AUTONDUS

Taycan Turbo sõideti 24 km-ga mahakandmisele

Taycan Turbo sõideti 24 km-ga mahakandmisele(6)

USA avariiliste autode oksjoniportaalis on müügil katkine Porsche Taycan Turbo – läbisõiduga kõigest 24 km. Sisuliselt on tegu tuttuue elektriautoga, mille hodomeeter näitab 15 miili (24 km). Uuena enam kui ...

MOOTORISPORT

Eesti autospordi suvise hooaja avab superkrossi etapp, mida saab vaadata otseülekandes

Eesti autospordi suvise hooaja avab superkrossi etapp, mida saab vaadata otseülekandes

Koroonapandeemiast tingitud piirangute leevendumise järel avab Eesti autospordi suvise hooaja superkrossi karikavõistluste etapp Milworksi auhindadele. Lisaks superkrossi KV kolmandale etapile toimub ...

AUTOTÖÖSTUS

McLarenil vesi ahjus

McLarenil vesi ahjus

Koroonakriis on andnud väga valusa laksu sportautosid valmistavale ning F1 meeskonda pidavale McLarenile. Rahapuudus on paisunud nii suureks, et firma on valmis umbes 310 miljoni euro eest pantima ettevõtte ...

PROOVISÕIDUD

Kiirusekummardajate elektriline varjupaik

Kiirusekummardajate elektriline varjupaik(4)

„Noh, palju see siis sõidab ka,“ uuris üks härra, kui Porsche Taycaniga kohvipeatuse tegin. Vastasin, et ei hakka Eesti teedel parem proovima. Vaatas imelikult ja lahkus diislilõginal. Mõtted uitasid selja ...

PÄEVAUUDISED

Tallinna tänavatel näeb täna vanasõidukeid

Tallinna tänavatel näeb täna vanasõidukeid

Täna õhtul on Tallinnas liiklejatel erakordselt suur võimalus näha sõitmas vanasõidukeid. Koroonaviirusest tingituna näitust ega muud kogunemist ei toimu, küll aga toovad vanatehnikasõbrad oma autod ja ...

LIIKLUS

2022. aastal saab Tallinna ja Mäo vahel sõita täispikkuses neljarajalisel teel

2022. aastal saab Tallinna ja Mäo vahel sõita täispikkuses neljarajalisel teel(9)

20. mail allkirjastasid Maanteeamet ja konsortsium GRK Infra AS ning GRK Infra Oy ehituslepingu Tallinna-Tartu maantee Võõbu–Mäo neljarajalise lõigu ehituseks. Lepingu kogumaksumuseks on 58,7 miljonit eurot ...

AUTOPÄEVIK

Autopäevik. Unistus, mida polnudki

Autopäevik. Unistus, mida polnudki(2)

Mäletan selgesti oma lapsepõlveunistusi. Peaaegu alati oli nende keskmes auto ja kindlasti olin alati selle roolis mina ise. Sama selgelt mäletan esimese päris oma auto ostmist. Üks minu soovinimekirja ...

Moodne ja mugav, aga „lastehaigustega“ C-klass (20)

2014. aastal esitletud C-klassi disain on väga sarnane E- ja S-klassi omaga. Ka pakutakse sellele varustust, mis varem kuulus vaid luksusklassi. Foto: Pille Russi

Mercedes-Benz C-klass näitas oma klassis palju uuenduslikku, kuid moodne tehnika tõi kaasa ka muresid.

2014. aastal esitletud ning praegugi uuena müügil olev Mercedes-Benz C-klass (W205) on järelturul populaarne: müügil on üle 100 auto! Suurem jagu neist on diiselmootoriga nagu paljud teised Mercedese mudelid ja diiselmudeleid müüakse ka odavamalt. Kui kõige odavama bensiini-C saab praegu kätte 19 000 euroga, siis suurema läbisõiduga C 180d ja C 200d maksavad 13 000 – 14 000 eurot.

Edasi lugemiseks:

Loe kõiki artikleid

Osta artikkel

Juba ostetud?

