi võtta. Ja mis asi see punane BMW e36 seal on?Rohkem enesekriitikat kallid "harulduste" ja "hobiautode" omanikud.
33
To Sass 14 august 2020 23:00 Ebasobiv kommentaar
Alati on kuskil mingi Sass, kes viriseb :D
41
Allan 14 august 2020 23:17 Ebasobiv kommentaar
Sest sassile endale ka ei meeldi ta liisingu Avensis. Siis peab kuidagi tuju tõstma, teiste hobiautosid maha tehes.
30
Sass0101 14 august 2020 23:57 Ebasobiv kommentaar
Aiai pojad. Panite natuke mööda. Sass on mitme hobiauto omanik. Lisaks kasutan neid ka igapäevaselt. Ja ma ei kritiseeri, vaid arutlen. Päris nii ikka olla ei saa, et iga 500 eurise roimaga on vaja kohe üritusele tormata. Aga las omanik teeb ennast lolliks. Vb neid ilusaid pille vaadates tuleb tal ka nutumaik suhu ja tekib mingi kriitikameel.
10
Eh) 15 august 2020 13:08 Ebasobiv kommentaar
Ma ei ole robot
00
zzz 15 august 2020 13:26 Ebasobiv kommentaar
Kõige rohkem said marki seal üritusel Audi ja bemmi vennad, rahvas lihtsalt naeris
11
sassile 15 august 2020 14:38 Ebasobiv kommentaar
avensis nüüd mõni hobiauto
00
vänto 15 august 2020 15:18 Ebasobiv kommentaar
Osad on ikka täitsa eksinud seal. ISeasi mis on hobiauto. Mõnele ongi 300€ne golf hobiks. võta kinni
10
DiskustomMagazine_Jarmo 15 august 2020 20:17 Ebasobiv kommentaar
Tere anonüümsed kommenteerijad Sass0101 ja teised.

Olen selle ürituse üks korraldaja Jarmo ja kuigi ka ürituse tutvustustes olen alati öelnud, et sellele kogunemisele on oodatud kõik hobisõidukid, ka need, mis ei ole valmis või ongi meelega kulunud välimusega, siis siinseid kommentaare lugedes tekkis vajadus see veel eraldi välja tuua.
Absoluutselt kõikide kohaletulnud autode koht oli seal täiesti sobiv ja korraldajana just olen alati julgustanud tulema ka autodega, mis ei ole nö näitusepillid, sest street quality on aus olek ja tähtis on oma auto(de)st rõõmu tunda. Olgu öeldud, et ka mu enda auto on rolling project ning ehitan seda tükkhaaval aegamisi ja samas on hooajalised läbisõidud üle kümne tuhande kilomeetri, sest kasutan autot/autosid igapäevasõiduki(te)na. Pealekauba mulle meeldibki näha autot erinevates etappides ja kui lõpuks olen täide viinud kõik plaanid ja auto nö "valmis" saab, siis ilmselt on aeg maha müüa.

See eraldi väljatoodud "lapitud peldik" Audi 80 on juhtumisi turbomootoriga Quattro, kuid isegi NA-mootori ja esiveoga oleks see täiesti aus hobisõiduk, mida saab samas ka väga edukalt stiilse ning piisavalt kaasaegsete sõiduomadustega igapäevasõidukina tarbida.

Mis puutub sellesse, et hobisõiduk ei või olla 300€ või 500€ hinnaga.... No kuulge, mis jutt see on? Autohuvid ja võimalused ongi erinevad ja ma ise ei kavatse küll oodata mingit ükssarvikulist end-of-level-boss unistuste autot, vaid lõbutsen vahepealse elu jooksul ka kõigi muude sel hetkel kättesaadavate sõidukitega ja kui ükskord selle kõige suurema unistuse kätte saab, siis ei ole vähemalt ka eelnev elu niisama tühja maha magatud ainult seepärast, et odavad autod kellegi arvates justkui ei kõlba ehitada.

