AUTONDUS

Selgus uue Seat Leoni hind Eestis

Selgus uue Seat Leoni hind Eestis (11)

Kõige populaarsema Seati mudeli, Leoni, hind algab 17 360 eurost ning eelmüük on alanud. Uus viieukseline Leon saabub Eesti esindustesse suve alguses, universaalkerega Sportstourer aga suve lõpuks. Leon ...

MOOTORISPORT

Ralli: M-Sport töötab aktiivselt 2022. aasta auto kallal

Ralli: M-Sport töötab aktiivselt 2022. aasta auto kallal

M-Sporti tiimijuht Richard Milleneri sõnul püsib nende 2022. aasta reeglitele vastava WRC auto konstrueerimine hoolimata suure osa personali sundpuhkustest igati graafikus. „Töötame uue WRC auto kallal ...

AUTOTÖÖSTUS

FOTOD. Kas uus koledusrekord?

FOTOD. Kas uus koledusrekord?(4)

Briti kerg- ja komposiitmaterjalide tootja Mulholland lõi mõni aeg tagasi kampa TVRi eksdisainer Damian Mctaggartiga ning sai nüüd tootmisküpseks kahekohalise sportkupee Mulholland Legend 480, millele ...

PROOVISÕIDUD

Iveco Daily: vana kooli tarbesõiduk tõsiseks tööks

Iveco Daily: vana kooli tarbesõiduk tõsiseks tööks(1)

Iveco Daily näeb küllaltki moodne välja, kuid pinna all on peidus robustne tööauto. Iveco Daily kohta infot otsides kohtab peaasjalikult kaht sorti hinnanguid: ühed kiruvad, et see ei kõlba kassi saba alla ...

PÄEVAUUDISED

Ka Santa Fe muutub hübriidiks

Ka Santa Fe muutub hübriidiks

Hyundai avaldas esimese peibutuspildi uuendatud Santa Fe-st. Ehkki praegune Santa Fe jõudis müügile üsna hiljuti – 2018. aastal, viiakse läbi põhjalik uuenduskuur. Euroopas Hyundai tipp-linnadžiibiks olev ...

LIIKLUS

2022. aastal saab Tallinna ja Mäo vahel sõita täispikkuses neljarajalisel teel

2022. aastal saab Tallinna ja Mäo vahel sõita täispikkuses neljarajalisel teel(10)

20. mail allkirjastasid Maanteeamet ja konsortsium GRK Infra AS ning GRK Infra Oy ehituslepingu Tallinna-Tartu maantee Võõbu–Mäo neljarajalise lõigu ehituseks. Lepingu kogumaksumuseks on 58,7 miljonit eurot ...

AUTOPÄEVIK

Autopäevik: Sel suvel sõidame läbi Eestimaa

Autopäevik: Sel suvel sõidame läbi Eestimaa

Žigulid läbivad ettevalmistust suvel ees ootavateks sõitudeks. Plaan on suve jooksul külastada kõiki Eesti maakondi, teha reisist artikleid Autolehte ja saateid Kanal 2 tarvis. Kui olin eelmise suve reisist ...

Kasutatud Nissan Leaf: kontrollige aku mahutavust! (21)

Esimese põlvkonna Nissan Leaf on mugav ja vaikne ning üldise töökindlusega probleeme pole. Foto: Pille Russi

Esimese põlvkonna Nissan Leaf sõidab mugavalt ja peab hästi vastu, kuid vanema ja suurema läbisõiduga auto aku vajab vahetust. 

Nissan Leafi tähtsust kaasaegsete elektriautode arengu loos on raske üle hinnata. 2010. aastal turule tulnud Leaf oli paljus n-ö tavalise sõiduautoga samal tasemel, aga keskmisest väikekeskklassi autost isegi mugavam ja vaiksem. Mäletatavasti kehtis ka möödunud kümnendi algul Eestis elektriautode ostutoetus, tänu millele sai uue Leafi sama hinnaga nagu sisepõlemismootoriga ja hästi varustatud väikekeskklassi auto. Suuresti tänu sellele on praegu olemas ka mõningane elektriautode järelturg, suurim valik on just Leafide seas. Hinnad on paljudele kättesaadavad ning leidub ka väikese läbisõiduga autosid. Pole ime, sest kui jätta kõrvale taksod, on Leaf ju seni leidnud valdavalt kasutust pere teise autona.