KOMMENTAARID

R 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Olen mõelnud kas see, et luksusautodele ainult diislit pakutakse enamasti on tingitud sellest, et diisel pakub raskele autole mõistlikku kütusenäitajat ja kõik võtavadki uuena diisli.
Või kas tõesti kõik kardavad diislit ja sellest mitu tuhat odavam hind. :)
00
Ruutu 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Sama mõte et kui x5 uuena osta on siis ka diisel odavam.

Ja bensiin kallim.
Bensukal ka juba 2 turbot jne.
Küttekulu vahe on ala 2 liitrit sajale diisli kasuks.
Aga nüüd ka konks.
Bensiin on alati kallimana võimsam ja kiirem.
Ehk bensukal ostis omalajal see kes hindas sujuvust mitte tõmblevat väändemomenti.
Kindlasti on bensiini mootor x5 näitel preemiumim kui mingi diisel plönn.
64
niizama 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
C 180 bens on 1000 eurot odavam kui C 200 D. Peab tunnistama, et võrreldes näiteks VAG-i diisel bens hinnavahet on Mersul see küll väga väike. Ime ka, et uuena kõik diislit ei võta. Samas uuena 40k sellise plangu versiooni eest välja käia on arulage. Selle raha eest saab kellade ja viledega L&K Superbi mille istmed on juba täisnahast ja ventileeritavad, mitte termantiinist nagu Mersul. Lisaks ka suuruse ja mugavuse vahe kaldub Superbi poole mis on oma olemuselt kuskil C ja E klassi vahel pigem. Seega minuarust C klass ei ole Eestis uute autode hinnas eriti just konkurentsivõimeline.

Saksamaal kus uue C Mersu hind on algab: 34000 pealt ja näiteks Passati baashind blank 1.5TSI 32000€ (VW ongi Saksas tunduvalt kallim kui Eestis). Sellisel juhul on C klassi ostuargument pisut teine, sest teised D segmendi autod on sisuliselt samas hinnaskaalas. C klassil on aga baasvarustus pisut parem.

Eesti mõistes aga ma ei näe C klassil hinna ja kauba suhtena mingit võimalust näiteks Superbi või Passati vastu. Igas parameetris on sama raha eest võetud C klass hädisem. Rahakoti peale peab lihtsalt vihane olema või mingi kaubamärgi hull. Meil on Škoda ja Volks päris soodsad. Škoda eriti soodne aga see kohalik madal baashind on tulnud ka varustuse päris ära nullimisest.
13
Kikerikii 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Ja kes nüüd tuleb siia kiruma, et superb ja passat ja VAG on paha, siis alati on võimalik endale mõni pilusilm kaissu soetada ning seda hellalt silitada.
Naabrimehel on GL mersu. Suur, äge, kallis, valge. Naabrinaisel on B mersu. Väiksem, äge, kallis, valge. Mõlema uks teeb sulgemisel plönn-plönn. Odav plekikolin. Mõlemad suheliselt väikse aastaga, uuena eestist, esimesed omanikud ... väga veider nn. preemiumklassi kohta. Minu ford sellist häält teha ei suuda. Aga mida ka mina tean, mul on ju Ford.
23
wigur 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Käisin proovisõitu tegemas järjest nii selle W205 mersu kui praeguse Superbiga ja no sõidumugavuse osas ei kannata Superb kriitikat. W205 on peajagu sellest üle. Sujuvus, vaikus, vibratsioonide puudumine, ergonoomika - kõik Mersul parem. Aga eks igale oma.
122
to wigur 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Autode müratase on subjektiivne. Mõnel autol häirib mootorihääl rohkem, sest auto on muidu vaiksem. Siis peab vandersell kes sellega sõidab sellist autot vaiksemaks kus mõnus veermiku kõmin summutab mootori.

