TELLIMISKAMPAANIA

MOOTORISPORT

Ralli: Soomes toimub talvine MM-etapp veebruari lõpus

Ralli: Soomes toimub talvine MM-etapp veebruari lõpus

Ralli MM-võistluste promootor ja Soome Autospordiliit AKK jõudsid kokkuleppele MM-etapi toimumises veebruari lõpus Lapimaal. Võistlus kannab nime Arctic Rally Finland ja see toimub 26.-28. veebruaril ...

AUTOTÖÖSTUS

Elektri-Berlingo saabub sügisel

Elektri-Berlingo saabub sügisel(1)

Citroën toob sügisel Eestis müügile menuka kaubiku Berlingo elektrilise versiooni ë-Berlingo Van. Sarnaselt tava-Berlingoga toodetakse seda kahe kerepikkusega (furgooni maht vastavalt 3,3 ja 4,4 m3) ning ...

PROOVISÕIDUD

Formentoriga Eesti parimal metsateel

Formentoriga Eesti parimal metsateel

Formentori neeme tipus asuva majakani viivat teed asendab CUPRA Formentori proovisõidus Eesti parim metsatee ja see annab sportdžiibile hea võimaluse näidata end kõige erinevamates tingimustes. SEATil ja ...

PÄEVAUUDISED

FOTOD. 41 aastat hiljem: haruldane Aston kordab rekordikatset

FOTOD. 41 aastat hiljem: haruldane Aston kordab rekordikatset(2)

Aston Martin ehitas 1980. aastal keskmootoriga ja rõhutatult kiilukujulise kerega superauto, millest pidi saama kõige kiirem ilma peal – eesmärk oli lüüa 320 km/h (200 mph) kiirusrekord. 1981. aastal suutis ...

LIIKLUS

33 korda teooria- ja 29 korda sõidueksamil

33 korda teooria- ja 29 korda sõidueksamil(8)

Juhieksamite rekordid olid mullu vapustavad: teooriaeksamil proovis üks inimene kätt juba 33. korda ning sõidueksamilt üritati läbi saada 29. katsel. Transpordiamet ei täpsusta, kas tegu oli ühe ja sama ...

AUTOPÄEVIK

Autopäevik. BMW X3: pere teine auto 

Autopäevik. BMW X3: pere teine auto (2)

Autolehe „Autopäeviku“ rubriigiga liitub auto24.ee partneri automaakler.ee meeskonna liige Palle Kõlar ning tema peaaegu 350 000 kilomeetrit sõitnud 2004. aasta BMW X3. Kaks aastat tagasi tekkis mu perel ...

FOTOD. Hobiautod kogunesid Tallinnas (20)

Foto: Pille Russi

Linnahalli juurde kogunes neljapäeva õhtul kõige laiem ring hobisõidukeid: originaalseisus vanatehnikast tuunituteni. Diskustom Magazine ja CSG Customsi korraldusel toimus Diskustom Meet.

Fotod: Pille Russi

KOMMENTAARID

Sass0101 14 august 2020 21:08 Ebasobiv kommentaar
Ma nüüd ei tea, kas ma olen liiga kriitiline, aga mul oleks küll piinlik sellise lapitud peldik Audi 80 b2-ga seal ruumi võtta. Ja mis asi see punane BMW e36 seal on?Rohkem enesekriitikat kallid "harulduste" ja "hobiautode" omanikud.
33
To Sass 14 august 2020 23:00 Ebasobiv kommentaar
Alati on kuskil mingi Sass, kes viriseb :D
41
Allan 14 august 2020 23:17 Ebasobiv kommentaar
Sest sassile endale ka ei meeldi ta liisingu Avensis. Siis peab kuidagi tuju tõstma, teiste hobiautosid maha tehes.
30
Sass0101 14 august 2020 23:57 Ebasobiv kommentaar
Aiai pojad. Panite natuke mööda. Sass on mitme hobiauto omanik. Lisaks kasutan neid ka igapäevaselt. Ja ma ei kritiseeri, vaid arutlen. Päris nii ikka olla ei saa, et iga 500 eurise roimaga on vaja kohe üritusele tormata. Aga las omanik teeb ennast lolliks. Vb neid ilusaid pille vaadates tuleb tal ka nutumaik suhu ja tekib mingi kriitikameel.
10
Eh) 15 august 2020 13:08 Ebasobiv kommentaar
Ma ei ole robot
00
zzz 15 august 2020 13:26 Ebasobiv kommentaar
Kõige rohkem said marki seal üritusel Audi ja bemmi vennad, rahvas lihtsalt naeris
11
sassile 15 august 2020 14:38 Ebasobiv kommentaar
avensis nüüd mõni hobiauto
00
vänto 15 august 2020 15:18 Ebasobiv kommentaar
Osad on ikka täitsa eksinud seal. ISeasi mis on hobiauto. Mõnele ongi 300€ne golf hobiks. võta kinni
10
DiskustomMagazine_Jarmo 15 august 2020 20:17 Ebasobiv kommentaar
Tere anonüümsed kommenteerijad Sass0101 ja teised.

