AUTONDUS

AUTOPÄEVIK. Üks üllatus teise järel

AUTOPÄEVIK. Üks üllatus teise järel

Mercedese ostuhetkest sai mööda juba 20 000 km ja see tähendas suure hoolduse (60 000 km) kättejõudmist. Kõik ei läinud aga sugugi nii libedalt, kui olin arvanud.   Suure hoolduse käigus vahetatakse ...

MOOTORISPORT

Markko Märtin: „Autotootjad tuleb MMile meelitada“

Markko Märtin: „Autotootjad tuleb MMile meelitada“

Endine rallisõitja Markko Märtin ütleb, et ehkki peab „hübriidindust“ rallis jamaks, võib see olla vahend, mis toob autotootjad MMile. MM-sarja peamine probleem seisneb tootjate vähesuses.   MM-võistluste ...

AUTOTÖÖSTUS

Tesla on väärt rohkem kui Volkswagen – börsil

Tesla on väärt rohkem kui Volkswagen – börsil

Tesla aktsia tõusis sel nädalal uutesse rekordkõrgustesse, millega firma börsiväärtus tõusis esmakordselt üle 100 miljardi dollari piiri – ületades isegi Volkswageni oma. Tesla aktsia hind on viimase kuuga ...

PROOVISÕIDUD

Algupärane välimus, veidi ägedam tehnika

Algupärane välimus, veidi ägedam tehnika

Tallinnas taastatud 1960. aasta Triumph TR3 sai sportliku vedrustuse ning luksuslikuma sõitjateruumi. Vanaautohobi ei pea alati tähendama restaureerimist. Seda näitab ka Autoklassiku töökojas uue hingamise ...

PÄEVAUUDISED

Väikesed Fiatid saavad hübriidmootori

Väikesed Fiatid saavad hübriidmootori

Fiat keeldub oma alates 2007. aastast müügil olevat 500 ja neli aastat hiljem turule jõudnud Pandat pensionile saatmast. Selle asemel võeti ette järjekordne kaasajastamine: mõlemad autod saavad moodsa ...

LIIKLUS

Maanteeamet paigaldas Tallinna–Narva maanteele uued muutteabega infotablood

Maanteeamet paigaldas Tallinna–Narva maanteele uued muutteabega infotablood

Lääne-Virumaal Sämi ja Ida-Virumaal Varja asula lähedal pandi üles muutteabega infotablood, mis hoiatavad liiklejaid muutlike teeolude eest. Maanteeamet valis just need kohad, sest neil teelõikudel võivad ...

2019. aastal tõusid kasutatud autode hinnad kooskõlas üldise hinnatõusuga (12)

2019. aastal tõusid kasutatud autode hinnad kooskõlas üldise hinnatõusuga

Eesti suurima automüügiportaali auto24 andmetel tõusis 2019. aastal kasutatud autode keskmine hind ligi 3%, mis oli kooskõlas üldise hinnatõusuga.

Kasvas müügikuulutuste arv
auto24 portaali sisestatud kuulutuste arv 2019. aastal veidi kasvas – kui 2018. aastal sisestati portaali 114 396 unikaalset kuulutust, siis mullu oli see arv 120 124, millest kaks kolmandikku moodustasid tavakasutajate omad. Samas omanikuvahetuste arv püsis 2019. aastal autoregistri andmetel enam-vähem samal tasemel.

Margus Tomberg, auto24 tegevjuht: „Kasutatud autode turu maht on viimastel aastatel olnud kasvus ning suurima panuse sellesse annab uute autode hinna kallinemine. Järelturule tuleb üha rohkem kaasaegsemate tehnoloogiate, nt juhiabisüsteemide ning parema lisavarustusega sõidukeid, mis paratamatult kajastub ka hinnas. Paremad autod maksavad rohkem.“

Keskmine hind kasvas 3%
2019. aastal tõusid nii automüügiettevõtete poolt pakutavate autode hinnad kui ka tavakasutajate küsitud hinnad ning seda nii keskmise kui ka mediaanhinna poolest. Keskmine müügiks pakutavate autode hind tõusis 8932 eurolt 9203 eurole. Mediaanhind, millest siis pooled on odavamad ja pooled kallimad, kasvas aastaga 5600 eurolt 5800 eurole. Kui tavakasutajate poolt pakutavate autode müügiperiood veidi pikenes (2019. aastal 53,3 päeva), siis automüügiettevõtete poolt pakutavate osas aga langes 73,6 päevalt 66,7 päevale.