Lõpetuseks - kutsun üles just julgemalt oma street quality masinatega välja tulema ja neist rõõmu tundma. Eesti autokultuur on niigi alles napilt arengumaa tasemest välja astumas ja seda ei tohi maha suruda mõttetu virisemisega, mis meie autoskenet mitte ühelgi viisil edasi ei vii.
101
Sass0101 15 august 2020 21:53 Ebasobiv kommentaar
Novot Jarmo, tekkis kohe küsimus, et mis hetkest alates te tõmbate piiri ette, ja ütlete omanikule, et selle auto koht pole siin? Näiteks, kui mul oleks tavaline b6 Passat ja ma peaksin seda hobiautoks, siis kas mul on õigus sinna tulla? Pm on ju kõik autod natuke ju hobiautod.
Mõistan, et Audi võib ju eriline olla, kui tavakodanikku see turbo ja Quattro ei huvita. Tema näeb neid jubedaid keretöid.
Auto hind ei mängi tõesti erilist rolli. Küll aga mudel ja seisukord. Natuke võiks ikka eelnevalt vaeva näha, enne kui teiste ette tullakse. Aga arusaadav, kui neid egoupitamise üritusi nii palju korraldatakse, tekib inimesel soov ka sellest osa võtta, ning soetatakse "hobisõiduk".
Eesti autokultuur on endiselt arengumaa tasemel, kus sõidetakse igapäevaselt autodega, mille koht peaks olema garaažis pühapaeva sõidukina
11
DiskustomMagazine_Jarmo 16 august 2020 0:46 Ebasobiv kommentaar
Jep, just sellist demagoogitsevat ja mõttetusse äärmusesse kalduvat vastust ma Sinult ka eeldasin.

Ürituse infos on kirjas “...oodatud on kõik põnevad sõidukid”. Eks see on igaühe sisetunde küsimus, kuid tavaline b6 Passat pole tõesti päris kategooriasse mahtuv, aga siiani pole ka sellist materjali üldjuhul kaasa toodud ja seega see pole mingi reaalne probleem. Seda veel eriti selles valguses, et nagu juba ütlesin, siis ürituse korraldajate seisukohalt polnud ühegi autoga sobivuse osas probleemi ning tavakodanike pärast pole ka vaja muret tunda. Ammugi pole see siis netikauboide asi kaagutada, et miski sinna ei sobinud. Aga teades su iseloomu, siis ma ei imesta selle suhtumise üle.

Mis puutub garaažis hoidmise kohta, siis igaüks teab ise kuidas oma sõidukit kasutab ja pole ka see mitte kellegi teise asi.

Kui Sa vaatad peeglisse ja tunned, et Su jauramine tõepoolest kuidagi midagi paremaks teeb või meie skenet kuidagi edasi aitab, siis palun vaata põhjalikumalt. Saan aru, et pead oma juttu konstruktiivseks kriitikaks, aga see pole seda kui see kedagi edasi ei aita.

Olgu öeldud, et olen minagi klaviatuurikauboi, sest ilmselgelt oled sa ka mujal täheldanud neid “novelle”, mida tihtilugu kirjutama kipun (nagu ka siin praegu), kuid olen vaadanud sügavalt peeglisse ja tunnen, et mu tegevus ja klaviatuurist välja paisatud tähemärgid vast ikka annavad skenele midagigi juurde, mitte aga ei võta seda ära. Kui keegi arvab vastupidist (konstruktiivselt ikka, mitte lihtsalt kibedusest ärategemise pärast), siis olen alati avatud tagasisidele.
40
Sass0101 16 august 2020 9:32 Ebasobiv kommentaar
Just sellist ülbet vastust ootasingi. Jutu järgi nagu ühe teatud automärgi suur fänn. Igatahes Teie eelnevate postitustega kusagil foorumis ma absoluutselt kursus pole. Aga edu ürituse korraldamisel ja üksteise "põnevate autodel" rehve toksides. Ehk siis kõik, kes peavad oma Volvo v70-t põnevaks on järgmine aasta oodatud.
02
aga 16 august 2020 9:37 Ebasobiv kommentaar
Aga miks on tehtud pilte mingitest täiesti äravahetamiseni sarnastest stock sakslastest mida kõik parklad igas ida euroopa linnas täis, aga mitte põnevatest ja haruldamatest autodest mida peaegu kunagi ei näe? Nagu osadel kaadritel paistab servast midagi huvitavat aga ei, jäädvustame mingi stock BMW makita vedrudel.
21
DiskusomMagazine_Jarmo 16 august 2020 10:20 Ebasobiv kommentaar
Selge, minu viga, pidasin sõnakasutuse järgi üheks teiseks inimeseks, kuid sain valesti aru. Ülbus tuleb tõesti, sest rumalust ei saa tolereerida.

