AUTONDUS

Sellist turbot pole enne nähtud!

Sellist turbot pole enne nähtud!(7)

Mercedes-AMG lubab järgmise põlvkonna mootoritel kasutusele võtta hübriidturbokompressori, mille turbiinirattaid ühendavale võllile on monteeritud elektrimootor (vaata joonist). Koos Garrettiga välja ...

MOOTORISPORT

Eesti Autospordi Liit valis uue volikogu

Eesti Autospordi Liit valis uue volikogu

Eesti Autospordi Liidu üldkogul kinnitati uus põhikiri ja valiti seitsmeliikmeline volikogu, kelle hulka kuulub ka Ott Tänak. Üldkogul olid esindatud kõik 45 hääleõiguslikku liikmesklubi, kes uue põhikirja ...

AUTOTÖÖSTUS

Ka 2021. aasta Genfi autonäitus jääb ära. Tulevik on tume

Ka 2021. aasta Genfi autonäitus jääb ära. Tulevik on tume

2021. aasta Genfi autonäitus jääb ära, teatavad korraldajad. Salon International de l'Automobile jäeti koroonaviiruse pärast viimasel hetkel ära ka tänavu. See viis korraldajad rahalisse raskusse - enda ...

PROOVISÕIDUD

Gigantide kokkupõrge

Gigantide kokkupõrge(3)

Sisepõlemis- või elektrimootor, selles on küsimus. BMW M8 Gran Coupé ja Porsche Taycan Turbo S, mõlemad juhtumisi 625hobujõulised, selgitavad asja välja. Ringrajal. Kaks boliidi, umbes viis meetrit pikad ja ...

PÄEVAUUDISED

Helsinglane veab ka kaupa rendijalgrattaga

Helsinglane veab ka kaupa rendijalgrattaga

Helsinki ühisveondusamet HKL lisas rendijalgrataste valikusse elektrilise abimootoriga kahe- ja kolmerattalised, 75-100 kg kandevõimega kaubaveorattad. Pedaalidega veokid võeti juulist kasutusele ...

AUTOPÄEVIK

Autopäevik. Häid kaherattalisi pole kunagi liiast

Autopäevik. Häid kaherattalisi pole kunagi liiast

Kaherattaliste park on vajanud mõnevõrra hoolt, et sõiduhooajaks valmis saada. Olemasolevate putitamise kõrval lisandus garaaži ka kaks uut mootorratast. Soov neli aastat vana Gasgasi traielitsikkel uuema ...

Tesla prantsatas kuulsas kvaliteediuuringus viimasele kohale (14)

Tesla Model 3. Foto: Tesla

Tesla sattus esimest korda USA kuulsasse J.D. Poweri kvaliteediuuringusse, aga prantsatas pingerea viimasele kohale.

J.D. Power omistas Tesla vigademääraks 250, mis tähendab 250-t kvaliteediprobleemi 100 auto kohta esimese 90 päeva jooksul. Seega, mida väiksem number, seda parem tulemus. Tänavune keskmine indeks oli 166, samas kui osad automargid saavutasid sellest paremagi tulemuse.

Tesla puhul paistsid eriti silma koosteprobleemid, samas kurtsid kasutajad ka kehva sõiduulatust või ebatäpset sõiduarvestit.

Siiski tuleb lisada, et Tesla ei osalenud kvaliteediuuringus ametlikult. Nimelt keelas Tesla J.D. Poweril – erinevalt kõigist teistest tootjaist – oma kliente osades USA osariikides küsitleda. Esindatud on vaid 35 osariiki, kusjuures enamikul puhkudest on tegu Tesla Model 3 omanikega.

Esikolmikusse mahtusid tänavuses pingereas USA ja Korea margid: 1. koht Dodge ja Kia (kummalgi 136 viga), 2. koht Chevrolet ja RAM (141) ning 3. koht Genesis (142).

