AUTONDUS

Selline tuleb Škoda uue elektriauto sisemus

Selline tuleb Škoda uue elektriauto sisemus(3)

Škoda avaldas esikiisi oma uue elektriauto Enyaq iV sisemusest. Škoda nimetab sisekujustust moodsa elukeskkonna peegelduseks ning toob välja, et pruugib n-ö teise ringi toorainet ja jätkusuutlikult toodetud ...

MOOTORISPORT

Ralli: 18. Lõuna-Eesti Ralli nimisponsoriks saab RedGrey Team

Ralli: 18. Lõuna-Eesti Ralli nimisponsoriks saab RedGrey Team

Järjekorras juba 18. Lõuna-Eesti Ralli sõidetakse sel aastal 22.-23. augustil legendaarsetel ja kiiretel Võrumaa teedel. Võistlus on aastatega kogunud tuntust nii kohalike rallisõitjate seas kui ka ...

AUTOTÖÖSTUS

PSA võtab kasutusele elektriautodele mõeldud platvormid

PSA võtab kasutusele elektriautodele mõeldud platvormid(4)

PSA grupp, kuhu kuuluvad automargid Citroën, Peugeot, DS, Opel ja Vauxhall, võtab aastatel 2020-2025 samm-sammult kasutusele uued elektriautode platvormid. Uued eVMP platvormid on mõeldud väikekesk- ja ...

PROOVISÕIDUD

Vana nimi, aga hoopis teistsugune auto

Vana nimi, aga hoopis teistsugune auto

Uue põlvkonna Land Rover Defenderis on spartalikkus asendunud luksusega. Land Rover Defenderi uus põlvkond meenutab hoopis rohkem margi teisi praeguseid mudeleid kui vana Defenderit. Iseenesest on see ...

PÄEVAUUDISED

Päeva leiud: väljast tavaline, aga kui gaasi vajutad ...

Päeva leiud: väljast tavaline, aga kui gaasi vajutad ...

Aina „rohelisemaks” muutuvas automaailmas jäävad sellised autod üha harvemaks: tavamudelite võimsad versioonid, mis suudavad nii hobujõudude kui ka kiirendusvõime poolest konkurentsi pakkuda sportautodele.  ...

LIIKLUS

Sukeldujad leidsid vee alt saladusliku Ferrari

Sukeldujad leidsid vee alt saladusliku Ferrari(1)

Hollandis avastasid sukeldujad ühest kanalist vana Ferrari, mille väljatõmbamisel selgus, et tegu on kunagi ammu varastatud autoga. Amsterdami tuletõrje tegi linna ühes peakanalis sukeldumiskoolitust, kui ...

AUTOPÄEVIK

Autopäevik. Ootamatu purunemine

Autopäevik. Ootamatu purunemine(1)

Toyota vastupidavusele pole mul jätkuvalt etteheiteid ja pealegi tuleb vanema autoga ringi liikudes ikka olla valmis mõningateks ootamatusteks. Pikemate suvesõitude ootuses ja Avensise läbisõitu vaadates ...

Tallinna foorid: liiga palju ja liiga vähe (14)

Paldiski maanteele Harku järve kanti laotud fooride roheline laine sumbub autouputusse, mis valitseb seal suurema osa päevast. Foto: Pille Russi

Miks on Tallinnas valgusfoore nii palju, miks põleb neis roheline tuli vahel nii vähe ning kas ja millal on loota muutust paremuse poole?

Valgusfoor on alati kindel lahendus paljudele liiklusprobleemidele, ütleb liiklusohutusaudiitor Raul Vibo irooniliselt, kui küsida tema arvamust Tallinna Paldiski maanteele Õismäe serva mõnesajameetrise vahega tipitud lugematute valgusfooride kohta. 

