AUTONDUS

Tallinnasse tuleb Ferrari esindussalong

Tallinnasse tuleb Ferrari esindussalong(5)

Ferrari esindaja ning Soome suurim luksusautomüüja Luxury Collection avab augustis Tallinnas Ferrari ja teiste superautode esindussalongi. Ferrari ja ka teiste superautode Luxury Collection esindussalong ...

MOOTORISPORT

Eesti drifti hooaeg jätkus etapiga Laitses

Eesti drifti hooaeg jätkus etapiga Laitses

Nädalavahetusel toimus Laitse RallyParkis kauaoodatud “Jump for Drift”, kus olid kohal Eesti ja Läti paremad sõitjad. Tegemist oli Eesti ja Läti meistrivõistlustega teise etapiga, ning street ja semipro ...

AUTOTÖÖSTUS

Cadillaci elektridžiip Lyriq sai avalikuks

Cadillaci elektridžiip Lyriq sai avalikuks(1)

Cadillac avalikustas oma esimese elektriauto Lyriq, mis põhineb täiesti uuel platvormil ja sõidab tänu mahukale akule ühe laadimisega umbes 500 km. Kuna tegu on General Motorsi spetsiaalselt ...

PROOVISÕIDUD

Mercedes-Benz GLE 400 d Coupé - auto24 proovisõit

Mercedes-Benz GLE 400 d Coupé - auto24 proovisõit(15)

Autoklass, kus BMW X6 on saanud pikalt domineerida, muutub üha populaarsemaks: lisandunud on Audi Q8, Porsche Cayenne Coupe ja ega Mercedeski saa loorberitele puhkama jääda - uus GLE Coupé näeb välja veelgi ...

PÄEVAUUDISED

Elektribussi test Tallinnas: odav sõit ja ühe laadimisega kuni 180 km

Elektribussi test Tallinnas: odav sõit ja ühe laadimisega kuni 180 km(2)

Tallinna Linnatranspordi AS (TLT) testis juunist kuni juuli keskpaigani Tallinnas elektribussi. Elektribuss suutis ühe laadimisega sõita 170 kuni 180 kilomeetrit ning TLT analüüs näitab, et seni ...

LIIKLUS

Suurbritannia kirikud teenivad parkimisega lisaraha

Suurbritannia kirikud teenivad parkimisega lisaraha

Suurbritannia kirikud teenivad kuus kokku üle 20 000 naela (umbes 22 000 eurot) parkimisega. Kirikud võimaldavad kasutada oma parkimiskohti ajal, mil need ei ole kasutuses. Programmiga on liitunud sadakond ...

AUTOPÄEVIK

Autopäevik. Ootamatu purunemine

Autopäevik. Ootamatu purunemine(5)

Toyota vastupidavusele pole mul jätkuvalt etteheiteid ja pealegi tuleb vanema autoga ringi liikudes ikka olla valmis mõningateks ootamatusteks. Pikemate suvesõitude ootuses ja Avensise läbisõitu vaadates ...

Milline on parim idabloki rahvaauto? (16)

Foto: Pille Russi

Kumb on parem, kas Moskvitš-2140 või Trabant? Või on hoopis etem tagamootoriga Škoda 120 L? Kuidas sõidab tilluke Poolas valmistatud Fiat 126p?

Kunagistest Ida-Euroopa rahvaautodest on saanud hinnatud hobisõidukid. Ühiseid jooni leidub teisigi: kõik neli menumudelit käisid läbi ka paariaseisuse, mõni rohkem, teine vähem, kuid müüride langemine Euroopas nii otseses kui ka kaudses tähenduses kahandas nende autode renomeed hetkega. Põhjus ei seisnenud aga vaid tehnilises mahajäämuses võrreldes läänemaailmaga, vaid ka maines, väärtuses, mida need autod sümboliseerisid. Mõttemänge võib harrastada ka teemal, milline neist neljast osutunuks menukaks normaalse turu tingimustes, mitte sotsmaade kroonilise defitsiidi oludes, kus enamikul valikuid ei olnud või oli minimaalselt.

Edasi lugemiseks:

Loe kõiki artikleid

Osta artikkel

Juba ostetud?

