MOOTORISPORT

F1: Hamilton võitis ületades finišijoone katkise rehviga

F1: Hamilton võitis ületades finišijoone katkise rehviga(1)

Lewis Hamilton juhtis Briti GP-d stardist kuni finišini, aga viimasel ringil purunenud rehv oleks inglase peaaegu ka võidust ilma jätnud. Stardist haaras Hamilton liidrikoha, tema kannule asusid Bottas, ...

AUTOTÖÖSTUS

Brabus käis Mercedes GLB põhjalikult üle

Brabus käis Mercedes GLB põhjalikult üle(2)

Brabus lasi oma tuuningusäral paista ka odavamale Mercedese džiibile GLB, mis sai edevama lisatuledega välimuse, kuid siiski ka võimsama mootori. Aluseks võeti Mercedes GLB 250 4Matic, mida kokkuvõttes ...

PROOVISÕIDUD

Aasia köök. Testis Honda CR-V, Hyundai Tucson, Mazda CX-5 ja Subaru Forester

Aasia köök. Testis Honda CR-V, Hyundai Tucson, Mazda CX-5 ja Subaru Forester(11)

Kompaktsete linnadžiipide menüüst leiab tohutu laia valiku. Võrdlustesti saab korraldada ainuüksi Jaapani ja Korea autodega – aga ka siis ei mahu kõik ühte testi. Seekord on teemaks Aasia köök ehk neli ...

PÄEVAUUDISED

Uute sõiduautode müük kosub jätkuvalt

Uute sõiduautode müük kosub jätkuvalt

Eesti uute sõiduautode turg jätkab koroonaviiruse pandeemiast tingitud madalseisust kosumist ja juulis müüdi uusi sõiduautosid juba üle kahe tuhande, teatas Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit. ...

LIIKLUS

Kolumn. Ots: Eksootilisest Soomest tumehelbekesteni

Kolumn. Ots: Eksootilisest Soomest tumehelbekesteni(4)

Veetsin tänavu eriti eksootilise puhkuse, mis koroonajärgsel ajastul tähendas autoreisi Soome. 1150 kilomeetrit ja viis päeva, et nii endal kui ka päkapikkudel jaguks aega ka puhkamiseks, autojuhil kas või ...

AUTOPÄEVIK

Autopäevik. Ootamatu purunemine

Autopäevik. Ootamatu purunemine(4)

Toyota vastupidavusele pole mul jätkuvalt etteheiteid ja pealegi tuleb vanema autoga ringi liikudes ikka olla valmis mõningateks ootamatusteks. Pikemate suvesõitude ootuses ja Avensise läbisõitu vaadates ...

Dacia Sandero: hea auto vähenõudlikule inimesele (18)

Dacia maine pole kõrge, aga kui hästi teada-tuntud ning õnneks lihtsamat sorti veermiku- ja pidurivead välja arvata, kestab see hästi. Foto: Pille Russi

Kui madala hinnaga kaasnevate puudustega arvestada, ei vea Dacia Sandero alt.

Dacia on turu odavaim auto nii uue kui ka kasutatuna. Seega mingist ihaldusväärsusest pole mõtet rääkida, ka juhitavust ja varustust võrreldes annavad rivaalid sellele silmad ette. Ent kui nõudmised pole kõrged ja vaja läheb lihtsat autot argiasjade ajamiseks, tasub Sandero ostu kaaluda. Seda enam, et tegu pole miniautoga nagu selles hinnaklassis tavaliselt, vaid täiesti täisväärtusliku ja väikese pere kasutusse sobiva autoga, mida võib ruumikuse poolest võrrelda väikekeskklassi luukpäradega. Ehkki jah, enne ostu peab muidugi üle saama hirmust, et „mida küll naabrid ja sõbrad minust mõtlevad“ ja „äkki nad peavad mind vaeseks“ vms. Muide, aina enam inimesi saab sellisest valehäbist üle, sest Dacia on aastast aastasse olnud Euroopa kõige kiiremini müüginumbreid kasvatav mark – seega püsib nõudlus odava, aga uue ja pika garantiiga auto järele.

Edasi lugemiseks:

Loe kõiki artikleid

Osta artikkel

Juba ostetud?