Keda huvitab reaalselt mõõdetud müratase siis võib vaadata ka siit:

https://www.auto-decibel-db.com/index_kmh.html
21
Indrek 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Äkki on hinnavahe tingitud ikka läbisõitude erinevusest .Kas 50000 või 200000 on ju vaks vahet ,mõni muidugi ütleb ,et mersu sõidab pool milli ilma muredeta mis seal vahet palju enne sõitnud.Tehke lahti mnt ja lkf ja te saate aru miks kõige odavam auto on sellise hinnaga.Auto aastast 18 Eestis ,sõitnud pea polegi aga liikluskindlustus juhtum ikka olemas Kui juba sellise lihtpäringuga saab üpris palju teada siis palju saab veel põhjalikumal torkimisel.Ka pisut edasi täpselt samasugune räim mnt andmetel 250000 läbisõitu ,ülevaatuseid tehakse aga kilomeetreid ei kogune.
Kindlasti nende hulgas ka ausaid autosid aga nende väljaselekteerimine on korralik ettevõtmine,kõige pealt paberil ja siis füüsiliselt veel.
Enamus ju nendest autodest ,sama kehtib ka BMW ja Audi kohta, tassitakse kuskilt sisse ,Eestis ju müüakse selliseid autosid näpuotsatäis ja üritatakse šamaanitada ,et ratsa rikkaks saada.
Vaba maa, vabad valikud ikka teine tera kui maja ette pargitud Mersu mitte mingi X rahvaauto.
10
niizamale 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Eestis algab C-klassi hind 32K
00
??? 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Ma ei mõista? Kui on uue auto artikkel, siis te räägite kui hea auto saab kasutatult ja kui kasutatud auto artikkel siis vastupidi. Vaatame nüüd meie tänavatel liikuvaid autosid, päris palju on liikvel nii Passateid, Superbe kui ka C klassi. Millegipärast on just palju kasutatuna müügis esimest kahte. Ja enamasti on nende hinnad ka rämedalt kukkunud, võiks isegi öelda et üle poole. Nüüd kui see Passat ja Superb on nii hea auto siis miks see järelturul hinda ei hoia ja miks neid nii palju müügis?
21
to ??? 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Ei saa su küsimusest aru? Kõige odavam 3 põlvkonna 2015 aasta Superb on 11 899 euri auto24-s. Kõige odavam 2015 aasta C klass (W205) on 10000 euri. Arvestades mis hinnast hakkasid 3 põlvkonna Superbid siis võib öelda, et finantskadu on tõenäoliselt tunduvalt väiksem. Kasutatud autode turg on keeruline kuna autod on erinevas seisukorras ja tegelikult ei saagi odavamaid isendeid aluseks võtta. Reaalsuses ilmselt vähe korralikema isendite puhul on need hinnad C Mersu vs Superb enam vähem samas klassis. Aga uuena odavate Superbide osakaal on suurem ja seega võib ikkagi öelda, et kaotab Superbi ostes vähem raha kui C Mersut ostes.
61
Hinnast 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Mida kallim auto seda suurem on kukkumine. Hinda hoiavad üksikud autod(mudelid).
Skoda jääb skodaks ehk odavautoks. Võta mistahes mootori või varustusega. Neid ongi normaalne osta alghinna kandist.
C mersu puhul sama seis. Lihtsalt algpunkt on tunduvalt kõrgemal(aga amg pakett ei tee sellest amg jne). Seega on alghinnaga c klass parem auto omadustelt kui kõige kallim octavia/superb.
Selle “kõik lisad” auto tänapäeval on sama nagu 20 aastat tagasi pop tuunimine, kus pärast autot müüs selle lisaväärtus oli 0 ringis.
40
niizama 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Ei tea mis loogikaga mõni vend mõtleb. Mina olen lugenud kümneid teste ja pole veel ühtegi testi kus C klass oleks Superbile või Passatile ära pannud.

Näiteks Autobild Passat vs C klass: Passat parem.

https://www.autobild.de/artikel/vw-passat-mercedes-c-klasse-kombi-vergleich-5599595.html

Üldiselt kipuvad Sakslased Superbi ja Passatit E klassiga võrdlema, sest C klassist ei ole vastast. C klassist pole kahjuks neile vastast kuna hinna ja kauba suhe ei ole paigas.