KOMMENTAARID

Jaz 17 juuni 2020 9:20 Ebasobiv kommentaar
Kas nüüd 2140 ja Trabanti võrrelda ikka tasub:-)
Kui üldse siis funnfaktorit või muud taolist aga see on muidugi äge ettevõtmine.
Hea meelega prooviks ise nüüd aastate järel need autod järgi küll, sõidetud kunagi nad kõik aga siis ju
kogemust tänapäevase autoga polnud.
Ühel kliendil on 01 originaalkorras, lubas ringile viia ühe väikse teene eest. Kord olime minemas aga siis tuli külm öö ja arvasime et äkki soolati, jätame parem kevadeks. Nüüd ükspäev käisin seal, auto õues, särab-läigib. Ütles et vot nüüd saaks minna aga nii kuradi palav, lähme õhtul:-) No mul õhtu kinni...
Aga vot ükskord, vot siis lähmegi!!!
91
Peeedu 17 juuni 2020 11:03 Ebasobiv kommentaar
Eks taas suhteliselt võimatu ülesanne. Enamus meist pidi vaid nõuka toodangut kasutama ja ka siin tegelikult vaid väike valik. Ning kahes erinevas kaalukategoorias.
Täna mõjutavad arvamust muud nunnu ja fun faktorid. aga omal ajal tuli mõnega neist aastaid kui mitte aastakümneid igapäevaselt koos elada. Ja kindlasti oli oma redel igalpool nagu siin sapakas, mosse, lada, volga.
40
Jaz 17 juuni 2020 13:42 Ebasobiv kommentaar
Üsna adekvaatset infot saaks soomlastelt-brittidelt jne vaba maailma kodanikelt kel oli lääne toodangu kõrval võimalik ka idabloki mõningaid autosid osta. Oli ju neid kes proovisid-kaalusid ja loobusid kuid oli ka neid kes ostsid. Eks põhiargument oli muidugi hind kuid palju oli ka igasugu edasimüüjate müügitrikke et kaupa müüa. Oli ka ju koostetehaseid piiri taga, sealt tulid parema kooste/korrosioonikaitse ja vahel ka parema varustusega autod, nt soomest on isegi konditsioneeriga Lada 05 meile tulnud.
No ja kui peale hinna on veel muid präänikuid siis on autod võrdsemad missiis et üks teisest tehniliselt mahajäänum
00
Peeedu 17 juuni 2020 13:52 Ebasobiv kommentaar
Üldiselt olgugi küll kopeerimisega suutsid sotsid teha täiesti võrdväärseid odavaid RAHVAautosid kuni seitsmekümnendateni ja isegi kaheksakümnendate alguseni. Vahest küll disain oli vanapoolne aga eks lääneski kõik autod polnud disainiimed.
Kvaliteet on iseasi aga eksportmasinad käidi nii tehases kuiga läänes maaletooja poolt üle. Aga esiveo tulek ja muud uuendused tõmbasid vaiba alt.
30
. 17 juuni 2020 17:31 Ebasobiv kommentaar
Eks inimene olegi selline, et ise loob endale iidoleid ja ise nad ka tapab. Kui ära tüdineb. Kunagine sotsmaade kräpp on nüüd hinnas, sest keegi kuskil ütles nii ja teised jooksevad kohe järgi. Varsti hakkame taas Miltonsi teksaseid fännama ja välismaalt värvilist traati tooma. Karhu tossud olid ka vägevad.
24
Aulemb 17 juuni 2020 21:36 Ebasobiv kommentaar
Ja kuhu jäid seekord 2141 ja 09?
40
kukeants 17 juuni 2020 23:56 Ebasobiv kommentaar
Esiveo tulek? Wartburg ja Trabi olid kogu aeg esiveolised. Meeldis Škoda, pehme, hästi kokku pandud ja vaikne. Wartburg oli selline nagu kärtsmürtspauk rohkem, tema 3 sil 2 taktiline oli üsnagi äkilise minekuga.
00
Mihkel Lember 18 juuni 2020 1:14 Ebasobiv kommentaar
Olen vabatahtlikult eelmisel kümnendil olnud Fiat 126p omanik. No väga lustlik auto oli, endal ja teistel kogu aeg nägu naerul - proportsioonide ja tavatuse tõttu. Aga tehniliselt muidugi siuke nirupoolne. Meenub üks agooniline jõulude aegne sõit mööda Eestit, karbuss külmus pidevalt ära ja paaritunnine sõit kujunes kusagil 6tunniseks vist.