KOMMENTAARID

Jaz 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Maitse asi on kaubamärk ja maitse asi on ka varustuse tase. No väline vorm ka. Ja disain.
Nii et selle/nende üle saab vaielda.
Mille üle keerulisem vaielda on hind, selles turusegmendis/hinnaklassis kus Dacia tegutseb on hind tähtis. Ja see ei ole halb, kilogrammi auto kohta tuleb mõistlik kogus eurosid välja käia, samaväärse vingema kaubamärgiga sõiduki eest tuleb ilmselt maksta rohkem.
No ei ole midagi öelda, see nüüdseks kurjategijaks kuulutatud endine Renault-Nissan grupi juht kelle juhtimisel Dacia taaselustati pani ikka suure haamriga naelapea pihta, meeldigu see meile või mitte
131
Proov 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Vanas Euroopas, kus elab rohkem pdsid kui Eestis, aga hoopiski vähem autopdsid kui Eestis, on tegemist väga hea kaubaga, eriti romaanikeelsetes riikides.

Auto Bild leidis paarkümmend aastat tagasi, et ühe saksa marga eest saab kõige rohkem kilovatte Lada 110-t ostes. Säästuauto hind, millel tavaliselt kuni 45 kw, Ladal 72 kw.
125
Jaz 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
1990 algupoolel kui Pariisis pikemalt paigal olin nägin oma silmaga mis asi on kodumaine autotööstus ja margitruudus. No ei olnud välismaised autosid peaaegu üldse, erandi moodustasid vast taksod, nende seas oli ka tollal palju Mersusid. Kümme aastat hiljem kui jälle pikemalt sealmail paigal olin imestasin kui palju on välismaiseid autosid, kohalike numbrimärkidega. Ja veel aastat 4-5 hiljem imestasin omakorda kui paljud neist välismaistest autodest on Daciad.
Ilmselt siis lõppkokkuvõttes on määrav ikka miski muu kui kodumaine päritolu.
62
MaSaTaMeTeNad 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Dacia ju Renault oma. Nii, et kodumaine "päritolu" on ikka väga tähtis.
80
VL 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Jutt Easy-R käigukasti kohta ei vasta tõele. Mingit jõnksuga käiguvahetust sanderol ei ole, ja see vahetab käiku täpselt sama "uimaselt", kui kiirelt manuaalkastiga üldse võimalik oleks ilma ropsuta ühet käigult teisele minna. Kohmerdamine aeglustuse järel kiirendamisel on ka moodsate kahesidurilistel. Ainus viga on külmalt raputamine, kohalt startides sest hõõrdepinnad kipuvad klaasistuma, rahuliku sõidustiili korral.
60
Mahno3 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Easy-R on ammu pakkumisest maas ja vähemalt eestis müüdi neid vähe.
Dusterile pakuti ühel kitsal ajahetkel EDC kahesidurilist automaati, mis oli selle raha eest väga hea. Kahjuks võeti see kiirelt tootmisest maha.
40
. 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Justnimelt- igapäevaseks tööle- koju sõitmiseks väga sobiv auto ja selleks ei pea mingit überkallist preemiumit omama. Keskmine kütusekulu 0,9l bensukal 5l kanti, turbo teeb edasimineku mõnusaks ja müra ei kurdista kõrvu. Ka on pagasiruum piisavalt suur, 2,7m pikad liistud mahtusid ära kui kõrvalistme seljatugi alla keerata ja kui tahad normaalse hinnaga mõistlikku autot, on see täiesti ok valik.
60
Jaz 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Jah ma tean küll et Dacia on Renault grupi kaubamärk täna, algselt ikka Rumeenlane. No Euroopasse sobis. Idapool toimetamiseks on neil Datsun ootel, kui õieti mäletan on midagi ka juba valmis/müügis. Samas võib vist suht kindel olla et kui meil siin räägitakse Nissanist kui Renaulti väikevennast on asi Jaapanis ilmselt vastupidi:-)
Ja ei maksa unustada ka seda et räägime ikkagi suurfirmade sõiduautode divisionidest, Renault Trucks, Nissan Marine etc on ikka omaette ettevõtted kuigi samas grupis.
Kui nüüd osalusi vahetatud/muudmoodi diilitatud hiljuti siis võin ka udu ajada, ega mäletagi millal neid andmeid viimati vaatasin.
20
Peeedu 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Äris on ikka kõige tähtsam tootlus. Milliseid kulutusi tehakse ja kui suure kasumiga see tagasi tuleb.
Nii, et emafirma jaoks isegi hästimüüv mark ei tähenda automaatselt, et raha tuleb nagu ratsahobuse s...ta. Odavmargi jaoks peab olema odavad materjalid, odav tootearendus ja vana kallimal margil juba kulud tasateeninud tehnoloogia ning odav tööjõud, et äriliselt ära tasuks. Eks see tähendab ka paljude jaoks puudusi millega kas hinna nimel lepitakse või mitte.
Aga otse loomulikult hästimüüv mark tõstab brändiväärtust ja eks osalt on see ka reklaami ja imagoväärtusele hea kui emafirma saab ennast kuulutada maailma number 1,2,3 tootjaks. Tavainimesele on see tähtis, et sõidab suures laevas mitte kipakas aerupaadis.