Autozeitung
Passat vs E klass. Passat parem.
https://www.autozeitung.de/mercedes-e-klasse-200-vw-passat-1-8-tsi-129760.html

Autobild Superb vs E klass: Autobild leidis, et E klass parem.
https://www.autobild.de/artikel/mercedes-e-klasse-skoda-superb-test-8989343.html


52
wigur 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Asi lihtne. Alates B-piilarist pole C-klassil Passatile ja Superbile vastast. Kui aga praktilisus ja ruumikus pole tähtsad siis ülejäänud näitajate poolt kisub asi vastupidiseks. "Hinnast" räägib õiget juttu autode alghind paneb paika millega tegemist on. Nahkiste pole see mis autot muudab. Isegi kui nahkiste panna kasvõi Octaviale kasvõi samast nahast kui preimumautol siis ei saa sellest auto paremaks. Ehk loeb ikkagi alghinna tase mis paneb auto paika. Viimistlus rafineeritus ja muu säärane. Aga jah kui vaja ruumikust ja praktilisust siis on teiseed autod.
41
R8 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Väga hästi öeldud, Wigur!
11
JsK 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Kas endal muidu mõtlemist ja maitseeelistust pole, kui mingeid etteantud testide järgi oma elu seada? Testid ei ole absoluudid, et sellejärgi joondudes paika loksub üldtuntud arusaamad täiuslikkusest. Testid, mille läbiviijateks on inimesed on manipuleeritavad, "emotsiooniliselt äraostetavad". Jah, mingid ühised eelistused ja loogikad võivad praktikas välja kujuneda kogemuste baasil, sellega olen nõus, kuid raiuda, nagu mingit fakti ja tõemonopoli, on ilmselgelt liiast.
12
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

Porsche Taycan Turbo - auto24 proovisõit

Porsche Taycan Turbo - auto24 proovisõit(10)

Porsche tulihingelistel fännidel on põhjust taas häirekella lüüa - Porsche on astunud veel ühe sammu edasi pistikuhübriididest ning toonud turule täiselektrilise Taycani. Aga kuivõrd Porsche suudab olla üks ...

FOTOD. Kas uus koledusrekord?

FOTOD. Kas uus koledusrekord?

Briti kerg- ja komposiitmaterjalide tootja Mulholland lõi mõni aeg tagasi kampa TVRi eksdisainer Damian Mctaggartiga ning sai nüüd tootmisküpseks kahekohalise sportkupee Mulholland Legend 480, millele ...

FOTOD ja VIDEO. Kõva kihutamine suvehooaja avanud superkrossil

FOTOD ja VIDEO. Kõva kihutamine suvehooaja avanud superkrossil

Eesti suvise autospordihooaja avas superkrossi karikavõistluste kolmas etapp Milworksi karikatele LaitseRallyPark´is. Superfinaal võitis Erki Külvi Tanel Raudsepa ja Margus Suigusaare ees. Klassides võitsid ...

Suured mootorid tulevad tagasi!

Suured mootorid tulevad tagasi!(2)

Euroopa Liidu peatset uut, maailma kõige karmimat heitmenormi (EU7, nn Euro7) ei õnnestu täita muidu, kui võttes kasutusele praegusest vähem forsseeritud ja suurema töömahuga mootorid, kinnitas Porsche 911 ...

MV Agusta: kas 208 hj on piisav?

MV Agusta: kas 208 hj on piisav?

Pisikese mootorrattatootja MV Agusta tige tänavatsikkel Rush 1000 pakub midagi nii silmale kui ka hingele. Superbaigi- ja kiirendusmaailmast indu saanuna kujustati tagarattale õhutakistust vähendav ...

MAZi elektribuss: nii suuri aknaid pole kellelegi!

MAZi elektribuss: nii suuri aknaid pole kellelegi!

Ajaga peab sammu ka Valgevene veoki- ja bussitootja MAZ, kel valmis esimene elektriline linnaliinibuss 303E10. Madalapõhjalist 12,4 meetrit pikka bussi käitab ZFi 300 kW elektrimootor, mis saab toite ...

F1: Valtteri Bottas võib siirduda Renault’ tiimi

F1: Valtteri Bottas võib siirduda Renault’ tiimi

Soome ja Saksa meedia andmetel peavad Valtteri Bottase taustajõud läbirääkimisi Renault’ võistkonnaga. Soomlase leping Mercedesega saab käesoleva aasta lõpus läbi ja väidetavalt on Mercedes palkamas Lewis ...

