AUTONDUS

FOTOD. „Sofie“ lugu: maailma vanim Volkswagen Transporter sai 70aastaseks

FOTOD. „Sofie“ lugu: maailma vanim Volkswagen Transporter sai 70aastaseks

Üleeile tähistas oma 70. sünnipäeva maailma vanim säilinud Volkswagen T1 Transporter „Sofie“, mis veedab üpriski aktiivseid vanaduspäevi Volkswageni enda autokollektsioonis. Volkswagen T1 tootmine läks ...

MOOTORISPORT

Talendid Rajale alustab kaheksandat hooaega

Talendid Rajale alustab kaheksandat hooaega

Populaarse laste hobikardisarja uus hooaeg stardib juba 20. augustil LaitseRallyParkis. Harilikult kevadeti sõidetav algajatele lastele mõeldud hobikardisari saab tänavu hoo sisse alles sügisel. Juba 2013. ...

AUTOTÖÖSTUS

Bentley tahab elektriautonduses revolutsiooni teha

Bentley tahab elektriautonduses revolutsiooni teha (3)

Bentley soovib kolme aastaga välja arendada uued keskkonnasõbralikud elektrimootorid. OCTOPUS nime kandva arendusprogrammi eesmärgiks on luua haruldasi metalle mitte kasutav jõuallikas, mis oleks täies ...

PROOVISÕIDUD

Korralikult gaasi!

Korralikult gaasi!

KTM 390 Adventure saab hakkama maanteel ja metsarajal ning selle mootorrattaga saab anda ka korralikult gaasi, kartmata silmapilkset juhiloata jäämist. Raske öelda, miks austerlastel metsa poole tõmbava 390 ...

PÄEVAUUDISED

Audi esitles S3 uue põlvkonna sedaani ja luukpära

Audi esitles S3 uue põlvkonna sedaani ja luukpära(4)

20 aastat tagasi sisenes Audi sportlike kompaktautode turule mudeliga S3, täna avalikustati uue S3 sedaani ja luukpära tehnilised näitajad. Autod varustatakse 2liitrise TFSI mootoriga, mille võimsuseks on ...

LIIKLUS

Kolumn. Ots: Eksootilisest Soomest tumehelbekesteni

Kolumn. Ots: Eksootilisest Soomest tumehelbekesteni(5)

Veetsin tänavu eriti eksootilise puhkuse, mis koroonajärgsel ajastul tähendas autoreisi Soome. 1150 kilomeetrit ja viis päeva, et nii endal kui ka päkapikkudel jaguks aega ka puhkamiseks, autojuhil kas või ...

AUTOPÄEVIK

Autopäevik. Ootamatu purunemine

Autopäevik. Ootamatu purunemine(5)

Toyota vastupidavusele pole mul jätkuvalt etteheiteid ja pealegi tuleb vanema autoga ringi liikudes ikka olla valmis mõningateks ootamatusteks. Pikemate suvesõitude ootuses ja Avensise läbisõitu vaadates ...

2019. aastal tõusid kasutatud autode hinnad kooskõlas üldise hinnatõusuga (12)

2019. aastal tõusid kasutatud autode hinnad kooskõlas üldise hinnatõusuga

Eesti suurima automüügiportaali auto24 andmetel tõusis 2019. aastal kasutatud autode keskmine hind ligi 3%, mis oli kooskõlas üldise hinnatõusuga.

Kasvas müügikuulutuste arv
auto24 portaali sisestatud kuulutuste arv 2019. aastal veidi kasvas – kui 2018. aastal sisestati portaali 114 396 unikaalset kuulutust, siis mullu oli see arv 120 124, millest kaks kolmandikku moodustasid tavakasutajate omad. Samas omanikuvahetuste arv püsis 2019. aastal autoregistri andmetel enam-vähem samal tasemel.