Populaarsemate mudelite edetabelis muutusi vähe
auto24 portaali sisestatud otsingute ja müüa pakutavate populaarsemate mudelite esiviisikus suuri muutusi lõppenud aastal võrreldes 2018. aastaga ei toimunud. Jätkuvalt läheb kõige paremini kaubaks Saksa autotootjate toodang.

Esiviisikusse mahtusid sisestatud kuulutuste osas Volkswagen Passat, BMW 5. seeria, Audi A6, BMW 3. seeria ja Audi 4. Esikümnesse mahuvad veel Volkswagen Golf, Toyota Avensis, Škoda Octavia, E-klassi Mercedes-Benz ja Ford Focus.

Otsingute edetabeli tipus enam-vähem samad mudelid: esiviisiku moodustavad BMW 5. seeria, Audi A6, Volkswagen Passat, BMW 3. seeria ja Mercedes-Benz E-klass. Järgnevad BMW X5, Audi A4, Volkswagen Golf, Škoda Octavia ja Toyota Avensis.

KOMMENTAARID

Peeedu 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Mind on alati huvitanud kuidas teatakse mis hinnaga tegelikult müügid kinnisvara ja autoturul toimuvad. Kui küsinud kelleltki olen saan vastu põhiliselt maigutamist ja demagoogiat.
Firmade puhul jah saab statistikat koguda. Aga kui auto24 120 tuhandest 80 tuhat on eraisikud siis nende andmeid on raske koguda. Samuti on portaalides palju mittetõsiseid pakkumisi. Tean paljusid kes kui midagi hea hinnaga soetavad panevad kohe kuulutuse ülesse, et äkki mõni ullike ostab kallimalt. Aga aktiivselt ei müü.