KOMMENTAARID

... 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Kõige parem on oma autot kaitsta mitteosalemises kvaliteedikontrollis.Üleastujaid karistatakse karmilt.Kindlasti on ostulepingus mingi märge selle kohta.(hirmutamine klienti kohtuga)
45
vv 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Kui kvaliteet halb, miks kõik ostavad, olenemata hinnast? Ja seisavad pikalt järjekorras? Reklaam? Ju siis paremaid omadusi rohkem kui vigu.
36
. 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Üsna mõttetu uuring, ebamugav kasutajaliides ja mootor mis 30k peal õhku lendab on selle uuringu kontekstis sama viga.
23
Jaz 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Neid mootori-akuprobleeme on lugeda palju jah, ei ole ekspert ega siseinfo omaja kuid arvan et tegemist ikka üksikjuhtumitega. Lihtsalt ei ole mittekuidagi loogiline et põhisõlmed on probleemsed ja pudipadiprobleeme ei olegi. Tõenäoliselt on ikka nagu teistelgi (elektri-) autodel, liidese-ja elektroonikavead, siis pisividinate jamad nagu ukselukud külmaga jne ja siis alles tõsisemad mured käiguosaga. Lihtsalt suured mured on suure kella küljes ja väikestest pole suurt juttugi.
Endal paar Tesla omanikku tuttavat on, autod ei ole probleemivabad aga pole ka superlagunejad. No ja peres on igaljuhul ikka tavaauto lisaks ka, pigem isegi mitu. Ühtki inimest kel ainult elektrikas isiklikult ei tunne, küll on neid kes vana tavasuto alkes jätnud ja uue liisingu elektrikale võtnud. Eks see näita ka trendi, ei minu vanaisagi enne traktori ostmist hobuseid maha müünud, olid mõlemad kasutusel
23
Peeedu 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Eks kvaliteediuuringus kus küsitletakse omanike tulevad pinnale ka paljud sellised "kukepead" nagu mingi piilari kate nagiseb. Ja need sõltuvad inimeste ootustest. On ka erandeid aga vast enamus teab, et sapaka raha eest mersu kvaliteeti ei tasu oodata.
Kuna elektrikad on kallid autod siis ootavad omanikud ka sellist kvaliteeti nagu sama raha eest varem said tavaauto puhul. Aga raske on kõrvalt tulla ja seda teha. Selline kvaliteet tähendab aastakümnete tööd ja kogemusi. Lihtsalt seda, et panen sama vaiba ja naha mis vana bränd ei tööta. Ikka on vaja seda "miskit".
21
SB 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Sõidan aegajalt Model X ga. 2a vana. Tegelikkuses on koostekvaliteet masendav. Kompanjoni auto, kahjuks aga Tesla on nagu kultus, kõik kriitika on kurridele kõrvadele või vead on normaalsed. Mis sellest, et pidevalt auto vaja 500km kaugusele garantiisse viia. Ja pidevalt. Uskumatud vead, mida nagu ei ootaks tänasel päeval enam autolt. Aga see kõik on omaniku arvates normaalne, peaasi, et "roheline"
80
to: SB 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Mis sellel Model X'il need peamised "uskumatud vead" on? Muidu, kui koostekvaliteet kõrvale jätta, sõidab ja kõik vidinad töötavad hästi?
01
Peeedu 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Paratamatult on osa inimesi tõsiusklikud. Religiooni nõrgenemise puhul vanas maailmas on asenduseks tekkinud brändikultus. Näeme siingi, et näiteks Audi ja Toyota inimesed kui silmast silma kohtuksid võiksid tekitada korraliku ususõja nagu neid ajaloos palju on olnud.
Ja ega Muski, Jobsi ja mõne veel esinemised palju mõnest karismaatilisest pastorist ei erine. Lihtsalt tuhat aastat tagasi oleks nad kutsunud ülesse vabastama Jeesuse hauda uskmatute käest. Täna aga kutsuvad ülesse nende toodet kasutama, sest see muudab maailma paremaks.
30
SB 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Mõned näited: ilmuv ja kaduv kahin esisillast, mida pole suudetud viimase 3korra servisekülastusega eemaldada.
Puuduv pirn "lombilambis" , ehk siis seda pole seal olnudki tehasest välja sõites.
4 kuu vanuselt tagaustelt ja väikestelt 3nurk akendelt eemalduvad kroomliistud, ehk siis liimitud silikonitriibuga.
Tagauksed jooksevad viltu kinni/lahti, ehk siis värv juba tagarattakoopalt eemaldunud.
Kõrvalistuja uksest on väljast sisse saanud selle aja jookaul ainult esimesed pool aastat, peale korduvaid servisekülastusi saab uksest sisse vast päeva - kaks. Lüliti lihtsalt ei toimi. Peab avama seest.
Juhiistme andur- kui keegi ei istu, siis automaatselt parkingu peal. Aga kui see juhtub pidevalt linnakiirusel ja liikluses ja juht ju istub istmel, siis pole see ei kaasliiklejatele ega ka autole endale vist kõige lõbusam.
Pidevad automaatselt peale jooksvad uuendused, mis näiteks ei lase sul enam kliimat kasutada, või keelab sinu "võtmega" sisenemise, et pead avama uksi äpiga. Sama ka seadete unustamisega, auto ei tunne tihti ära, kes sisse istub, kuigi võti määrab ära, mis asendis iste, rool jne.
Lõputud naginad ja kolinad on tavaline.
70
A! 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Peedu

