TELLIMISKAMPAANIA

AUTONDUS

Toyota Camry läbis juba uuenduskuuri

Toyota Camry läbis juba uuenduskuuri(7)

Toyota ei laiskle: eelmisel aastal müügile jõudnud Camry läbis juba esimese väikese uuenduskuuri. Värskenduse peamised uudised puudutavad disaini ja juhiabiseadmeid. Näiteks on uued esimene kaitseraud ja ...

MOOTORISPORT

F1: Lewis Hamilton võitis kvalifikatsiooni uue rajarekordiga

F1: Lewis Hamilton võitis kvalifikatsiooni uue rajarekordiga

Bahreini GP kvalifikatsioonis sõitis Sakhiri ringraja uue rajarekordi ja alustab homset võistlust parimalt stardikohalt Lewis Hamilton. MM-tiitli kindlustanud Hamilton edestas teise aja sõitnud ...

AUTOTÖÖSTUS

FOTOD. Hoidke alt, isejuhtivad KamAZid tulevad!

FOTOD. Hoidke alt, isejuhtivad KamAZid tulevad!(3)

Kui arvad, et Vene KamAZ on endiselt kiviaegne diislitossaja-veok, siis arva uuesti. Esimesed juhita sõitvad veokid valmisid firmas juba 2015. aastal – nii kaugjuhitavad, polügoonil mööda programmeeritud ...

PROOVISÕIDUD

Kelle tiivad kannavad paremini?

Kelle tiivad kannavad paremini?(11)

Kõigil üle 300 hobujõu ja kaheliitrine turbomootor. Aga see ei tähenda, et siinne kolmik ühesugune oleks. Milline on teravaim, kas Audi S3, Honda Civic Type R või Mercedes-AMG A 35? Red Bull annab tiivad? ...

PÄEVAUUDISED

Audi SQ2 uueneb, aga jääb sama võimsaks

Audi SQ2 uueneb, aga jääb sama võimsaks

Napid kaks aastat turul olnud Audi väike sportdžiip läbib uuenduskuuri, mis keskendub disainile ja varustusele. Võimsus – 300 hj – jääb endiseks. SQ2 värskendus käib traditsioonilist rada, pakkudes ...

AUTOPÄEVIK

Autopäevik. Valusad vangerdused

Autopäevik. Valusad vangerdused

Mõni lugeja ehk mäletab, et eelmise aasta lõpuks oli minu autopargis viis Subarut, kaks Mitsubishit ning üks Citroën. Tänaseks on õnneks või kahjuks autopark mõnevõrra väiksem. Kõige viimased täiendused ...

Dacia Sandero: hea auto vähenõudlikule inimesele (18)

Dacia maine pole kõrge, aga kui hästi teada-tuntud ning õnneks lihtsamat sorti veermiku- ja pidurivead välja arvata, kestab see hästi. Foto: Pille Russi

Kui madala hinnaga kaasnevate puudustega arvestada, ei vea Dacia Sandero alt.

Dacia on turu odavaim auto nii uue kui ka kasutatuna. Seega mingist ihaldusväärsusest pole mõtet rääkida, ka juhitavust ja varustust võrreldes annavad rivaalid sellele silmad ette. Ent kui nõudmised pole kõrged ja vaja läheb lihtsat autot argiasjade ajamiseks, tasub Sandero ostu kaaluda. Seda enam, et tegu pole miniautoga nagu selles hinnaklassis tavaliselt, vaid täiesti täisväärtusliku ja väikese pere kasutusse sobiva autoga, mida võib ruumikuse poolest võrrelda väikekeskklassi luukpäradega. Ehkki jah, enne ostu peab muidugi üle saama hirmust, et „mida küll naabrid ja sõbrad minust mõtlevad“ ja „äkki nad peavad mind vaeseks“ vms. Muide, aina enam inimesi saab sellisest valehäbist üle, sest Dacia on aastast aastasse olnud Euroopa kõige kiiremini müüginumbreid kasvatav mark – seega püsib nõudlus odava, aga uue ja pika garantiiga auto järele.

Edasi lugemiseks:

Loe kõiki artikleid

Osta artikkel

Juba ostetud?