Edasi lugemiseks:

Loe kõiki artikleid

Osta artikkel

Juba ostetud?

KOMMENTAARID

A! 15 aprill 2020 8:26 Ebasobiv kommentaar
Aku mahutavus- ja tervisenäitajatega saab manipuleerida. Ja seda võimalust ka kasutatakse. Seega ei tasu pärast ostu imestada, kui numbrid ja tulbad näidikupaneelis kiiresti kukkuma hakkavad.
11
wb 15 aprill 2020 9:08 Ebasobiv kommentaar
Tulbad võivad kiiresti kukkuma hakata või aeglaselt lendu minna, nad pole otse aku küljes, neid sätib tarkvara. Reaalselt pole siiski lugema juhtunud, et Nissan ise või mõni tarkpeast müüja nendega manipuleerinud oleks.
21
Peeedu 15 aprill 2020 11:22 Ebasobiv kommentaar
Esimene reegel, et kui inimene on miskit valmis teinud siis suudab inimene seda ka manipuleerida.
Iseküsimus on kas seda tehakse. Kõik on nõudluses kinni. Elektrikas on nii värske ja vähetoodetud, et sellist massi nagu paljudel tavaautodel ei ole kus toodetakse sama lahendusega miljoneid autosid aastas. Nii suure hulga peale on hodomeetri kerimise huvilisi olemas Ja kui üks mark teeb järelturul teistele vähese läbisõiduga pidevalt ära nakus levib ja hakatakse teisi ka manipuleerima kuni enamvähem kõikide tarkvara on mudimiseks lahti murtud.
02
A! 15 aprill 2020 11:51 Ebasobiv kommentaar
Esimene ettejuhtuv näide manipuleerimise kohta.

https://www.youtube.com/watch?v=MsuNEN__5XM
10
Ruudi S 15 aprill 2020 12:53 Ebasobiv kommentaar
Pettuse välistamiseks, soovitan kindlasti müüjalt uurida võimalust koos, aku tühjaks sõita, (selle tunnikese peaks ju ikka leidma tehingu huvides) siis näeb reaalselt ära kui palju ta sõidab. Kui müüja on aku näidud ära nullinud nii et auto näitab 100% aku headust siis ta ilmselt ei leia seda võimalust ja teie saate järgmise auto ette võtta. Selle sõidu jooksul selguvad kindlasti ka võimalikud veeremiku kolinad, loginad ning pidurite toimimine.
Leafi sõidukilomeetrite ennustus on väga ebausaldusväärne (ka 2019a mudelil).
Soovitan enda, 2012 aasta auto, kogemuse põhjal, vaadata tõstukil üle põhja alt ka korrosiooni seis, tagasilla juurest ning tagumise põhjakatte alt, põhi ja rattakoopad üle.
30
Särts 15 aprill 2020 14:25 Ebasobiv kommentaar
Pärast lugemist kadus viimanegi huviraas elektriautot soetada
12
parm... 15 aprill 2020 14:36 Ebasobiv kommentaar
akud on kallimaks läinud?? Tundub nagu massiline pettus ja tarbima sundimine!!?? Kas selline summa on iga Leafi mudeliga? Taksona sõitsid need kõik 250000 km umbes ja rohkemgi. Alguses oli jutt, et saab aku vahetada 5000 eur umbes. Kuidas peale sellist lollitamist siis ikka neid nii palju ostetakse? Keegi ei võta taaskasutust ega mõistlikkust mingi normina. Ja 70%ni kukkunud akusid saab kõigeks muuks kasutada, need on väga väärtuslikud tegelikult. Mis 1200 EUR siis nende eest saab ainult? Päris lahedad uudised küll!
00
parm... 15 aprill 2020 18:48 Ebasobiv kommentaar
https://enrg.io/nissan-sets-replacement-cost-24-kwh-leaf-battery-5499/