„Igale kõrvaltänava ristmikule ja elamukvartalist väljasõidule foori püstitamine on ehe näide valest linnaplaneerimisest. Tänavavõrk peab olema hierarhiline ehk magistraaltänav on mõeldud läbivale, mitte juurdepääsuliiklusele. Elamukvartalist, poe- ja tanklaparklast peaks liiklus esmalt suubuma kogujatänavatele ning hoopis need on suhteliselt harva ühendatud magistraaliga,“ selgitab ta ohutu ja sujuva liikluskorralduse põhimõtet. „Ega jõuluehteidki panda ju kuuse tüve külge!“

Edasi lugemiseks:

Loe kõiki artikleid

Osta artikkel

Juba ostetud?

KOMMENTAARID

Jaz 17 juuni 2020 8:12 Ebasobiv kommentaar
Me hoiaksime linnade õhu oluluselt puhtamana, hoiaksime kokku meeletu hulga kütust ja hoiaksime seda kõige väärtuslikumat, aega ja närve kokku kui Eestis lihtsalt mingi standardi/määrusega keelataks lollfoorid. Need, mis panevad seisma nt
Peterburi teel liikluse jalakäijate foori ees ja ühtegi jalakäijat lihtsalt ei ole! Sõbra foor Vabaduse pst... Lõputu nimekiri.
Kas need paar fotosilma ja pisike elektroonikakarp ei mahu kohe kuidagi eelarvesse???
70
Paul 17 juuni 2020 11:06 Ebasobiv kommentaar
Veerenni-Tiiu-Tare mõttetu foor. Istud üle minuti punase taga, kuigi kedagi kusagil ei liigu. Kohalikud panevad juba tuimalt punasega, sest ametnikele teatamisest pole kasu olnud!
20
Peeedu 17 juuni 2020 11:12 Ebasobiv kommentaar
Jumal hoidku meid nupufooride eest. Vähemalt kohtades kus on midagi rohelise laine moodi täna.Siis kaoks seegi eelis ära. Kuigi selle laine kiiruse üle võib lõputult vaielda.
Suuremas linnas kui ühes kohas jalakäijat ei ole kuskil teisele ristmikule koguneb rohkem autosid sedavõrd ja kui kõik tsükliga läbi ei lippa troppad lihtsalt teises kohas. Väikelinnades oma paari fooriga muidugi on eelis kui tühja sebrarohelist poleks aga seal pigem foorid autode ristmikel mitte sebrade juures.
22
See on ikkka 17 juuni 2020 11:17 Ebasobiv kommentaar
täitsa mõisetetamatu, et iga uusarenduse juurde pannakse foor, mis terve päeva töötab. Vajadust oleks reaalselt 1tund hommikul ja teine õhtul. Sama pildil olev Paldiski mnt, miks ei lahendatud neid ringteega... Sama jutt kogu Paldiski mnt Keila suunal. Kõik need foorid võiks asendada ringristmikuga.
30
:) 17 juuni 2020 13:45 Ebasobiv kommentaar
Kõikse suurem jama fooride puhul ....... millal ometi mingi seadus reguleerib rohelise vilumise arvu ja pikkuse. Nõuka aeg oli lihtne roheline vilkus 4 korda.
Tänapäeval vilgub ühest korrast kolmeni ... ja osadel juhtudel süttib kollane kohe peale viimast rohelise vilkumist. Oleks ju hea teada (nii liiklejal, kui Politseil), et kollane süttib 3 või 4 sekundit peale rohelise kustumist, (las ta siis vilgunb selle 4 sek. jooksul kolm korda. Või siis ei vilgutada teda üldse ... nagu Rootsis.
11
Peeedu 17 juuni 2020 14:00 Ebasobiv kommentaar
Eks osad foorisüsteemid on aastakümneid vanad. Minu kodu lähedal oli foor kes läks pidevalt lolliks kui voolukatkestus oli kasvõi paar sekundit. Siis päevake läks aega, et kollane vilkuma saadi. Kolme värviga veel enam aega.
Teine foor oli nö tark mis kui vasakpöörde tegijat ei olnud jättis selle vahele. Aga küll ettevaatlikud seisid liiga kaugel küll lumi või muu mustus anduri peal.
Samamoodi vöötraja juures mõni kõnnib äärekivile liiga lähedal. Teine ajab sõbraga juttu ja andur võib jäädagi libarohelist neile andma. Kui andur reageerib sooja peale siis kui pakasega oled paksult riides võib andur üldse mitte inimest märgata.
01
max 17 juuni 2020 16:03 Ebasobiv kommentaar
hahaha
see pildil olev foor peaks olema "ajutine" nagu oli kirjas uudises mõtetu foor
nagu 50% linnas
10
ruutu 18 juuni 2020 0:54 Ebasobiv kommentaar
Ringristmikul.