 
F1: Tiimid jõudsid kokkuleppele eelarvepiirangutes

F1: Tiimid jõudsid kokkuleppele eelarvepiirangutes

Eelmise nädala lõpus toimunud e-hääletusel jõudsid FIA ja F1 võistkonnad kokkuleppele järgmisest aastast jõustuvates eelarvepiirangutes. Algselt oli plaanis järgmisest aastast alates kehtestada piiranguks ...

F1: Virtuaalne Monaco GP lõppes George Russelli võiduga

F1: Virtuaalne Monaco GP lõppes George Russelli võiduga

Pühapäeval toimunud virtuaalse Monaco Grand Prix võitis ülekaalukalt Williamsi võistkonna sõitja George Russell. Teiselt stardikohalt alustanud Russell möödus juba esimeses kurvis kvalifikatsiooni võitnud ...

Elektrivormelite virtuaalsarjas jätkab liidrina Pascal Wehrein

Elektrivormelite virtuaalsarjas jätkab liidrina Pascal Wehrein

Elektrivormelite virtuaalsarja kuues etapp sõideti Berliinis ja pingeliselt heitlusest esikoha pärast väljus võidukalt Oliver Rowland. Kvalifikatsiooni võitnud Stoffel Vandoorne (Mercedes) ja tema kõrvalt ...

Ralli: MM-sari võib ilma jääda veel kahest etapist

Ralli: MM-sari võib ilma jääda veel kahest etapist

Portaali Motorsport.com andmetel võivad MM-võistlustel tänavu ära jääda veel kaks etappi, Uus-Meremaa ja Jaapani rallid. Autotootjate suurte majanduslike raskuste tõttu praeguses olukorras on tiimid ...

Ralli: M-Sport töötab aktiivselt 2022. aasta auto kallal

Ralli: M-Sport töötab aktiivselt 2022. aasta auto kallal

M-Sporti tiimijuht Richard Milleneri sõnul püsib nende 2022. aasta reeglitele vastava WRC auto konstrueerimine hoolimata suure osa personali sundpuhkustest igati graafikus. „Töötame uue WRC auto kallal ...

F1: Suurbritannia valitsus ei tee karantiinireeglites MM-sarjale erandit

F1: Suurbritannia valitsus ei tee karantiinireeglites MM-sarjale erandit

Suurbritannia valitsuse poolt kehtestatud 14-päevane karantiin riiki saabujatele on seadnud küsimärgi alla Briti GP toimumise. MM-võistluste korraldajad ja Silverstone’i ringrada pidasid Suurbritannia ...

Eestis müügil: uskumatult „soodsad“ superautod

Eestis müügil: uskumatult „soodsad“ superautod(17)

„Soodne“ tähendab erinevatele inimestele erinevat asja, kuid soodsaks võib nimetada ka autot, mis maksab palju-palju vähem kui ta maksis uuena. Kõnealune „soodsate“ luksusautode kolmik kuulus uuena 200 000 ...

 
Hainov Uran: saladuslik 16liitrise mootoriga vene džiip

Hainov Uran: saladuslik 16liitrise mootoriga vene džiip(8)

Venemaal valmis millalgi aastaid tagasi 16liitrise mootoriga hiiglaslik maastikuauto Hainov Uran, mille fotod hakkasid internetis laiemalt levima alles neil nädalatel. Tumeroheline hiiglane võis sündida ...

Kas tuleb üle-euroopaline autode ostutoetus?

Kas tuleb üle-euroopaline autode ostutoetus?(2)

Euroopa suurtes tööstusriikides arutatud riiklikud toetusskeemid võivad päädida hoopis üle-euroopalise uute autode ostutoetusega. Saksamaal on nädalaid diskuteeritud riikliku ostutoetuse teemal, mis tõmbaks ...

Tuuning aitas Trackhawki „ümmarguse“ 888 hobujõuni

Tuuning aitas Trackhawki „ümmarguse“ 888 hobujõuni(3)

Inimestele, kellele Jeep Grand Cherokee Trackhawki 710 hobujõust ei piisa, leidub nüüd lahendus – 888 hobujõu ja 1000 njuutonmeetri näol. Selliste numbriteni jõuab super-Jeep tänu Austria tuunijale O.CT ...