Olen selle ürituse üks korraldaja Jarmo ja kuigi ka ürituse tutvustustes olen alati öelnud, et sellele kogunemisele on oodatud kõik hobisõidukid, ka need, mis ei ole valmis või ongi meelega kulunud välimusega, siis siinseid kommentaare lugedes tekkis vajadus see veel eraldi välja tuua.
Absoluutselt kõikide kohaletulnud autode koht oli seal täiesti sobiv ja korraldajana just olen alati julgustanud tulema ka autodega, mis ei ole nö näitusepillid, sest street quality on aus olek ja tähtis on oma auto(de)st rõõmu tunda. Olgu öeldud, et ka mu enda auto on rolling project ning ehitan seda tükkhaaval aegamisi ja samas on hooajalised läbisõidud üle kümne tuhande kilomeetri, sest kasutan autot/autosid igapäevasõiduki(te)na. Pealekauba mulle meeldibki näha autot erinevates etappides ja kui lõpuks olen täide viinud kõik plaanid ja auto nö "valmis" saab, siis ilmselt on aeg maha müüa.

See eraldi väljatoodud "lapitud peldik" Audi 80 on juhtumisi turbomootoriga Quattro, kuid isegi NA-mootori ja esiveoga oleks see täiesti aus hobisõiduk, mida saab samas ka väga edukalt stiilse ning piisavalt kaasaegsete sõiduomadustega igapäevasõidukina tarbida.

Mis puutub sellesse, et hobisõiduk ei või olla 300€ või 500€ hinnaga.... No kuulge, mis jutt see on? Autohuvid ja võimalused ongi erinevad ja ma ise ei kavatse küll oodata mingit ükssarvikulist end-of-level-boss unistuste autot, vaid lõbutsen vahepealse elu jooksul ka kõigi muude sel hetkel kättesaadavate sõidukitega ja kui ükskord selle kõige suurema unistuse kätte saab, siis ei ole vähemalt ka eelnev elu niisama tühja maha magatud ainult seepärast, et odavad autod kellegi arvates justkui ei kõlba ehitada.

Lõpetuseks - kutsun üles just julgemalt oma street quality masinatega välja tulema ja neist rõõmu tundma. Eesti autokultuur on niigi alles napilt arengumaa tasemest välja astumas ja seda ei tohi maha suruda mõttetu virisemisega, mis meie autoskenet mitte ühelgi viisil edasi ei vii.
101
Sass0101 15 august 2020 21:53 Ebasobiv kommentaar
Novot Jarmo, tekkis kohe küsimus, et mis hetkest alates te tõmbate piiri ette, ja ütlete omanikule, et selle auto koht pole siin? Näiteks, kui mul oleks tavaline b6 Passat ja ma peaksin seda hobiautoks, siis kas mul on õigus sinna tulla? Pm on ju kõik autod natuke ju hobiautod.
Mõistan, et Audi võib ju eriline olla, kui tavakodanikku see turbo ja Quattro ei huvita. Tema näeb neid jubedaid keretöid.
Auto hind ei mängi tõesti erilist rolli. Küll aga mudel ja seisukord. Natuke võiks ikka eelnevalt vaeva näha, enne kui teiste ette tullakse. Aga arusaadav, kui neid egoupitamise üritusi nii palju korraldatakse, tekib inimesel soov ka sellest osa võtta, ning soetatakse "hobisõiduk".
Eesti autokultuur on endiselt arengumaa tasemel, kus sõidetakse igapäevaselt autodega, mille koht peaks olema garaažis pühapaeva sõidukina
11
DiskustomMagazine_Jarmo 16 august 2020 0:46 Ebasobiv kommentaar
Jep, just sellist demagoogitsevat ja mõttetusse äärmusesse kalduvat vastust ma Sinult ka eeldasin.