Nt Rakveres need Mini ringid kus pole võimalik suundagi näidata ja mis on sirgeks teeks sõidetavad.
Siis ärge neid soovige need on pidev plekimõlkimise teema.
Meil on vene pärandit palju.
Kus autosid oli kümneid kordi vähem.
Üldse olen täheldanud ise ,et isegi päeva ajal ,on väga palju autosid liikvel pidevalt toppan ristmikul autode jorus.
Aastaid tagasi ma sain sõita suht vabalt ootamata.nüüd ootan ja kirun.
Väikelinn ikka ju.
10
Jaz 18 juuni 2020 10:01 Ebasobiv kommentaar
Ringristmikud, need miniringid on tulnud meile ilmselt lõunaeuroopa eeskujul kus nad on füüsiliselt mitte murumättaga sõõrikud vaid tasapinnalised ringikujuga platsid milledel jooned erivärvilise tänavakiviga sisse laotud või (harvem) värvitud nagu meil. Asja kasutatakse teisiti, kui teistest suundadest autot ei tule sõidetakse otse üle, kui tuleb käib kõik ringi mööda nagu meil. Kõik saavad aru, kõik käituvad nii. Tahad ringile näitad teistele ka vasakut suunda, ringilt maha siis paremar nagu meil. Tänu sellisele kultuurile on ringid tipptunnil töös, muul ajal pole segav faktor, lased otse.
11
Peeedu 18 juuni 2020 10:54 Ebasobiv kommentaar
Meie autokultuur on väga noor. Auto kui igapäevaliikur aasta ringi on üks põlvkond vana. Palju on selliseid lihtsalt loa omanike keda tegelikult ei huvita mitte liiklus vaid kuiva jalaga punkti B jõudmine. Lisame veel põhjamaalaste seaduse täitmise saksa täpsusega ja selline vabadus nagu otse ringi läbida juhul kui tekitab megasegaduse.
Keegi kasutab iga kell ja teine mitte kunagi.
Kõigepealt peame oma suure Mina maha lihvima ja tegema teedel koostööd teistega, sest kõik on ekslikud ja täna keeras keegi sulle oma keerad kellegi arvates sina. Ja seejuures jääma rahulikuks ja viisakaks. Siis võime teatud vabadusi maitsta.
00
Jaz 18 juuni 2020 12:48 Ebasobiv kommentaar
Paradoksaalsel kombel on liikluses teistega arvestavamad just need muidu emotsionaalsed lõunamaalased. Tegelikult puhkepiirkondades on ikka üllatav küll kui mõistvad ollakse turistide suhtes. No kindlasti rendiautode teist tooni numbripõhjad abiks, oskad eemale hoida.
Olen töö tõttu ilma igasuguste eraldusmärkideta (koostööpartneri käest renditud) autoga lõunas kuude kaupa liigelnud ja ikkagi on üllatav kui palju on mõistmist teiste liiklejate poolt minu lolluste suhtes.
Lihtsalt kõik on rooli minnes psühholoogiliselt valmis et kellelgi on kehv päev ja saavad aru.
Peaksime kah kuidagi sinnamaani jõudma.
30
Peeedu 19 juuni 2020 12:51 Ebasobiv kommentaar
Meil rõhutakse seadusele aga samas seadused keerukad ja pärismaailmas ei ole liikluslahendused ideaalsed ja tuleb natuke oma peaga mõelda. Samas enamus teab seadust osaliselt ja rõhub sellele mida teab. Aga tervet mõistust kohtab vähe.
Samuti on eriti väljaspool paari suurlinna eksimisruumi palju. Nii, et eriti ei õpi ka kui lolluse eest ei karistata ja ise ei tea, et lolluse tegid.
10
parm... 23 juuni 2020 13:11 Ebasobiv kommentaar
Aastaid pole saadud Tartu mnt foore tsüklisse, sest neid ei huvita see! Kui ikka linnapea ega Maanteeamet ühtegi tänapäevast ideed ei oma, siis ei saa asjad ka muutuda! Küsigea Talvo käest üle ja saate poliitilise mulli vastu :)
10
Peeedu 25 juuni 2020 13:08 Ebasobiv kommentaar
Tartu maanteel tramm liikvel ja nende peatustes peale ja mahatulekud loovad veel ühe lisatundmatu võrrandisse. Nii kiiruse kuiga üle sõidutee minejate osas. Seal ei saagi foore ilma totaalse süsteemita mis kõiki muutujaid arvestab lainesse. Ja pärast selline tark laine võib vastuollu minna Liivalaia ristmiku teiste suundade lainega. Ja kui see lahendatakse tekib vastuolu kuskil kolmandas kohas.
00
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