Taycan Turbo sõideti 24 km-ga mahakandmisele

Taycan Turbo sõideti 24 km-ga mahakandmisele(6)

USA avariiliste autode oksjoniportaalis on müügil katkine Porsche Taycan Turbo – läbisõiduga kõigest 24 km. Sisuliselt on tegu tuttuue elektriautoga, mille hodomeeter näitab 15 miili (24 km). Uuena enam kui ...

Eesti autospordi suvise hooaja avab superkrossi etapp, mida saab vaadata otseülekandes

Eesti autospordi suvise hooaja avab superkrossi etapp, mida saab vaadata otseülekandes

Koroonapandeemiast tingitud piirangute leevendumise järel avab Eesti autospordi suvise hooaja superkrossi karikavõistluste etapp Milworksi auhindadele. Lisaks superkrossi KV kolmandale etapile toimub ...

Nädalavahetuse virtuaalvõistlused

Nädalavahetuse virtuaalvõistlused

Algaval nädalavahetusel jätkuvad virtuaalsed võidusõidud F1 Monaco etapiga ja elektrivormelite virtuaalsarja viienda etapiga. F1 võidusõidul Monaco kuulsal tänavarajal on seekord stardis varasemast rohkem ...

Kolm rahvaautot kokku 1000 euroga

Kolm rahvaautot kokku 1000 euroga(23)

Olid ajad, mil paljud sõitsid pruugitud Ford Sierra või Audi 80-ga või kui mindi uut auto ostma, siis otsustati Peugeot 206 kasuks. 1990-ndate alguse eestlaste lemmikut, Datsun Cherryt praegu müügil ei ole, ...

 
Škoda lisas mudelivalikusse tõukeratta

Škoda lisas mudelivalikusse tõukeratta(5)

Škoda lisas oma mudelivalikusse kokkupandava tõukeratta hinnaga ligikaudu 110 eurot. Tõukeratta patenteeritud kokkuklappimise viis võimaldab selle paigutada varurattata auto pakiruumi põhja alla. Nii ei ...

Selgus uue Seat Leoni hind Eestis

Selgus uue Seat Leoni hind Eestis (11)

Kõige populaarsema Seati mudeli, Leoni, hind algab 17 360 eurost ning eelmüük on alanud. Uus viieukseline Leon saabub Eesti esindustesse suve alguses, universaalkerega Sportstourer aga suve lõpuks. Leon ...

Mazda alustas oma esimese elektriauto tootmist

Mazda alustas oma esimese elektriauto tootmist(1)

Mazda alustas oma Hiroshima tehases margi esimese elektriauto MX-30 tootmist. MX-30 elektrimootor arendab 145 hobujõudu (107 kW), veavad esirattad. 35,5 kWh aku annab ligikaudu 200-kilomeetrise ...

Volvo piirab autode kiirust

Volvo piirab autode kiirust(12)

Volvo teatas, et nüüdsest tulevad tehasest kõik uued sõiduautod kiirusepiirikuga, mis on seatud 180-le kilomeetrile tunnis. Lisaks kuulub kõigi Volvode varustusse seadeldis Care Key (maakeeli ...

Harley-Davidson toob Tallinna esitluspäevale 22 mootorratast

Harley-Davidson toob Tallinna esitluspäevale 22 mootorratast (1)

13. juunil saabub Tallinnasse veok 22 Harley-Davidsoni mudeliga. Uute mootorratastega saab ka teha proovisõite. 13. ja 14. juunil saab Tallinnas Punane 74A asuvas Harley-Davidsoni Tallinna esinduses ...

2022. aastal saab Tallinna ja Mäo vahel sõita täispikkuses neljarajalisel teel

2022. aastal saab Tallinna ja Mäo vahel sõita täispikkuses neljarajalisel teel(9)

20. mail allkirjastasid Maanteeamet ja konsortsium GRK Infra AS ning GRK Infra Oy ehituslepingu Tallinna-Tartu maantee Võõbu–Mäo neljarajalise lõigu ehituseks. Lepingu kogumaksumuseks on 58,7 miljonit eurot ...