Ürituse infos on kirjas “...oodatud on kõik põnevad sõidukid”. Eks see on igaühe sisetunde küsimus, kuid tavaline b6 Passat pole tõesti päris kategooriasse mahtuv, aga siiani pole ka sellist materjali üldjuhul kaasa toodud ja seega see pole mingi reaalne probleem. Seda veel eriti selles valguses, et nagu juba ütlesin, siis ürituse korraldajate seisukohalt polnud ühegi autoga sobivuse osas probleemi ning tavakodanike pärast pole ka vaja muret tunda. Ammugi pole see siis netikauboide asi kaagutada, et miski sinna ei sobinud. Aga teades su iseloomu, siis ma ei imesta selle suhtumise üle.

Mis puutub garaažis hoidmise kohta, siis igaüks teab ise kuidas oma sõidukit kasutab ja pole ka see mitte kellegi teise asi.

Kui Sa vaatad peeglisse ja tunned, et Su jauramine tõepoolest kuidagi midagi paremaks teeb või meie skenet kuidagi edasi aitab, siis palun vaata põhjalikumalt. Saan aru, et pead oma juttu konstruktiivseks kriitikaks, aga see pole seda kui see kedagi edasi ei aita.

Olgu öeldud, et olen minagi klaviatuurikauboi, sest ilmselgelt oled sa ka mujal täheldanud neid “novelle”, mida tihtilugu kirjutama kipun (nagu ka siin praegu), kuid olen vaadanud sügavalt peeglisse ja tunnen, et mu tegevus ja klaviatuurist välja paisatud tähemärgid vast ikka annavad skenele midagigi juurde, mitte aga ei võta seda ära. Kui keegi arvab vastupidist (konstruktiivselt ikka, mitte lihtsalt kibedusest ärategemise pärast), siis olen alati avatud tagasisidele.
40
Sass0101 16 august 2020 9:32 Ebasobiv kommentaar
Just sellist ülbet vastust ootasingi. Jutu järgi nagu ühe teatud automärgi suur fänn. Igatahes Teie eelnevate postitustega kusagil foorumis ma absoluutselt kursus pole. Aga edu ürituse korraldamisel ja üksteise "põnevate autodel" rehve toksides. Ehk siis kõik, kes peavad oma Volvo v70-t põnevaks on järgmine aasta oodatud.
02
aga 16 august 2020 9:37 Ebasobiv kommentaar
Aga miks on tehtud pilte mingitest täiesti äravahetamiseni sarnastest stock sakslastest mida kõik parklad igas ida euroopa linnas täis, aga mitte põnevatest ja haruldamatest autodest mida peaegu kunagi ei näe? Nagu osadel kaadritel paistab servast midagi huvitavat aga ei, jäädvustame mingi stock BMW makita vedrudel.
21
DiskusomMagazine_Jarmo 16 august 2020 10:20 Ebasobiv kommentaar
Selge, minu viga, pidasin sõnakasutuse järgi üheks teiseks inimeseks, kuid sain valesti aru. Ülbus tuleb tõesti, sest rumalust ei saa tolereerida.