Margus Tomberg, auto24 tegevjuht: „Kasutatud autode turu maht on viimastel aastatel olnud kasvus ning suurima panuse sellesse annab uute autode hinna kallinemine. Järelturule tuleb üha rohkem kaasaegsemate tehnoloogiate, nt juhiabisüsteemide ning parema lisavarustusega sõidukeid, mis paratamatult kajastub ka hinnas. Paremad autod maksavad rohkem.“

Keskmine hind kasvas 3%
2019. aastal tõusid nii automüügiettevõtete poolt pakutavate autode hinnad kui ka tavakasutajate küsitud hinnad ning seda nii keskmise kui ka mediaanhinna poolest. Keskmine müügiks pakutavate autode hind tõusis 8932 eurolt 9203 eurole. Mediaanhind, millest siis pooled on odavamad ja pooled kallimad, kasvas aastaga 5600 eurolt 5800 eurole. Kui tavakasutajate poolt pakutavate autode müügiperiood veidi pikenes (2019. aastal 53,3 päeva), siis automüügiettevõtete poolt pakutavate osas aga langes 73,6 päevalt 66,7 päevale.

Populaarsemate mudelite edetabelis muutusi vähe
auto24 portaali sisestatud otsingute ja müüa pakutavate populaarsemate mudelite esiviisikus suuri muutusi lõppenud aastal võrreldes 2018. aastaga ei toimunud. Jätkuvalt läheb kõige paremini kaubaks Saksa autotootjate toodang.

Esiviisikusse mahtusid sisestatud kuulutuste osas Volkswagen Passat, BMW 5. seeria, Audi A6, BMW 3. seeria ja Audi 4. Esikümnesse mahuvad veel Volkswagen Golf, Toyota Avensis, Škoda Octavia, E-klassi Mercedes-Benz ja Ford Focus.

Otsingute edetabeli tipus enam-vähem samad mudelid: esiviisiku moodustavad BMW 5. seeria, Audi A6, Volkswagen Passat, BMW 3. seeria ja Mercedes-Benz E-klass. Järgnevad BMW X5, Audi A4, Volkswagen Golf, Škoda Octavia ja Toyota Avensis.

KOMMENTAARID

Peeedu 10 jaanuar 2020 11:37 Ebasobiv kommentaar
Mind on alati huvitanud kuidas teatakse mis hinnaga tegelikult müügid kinnisvara ja autoturul toimuvad. Kui küsinud kelleltki olen saan vastu põhiliselt maigutamist ja demagoogiat.
Firmade puhul jah saab statistikat koguda. Aga kui auto24 120 tuhandest 80 tuhat on eraisikud siis nende andmeid on raske koguda. Samuti on portaalides palju mittetõsiseid pakkumisi. Tean paljusid kes kui midagi hea hinnaga soetavad panevad kohe kuulutuse ülesse, et äkki mõni ullike ostab kallimalt. Aga aktiivselt ei müü.