F1: Briti etappide toimumine taas küsimärgi all

F1: Briti etappide toimumine taas küsimärgi all

Suurbritannia valitsuse otsus kehtestada kõigile välismaalt saabujatele 14-päevane karantiin ohustab Briti etappide toimumist. Briti GP korraldajad olid läbirääkimiste järel valitsusega veendunud, et etappe ...

 
Ralli: Eesti meistrivõistlustel on kavas neli etappi

Ralli: Eesti meistrivõistlustel on kavas neli etappi

Eesti autoralli meistrivõistlustel pole tänavu jõudnud veel toimuda ühtegi etappi, aga Eesti Autospordi Liit loodab veel tänavu läbi viia neljast etapist koosneva meistrisarja. Meistrivõistlustega on ...

FOTOD ja VIDEO. Vanad autod ja mootorrattad sõitsid Vabaõhumuuseumis

FOTOD ja VIDEO. Vanad autod ja mootorrattad sõitsid Vabaõhumuuseumis

Hooaja esimene Vanatehnika lustisõit viis osalejad Eesti Vabaõhumuuseumisse. Tavapärast kogunemist-näitust koroonapandeemia tõttu ei toimunud, küll aga oli võimalik näha vanu autosid ja mootorrattaid ...

Safari ralli: raske ja seikluslik

Safari ralli: raske ja seikluslik

Käesolevaks ralli MM-võistluste hooajaks naasis kalendrisse legendaarne Safari ralli, mis viimati kuulus etappide nimekirja 2002. aastal. Paraku tuli läinud nädala reedel teade, et koroonapandeemia tõttu ...

Mida kasutatud tsiklit ostes kontrollida?

Mida kasutatud tsiklit ostes kontrollida?

Millised sõlmed mootorrattal kõige sagedamini kuluvad ning kuidas nende korrasolekut kontrollida? Nõuannete koostamisel oli abiks tsiklite hoolduse ja remondiga tegeleva Streetmoto omanik Neeme Ervin.

Linnasõiduks soodne ja stiilne tsikkel

Linnasõiduks soodne ja stiilne tsikkel

Benelli Imperiale 400 sulatab kokku 1950ndate stiilis välimuse ja kaasaegse tehnika. Kas see on ideaalne kooslus neile, kes soovivad hallist massist erineda? Benelli jääb tänaval sõites silma. Esiteks kauni ...

Neljas Mondeo: mahukas, mugav, paari tüüpveaga

Neljas Mondeo: mahukas, mugav, paari tüüpveaga

Ford Mondeo neljas põlvkond on eelkäijatest suurem ja pehmem, töökindlusele võib seni hindeks panna „neli“. Praegugi uuena müügil olev Mondeo jõudis Eesti turule 2015. aastal ehk kaks aastat ...

Lordsportlane

Lordsportlane

Lordidesse tasub aupaklikult suhtuda, eriti kui nad on sportliku loomuga. See sihvakas lord on veerand sajandiga pool maailma läbi rännanud, aga harrastab sporti sama reipalt nagu esimesel päeval. ...

 
Pikemalt mõtlemata. Kuidas sõidab 125 cm3 Yamaha?

Pikemalt mõtlemata. Kuidas sõidab 125 cm3 Yamaha?

Yamaha MT-125 kasuks otsustaks pikemalt mõtlemata küllap enamik esimest tsiklit otsivatest 16aastastest. Kui ainult issil selle ostmiseks raha jätkuks …  Esimesest pilgust piisab, et aru saada: Yamaha tegi ...

Sõidurõõmu 5000 euro eest

Sõidurõõmu 5000 euro eest

Vanad GTId või mõnd teist lisanime kandvad „kuumad luukpärad“ kipuvad jube kalliks muutuma. Panime järjekorda oma lemmikud, mida saab veel enam-vähem mõistliku hinna ehk orienteerivalt kuni 5000 euro eest. ...

Reisile terve perega. Külg- ja järelhaagisega Jawa

Reisile terve perega. Külg- ja järelhaagisega Jawa

Mida pidi tegema nõukaajal, kui auto peale hammas ei hakanud, aga hing ihkas reisile terve perega? Siis mindi mootorrattaga, mida täiendasid külg- ja järelhaagis! Kirsipunane killavoor tõmbab tänapäeval suu ...