Muide, ka V70 hulgas on põnevaid versioon ju olemas.
Aga eks kõige lihtsam ongi jalgadega hääletada ja kui piltidelt vaadates tundub, et see üritus pole enda jaoks, siis polegi mõtet oma aega sinna raiskama minna.
Pole keegi väitnud, et seal ainult "haruldused" peaksid olema ja mainin veel korra üle, et kogu autovalik oli kooskõlas konkreetse ürituse eesmärgiga.
00
Kpl 16 august 2020 10:51 Ebasobiv kommentaar
Ma ei saa aru milleks viriseda iga asja üle. Ma seal piltidel mingeid hall metallik diisleid ei näinud. Ja e36 bmw võib vabalt olla m3, mis on üsna haruldane.
11
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

Qashqai üllatab: mitu mootorit ja generaator ja…

Qashqai üllatab: mitu mootorit ja generaator ja…

Ilmselt juunis müügile ilmuva uue Nissan Qashqai põnevaim jõuallikas tuleb Euroopa oludes enneolematu, kuid Jaapanis end kasinamas formaadis juba natuke tõestanuna. Uus Qashqai liigub nimelt puhtalt ...

auto24 müüb nädalakirja Autoleht veebiportaalile Geenius

auto24 müüb nädalakirja Autoleht veebiportaalile Geenius

Kuulutusportaale auto24.ee, KV.ee, Osta.ee ja KuldneBörs.ee haldav AllePal müüs nädalakirja Autoleht veebiportaalile Geenius, mis võtab kord nädalas kolmapäeviti ilmuva ajakirja kirjastamise üle 1. ...

Dakari ralli võitis 14. korda Stephane Peterhansel

Dakari ralli võitis 14. korda Stephane Peterhansel

Mini sõitja Carlos Sainz võitis Dakari ralli viimase kiiruskatse, võistluse võit aga kuulus rekordiliselt 14. korda tema tiimikaaslasele Stephane Peterhanselile. Dakari ralli viimasel, 200 kilomeetrit pikal ...

Ralli: Thierry Neuville vahetas ootamatult kaardilugejat

Ralli: Thierry Neuville vahetas ootamatult kaardilugejat

Hyundai sõitja Thierry Neuville vahetas vaid nädal enne Monte Carlo ralli algust ootamatult kaardilugejat. Nicolas Gilsoul on olnud Thierry Neuville’i kaardilugejaks alates 2011. aastast ja seetõttu on uue ...

Jüri Vips osaleb F2 sarjas Hitechi võistkonnas

Jüri Vips osaleb F2 sarjas Hitechi võistkonnas

Jüri Vipsi osalemine tänavu F2 sarjas Hitech GP võistkonnas sai lõpuks ametliku kinnituse. Red Bulli noorte kasvandike hulka kuuluv eestlane on Hitechi võistkonnaga varasemalt tuttav, sest juba F3 sarjas ...

Elektri-Berlingo saabub sügisel

Elektri-Berlingo saabub sügisel(1)

Citroën toob sügisel Eestis müügile menuka kaubiku Berlingo elektrilise versiooni ë-Berlingo Van. Sarnaselt tava-Berlingoga toodetakse seda kahe kerepikkusega (furgooni maht vastavalt 3,3 ja 4,4 m3) ning ...

33 korda teooria- ja 29 korda sõidueksamil

33 korda teooria- ja 29 korda sõidueksamil(8)

Juhieksamite rekordid olid mullu vapustavad: teooriaeksamil proovis üks inimene kätt juba 33. korda ning sõidueksamilt üritati läbi saada 29. katsel. Transpordiamet ei täpsusta, kas tegu oli ühe ja sama ...

 
Lada püstitas absoluutse rekordi

Lada püstitas absoluutse rekordi(7)

Lada suutis mullu Venemaal kasvatada sõiduautode ja kaubikute turuosa 20,6 pealt 21,5% juurde, püstitades sellega viimase 9 aasta absoluutse rekordi. Kaubaks läks 343 512 autot, mille seas popimad olid ...