KOMMENTAARID

Jaz 22 juuli 2020 14:18 Ebasobiv kommentaar
Maitse asi on kaubamärk ja maitse asi on ka varustuse tase. No väline vorm ka. Ja disain.
Nii et selle/nende üle saab vaielda.
Mille üle keerulisem vaielda on hind, selles turusegmendis/hinnaklassis kus Dacia tegutseb on hind tähtis. Ja see ei ole halb, kilogrammi auto kohta tuleb mõistlik kogus eurosid välja käia, samaväärse vingema kaubamärgiga sõiduki eest tuleb ilmselt maksta rohkem.
No ei ole midagi öelda, see nüüdseks kurjategijaks kuulutatud endine Renault-Nissan grupi juht kelle juhtimisel Dacia taaselustati pani ikka suure haamriga naelapea pihta, meeldigu see meile või mitte
131
Proov 22 juuli 2020 16:13 Ebasobiv kommentaar
Vanas Euroopas, kus elab rohkem pdsid kui Eestis, aga hoopiski vähem autopdsid kui Eestis, on tegemist väga hea kaubaga, eriti romaanikeelsetes riikides.

Auto Bild leidis paarkümmend aastat tagasi, et ühe saksa marga eest saab kõige rohkem kilovatte Lada 110-t ostes. Säästuauto hind, millel tavaliselt kuni 45 kw, Ladal 72 kw.
125
Jaz 22 juuli 2020 17:00 Ebasobiv kommentaar
1990 algupoolel kui Pariisis pikemalt paigal olin nägin oma silmaga mis asi on kodumaine autotööstus ja margitruudus. No ei olnud välismaised autosid peaaegu üldse, erandi moodustasid vast taksod, nende seas oli ka tollal palju Mersusid. Kümme aastat hiljem kui jälle pikemalt sealmail paigal olin imestasin kui palju on välismaiseid autosid, kohalike numbrimärkidega. Ja veel aastat 4-5 hiljem imestasin omakorda kui paljud neist välismaistest autodest on Daciad.
Ilmselt siis lõppkokkuvõttes on määrav ikka miski muu kui kodumaine päritolu.
62
MaSaTaMeTeNad 22 juuli 2020 18:06 Ebasobiv kommentaar
Dacia ju Renault oma. Nii, et kodumaine "päritolu" on ikka väga tähtis.
80
VL 23 juuli 2020 0:11 Ebasobiv kommentaar
Jutt Easy-R käigukasti kohta ei vasta tõele. Mingit jõnksuga käiguvahetust sanderol ei ole, ja see vahetab käiku täpselt sama "uimaselt", kui kiirelt manuaalkastiga üldse võimalik oleks ilma ropsuta ühet käigult teisele minna. Kohmerdamine aeglustuse järel kiirendamisel on ka moodsate kahesidurilistel. Ainus viga on külmalt raputamine, kohalt startides sest hõõrdepinnad kipuvad klaasistuma, rahuliku sõidustiili korral.
60
Mahno3 23 juuli 2020 10:17 Ebasobiv kommentaar
Easy-R on ammu pakkumisest maas ja vähemalt eestis müüdi neid vähe.
Dusterile pakuti ühel kitsal ajahetkel EDC kahesidurilist automaati, mis oli selle raha eest väga hea. Kahjuks võeti see kiirelt tootmisest maha.
40
. 23 juuli 2020 19:25 Ebasobiv kommentaar
Justnimelt- igapäevaseks tööle- koju sõitmiseks väga sobiv auto ja selleks ei pea mingit überkallist preemiumit omama. Keskmine kütusekulu 0,9l bensukal 5l kanti, turbo teeb edasimineku mõnusaks ja müra ei kurdista kõrvu. Ka on pagasiruum piisavalt suur, 2,7m pikad liistud mahtusid ära kui kõrvalistme seljatugi alla keerata ja kui tahad normaalse hinnaga mõistlikku autot, on see täiesti ok valik.
60
Jaz 23 juuli 2020 22:10 Ebasobiv kommentaar
Jah ma tean küll et Dacia on Renault grupi kaubamärk täna, algselt ikka Rumeenlane. No Euroopasse sobis. Idapool toimetamiseks on neil Datsun ootel, kui õieti mäletan on midagi ka juba valmis/müügis. Samas võib vist suht kindel olla et kui meil siin räägitakse Nissanist kui Renaulti väikevennast on asi Jaapanis ilmselt vastupidi:-)
Ja ei maksa unustada ka seda et räägime ikkagi suurfirmade sõiduautode divisionidest, Renault Trucks, Nissan Marine etc on ikka omaette ettevõtted kuigi samas grupis.
Kui nüüd osalusi vahetatud/muudmoodi diilitatud hiljuti siis võin ka udu ajada, ega mäletagi millal neid andmeid viimati vaatasin.
20
Peeedu 24 juuli 2020 12:48 Ebasobiv kommentaar
Äris on ikka kõige tähtsam tootlus. Milliseid kulutusi tehakse ja kui suure kasumiga see tagasi tuleb.
Nii, et emafirma jaoks isegi hästimüüv mark ei tähenda automaatselt, et raha tuleb nagu ratsahobuse s...ta. Odavmargi jaoks peab olema odavad materjalid, odav tootearendus ja vana kallimal margil juba kulud tasateeninud tehnoloogia ning odav tööjõud, et äriliselt ära tasuks. Eks see tähendab ka paljude jaoks puudusi millega kas hinna nimel lepitakse või mitte.
Aga otse loomulikult hästimüüv mark tõstab brändiväärtust ja eks osalt on see ka reklaami ja imagoväärtusele hea kui emafirma saab ennast kuulutada maailma number 1,2,3 tootjaks. Tavainimesele on see tähtis, et sõidab suures laevas mitte kipakas aerupaadis.
Iseküsimus on kuhu edasi. VAG-i Škoda alustas odavmargina aga kasvas ja nüüd saab enamuses sama tehnoloogia mis VW puhul.