Iseküsimus on kuhu edasi. VAG-i Škoda alustas odavmargina aga kasvas ja nüüd saab enamuses sama tehnoloogia mis VW puhul.
Eks Rumeenia kus alustati EL-s on tööjõu vaba liikumise palgasurve all ning Dacia peab otsima kuidas jätkata. Kas kasvama täiskasvanuks vastava hinnalisaga või otsima odavalt jätkamise võimalusi.
02
Peeedu 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Muideks Dacia algselt Jaz oli ikka prantslane. See kaubamärk kasutas samanoodi Renaulti mudelit nagu Lada Fiati oma.
Lihtsalt Renault riigistati omaniku koostöö eest sakslastega peale teist ilmasõda. Ja punariigid ajasid asju tugeva kommunistliku parteidega riikide (riigi)firmadega.
Fiati asemel oleks nõukogude rahvaauto võinud olla ka Renault aga itaalased said tehingu endale kuigi läbi räägiti mõlemiga.
Need privatiseerimised kus riik ennast auto- ja paljudest muudest äridest taandas tulid hiljem aga 50 aastat tagasi oli punariikidel kaks valikut.
11
Rahvalegendid 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Eestis alahinnatud automargid:
Dacia
Seat
Citroen (mitte pirukakärud)
Suzuki
Ülehinnatud:
Toyota
VW
Audi
Volvo
BMW
M-B
70
Jaz 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Peedu-täitsa nõus. Autod alati enamvähem Renaultid olnudki. Firma ise on rumeenlane, rumeenlaste poolt tehtud ja rumeenia piirkonna järgi nimetatud. Ei mäleta täpselt ja telefonist otsida ka ei viitsi (suvilas, suuremad ekraanid linnakodus) aga oli ka algselt vist mingi lennukiteema lahenduseks loodud see vabrik, sama seos ju näiteks Saabil ja Baierlaselgi.
Tänapäeva saatus ja staatus sarnane Skodaga, lihtsalt erinevalt sakslaste kätte kukkumisest sattus prantslaste käpa alla:-))
Aga lõppkokkuvõttes teevad mõlemad endiselt autosid ja teevad neid paremini kui vanasti, see on siiski peamine
00
Peeedu 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Auto kui tarbeasja puhul loeb palju mugavus. Ostad kodu lähedalt ja käid seal esinduses hoolduses. Kui mul alles hiljuti tuli Seati esindus 50 kilomeetri kaugusele ja Suzuki koju kätte siis lihtsalt varem pole huvi tundnud. Aga praegu kipub paljudel juba käpp kuskil sees olema ja mingi margi eelistus tekkima.
Millegipärast kohalik Möller tohib tegeleda Audi, VW ja šodaga juba ammu aga Seati garantii aegse hooldusega mitte. Kas 50 kilomeetrit sõita või möödaminnes viia mõni kloon hooldusesse on paras vahe.
Üldiselt viimasel ajal küll vähem aga aga parklas näed ära mille esindused lähedal on. Näiteks meil aastaid CR-V oli massiauto aga RAV4 haruldus. Naabermaakonna pealinnas aga vastupidi.
00
Jaz 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Tõin oma Prantsuse-meenutused sisse, samas teemas edasi-sedakorda siis servisest/selle lähedusest nagu just jutuks tuli:
Need superägedad autopoed (no tegelikult ikka universaalsed kaubamärgi hoolde-müügi-promo-knowhow-lao jne keskused) millega meie siin ilmanurgas "uue" riigina harjunud oleme pole mitte igalpool tavapärane koht sõiduki ostmiseks/hooldamiseks. Jah, suured-vägevad keskysed olemas igalpool kuid märkimisväärne osa sõidukitest müüakse siiani naabertänava Joe garaazist mis meie mõistes väiksema nurgataguse töokoja mõõdu välja annab oma kahe tõstuki, kanaliga pesula ja imeväikse teenindusruumiga. Uued autod seisavad tänaval teiste vahel, eraldusmärgiks vaid esiratta alla hargiga kinnituv lipuvarras kaubamärgi-plagu ja esiklaasitaguse infolapakaga. Nii müüdi neid 90-datel, müüdi aastal 2002 ja ka möödunud suvel. Mis muutunud on? Joe garaazi sildile on tekkinud www.jne.fra, õlinägu mitte ainult ei istu ja suitseta varjuluses kohas vaid lihvib sinna juurde veel ka mobla klaasi ja noh, autod on ka teistsugused kui vanasti. Muu on kõik sama.
Sealt meie mõistes urkast ostsid oma autod minu semu vanaisa, isa, tema ise ja tema hiljuti täiskasvanud poeg. Mingi vägi ei sunni neid kõrvaltänava asemel kuhugi linnaserva klaashalli autot ostma-hooldama minema:-)
01
Peeedu 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Meil ei anna keegi naabermaja Joele uute autode müügiõigust. Esinduses noritakse kõige kallal. küll on müügimehe vuntsid valet värvi küll töökojas pole seda või teist.
Tundub, et mujal lihtsalt ei ole mingite lepingute tõttu Joelt võimalik kõike seda nõuda.
Eks ka meil väiksemates kohtades suurtes esindustes on üheks argumendiks, et naabermaja Jaak on müügimees ja Hillar töökojas. Ei pea päris võõrastega asju ajama.
Või siis vastupidi oleks piinlik kui naabrimees teaks, et Passati taotlusse lükkas pank tagasi ja Golfi ostmine on vaesuse mitte tagasihoidlikuse ja praktilisuse asi.
00
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