Sellegipoolest, kui raha oleks rohkem, et sellist imenikerdist heas korras hoida, siis hea meelega omaks uuesti!
20
Peeedu 18 juuni 2020 10:46 Ebasobiv kommentaar
Esivedu tuli nõukogudemaal tavaautodele alles 08-a. Ehk ikka 10-15 aastat hiljem kui lääne rahvakad üle läksid. Ega me omal ajal neid teisi sotsmaade autosid ka ei näinud.Nii, et nende esiveod olid vaid sõnakõlks.
Aga kapoti all sai tavaline nõukogude inimene lääne kaheksakümnendate rahvaautost veel aru. Oli karbuss ja jagaja mida nõukogude automobilist ikka näppis. Aga pisitasa läks kõiik keeruliseks.
Kui siia Škodasid tekkis siis ikka sai järgi vaadata. ikkagi teistmoodi disain meie tänavapildis. Aga ükskord õnnestus sellise peale hääletada. Armatuurlaud ja kogu sisu niipalju kui esiistmelt nägin oli ikka võrreldes nõuka autodega maru odav.
11
Jaz 18 juuni 2020 13:05 Ebasobiv kommentaar
Skoda omapära oli 4ratta sõltumatu vedrustus, mööda metsateid oli ikka hoopis teine kvaliteet sõita. Minu käes olnud soomest tulnud eksemplaril olid veel tolleaja mõistes suured, 15 tollised rattad all ja need neelasid tee ebatasasusi veel paremini.
Muidu nagu tagaveo ja tagamootoriga autod ikka, talvel peab ees ainult naast+liivakott pagassis (mis siis ka ju ees), erinevalt sarnase ehitusega sapakast oli soojendus ka jahutus hea, oli ta ju vedelikjahutusega. Minu omal oli veel ka haakekonks mis tagamootoriga autol pole väga levinud, vedasin sellega tihti paati ja siin oli tagamootorist kasu, läbivus rannaliival oli pigem 4wd tasemel.
Jutt Skoda 120-st
10
....... 18 juuni 2020 17:14 Ebasobiv kommentaar
Täna nägin militaartrabanti kabrioversioonis. Huvitav riist jah, aga kui mõelda, et ida saksa armee pidi sellistega sõitma, siis ikka väga nõrgalt esinesid.
10
ahhh 20 juuni 2020 0:04 Ebasobiv kommentaar
Esimene Nõukogude esiveoline auto oli LUAZ mida toodeti ka ainult ühe vedava sillaga..
20
Autohuviline 26 juuni 2020 10:32 Ebasobiv kommentaar
Ja-jah, võrrelda Moskvich 2140 ja Trabanti näitab ilmselt mõne mehe erilist "asjatundlikkust". Tuletan siis suurtele "asjatundjatele" meelde, et Trabi on 350 cmm tsiklimootoriga plastkerega, sõna otseses mõttes seebikarp, kuna M2140 on korraliku 1,5 l 55 kW-se mootoriga loom, mis jäi omal ajal alla ainult Zigullile (Volga on teine kategooria). Moskvich2140 on siiski AUTO, kuigi tänaseks loomulikult vananenud (eks ta oli arenenud Euroopa mõistes vananenud juba aastal 1976, mil ta välja tuli). Samas, Trabanti ei saa võrrelda mitte ühegi omaaegse nõukogude autoga, isegi maantemuhk ehk ZAZ965, teeb talle kaugelt ära. Äkki teeks enne mõned elementaarsed asjad endale enne selgeks, kui sellist labidahaltuurat teha ja Trabanti AZLK2140-ga "võrdlema" hakata! Lennunduses võiks siis ju "moosiriiulit" An-2-e samuti JAK-40 võrrelda. Üks vene värk ju puha, järelikult võib võrdusmärgi panna?
00
Peeedu 26 juuni 2020 11:07 Ebasobiv kommentaar
Ärgem unustagem, et see mosselux oli põhiolemuselt ikka kümmekond aastat varem masin. Siis ta täitsa sobis rahvaautode maailmapilti. Kere põhiolemuselt aga või veelgi aastaid juurde panna.
Ka Fiat 124 originaalbaasmootor oli alumise nukkvõlliga ja lihtsalt noriti tehingule uuem ülanukiga mootor juurde. Ilma elava kiirelt pöördesse mineva mootorita poleks Lada olnud sedavõrd Mossest üle.
00
Ohh 26 juuni 2020 11:19 Ebasobiv kommentaar
Tekkis küsimus, kas Autohuviline lugeda oskab?
02
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