Eks Rumeenia kus alustati EL-s on tööjõu vaba liikumise palgasurve all ning Dacia peab otsima kuidas jätkata. Kas kasvama täiskasvanuks vastava hinnalisaga või otsima odavalt jätkamise võimalusi.
02
Peeedu 24 juuli 2020 12:56 Ebasobiv kommentaar
Muideks Dacia algselt Jaz oli ikka prantslane. See kaubamärk kasutas samanoodi Renaulti mudelit nagu Lada Fiati oma.
Lihtsalt Renault riigistati omaniku koostöö eest sakslastega peale teist ilmasõda. Ja punariigid ajasid asju tugeva kommunistliku parteidega riikide (riigi)firmadega.
Fiati asemel oleks nõukogude rahvaauto võinud olla ka Renault aga itaalased said tehingu endale kuigi läbi räägiti mõlemiga.
Need privatiseerimised kus riik ennast auto- ja paljudest muudest äridest taandas tulid hiljem aga 50 aastat tagasi oli punariikidel kaks valikut.
11
Rahvalegendid 25 juuli 2020 7:36 Ebasobiv kommentaar
Eestis alahinnatud automargid:
Dacia
Seat
Citroen (mitte pirukakärud)
Suzuki
Ülehinnatud:
Toyota
VW
Audi
Volvo
BMW
M-B
70
Jaz 25 juuli 2020 9:02 Ebasobiv kommentaar
Peedu-täitsa nõus. Autod alati enamvähem Renaultid olnudki. Firma ise on rumeenlane, rumeenlaste poolt tehtud ja rumeenia piirkonna järgi nimetatud. Ei mäleta täpselt ja telefonist otsida ka ei viitsi (suvilas, suuremad ekraanid linnakodus) aga oli ka algselt vist mingi lennukiteema lahenduseks loodud see vabrik, sama seos ju näiteks Saabil ja Baierlaselgi.
Tänapäeva saatus ja staatus sarnane Skodaga, lihtsalt erinevalt sakslaste kätte kukkumisest sattus prantslaste käpa alla:-))
Aga lõppkokkuvõttes teevad mõlemad endiselt autosid ja teevad neid paremini kui vanasti, see on siiski peamine
00
Peeedu 26 juuli 2020 11:36 Ebasobiv kommentaar
Auto kui tarbeasja puhul loeb palju mugavus. Ostad kodu lähedalt ja käid seal esinduses hoolduses. Kui mul alles hiljuti tuli Seati esindus 50 kilomeetri kaugusele ja Suzuki koju kätte siis lihtsalt varem pole huvi tundnud. Aga praegu kipub paljudel juba käpp kuskil sees olema ja mingi margi eelistus tekkima.
Millegipärast kohalik Möller tohib tegeleda Audi, VW ja šodaga juba ammu aga Seati garantii aegse hooldusega mitte. Kas 50 kilomeetrit sõita või möödaminnes viia mõni kloon hooldusesse on paras vahe.
Üldiselt viimasel ajal küll vähem aga aga parklas näed ära mille esindused lähedal on. Näiteks meil aastaid CR-V oli massiauto aga RAV4 haruldus. Naabermaakonna pealinnas aga vastupidi.
00
Jaz 26 juuli 2020 15:24 Ebasobiv kommentaar
Tõin oma Prantsuse-meenutused sisse, samas teemas edasi-sedakorda siis servisest/selle lähedusest nagu just jutuks tuli:
Need superägedad autopoed (no tegelikult ikka universaalsed kaubamärgi hoolde-müügi-promo-knowhow-lao jne keskused) millega meie siin ilmanurgas "uue" riigina harjunud oleme pole mitte igalpool tavapärane koht sõiduki ostmiseks/hooldamiseks. Jah, suured-vägevad keskysed olemas igalpool kuid märkimisväärne osa sõidukitest müüakse siiani naabertänava Joe garaazist mis meie mõistes väiksema nurgataguse töokoja mõõdu välja annab oma kahe tõstuki, kanaliga pesula ja imeväikse teenindusruumiga. Uued autod seisavad tänaval teiste vahel, eraldusmärgiks vaid esiratta alla hargiga kinnituv lipuvarras kaubamärgi-plagu ja esiklaasitaguse infolapakaga. Nii müüdi neid 90-datel, müüdi aastal 2002 ja ka möödunud suvel. Mis muutunud on? Joe garaazi sildile on tekkinud www.jne.fra, õlinägu mitte ainult ei istu ja suitseta varjuluses kohas vaid lihvib sinna juurde veel ka mobla klaasi ja noh, autod on ka teistsugused kui vanasti. Muu on kõik sama.
Sealt meie mõistes urkast ostsid oma autod minu semu vanaisa, isa, tema ise ja tema hiljuti täiskasvanud poeg. Mingi vägi ei sunni neid kõrvaltänava asemel kuhugi linnaserva klaashalli autot ostma-hooldama minema:-)
01
Peeedu 26 juuli 2020 17:10 Ebasobiv kommentaar
Meil ei anna keegi naabermaja Joele uute autode müügiõigust. Esinduses noritakse kõige kallal. küll on müügimehe vuntsid valet värvi küll töökojas pole seda või teist.
Tundub, et mujal lihtsalt ei ole mingite lepingute tõttu Joelt võimalik kõike seda nõuda.
Eks ka meil väiksemates kohtades suurtes esindustes on üheks argumendiks, et naabermaja Jaak on müügimees ja Hillar töökojas. Ei pea päris võõrastega asju ajama.
Või siis vastupidi oleks piinlik kui naabrimees teaks, et Passati taotlusse lükkas pank tagasi ja Golfi ostmine on vaesuse mitte tagasihoidlikuse ja praktilisuse asi.
00
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