VIDEO. Mees ehitas 17 aastat keldris Lamborghinit. Aga müüs selle ikkagi maha

VIDEO. Mees ehitas 17 aastat keldris Lamborghinit. Aga müüs selle ikkagi maha

Üks ameeriklane ehitas endale 17 aastat Lamborghinit, kusjuures auto kätte saamiseks keldrist tuli osa maja maha lõhkuda. Lapsest saadik Lamborghini Countachi fännanud ameeriklane asus oma keldris tööle ...

Tallinnasse tuleb Ferrari esindussalong

Tallinnasse tuleb Ferrari esindussalong(1)

Ferrari esindaja ning Soome suurim luksusautomüüja Luxury Collection avab augustis Tallinnas Ferrari ja teiste superautode esindussalongi. Ferrari ja ka teiste superautode Luxury Collection esindussalong ...

Päeva leiud. Harjumaal pandi kaks superautot korraga müüki

Päeva leiud. Harjumaal pandi kaks superautot korraga müüki

Äsja pandi Harjumaal müügile 2015. aasta Audi R8 (610 hj) ja sama vana McLaren 650S (650 hj), kusjuures mõlemit müüb sama müüja. Tegu on tippklassi superautodega, mis on tänaseski mõttes väga-väga kiired. ...

Cadillaci elektridžiip Lyriq sai avalikuks

Cadillaci elektridžiip Lyriq sai avalikuks

Cadillac avalikustas oma esimese elektriauto Lyriq, mis põhineb täiesti uuel platvormil ja sõidab tänu mahukale akule ühe laadimisega umbes 500 km. Kuna tegu on General Motorsi spetsiaalselt ...

VIDEO. Autooksjonid taasalustavad: üheksa miljoniautot korraga!

VIDEO. Autooksjonid taasalustavad: üheksa miljoniautot korraga!

Septembri alguses peetakse Suurbritannias kevadel ära jäetud autooksjon, kuhu pannakse vaid 15 autot. Tegu on automaailma koorekihiga, sest üheksale neist oodatakse miljonihinda. Seejuures pole jutt ...

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Algaval nädalavahetusel kihutavad F1 autod teist korda järjest Silverstone’ ringrajal, kus sõidetakse F1 sarja 70. aastapäeva nime kandev Grand Prix. Lewis Hamilton juhib nelja etapi järel MM-sarja 88 ...