Kiirusekummardajate elektriline varjupaik

Kiirusekummardajate elektriline varjupaik(4)

„Noh, palju see siis sõidab ka,“ uuris üks härra, kui Porsche Taycaniga kohvipeatuse tegin. Vastasin, et ei hakka Eesti teedel parem proovima. Vaatas imelikult ja lahkus diislilõginal. Mõtted uitasid selja ...

Ralli: Jari-Matti Latvala vara arestitakse

Ralli: Jari-Matti Latvala vara arestitakse(2)

Võlgnevuste eest Soome maksuametile on kohtutäiturid otsustanud arestida Jari-Matti Latvala varad. Soome rallisõitja kohtuvaidlus maksuametiga on kestnud juba mitu aastat ja puudutab Latvala tulude ...

Subaru XV e-Boxer - auto24 proovisõit

Subaru XV e-Boxer - auto24 proovisõit(7)

XV on Subaru valiku väikseim linnadžiibiline - aga erinevalt oma konkurentidest, on ta alati nelikveoline, automaatkäigukastiga ning nüüdseks saadaval ka hübriidina.   XV on Subarule omaselt väga tubli ...

Autosporditiimide kuulsad juhid: Jean Todt

Autosporditiimide kuulsad juhid: Jean Todt

FIA praegune president Jean Todt on üks läbi aegade edukamaid tiimijuhte, kelle kontol tiitleid ja võite mitmelt autospordialalt. Jean Todt innustus autospordist juba nooruses, ta iidoliks oli F1 sõitja Jim ...

 
Mootorratas 50. sünnipäevaks

Mootorratas 50. sünnipäevaks

Urmas Pahkma ehitas Harley-Davidsoni scrambler’i, mis antakse omanikule üle tema 50 aasta juubelil. Tänu ümmargusele numbrile seostub ka mõni tsikli detail arvuga 50. Jättes hetkeks kõrvale numbrimaagia, ...

Küsimus lugejalt: Kuidas hooldada kabrioleti katust?

Küsimus lugejalt: Kuidas hooldada kabrioleti katust?

Ostsin vana kabrioleti, millel on tekstiilkatus. Katus on korralik, aga kuidas seda hooldada, et see ka selliseks jääks? 

Autopäevik. Unistus, mida polnudki

Autopäevik. Unistus, mida polnudki(2)

Mäletan selgesti oma lapsepõlveunistusi. Peaaegu alati oli nende keskmes auto ja kindlasti olin alati selle roolis mina ise. Sama selgelt mäletan esimese päris oma auto ostmist. Üks minu soovinimekirja ...

Kolumn. Ots: Sõidad riigi loata, saad trahvi!

Kolumn. Ots: Sõidad riigi loata, saad trahvi!(2)

Soomes tekkis 2013. aastal „innovatiivne“ mõte lisada Euroopa kõrgeimale automaksule, igaaastasele nn kasutusmaksule, eraldi diiselautomaksule (ainulaadne idiootsus) ja kõrgele kütuseaktsiisile ka ...

Autolehe 20. mai uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 20. mai uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autotööstuse restart kulgeb konarlikult Autotehaste taaskäivitamine on käinud Euroopas suhteliselt kiiresti, kuid mõni neist on taas seisatud, sest toodangu järele napib nõudlust. Volkswagen teatas, et ...

Kui juba tuunida, siis tuhande hobujõuni

Kui juba tuunida, siis tuhande hobujõuni

Saksa tuuningufirma Wheelsandmore forsseerib Audi RS 6 ei rohkem ega vähem kui 1010hobujõuliseks. Tõsi, selle autoga pole lootust tavaliikluses osaleda – vähemalt Euroopa Liidus mitte. Siiski pole hullu, ...

 
Hyundai Santa Fe tähistab sünnipäeva

Hyundai Santa Fe tähistab sünnipäeva

Hyundai teatas, et tutvustab peagi uuendatud neljanda põlvkonna Santa Fe´d. Korea linnadžiip tähistab muide tänavu oma 20. sünnipäeva. Esimese põlvkonna Santa Fe debüteeris 2000. aasta Genfi autonäitusel. ...