Bentley Bentayga - auto24 proovisõit

Bentley Bentayga - auto24 proovisõit(20)

Bentley oli pea 5 aastat tagasi üks esimesi luksusautotootjaid, kes tegi julge sammu ja lisas mudelivalikusse suure luksusdžiibi. Nüüdseks on läbinud Bentayga aga põhjaliku uuenduskuuri, et üha tihenevas ...

Audi läheb hübriiddžiibiga Dakari rallile

Audi läheb hübriiddžiibiga Dakari rallile(2)

Audi jaoks jääb 2021. aasta hooaeg Formula E sarjas viimaseks, sest 2022. aastast on tolle firma jaoks elektrivormelisõidul kriips peal ning (pool)elektriautoga rünnatakse hoopis Dakari kõrberalli poodiumi. ...

F1: Romain Grosjeani asendab järgmisel etapil Pietro Fittipaldi

F1: Romain Grosjeani asendab järgmisel etapil Pietro Fittipaldi

Pühapäeval toimunud Bahreini etapil raske avarii tagajärjel vigastada saanud Romain Grosjeani asendab järgmisel etapil Pietro Fittipaldi. Romain Grosjean sai pühapäeval juhtunud avariis kergeid ...

FOTOD. Hoidke alt, isejuhtivad KamAZid tulevad!

FOTOD. Hoidke alt, isejuhtivad KamAZid tulevad!(3)

Kui arvad, et Vene KamAZ on endiselt kiviaegne diislitossaja-veok, siis arva uuesti. Esimesed juhita sõitvad veokid valmisid firmas juba 2015. aastal – nii kaugjuhitavad, polügoonil mööda programmeeritud ...

Opeli uus keskus kerkib Rae valda

Opeli uus keskus kerkib Rae valda(6)

Järgmisel aastal avab LänsiAuto Opeli uue esinduse Tallinna külje all Rae vallas, täpsemalt Peetri Selveri taga Veesaare tänavas. 2300ruutmeetrises hoones on müügisaal ja töökoda, kus leidub ruumi 17 ...