Muide, ka V70 hulgas on põnevaid versioon ju olemas.
Aga eks kõige lihtsam ongi jalgadega hääletada ja kui piltidelt vaadates tundub, et see üritus pole enda jaoks, siis polegi mõtet oma aega sinna raiskama minna.
Pole keegi väitnud, et seal ainult "haruldused" peaksid olema ja mainin veel korra üle, et kogu autovalik oli kooskõlas konkreetse ürituse eesmärgiga.
00
Kpl 16 august 2020 10:51 Ebasobiv kommentaar
Ma ei saa aru milleks viriseda iga asja üle. Ma seal piltidel mingeid hall metallik diisleid ei näinud. Ja e36 bmw võib vabalt olla m3, mis on üsna haruldane.
11
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

FOTOD. Kirju autopark hobiautode näitusel Tartus

FOTOD. Kirju autopark hobiautode näitusel Tartus

Tartus toimunud Cars & Coffee hooaja lõpuüritusele kogunes kirju seltskond hobiautosid, esindatud oli nii musta numbrimärgiga vanatehnika kui ka erinevad tuuningustiilid. Fotod: Pille Russi

Päeva kuulutused. Kolm äsja müügile tulnud väga kiiret autot

Päeva kuulutused. Kolm äsja müügile tulnud väga kiiret autot

Viimase päeva jooksul on robinal müügile tulnud lahedaid kiireid ja erilisi autosid, siin on neist kolm. Meie valiku kõige odavam auto on 33 400 eurot maksev 2016. aasta Audi S4 Avant. Sel erkpunasel ...

Alfa Romeo Stelvio - auto24 proovisõit

Alfa Romeo Stelvio - auto24 proovisõit(5)

Koos Giuliaga sai uuenduse ka Alfa Romeo Stelvio, mis on endiselt vägagi hea valik inimesele, kes soovib sportliku sõidutunnetusega linnadžiipi. Alfa Romeo Giulia ja Stelvio on mõlemad saadaval ka ...

Honda näitab uut elektriautot

Honda näitab uut elektriautot

Honda tõi Pekingi autonäitusel avalikkuse ette elektrilise linnadžiibi SUV e:concept. Tegu on ideeautoga, mis saab tulevikus olema esimene elektri-Honda, mida hakatakse müüma ka Hiinas. Tehnilisi andmeid ...

FOTOD. Open Track Audruringil

FOTOD. Open Track Audruringil

Pühapäeval toimus Audruringil Open Track rajapäev, kus lisaks sportautodele sõitsid ka rahvalikumad mudelid. Open Track on autosõpradele hea võimalus lihvida oma sõiduoskusi ja sõita tänaval lubatust ...

Soovid osta autot? Loe, kuidas teha seda parimatel tingimustel!

Soovid osta autot? Loe, kuidas teha seda parimatel tingimustel!

Sisuturundus. Meil kõigil on teatud ajal soov või vajadus auto järgi – on see kolimine teise piirkonda, pere suurenemine või senisest kaugemal asuv uus töökoht. Aga miks mitte ka tahe pakkuda endale ilusamat ...

Eesti Autospordi Liidu juhatuse liikmeteks valiti Janis Kaal ja Kuldar Sikk

Eesti Autospordi Liidu juhatuse liikmeteks valiti Janis Kaal ja Kuldar Sikk

Eesti Autospordi Liit andis teada, et EALi volinike kogu viis läbi konkursi juhatuse liikmete ametikohtade täitmiseks. Enam kui 30 osalenu hulgast valis volinike kogu välja seitse lõppvooru kutsutud ...

 
Ralli: Sardiinia ralli punktikatsel stardivad ka Solberg ja Mikkelsen

Ralli: Sardiinia ralli punktikatsel stardivad ka Solberg ja Mikkelsen

Sardiinia rallil esitleb Pirelli oma uusi rallirehve ning sellega seoses istuvad võistluse viimaseks kiiruskatseks ühte autosse Petter Solberg ja Andreas Mikkelsen. Esmane tutvus Pirelli rallirehvidega, ...