Elektridžiibiks keerab ka Corvette

Elektridžiibiks keerab ka Corvette

General Motors (GM) kavatseb ehitada vähemalt ühe Corvette’ist inspiratsiooni saanud elektriauto ning see tõotab tulla – üllatus-üllatus – linnadžiibi sarnane sõiduriist. Auto on iseenesest juba olemas, kuid ...

Toyota näitas oma uut Le Mans Hypercar klassi kuuluvat sportautot

Toyota näitas oma uut Le Mans Hypercar klassi kuuluvat sportautot

Toyota näitas avalikkusele esimest korda vastavalt sportautode MM-võistluste uutele reeglitele ehitatud hüperautot. Eelseisvaks hooajaks LMP1 klassi asendava Le Mans Hypercar klassi kuuluval Toyota GR010 ...

Ralli: Eestlased võistlustules täna algaval Arctic Rally’l

Ralli: Eestlased võistlustules täna algaval Arctic Rally’l

Täna algaval Soome meistrivõistluste avaetapil, Arctic rallil on stardis kolm Eesti meeskonda R5 autodel. Egon Kaur teeb Arctic rallil oma esimese stardi Volkswagen Polo GTI R5 autol ja samuti istub ...

Ralli: Toyota avalikustas tänavuse WRC auto kujunduse

Ralli: Toyota avalikustas tänavuse WRC auto kujunduse

Toyota tehasetiim avalikustas enne järgmisel nädalal toimuvat Monte Carlo rallit Yaris WRC auto uue kujunduse. Tehniliselt poolelt Toyota Yaris WRC autol mingeid muudatusi eelmise hooajaga võrreldes tiimi ...

F1: Charles Leclerc nakatus koroonaviirusse

F1: Charles Leclerc nakatus koroonaviirusse

Ferrari sõitja Charles Leclerc teatas, et on nakatunud koroonaviirusse ja püsib oma Monaco kodus isolatsioonis. Tema enda sõnul on tal vaid kerged sümptomid ja tõenäoliselt sai ta nakkuse oma tüdruksõbraga ...

Dakari eelviimasel kiiruskatsel oli taas võidukas Nasser Al-Attiyah

Dakari eelviimasel kiiruskatsel oli taas võidukas Nasser Al-Attiyah

Toyota sõitja Nasser Al-Attiyah sõitis Saudi Araabias toimuval Dakari ralli 11. kiiruskatsel välja päeva parima aja ja vähendas liidrina jätkava Stephane Peterhanseli edumaad. Kõrberalli eelviimasel ...

 
TV3 Grupp alustab järgmisel nädalal ralli MM-sarja ülekannetega

TV3 Grupp alustab järgmisel nädalal ralli MM-sarja ülekannetega

TV3 Grupi kanalid alustavad autoralli MM-i sarja ülekannetega juba tuleval nädalal ning seda võimsamalt kui kunagi varem. Avaetapilt Monte Carlos toimuvad ülekanded 21.-24. jaanuarini ning rallisõprade ...

Töö käib uue Niva kallal

Töö käib uue Niva kallal(8)

Avtovaz avaldas esimese pildi uuest Niva ideeautost ning kinnitas, et töö uue seeriamudeli kallal käib. Uue Niva seeriaversiooni esitletakse 2024. aastal. Täpsemat infot uue mudeli kohta veel jagata, kuid ...

Päeva leid. Nagu tuliuus GAZ-69A

Päeva leid. Nagu tuliuus GAZ-69A(6)

Kuldse Börsi vahendusel on müügile pandud 1971. aasta GAZ-69A, mille kohta ütleb müüja, et auto on läbisõiduta. Piltidel näeb GAZ-69 tõepoolest hea välja, kuid kahjuks on kuulutus äärmiselt napisõnaline. ...

FOTOD. Dacia lipulaev näitab end ideeautona

FOTOD. Dacia lipulaev näitab end ideeautona(8)

Dacia avaldas pildid ideeautost Bigster, mille seeriaversioon kuulub margi lähema viie aasta plaanidesse. Renault grupi uuendusplaani Renaulution osaks on Dacia-Lada haru tugev esindatus C-segmendis. 4,6 ...