FOTOD. Nii pikk troll!

FOTOD. Nii pikk troll!(3)

Kui Tallinnas sõidavad Solarise liinibussid Urbino, siis Poola firma toodab peale nende ka trolle Trollino, mille pikim versioon, 24meetrine viie ukse, nelja telje ja kahe liigendiga Trollino 24 teeb täna ...

Eriti laisa mehe cruiser

Eriti laisa mehe cruiser(1)

Honda toob CMX500 Rebeli kannul müügile selle suurema venna CMX1100 Rebel, mille 1,1liitrine R-2 arendab 87 hj ja 98 Nm ehk natuke vähem, kui aluseks võetud Africa Twini mootor, sest põhieesmärgid olid hea ...

 
FOTOD. Kas Maserati teeb niisama nalja või…?

FOTOD. Kas Maserati teeb niisama nalja või…?

Maserati tuuninguosakond Fuoriserie levitab joonistusi kahest huvitavast sportautost, mille pärissündi otsesõnu ei välistata. Kumb tundub ägedam, kas 1990ndate kupee Shamali sama kandiline uusversioon, mil ...

Arteonid ka pistikuhübriidina

Arteonid ka pistikuhübriidina

Volkswagen sai valmis pistikuhübriidversiooni sedaankupeest Arteon ja selle universaalilikust sõsarast Shooting Brake. Mõlema jõuallikaks on 218 hj / 400 Nm arendav agregaat (alumisel fotol), mis koosneb ...

F2 sarjas Mick Schumacheri edu kahanes

F2 sarjas Mick Schumacheri edu kahanes

FIA F2 sarjas sõideti nädalavahetusel eelviimase etapi kaks võistlussõitu, mille järel kahanes punktitabeli liidri Mick Schumacheri edu Callum Ilotti ees 14 punktile. Kvalifikatsioonis näitas Callum Ilott ...

F1: Hamilton võitis dramaatiliselt kulgenud Bahreini GP

F1: Hamilton võitis dramaatiliselt kulgenud Bahreini GP

Esimesel ringil juhtunud raske avariiga alanud Bahreini GP võitis Lewis Hamilton kahe Red Bulli sõitja ees. Stardist said Hamiltoni järel kõige paremini minema Verstappen ja Perez, kes möödusid Bottasest, ...

F1: Bahreini GP stardis juhtus karm avarii Romain Grosjeaniga

F1: Bahreini GP stardis juhtus karm avarii Romain Grosjeaniga

Bahreini GP esimesel ringil tegi hirmuäratava avarii Romain Grosjean, kes pääses õnnetusest siiski elusalt. Kolmanda kurvi järel üritas Grosjean oma kohta parandada ja lõikas Kvyati eest läbi, mille ...

Ralli: Ken Torn ja Kauri Pannas võitsid tänavu viiest EM-etapist neli

Ralli: Ken Torn ja Kauri Pannas võitsid tänavu viiest EM-etapist neli

Tänavu Euroopa meistrivõistlustel sõidetud viiest etapist võitsid Ken Torn ja Kauri Pannas neli ning finišeerisid ühel rallil teisel kohal. Eestlased saavutasid kokkuvõttes meistritiitlid kahes, ERC3 ja ...

Ralli: Euroopa meistriks krooniti teist korda Alexey Lukyanuk

Ralli: Euroopa meistriks krooniti teist korda Alexey Lukyanuk

Kanaari saartel sõidetud Euroopa meistrivõistluste viimase etapi võitis Adrien Fourmaux, meistritiitli võitis Alexey Lukyanuk. Ford Fiesta R5 autol sõitnud Adrien Fourmaux edestas heitluses Kanaari saarte ...

 
F1: Lewis Hamilton võitis kvalifikatsiooni uue rajarekordiga

F1: Lewis Hamilton võitis kvalifikatsiooni uue rajarekordiga

Bahreini GP kvalifikatsioonis sõitis Sakhiri ringraja uue rajarekordi ja alustab homset võistlust parimalt stardikohalt Lewis Hamilton. MM-tiitli kindlustanud Hamilton edestas teise aja sõitnud ...

FOTOD. Kõige ägedamad autod Eesti registris (2. osa)

FOTOD. Kõige ägedamad autod Eesti registris (2. osa)(7)

Eestis leidub üliharuldasi autosid, mida liikluses ei pruugigi märgata. Mitu Mercedes SLR McLarenit meie maal on, kas olemas on ka Morgan Aero 8 või Porsche Carrera GT ning mitu Opel Calibrat on järel? ...