Paul Aronilt röövis poodiumikoha tehniline rike

Paul Aronilt röövis poodiumikoha tehniline rike

Formula Renault Eurocup sarja järjekordsel etapil saavutas Paul Aron avasõidus 7. koha, aga teises sõidus oli sunnitud tehnilise rikke tõttu katkestama. Zandvoorti ringrajal Hollandis toimunud etapil ...

Polestar Precept läheb tootmisesse

Polestar Precept läheb tootmisesse

Polestar teatas, et kevadel ideeautona näidatud Preceptist saab seeriamudel. Auto enda kohta rohkem lisainfot ei antud (loe aprillis avaldatud infot Precepti kohta siit), küll aga selle plaanitava tootmise ...

FOTOD. Ka Q5 muutub kupeelikuks

FOTOD. Ka Q5 muutub kupeelikuks

Audi toob turule oma järgmise Sportsbacki, nüüd saab kupeeliku tagaosa Q5. 4,69meetrine Q5 Sportsback on sisuliselt sama pikk kui Q5 – vaid seitse millimeetrit pikem. Kõrgus ja laius jäid samaks, kuid ...

FOTOD. Tarvastu Karika etapil osales üle 70 sõitja

FOTOD. Tarvastu Karika etapil osales üle 70 sõitja

Viljandimaal Raassilla rajal sõideti Tarvastu Karika neljas etapp. Osales 72 võistlejat. Tulemused leiate: timesport.ee. Fotod: Kalle Allik

FOTOD. Jaapani autod kogunesid Tabasalus

FOTOD. Jaapani autod kogunesid Tabasalus

Pühapäeval toimus Tabasalu kardirajal Jaapani autode kogunemine Out of Town track & meet. Kohal oli sadakond Jaapani päritolu hobiautot, soovijatel oli võimalus end ja oma sõiduvahendit ka ringrajal ...

F1: Venemaa etapil oli võidukas Valtteri Bottas

F1: Venemaa etapil oli võidukas Valtteri Bottas

Valtteri Bottas võitis Sotši ringrajal sõidetud Venemaa GP edestades Max Verstappenit ja ajakaristuse teeninud Lewis Hamiltoni. Bottas tegi väga hea stardi möödudes Verstappenist ja palju puudu ei jäänud, ...

 
Jüri Vips punktilisa F2 etapilt Sotšis ei teeninud

Jüri Vips punktilisa F2 etapilt Sotšis ei teeninud

Sotšis sõidetud F2 sarja järjekordsel etapil oli Jüri Vips sunnitud avasõidu ahelavarii tõttu katkestama ja teises sõidus saavutas ta 18. koha. Jüri Vips sattus esimeses sõidus juba avaringil ...

Ralli: Robert Virves katkestas Soome meistrisarja etapil

Ralli: Robert Virves katkestas Soome meistrisarja etapil

Robert Virves ja kaardilugeja Sander Pruul tegid Soome meistrivõistluste viimasel etapil avarii ja toimetati arstlikuks kontrolliks haiglasse.  Õnneks mingeid probleeme tervisega siiski Eesti rallisõitjatel ...

F1: Hamilton võitis kvalifikatsiooni uue rajarekordiga

F1: Hamilton võitis kvalifikatsiooni uue rajarekordiga

Venemaa GP kvalifikatsioonis oli ülekaalukalt kiireim Lewis Hamilton, kes püstitas ka Sotši ringrajal uue rajarekordi. Hamilton edestas teise kohaga üllatanud Max Verstappenit enam kui poole sekundiga. ...

F1: Mercedes näitas vabatreeningutel võimu

F1: Mercedes näitas vabatreeningutel võimu

Venemaa GP reedestel vabatreeningutel hiilgasid Mercedese sõitjad, kellest kiireim oli Valtteri Bottas.  Soomlane edestas oma tiimikaaslast Lewis Hamiltoni 0,267sekundiga, aga kolmandaks parema ringiaja ...