Reaalsete tehingute arv on väiksem ja hinnad võivad muutuda.Nii, et lihtsalt pakkumiste numbreid kokku lüües aame pigem müüjate emotsioonide ja ootuste kui tegeliku turuseisu. Ja järgmised müüjad panevad hinda määrates hagu veel juurde. Mingil hetkel ,et tegelikult müüa tuleb hinnas smegasuuri allahindlusi pakkuda.
20
Hm 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Loe lause kord või kaks uuesti: "Keskmine müügiks pakutavate autode hind tõusis 8932 eurolt 9203 eurole", siis saad aru.
Kinnisvara hinnad on siit teada: http://www.maaamet.ee/kinnisvara/htraru/
Notari juures ju käid, see ju andmeid sisestab ja omanikk vahetub. OK, ma saad aru, et on mõni kelm, kes märgib väiksema hinna ja osa raha läheb kõrvalt aga kui seal on osakaal väike, siis suurt pilti ei mõjuta.
00
Peeedu 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Asi ongi selles, et pakutav hind ei tähenda, et tõusis ka reaalne müügihind. Mitmel juhul tuttavate auto on tagasi ostetud n hinnaga. Siis on platsil loomulikult kõrgema hinnaga. Aga vahest tehakse mitmes järgus parandus ja iluravitöid kui keegi ei taha. Vahest seda arvestades on müügihind seda arvestades autofirmal miinuses.
Päris arvestav osa odavaid autosid isegi ei vaheta paberite järgi omaniku.
Pakutav hind võib kasvada ühtemoodi aga reaalne müügihind võib elada hoopis oma elu. Kasvada kas rohkem-vähem või mitte muutuda.
Nii, et müügiks pakutav hind ei ole kogu tõde autoturu kohta nagu püütakse väita.
00
kas auto24 hinnaga 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
keegi tõepoolest on kunagi ostnud ka auto? Seal on õhku ikka väga palju sees.
20
üxkõik 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Fakt on see, et juba teema "kasutatud autode hinnad tõusid" on selgelt taotluslik suund inimesi panna mõtlema uute autode suunas ja loobuma tulevikus oma kasutatud rüsadest. Ühesõnaga meile tahetakse järjest enam ja enam agressiivselt pähe taguda, et enam pole see aeg, kus autosid valmistati isalt pojale ja pojapojale, vaid tarbimiskultuuriga tuleb kaasa minna ja max 10 aastat on auto vanus ja tuleb pressi alla saata ja võtta uus, kui jõuad enam siis üldse autot ligi võtta, sest hinnad kerkivad uutel ikka mega kiiresti lakke, ka suvalistel lambipillidel. Ma üldse ei imesta, kui tulebki euroopast direktiiv, mis paneb paika autode maksimaalse vanuse ja edasi kasutamine on keelatud. Seega palju õnne teile vanautode, hobiautode jmt. kogujad...see kõik muutub tulevikus kasutuks risuks teie garaazides, mida täna looodate tulevikus pensionifondi jätta!
11
to kas auto24 hinnaga 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Täpselt. A24 hinnad ei näita veel kogu tõde. Reaalis läheb reeglina odavamalt ära, mõnikord lausa 2x odavamalt, oleneb müüja ja ostja omavahelisest oskusest tingida.
00
kx250f 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
10 000 turuhinnaga auto paned müüki 8000 ga ,siis pakkutakse ikka 5000 ja polegi midagi teha, kui sellega ära ei müü, ei helista pool aastat enam keegi.
00
. 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Eesti ärimudel on lihtne- too rootsist või saksast vana odav pann, keri läbisõit 100 000 väiksemaks ja pane siin müüki sama hinnaga, mis sarnase läbisõiduga korralik auto saksas maksab ja lollid inimesed ostavad. Või siis tee mingi autodeost24 tüüpi firma, osta siinselt omanikult 500€ ära ja müü 3x kallimalt edasi. Ja ikka lollid ostavad. Eestlane lihtsalt on loll- raha lugeda ei oska, auto tegelikust väärtusest pole õrna aimugi, tehnika tundmisest rääkimata. Eks muidugi võib öelda, et tegelik väärtus ongi see, mis kauba eest lõpuks makstakse, aga tegelikult makstakse räigelt üle.
00
Peeedu 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Selline tühistatistika on autoäri jaoks hea. Meid pannakse uskuma, et saame parema auto ja tasub rohkem pappi välja köhida. Kapitalismis määrab hinna ju see kui palju oleme nõus pappi välja köhima.
Paljus uute autode müük elabki liisingujäägi ja tagasiostuhinna vahel. Saab kohe ja vaata veelgi kõvema auto liisida.Meid tahetakse panna uskuma, et uued autod on paremad ja rohkemate vidinatega. Ning hinnakasv igati õigustatud nii esimesel kuiga järgmistel ringidel.
Tegelikult tänu lisaseadmete hulga kasvule kasvab küll hind aga töökindlus väheneb ja hooldus- ning remondikulud kasvavad samuti.
Ning tegelikult on paljudest uuendustest inimestel ükskõik. "Milleks mulle hunnik patju mina ju hea juhina avariid ei tee ja üldse olen surematu" Reahoidik, iseparkimine jne - seni olen saanud ise hakkama ja ega need süsteemid ka veatud ei ole.
Kõiksugu heitgaasipuhastid jne on samuti enamikule lihtsalt kius mida riik läbi ülevaatuspunkti juurutab.
Pruugib vaid majanduses ja pankade rahakraaniga midagi juhtuda ning hinnad kasutatud autodel hoopis teised.
00
to peeedu 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Sa oled asjadest vägavalesti aru saanud- just vidinate pärast autosid ostetaksegi. Padjad ja muu ohutuskammajaa on juba euronõuete tõttu varustuses.
00
Jokkvärk 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Vanasti öeldi, et on: väike vale, suur vale ja siis tuleb statistika.
Peeedu jutt on õige ja samuti to peeedu, lihtsalt erinevad põlvkonnad on hinnanud erinevaid "asju". Tänases "amerikaniseerunud" (ajuvabas/mõtlemisvõimetus)(tarbimis)ühiskonnas on "lumehelbeke" võimetu ilma juhiabideta oma sõidukist jagu/aru saama ja teda huvitab lisaks kiirendusele ainult see, millise nutika-lutikaga ta oma "pikenduse" ühendada saab ning kui mootori õlitaset "äpiga" jne. kontrollida ei saa, siis ei kõlba see kuhugi, sest mootoriruumi üles leidmine käib üle jõu, rääkimata õlivardast.
10
Peeedu 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Enamus müügimehi ütleb, et padjad pole see mis silma ostjal särama paneb. Kas on ükskõik või eeldatakse, et kõik ühesugused.
Vidinate puhul saab paljudel silma särama aga kui reaalseks ostuks läheb siis pigem tõmmatakse tagasi kui hind tõuseb oluliselt. Neid IT hulle on ikka suht vähe.
Aga müstiline on ikka kütusekulu teema. Ükskõik kui ebarealistlike arve eriti varasema metoodika järgi välja pakuti ikka mindi põlema.
00
Nimi :
Kommentaar :
 