FOTOD. Kõige ägedamad autod Eesti registris (1. osa)

FOTOD. Kõige ägedamad autod Eesti registris (1. osa)(8)

Eestis leidub üliharuldasi autosid, mida liikluses ei pruugigi märgata. Mitu Ferrarit meie maal on, kas olemas on ka Lotus Esprit või BMW Z8 ning kui haruldane on Kia Stinger? Maanteeameti värske ...

Ralli: Ken Torn on EM-etapil avapäeva järel kolmas

Ralli: Ken Torn on EM-etapil avapäeva järel kolmas

Reedel alanud EM-võistluste viimase etapi, Kanaari ralli avapäeva järel hoiavad Ken Torn ja Kauri Pannas oma klassis kolmandat kohta. Juba avakatsest sai selgeks, et ees on ootamas keeruline võistluspäev, ...

F1: Vabatreeningutel sõitis päeva parima aja Hamilton

F1: Vabatreeningutel sõitis päeva parima aja Hamilton

Bahreini GP reedel toimunud vabatreeningutel oli päeva kiireim mees Lewis Hamilton, kes edestas Max Verstappenit 0,3 sekundiga. Ennelõunal sõidetud esimesel vabatreeningul sõitis Hamiltoni järel teise aja ...

Audi Q5 sai sportkere

Audi Q5 sai sportkere(4)

Mudelite Q3 Sportback ja e-tron Sportback kõrvale toob Audi kohe-kohe ka Q5 Sportbacki, mis paistab samuti silma laugja tagaluugiga disainiga. Kupeeliku tagaosaga Sportback ei tule madalam ega laiem kui ...

700hobujõuline Ferrari 488 GT Modificata vaid rajasõiduks

700hobujõuline Ferrari 488 GT Modificata vaid rajasõiduks

Ferrari teeb piiratud hulga rajaautosid 488 GT Modificata, mis kasutavad võistlusmudelite 488 GT3 ja 488 GTE tehnolahendusi, aga ei vasta samadele reeglitele. Tegu pole seega võistlemiseks, vaid niisama ...

 
Tesla asutaja tõusis maailma rikkuselt teiseks inimeseks

Tesla asutaja tõusis maailma rikkuselt teiseks inimeseks(6)

Tesla asutaja ja suuromanik Elon Musk tõusis miljardäride edetabelis Bill Gates’ist mööda, saades sedasi maailma rikkuselt teiseks inimeseks. Tänu Tesla aktsiarallile on Muski varandus tänavu enam kui 100 ...

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Nädalavahetuse autospordivõistlused

F1 MM-võistlustel, kus Lewis Hamilton on juba kindlustanud oma seitsmenda MM-tiitli, sõidetakse nädalavahetusel Bahreinis hooaja 15. etapp. Kuigi mõlemad – nii konstruktorite kui ka sõitjate tiitel – on ...

FOTOD. Ducati ja Lamborghini koostöös sündis eriline mootorratas

FOTOD. Ducati ja Lamborghini koostöös sündis eriline mootorratas(2)

Kontsernikaaslased said valmis väga erilise mootorratta: Ducati Diavel 1260 Lamborghini, mida tehakse vaid 630 eksemplari. 630 on vihje Lamborghini sünniaastale 1963, iga Diavel 1260 Lamborghini saab ...

Volkswagen ID.3 tõusis elektriautode turu uueks liidriks

Volkswagen ID.3 tõusis elektriautode turu uueks liidriks(13)

Volkswagen on lõpuks oma paljuräägitud-reklaamitud ID.3 müügi käima saanud. Seda vähemalt elektriautode arvestuses, sest oktoobrikuus tõusis ID.3 Euroopas enim müüdud seda sorti autoks. Üldarvestuses, tõsi, ...

F1: Bahreinis kasutatakse kaht erinevat rada

F1: Bahreinis kasutatakse kaht erinevat rada

Kahel järgneval nädalavahetusel sõidetakse F1 etapid Bahreinis, kus Sakhiri ringrada võimaldab kasutada kaht erinevat rajaskeemi. Eeloleval nädalavahetusel sõidetakse Bahreini GP traditsioonilisel, juba ...