Antonio Felix da Costa astus sammu lähemale tiitlivõidule

Antonio Felix da Costa astus sammu lähemale tiitlivõidule

Antonio Felix da Costa võitis teise Berliinis sõidetud elektrivormelite etapi ja kasvatas tublisti oma edumaad punktitabelis. DS Techeetah võistkonna sõitja da Costa oli taas kiireim ka kvalifikatsioonis ...

 
F1: Mercedes pikendas lepingut Valtteri Bottasega

F1: Mercedes pikendas lepingut Valtteri Bottasega(2)

Mercedese F1 tiim pikendas lepingut Valtteri Bottasega aasta võrra ja seega jätkab soomlane võistkonnas vähemalt kuni 2021. aasta lõpuni. Valtteri Bottas on sõitnud Mercedese tiimis alates 2017. aastast ja ...

Päeva leiud: just müügile tulnud kiire lahtine auto

Päeva leiud: just müügile tulnud kiire lahtine auto

Tea, kas lahtiste autode omanikud mõtlevad juba sügisele, aga igal juhul on viimastel päevadel järjest müügile tulnud kabriolette ja rodstereid, mis mitmel puhul on mõeldud ka kiiremaks sõiduks.  ...

Elektribussi test Tallinnas: odav sõit ja ühe laadimisega kuni 180 km

Elektribussi test Tallinnas: odav sõit ja ühe laadimisega kuni 180 km

Tallinna Linnatranspordi AS (TLT) testis juunist kuni juuli keskpaigani Tallinnas elektribussi. Elektribuss suutis ühe laadimisega sõita 170 kuni 180 kilomeetrit ning TLT analüüs näitab, et seni ...

Uute sõiduautode müük kosub jätkuvalt

Uute sõiduautode müük kosub jätkuvalt

Eesti uute sõiduautode turg jätkab koroonaviiruse pandeemiast tingitud madalseisust kosumist ja juulis müüdi uusi sõiduautosid juba üle kahe tuhande, teatas Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit. ...

Bentley tahab elektriautonduses revolutsiooni teha

Bentley tahab elektriautonduses revolutsiooni teha (1)

Bentley soovib kolme aastaga välja arendada uued keskkonnasõbralikud elektrimootorid. OCTOPUS nime kandva arendusprogrammi eesmärgiks on luua haruldasi metalle mitte kasutav jõuallikas, mis oleks täies ...

FOTOD. Gordon Murray T.50: superauto hinnaga 2,83 miljonit eurot

FOTOD. Gordon Murray T.50: superauto hinnaga 2,83 miljonit eurot

Legendaarse McLaren F1 järglane on hullumeelsete näitajatega ja hullumeelselt kallis auto. Kokku tehakse vaid 100 T.50 ja vaatamata 2,8 miljonit eurot ületavale hinnasildile on enamik autodest juba müüdud. ...

Kia Stonic muutub mudelivärskendusega poolhübriidiks

Kia Stonic muutub mudelivärskendusega poolhübriidiks

Stonicu EcoDynamics+ nime kandev poolhübriid-tehnoloogia kasutab üheliitrist kolmesilindrilist bensiinimootorit ja 48-voldist startergeneraatorit. Viimane võimaldab mootoril rohkemates olukordades välja ...

 
Elektrivormelite etapi võitis punktitabeli liider da Costa

Elektrivormelite etapi võitis punktitabeli liider da Costa

Antonio Felix da Costa saavutas esikoha Formula E sarja kuuendal etapil, mis oli esimene kuuest Berliinis toimuvast võistlusest. DS Techeetah võistkonna sõitjad da Costa ja Jean-Eric Vergne alustasid ...

Terviseamet Lõuna-Eesti Ralli toimumisele piiranguid ei sea

Terviseamet Lõuna-Eesti Ralli toimumisele piiranguid ei sea

22.-23. augustil sõidetava Eesti Meistrivõistluste 2. etapi korraldusmeeskond kinnitab, et 18. RedGrey Team Lõuna-Eesti Ralli toimumine on planeeritud täies mahus ja hetkeseisuga ühegi ametkonna poolt ralli ...

Elektrivormelite sarjas tehakse täna algust Berliini etappidega

Elektrivormelite sarjas tehakse täna algust Berliini etappidega

FIA Formula E sarja kuues hooaeg, mis jäi koroonaviiruse pandeemia tõttu pooleli, lõpetatakse kuue etapiga Berliinis. Elektrivormelite sarja hooajast jõuti läbi viia viis etappi ning Tempelhofi lennuväljal ...