 

VEEL UUDISEID

Motors24 proovisõit - Land Rover Discovery Sport Hybrid

Motors24 proovisõit - Land Rover Discovery Sport Hybrid

Kuigi uuendatud Discovery Sport näeb välja vägagi sarnane oma eelkäijaga, siis tegelikkuses peidab ennast selle kergelt uuendatud kere all muuhulgas ka täiesti uus platform. Kapoti all on nüüd ...

Ralli: Thierry Neuville alustas hooaega etapivõiduga

Ralli: Thierry Neuville alustas hooaega etapivõiduga

Monte Carlo ralli viimasel päeval näitas suurepärast kiirust Thierry Neuville, kes võitis pühapäeval kõik neli katset ja kokkuvõttes ka kogu võistluse. Hyundai sõitja tõusis päeva esimese katsega mööda ...

FOTOD. Ralli: Monte Carlo rallil tõusis liidriks Elfyn Evans

FOTOD. Ralli: Monte Carlo rallil tõusis liidriks Elfyn Evans

Laupäeval sõidetud Monte Carlo ralli nelja kiiruskatse järel juhib võistlust Toyota sõitja Elfyn Evans. Päeva alustas katsevõiduga Thierry Neuville, kes võitis lõpuks ka kolmanda ja neljanda kiiruskatse. ...

FOTOD. Ralli: Tänak tegi raske avarii, päeva lõpetas liidrina Ogier

FOTOD. Ralli: Tänak tegi raske avarii, päeva lõpetas liidrina Ogier

Monte Carlo ralli neljandal kiiruskatsel tegid Ott Tänak ja Martin Järveoja ränga avarii ning olid sunnitud võistluse pooleli jätma. Kuigi mehed pääsesid autost omal jõul välja, toimetati nad haiglasse ...

FOTOD. Need autod sündisid 50 aastat tagasi

FOTOD. Need autod sündisid 50 aastat tagasi

Tänavu tähistavad päris juubelit ehk 50. sünnipäeva paljud kuulsad autod, mida mäletatakse hea sõnaga tänaseni. Pool sajandit tagasi ehk 1970. aastal debüteerisid paljud mälestusväärsed sõidukid sportlikest ...

Printsess Diana Audi müüakse oksjonil

Printsess Diana Audi müüakse oksjonil(12)

Märtsi lõpus läheb Suurbritannias oksjonile 1994. aasta Audi Cabriolet, mis kuulus kunagi Walesi printsess Dianale. Brittide poolt armastatud printsess jäi selle Audiga sageli ajalehefotole ning nautis seda ...

Ralli: Eesti meistrivõistluste etapp Sarma ralli jääb ära

Ralli: Eesti meistrivõistluste etapp Sarma ralli jääb ära(3)

Eesti ja Läti meistrivõistluste kalendrisse kuulunud teine etapp, 8. veebruaril toimuma pidanud Sarma ralli jääb ära. Soojade ilmade tõttu pole Sarma ralli korraldajate sõnul võimalik rallit läbi viia. ...