EESTIS MÜÜGIL: kaks vähelevinud Volvot

EESTIS MÜÜGIL: kaks vähelevinud Volvot(2)

Portaalis auto24.ee on müügile tulnud kaks Volvot, mida igapäevases liikluses väga sageli ei kohta. Autoleht pole nende sõidukitega ise tutvumas käinud, mistõttu ei oska me nende autode tehnilise seisukorra ...

Ford Kuga pistikuhübriid kipub põlema

Ford Kuga pistikuhübriid kipub põlema

Ford peatas ajutiselt Kuga pistikuhübriidi müügi, sest selle akud võivad üle kuumeneda ja süttida. Kuga pistikübriid jõudis müüki alles mõned kuud tagasi. Probleemid puudutavad Fordi sõnul autosid, mis on ...

Audi esitles S3 uue põlvkonna sedaani ja luukpära

Audi esitles S3 uue põlvkonna sedaani ja luukpära(4)

20 aastat tagasi sisenes Audi sportlike kompaktautode turule mudeliga S3, täna avalikkustati uue S3 sedaani ja luukpära tehnilised näitajad. Autod varustatakse 2liitrise TFSI mootoriga, mille võimsuseks on ...

Eesti drifti hooaeg jätkus etapiga Laitses

Eesti drifti hooaeg jätkus etapiga Laitses

Nädalavahetusel toimus Laitse RallyParkis kauaoodatud “Jump for Drift”, kus olid kohal Eesti ja Läti paremad sõitjad. Tegemist oli Eesti ja Läti meistrivõistlustega teise etapiga, ning street ja semipro ...

Maserati tutvustas uusi tippmudeleid

Maserati tutvustas uusi tippmudeleid

Maserati esitles Levante, Quattroporte ja Ghibli tippversioone ehk Trofeo mudelirivi, mis hiilgab suure võimsuse ja kiirusega. Trofeo versioonid varustatakse Ferrarilt pärit 3,8liitrise bi-turbo V-8 ...

Ford Puma ST tuleb septembris

Ford Puma ST tuleb septembris

Ford andis sotsiaalmeedias teada, et 24. septembril esitletakse Puma kiiremat ja võimsamat versiooni ST. Auto saab kolmesilindrilise 1,5liitrise mootori, mil võimsust 200 hobujõudu ning pöördemomenti 290 ...

Pärnu maanteel Kanama–Ääsmäe lõigul algav taastusremont muudab liiklemist

Pärnu maanteel Kanama–Ääsmäe lõigul algav taastusremont muudab liiklemist

12. augustist kuni 30. oktoobrini tehakse Tallinna–Pärnu–Ikla maanteel km 18,7–27,4 asfaltkatte taastusremonti. Kolmapäeval, 12. augustil suletakse lõigu Tallinna–Pärnu suunal mõlemad sõidurajad kuni 16. ...

 
Balti meistrivõistlused autode ringrajasõidus jätkuvad Pärnus

Balti meistrivõistlused autode ringrajasõidus jätkuvad Pärnus

Põhjamaade moodsaim ringrada auto24ring võõrustab 14.-16. augustil taaskord Balti meistrivõistlusi autode ringrajasõidus (BaTCC), tuues Pärnusse kokku kolme Balti riigi ja Soome paremad võidusõitjad. Pärnu ...

Le Mans’i 24-tunni sõit toimub publikuta

Le Mans’i 24-tunni sõit toimub publikuta

Sportautode Le Mans’i 24-tunni sõit toimub tänavu tühjade tribüünide ees. Septembrisse edasi lükatud Le Mans’i 24-tunni sõidu korraldajad otsustasid võistluse läbi viia ilma publikuta, kuigi veel juunis oli ...