Uute sõiduautode müük kosub jätkuvalt

Uute sõiduautode müük kosub jätkuvalt

Eesti uute sõiduautode turg jätkab koroonaviiruse pandeemiast tingitud madalseisust kosumist ja juulis müüdi uusi sõiduautosid juba üle kahe tuhande, teatas Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit. ...

FOTOD. Gordon Murray T.50: superauto hinnaga 2,83 miljonit eurot

FOTOD. Gordon Murray T.50: superauto hinnaga 2,83 miljonit eurot

Legendaarse McLaren F1 järglane on hullumeelsete näitajatega ja hullumeelselt kallis auto. Kokku tehakse vaid 100 T.50 ja vaatamata 2,8 miljonit eurot ületavale hinnasildile on enamik autodest juba müüdud. ...

Kia Stonic muutub mudelivärskendusega poolhübriidiks

Kia Stonic muutub mudelivärskendusega poolhübriidiks

  Stonicu EcoDynamics+ nime kandev poolhübriid-tehnoloogia kasutab üheliitrist kolmesilindrilist bensiinimootorit ja 48-voldist startergeneraatorit. Viimane võimaldab mootoril rohkemates olukordades välja ...

Elektrivormelite etapi võitis punktitabeli liider da Costa

Elektrivormelite etapi võitis punktitabeli liider da Costa

Antonio Felix da Costa saavutas esikoha Formula E sarja kuuendal etapil, mis oli esimene kuuest Berliinis toimuvast võistlusest. DS Techeetah võistkonna sõitjad da Costa ja Jean-Eric Vergne alustasid ...

Terviseamet Lõuna-Eesti Ralli toimumisele piiranguid ei sea

Terviseamet Lõuna-Eesti Ralli toimumisele piiranguid ei sea

22.-23. augustil sõidetava Eesti Meistrivõistluste 2. etapi korraldusmeeskond kinnitab, et 18. RedGrey Team Lõuna-Eesti Ralli toimumine on planeeritud täies mahus ja hetkeseisuga ühegi ametkonna poolt ralli ...

Elektrivormelite sarjas tehakse täna algust Berliini etappidega

Elektrivormelite sarjas tehakse täna algust Berliini etappidega

FIA Formula E sarja kuues hooaeg, mis jäi koroonaviiruse pandeemia tõttu pooleli, lõpetatakse kuue etapiga Berliinis. Elektrivormelite sarja hooajast jõuti läbi viia viis etappi ning Tempelhofi lennuväljal ...

Aasia köök. Testis Honda CR-V, Hyundai Tucson, Mazda CX-5 ja Subaru Forester

Aasia köök. Testis Honda CR-V, Hyundai Tucson, Mazda CX-5 ja Subaru Forester(1)

Kompaktsete linnadžiipide menüüst leiab tohutu laia valiku. Võrdlustesti saab korraldada ainuüksi Jaapani ja Korea autodega – aga ka siis ei mahu kõik ühte testi. Seekord on teemaks Aasia köök ehk neli ...