Audi SQ2 uueneb, aga jääb sama võimsaks

Audi SQ2 uueneb, aga jääb sama võimsaks

Napid kaks aastat turul olnud Audi väike sportdžiip läbib uuenduskuuri, mis keskendub disainile ja varustusele. Võimsus – 300 hj – jääb endiseks. SQ2 värskendus käib traditsioonilist rada, pakkudes ...

Neid tuleb veel: järjekordne hüperauto, 1043 hj Naran

Neid tuleb veel: järjekordne hüperauto, 1043 hj Naran

Tänavune aasta on ridamisi toonud uusi ülivõimsaid, -kiireid ja -kalleid autosid, nüüd lisandus nende hulka veel Naran Automotive’i umbes miljonieurone debüütmudel Naran. Tegu on 2+2 istmeskeemi, eesmootori ...

 
Hyundai uus linnadžiip saab nimeks Bayon

Hyundai uus linnadžiip saab nimeks Bayon(1)

Hyundai väikseim linnadžiip saab nimeks Bayon. See jõuab müügile järgmise aasta esimeses pooles, tegu on täiesti uue mudeliga, mis ei põhine ühelgi senisel. Praegu kuuluvad Euroopas Hyundai linnadžiipide ...

Ambitsioonikas plaan startida Dakari rallil vesinikuautoga

Ambitsioonikas plaan startida Dakari rallil vesinikuautoga(2)

Varem rallikrossi MM-sarjas osalenud GCK Motorsporti võistkond teatas plaanist osaleda 2024. aasta Dakari rallil vesinikuautoga. GCK Motorsport tiimi omanikuks on Guerlain Chicherit, kes on ise startinud ...

F1 sarjas jätkatakse hübriidautodega ka pärast 2025. aastat

F1 sarjas jätkatakse hübriidautodega ka pärast 2025. aastat

F1 MM-võistlustel võisteldakse praeguste jõuallikatega kuni 2025. aasta lõpuni, aga tulevaste mootorite teemal on arutelud alles käimas. Briti meediaväljaandele Autosport intervjuu andnud F1 sarja ...

Avalikustati Dakari ralli trass

Avalikustati Dakari ralli trass

Dakari kõrberalli korraldajad avalikustasid 3.-15. jaanuaril toimuva võistluse trassi, mis on ralli direktori sõnul eelmisest veidi lühem, aga raskem. Võistlusele antakse start 3. jaanuaril Jeddahi linnast ...

Johan Kristoffersson võitis kolmanda MM-tiitli

Johan Kristoffersson võitis kolmanda MM-tiitli

Rallikrossi MM-võistluste viimane etapp Saksamaal jääb ära ja tänavuseks maailmameistriks kroonitakse Johan Kristoffersson. MM-sarjast jõuti tänavu sõita kokku kaheksa etappi, millest Volkswagen Polo roolis ...

Palju lihtsalt kasutatavat tehnoloogiat

Palju lihtsalt kasutatavat tehnoloogiat

Renault Mégane läbis mudeliuuenduse ja sai valikusse pistikuhübriidi. See on väga tehnoloogiline, aga kasutaja ei pea keerukast tehnikast midagi teadma. Renault on põhjusega uhke: Mégane on oma klassis üks ...

Volvo: „Me täiustasime (peaaegu) kõike“

Volvo: „Me täiustasime (peaaegu) kõike“

Volvo tegi pikamaaveokitele FH ja FH 16 põhjaliku uuenduskuuri ning need omakorda laenasid kabiinikandmiku ja osa uudiskraamist väiksematele vendadele FMile ja FMXile. Hea uudis on see, et Volvo ei teinud ...

 
Praktilisim Trabant

Praktilisim Trabant(1)

Kuigi tootmise ajal Trabante Eestisse ei toodud, võib tänapäeval sellise endale hobiautoks soetada. Autoleht tegi suvel proovisõitu (vt 17. juuni ajakiri või kodu­leht) Trabandi sedaaniga, mis, muide, müüdi ...

Rahvuskaubik automaatseks

Rahvuskaubik automaatseks(2)

Fiat Ducato on Eesti rahvuskaubiku üks kolmest sõsarversioonist, kuid erinevalt Citroën Jumperist ja Peugeot Boxerist saab selle nüüd osta ka automaatkastiga, millel on käike tervelt 9. ...

„Anna autole määret ja õli, siis annab ta sulle, mida vaja!“

„Anna autole määret ja õli, siis annab ta sulle, mida vaja!“

Mandri-Eesti kunagise esimese kolhoosi töökoja juhataja Madis Saadik ootab meid tsinkplekist kaarhalli uksel. Kolhoosi automajandi varuosaladu on tänaseni rikkalik, kuigi lätlased ja leedukad on seal juba ...