F1 sarja uueks bossiks saab endine Ferrari tiimijuht

F1 sarja uueks bossiks saab endine Ferrari tiimijuht

Endine Ferrari tiimijuht Stefano Domenicali asub alates uuest aastast tööle F1 sarja promootori Liberty Media tegevjuhina asendades seni seda ametit pidanud Carey Chase’i.  Stefano Domenicali töötas Ferrari ...

Tesla Model S Plaid lubab ulmenumbreid

Tesla Model S Plaid lubab ulmenumbreid

Tesla avalikustas eile 1100hobujõulise mudeli Model S Plaid, mis tuleb ulmeliselt kiire ja ulmeliselt pika sõiduulatusega. Tegu on kõige võimsama Model S-i versiooniga, kusjuures seda saab juba ka tellida. ...

Tänaku seriaali uus osa sisaldab kohtumist Fernando Alonsoga

Tänaku seriaali uus osa sisaldab kohtumist Fernando Alonsoga

Sel pühapäeval näeb TV3 sarjas „Ott Tänak – The Movie: seriaal“ esmakordselt eksklusiivset materjali, mis sisaldab Ott Tänaku kohtumist Fernando Alonsoga.  2018. aasta lõpus külastasid Ott Tänak ja tema ...

 
Eestis müügil. Väga haruldane – ja väga korralik – Audi A8 W12

Eestis müügil. Väga haruldane – ja väga korralik – Audi A8 W12(21)

Eestis tuli müügile tavalisena näiv esimese põlve Audi A8, mille kapoti all töötab 6liitrine W-12-mootor.  Tegu on vaid paari aasta vältel toodetud 420hobujõulise luksussedaaniga, mida tehti käputäis. ...

Ford Mustang Mach-E: kui kiire on euroversioon?

Ford Mustang Mach-E: kui kiire on euroversioon?

Ford andis teada, et tema elektriline sportdžiip Mustang Mach-E GT saab 465 hobujõudu, mis tagab sellele 3,7sekundilise kiirendusaja paigalt „sajani“. Fordi teatel pole keegi autoklassis Mach-E-st kiirem. ...

FOTOD. Uus BMW M3 ja M4

FOTOD. Uus BMW M3 ja M4(13)

BMW uued sportautod M3 ja M4 tulevad üllatuslikult sarnase välisilmega, kuid kapoti alla võib kummalegi valida kas 480 või 510 hobujõudu. Sedaan M3 ja kupee M4 pakuvad ostjale edaspidi suuremat valikut – ja ...

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Algaval nädalavahetusel jahivad F1 sõitjad Venemaa GP võitu Sotši ringrajal ning erinevates rahvusvahelistes sarjades on stardis ka mitu Eesti võidusõitjat.  Sotši ringrajal, kus kihutatakse F1 ...

Ducati Diavel 1260 S - auto24 proovisõit

Ducati Diavel 1260 S - auto24 proovisõit(6)

Meie eelmine proovisõiduratas Triumph Rocket oli mitmeski mõttes eriline ja ainulaadne - aga ratas ise tekitas kohati küsimuse, et kellele see tsikkel siis õigupoolest mõeldud on. Ja nagu selgub, on ka tänane ...

Päeva leid. Minikallur Ida-Saksamaalt

Päeva leid. Minikallur Ida-Saksamaalt(5)

Osta.ee oksjonil müüakse Ida-Saksamaal 1986. aastal valmistatud minikallurit IFA Multicar 25. Kallur on vaid ligikaudu neli meetrit pikk. Edasi viib seda 45-hobujõuline diisemootor töömahuga kaks liitrit. ...

VIDEO. Väo liiklussõlmes tulevad olulised liikluskorralduse muudatused

VIDEO. Väo liiklussõlmes tulevad olulised liikluskorralduse muudatused

Esmaspäeval, 28. septembril muutub liikluskorraldus oluliselt Tallinna–Narva maanteel Väo liiklussõlmes, kus linnast väljuv suund viiakse üle uutele valmisehitatud teedele. Seni on ehitustöid tehtud ...

 
Selgusid uue Hyundai i30 hinnad

Selgusid uue Hyundai i30 hinnad

Oktoobris müügile jõudva uue Hyundai i30 hinnakiri algab 15 990 eurost. Mudeli Baltikumi esmaesitlus toimub järgmisel nädalal Tartu Motoshow´l. Baasmudeliks on 110 hj bensiinimootoriga järskpära. Lisaks on ...