„Teine“ Cayenne – vastupidav, aga mõni häda siiski on

„Teine“ Cayenne – vastupidav, aga mõni häda siiski on

Uuena hinnati Porsche Cayenne’i omasuguste seas üheks paremaks kui mitte kõige etemaks. Nüüd võib raporteerida, et ka töökindlus on korralik. 2010. aastaks ehk teise põlvkonna Cayenne’i – tehasekoodiga 958 ...

Juubelisõit legendiga

Juubelisõit legendiga

Range Rover tähistab tänavu 50. sünnipäeva. Suhtumaks juubilari sobiliku aupaklikkusega, ei kamandanud me teda maastikule, vaid kulgesime mööda erisuguseid teid. Ja auto üllatas meid. Asi ei ole selles, kas ...

Aasia köök. Testis Honda CR-V, Hyundai Tucson, Mazda CX-5 ja Subaru Forester

Aasia köök. Testis Honda CR-V, Hyundai Tucson, Mazda CX-5 ja Subaru Forester(11)

Kompaktsete linnadžiipide menüüst leiab tohutu laia valiku. Võrdlustesti saab korraldada ainuüksi Jaapani ja Korea autodega – aga ka siis ei mahu kõik ühte testi. Seekord on teemaks Aasia köök ehk neli ...

Vana nimi, aga hoopis teistsugune auto

Vana nimi, aga hoopis teistsugune auto

Uue põlvkonna Land Rover Defenderis on spartalikkus asendunud luksusega. Land Rover Defenderi uus põlvkond meenutab hoopis rohkem margi teisi praeguseid mudeleid kui vana Defenderit. Iseenesest on see ...

 
Žiguliga isamaal: Retked Peipsi ääres ja Lõuna-Eestis

Žiguliga isamaal: Retked Peipsi ääres ja Lõuna-Eestis

Eestimaa avastustuur viis meid kokku puukujuritega ja tsiklimeestega, kes sõidavad vaid ühel rattal. Erilise kogemuse pakkus aga Setumaa. Jätsime Narva ja Ida-Virumaa industriaalse piirkonna seljataha ning ...

Mercedes-Benz GLE 400 d Coupé - auto24 proovisõit

Mercedes-Benz GLE 400 d Coupé - auto24 proovisõit(11)

Autoklass, kus BMW X6 on saanud pikalt domineerida, muutub üha populaarsemaks: lisandunud on Audi Q8, Porsche Cayenne Coupe ja ega Mercedeski saa loorberitele puhkama jääda - uus GLE Coupé näeb välja veelgi ...

Tulevased youngtimer’id: Veokimaailma Corvette

Tulevased youngtimer’id: Veokimaailma Corvette

Autokontsernid teevad harva hulljulgeid otsuseid, mille tulemusel lipsab tootmisse auto­sid, mis halli loogika järgi pidanuks jääma näitusesaali. Chevrolet SSR on kindlasti üks hulljulgemaid, mis eales ...

Tühja rehviga võiduka lõpuni

Tühja rehviga võiduka lõpuni

Briti GP viimased ringid kujunesid purunenud rehvide tõttu eriti dramaatiliseks, ka võidu pälvinud Lewis Hamilton ületas finišijoone tühjeneva rehviga. Mercedes näitas taas ülekaalukat kiirust juba ...

Lugeja küsib: Mis on vahet Ameerika ja Euroopa versioonil? 

Lugeja küsib: Mis on vahet Ameerika ja Euroopa versioonil? 

Paljusid autosid on müüdud nii Euroopasse kui ka Ameerikasse. Viimaseid tuuakse siia kasutatuna päris palju, nt Cadillacid, Ford Mustangid, Lexused, Infinitid. Mis neil peale tulede ja raadio sageduste veel ...

Vedrustuse tõstmine: mõtle hästi läbi, miks ja kuidas

Vedrustuse tõstmine: mõtle hästi läbi, miks ja kuidas

Maastikuauto kõrgemaks tõstmine tagab parema läbivuse, aga oskamatu ümberehitus võib selle ka täiesti ära rikkuda. Kui tekib soov autot tõsta, võiks esimene küsimus olla, kas seda on päriselt vaja või saab ...