Reaalsete tehingute arv on väiksem ja hinnad võivad muutuda.Nii, et lihtsalt pakkumiste numbreid kokku lüües aame pigem müüjate emotsioonide ja ootuste kui tegeliku turuseisu. Ja järgmised müüjad panevad hinda määrates hagu veel juurde. Mingil hetkel ,et tegelikult müüa tuleb hinnas smegasuuri allahindlusi pakkuda.
20
Hm 10 jaanuar 2020 12:11 Ebasobiv kommentaar
Loe lause kord või kaks uuesti: "Keskmine müügiks pakutavate autode hind tõusis 8932 eurolt 9203 eurole", siis saad aru.
Kinnisvara hinnad on siit teada: http://www.maaamet.ee/kinnisvara/htraru/
Notari juures ju käid, see ju andmeid sisestab ja omanikk vahetub. OK, ma saad aru, et on mõni kelm, kes märgib väiksema hinna ja osa raha läheb kõrvalt aga kui seal on osakaal väike, siis suurt pilti ei mõjuta.
00
Peeedu 10 jaanuar 2020 13:21 Ebasobiv kommentaar
Asi ongi selles, et pakutav hind ei tähenda, et tõusis ka reaalne müügihind. Mitmel juhul tuttavate auto on tagasi ostetud n hinnaga. Siis on platsil loomulikult kõrgema hinnaga. Aga vahest tehakse mitmes järgus parandus ja iluravitöid kui keegi ei taha. Vahest seda arvestades on müügihind seda arvestades autofirmal miinuses.
Päris arvestav osa odavaid autosid isegi ei vaheta paberite järgi omaniku.
Pakutav hind võib kasvada ühtemoodi aga reaalne müügihind võib elada hoopis oma elu. Kasvada kas rohkem-vähem või mitte muutuda.
Nii, et müügiks pakutav hind ei ole kogu tõde autoturu kohta nagu püütakse väita.
00
kas auto24 hinnaga 10 jaanuar 2020 14:49 Ebasobiv kommentaar
keegi tõepoolest on kunagi ostnud ka auto? Seal on õhku ikka väga palju sees.
20
üxkõik 10 jaanuar 2020 14:53 Ebasobiv kommentaar
Fakt on see, et juba teema "kasutatud autode hinnad tõusid" on selgelt taotluslik suund inimesi panna mõtlema uute autode suunas ja loobuma tulevikus oma kasutatud rüsadest. Ühesõnaga meile tahetakse järjest enam ja enam agressiivselt pähe taguda, et enam pole see aeg, kus autosid valmistati isalt pojale ja pojapojale, vaid tarbimiskultuuriga tuleb kaasa minna ja max 10 aastat on auto vanus ja tuleb pressi alla saata ja võtta uus, kui jõuad enam siis üldse autot ligi võtta, sest hinnad kerkivad uutel ikka mega kiiresti lakke, ka suvalistel lambipillidel. Ma üldse ei imesta, kui tulebki euroopast direktiiv, mis paneb paika autode maksimaalse vanuse ja edasi kasutamine on keelatud. Seega palju õnne teile vanautode, hobiautode jmt. kogujad...see kõik muutub tulevikus kasutuks risuks teie garaazides, mida täna looodate tulevikus pensionifondi jätta!
11
to kas auto24 hinnaga 10 jaanuar 2020 15:14 Ebasobiv kommentaar
Täpselt. A24 hinnad ei näita veel kogu tõde. Reaalis läheb reeglina odavamalt ära, mõnikord lausa 2x odavamalt, oleneb müüja ja ostja omavahelisest oskusest tingida.
00
kx250f 10 jaanuar 2020 21:04 Ebasobiv kommentaar
10 000 turuhinnaga auto paned müüki 8000 ga ,siis pakkutakse ikka 5000 ja polegi midagi teha, kui sellega ära ei müü, ei helista pool aastat enam keegi.
00
. 11 jaanuar 2020 7:49 Ebasobiv kommentaar
Eesti ärimudel on lihtne- too rootsist või saksast vana odav pann, keri läbisõit 100 000 väiksemaks ja pane siin müüki sama hinnaga, mis sarnase läbisõiduga korralik auto saksas maksab ja lollid inimesed ostavad. Või siis tee mingi autodeost24 tüüpi firma, osta siinselt omanikult 500€ ära ja müü 3x kallimalt edasi. Ja ikka lollid ostavad. Eestlane lihtsalt on loll- raha lugeda ei oska, auto tegelikust väärtusest pole õrna aimugi, tehnika tundmisest rääkimata. Eks muidugi võib öelda, et tegelik väärtus ongi see, mis kauba eest lõpuks makstakse, aga tegelikult makstakse räigelt üle.
00
Peeedu 11 jaanuar 2020 10:46 Ebasobiv kommentaar
Selline tühistatistika on autoäri jaoks hea. Meid pannakse uskuma, et saame parema auto ja tasub rohkem pappi välja köhida. Kapitalismis määrab hinna ju see kui palju oleme nõus pappi välja köhima.
Paljus uute autode müük elabki liisingujäägi ja tagasiostuhinna vahel. Saab kohe ja vaata veelgi kõvema auto liisida.Meid tahetakse panna uskuma, et uued autod on paremad ja rohkemate vidinatega. Ning hinnakasv igati õigustatud nii esimesel kuiga järgmistel ringidel.
Tegelikult tänu lisaseadmete hulga kasvule kasvab küll hind aga töökindlus väheneb ja hooldus- ning remondikulud kasvavad samuti.
Ning tegelikult on paljudest uuendustest inimestel ükskõik. "Milleks mulle hunnik patju mina ju hea juhina avariid ei tee ja üldse olen surematu" Reahoidik, iseparkimine jne - seni olen saanud ise hakkama ja ega need süsteemid ka veatud ei ole.
Kõiksugu heitgaasipuhastid jne on samuti enamikule lihtsalt kius mida riik läbi ülevaatuspunkti juurutab.
Pruugib vaid majanduses ja pankade rahakraaniga midagi juhtuda ning hinnad kasutatud autodel hoopis teised.
00
to peeedu 11 jaanuar 2020 14:56 Ebasobiv kommentaar
Sa oled asjadest vägavalesti aru saanud- just vidinate pärast autosid ostetaksegi. Padjad ja muu ohutuskammajaa on juba euronõuete tõttu varustuses.
00
Jokkvärk 12 jaanuar 2020 23:24 Ebasobiv kommentaar
Vanasti öeldi, et on: väike vale, suur vale ja siis tuleb statistika.
Peeedu jutt on õige ja samuti to peeedu, lihtsalt erinevad põlvkonnad on hinnanud erinevaid "asju". Tänases "amerikaniseerunud" (ajuvabas/mõtlemisvõimetus)(tarbimis)ühiskonnas on "lumehelbeke" võimetu ilma juhiabideta oma sõidukist jagu/aru saama ja teda huvitab lisaks kiirendusele ainult see, millise nutika-lutikaga ta oma "pikenduse" ühendada saab ning kui mootori õlitaset "äpiga" jne. kontrollida ei saa, siis ei kõlba see kuhugi, sest mootoriruumi üles leidmine käib üle jõu, rääkimata õlivardast.
10
Peeedu 13 jaanuar 2020 13:59 Ebasobiv kommentaar
Enamus müügimehi ütleb, et padjad pole see mis silma ostjal särama paneb. Kas on ükskõik või eeldatakse, et kõik ühesugused.
Vidinate puhul saab paljudel silma särama aga kui reaalseks ostuks läheb siis pigem tõmmatakse tagasi kui hind tõuseb oluliselt. Neid IT hulle on ikka suht vähe.
Aga müstiline on ikka kütusekulu teema. Ükskõik kui ebarealistlike arve eriti varasema metoodika järgi välja pakuti ikka mindi põlema.
00
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