Ralli: Soomes toimub talvine MM-etapp veebruari lõpus

Ralli: Soomes toimub talvine MM-etapp veebruari lõpus

Ralli MM-võistluste promootor ja Soome Autospordiliit AKK jõudsid kokkuleppele MM-etapi toimumises veebruari lõpus Lapimaal. Võistlus kannab nime Arctic Rally Finland ja see toimub 26.-28. veebruaril ...

Renault grupp tuli välja uue suure plaaniga

Renault grupp tuli välja uue suure plaaniga

Renault grupp tuli välja uue strateegilise plaaniga Renaulution, mis toob kaasa mitmed olulised suured muutused. Ühtlasi näidati elektri-ideeautot, mis on inspireeritud Renault 5-st, mis näitab "et Renault ...

Porsche tähistab Boxsteri sünnipäeva erimudeliga

Porsche tähistab Boxsteri sünnipäeva erimudeliga

Porsche tähistab kuulsa rodsteri 25. sünnipäeva erimudeliga Boxster 25 Years. Erimudel baseerub GTS 4.0-l ja seda valmistatakse 1250 eksemplari. Disainis leidub mitmeid vihjeid 1993. aastal Detroidi ...

 
Hyundai annab aimu uuest elektriautost

Hyundai annab aimu uuest elektriautost(1)

Hyundai avaldas esimesed fotod tulevasest elektriautost Ioniq 5. Teadupärast saab Ioniqust Hyundai elektriautode alammark ja selle esimene esindaja, mudel 5 kujutab endast keskmõõtu linnadžiibilikku ...

Rally Estonia on MM-võistluste etapiks ka 2022. aastal

Rally Estonia on MM-võistluste etapiks ka 2022. aastal

Eesti võõrustab autoralli MM-võistlusi ka järgmisel aastal kui Rally Estonia kirjutas sarja promootoriga alla kaheaastase lepingu. Kolmapäeval, 13. jaanuaril toimunud Rally Estonia hübriid ...

Peterhanselil järjekordne Dakari ralli võit käeulatuses

Peterhanselil järjekordne Dakari ralli võit käeulatuses

Dakari ralli 10. kiiruskatse võitis Toyota sõitja Yazeed Al Rajhi, aga liidrina jätkab kolmanda aja sõitnud Stephane Peterhansel. Varem 13 korda Dakari ralli võitnud Stephane Peterhansel kaotas päeva ...

Õnnelik juhus muutis auto saatuse

Õnnelik juhus muutis auto saatuse

1969. aasta Chevrolet El Camino on tänuväärne materjal auto taastajale. Eestisse sattus see pool sajandit vana Chevy siiski õnneliku juhuse läbi. 1960ndate USA autodel on olemas see miski, mis sunnib nende ...

LPG-st räägitakse vähe, aga seda kasutatakse palju

LPG-st räägitakse vähe, aga seda kasutatakse palju(6)

Viimastel aastatel üha popima surugaasi CNG ja kõikvõimalike elektrifitseeritud autode kõrval pole vedelgaasi- ehk LPG-seadmed oma eeliseid kaotanud. Põhjus, miks LPG-vedelgaasi auto­kütusena palju ...

Miks Põrsaralli oli Põrsaralli?

Miks Põrsaralli oli Põrsaralli?

Aastatel 1977–1991 peetud Edasi karikaralli, rahvakeeli Põrsaralli, tõstis väikese Libatse küla 14 aastaks suurelt Eesti rallikaardile. Ralli sünnilugu ulatub 1977. aasta algusesse, kui neli Edasi kolhoosi ...

Luksusdžiipide eliit 10 aastat hiljem

Luksusdžiipide eliit 10 aastat hiljem(26)

Kunagised ihaldusväärsed luksusdžiibid Audi Q7, BMW X5 ja Volvo XC90 maksavad praegu vähem kui uued säästuautod – aga milline on neist parim? Enam kui kümne aasta eest ületas nende autode hind tihti ...