Jobsi ja Muski esinemised kindlasti sellised ei ole/olnud, nagu sa väidad. Maailma tagasihoidlikumad inimesed on järsku auditooriumi ette päheõpitud vi monitorilt näidatavat teksti esitama saadetud. Mis sealt sellist eriliselt vaatamisväärset tulla saakski? Omaette värk on kinnimakstud vahelehõikajate ja plaksutajatega. Nende raske töö ja hea visuaaliga saavutatakse vajalik efekt. Reklaami teevad järelhõikajad juba hiljem multimeediaplatvormidel, osad puhtast usust, teised hüvedega ära ostetult. Loomulikult lisandub igal tasandil hulga katteta lubadusi, mida ette kantakse, korrutatakse ja keskmise ameeriklase tühja pea segi peavad ajama.
Meiesuguseid siin nii lihtsalt ei võta. Arusaam auto kvaliteedist põhineb enamuses luksuslike kasutatud saksa brändide põhjal ja ses osas ei ole Teslal tõepoolest midagi vastu panna. Mitte midagi. Muus osas on ta siiski kogu maailma autondusest ees. Täitsa huviga ootaks ära Saksa tehase toodangu ja vaataks siis, kas ettevõetud tõuparandusega suudetakse asjalood ükskord paremuse poole pöörata. .
10
Jaz 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
No minu tuttavate kommentaaride kohaselt on jama ikkagi põhiliselt liidestega mis ei lase vahel autot kasutada. Ei tunne omanikku ära. Ligi saab ainult läbi support-teenuse, no identimine ja keeleprobleem vahest ka. Vahest ei saa support autole ligi, see uudisekünnise ümetanud maja aluses garaazis ühendamatu (levi polnud) auto oli minu tuttava-tuttava oma, no Tesla omanikud vist ongi kõik kuidagi tuttavad, ju oma mingi grupp kusagil jne.
See konkreetne auto veeti kolimisfirma abil (autotreiler ei mahtunud) levisse, saadi suhtlema jälle. Ühe kliendi naaber on T omanik, ka teretuttav. Laeb kodus, neil kehv vool, vahest hommikul selgub et laadimine tagant ära, auto ei accepti. No ja legendaarsed on aku jahutamised/kütmised mida tehakse sama akuga ja mingi hetk siis tuleb error. Kuigi see vist parandati ja ilma välisvõrguta seda enam ei ole kui auto ootereziimis, sõites muidugi on.
Ja nii edasi. Ei midagi ületamatut aga tüütu loomulikult+siis veel see Helsingis teeninduses käimine aga see vist sai lahenduse? Pole meeles olnud küsida aga justkui kuulsin et saab nüüd kohapeal ka teha
20
Fännid lugege, aga te olete pimedusega löödud 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
SB ütles ju kõik ja palju jäi veel ütlemata.
30
Peeedu 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Tagasihoidlikus on mitmeti mõistetav aga just nendele kõnedele ja luibadustele tuginevalt kaasati meeletud summad. Iga äri eesmärk on ikka kasum.
Aga muidugi jüngrid teevad brändist brändi. Kui ei õnnestu nende kogukonda luua siis ei tule midagi välja.
10
vv 5 päeva tagasi Ebasobiv kommentaar
Mitmendal kohal Tesla enne prantsatamist oli? Uudistes oli et enne pole Teslat kontrollitud. Või oli siiski kohal nr.1 ja seejärel saavutas viimase koha. Kui pole testitud, pole ju kuhugi prantsatada? Sel juhul oli kukkumine kole kõva.
00
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