 
Unimogid ronisid seitsme kilomeetri kõrgusele

Unimogid ronisid seitsme kilomeetri kõrgusele(1)

Kaks Unimogi sõitsid Tšiilis maailma kõrgeima tegevvulkaani Ojos de Salado otsa, mille tipp kõrgub 6893 meetri kõrgusel merepinnast. Unimogid mudelinimetusega U 5023 kandsid kokku kümneliikmelist ...

TDF-1: tõesti nagu päris vormel 1 auto

TDF-1: tõesti nagu päris vormel 1 auto(1)

Mõnedki superautod lubavad vormelilaadset sõidukogemust, kuid ei paku seda. Nüüd saab moodsa F1-auto kogemuse tõesti peaaegu kätte – tõsi, ringrajal, mitte tänaval. Võidusõiduekspert TDF hakkas koguma ...

Tesla on väärt rohkem kui Volkswagen – börsil

Tesla on väärt rohkem kui Volkswagen – börsil

Tesla aktsia tõusis sel nädalal uutesse rekordkõrgustesse, millega firma börsiväärtus tõusis esmakordselt üle 100 miljardi dollari piiri – ületades isegi Volkswageni oma. Tesla aktsia hind on viimase kuuga ...

Ralli: Monte Carlos haaras liidrikoha Neuville

Ralli: Monte Carlos haaras liidrikoha Neuville

Neljapäeval õhtupimeduses sõidetud kahe kiiruskatse järel haaras Monte Carlo rallil liidrikoha Thierry Neuville. Esimesel kiiruskatsel oli kiireim Sebastien Ogier, kes edestas Ott Tänakut 1,8 sekundiga ja ...

Nädalavahetusel sõidetakse Daytona 24-tunni sõit

Nädalavahetusel sõidetakse Daytona 24-tunni sõit

Põhja-Ameerika sportautode võidusõidu hooaja avab traditsiooniliselt jaanuarikuu viimasel nädalavahetusel toimuv Daytona 24-tunni sõit. Võistlus on samas ka IMSA sportautode meistrisarja avaetapiks ja ...

F1: Racing Point tiim esitleb uut autot kaks päeva enne teste

F1: Racing Point tiim esitleb uut autot kaks päeva enne teste

Racing Point F1 võistkond teatas, et nende uue auto esitlus toimub 17. veebruaril Austrias, peasponsori BWT peakontoris. Tänaseks on kuus F1 tiimi kümnest avaldanud kuupäeva, mil nad esitlevad oma uusi ...

Hiinlaste Aiways hakkab peagi Euroopas autosid müüma

Hiinlaste Aiways hakkab peagi Euroopas autosid müüma (13)

Shanghais asuva peakorteriga Aiways toob märtsis toimuvale Genfi autonäitusele oma elektrilise linnadžiibi U5 Euroopa versiooni. Lisaks näidatakse esmakordselt elektrilist ideeautot U6ion ning tutvustatakse ...

 
Väikesed Fiatid saavad hübriidmootori

Väikesed Fiatid saavad hübriidmootori

Fiat keeldub oma alates 2007. aastast müügil olevat 500 ja neli aastat hiljem turule jõudnud Pandat pensionile saatmast. Selle asemel võeti ette järjekordne kaasajastamine: mõlemad autod saavad moodsa ...

Maanteeamet paigaldas Tallinna–Narva maanteele uued muutteabega infotablood

Maanteeamet paigaldas Tallinna–Narva maanteele uued muutteabega infotablood

Lääne-Virumaal Sämi ja Ida-Virumaal Varja asula lähedal pandi üles muutteabega infotablood, mis hoiatavad liiklejaid muutlike teeolude eest. Maanteeamet valis just need kohad, sest neil teelõikudel võivad ...

Honda tilgutab infot uue Jazzi kohta

Honda tilgutab infot uue Jazzi kohta(6)

Sügisel avalikustatud uue Jazzi võimsusest/mõõtudest ega muudest numbritest ikka veel ei räägita, kuid nüüd on selge, et Jazz saab kahe elektrimootoriga uue hübriidajami, mis peaks olema eriti säästlik. ...

DeLorean tuleb siiski tagasi?