kust teie info tuleb?? Paluks viiteid!
01
Peeedu 15 aprill 2020 19:06 Ebasobiv kommentaar
Kuna akumaterjalidele on poliitikute sunnil suur nõudlus ja taristut tuleb pidevalt ehitada siis loomulikult maksab klient kõik kinni.Võetud pangalaenud koos protsendiga ja kõikide asjaosaliste kasumi. Nii, et pole imestada hinnatõusu üle.
Eks varuosad on alati olnud kallimad kui valmis auto. 70-el USA-s ajakirjanikud korjasid vauosadest Mustangi kokku. 5 midagi maksis poes uus auto aga neil kulus juppide peale 25 tuhande. Tööst rääkimata.
01
.................... 16 aprill 2020 7:09 Ebasobiv kommentaar
Elektriauto pole kunagi odav olnud. Akude tootmine, auto soetuskulu, akude amortisatsioon, nende vahetus. Lõpuks tuleb kilomeetri hinne samasse auku 3 liitrise bensukaga.
12
Piiksi 16 aprill 2020 8:22 Ebasobiv kommentaar
Ilmselgelt pole mõtet osta autot millel vaja aku vahetada. Tuleb osta selline auto, millel 95%-ks sõitudest sõiduulatus piisav. Kui igapäevaselt sõita 30 km nagu enamik, siis võib 7000-de eest osta ka 70 km sõiduulatusega auto. Sellega pikema otsa tegemine on juba täielik piin ja ainukeseks autoks peres ei sobi, teiseks aga küll. Loomulikult võiks keegi pakkuda Leafile sellise 35-45 kWh vahetusaku, aga lihtsalt turul on akude nõudlus suurem kui tootmisvõimsus ja kogu toodang läheb uutele autodele. Samuti pole 7000-se auto ostja valmis samapalju uue(kuigi suurema) aku eest maksma.
20
Ruudi S 16 aprill 2020 13:06 Ebasobiv kommentaar
Aga mis enamus inimesi teeks kui neil oleks vaja näiteks 8 aasta vanusel autol oluline komponent nagu mootor või käigukast ära vahetada?
Siin on tavaliselt taaskasutus, ehk leitakse mõni masin millelt vastav osa või agregaat üle jääb. Mitte keegi ei hakka nii vanale sõidukile uut osa tootjalt küsima ometigi, me ju teame kuidas nad vanade autodega kliente eemale ajavad arutute hindadega.
Minu arvates kui leida kehva akuga kuid hea kerega ja korras Leaf siis tasuks kaaluda uuema aku otsimist. Prantslastel ja Venelastel on õnnestunud juba ka originaalis 24kWh akuga 2010.a. Leafidele 62kWh aku peale panna, 40kWh on tavaline.
Selline suurem, uuema põlvkonna kasutatud kuid väikese läbisõiduga aku muudab selle vana auto hetkega 3 korda paremaks ja paljudele võib see ollagi ainuke auto. Ning kokku ei tarvitse see asi maksma minna üle 20 000€. Uue samapalju sõitva masina eest küsitakse aga vähemalt 40 000€.
Siin tekib küsimus, et äkki siis võtta kohe 2018 aasta 40kWh kasutatud mudel aga need on hetkel üle 25000€ ja ma olen proovinud 2018.a. masinat ja ta ei ole niipalju parem vanast mudelist.
11
Parm... 17 aprill 2020 10:26 Ebasobiv kommentaar
Ruudi S - hea point! Hakkame jõudma tõeni! Nimelt küsiks eelmistel, et milline tänapäeva auto sõidab 300000 km? Enamustel pisikesed mootorid ja insenerid ise neile üle 200000 km ei luba. Tihti lõppeb see rõõm ennegi. Elektrikal läheb selle ajaga ainult aku hapuks! Paned aga elemente juurde /uusi ja sõidad jälle! 3liitrisega ehk saab võrrelda eluga, aga mõelge nüüd natuke igapäevastele kuludele! Enamus auto kulust ei ole soetamine, vaid selle kasutamise ajal tekkinud kulud. Ja õlikatel on neid jube palju, samas Elektrikal puuduvad täielikult. Otsin ühe asjaliku tehtud testi kohe välja!
16
Parm... 17 aprill 2020 10:34 Ebasobiv kommentaar
https://youtu.be/6RhtiPefVzM