 
Formentoriga Eesti parimal metsateel

Formentoriga Eesti parimal metsateel

Formentori neeme tipus asuva majakani viivat teed asendab CUPRA Formentori proovisõidus Eesti parim metsatee ja see annab sportdžiibile hea võimaluse näidata end kõige erinevamates tingimustes. SEATil ja ...

Mercedes-Benz C 180 500 000 km test: Kuldset tähte väärt

Mercedes-Benz C 180 500 000 km test: Kuldset tähte väärt(8)

Mercedes C 180 K-l täitus pool miljonit kilomeetrit! Tänutäheks saab auto põhjaliku hoolduskuuri. Sest me soovime selle endale jätta. Tavalised kestvustesti autod peavad läbima 100 000 kilomeetrit, kuid ...

Ideeautost seeriaautoni: Mahtuniversaal otse tulevikust

Ideeautost seeriaautoni: Mahtuniversaal otse tulevikust

Mahtuniversaalide buumist tahtsid osa saada kõik ning selle nimel raha kokku ei hoitud. General Motors näitas erilist ettekujutust pereautost 1986. aastal. Nime Pontiac Trans Sport saanud ideeauto oli ...

Meico Vettik sammub profimaailma 

Meico Vettik sammub profimaailma 

Motokrossi Euroopa meistrivõistlustel klassis EMX 125 mullu pronksmedali võitnud Meico Vettik pöörab karjääris uue lehe, kui liitub Belgia meeskonnaga Team TBS Conversions KTM. Millised on alanud aasta ...

Küsimus lugejalt: Kas CNG-seadmeid ka järelpaigaldatakse?

Küsimus lugejalt: Kas CNG-seadmeid ka järelpaigaldatakse?

Mis see maksab ja kas sellega on sama odav sõita nagu tehase-CNG-seadmega?

Autopäevik. BMW X3: pere teine auto 

Autopäevik. BMW X3: pere teine auto (2)

Autolehe „Autopäeviku“ rubriigiga liitub auto24.ee partneri automaakler.ee meeskonna liige Palle Kõlar ning tema peaaegu 350 000 kilomeetrit sõitnud 2004. aasta BMW X3. Kaks aastat tagasi tekkis mu perel ...

Uuring: head ja halvad kindlustusseltsid

Uuring: head ja halvad kindlustusseltsid(3)

Automüüjate ja -teenindajate liidu uuringus välja sõelutud heade ja halbade liikluskindlustusseltside pingerida peab võtma teatava reservatsiooniga, sest see ei räägi näiteks otseselt avariiremondi headuse ...

Kolumn. Toom: Auto, olme ja ulme

Kolumn. Toom: Auto, olme ja ulme(1)

Kunagi ammu-ammu, umbes üheteist- või kaheteistaastasena sattus minu raamaturiiulisse Jerzy Broszkiewiczi raamat „Suur, suurem, kõige suurem“. Loomulikult oli tegu lasteraamatuga, kuid sellisega, mille kohta ...

Autolehe 13. jaanuari uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 13. jaanuari uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Uus Jeep Grand Cherokee saab ka pika kere Jeep avalikustas uue maastikuauto Grand Cherokee, mida hakatakse tegema kahes kerepikkuses ning mis tuleb tootja kinnitusel senisest veel maastikusuutlikum. ...

 
Elektriauto, mida ei peagi laadima

Elektriauto, mida ei peagi laadima(2)

USA firma Aptera toob tänavu müügile kolmerattalise elektriauto, mille sõiduulatus peaks küündima 1000 miilini (1600 km), kusjuures tänu päikesepaneelidele poleks mõnel kliendil üldse vajadust akut ...

Peterhansel võitis kiiruskatse ja kindlustas liidrikohta

Peterhansel võitis kiiruskatse ja kindlustas liidrikohta

Dakari ralli liider Stephane Peterhansel võitis käimasoleval võistlusel esimest korda kiiruskatse ja kasvatas tublisti oma edumaad lähimate rivaalide ees. Teisipäeval sõidetud 465 kilomeetrit pikal 9. ...

FOTOD. Ainult 20 erilist Urali. Sest Sveta ütles nii!