DeLorean tuleb siiski tagasi?

DeLoreani uuest väikeseeriast räägiti juba aastaid tagasi, kuid nüüd näikse, et see saab tõesti teoks.  Toonased plaanid takerdusid USA väiketootjate tegevust reguleeriva seadusandluse taha, kuid nüüd on ...

FOTOD. Ralli: Ogier oli testikatse kiireim, Tänak sõitis neljanda aja

FOTOD. Ralli: Ogier oli testikatse kiireim, Tänak sõitis neljanda aja(2)

MM-võistluste avaetapi, Monte Carlo ralli testikatsel sõitis parima aja välja Sebastien Ogier. Prantslasest jäi ainult 0,1 sekundiga maha Thierry Neuville ja 0,6 sekundiga kaotas Ogierile tema tiimikaaslane ...

F1: 2021. aasta tiimivahetuste karussell juba keerleb

F1: 2021. aasta tiimivahetuste karussell juba keerleb

Mitmetel sõitjatel lõppevad käesoleva aasta lõpus lepingud oma praeguste tiimidega ja nii on juba alanud kuulduste karussell ning ka uute lepingute sõlmimine. Juba eelmise hooaja lõppedes hakati rääkima ...

FOTOD. Ralli. Homme antakse start MM-sarja uuele hooajale

FOTOD. Ralli. Homme antakse start MM-sarja uuele hooajale

Traditsiooniliselt antakse MM-võistluste uuele hooajale start Monte Carlo ralliga, kus neljapäeval sõidetakse kaks esimest kiiruskatset. Monte Carlo stardirivi avab tiitlikaitsja Ott Tänak, kes algavaks ...

 
Kuidas leida endale hea liikluskindlustaja?

Kuidas leida endale hea liikluskindlustaja?

Liikluskindlustusseltsi valikul on kriteeriume vähe: hind olgu madal, sest kaup on ju kõigil sama ning õnnetuse korral käigu auto ­remont kiiresti, vaidlusteta ja korralikult. Hinda saab vaadata igaüks ise, ...

Teise põlvkonna S80 peab üsna hästi vastu

Teise põlvkonna S80 peab üsna hästi vastu

Suur, mugav ja vaikne Volvo sedaan peab üsna hästi vastu. Kehvasti hooldatud auto toob aga kaasa kulukad remondid.  Teise põlvkonna Volvo S80 oli sõidu­auto kohta tootmises pikka aega. Avalikkuse ette ilmus ...

Kuidas jõuda rahvaspordist Eesti meistrivõistlustele?

Kuidas jõuda rahvaspordist Eesti meistrivõistlustele?

Pranko Kõrgesaar tegi oma sportrallidebüüdi möödunud sügisel Saaremaal. „Ralli eel kartsin, et kiirus läheb nii suureks, et lihtsalt ei julge rohkem vajutada, aga seda ei juhtunud. Rohkem tuli end talitseda, ...

Millal saavad loetud petudiislite päevad?

Millal saavad loetud petudiislite päevad?(26)

Välja lülitatud ja/või maha monteeritud heitmepuhastitega (DPF, EGR, SCR) diiselauto omanik võib end mõttes valmis seada selleks, et tehnoülevaatuselt niisuguse sõidukiga varsti enam läbi ei saa. Et sõiduki ...

Algupärane välimus, veidi ägedam tehnika

Algupärane välimus, veidi ägedam tehnika

Tallinnas taastatud 1960. aasta Triumph TR3 sai sportliku vedrustuse ning luksuslikuma sõitjateruumi. Vanaautohobi ei pea alati tähendama restaureerimist. Seda näitab ka Autoklassiku töökojas uue hingamise ...

Autoäri 2019: suurimad võitjad ja kaotajad

Autoäri 2019: suurimad võitjad ja kaotajad

Mullune automüük meenutas sõitu Ameerika mägedel: aasta esimesel poolel tundus globaalne äri stagneeruvat (ja mõnel tootjal stagneeruski), samas kui paljud said just aasta viimastel kuudel müügi taas tublilt ...