Peugeot 508 sportversioon arendab 360 hobujõudu

Peugeot 508 sportversioon arendab 360 hobujõudu(3)

Peugeot teatas sportlike sõidukite haru Peugeot Sport Engineered loomisest ning avalikustas kohe ka 508 sportversiooni. Mudel kannab nimetust 508 Peugeot Sport Engineered (PSE) ja selle hübriidajam arendab ...

Renault toob Arkana ka Euroopa turule

Renault toob Arkana ka Euroopa turule(6)

Renault alustab 2021. aasta esimesel poolel Euroopas linnadžiibi Arkana müüki. Kupeeliku kerejoonega, kuid neljaukselist linnadžiipi hakatakse müüma täis- ja poolhübriidina. Esimene arendab 140 hobujõudu, ...

Ajutise asendusauto asemel jalgratas päriseks

Ajutise asendusauto asemel jalgratas päriseks(3)

Kindlustusselts Ergo pakkus sel suvel kaskokindlustuse klientidele võimalust võtta õnnetuse korral asendusauto asemel jalgratta. Asendusautot vajas ligi 75 Ergo eraklienti, kellest iga viies ehk 15 juhti ...

Mercedese Eesti esindus teatas elektrilise V-klassi hinna

Mercedese Eesti esindus teatas elektrilise V-klassi hinna(1)

Mercedese elektriline pisibuss EQV maksab Eestis alates 75 108 eurost ja selle tellimine on nüüdsest avatud. Hind sisaldab hoolduspaketti viieks aastaks, see katab tootja poolt ette nähtud hooldustööde ...

FOTOD. Volkswageni uue elektriauto sõiduulatus on üle 500 kilomeetri

FOTOD. Volkswageni uue elektriauto sõiduulatus on üle 500 kilomeetri(15)

Volkswageni esimene elektriline linnadžiip ID.4 sõidab ühe laadimisega kuni 520 kilomeetrit. ID.4 pakutakse alguses eeltellimiseks ID.4 1ST ja ID.4 1ST Max erimudelitena, mille võimsus on 204 hj (150 kw) ja ...

Palju tundmatuid elektrikaubikuid. Aga kellele?

Palju tundmatuid elektrikaubikuid. Aga kellele?

Lähiaastail lubatakse müügile tuua terve rida uusi elektrikaubikuid tootjailt, kellest pole varem kuulnudki, kuid kes kõik loodavad „Teslat teha“ tarbesõidukiturul. Kellele neid müüa püütakse ja mille ...

 
Mugavam ja abivalmim

Mugavam ja abivalmim(1)

Iveco kahandas Daily sõidu- ja pidamiskulu kuni 10%, tegi juhikoha mugavamaks ning pakub sohvrile nüüd ka elektroonilisi abimehi tööd hõlbustama. Iveco viimase põlvkonna kaubik Daily polnud varemgi eriline ...

Vahva auto, aga sobib vähestele

Vahva auto, aga sobib vähestele(6)

Honda e on eriline isegi elektriautode mõistes, aga väike sõiduulatus ja kõrge hind tähendavad, et ostjat on sellele küll raske leida. Kui mõni tootja teeb oma elektriauto võimalikult tavamudelite sarnase, ...

„Head autod olid need kõik!”

„Head autod olid need kõik!”

Viljandimaa mees Olev Kink on poja ja sõprade abil kogunud ja taastanud kolm oma kunagistest töömasinatest. Mitu ootab veel järge. „Omal ajal olid need head autod kõik,“ ütleb ta töökoja hoovil autorivi ...

Hobiauto 3000 euroga: mida turult leiab?

Hobiauto 3000 euroga: mida turult leiab?(11)

Kuni umbes 3000euroseid autosid, mis silmad särama paneks, pole hetkel turul just ülemäära palju, ent leidsime põnevaid pakkumisi siiski nii luksuse, kiiruse kui ka maastikuautode fännile.