Suurbritannia kirikud teenivad parkimisega lisaraha

Suurbritannia kirikud teenivad parkimisega lisaraha

Suurbritannia kirikud teenivad kuus kokku üle 20 000 naela (umbes 22 000 eurot) parkimisega. Kirikud võimaldavad kasutada oma parkimiskohti ajal, mil need ei ole kasutuses. Programmiga on liitunud sadakond ...

Päeva leiud. Kolm retrostiilis autot

Päeva leiud. Kolm retrostiilis autot

Mõnigi autotootja on valmistanud retrostiilis sõidukeid, kus tänapäevased omadused kohtuvad varasema aja stiiliga. Kasutatuna on müügil neid päris palju, toome kolm näidet. 1900 euro eest on võimalik ...

VIDEO. 125 aastat 50 sekundiga

VIDEO. 125 aastat 50 sekundiga

Škodal valmis lühifilm tosinast olulisest mudelist margi 125-aastases ajaloos. Sõidukite valik algab L&K Voiturette A-ga 1905. aastast ja lõpeb elektriauto Enyaq IV-ga. Üles astuvad veel Superb ...

Bentley Continental GT mudel maksab ligi 7700 eurot

Bentley Continental GT mudel maksab ligi 7700 eurot(1)

Bentley pakub uuest Continental GT-st kolmes mõõtkavas mudelit, neist kalleim maksab 6995 naela (umbes 7700 eurot). Kalleim mudel on mõõtkavas 1:8 ja valmistatud käsitsi rohkem kui 1000 detailist. Ühe ...

Uus automark - Ioniq

Uus automark - Ioniq

Kui seni oli Ioniq Hyundail kasutusel mudelinimetusena, siis tulevikus koondatakse elektriautod sama nimega margi alla. Hyundai plaanib Ioniqu margi all tuua lähema nelja aasta jooksul välja kolm ...

 
FOTOD. Piirojal jätkusid rallikrossi Eesti meistrivõistlused

FOTOD. Piirojal jätkusid rallikrossi Eesti meistrivõistlused

Põltsamaa lähedal Piiroja rajal sõideti rallikrossi Eesti meistrivõistluste kolmas etapp. Klassivõidud saavutasid: Martin Juga (Junior 1600), Arvo Kask (SuperCar), Timo Laapotti (Crosskart Xtreme), Janno ...

Antonio Felix da Costa kindlustas elektrivormelite meistritiitli

Antonio Felix da Costa kindlustas elektrivormelite meistritiitli

Laupäeval ja pühapäeval sõidetud järjekordsete etappidega Berliinis kindlustas Antonio Felix da Costa tänavuse Formula E sarja meistritiitli. Tempelhofi lennuväljal sõidetud sarja kaheksanda etapi võitis ...

Kia XCeed PHEV - auto24 proovisõit

Kia XCeed PHEV - auto24 proovisõit(5)

Kia XCeed PHEV on üks selline auto, mis peaks olema tänapäevasele autoostjale igati meelepärane - see on moodsa linnadziibiliku välimusega ning seda hübriidi on võimalik ka kodus pistikust laadida ning oma ...

F1: Max Verstappen katkestas Mercedese võitudeseeria

F1: Max Verstappen katkestas Mercedese võitudeseeria

Max Verstappen võitis Silverstone’i ringrajal sõidetud 70. aastapäeva GP edestades Mercedese sõitjaid Lewis Hamiltoni ja Valtteri Bottast. Parimalt stardipositsioonilt alustanud Bottas haaras stardist ...

F1: Bottas edestas kvalifikatsioonis Hamiltoni

F1: Bottas edestas kvalifikatsioonis Hamiltoni(1)

Silverstone’i ringrajal sõidetava F1 70. aastapäeva GP kvalifikatsioonis sõitis parima ringiaja välja Valtteri Bottas. Soomlane edestas tiimikaaslast Lewis Hamiltoni 0,063 sekundiga. Kolmanda kohaga ...