 
Vana nimi, aga hoopis teistsugune auto

Vana nimi, aga hoopis teistsugune auto

Uue põlvkonna Land Rover Defenderis on spartalikkus asendunud luksusega. Land Rover Defenderi uus põlvkond meenutab hoopis rohkem margi teisi praeguseid mudeleid kui vana Defenderit. Iseenesest on see ...

Žiguliga isamaal: Retked Peipsi ääres ja Lõuna-Eestis

Žiguliga isamaal: Retked Peipsi ääres ja Lõuna-Eestis

Eestimaa avastustuur viis meid kokku puukujuritega ja tsiklimeestega, kes sõidavad vaid ühel rattal. Erilise kogemuse pakkus aga Setumaa. Jätsime Narva ja Ida-Virumaa industriaalse piirkonna seljataha ning ...

Mercedes-Benz GLE 400 d Coupé - auto24 proovisõit

Mercedes-Benz GLE 400 d Coupé - auto24 proovisõit(8)

Autoklass, kus BMW X6 on saanud pikalt domineerida, muutub üha populaarsemaks: lisandunud on Audi Q8, Porsche Cayenne Coupe ja ega Mercedeski saa loorberitele puhkama jääda - uus GLE Coupé näeb välja veelgi ...

Tulevased youngtimer’id: Veokimaailma Corvette

Tulevased youngtimer’id: Veokimaailma Corvette

Autokontsernid teevad harva hulljulgeid otsuseid, mille tulemusel lipsab tootmisse auto­sid, mis halli loogika järgi pidanuks jääma näitusesaali. Chevrolet SSR on kindlasti üks hulljulgemaid, mis eales ...

Tühja rehviga võiduka lõpuni

Tühja rehviga võiduka lõpuni

Briti GP viimased ringid kujunesid purunenud rehvide tõttu eriti dramaatiliseks, ka võidu pälvinud Lewis Hamilton ületas finišijoone tühjeneva rehviga. Mercedes näitas taas ülekaalukat kiirust juba ...

Lugeja küsib: Mis on vahet Ameerika ja Euroopa versioonil? 

Lugeja küsib: Mis on vahet Ameerika ja Euroopa versioonil? 

Paljusid autosid on müüdud nii Euroopasse kui ka Ameerikasse. Viimaseid tuuakse siia kasutatuna päris palju, nt Cadillacid, Ford Mustangid, Lexused, Infinitid. Mis neil peale tulede ja raadio sageduste veel ...

Vedrustuse tõstmine: mõtle hästi läbi, miks ja kuidas

Vedrustuse tõstmine: mõtle hästi läbi, miks ja kuidas

Maastikuauto kõrgemaks tõstmine tagab parema läbivuse, aga oskamatu ümberehitus võib selle ka täiesti ära rikkuda. Kui tekib soov autot tõsta, võiks esimene küsimus olla, kas seda on päriselt vaja või saab ...

 
„Teine“ Cayenne – vastupidav, aga mõni häda siiski on

„Teine“ Cayenne – vastupidav, aga mõni häda siiski on

Uuena hinnati Porsche Cayenne’i omasuguste seas üheks paremaks kui mitte kõige etemaks. Nüüd võib raporteerida, et ka töökindlus on korralik. 2010. aastaks ehk teise põlvkonna Cayenne’i – tehasekoodiga 958 ...

Autopäevik. Ootamatu purunemine

Autopäevik. Ootamatu purunemine(1)

Toyota vastupidavusele pole mul jätkuvalt etteheiteid ja pealegi tuleb vanema autoga ringi liikudes ikka olla valmis mõningateks ootamatusteks. Pikemate suvesõitude ootuses ja Avensise läbisõitu vaadates ...

Juubelisõit legendiga

Juubelisõit legendiga

Range Rover tähistab tänavu 50. sünnipäeva. Suhtumaks juubilari sobiliku aupaklikkusega, ei kamandanud me teda maastikule, vaid kulgesime mööda erisuguseid teid. Ja auto üllatas meid. Asi ei ole selles, kas ...

Kolumn. Ots: Eksootilisest Soomest tumehelbekesteni

Kolumn. Ots: Eksootilisest Soomest tumehelbekesteni(3)

Veetsin tänavu eriti eksootilise puhkuse, mis koroonajärgsel ajastul tähendas autoreisi Soome. 1150 kilomeetrit ja viis päeva, et nii endal kui ka päkapikkudel jaguks aega ka puhkamiseks, autojuhil kas või ...