Markko Märtin: „Autotootjad tuleb MMile meelitada“

Markko Märtin: „Autotootjad tuleb MMile meelitada“

Endine rallisõitja Markko Märtin ütleb, et ehkki peab „hübriidindust“ rallis jamaks, võib see olla vahend, mis toob autotootjad MMile. MM-sarja peamine probleem seisneb tootjate vähesuses.

 
Ralli MM 2020: kaardipakk segamini

Ralli MM 2020: kaardipakk segamini

Neljapäeval algav MM-võistluste uus hooaeg pakub kindlasti palju põnevat, eelkõige kaasaelamist Ott Tänaku üritusele kaitsta mullu võidetud tiitlit uues tiimis.

S2, EVO ja WRX

S2, EVO ja WRX(8)

Iga autosõber teab une pealt, mida need numbri- ja tähekombinatsioonid tähendavad – esmajoones kiirust ja emotsioone. Aga milline rallitaustaga legend jätab kõige eredama mulje praegu, umbes 25 aastat pärast ...

Autosporditiimide kuulsad juhid: Jost Capito

Autosporditiimide kuulsad juhid: Jost Capito

Mitme tootja autospordiga seotud projektide juures töötanud Jost Capito karjääri parimad saavutused on seotud Fordi ja Volkswageni rallitiimide MM-tiitlitega.

Hyundai rallis: Accent WRC-st tänapäeva

Hyundai rallis: Accent WRC-st tänapäeva

Korea autotootja ralliajalugu ei ole pikk, ent on see-eest üsna kirju. Sellesse mahuvad võidusõidud Lantraga 1990ndatel, Accent WRC, mitmeaastane paus ja tagasitulek 2014. aastal.

AUTOPÄEVIK. Üks üllatus teise järel

AUTOPÄEVIK. Üks üllatus teise järel

Mercedese ostuhetkest sai mööda juba 20 000 km ja see tähendas suure hoolduse (60 000 km) kättejõudmist. Kõik ei läinud aga sugugi nii libedalt, kui olin arvanud.

Küsimus lugejalt: Uus aku ja start-stoppsüsteem

Küsimus lugejalt: Uus aku ja start-stoppsüsteem(8)

Mu ainult nelja aasta vanuse auto aku andis otsad. Vara küll, aga tõsisem mure on hoopis sellega, et ostsin uue aku, panin peale ja nüüd ei tööta enam start-stoppsüsteem. Kas need kaks asja võivad seotud ...

KOLUMN. Ots: Kas pistikuhübriid on lahendus?

KOLUMN. Ots: Kas pistikuhübriid on lahendus?(2)

Paberil tundub pistikuhübriid (PHEV, plug-in hybrid electric vehicle) imeauto: odavam kui elektriline, igapäevased linnasõidud teed üliodavalt elektriga, puhkusereisil tangid bensiini või diislit ja läbid ...

 
Autolehe 22. jaanuari uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 22. jaanuari uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Supra kaotas silindreid, kilosid ja eurosid Toyota toob siiski müügile ka neljasilindrilise Supra, mis tuleb kuuesilindrilisest erinev mitmel rindel. Kaheliitrine neljasilindriline turbomootor arendab 258 ...

Porsche: kas suurte mootorite tagasitulek?

Porsche: kas suurte mootorite tagasitulek?

Porsche lisab Caymani ja Boxsteri valikusse neljaliitrise boksermootori, mis saab hakkama ülelaadimiseta. Mudelid 718 Cayman GTS 4,0 ja 718 Boxster GTS 4,0 tulevad minevikust tuttava kuuesilindrilise ...

Teslasid süüdistatakse kontrollimatus kiirendamises

Teslasid süüdistatakse kontrollimatus kiirendamises(12)

USA liiklusohutusamet NHTSA uurib väiteid, et Teslad kiirendavad kontrollimatult. Autotootja avaldas vastulause, et kõik sellised süüdistused on valed. Süüdistused puudutavad nii Model S-i, Model X-i kui ka ...