F1: Hamilton ja Bottas olid vabatreeningute kiireimad

F1: Hamilton ja Bottas olid vabatreeningute kiireimad

Silverstone’i ringrajal teist nädalavahetust järjest toimuva F1 etapi reedese päeva vabatreeninguid valitsesid Mercedese sõitjad. Ennelõunasel sessioonil edestas Valtteri Bottas napilt Lewis Hamiltoni, aga ...

FOTOD. „Sofie“ lugu: maailma vanim Volkswagen Transporter sai 70aastaseks

FOTOD. „Sofie“ lugu: maailma vanim Volkswagen Transporter sai 70aastaseks

Üleeile tähistas oma 70. sünnipäeva maailma vanim säilinud Volkswagen T1 Transporter „Sofie“, mis veedab üpriski aktiivseid vanaduspäevi Volkswageni enda autokollektsioonis. Volkswagen T1 tootmine läks ...

 
VIDEO. Mees ehitas 17 aastat keldris Lamborghinit. Aga müüs selle ikkagi maha

VIDEO. Mees ehitas 17 aastat keldris Lamborghinit. Aga müüs selle ikkagi maha

Üks ameeriklane ehitas endale 17 aastat Lamborghinit, kusjuures auto kätte saamiseks keldrist tuli osa maja maha lõhkuda. Lapsest saadik Lamborghini Countachi fännanud ameeriklane asus oma keldris tööle ...

Tallinnasse tuleb Ferrari esindussalong

Tallinnasse tuleb Ferrari esindussalong(5)

Ferrari esindaja ning Soome suurim luksusautomüüja Luxury Collection avab augustis Tallinnas Ferrari ja teiste superautode esindussalongi. Ferrari ja ka teiste superautode Luxury Collection esindussalong ...

Päeva leiud. Harjumaal pandi kaks superautot korraga müüki

Päeva leiud. Harjumaal pandi kaks superautot korraga müüki

Äsja pandi Harjumaal müügile 2015. aasta Audi R8 (610 hj) ja sama vana McLaren 650S (650 hj), kusjuures mõlemit müüb sama müüja. Tegu on tippklassi superautodega, mis on tänaseski mõttes väga-väga kiired. ...

Cadillaci elektridžiip Lyriq sai avalikuks

Cadillaci elektridžiip Lyriq sai avalikuks(1)

Cadillac avalikustas oma esimese elektriauto Lyriq, mis põhineb täiesti uuel platvormil ja sõidab tänu mahukale akule ühe laadimisega umbes 500 km. Kuna tegu on General Motorsi spetsiaalselt ...

VIDEO. Autooksjonid taasalustavad: üheksa miljoniautot korraga!

VIDEO. Autooksjonid taasalustavad: üheksa miljoniautot korraga!

Septembri alguses peetakse Suurbritannias kevadel ära jäetud autooksjon, kuhu pannakse vaid 15 autot. Tegu on automaailma koorekihiga, sest üheksale neist oodatakse miljonihinda. Seejuures pole jutt ...

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Algaval nädalavahetusel kihutavad F1 autod teist korda järjest Silverstone’ ringrajal, kus sõidetakse F1 sarja 70. aastapäeva nime kandev Grand Prix. Lewis Hamilton juhib nelja etapi järel MM-sarja 88 ...

Antonio Felix da Costa astus sammu lähemale tiitlivõidule

Antonio Felix da Costa astus sammu lähemale tiitlivõidule

Antonio Felix da Costa võitis teise Berliinis sõidetud elektrivormelite etapi ja kasvatas tublisti oma edumaad punktitabelis. DS Techeetah võistkonna sõitja da Costa oli taas kiireim ka kvalifikatsioonis ...

 
F1: Mercedes pikendas lepingut Valtteri Bottasega

F1: Mercedes pikendas lepingut Valtteri Bottasega(4)

Mercedese F1 tiim pikendas lepingut Valtteri Bottasega aasta võrra ja seega jätkab soomlane võistkonnas vähemalt kuni 2021. aasta lõpuni. Valtteri Bottas on sõitnud Mercedese tiimis alates 2017. aastast ja ...

Päeva leiud: just müügile tulnud kiire lahtine auto

Päeva leiud: just müügile tulnud kiire lahtine auto

Tea, kas lahtiste autode omanikud mõtlevad juba sügisele, aga igal juhul on viimastel päevadel järjest müügile tulnud kabriolette ja rodstereid, mis mitmel puhul on mõeldud ka kiiremaks sõiduks.  ...