Autolehe 5. augusti uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 5. augusti uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Cadillaci elektrilüürika algab sel nädalal Seeriaauto ehitatakse General Motorsi värskele elektriautode platvormile. Viimane võimaldavat kasutada akusid mahutavusega 50–200 kWh. Suurema kliirensiga ...

BMW iX3: palju asju esmakordselt

BMW iX3: palju asju esmakordselt

Rivaalidega võrreldes pole BMW esimene, kes täiselektrilise džiibi välja toob, küll aga on iX3 BMW enda jaoks paljudes asjades esimene. Esiteks on tegu BMW esimese elektrilise maastikuautoga, aga ühtlasi ...

 
Drifti hooaeg jätkub sel nädalavahetusel Laitse Rallypargis

Drifti hooaeg jätkub sel nädalavahetusel Laitse Rallypargis

Sel reedel ja laupäeval toimub Laitse Rallypargis kauaoodatud “Jump for Drift”, mis on Eesti ja Läti drifti meistrivõistluste teine etapp ning street ja semipro klassi neljas etapp. Kohale on oodata üle 80 ...

Volvo müüs juulis rohkem uusi autosid, kui mullu

Volvo müüs juulis rohkem uusi autosid, kui mullu

Volvo teatas, et müüs juulis globaalselt 14,2 protsenti rohkem autosid kui aasta tagasi samal kuul. Euroopas, Hiinas ja Ameerika Ühendriikides läks kaubaks 62 291 seda marki sõidukit, märkimisväärne on ...

Eestis on müügil sõjaeelne uunikum

Eestis on müügil sõjaeelne uunikum

Portaalis auto24.ee on müügile tulnud Morris 8 Series E aastast 1939. Tegemist on Briti klassikuga, mida toodeti aastatel 1938–1948 enam kui 120 000 tükki. Tänaseks on auto muutumas üsna haruldaseks, eriti ...

FCA grupp hakkab tootma 27 miljonit maski päevas

FCA grupp hakkab tootma 27 miljonit maski päevas

Mitmed Euroopa riigid valmistuvad võimalikuks uueks koroonapuhanguks ning FCA grupp teatas, et avab Itaalias kahes tehases tootmisliinid meditsiiniliste maskide valmistamiseks. Mirafiori ja Pratola Serra ...

Ford Transit Custom pistikuhübriid säästab õhku

Ford Transit Custom pistikuhübriid säästab õhku(3)

Ford varustas uued Transit Custom pistikuhübriidid süsteemiga, mis lülitab kaubiku teatud piirkondades automaatselt ümber vaid elektrilisele režiimile. Nii loodetakse linnaõhku senisest vähem saastada. ...

Turbatööstuse ristmik muudetakse ohutumaks

Turbatööstuse ristmik muudetakse ohutumaks

10. augustil 2020 alustab TREF Nord AS Tallinna–Pärnu–Ikla maantee km 120 asuva ristmiku ümberehitamist. Ehitustöödega rajatakse ristmiku ohutumaks muutmiseks Pärnu–Tallinna suunale vasakpöörderada Nurme ...

Päeva leiud: väljast tavaline, aga kui gaasi vajutad ...

Päeva leiud: väljast tavaline, aga kui gaasi vajutad ...

Aina „rohelisemaks” muutuvas automaailmas jäävad sellised autod üha harvemaks: tavamudelite võimsad versioonid, mis suudavad nii hobujõudude kui ka kiirendusvõime poolest konkurentsi pakkuda sportautodele.  ...

 
Cadillaci elektriauto on valmis

Cadillaci elektriauto on valmis

Cadillac toob sel nädalal avalikkuse ette oma esimese elektriauto: luksusdžiibi Lyriq. See ehitatakse General Motorsi uuele elektriautoplatvormile ja Lyricule järgnevad teised elektri-Cadillacid, tootja on ...