Honda Jazz e:HEV - auto24 proovisõit

Honda Jazz e:HEV - auto24 proovisõit

Kui varemalt on hübriidajami saanud omale uus Honda CR-V, siis nüüdseks on hübriidiks muutunud ka Honda praegune pesamuna Jazz.  Proovisõiduauto tehnilised andmed (Honda Jazz e:HEV): 

F1: Bottas võitis avaetapi Leclerci ja Norrise ees

F1: Bottas võitis avaetapi Leclerci ja Norrise ees

Valtteri Bottas juhtis hooaja avaetappi Austrias stardist kuni finišini ja võitis võistluse, samal ajal kui tiimikaaslane Lewis Hamilton pidi leppima neljanda kohaga. Võistlusele lisati põnevust tund enne ...

Kardispordi meistrisarja II etapp pakkus rohkelt üllatusi ja põnevust

Kardispordi meistrisarja II etapp pakkus rohkelt üllatusi ja põnevust

Laupäeval Kuningamäe kardirajal sõidetud Eesti meistrivõistluste II etapp jättis kiireimas võistlusklassis võidu koju - KZ2 klassi kiireim oli Kaspar Kallasmaa. Järjekorras 42. Väino Allipere ...

FOTOD ja VIDEO. Hüpped ja kiire sõit Grossi Toidukaubad Viru rallil

FOTOD ja VIDEO. Hüpped ja kiire sõit Grossi Toidukaubad Viru rallil

Grossi Toidukaubad Viru ralli avas autoralli Eesti meistrivõitlused. Fotod ja video Eesti hooaja esimeselt rallilt. Fotod: Pille Russi

FOTOD. USA autode fännid tähistasid iseseisvuspäeva

FOTOD. USA autode fännid tähistasid iseseisvuspäeva(4)

Ameerika autode sõbrad korraldasid USA iseseisvuspäeva puhul näituse ja ühissõidu. Võru külje all Väimelas tegutsev Ameerika autode entusiast vaatas hiljuti kalendrisse ja avastas, et USA iseseisvuspäev, 4. ...

Ralli: Viru rallil olid võidukad Ott Tänak ja Martin Järveoja

Ralli: Viru rallil olid võidukad Ott Tänak ja Martin Järveoja

Eesti meistrivõistluste esimese etapi, Viru ralli võitsid Hyundai i20 WRC autol sõitnud Ott Tänak ja Martin Järveoja. Seitsmest kiiruskatsest võitis Ott Tänak kuus ja edestas finišis teise koha saavutanud ...

F1: Kvalifikatsiooni võitis Valtteri Bottas

F1: Kvalifikatsiooni võitis Valtteri Bottas

Austria GP kvalifikatsiooni võitis Valtteri Bottas, kes edestas tiimikaaslast Lewis Hamiltoni 0,012 sekundiga. Mercedese sõitjad näitasid ülekaalukat minekut, sest kolmanda aja välja sõitnud Max Verstappen ...

 
F1: Vabatreeninguid valitsesid Mercedese sõitjad

F1: Vabatreeninguid valitsesid Mercedese sõitjad

F1 hooaja esimese etapi, Austria GP reedeseid vabatreeninguid valitsesid Mercedese sõitjad Lewis Hamilton ja Valtteri Bottas. Kahe vabatreeningu kokkuvõttes sõitis Hamilton parimal ringil välja aja ...