Autopäevik. Ootamatu purunemine

Autopäevik. Ootamatu purunemine(4)

Toyota vastupidavusele pole mul jätkuvalt etteheiteid ja pealegi tuleb vanema autoga ringi liikudes ikka olla valmis mõningateks ootamatusteks. Pikemate suvesõitude ootuses ja Avensise läbisõitu vaadates ...

 
Kolumn. Ots: Eksootilisest Soomest tumehelbekesteni

Kolumn. Ots: Eksootilisest Soomest tumehelbekesteni(4)

Veetsin tänavu eriti eksootilise puhkuse, mis koroonajärgsel ajastul tähendas autoreisi Soome. 1150 kilomeetrit ja viis päeva, et nii endal kui ka päkapikkudel jaguks aega ka puhkamiseks, autojuhil kas või ...

Autolehe 5. augusti uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 5. augusti uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Cadillaci elektrilüürika algab sel nädalal Seeriaauto ehitatakse General Motorsi värskele elektriautode platvormile. Viimane võimaldavat kasutada akusid mahutavusega 50–200 kWh. Suurema kliirensiga ...

BMW iX3: palju asju esmakordselt

BMW iX3: palju asju esmakordselt

Rivaalidega võrreldes pole BMW esimene, kes täiselektrilise džiibi välja toob, küll aga on iX3 BMW enda jaoks paljudes asjades esimene. Esiteks on tegu BMW esimese elektrilise maastikuautoga, aga ühtlasi ...

Drifti hooaeg jätkub sel nädalavahetusel Laitse Rallypargis

Drifti hooaeg jätkub sel nädalavahetusel Laitse Rallypargis

Sel reedel ja laupäeval toimub Laitse Rallypargis kauaoodatud “Jump for Drift”, mis on Eesti ja Läti drifti meistrivõistluste teine etapp ning street ja semipro klassi neljas etapp. Kohale on oodata üle 80 ...

Volvo müüs juulis rohkem uusi autosid, kui mullu

Volvo müüs juulis rohkem uusi autosid, kui mullu

Volvo teatas, et müüs juulis globaalselt 14,2 protsenti rohkem autosid kui aasta tagasi samal kuul. Euroopas, Hiinas ja Ameerika Ühendriikides läks kaubaks 62 291 seda marki sõidukit, märkimisväärne on ...

Eestis on müügil sõjaeelne uunikum

Eestis on müügil sõjaeelne uunikum

Portaalis auto24.ee on müügile tulnud Morris 8 Series E aastast 1939. Tegemist on Briti klassikuga, mida toodeti aastatel 1938–1948 enam kui 120 000 tükki. Tänaseks on auto muutumas üsna haruldaseks, eriti ...

 
FCA grupp hakkab tootma 27 miljonit maski päevas

FCA grupp hakkab tootma 27 miljonit maski päevas

Mitmed Euroopa riigid valmistuvad võimalikuks uueks koroonapuhanguks ning FCA grupp teatas, et avab Itaalias kahes tehases tootmisliinid meditsiiniliste maskide valmistamiseks. Mirafiori ja Pratola Serra ...

Ford Transit Custom pistikuhübriid säästab õhku

Ford Transit Custom pistikuhübriid säästab õhku(3)

Ford varustas uued Transit Custom pistikuhübriidid süsteemiga, mis lülitab kaubiku teatud piirkondades automaatselt ümber vaid elektrilisele režiimile. Nii loodetakse linnaõhku senisest vähem saastada. ...

Turbatööstuse ristmik muudetakse ohutumaks

Turbatööstuse ristmik muudetakse ohutumaks

10. augustil 2020 alustab TREF Nord AS Tallinna–Pärnu–Ikla maantee km 120 asuva ristmiku ümberehitamist. Ehitustöödega rajatakse ristmiku ohutumaks muutmiseks Pärnu–Tallinna suunale vasakpöörderada Nurme ...

Päeva leiud: väljast tavaline, aga kui gaasi vajutad ...

Päeva leiud: väljast tavaline, aga kui gaasi vajutad ...

Aina „rohelisemaks” muutuvas automaailmas jäävad sellised autod üha harvemaks: tavamudelite võimsad versioonid, mis suudavad nii hobujõudude kui ka kiirendusvõime poolest konkurentsi pakkuda sportautodele.  ...

