AUTONDUS

Viis müügipakkumist: 500 hobujõudu (peaaegu) soodsalt

Viis müügipakkumist: 500 hobujõudu (peaaegu) soodsalt(19)

Kui autouudiseid lugedes võib jääda mulje, et tänapäeval on igal teisel autol vähemalt viissada hobujõudu, siis tegelikkuses jäävad nii võimsad autod siiski haruldaseks. Järelturgu kammides on mõned neist ...

MOOTORISPORT

Ralli: Dani Sordo jätkab Hyundai tiimis

Ralli: Dani Sordo jätkab Hyundai tiimis

Hyundai pikendas lepingut Dani Sordoga veel ühe aasta võrra ja nii sõidab hispaanlane MM-sarjas ka järgmisel aastal. Dani Sordo osaleb 2020. aastal pooltel MM-etappidel ehk siis seitsmel osavõistlusel. ...

AUTOTÖÖSTUS

Renault sai ajutise juhi

Renault sai ajutise juhi

Renault´ direktorite nõukogu otsustas tänasel koosolekul vabastada ametist tegevjuhi Thierry Bolloré. Nõukogu otsus jõustus koheselt. Bolloré asemel asus ettevõtet ajutiselt juhtima Clotilde Delbos (fotol), ...

PROOVISÕIDUD

Vihane kaheksa

Vihane kaheksa(6)

Kaheksasilindrilised surevad tasapisi välja: liiga janused, liiga valjud, liiga palju testosterooni. Aga nad siiski elavad veel. Võrdluses kohtuvad kaheksa V-8-mootorit sportautodest džiipideni, kupeedest ...

PÄEVAUUDISED

Ilmus raamat Kalevi Suursõitudest

Ilmus raamat Kalevi Suursõitudest

Motospordi ajaloolane Aare Arula koostas mahuka raamatu Kalevi Suursõitudest. 456-leheküljeline teos koondab kodumaiste ajakirjandusartiklite kaudu olulisi sündmusi kõikidelt Kalevi Suursõitudelt koos ...

LIIKLUS

Circle K paigaldab oma teenindusjaamadesse elektriautode kiirlaadijad

Circle K paigaldab oma teenindusjaamadesse elektriautode kiirlaadijad(2)

Uue aasta alguses paigaldab Circle K oma kahte jaama uue põlvkonna IONITY elektriautode kiirlaadijad, millega saab 100 kilomeetri jagu energiat laadida vaid mõne minutiga.  Esimesed kiirlaadijad tulevad ...

AUTOPÄEVIK

AUTOPÄEVIK: Tagasi rahulikus rutiinis

AUTOPÄEVIK: Tagasi rahulikus rutiinis

Kui eelmisel korral kajastasin GTA stiilis põnevuslugu Audi varaste tabamisest, siis sel korral taolist põnevust pakkuda pole, küll aga tavapärasemat infot. Pärast auto tagasisaamist kulus veidi aega, et ...

Viis müügipakkumist: 500 hobujõudu (peaaegu) soodsalt (19)

Mercedes SL 55 AMG. Foto: auto24.ee

Kui autouudiseid lugedes võib jääda mulje, et tänapäeval on igal teisel autol vähemalt viissada hobujõudu, siis tegelikkuses jäävad nii võimsad autod siiski haruldaseks. Järelturgu kammides on mõned neist juba üpris ahvatlevas hinnas.

auto24.ee portaalis oli artikli kirjutamise hetkel 108 enam kui 500hobujõulist (368 kW või rohkem) sõiduautot. Tundub üsna palju, aga olgu võrdluseks toodud ka enam kui 300hobujõuliste (220 kW+) sõiduautode arv: 891. Seega on tegu üpris haruldase tõuga, mis toob reeglina kaasa suured numbrid ka ostuhinnas.

Järelturul võib aga leida vägagi ahvatlevaid pakkumisi ning mõnegi mudeli puhul tõdeda, et odavamaks need autod enam ei muutu. Viimane käib üsna kindlasti nii BMW M6 kui ka Mercedes SL 55 AMG kohta.