Toyota on kallim kui Tesla! Või siis mitte?

Toyota on kallim kui Tesla! Või siis mitte?

Maailma kallimate kaubamärkide esisaja hulka mahtus vaid kolm autotootjat, väidab tolle pingerea koostanud uuringufirma Kantar. Kõrgeima koha, sedapuhku 48. hõivas juba kuuendat korda jutti Toyota (28,4 mld ...

Suur võistlus: Milline auto saastab enim?

Suur võistlus: Milline auto saastab enim?

Saksamaa keskkonnakaitseühenduse Deutsche Umwelthilfe 20. juulini vältava hääletuse võitnud auto pälvib Kuldse Raisakotka aunimetuse. Tiitel antakse suurte, raskete ja januste ning seetõttu palju saastavate ...

Helsinglane veab ka kaupa rendijalgrattaga

Helsinglane veab ka kaupa rendijalgrattaga

Helsinki ühisveondusamet HKL lisas rendijalgrataste valikusse elektrilise abimootoriga kahe- ja kolmerattalised, 75-100 kg kandevõimega kaubaveorattad. Pedaalidega veokid võeti juulist kasutusele ...

Tesla tõmbab uut tehast koomale

Tesla tõmbab uut tehast koomale

Tesla on sunnitud kärpima esimese Euroopasse, Saksamaale ehitatava tehase suurust juba enne, kui ehitus on õieti käimagi läinud, väidavad asjaga kursis allikad ajalehtedes ja agentuuriuudistes. Ilmselt ei ...

M3 ja M4 saavad nelikveo

M3 ja M4 saavad nelikveo

Septembri keskel esmaesitletavate M3 sedaani ja M4 kupee viimastest Saksamaal Sachsenringil korraldatud ringrajatestidest teatamise kõrval paljastab BMW, et valikusse ilmub tagaveo kõrval uudisena ka ...

Päeva leid: V-8-mootoriga Saab

Päeva leid: V-8-mootoriga Saab(6)

Kui näiteks Saabi mudeleid 9-5 on auto24 portaalis müügil pidevalt kümnete kaupa ning väiksemat 9-3 oma poolsada, siis aastail 2005-2009 4,2liitrise R-6- ja 5,3- ning 6liitrise V-8-mootoriga toodetud ...

 
Nädalavahetuse autospordivõistlused

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Algaval nädalavahetusel antakse pika ootuse järel lõpuks start F1 hooajale, aga samuti alustavad mitmed rahvusvahelised ja Eesti meistrisarjad. F1 MM-võistluste avaetapile antakse start Austrias ning ...

FOTOD. Ineos Grenadier - päris maastikuauto

FOTOD. Ineos Grenadier - päris maastikuauto(5)

Linnadžiipide valitsemisajastul ehitab rohkem keemiafirmana tuntud Briti ettevõte Ineos päris maastikuautot Grenadier. Käesoleval nädalal avalikustas Ineos fotod auto kujustusest. Parasjagu on käimas auto ...

Ralli: Eestis toimub septembris MM-etapp

Ralli: Eestis toimub septembris MM-etapp(5)

Täna teatas MM-sarja promootor, et 4.-6. septembrini toimub Eestis autoralli MM-võistluste etapp. Valitsuse pressikonverentsil, millel osales lisaks peaministrile Jüri Ratasele, rahandusministrile Martin ...

Valeri Kirsi muuseum müüb uunikume

Valeri Kirsi muuseum müüb uunikume

Autokollektsionäär ja Eesti vanatehnikaliikumise üks rajaja Valeri Kirss on pannud Kuldse Börsi vahendusel müüki mitu vanasõidukit. Müügil on 1930. aasta BMW Dixi (avapildil), 1943. aasta Packard Super 6, ...

Ralli: Rally DirtFish jääb ära, et teha ruumi MM-etapile Eestis

Ralli: Rally DirtFish jääb ära, et teha ruumi MM-etapile Eestis

Rally DirtFish’i korraldajad on otsustanud esialgu augusti algusesse planeeritud ralli ära jätta, et teha ruumi esmakordselt Eestis toimuvale autoralli MM-etapile, milleks saab Rally Estonia. Kui aasta ...