FOTOD. Ainult 20 erilist Urali. Sest Sveta ütles nii!

Külgkorviga mootorrattad Ural näevad endiselt välja nagu aastakümneid tagasi, kuid maailmas on neil harras austajaskond, mis lubab tsikleid Venemaal vähehaaval toota siiani. Uusim erimudel 2021. aastaks, ...

FOTOD. 41 aastat hiljem: haruldane Aston kordab rekordikatset

FOTOD. 41 aastat hiljem: haruldane Aston kordab rekordikatset(2)

Aston Martin ehitas 1980. aastal keskmootoriga ja rõhutatult kiilukujulise kerega superauto, millest pidi saama kõige kiirem ilma peal – eesmärk oli lüüa 320 km/h (200 mph) kiirusrekord. 1981. aastal suutis ...

F1: Austraalia GP lükati sügisele ja hooaja avab Bahreini GP

F1: Austraalia GP lükati sügisele ja hooaja avab Bahreini GP

Märtsis traditsiooniliselt F1 sarja avaetapina toimuma pidanud Austraalia GP lükati riigis kehtivate koroonapiirangute tõttu novembrisse. Eelseisva hooajaga tehakse algust märtsi viimasel nädalavahetusel ...

Uus häda autonduses: pooljuhikriis

Uus häda autonduses: pooljuhikriis(6)

Autotootjate muredel pole otsa ega äärt. Küll kiusab koroonaviirus, kaotades ostjates viimasegi huvi uute autode vastu, siis viskab kaika kodaraisse Brexit, pöörates sassi täpsed tarnegraafikud… Ja nüüd ...

 
Ameeriklaste lemmikud: Ford ja Hyundai

Ameeriklaste lemmikud: Ford ja Hyundai

USA ja Kanada ühisel aasta auto valimisel võidutsesid Ford ja Hyundai. 2021. aasta parimaks sõiduautoks pärjati Hyundai Elantra (all), (linna)džiibiks elektriline Ford Mustang Mach-E (avafotol) ning pikapiks ...

Soomlased: ei mingit tavaautode keelamist!

Soomlased: ei mingit tavaautode keelamist!(2)

Ainult 19% soomlastest on selle poolt, et sisepõlemismootoriga uute autode müük keelata 2030. aastast, näitas põhjanaabrite rahvusringhäälingu YLE korraldatud küsitluse tulemus. 49% arvates peaks tavaautosid ...

McLaren liitub elektrivormelite sarjaga

McLaren liitub elektrivormelite sarjaga

McLareni võistkond kirjutas alla eellepingu, millega soovib 2022. aastast alates liituda elektrivormelite MM-sarjaga. Hiljaaegu teatasid BMW ja Audi, et nende tehasetiimid loobuvad Formula E sarjast pärast ...

Volkswagen ID.3 - auto24 proovisõit

Volkswagen ID.3 - auto24 proovisõit(40)

Uuel aastal jätkame uute elektriautodega - ja sedapuhku vaatame üle "rahvaauto" Volkswageni uue ID-perekonna esimese liikme, mis kannab üsnagi lakoonilist nime: ID.3. Proovisõiduauto tehnilised andmed ...

Rally Estonia võitis WRC sarja Asahi Kasei Team Spirit auhinna

Rally Estonia võitis WRC sarja Asahi Kasei Team Spirit auhinna

2020. aastal Eestis esimest korda toimunud MM-etapp Rally Estonia võitis WRC sarja promootori poolt wrc.com veebilehel korraldatud hääletusel Asahi Kasei Team Spirit Award tiitli. Nimetatud auhinnale oli ...

Nasser Al-Attiyah võitis etapi ja vähendas vahet liidriga

Nasser Al-Attiyah võitis etapi ja vähendas vahet liidriga

Toyota sõitja Nasser Al-Attiyah võitis Dakari rallil juba neljanda kiiruskatse ja vähendas vahet liidrina jätkava Stephane Peterhanseliga. Nasser Al-Attiyah edestas täna sõidetud 375 kilomeetrit pikal 8. ...