Mercedes-Benz SL 55 AMG (500 hj), 2003. a
Soodsamat ja ahvatlevamat teed 500hobujõulise auto rooli nähtavasti vist polegi. Kui sajandi alguses sündinud uus Mercedes SL pälvis autoajakirjanduses rohkelt kiitust, siis kompressormootoriga AMG-versiooni lausa ülistati. Lisaks kiirusele ja kõuena kõmisevale häälele oli luksusrodster võimekas ka kurvides, ent paitas sõitjate meeli ka vaikselt sõites – katuski pakkis end pelgalt nupuvajutusel kokku. Miinuseid? Istekohti on kaks, nii et perega reisile ei saa minna. Küll aga kahekesi, sest tegu on ka väga võimeka kiirteeautoga.

Kuulutuses pakutav eksemplar on üks odavamaid, mis Euroopast üldse leida. Tegu on Ühendriikidest toodud autoga, mis on väidetavalt kenasti hooldatud. 

 

 Chevrolet Corvette Z06. Foto: auto24.ee

Chevrolet Corvette Z06 (512 hj), 2006. a
Mõni Corvette on haruldasem kui teine ja vähesed neist pakuvad üle 500 hobujõu. Kuuenda generatsiooni C6 erimudel Z06 sai 512hobujõulise mootori, kusjuures tegu oli seitsmeliitrise mürakaga. Eales hiljem pole Corvette’idele enam nii suure töömahuga mootoreid pandud. Värskelt avalikustatud kaheksanda põlve mudel arendab 6,2liitrisest mahust muide „vaid“ 502 hj. Lisaks mootorile paistis toonane Z06 silma veel paljuga: tavalise teraskandmiku asemel pruugiti sel alumiiniumkandmikku ja osaliselt süsinikplastist kerepaneele, mis tagas 1,4tonnise tühimassi. Tavaline Corvette C6 (405 hj) oli raskem!

Kuulutuses pakutav auto on USA-st toodud mudel ja selle hinda võib Lääne-Euroopas pakutavaga võrreldes üsna mõistlikuks pidada.

 

BMW M6. Foto: auto24.ee

BMW M6 (507 hj), 2006. a
Vanasti said BMW M-autod täiesti unikaalsed mootorid, millel polnud margi n-ö tavajõuallikatega midagi ühist. Kõnealuse M6 puhul on tegu viieliitrise V-10-ga, mis arendab 507 hobujõudu. Huvitavam on aga see, et võimsusetipp saabub alles 7750 pöörde juures! Pööretemaias hiigelmootor oli kummardus BMW toonastele F1-mootoritele, mis kasutasid teadupärast samuti V-10-mootorivalemit.

Kuulutuses pakutav auto on Jaapanist toodud ja müüja väitel superkorras. Hind pole läbisõitu arvestades kõrge ning üsna suure kindlusega saab täna öelda, et odavamaks need M6-d enam ei muutu.

 

Nissan GT-R. Foto: auto24.ee

Nissan GT-R (530 hj), 2011. a
60 000eurost autot ei saa soodsaks nimetada ja seda me ei teegi. Küll aga mainime ära, et Nissan GT-R-i võib hea õnne korral Euroopast leida isegi vähem kui 40 000 euroga.

Tänagi veel tootmises olev superkupee pole väliselt kuigi kurjakuulutav, ent pakub sirgetel ja kurvides pöörast sõidulusti. Ka praktilisusega on asjad korras, sest teatud suurusega inimesed mahuvad ka tagaistmele ning pakiruum mahutab palju. Siiski tasub arvestada, et GT-R-i pidamiskulud päris nii madalad pole kui Nissan Qashqai puhul.

Konkreetne auto on müüja teatel sõitnud Kreeka teedel ega pole Eesti talve näinud. Ühtlasi pole seda tuunitud, mida nende Nissanite puhul kiputakse sageli tegema.

 

Audi R8 V10. Foto: auto24.ee

Audi R8 V10 Plus (610 hj) , 2015. a
Audi R8 sündis kaheksasilindrilisena ja jäi sedasi poole tuhande hobujõu piirist üsna kaugele. Asi muutus, kui Audi pardale pakiti V-10-mootor tütarfirmalt Lamborghini. Lisaks umbes sajale lisahobujõule tõusis uuele tasemele ka superauto hääletämber, mis meenutas – üllatus, üllatus – Lamborghini Gallardo oma.