Hästi ära seletatud ja meile kohane võrdlus kivisüsi (põlevkivi meil). Soovitan vaadata läbi. Üks parimaid mis olen näinud. Loomulikult ei ole see ainuke tõde, vaid annab asjast natuke suurema pildi ja arusaama.
12
Indrek 18 aprill 2020 8:27 Ebasobiv kommentaar
Muidugi on elektrikal püsikulud madalad ,mina maksan mingit roheelektrit ja sina sõidad nägu naerul,sitt ja sodi mis sinu aku tootmiseks kuluva materjali kaevandamisest tuleb jääb ju kuhugi kaugele,mitte sinu hoovi.Akud mille eluiga on lõplikult otsas neid taaskäidelda ei saa,äkki mataks need sinu keldrisse maha.
Sinu soovunelm on ,et need mikromootorid kooleksid 200000 juures aga kahjuks elavad nad ka pool milli ilma remondita ära
Olen sõitnud elektriautoga ,auto nagu auto aga hind paneb minu jaoks asja paika ja ma jaksa osta maja ette autot igaks elujuhtumiks .Olenemata mida põletava auto ma ostan ei suuda ma seda hinnavahet ma oma aktiivse sõiduperioodi lõpuni tagasi sõita
Ei ole see elektriauto asi nii must ja valge nagu sa ise arvad Parm...
40
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

Ühest kraavist teise, endal rehvid kandilised

Ühest kraavist teise, endal rehvid kandilised

Veokijuhi amet pole sugugi nii igav ja üheülbaline, et lihtsalt istud, hoiad roolist kinni ja ootad, millal kohale jõuad. Pulss saadi vanu aegu meenutanud sohvrite kinnitusel üles nii 1970ndail, 1980ndail ...

Sportlase hingega: Audi RS 4 vs Mercedes-AMG C 63 T

Sportlase hingega: Audi RS 4 vs Mercedes-AMG C 63 T(1)

Praktiline nagu koormaeesel ja kiire nagu Porsche – nii saab iseloomustada autopaari Audi RS 4 Avant ja Mercedes-AMG C 63 T. Aga kumb kombineerib ruumi ja hobujõud paremini? Kummagi auto kavatsused on ...

Kuidas sõidab peaaegu saja-aastane buss?

Kuidas sõidab peaaegu saja-aastane buss?

Ligi saja-aastane buss Ford TT võtab tänapäevaste autodega harjunul alguses selja märjaks, kuid veenab ka aastal 2020, kui asjaliku töövahendiga tegemist oli. Ford TT on eelmise sajandi ­autoks valitud Ford ...

Porsche Taycan Turbo - auto24 proovisõit

Porsche Taycan Turbo - auto24 proovisõit(19)

Porsche tulihingelistel fännidel on põhjust taas häirekella lüüa - Porsche on astunud veel ühe sammu edasi pistikuhübriididest ning toonud turule täiselektrilise Taycani. Aga kuivõrd Porsche suudab olla üks ...

Autosporditiimide kuulsad juhid: Ken Tyrrell

Autosporditiimide kuulsad juhid: Ken Tyrrell

Ken Tyrrell oli üks F1 ajaloo kuulsamaid tiimiomanikke, kelle olulisemad saavutused ehk MM-tiitlid jäid siiski 1970. aastatesse. Pärast II maailmasõda ja teenistust kuninglikus õhuväes ajas Tyrrell ...

Tarvo Tamm: 38 aastat Eesti rallide tulemusi

Tarvo Tamm: 38 aastat Eesti rallide tulemusi

1982. aastal valmisid ralli ametlikud tulemused esmakordselt toasuuruse arvuti abil. Vajaliku programmi autoriks oli Tarvo Tamm, kelle sülearvutis ja tegutsemisel valmivad ametlikud tulemused ka kaasajal.

Küsimus lugejalt: Mida teha, kui tehnoülevaatusel eksiti läbisõidu märkimisega?

Küsimus lugejalt: Mida teha, kui tehnoülevaatusel eksiti läbisõidu märkimisega?

Panin oma auto müüki, aga nüüd teatas üks ostuhuviline mulle, et Maanteeameti taustakontrollis näitab auto läbisõit 100 000-kilo­meetrist ebaloomulikku vähenemist – otsekui oleks vahepeal hodomeetri näitu ...

 
Kui palju maksab auto hooldamine?

Kui palju maksab auto hooldamine?