Volkswagen T6: vähe vigu, palju versioone

Volkswagen T6: vähe vigu, palju versioone(7)

Volkswagen Transporteri kuuenda põlvkonna sõiduk on turul olnud viis aastat ning selle aja jooksul on see näidanud üsna head töökindlust. Tõsi, mõningate eranditega. Tervelt 70 aastat toomises olnud ...

Ekskursioon minevikku LAZ-699R-iga

Ekskursioon minevikku LAZ-699R-iga(17)

Kui võtta mastaabiks kunagine Nõukogude Liit, siis LAZ-699R „Turist“ oli 30–40 aastat tagasi üks paremaid busse, millega sai ekskursioonile minna. Fotodel nähtava LAZi taastamise ajendiks oli aga puhtalt ...

Tulevased youngtimer’id: Traditsiooniliselt suurepärane

Tulevased youngtimer’id: Traditsiooniliselt suurepärane

Kolmanda põlvkonna MX-5 muutus eelkäijatest suuremaks ja raskemaks, ent jäi ikkagi lihtsaks sportautoks, mis pakkus ületamatut hinna ja sõidulusti suhet. Maailma enim müüdud, üks enam kiidetud ja samuti ...

 
Meistrivõistlused jätkusid Aravetel

Meistrivõistlused jätkusid Aravetel

Tänavuse viieetapilise Eesti meistrivõistluste hooaja neljas etapp Aravetel pakkus igas võistlusklassis rohket põnevust. Ühtlasi oli Aravete etapp Udo Tomanni mälestusvõistlus. Kena sügisilm lõi ...

Võidukas Evans tõusis liidriks

Võidukas Evans tõusis liidriks

Dramaatilisi pöördeid pakkunud Türgi ralli võitis kõige vähem probleemidega maadelnud, aga samas suurepärast kiirust näidanud Elfyn Evans, kes tõusis ka MM-sarja uueks liidriks. Võistluse avapäeval sõidetud ...

Küsimus lugejalt: Kuidas sellist varuratast kasutada?

Küsimus lugejalt: Kuidas sellist varuratast kasutada?(10)

Ostsin 15 aastat vana Mercedese ja leidsin selle pakiruumi põhja alt imeliku varuratta, mis pole ei väike ega ka tavaline, vaid veljel on peal mingi veider rehv. Autol kasutus­juhend puudub, kompressorit ka ...

Kas siis veokijuht tõesti ei näe mind?

Kas siis veokijuht tõesti ei näe mind?(19)

Sõiduauto või mootorrattaga või hoopis jalamehena liikluses sehkendades ei tule selle pealegi, et veoauto juht väga tihti lihtsalt ei näe sind, olgu või päine päev ja distantski veokiga veel suhteliselt ...

Autopäevik. Volkswageni kaks katkist klaasi ja (peaaegu) puuga pähe

Autopäevik. Volkswageni kaks katkist klaasi ja (peaaegu) puuga pähe

Suvi Golfiga oli üldjoontes muretu, seda hetkeni, mil juhipoolne küljeklaas kolinal alla kukkus ja avatud asendisse jäigi. Mis juhtus? Kõnealuse aknaga oli pisut probleeme olnud juba varem, nimelt keeldus ...

Kolumn. Vabamäe: Alalhoidlikkuse mülkasse uppunud võimalus?

Kolumn. Vabamäe: Alalhoidlikkuse mülkasse uppunud võimalus?(1)

Pole kahtlust, et käimasolev üleminek sisepõlemismootoriga autodelt elektrisõidukitele on suurim revolutsioon autonduse 134aastases ajaloos. Aga mulle tundub, et massilise elektriautostumise algfaasis on ...

Autolehe 23. septembri uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 23. septembri uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Uus Nissan Z: Euroopa jääb ilma Nissan esitles sportauto prototüüpi Z Proto, kuid teatas üllatuslikult, et Euroopas kohe kindlasti margi järgmist Z-autot müüma ei hakata. Veel teadmata nimega seeriaauto ...

 
Uus Tucson üllatab mitmel rindel

Uus Tucson üllatab mitmel rindel(2)

Uus Hyundai Tucson näeb vägagi värske välja ning pakub edaspidi kompaktdžiipide seas rekordiliselt palju erinevaid jõuallikaid. Neid on isegi raske kokku lugeda. Tucson astus välisdisaini muutes sedapuhku ...