Vormel-2 sarja juhib Ferrari kasvandik

Vormel-2 sarja juhib Ferrari kasvandik

FIA F2 meistrisarja juhib viie sõidetud etapi järel Ferrari noorteprogrammi kuuluv inglane Callum Illott. Seni toimunud kümnest võistlussõidust on 21-aastane Callum Illott võitnud kaks ja kogunud ...

64 hobujõuga 500 vastu

64 hobujõuga 500 vastu

Tarvo Järv ehitas omale VAZ-2101-st 500hobujõulise kiirendusauto, mis suudab veerandmiilil sõita kümne sekundi sisse. Kui kiire see on, võrreldes tavalise Žiguliga? Tuur „Žiguliga isamaal“ viis meid Valka, ...

Ekskursioon Tallinna autosalongidesse

Ekskursioon Tallinna autosalongidesse

Uued mudelid, margisümboolikaga suveniirid ja tarbekaubad on müügil igas autosalongis, kuid nii mõneski neist leidub ka sõidukeid, mida tavaliselt kohtab hoopis muuseumis. Valik algab 1940ndatel toodetud ...

Kumb särab kuldsemalt?

Kumb särab kuldsemalt?

Alfa Romeo Giulia ja BMW 330i näevad ägedad välja ja ka sõidavad vastavalt. Võrdlustest selgitab, kumb neist kokkuvõttes kuldsemalt hiilgab. Tähelepanu! Ilmselt oli see just tähelepanu, mida nii Alfa kui ka ...

Kia XCeed PHEV - auto24 proovisõit

Kia XCeed PHEV - auto24 proovisõit(5)

Kia XCeed PHEV on üks selline auto, mis peaks olema tänapäevasele autoostjale igati meelepärane - see on moodsa linnadziibiliku välimusega ning seda hübriidi on võimalik ka kodus pistikust laadida ning oma ...

Tulevased youngtimer’id: Traditsioonide kohaselt

Tulevased youngtimer’id: Traditsioonide kohaselt

Citroëni tabas sajandi alguses igavate autode tegemise iha. Ainsa tõelise erandina toodi 2005. aastal turule luksuslik C6 – auto, millist margi- ja üleüldse auto­fännid ootasidki. C6 valmimist võib ...