Uurime margiesindustelt ja maaletoojatelt, kui palju on viimase kümne aastaga muutunud uute autode hooldus ning kui palju mõjutab hoolduse maksumust auto suurus. Kui Autoleht koondas 2010. aastal näiteid ...

Autopäevik: Sel suvel sõidame läbi Eestimaa

Autopäevik: Sel suvel sõidame läbi Eestimaa

Žigulid läbivad ettevalmistust suvel ees ootavateks sõitudeks. Plaan on suve jooksul külastada kõiki Eesti maakondi, teha reisist artikleid Autolehte ja saateid Kanal 2 tarvis. Kui olin eelmise suve reisist ...

Iveco Daily: vana kooli tarbesõiduk tõsiseks tööks

Iveco Daily: vana kooli tarbesõiduk tõsiseks tööks(1)

Iveco Daily näeb küllaltki moodne välja, kuid pinna all on peidus robustne tööauto. Iveco Daily kohta infot otsides kohtab peaasjalikult kaht sorti hinnanguid: ühed kiruvad, et see ei kõlba kassi saba alla ...

Ford Ranger Raptor: 10 käiku päästab päeva

Ford Ranger Raptor: 10 käiku päästab päeva

Ford Rangeri kõige rajum versioon ei hooli sellest, kas ­rataste all on veel mingisugunegi tee või enam mitte – ­Raptor sõidab kõikjal väga kiiresti. Kapoti all on macho-pikapi kohta kohatult tilluke ...

Kolumn. Tigas: Nüüdsest on ohtlikud 2 + 2-maanteed!

Kolumn. Tigas: Nüüdsest on ohtlikud 2 + 2-maanteed!

Uudistereporterina töötades käisin paljudel politseireididel, kus kuulsin politseinikelt nende tegevusele sisukaid põhjendusi. Noorukieas kujunenud arvamus, et sinivalge autoga sõidavad rumalad ja kiuslikud ...

Autolehe 27. mai uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 27. mai uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

  Alpina seades BMW X7 sõidab 290 km/h Alpina tuunis BMW X7 621-hobujõuliseks mudeliks XB7, mis näeb natuke teistsugune välja ja sõidab kuni 290 km/h. Säärane tippkiirus kõlab uskumatuna, arvestades ...

Super-Nissan muutus seeriatooteks – miljon eurot paluks!

Super-Nissan muutus seeriatooteks – miljon eurot paluks!

Ajaloo eksklusiivseim Nissan, miljonieurone GT-R 50 by Italdesign, sai lõpuks tootmisküpseks. Seda autot lubati juba kaks aastat tagasi ja on väikestviisi ime, et Nissan raskel ajal superautole üldse kriipsu ...

McLaren koondab 1200 töötajat

McLaren koondab 1200 töötajat

McLaren teatas teisipäeval, et koondab nii autotootmisest, tehnoloogiasektorist kui ka F1 tiimist kokku 1200 töötajat. Inglismaal asuv McLaren on sattunud koroonaviiruse pandeemia tõttu rahalistesse ...

 
FOTOD. Kia Rio uueneb: poolhübriid ja moodsad juhiabisüsteemid

FOTOD. Kia Rio uueneb: poolhübriid ja moodsad juhiabisüsteemid

Värskendatud Rio on esimene Kia, mis saab bensiinimootoriga poolhübriidjõuallika - varem on see koos olnud diisliga. Liitiumioonakust jõudu ammutav startergeneraator ühendatakse üheliitrise turbomootori ...

Avaldati esimene foto uuest S-klassist

Avaldati esimene foto uuest S-klassist(8)

Mercedes-Benz avaldas sotsiaalmeedias esimese foto uuest S-klassist, mis peaks müügile jõudma sel aastal – aga millal täpselt, seda veel kuigi selgelt ei räägita. Lubatakse vaid, et millalgi "aasta teises ...

VIDEO. Koroona paneb kihutama: Audiga 110 km/h alas peaaegu 325 km/h

VIDEO. Koroona paneb kihutama: Audiga 110 km/h alas peaaegu 325 km/h(2)

Koroonakriisi tõttu tühjaks jäänud kiirteed panevad lollusi tegema: Inglismaal sõitis üks Audi RS 6 juht ligi 325 km/h, hoidis ühe käega rooli, teisega filmis ning lõpuks postitas video sotsiaalmeediasse. ...