Konkreetne auto on aga kogunisti üle 600 hj mudel V10 Plus. Seega üsna uueohtu eksemplar ja vastavalt kõrge hinnaga. Kõige varasemaid R8 V10-id (525 hj) võib täna Euroopast leida hindadega 50 000 euro lähikonnas.

KOMMENTAARID

Võrukael 3 päeva tagasi Ebasobiv kommentaar
See SL55 on avariiline olnud enne. Ei midagi hullu, kõrvalistuja poolne uks ja esitiib. Üks odavamaid euroopas, Ameerika ühendriikidest, Võrus. Need märgid tähendavad, et tasub tausta kontrollida enne. VIN googlisse teeb esile piltidega kuulutuse avansiliste autode platsil USA's. Ajakirjanikud võiks nii palju ikka viitsida teha et natuke uurida autode tausta enne ja selle siis artiklisse ka märkida. See pole küll mingi kõver banaan õnneks olnud.
24
Tõnu Korrol 3 päeva tagasi Ebasobiv kommentaar
Jumala pärast, Autoleht ei olegi märkinud, et annab ühelegi väljatoodud autodest omapoolse garantii. Tegu on lihtsalt valikuga turul pakutavast, mis annab lugejaile orientiiri, millega umbes arvestada. See, et (antud juhul) 17aastasel autol on väike kõks olnud, on pigem reegel kui erand.
44
Aga fakti 3 päeva tagasi Ebasobiv kommentaar
et BMW on ikka 2006 aasta auto, mitte 2007 võiks ikka ära parandada.
34
. 3 päeva tagasi Ebasobiv kommentaar
Eks enamus selliseid eksoote on kuskil mingi laksu saanud, kindlustus omanikule maksnud ja edasi võtavad asja käsile osavnäpud või mitte ka niiväga osavnäpud ning auto jõuab taas turule. Ja miks mitte saksa turule, kus ostujõulisem kontingent, vaid just kuskile euroopa perifeeriasse? Ju sel on põhjust- seal iga romu nii lihtsalt arvele ei saa. Vaheltkasu on selliste müügil piisavalt suur, et kiire taastamine end ära tasuks. Kas neis ka veel näiteks turvapatju on, ei ütle sulle keegi.
34
. 3 päeva tagasi Ebasobiv kommentaar
Corvette on kunagi usas laksu saanud, nissan eestis 2017a. ja kahju ei hüvitatud, aga laks oli kerge, 500€ mitsu kahjustusi ja kuna audi on saksast, siis ajalugu jääbki saladuseks.
24
Teadja mees 3 päeva tagasi Ebasobiv kommentaar
Audi jälle kõige võimsaim!
48
Väikepoiss 3 päeva tagasi Ebasobiv kommentaar
Huvitab, et kas siin need irisejad oleks ise reaalselt selliste asjade ostjad? Ilmselt mitte, sõitke oma 1000€ bemmidega edasi ja ärge virisege.
46
Peeedu 3 päeva tagasi Ebasobiv kommentaar
Võimsale autole on laksud ju DNA-sse sisse kodeeritud.
Nii, et pole midagi imestada.
12
Grandmaster B 3 päeva tagasi Ebasobiv kommentaar
Miks kallid kasutatud autot ostujõulise saksa kontigendi asemel kuskile Euroopa perifeeriasse jõuavad? Minu pakkumine: juhtumisi oli Euroopa perifeerias piisavalt jõukas inimene, kes kõnealustest autodest endale ühte lubada jõudis. Nii lihtne see ongi. Aga see on ainult minu pakkumine. Ja mida see avarii ajaloo välja toomine annab? Saan aru et auto on lootusetult ümber sillasamba pooleks sõidetud ja siis kurioosumina uuesti tänavakorda saadud... Aga praegu? Milleks? Soov endale tõestada midagi?
00
sdf 3 päeva tagasi Ebasobiv kommentaar
GTR teeb ringe ümber selle kolksvaagen-audi. See on Jaapani ja saksa taseme vahe
86
Just 3 päeva tagasi Ebasobiv kommentaar
gtr teeb ringe nagu terve jaapani autotööstus,seni kuni saksaautod edasi lähevad.Selline just ongi jaapani autotööstuse langus.
47
Just 3 päeva tagasi Ebasobiv kommentaar
Saksa autotööstus läheb aga edasi mööda kraavi, kus ta alates 1996a on asunud!