Uunikutraiel: härrasmeeste motosport

Uunikutraiel: härrasmeeste motosport

Bultaco, Fantic, Montesa, Ossa … Pole neid nimesid kuulnudki? Tegu on mootorrattamarkidega, millega on võidetud maailmameistritiitleid. Kõik need kuulsused said kokku Vasalemmas Eesti esimesel endisaegsete ...

 
Talendid Rajale alustab kaheksandat hooaega

Talendid Rajale alustab kaheksandat hooaega

Populaarse laste hobikardisarja uus hooaeg stardib juba 20. augustil LaitseRallyParkis. Harilikult kevadeti sõidetav algajatele lastele mõeldud hobikardisari saab tänavu hoo sisse alles sügisel. Juba 2013. ...

Mercedese seeria katkes

Mercedese seeria katkes

Max Verstappen võitis Silverstone’is vormelisarja 70. aastapäevale pühendatud GP, edestades Mercedese sõitjaid Lewis Hamiltoni ja Valtteri Bottast. Mercedese sõitjad näitasid küll kvalifikatsioonis taas ...

Lugeja küsib: Kas tasub osta iseehitatud matkaautot?

Lugeja küsib: Kas tasub osta iseehitatud matkaautot?

Proovisin kevadel ja suvel matkaautot rentida, aga see on täitsa võimatu, sest need on metsikult populaarsed ja kogu aeg broneeritud. Seepeale tekkis mõte osta iseehitatud matkaauto, mida müüakse tunduvalt ...

Ostad projektiautot? Varu raha, aega ja kannatust!

Ostad projektiautot? Varu raha, aega ja kannatust!

Kui plaanid hakata mõnd autot taas elule äratama või oma maitse järgi ümber ehitama, tasub enne pikalt järele mõelda. Projektiauto nii-öelda toorikut valides tuleks eelistada väga heas konditsioonis ja ...

Autopäevik: Remondine suvi

Autopäevik: Remondine suvi

Suvi tuli ootamatult nii, et kaks autot läks remonti. Škodal on käsil keretööd ja Mitsubishi Pajerol roostetas ära bensiinipump. Põhimõtteliselt võib mõlema auto mured võtta kokku ühe sõnaga – rooste. Et ...

Teise põlvkonna CLK: kui kere on korras, sõidab veel kaua

Teise põlvkonna CLK: kui kere on korras, sõidab veel kaua(1)

Käesoleva sajandi alguse Mercedes-Benzi vaevasid erinevad probleemid, kuid auto suurimaks vaenlaseks oli rooste. Mida kontrollida teise põlvkonna CLK ostul?  Mercedes-Benz tõi CLK turule 1997. aastal. Kuigi ...

Korralikult gaasi!

Korralikult gaasi!

KTM 390 Adventure saab hakkama maanteel ja metsarajal ning selle mootorrattaga saab anda ka korralikult gaasi, kartmata silmapilkset juhiloata jäämist. Raske öelda, miks austerlastel metsa poole tõmbava 390 ...

 
Autosõit kui suursündmus

Autosõit kui suursündmus

Rolls-Royce teeb autosõidust suursündmuse juba enne liikuma hakkamist. Seda sõltumata mudelist. Jah, mõni on haruldasem, mõni kallim, uuem, vanem ja mis kõik veel, kuid ühtegi lati alt läbi mudelit ei suuda ...

Kolumn. Samost: Kas elektriautode „iPhone’i hetk“ on käes?

Kolumn. Samost: Kas elektriautode „iPhone’i hetk“ on käes?

Mäletan 2007. aasta sügisest, et istusin Helsingi kesklinna büroohoone nõupidamisruumis U-kujulise laua taga koos kümne­konna Alma meediakontserni juhtkonda kuuluva mehe ja ühe naisega. Kõik olid just istet ...

Autolehe 12. augusti uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 12. augusti uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Cadillaci elektridžiip Lyriq sai avalikuks Cadillac avalikustas oma esimese elektriauto Lyriq, mis põhineb täiesti uuel platvormil ja sõidab tänu mahukale akule ühe laadimisega umbes 500 km. Kuna tegu on ...

Uue ajastu superauto

Uue ajastu superauto

Läinud nädalal esitles Gordon Murray Automotive kauaoodatud superautot T.50, mis lubab olla enim juhile orienteeritud superauto ajaloos.  Kuulus konstruktor Gordon Murray läks uue ajastu superauto loomisel ...