Citroën toob turule oma esimese elektrilise tarbesõiduki ë-Jumpy

Citroën toob turule oma esimese elektrilise tarbesõiduki ë-Jumpy (2)

Tegu on järjekorras kolmanda elektrifitseeritud Citroëniga – kokku lansseeritakse neid sel aastal 6.  Elektrilisele Jumpy'le pakutakse kahte eri mahutavusega akut. 50 kWh akuga ë-Jumpy sõiduulatus on kuni ...

Ka Santa Fe muutub hübriidiks

Ka Santa Fe muutub hübriidiks

Hyundai avaldas esimese peibutuspildi uuendatud Santa Fe-st. Ehkki praegune Santa Fe jõudis müügile üsna hiljuti – 2018. aastal, viiakse läbi põhjalik uuenduskuur. Euroopas Hyundai tipp-linnadžiibiks olev ...

Dacia toob müügile erimudelid 15 Years

Dacia toob müügile erimudelid 15 Years

2004. aastal jõudis Euroopas müügile Dacia uut algust märkiv Logan. Selle tähistamiseks tuuakse müügile erimudelid lisanimega 15 Years. Erimudelid tehakse Dusterist ning teiste mudelite Stepway versioonidest ...

Ralli: Hyundai kolmandaks sõitjaks Soome rallil on Craig Breen

Ralli: Hyundai kolmandaks sõitjaks Soome rallil on Craig Breen

Hyundai võistkond kinnitas 6.-9. augustil toimuvale Soome rallile oma kolmandaks sõitjaks Craig Breeni. Tänavu sõidetud kolmest MM-etapist on Craig Breen osalenud vaid Rootsi rallil, kus ta saavutas ...

 
FOTOD. Kas uus koledusrekord?

FOTOD. Kas uus koledusrekord?(4)

Briti kerg- ja komposiitmaterjalide tootja Mulholland lõi mõni aeg tagasi kampa TVRi eksdisainer Damian Mctaggartiga ning sai nüüd tootmisküpseks kahekohalise sportkupee Mulholland Legend 480, millele ...

FOTOD ja VIDEO. Kõva kihutamine suvehooaja avanud superkrossil

FOTOD ja VIDEO. Kõva kihutamine suvehooaja avanud superkrossil

Eesti suvise autospordihooaja avas superkrossi karikavõistluste kolmas etapp Milworksi karikatele LaitseRallyPark´is. Superfinaali võitis Erki Külvi Tanel Raudsepa ja Margus Suigusaare ees. Klassides ...

Suured mootorid tulevad tagasi!

Suured mootorid tulevad tagasi!(16)

Euroopa Liidu peatset uut, maailma kõige karmimat heitmenormi (EU7, nn Euro7) ei õnnestu täita muidu, kui võttes kasutusele praegusest vähem forsseeritud ja suurema töömahuga mootorid, kinnitas Porsche 911 ...

MV Agusta: kas 208 hj on piisav?

MV Agusta: kas 208 hj on piisav?(2)

Pisikese mootorrattatootja MV Agusta tige tänavatsikkel Rush 1000 pakub midagi nii silmale kui ka hingele. Superbaigi- ja kiirendusmaailmast indu saanuna kujustati tagarattale õhutakistust vähendav ...

MAZi elektribuss: nii suuri aknaid pole kellelgi!

MAZi elektribuss: nii suuri aknaid pole kellelgi!(10)

Ajaga peab sammu ka Valgevene veoki- ja bussitootja MAZ, kel valmis esimene elektriline linnaliinibuss 303E10. Madalapõhjalist 12,4 meetrit pikka bussi käitab ZFi 300 kW elektrimootor, mis saab toite ...

F1: Valtteri Bottas võib siirduda Renault’ tiimi

F1: Valtteri Bottas võib siirduda Renault’ tiimi

Soome ja Saksa meedia andmetel peavad Valtteri Bottase taustajõud läbirääkimisi Renault’ võistkonnaga. Soomlase leping Mercedesega saab käesoleva aasta lõpus läbi ja väidetavalt on Mercedes palkamas Lewis ...