Tanel Leok: maailma pikim MMi karjäär saab läbi

Tanel Leok: maailma pikim MMi karjäär saab läbi

Motokrossisõitja Tanel Leok otsustas tänavuse hooaja järel MMi karussellilt maha astuda. Seljataha jääb 19 aastat maailma areenil ja üle 250 etapi. Mis on Leokile enim meelde jäänud?

Kelle tiivad kannavad paremini?

Kelle tiivad kannavad paremini?(11)

Kõigil üle 300 hobujõu ja kaheliitrine turbomootor. Aga see ei tähenda, et siinne kolmik ühesugune oleks. Milline on teravaim, kas Audi S3, Honda Civic Type R või Mercedes-AMG A 35? Red Bull annab tiivad? ...

Eelmise põlvkonna Hilux peab jätkuvalt hästi vastu 

Eelmise põlvkonna Hilux peab jätkuvalt hästi vastu (10)

Toyota Hiluxi eelmise põlvkonna pikap on üldiselt rivaalidest kallim. Kõrgemat hinda õigustab väga hea töökindlus. Nüüdseks on juba 15 aastat möödunud sellest, kui eelmise põlvkonna Toyota Hiluxit esitleti, ...

Millist liikluskahju auto ostul karta?

Millist liikluskahju auto ostul karta?

Kas kuni 2000eurone kahju peaks panema häirekellad lööma? Aga kui auto on majanduslikus mõttes hävinud? Pruugitud auto ostu taustakontrolli üks põhikohti on Liikluskindlustusfondi (LKF) kahju­päring ...

 
Tulevased youngtimer’id: Väike GTI parimate traditsioonide järgi

Tulevased youngtimer’id: Väike GTI parimate traditsioonide järgi

Turbode ja aina matsakamaks muutuvate autode ajastul tõi Suzuki turule ­Swifti vabalthingava mootoriga kerge sportversiooni. Väikeseid hot hatch’e ehk kuumi luukpärasid oli Suzuki teinud varemgi, kuid sel ...

Küsimus lugejalt: Miks ei saa kolmas isik auto kohta teenindusest infot?

Küsimus lugejalt: Miks ei saa kolmas isik auto kohta teenindusest infot?(3)

Miks autoteenindused ei avalda auto ajaloo kohta andmeid kolmandale isikule, näiteks kui ma soovin osta kasutatud autot ja tahaksin teada, kas üldse ja kuidas seda on esinduses hooldatud? Seda infot antakse ...

Autopäevik. Valusad vangerdused

Autopäevik. Valusad vangerdused

Mõni lugeja ehk mäletab, et eelmise aasta lõpuks oli minu autopargis viis Subarut, kaks Mitsubishit ning üks Citroën. Tänaseks on õnneks või kahjuks autopark mõnevõrra väiksem. Kõige viimased täiendused ...

Kolumn. Vabamäe: Marss nuputama!

Kolumn. Vabamäe: Marss nuputama!(4)

Koperdasin hiljuti progressi otsa, kui veetsin nädalavahetuse ühe ülinoobli auto roolis. Kõik oli super-hüper-mega, välja arvatud üks pisiasi. Kõikvõimalikud ekraanid – ja neid oli vaat et ruutmeetri jagu – ...

Autolehe 25. novembri uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 25. novembri uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Honda Civic uueneb esmalt USAs Honda avalikustas prototüübina järgmise põlve Civicu, mis tuleb säärase luukpärasedaanina esmalt müügile Ameerikas. Uuest 11. põlve Civicust on plaanis teha terve mudelkond: ...

Uus Renault Kangoo lubab kaubikurevolutsiooni

Uus Renault Kangoo lubab kaubikurevolutsiooni(2)

Tuleval kevadel saabub müügile Renault Kangoo uus kaubikuperekond, mis on kaubaveol senisest märkimisväärselt osavam tänu nutikale ukselahendusele. Arvukates versioonides pakutav Kangoo on tootja hinnangul ...

 
Päeva leiud: kaks kiiret luukpära ja üks universaal

Päeva leiud: kaks kiiret luukpära ja üks universaal(8)

Häid niinimetatud kuumi luukpärasid jagub, aga Eestist müügil on neid vähe. Siin on autod, mis auto24.ee praegusest valikust meile silma jäid - kaks luukpära ja üks universaal (millest on olemas ka ...