EESTIS MÜÜGIL: kaks vähelevinud Volvot

EESTIS MÜÜGIL: kaks vähelevinud Volvot(2)

Portaalis auto24.ee on müügile tulnud kaks Volvot, mida igapäevases liikluses väga sageli ei kohta. Autoleht pole nende sõidukitega ise tutvumas käinud, mistõttu ei oska me nende autode tehnilise seisukorra ...

Ford Kuga pistikuhübriid kipub põlema

Ford Kuga pistikuhübriid kipub põlema

Ford peatas ajutiselt Kuga pistikuhübriidi müügi, sest selle akud võivad üle kuumeneda ja süttida. Kuga pistikuhübriid jõudis müüki alles mõned kuud tagasi. Probleemid puudutavad Fordi sõnul autosid, mis on ...

 
Audi esitles S3 uue põlvkonna sedaani ja luukpära

Audi esitles S3 uue põlvkonna sedaani ja luukpära(4)

20 aastat tagasi sisenes Audi sportlike kompaktautode turule mudeliga S3, täna avalikustati uue S3 sedaani ja luukpära tehnilised näitajad. Autod varustatakse 2liitrise TFSI mootoriga, mille võimsuseks on ...

Eesti drifti hooaeg jätkus etapiga Laitses

Eesti drifti hooaeg jätkus etapiga Laitses

Nädalavahetusel toimus Laitse RallyParkis kauaoodatud “Jump for Drift”, kus olid kohal Eesti ja Läti paremad sõitjad. Tegemist oli Eesti ja Läti meistrivõistluste teise etapiga, ning street ja semipro ...

Maserati tutvustas uusi tippmudeleid

Maserati tutvustas uusi tippmudeleid

Maserati esitles Levante, Quattroporte ja Ghibli tippversioone ehk Trofeo mudelirivi, mis hiilgab suure võimsuse ja kiirusega. Trofeo versioonid varustatakse Ferrarilt pärit 3,8liitrise bi-turbo V-8 ...

Ford Puma ST tuleb septembris

Ford Puma ST tuleb septembris

Ford andis sotsiaalmeedias teada, et 24. septembril esitletakse Puma kiiremat ja võimsamat versiooni ST. Auto saab kolmesilindrilise 1,5liitrise mootori, mil võimsust 200 hobujõudu ning pöördemomenti 290 ...

Pärnu maanteel Kanama–Ääsmäe lõigul algav taastusremont muudab liiklemist

Pärnu maanteel Kanama–Ääsmäe lõigul algav taastusremont muudab liiklemist

12. augustist kuni 30. oktoobrini tehakse Tallinna–Pärnu–Ikla maanteel km 18,7–27,4 asfaltkatte taastusremonti. Kolmapäeval, 12. augustil suletakse lõigu Tallinna–Pärnu suunal mõlemad sõidurajad kuni 16. ...

Balti meistrivõistlused autode ringrajasõidus jätkuvad Pärnus

Balti meistrivõistlused autode ringrajasõidus jätkuvad Pärnus

Põhjamaade moodsaim ringrada auto24ring võõrustab 14.-16. augustil taaskord Balti meistrivõistlusi autode ringrajasõidus (BaTCC), tuues Pärnusse kokku kolme Balti riigi ja Soome paremad võidusõitjad. Pärnu ...

Le Mans’i 24-tunni sõit toimub publikuta

Le Mans’i 24-tunni sõit toimub publikuta

Sportautode Le Mans’i 24-tunni sõit toimub tänavu tühjade tribüünide ees. Septembrisse edasi lükatud Le Mans’i 24-tunni sõidu korraldajad otsustasid võistluse läbi viia ilma publikuta, kuigi veel juunis oli ...

 
Suurbritannia kirikud teenivad parkimisega lisaraha

Suurbritannia kirikud teenivad parkimisega lisaraha

Suurbritannia kirikud teenivad kuus kokku üle 20 000 naela (umbes 22 000 eurot) parkimisega. Kirikud võimaldavad kasutada oma parkimiskohti ajal, mil need ei ole kasutuses. Programmiga on liitunud sadakond ...