F1: Tiimid jõudsid kokkuleppele eelarvepiirangutes

F1: Tiimid jõudsid kokkuleppele eelarvepiirangutes

Eelmise nädala lõpus toimunud e-hääletusel jõudsid FIA ja F1 võistkonnad kokkuleppele järgmisest aastast jõustuvates eelarvepiirangutes. Algselt oli plaanis järgmisest aastast alates kehtestada piiranguks ...

 
F1: Virtuaalne Monaco GP lõppes George Russelli võiduga

F1: Virtuaalne Monaco GP lõppes George Russelli võiduga

Pühapäeval toimunud virtuaalse Monaco Grand Prix võitis ülekaalukalt Williamsi võistkonna sõitja George Russell. Teiselt stardikohalt alustanud Russell möödus juba esimeses kurvis kvalifikatsiooni võitnud ...

Elektrivormelite virtuaalsarjas jätkab liidrina Pascal Wehrein

Elektrivormelite virtuaalsarjas jätkab liidrina Pascal Wehrein

Elektrivormelite virtuaalsarja kuues etapp sõideti Berliinis ja pingelisest heitlusest esikoha pärast väljus võidukalt Oliver Rowland. Kvalifikatsiooni võitnud Stoffel Vandoorne (Mercedes) ja tema kõrvalt ...

Ralli: MM-sari võib ilma jääda veel kahest etapist

Ralli: MM-sari võib ilma jääda veel kahest etapist

Portaali Motorsport.com andmetel võivad MM-võistlustel tänavu ära jääda veel kaks etappi, Uus-Meremaa ja Jaapani rallid. Autotootjate suurte majanduslike raskuste tõttu praeguses olukorras on tiimid ...

Ralli: M-Sport töötab aktiivselt 2022. aasta auto kallal

Ralli: M-Sport töötab aktiivselt 2022. aasta auto kallal

M-Sporti tiimijuht Richard Milleneri sõnul püsib nende 2022. aasta reeglitele vastava WRC auto konstrueerimine hoolimata suure osa personali sundpuhkustest igati graafikus. „Töötame uue WRC auto kallal ...

F1: Suurbritannia valitsus ei tee karantiinireeglites MM-sarjale erandit

F1: Suurbritannia valitsus ei tee karantiinireeglites MM-sarjale erandit

Suurbritannia valitsuse poolt kehtestatud 14-päevane karantiin riiki saabujatele on seadnud küsimärgi alla Briti GP toimumise. MM-võistluste korraldajad ja Silverstone’i ringrada pidasid Suurbritannia ...

Eestis müügil: uskumatult „soodsad“ superautod

Eestis müügil: uskumatult „soodsad“ superautod(17)

„Soodne“ tähendab erinevatele inimestele erinevat asja, kuid soodsaks võib nimetada ka autot, mis maksab palju-palju vähem kui ta maksis uuena. Kõnealune „soodsate“ luksusautode kolmik kuulus uuena 200 000 ...

Hainov Uran: saladuslik 16liitrise mootoriga vene džiip

Hainov Uran: saladuslik 16liitrise mootoriga vene džiip(8)

Venemaal valmis millalgi aastaid tagasi 16liitrise mootoriga hiiglaslik maastikuauto Hainov Uran, mille fotod hakkasid internetis laiemalt levima alles neil nädalatel. Tumeroheline hiiglane võis sündida ...

 
Kas tuleb üle-euroopaline autode ostutoetus?

Kas tuleb üle-euroopaline autode ostutoetus?(2)

Euroopa suurtes tööstusriikides arutatud riiklikud toetusskeemid võivad päädida hoopis üle-euroopalise uute autode ostutoetusega. Saksamaal on nädalaid diskuteeritud riikliku ostutoetuse teemal, mis tõmbaks ...

Tuuning aitas Trackhawki „ümmarguse“ 888 hobujõuni

Tuuning aitas Trackhawki „ümmarguse“ 888 hobujõuni(3)

Inimestele, kellele Jeep Grand Cherokee Trackhawki 710 hobujõust ei piisa, leidub nüüd lahendus – 888 hobujõu ja 1000 njuutonmeetri näol. Selliste numbriteni jõuab super-Jeep tänu Austria tuunijale O.CT ...