Uus Suzuki Across baseerub Toyota RAV4-l

Uus Suzuki Across baseerub Toyota RAV4-l(6)

Suzuki uus linnadžiip Across on nelikveoline pistikuhübriid, mis põhineb Toyota RAV-4-l. Tegemist on esimese mudeliga, mis valmis Suzuki ja Toyota koostöölepingu raames. Autod valmistab Suzukile Toyota, ...

Viru Keskuses avati Eesti suurim elektriautode laadimisala

Viru Keskuses avati Eesti suurim elektriautode laadimisala

Viru Keskuse parkimismajas avati Eesti suurim elektriautode laadimisala Viru VooluRing. Koostöös partneritega Enefit Volt ja Eleport on laadimisvõimalus loodud korraga 10 autole. Lisaks laiendab oma ...

 
1. juulist kehtib uus liikluskindlustuse rohelise kaardi vorm

1. juulist kehtib uus liikluskindlustuse rohelise kaardi vorm(2)

1. juulist kehtib uus rahvusvahelise liikluskindlustuse poliisi vorm, mida nimetatakse roheliseks kaardiks. Edaspidi tuleb see printida valgele paberile, mitte enam rohelisele. Kindlustusandjad võivad nüüd ...

Uus Tiguan tuleb esmakordselt ka pistikuhübriidi ja R-mudelina

Uus Tiguan tuleb esmakordselt ka pistikuhübriidi ja R-mudelina

Volkswagen valmistab uut Tiguani ka pistikuhübriidina ning 320-hobujõulise mootoriga R-mudelina. Tiguani eHybrid ehk pistikuhübriid (180 kW / 245 hj) käivitub alati elektrirežiimis, tingimusel, et aku on ...

Volvo teeb oma ajaloo suurima teenindussekutsumise

Volvo teeb oma ajaloo suurima teenindussekutsumise

Volvo kutsub üleilmselt remonti 2,1 miljonit autot. Soome rahvusringhäälingu YLE teatel on tegemist margi kõigi aegade suurima teenindussekutsumisega. Volvo Cars’i teenindussekutsumine puudutab 2007-2020. ...

F1: Ferrari jõuab uuendatud auto valmis alles Ungari etapiks

F1: Ferrari jõuab uuendatud auto valmis alles Ungari etapiks

Ferrari võistkond plaanib MM-sarja kolmandaks etapiks tänavusele autole SF1000 ulatuslikke täiendusi. Veebruaris ja märtsis toimunud hooajaeelsetel testisõitudel ei näidanud Ferrari uus auto just kõige ...

Alonso stardib kolmandat korda Indianapolise 500 miili sõidul

Alonso stardib kolmandat korda Indianapolise 500 miili sõidul

Fernando Alonso üritab tänavu kolmandat korda võita Indianapolise 500 miili sõitu, mis toimub 23. augustil. Kahekordne F1 maailmameister võistleb Indianapolises uue võistkonna Arrow McLaren SP autol, ...

F1: Honda toob Austriasse uuendatud mootorid

F1: Honda toob Austriasse uuendatud mootorid

Red Bull loodab tänu Honda uuendatud jõuallikatele hooaja avaetapil Mercedesele lahingu pakkuda. Koroonaviiruse pandeemia ja hooaja alguse edasi lükkumise tõttu lubati tiimidel avaetappideks Austrias ...

F1: McLaren võttis ettevõtte päästmiseks laenu

F1: McLaren võttis ettevõtte päästmiseks laenu

McLareni võistkond sai Bahreini rahvuspangalt 167 miljonit eurot laenu lahendamaks finantsprobleeme, mis oleks võinud pärssida F1 tiimi jätkusuutlikkust. McLaren Group, mille alla kuuluvad nii F1 tiim kui ...