Päeva leiud. Kolm retrostiilis autot

Päeva leiud. Kolm retrostiilis autot

Mõnigi autotootja on valmistanud retrostiilis sõidukeid, kus tänapäevased omadused kohtuvad varasema aja stiiliga. Kasutatuna on müügil neid päris palju, toome kolm näidet. 1900 euro eest on võimalik ...

VIDEO. 125 aastat 50 sekundiga

VIDEO. 125 aastat 50 sekundiga

Škodal valmis lühifilm tosinast olulisest mudelist margi 125-aastases ajaloos. Sõidukite valik algab L&K Voiturette A-ga 1905. aastast ja lõpeb elektriauto Enyaq IV-ga. Üles astuvad veel Superb ...

Bentley Continental GT mudel maksab ligi 7700 eurot

Bentley Continental GT mudel maksab ligi 7700 eurot(1)

Bentley pakub uuest Continental GT-st kolmes mõõtkavas mudelit, neist kalleim maksab 6995 naela (umbes 7700 eurot). Kalleim mudel on mõõtkavas 1:8 ja valmistatud käsitsi rohkem kui 1000 detailist. Ühe ...

Uus automark - Ioniq

Uus automark - Ioniq

Kui seni oli Ioniq Hyundail kasutusel mudelinimetusena, siis tulevikus koondatakse elektriautod sama nimega margi alla. Hyundai plaanib Ioniqu margi all tuua lähema nelja aasta jooksul välja kolm ...

FOTOD. Piirojal jätkusid rallikrossi Eesti meistrivõistlused

FOTOD. Piirojal jätkusid rallikrossi Eesti meistrivõistlused

Põltsamaa lähedal Piiroja rajal sõideti rallikrossi Eesti meistrivõistluste kolmas etapp. Klassivõidud saavutasid: Martin Juga (Junior 1600), Arvo Kask (SuperCar), Timo Laapotti (Crosskart Xtreme), Janno ...

Antonio Felix da Costa kindlustas elektrivormelite meistritiitli

Antonio Felix da Costa kindlustas elektrivormelite meistritiitli

Laupäeval ja pühapäeval sõidetud järjekordsete etappidega Berliinis kindlustas Antonio Felix da Costa tänavuse Formula E sarja meistritiitli. Tempelhofi lennuväljal sõidetud sarja kaheksanda etapi võitis ...

 
F1: Max Verstappen katkestas Mercedese võitudeseeria

F1: Max Verstappen katkestas Mercedese võitudeseeria

Max Verstappen võitis Silverstone’i ringrajal sõidetud 70. aastapäeva GP edestades Mercedese sõitjaid Lewis Hamiltoni ja Valtteri Bottast. Parimalt stardipositsioonilt alustanud Bottas haaras stardist ...

F1: Bottas edestas kvalifikatsioonis Hamiltoni

F1: Bottas edestas kvalifikatsioonis Hamiltoni(1)

Silverstone’i ringrajal sõidetava F1 70. aastapäeva GP kvalifikatsioonis sõitis parima ringiaja välja Valtteri Bottas. Soomlane edestas tiimikaaslast Lewis Hamiltoni 0,063 sekundiga. Kolmanda kohaga ...

F1: Hamilton ja Bottas olid vabatreeningute kiireimad

F1: Hamilton ja Bottas olid vabatreeningute kiireimad

Silverstone’i ringrajal teist nädalavahetust järjest toimuva F1 etapi reedese päeva vabatreeninguid valitsesid Mercedese sõitjad. Ennelõunasel sessioonil edestas Valtteri Bottas napilt Lewis Hamiltoni, aga ...

FOTOD. „Sofie“ lugu: maailma vanim Volkswagen Transporter sai 70aastaseks

FOTOD. „Sofie“ lugu: maailma vanim Volkswagen Transporter sai 70aastaseks

Üleeile tähistas oma 70. sünnipäeva maailma vanim säilinud Volkswagen T1 Transporter „Sofie“, mis veedab üpriski aktiivseid vanaduspäevi Volkswageni enda autokollektsioonis. Volkswagen T1 tootmine läks ...