Taycan Turbo sõideti 24 km-ga mahakandmisele

Taycan Turbo sõideti 24 km-ga mahakandmisele(6)

USA avariiliste autode oksjoniportaalis on müügil katkine Porsche Taycan Turbo – läbisõiduga kõigest 24 km. Sisuliselt on tegu tuttuue elektriautoga, mille hodomeeter näitab 15 miili (24 km). Uuena enam kui ...

Eesti autospordi suvise hooaja avab superkrossi etapp, mida saab vaadata otseülekandes

Eesti autospordi suvise hooaja avab superkrossi etapp, mida saab vaadata otseülekandes

Koroonapandeemiast tingitud piirangute leevendumise järel avab Eesti autospordi suvise hooaja superkrossi karikavõistluste etapp Milworksi auhindadele. Lisaks superkrossi KV kolmandale etapile toimub ...

Nädalavahetuse virtuaalvõistlused

Nädalavahetuse virtuaalvõistlused

Algaval nädalavahetusel jätkuvad virtuaalsed võidusõidud F1 Monaco etapiga ja elektrivormelite virtuaalsarja viienda etapiga. F1 võidusõidul Monaco kuulsal tänavarajal on seekord stardis varasemast rohkem ...

Kolm rahvaautot kokku 1000 euroga

Kolm rahvaautot kokku 1000 euroga(25)

Olid ajad, mil paljud sõitsid pruugitud Ford Sierra või Audi 80-ga või kui mindi uut auto ostma, siis otsustati Peugeot 206 kasuks. 1990-ndate alguse eestlaste lemmikut, Datsun Cherryt praegu müügil ei ole, ...

Škoda lisas mudelivalikusse tõukeratta

Škoda lisas mudelivalikusse tõukeratta(5)

Škoda lisas oma mudelivalikusse kokkupandava tõukeratta hinnaga ligikaudu 110 eurot. Tõukeratta patenteeritud kokkuklappimise viis võimaldab selle paigutada varurattata auto pakiruumi põhja alla. Nii ei ...

 
Selgus uue Seat Leoni hind Eestis

Selgus uue Seat Leoni hind Eestis (11)

Kõige populaarsema Seati mudeli, Leoni, hind algab 17 360 eurost ning eelmüük on alanud. Uus viieukseline Leon saabub Eesti esindustesse suve alguses, universaalkerega Sportstourer aga suve lõpuks. Leon ...

Mazda alustas oma esimese elektriauto tootmist

Mazda alustas oma esimese elektriauto tootmist(1)

Mazda alustas oma Hiroshima tehases margi esimese elektriauto MX-30 tootmist. MX-30 elektrimootor arendab 145 hobujõudu (107 kW), veavad esirattad. 35,5 kWh aku annab ligikaudu 200-kilomeetrise ...

Volvo piirab autode kiirust

Volvo piirab autode kiirust(12)

Volvo teatas, et nüüdsest tulevad tehasest kõik uued sõiduautod kiirusepiirikuga, mis on seatud 180-le kilomeetrile tunnis. Lisaks kuulub kõigi Volvode varustusse seadeldis Care Key (maakeeli ...

Harley-Davidson toob Tallinna esitluspäevale 22 mootorratast

Harley-Davidson toob Tallinna esitluspäevale 22 mootorratast (2)

13. juunil saabub Tallinnasse veok 22 Harley-Davidsoni mudeliga. Uute mootorratastega saab ka teha proovisõite. 13. ja 14. juunil saab Tallinnas Punane 74A asuvas Harley-Davidsoni Tallinna esinduses ...

2022. aastal saab Tallinna ja Mäo vahel sõita täispikkuses neljarajalisel teel

2022. aastal saab Tallinna ja Mäo vahel sõita täispikkuses neljarajalisel teel(10)

20. mail allkirjastasid Maanteeamet ja konsortsium GRK Infra AS ning GRK Infra Oy ehituslepingu Tallinna-Tartu maantee Võõbu–Mäo neljarajalise lõigu ehituseks. Lepingu kogumaksumuseks on 58,7 miljonit eurot ...

F1: Briti etappide toimumine taas küsimärgi all

F1: Briti etappide toimumine taas küsimärgi all

Suurbritannia valitsuse otsus kehtestada kõigile välismaalt saabujatele 14-päevane karantiin ohustab Briti etappide toimumist. Briti GP korraldajad olid läbirääkimiste järel valitsusega veendunud, et etappe ...