 
Audi taassünd Mercedese mootoriga

Audi taassünd Mercedese mootoriga

Võib arvata, et tegu on Eesti vanima sõitva Audiga – register vanemaid ei näita. 1966. aasta mudelist vanemaid Audisid ei saagi eriti olla, sest 1939–1965 Audi marki ei eksisteerinud. Seega on sõna otseses ...

BMW kuue päeva „enduurokas“ Renardi kastmes

BMW kuue päeva „enduurokas“ Renardi kastmes

  Custom-mootorrataste ehitaja Renard tegi omanäolise maastikumootorratta, mille ehitamisel saadi inspiratsiooni BMW kunagise tehasemeeskonna enduurotsiklitelt. Nelikümmend aastat vana BMW R80 on Renardi ...

Volkswagen Passat B8: väärt valik ka kasutatuna

Volkswagen Passat B8: väärt valik ka kasutatuna

Praegugi uuena müügil olev Passat jätkab traditsiooniliselt suurepäraste kasutusomadustega ning seni ka väheste probleemidega. Kui vanematel Passatitel on ilmnenud nüüdseks hästi teada ja tihtipeale suure ...

Gigantide kokkupõrge

Gigantide kokkupõrge(3)

Sisepõlemis- või elektrimootor, selles on küsimus. BMW M8 Gran Coupé ja Porsche Taycan Turbo S, mõlemad juhtumisi 625hobujõulised, selgitavad asja välja. Ringrajal. Kaks boliidi, umbes viis meetrit pikad ja ...

Kas avariisid kutsutakse esile meelega?

Kas avariisid kutsutakse esile meelega?(10)

Liiklus ja selle korraldus on vahel niisugune, et jääb mulje, nagu tahetaks avariisid esile kutsuda meelega. Kui kokkupõrge seepeale juhtubki, pole süüdlase tuvastamine tavaliselt aga sugugi lihtne mustvalge ...

Uus Škoda Octavia – kas rahvaauto edulugu jätkub?

Uus Škoda Octavia – kas rahvaauto edulugu jätkub?(15)

Möödunud sügisel esitletud uus Škoda Octavia on tulnud Eestis müügile. Kas uus mudel sai piisavalt hea, et jätkata vana edulugu? Ilu on muidugi vaataja silmis, aga uue Octavia välimuse eest annaksin igal ...

Renault Captur - auto24 proovisõit

Renault Captur - auto24 proovisõit(20)

Captur on olnud üks vägagi edukas Renault' mudel ning uus, teise põlvkonna Captur põhineb paljuski uuel Renault Cliol. Mootorivalikus üheliitrised ja 1,3-liitrised bensiinimootorid nind 1,5-liitrine ...

 
Grossi Toidukaubad Viru ralli publikukava

Grossi Toidukaubad Viru ralli publikukava

Head autospordi sõbrad! Sel aastal on juhtunud nii, et autoralli Eesti meistrivõistlused avab Grossi Toidukaubad Viru Ralli. Kasina talve ja hilisema eriolukorra tõttu on jäänud ära kolm etappi. Ka Viru ...

Autosporditiimide kuulsad juhid: Toto Wolff

Autosporditiimide kuulsad juhid: Toto Wolff

Võidusõitja taustaga Toto Wolff ilmus F1 ringkonda mõneti ootamatult, aga on lühikese ajaga tõusnud üheks läbi aegade edukamaks tiimijuhiks. Torger Christian ehk Toto Wolff armus võidusõitu varases ...

Elektritsiklid, tugevad noorteklassid ja laiapõhjaline motoharrastus

Elektritsiklid, tugevad noorteklassid ja laiapõhjaline motoharrastus

Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni (EMF) uus president Marek Kiisa räägib, millisena ta näeb siinse motospordi tulevikku. Marek, sa oled ju mootorispordis olnud tegelikult sünnist saati. Su ema ja isa ...

Autosport alustab taas

Autosport alustab taas

Kogu maailma haaranud pandeemia tõttu lendasid võistlussarjade esialgsed kalendrid prügikasti, aga nüüd hakkab ka autosport vähehaaval ellu ärkama ja peagi lükatakse nii mõnigi sari käima. MM-võistlustest ...