VIDEO. Mees ehitas 17 aastat keldris Lamborghinit. Aga müüs selle ikkagi maha

VIDEO. Mees ehitas 17 aastat keldris Lamborghinit. Aga müüs selle ikkagi maha

Üks ameeriklane ehitas endale 17 aastat Lamborghinit, kusjuures auto kätte saamiseks keldrist tuli osa maja maha lõhkuda. Lapsest saadik Lamborghini Countachi fännanud ameeriklane asus oma keldris tööle ...

Tallinnasse tuleb Ferrari esindussalong

Tallinnasse tuleb Ferrari esindussalong(5)

Ferrari esindaja ning Soome suurim luksusautomüüja Luxury Collection avab augustis Tallinnas Ferrari ja teiste superautode esindussalongi. Ferrari ja ka teiste superautode Luxury Collection esindussalong ...

Päeva leiud. Harjumaal pandi kaks superautot korraga müüki

Päeva leiud. Harjumaal pandi kaks superautot korraga müüki

Äsja pandi Harjumaal müügile 2015. aasta Audi R8 (610 hj) ja sama vana McLaren 650S (650 hj), kusjuures mõlemit müüb sama müüja. Tegu on tippklassi superautodega, mis on tänaseski mõttes väga-väga kiired. ...

 
Cadillaci elektridžiip Lyriq sai avalikuks

Cadillaci elektridžiip Lyriq sai avalikuks(1)

Cadillac avalikustas oma esimese elektriauto Lyriq, mis põhineb täiesti uuel platvormil ja sõidab tänu mahukale akule ühe laadimisega umbes 500 km. Kuna tegu on General Motorsi spetsiaalselt ...

VIDEO. Autooksjonid taasalustavad: üheksa miljoniautot korraga!

VIDEO. Autooksjonid taasalustavad: üheksa miljoniautot korraga!

Septembri alguses peetakse Suurbritannias kevadel ära jäetud autooksjon, kuhu pannakse vaid 15 autot. Tegu on automaailma koorekihiga, sest üheksale neist oodatakse miljonihinda. Seejuures pole jutt ...

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Algaval nädalavahetusel kihutavad F1 autod teist korda järjest Silverstone’ ringrajal, kus sõidetakse F1 sarja 70. aastapäeva nime kandev Grand Prix. Lewis Hamilton juhib nelja etapi järel MM-sarja 88 ...

Antonio Felix da Costa astus sammu lähemale tiitlivõidule

Antonio Felix da Costa astus sammu lähemale tiitlivõidule

Antonio Felix da Costa võitis teise Berliinis sõidetud elektrivormelite etapi ja kasvatas tublisti oma edumaad punktitabelis. DS Techeetah võistkonna sõitja da Costa oli taas kiireim ka kvalifikatsioonis ...

F1: Mercedes pikendas lepingut Valtteri Bottasega

F1: Mercedes pikendas lepingut Valtteri Bottasega(4)

Mercedese F1 tiim pikendas lepingut Valtteri Bottasega aasta võrra ja seega jätkab soomlane võistkonnas vähemalt kuni 2021. aasta lõpuni. Valtteri Bottas on sõitnud Mercedese tiimis alates 2017. aastast ja ...

Päeva leiud: just müügile tulnud kiire lahtine auto

Päeva leiud: just müügile tulnud kiire lahtine auto

Tea, kas lahtiste autode omanikud mõtlevad juba sügisele, aga igal juhul on viimastel päevadel järjest müügile tulnud kabriolette ja rodstereid, mis mitmel puhul on mõeldud ka kiiremaks sõiduks.  ...

Elektribussi test Tallinnas: odav sõit ja ühe laadimisega kuni 180 km

Elektribussi test Tallinnas: odav sõit ja ühe laadimisega kuni 180 km(2)

Tallinna Linnatranspordi AS (TLT) testis juunist kuni juuli keskpaigani Tallinnas elektribussi. Elektribuss suutis ühe laadimisega sõita 170 kuni 180 kilomeetrit ning TLT analüüs näitab, et seni ...

 
Uute sõiduautode müük kosub jätkuvalt

Uute sõiduautode müük kosub jätkuvalt

Eesti uute sõiduautode turg jätkab koroonaviiruse pandeemiast tingitud madalseisust kosumist ja juulis müüdi uusi sõiduautosid juba üle kahe tuhande, teatas Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit. ...