Cadillaci elektriauto on valmis

Cadillaci elektriauto on valmis

Cadillac toob sel nädalal avalikkuse ette oma esimese elektriauto: luksusdžiibi Lyriq. See ehitatakse General Motorsi uuele elektriautoplatvormile ja Lyricule järgnevad teised elektri-Cadillacid, tootja on ...

Audi sõitjad valitsesid DTM sarja avaetappi

Audi sõitjad valitsesid DTM sarja avaetappi(1)

Saksamaa turismiautode DTM sarja hooaeg lükati käima Spa ringrajal toimunud kahe sõiduga, mis kulgesid Audi sõitjate domineerimisel. Mõlemas võistlussõidus mahtusid esiviisikusse vaid Audi sõitjad, kellest ...

F2 sarjas lisandus kaks uut etapivõitjat

F2 sarjas lisandus kaks uut etapivõitjat

Silverstone’i ringrajal sõidetud F2 sarja kahes võistlussõidus lisandus tänavuste võitjate nimekirja kaks uut nime. Venemaa võidusõitja Nikita Mazepin edestas esimeses sõidus hiinlast Guanyu Zhou’d ja ...

 
FOTOD. Ajaloolised autod ja superkrossisõitjad kihutasid Pärnus

FOTOD. Ajaloolised autod ja superkrossisõitjad kihutasid Pärnus

auto24ringil toimus laupäeval Ants Seiler Cup, mis kuulus Erki Spordi superkrossisarja ja kus osalesid ka ajaloolised ringrajaautod. Supekrossi klasside parimad olid: Erki Külvi (esivedu), Aivo Ojala ...

Lexus uuendab LS-i

Lexus uuendab LS-i(3)

Alates 2017. aastast müügil olev Lexus LS-i viies põlvkond läbib mudelivärskenduse, mis toob kaasa palju väikeseid muutuseid disainis, sõitjateruumis ja varustuses.  Uued on LS-i esi- ja tagatuled, samuti ...

Elektriautode uued võimalused: maksa akus oleva energiaga

Elektriautode uued võimalused: maksa akus oleva energiaga(2)

Yokohamas asuvas Nissani uues meelelahutus- ja infokeskuses Nissan Pavilion saab elektriauto omanik parkimise eest maksta auto akut tühjaks laadides. Nissani teatel on tegu maailma esimese sarnase ...

Kolmas Mazda BT-50 tehakse Isuzu baasil

Kolmas Mazda BT-50 tehakse Isuzu baasil

Mazda esitles kolmanda põlvkonna pikapit BT-50, aga erinevalt eelkäijatest ei sünni see koostöös Fordiga.  Kui kaks esimest BT-50 põlvkonda tehti koos Fordiga (Fordi vastav mudel oli Ranger), siis uus ...

Ralli: Tänak pidi leppima Neuville’i järel teise kohaga

Ralli: Tänak pidi leppima Neuville’i järel teise kohaga(3)

Itaalias sõidetud Rally di Alba võitis Thierry Neuville, kes edestas tiimikaaslasi Ott Tänakut ja Pierre-Louis Loubet’d. Üheksast kiiruskatsest kaheksal sõitis parima aja välja Neuville, kes edestas Tänakut ...

F1: Hamilton võitis ületades finišijoone katkise rehviga

F1: Hamilton võitis ületades finišijoone katkise rehviga(1)

Lewis Hamilton juhtis Briti GP-d stardist kuni finišini, aga viimasel ringil purunenud rehv oleks inglase peaaegu ka võidust ilma jätnud. Stardist haaras Hamilton liidrikoha, tema kannule asusid Bottas, ...

Jüri Vips alustas hooaega neljanda ja kuuenda kohaga

Jüri Vips alustas hooaega neljanda ja kuuenda kohaga

Jüri Vips alustas hooaega Formula Regional sarja etapil Misano ringrajal ning saavutas neljanda ja kuuenda koha. Soome võistkonna KIC Motorsport autol võistlev Jüri Vips oli avasõidu sunnitud katkestama, ...

 
F1: Hamilton alustab kodust etappi parimalt stardikohalt

F1: Hamilton alustab kodust etappi parimalt stardikohalt(1)

Silverstone’is sõidetud Briti GP kvalifikatsioonis näitasid ülekaalukat kiirust Mercedese sõitjad, kellest parim oli Lewis Hamilton. Kuuekordne maailmameister edestas tiimikaaslast Valtteri Bottast 0,3 ...