2009a GTR aga on oluliselt kiirem auto kui mingi kolksvaagen-audi iialgi suuteline ehitama on
47
to Grandmaster 2 päeva tagasi Ebasobiv kommentaar
Sest saksa turg on autosid täis ja ühe avariilise rimaka mahamüümine on seal keeruline. Saklsane ei ole loll, et ummisjalu igat saasta ostma tormab nagu eestlane, kus valitseb arusaam, et kui pappi on, pole mõistust vaja, sest auto on olulisem.
11
535i 2 päeva tagasi Ebasobiv kommentaar
jaapani autotööstus on juba ammu surnud,seal toodetakse vaid muruniidukeid.
23
Just 2 päeva tagasi Ebasobiv kommentaar
See R8 on oluliselt kiirem kui mingi geide lemmik gtr.
24
Nimi :
Kommentaar :
 
 

VEEL UUDISEID

Motors24 proovisõit - Mercedes-Benz V-klass

Motors24 proovisõit - Mercedes-Benz V-klass(6)

V-klass sai hiljutise mudeliuuenduse käigus ühe väga olulise täienduse, mis muutis selle bussi palju paremaks. Mis see täpsemalt on, selgub saatest.  Proovisõiduauto tehnilised andmed (Mercedes-Benz V ...

FOTOD JA VIDEO. Äge kihutamine Saaremaa rallil

FOTOD JA VIDEO. Äge kihutamine Saaremaa rallil

Fotod ja video Saaremaa rallilt, millega lõppesid tänavused Eesti meistrivõistlused. Reportaaž rallist ilmub 16. oktoobri Autolehes. Lühiülevaade võistlusest: Saaremaa ralli ja Eesti meistritiitli võitsid ...

F1: Bottas võitis etapi ja Mercedes tiitli

F1: Bottas võitis etapi ja Mercedes tiitli(1)

Jaapani GP võitis Valtteri Bottas, kes edestas Sebastian Vettelit ja Lewis Hamiltoni. Pühapäeva hommikul toimunud kvalifikatsioonis vallutasid esirea Ferrari sõitjad Vettel ja Leclerc. Teisest reast ...

Saaremaa ralli ja Eesti meistritiitli võitsid Georg Gross – Raigo Mõlder

Saaremaa ralli ja Eesti meistritiitli võitsid Georg Gross – Raigo Mõlder

Eesti autoralli meistrivõistluste viimane etapp, Saaremaa ralli, jätkus laupäeval kümne kiiruskatsega, mille hulgas läbiti kahel korral ka Saaremaa klassikud Kaugatoma ja Undva. Hooaja viimast ...

FOTOD. 52.Saaremaa rallit juhivad avapäeva järel Georg Gross – Raigo Mõlder

FOTOD. 52.Saaremaa rallit juhivad avapäeva järel Georg Gross – Raigo Mõlder

Reede õhtul anti Auriga keskuse esisel platsil start järjekorras 52.Saaremaa rallile. Eesti autoralli meistrivõistluste ja Estonian R2 Challenge hooaja viimasele etapile, said stardi 156 võistluspaari, ...

FOTOD. Ka Prantsusmaal sõidetakse veoautodega krossi

FOTOD. Ka Prantsusmaal sõidetakse veoautodega krossi

Eesti autosportlased ja fännid käisid Prantsusmaal vaatamas sealset veoautokrossi, kus sõidetakse sadulveokitega ja kaubikupõhiste võidusõiduautodega. "Mulle teadaolevalt ongi Prantsusmaa peale Eesti, Läti, ...

Renault sai ajutise juhi

Renault sai ajutise juhi

Renault´ direktorite nõukogu otsustas tänasel koosolekul vabastada ametist tegevjuhi Thierry Bolloré. Nõukogu otsus jõustus koheselt. Bolloré asemel asus ettevõtet ajutiselt juhtima Clotilde Delbos (fotol), ...