Kardispordi Eesti meistrivõistlused algasid Raplas

Kardispordi Eesti meistrivõistlused algasid Raplas

Mõnekuulise sunnitud viivituse järel Rapla kardirajal 20. juunil alanud meistri­võistluste sari koosneb ­tänavu viiest etapist, mille käigus selgitatakse ­välja ­Eesti meistrid seitsmes võistlusklassis. ...

Kuidas osta autot kohtutäiturilt?

Kuidas osta autot kohtutäiturilt?

Kuna majandus on langusesse pööranud, võib oodata, et kohtutäiturite ja pankroti­haldurite kätte jõuab üha enam sõidukeid, mis pannakse müüki. Mida kohtutäituri ­oksjonil osaledes silmas pidada? ...

Küsimus lugejalt: Kas pean vale diag­noosi põhjal tehtud remondi eest maksma?

Küsimus lugejalt: Kas pean vale diag­noosi põhjal tehtud remondi eest maksma?(7)

Mu auto tegi veidrat häält. Viisin selle remonti, kus arvati, et viga on rattalaagris. Ma ei uskunud seda, aga leppisime kokku, et kui ollakse kindlad, siis tehtagu korda. Rattalaager vahetati ära, aga hääl ...

 
Autopäevik. Häid kaherattalisi pole kunagi liiast

Autopäevik. Häid kaherattalisi pole kunagi liiast

Kaherattaliste park on vajanud mõnevõrra hoolt, et sõiduhooajaks valmis saada. Olemasolevate putitamise kõrval lisandus garaaži ka kaks uut mootorratast. Soov neli aastat vana Gasgasi traielitsikkel uuema ...

Kolumn. Soorsk: Eitede lalinast

Kolumn. Soorsk: Eitede lalinast(10)

Selles veerus võiks iga kord sae käima tõmmata nende sohvrite teemal, kes linnaliikluses möödumist võimaldavat sõidurada omaks peavad, et seal tutvuda mediteerimise algtõdedega. Veel mõne aja eest võis mürki ...

Autolehe 1. juuli uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 1. juuli uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Uuenenud Tiguan pingutas muskleid Volkswagen avalikustab täna uue Tiguani, mis sai Golfi omaga sarnaneva esimiku ja uued tippmootorid.  Varakult Autolehe käsutusse jõudnud fotodel on näha uus esimik, laiem ...

Volkswagen Arteon muutus universaaliks

Volkswagen Arteon muutus universaaliks

Volkswagen Arteon jätkab pärast põhjalikku mudeliuuendust luukpärale lisaks ka sportliku universaalkerega, mis sai lisanime Shooting Brake. Kummalgi juhul on tegu vastava keretüübi käsitlusega vägagi ...

Päeva leid. Haruldane Cadillac Seville Opera

Päeva leid. Haruldane Cadillac Seville Opera

Eestis müüakse erilise välimusega Cadillac Seville´l baseeruvat 1979. aasta kupeed Opera. Tegemist on kerestaja Grandeur Motor Car Company ümberehitatud Seville´ga. Kupeel on erakordselt pikk mootorikate, ...

Circle K ja Enefit Volt avasid Laagris esimese ühise elektriautode ülikiirlaadija

Circle K ja Enefit Volt avasid Laagris esimese ühise elektriautode ülikiirlaadija

Mootorikütuste müüja Circle K ja elektriautode kiirlaadimisvõrgustik Enefit Volt avasid täna Circle K Laagri teenindusjaamas esimese koostöös rajatud ülikiire laadimispunkti. Lisaks ülikiirlaadijale saavad ...

 
Uus gaasi-Octavia sõidab paagitäiega 500 kilomeetrit

Uus gaasi-Octavia sõidab paagitäiega 500 kilomeetrit(19)

Uus surugaasi tarvitav Škoda Octavia G-TEC sõidab ühe gaasitankimisega ligikaudu 500 kilomeetrit. Surugaas tangitakse auto põhja all asuvasse kolme paaki, mis mahutavad kokku 17,33 kilogrammi CNG-d. ...