Audi sõitjad valitsesid DTM sarja avaetappi

Audi sõitjad valitsesid DTM sarja avaetappi

Saksamaa turismiautode DTM sarja hooaeg lükati käima Spa ringrajal toimunud kahe sõiduga, mis kulgesid Audi sõitjate domineerimisel. Mõlemas võistlussõidus mahtusid esiviisikusse vaid Audi sõitjad, kellest ...

F2 sarjas lisandus kaks uut etapivõitjat

F2 sarjas lisandus kaks uut etapivõitjat

Silverstone’i ringrajal sõidetud F2 sarja kahes võistlussõidus lisandus tänavuste võitjate nimekirja kaks uut nime. Venemaa võidusõitja Nikita Mazepin edestas esimeses sõidus hiinlast Guanyu Zhou’d ja ...

FOTOD. Ajaloolised autod ja superkrossisõitjad kihutasid Pärnus

FOTOD. Ajaloolised autod ja superkrossisõitjad kihutasid Pärnus

auto24ringil toimus laupäeval Ants Seiler Cup, mis kuulus Erki Spordi superkrossisarja ja kus osalesid ka ajaloolised ringrajaautod. Supekrossi klasside parimad olid: Erki Külvi (esivedu), Aivo Ojala ...

Lexus uuendab LS-i

Lexus uuendab LS-i(3)

Alates 2017. aastast müügil olev Lexus LS-i viies põlvkond läbib mudelivärskenduse, mis toob kaasa palju väikeseid muutuseid disainis, sõitjateruumis ja varustuses.  Uued on LS-i esi- ja tagatuled, samuti ...

Elektriautode uued võimalused: maksa akus oleva energiaga

Elektriautode uued võimalused: maksa akus oleva energiaga(2)

Yokohamas asuvas Nissani uues meelelahutus- ja infokeskuses Nissan Pavilion saab elektriauto omanik parkimise eest maksta auto akut tühjaks laadides. Nissani teatel on tegu maailma esimese sarnase ...

Kolmas Mazda BT-50 tehakse Isuzu baasil

Kolmas Mazda BT-50 tehakse Isuzu baasil

Mazda esitles kolmanda põlvkonna pikapit BT-50, aga erinevalt eelkäijatest ei sünni see koostöös Fordiga.  Kui kaks esimest BT-50 põlvkonda tehti koos Fordiga (Fordi vastav mudel oli Ranger), siis uus ...

 
Ralli: Tänak pidi leppima Neuville’i järel teise kohaga

Ralli: Tänak pidi leppima Neuville’i järel teise kohaga(3)

Itaalias sõidetud Rally di Alba võitis Thierry Neuville, kes edestas tiimikaaslasi Ott Tänakut ja Pierre-Louis Loubet’d. Üheksast kiiruskatsest kaheksal sõitis parima aja välja Neuville, kes edestas Tänakut ...

F1: Hamilton võitis ületades finišijoone katkise rehviga

F1: Hamilton võitis ületades finišijoone katkise rehviga(1)

Lewis Hamilton juhtis Briti GP-d stardist kuni finišini, aga viimasel ringil purunenud rehv oleks inglase peaaegu ka võidust ilma jätnud. Stardist haaras Hamilton liidrikoha, tema kannule asusid Bottas, ...

Jüri Vips alustas hooaega neljanda ja kuuenda kohaga

Jüri Vips alustas hooaega neljanda ja kuuenda kohaga

Jüri Vips alustas hooaega Formula Regional sarja etapil Misano ringrajal ning saavutas neljanda ja kuuenda koha. Soome võistkonna KIC Motorsport autol võistlev Jüri Vips oli avasõidu sunnitud katkestama, ...

F1: Hamilton alustab kodust etappi parimalt stardikohalt

F1: Hamilton alustab kodust etappi parimalt stardikohalt(1)

Silverstone’is sõidetud Briti GP kvalifikatsioonis näitasid ülekaalukat kiirust Mercedese sõitjad, kellest parim oli Lewis Hamilton. Kuuekordne maailmameister edestas tiimikaaslast Valtteri Bottast 0,3 ...