Elektribussi test Tallinnas: odav sõit ja ühe laadimisega kuni 180 km

Elektribussi test Tallinnas: odav sõit ja ühe laadimisega kuni 180 km(2)

Tallinna Linnatranspordi AS (TLT) testis juunist kuni juuli keskpaigani Tallinnas elektribussi. Elektribuss suutis ühe laadimisega sõita 170 kuni 180 kilomeetrit ning TLT analüüs näitab, et seni ...

Uute sõiduautode müük kosub jätkuvalt

Uute sõiduautode müük kosub jätkuvalt

Eesti uute sõiduautode turg jätkab koroonaviiruse pandeemiast tingitud madalseisust kosumist ja juulis müüdi uusi sõiduautosid juba üle kahe tuhande, teatas Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit. ...

Bentley tahab elektriautonduses revolutsiooni teha

Bentley tahab elektriautonduses revolutsiooni teha (3)

Bentley soovib kolme aastaga välja arendada uued keskkonnasõbralikud elektrimootorid. OCTOPUS nime kandva arendusprogrammi eesmärgiks on luua haruldasi metalle mitte kasutav jõuallikas, mis oleks täies ...

FOTOD. Gordon Murray T.50: superauto hinnaga 3,15 miljonit eurot

FOTOD. Gordon Murray T.50: superauto hinnaga 3,15 miljonit eurot(1)

Legendaarse McLaren F1 järglane on hullumeelsete näitajatega ja hullumeelselt kallis auto. Kokku tehakse vaid 100 T.50 ja vaatamata kolme miljonit eurot ületavale hinnasildile on enamik autodest juba müüdud. ...

Kia Stonic muutub mudelivärskendusega poolhübriidiks

Kia Stonic muutub mudelivärskendusega poolhübriidiks

Stonicu EcoDynamics+ nime kandev poolhübriid-tehnoloogia kasutab üheliitrist kolmesilindrilist bensiinimootorit ja 48-voldist startergeneraatorit. Viimane võimaldab mootoril rohkemates olukordades välja ...

 
Elektrivormelite etapi võitis punktitabeli liider da Costa

Elektrivormelite etapi võitis punktitabeli liider da Costa

Antonio Felix da Costa saavutas esikoha Formula E sarja kuuendal etapil, mis oli esimene kuuest Berliinis toimuvast võistlusest. DS Techeetah võistkonna sõitjad da Costa ja Jean-Eric Vergne alustasid ...

Terviseamet Lõuna-Eesti Ralli toimumisele piiranguid ei sea

Terviseamet Lõuna-Eesti Ralli toimumisele piiranguid ei sea

22.-23. augustil sõidetava Eesti Meistrivõistluste 2. etapi korraldusmeeskond kinnitab, et 18. RedGrey Team Lõuna-Eesti Ralli toimumine on planeeritud täies mahus ja hetkeseisuga ühegi ametkonna poolt ralli ...

Elektrivormelite sarjas tehakse täna algust Berliini etappidega

Elektrivormelite sarjas tehakse täna algust Berliini etappidega

FIA Formula E sarja kuues hooaeg, mis jäi koroonaviiruse pandeemia tõttu pooleli, lõpetatakse kuue etapiga Berliinis. Elektrivormelite sarja hooajast jõuti läbi viia viis etappi ning Tempelhofi lennuväljal ...

Vedrustuse tõstmine: mõtle hästi läbi, miks ja kuidas

Vedrustuse tõstmine: mõtle hästi läbi, miks ja kuidas

Maastikuauto kõrgemaks tõstmine tagab parema läbivuse, aga oskamatu ümberehitus võib selle ka täiesti ära rikkuda. Kui tekib soov autot tõsta, võiks esimene küsimus olla, kas seda on päriselt vaja või saab ...

„Teine“ Cayenne – vastupidav, aga mõni häda siiski on

„Teine“ Cayenne – vastupidav, aga mõni häda siiski on

Uuena hinnati Porsche Cayenne’i omasuguste seas üheks paremaks kui mitte kõige etemaks. Nüüd võib raporteerida, et ka töökindlus on korralik. 2010. aastaks ehk teise põlvkonna Cayenne’i – tehasekoodiga 958 ...