FOTOD. Nissan tegi elektrilise ringrajaauto

FOTOD. Nissan tegi elektrilise ringrajaauto(4)

Tegu on juba teise põlvkonna Leaf Nismo RC-ga, kuid oma 2011. aastal esitletud eelkäijast on uus mudel poole kiirem ning palju radikaalsem. Kui esimese põlvkonna Leaf Nismo RC sarnanes paljus Leafi ...

F1: Saudi Araabia soovib F1 etappi 2023. aastaks

F1: Saudi Araabia soovib F1 etappi 2023. aastaks

Saudi Araabias alustatakse uue F1 tingimustele vastava ringrajakompleksi ehitust, mis peaks valmima aastaks 2023. Ringrada on osaks Saudi Araabia pealinnast Riyadhist 50 km kaugusele planeeritavast Qiddiya ...

Škoda tähistab oma 125. sünnipäeva

Škoda tähistab oma 125. sünnipäeva(6)

Tšehhi ettevõte loodi 1895. aastal, esimene auto sündis kümme aastat hiljem. Nii on tegu ühe maailma vanima seni tegutseva autotootjaga. Škoda loojateks olid Václav Laurin ja Václav Klement, kes alustasid ...

 
Ralli: MM-võistluste kalender sai ametliku kinnituse

Ralli: MM-võistluste kalender sai ametliku kinnituse

FIA kinnitas alles nüüd lõplikult, et tänavu kavas olnud Tšiili etapp jääb ära ja seda ei asendata, mis tähendab, et MM-sari koosneb 13 etapist. Samuti nihutati nädala võrra varasemaks Argentina ralli ...

Citroën muudab oma tunnuslauset

Citroën muudab oma tunnuslauset

Senise „Inspired by you“ asemel võetakse kasutusele „Inspirëd by you all“. Ettevõtte teatel on alates 2017. aastast kasutatud tunnuslause väljavahetamise põhjuseks uus ärisuund, mis teadagi keskendub ...

Euroopas püsis uute sõiduautode müük 2019. aastal stabiilsena

Euroopas püsis uute sõiduautode müük 2019. aastal stabiilsena

Euroopa Liidu riikides kasvas uute sõiduautode müük detsembris 21,7%, aga aasta lõpus toimunud tempokale kasvule olid mitmed erinevad objektiivsed põhjused. Aastalõpu müügikasvu mõjutas peamiselt ...

Vaat see on tõeline maastikukupee!

Vaat see on tõeline maastikukupee!(7)

Unustage X4, X6, GLC ja GLE Coupe ning teised sellised ülekaalulised mitmetonnised wannabe-kupeedžiibid - õige maastikukupee tuleb hoopis Los Angelese väiketootjalt Laffite. Laffite nimetab 2ukselist G-Tec ...

Ducati superbaik: 152 kg ja 234 hj

Ducati superbaik: 152 kg ja 234 hj(6)

Ducati pani maha uue maamärgi nn „tonniste baikide“ ehk 1000 cm3 mootoriga sporttsiklite vallas: Panigale V4 Superleggera kuivmass on esialgseil andmeil tulede-peeglitega 152 kg ning võimsus ...

Korealased ostsid end elektriveokiärisse

Korealased ostsid end elektriveokiärisse

Ühisesse kontserni kuuluvad Hyundai ja Kia ostsid 100 miljoni euro eest osaluse elektrikaubikuid ja -veokeid välja töötavas ja tootvas firmas Arrival. 2015. aastal asutatud ning nüüdseks USAs, Saksamaal, ...

BMW tsiklimüük tegi taas rekordi

BMW tsiklimüük tegi taas rekordi(1)

9. aastat järjest õnnestus BMWl müüa rohkem tsikleid-rollereid kui eales varem. 5,8% tõus andis 2019. aasta kogumüügiks 175 162 kaherattalist. BMW Motorradi põhiturg on endiselt Euroopas (Saksamaal müüdi 26 ...

 
Elektri-Audid: ise toodame, ise sõidame

Elektri-Audid: ise toodame, ise sõidame(16)

Kuigi Euroopa Liidu heitmenormid tõukavad autotootjaid valmistama aina rohkem elektriautosid, pole tootjad sugugi kindlad, et neid kalleid sõidukeid väga massiliselt ka osta tahetakse. Seepärast sunnivad ...