F1: Vabatreeningutel oli kiireim Lance Stroll

F1: Vabatreeningutel oli kiireim Lance Stroll

Briti GP reedel sõidetud vabatreeningutel üllatas päeva parima ringiajaga Racing Point tiimi sõitja Lance Stroll. Mõlemal reedel toimunud vabatreeningul valitsesid väga kuumad olud – keskpäeva paiku ...

Eestis müügil. Kolm kõige kallimat vanaaegset autot

Eestis müügil. Kolm kõige kallimat vanaaegset autot(3)

Eestis müüakse paljusid väga kalleid autosid, kuid nende seast leiab harva vanasõidukeid. Allolev kolmik moodustab kõige kallimad vanaautod, mis Eestis praegu avalikult müügis on. Hind? 60 000-195 000 ...

Uuest Volkswagen Caddyst tuleb vägev matkaauto

Uuest Volkswagen Caddyst tuleb vägev matkaauto(7)

Volkswagen näitas joonistusi uuest Caddyst, mis on spetsiaalselt matkaautoks ümber ehitatud. Uus Caddy ei ole tavaversiooniski veel müügile jõudnud, kuid juba kavandab tootja spetsiaalselt matkamiseks ...

Rally Estonia puhul antakse välja postmark

Rally Estonia puhul antakse välja postmark

Esimest korda Eestis toimuva WRC etapi puhul annab Eesti Post välja WRC Rally Estonia margi ja esimese päeva ümbriku. Mark ilmub ralli esimesel päeval 4. septembril ning alates 30.07 on võimalus marki ja ...

Ralli: Türgi ralli toimub nädal varem

Ralli: Türgi ralli toimub nädal varem

MM-võistluste promootor andis teada, et Türgi ralli toimub varasemalt planeeritust nädala võrra varem ehk siis 18.-20. septembril. Sellega avaneb võimalus anda 2.-4. oktoobril Belgias toimuvale Ypres ...

 
Brabus käis Mercedes GLB põhjalikult üle

Brabus käis Mercedes GLB põhjalikult üle(2)

Brabus lasi oma tuuningusäral paista ka odavamale Mercedese džiibile GLB, mis sai edevama lisatuledega välimuse, kuid siiski ka võimsama mootori. Aluseks võeti Mercedes GLB 250 4Matic, mida kokkuvõttes ...

Sukeldujad leidsid vee alt saladusliku Ferrari

Sukeldujad leidsid vee alt saladusliku Ferrari(1)

Hollandis avastasid sukeldujad ühest kanalist vana Ferrari, mille väljatõmbamisel selgus, et tegu on kunagi ammu varastatud autoga. Amsterdami tuletõrje tegi linna ühes peakanalis sukeldumiskoolitust, kui ...

Lamborghini Huracán: üle võlli tuuning Norrast!

Lamborghini Huracán: üle võlli tuuning Norrast!(1)

Norra tuunija Zyrus ehitas tervenisti süsinikplastist Lamborghini Huracáni, mille võimsus tõsteti 1217 hobujõuni. Skandinaavia tuunijatel on plaanis ehitada vaid 24 sellist Lamborghinit. Aluseks võeti ...

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Algaval nädalavahetusel sõidetakse F1 etapp Silverstone’is, aga erinevates rahvusvahelistes sarjades on võistlustules ka mitu eestlast, nende hulgas Ott Tänak. Lisaks F1 etapile toimuvad Silverstone’is ka ...

F1: Sergio Perez on nakatunud koroonaviirusega

F1: Sergio Perez on nakatunud koroonaviirusega

Racing Point võistkond teatas, et Sergio Perezi koroonaviiruse test osutus positiivseks ja mehhiklane algaval nädalavahetusel toimuval Briti GP-l ei osale. Kogu F1 sarjaga seotud personali testitakse iga ...

Rally Estonia rallipasside müük algab 4. augustil

Rally Estonia rallipasside müük algab 4. augustil(3)

Esmakordselt Eestis toimuva FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapi Rally Estonia rallipasside müük algab teisipäeval, 4. augustil kell 10.00 Rally Estonia kodulehel. Rally Estonia korraldajad jagasid ...