Juubelisõit legendiga

Juubelisõit legendiga

Range Rover tähistab tänavu 50. sünnipäeva. Suhtumaks juubilari sobiliku aupaklikkusega, ei kamandanud me teda maastikule, vaid kulgesime mööda erisuguseid teid. Ja auto üllatas meid. Asi ei ole selles, kas ...

Aasia köök. Testis Honda CR-V, Hyundai Tucson, Mazda CX-5 ja Subaru Forester

Aasia köök. Testis Honda CR-V, Hyundai Tucson, Mazda CX-5 ja Subaru Forester(19)

Kompaktsete linnadžiipide menüüst leiab tohutu laia valiku. Võrdlustesti saab korraldada ainuüksi Jaapani ja Korea autodega – aga ka siis ei mahu kõik ühte testi. Seekord on teemaks Aasia köök ehk neli ...

 
Vana nimi, aga hoopis teistsugune auto

Vana nimi, aga hoopis teistsugune auto

Uue põlvkonna Land Rover Defenderis on spartalikkus asendunud luksusega. Land Rover Defenderi uus põlvkond meenutab hoopis rohkem margi teisi praeguseid mudeleid kui vana Defenderit. Iseenesest on see ...

Žiguliga isamaal: Retked Peipsi ääres ja Lõuna-Eestis

Žiguliga isamaal: Retked Peipsi ääres ja Lõuna-Eestis

Eestimaa avastustuur viis meid kokku puukujuritega ja tsiklimeestega, kes sõidavad vaid ühel rattal. Erilise kogemuse pakkus aga Setumaa. Jätsime Narva ja Ida-Virumaa industriaalse piirkonna seljataha ning ...

Mercedes-Benz GLE 400 d Coupé - auto24 proovisõit

Mercedes-Benz GLE 400 d Coupé - auto24 proovisõit(15)

Autoklass, kus BMW X6 on saanud pikalt domineerida, muutub üha populaarsemaks: lisandunud on Audi Q8, Porsche Cayenne Coupe ja ega Mercedeski saa loorberitele puhkama jääda - uus GLE Coupé näeb välja veelgi ...

Tulevased youngtimer’id: Veokimaailma Corvette

Tulevased youngtimer’id: Veokimaailma Corvette

Autokontsernid teevad harva hulljulgeid otsuseid, mille tulemusel lipsab tootmisse auto­sid, mis halli loogika järgi pidanuks jääma näitusesaali. Chevrolet SSR on kindlasti üks hulljulgemaid, mis eales ...

Tühja rehviga võiduka lõpuni

Tühja rehviga võiduka lõpuni

Briti GP viimased ringid kujunesid purunenud rehvide tõttu eriti dramaatiliseks, ka võidu pälvinud Lewis Hamilton ületas finišijoone tühjeneva rehviga. Mercedes näitas taas ülekaalukat kiirust juba ...

Lugeja küsib: Mis on vahet Ameerika ja Euroopa versioonil? 

Lugeja küsib: Mis on vahet Ameerika ja Euroopa versioonil? 

Paljusid autosid on müüdud nii Euroopasse kui ka Ameerikasse. Viimaseid tuuakse siia kasutatuna päris palju, nt Cadillacid, Ford Mustangid, Lexused, Infinitid. Mis neil peale tulede ja raadio sageduste veel ...

Autopäevik. Ootamatu purunemine

Autopäevik. Ootamatu purunemine(5)

Toyota vastupidavusele pole mul jätkuvalt etteheiteid ja pealegi tuleb vanema autoga ringi liikudes ikka olla valmis mõningateks ootamatusteks. Pikemate suvesõitude ootuses ja Avensise läbisõitu vaadates ...

 
Kolumn. Ots: Eksootilisest Soomest tumehelbekesteni

Kolumn. Ots: Eksootilisest Soomest tumehelbekesteni(5)

Veetsin tänavu eriti eksootilise puhkuse, mis koroonajärgsel ajastul tähendas autoreisi Soome. 1150 kilomeetrit ja viis päeva, et nii endal kui ka päkapikkudel jaguks aega ka puhkamiseks, autojuhil kas või ...