 
Neste tõi müügile täielikult taastuvtoorainest diislikütuse

Neste tõi müügile täielikult taastuvtoorainest diislikütuse(14)

Neste tõi esimesena Eestis turule 100% taastuvatest allikatest toodetud diislikütuse Neste MY. Autolehe uue kütuse test ilmub 16. oktoobri ajakirjas. Neste MY on müügil Tallinnas Neste Kadaka tanklas ...

Linnaliiklus tänavatelt taevasse: Porsche ja Boeing alustasid koostööd

Linnaliiklus tänavatelt taevasse: Porsche ja Boeing alustasid koostööd

Porsche ja Boeing sõlmisid ühiste kavatsuste kokkuleppe, et uurida võimalusi õhutranspordi kasutamiseks linnaliikluses. Koostöö raames loovad ettevõtted rahvusvahelise meeskonna, kelle ülesandeks saab linna ...

Nissan pani uue Juke konveieri tööle

Nissan pani uue Juke konveieri tööle

Nissani Sunderlandi tehases Inglismaal käivitati uue Juke tootmine. Nissan investeeris uue Juke´i tootmisse 100 miljonit naela (113 miljonit eurot), sest tehas vajas uusi seadmeid alates uutest ...

F1: Vabatreeninguid valitsesid Mercedese sõitjad

F1: Vabatreeninguid valitsesid Mercedese sõitjad

Jaapani GP vabatreeningutel näitasid päeva kiiremaid ringiaegu Mercedese sõitjad, sealjuures edestas Valtteri Bottas mõlemal vabatreeningul tiimikaaslast Lewis Hamiltoni. Teise vabatreeningu aegade põhjal ...

Toyota tuleb välja uue vesinikuautoga

Toyota tuleb välja uue vesinikuautoga(18)

Toyota esitleb Tokyo autonäitusel uue põlvkonna Miraid. Mirai esimene põlvkond tuli välja 2014. aastal ning pakkus ligi 500kilomeetrist sõiduulatust ühe tankimisega ja mahuti täitmine vesinikuga käis ...

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Lisaks F1 MM-võistluste Jaapani etapile, sõidetakse nädalavahetusel ka Eesti autoralli meistrivõistluste viimane etapp, pikkade traditsioonidega Saaremaa ralli. Rahvusvahelistes sarjades on eestlastest aga ...

F1: Jaapani GP kvalifikatsioon toimub pühapäeval

F1: Jaapani GP kvalifikatsioon toimub pühapäeval

Seoses taifuuni Hagibis saabumisega Suzuka ringraja piirkonda otsustasid korraldajad lükata Jaapani GP kvalifikatsiooni pühapäeva hommikule. Kuna taifuuniga on oodata laupäeval tugevat tuult ja paduvihma, ...

 
Elektriliikurid kogunevad laupäeval Pirital

Elektriliikurid kogunevad laupäeval Pirital

Elektriliikurid kogunevad 12. oktoobril Pirital. Üritus kannab nime e-liikurite hooaja lõputreff “Electrified“. "Kui sinu liikumisvahendite hulka kuulub elektritõuks, elektriratas, elektrirula, ...

Cupra e-Racer tuleb ligemale 700 hobujõuga

Cupra e-Racer tuleb ligemale 700 hobujõuga(1)

Seati väitel maailma esimese elektrilise turismiautona jõudis nende Cupra e-Racer ringrajale, roolis tehasesõitja Mattias Ekström. Elektriauto läbis esimesed kiired ringid Montmeló ringrajal Barcelonas ja ...

Väga vanad autod elektriliseks - ja väga kallilt!

Väga vanad autod elektriliseks - ja väga kallilt!(1)

Briti firma Lunaz ehitab täiselektriliseks ümber ka sellised autovanurid nagu Rolls-Royce Phantom V või Jaguar XK120 ning küsib lõpptulemuse eest vähemalt 460 000 eurot. 1953. aasta sportauto Jaguar XK120 ...

Volkswagen tegi uusi vihjeid Golf 8-le

Volkswagen tegi uusi vihjeid Golf 8-le(1)

Uue Golfi avalikustamiseni on jäänud kaks nädalat ning äsja saatis Volkswagen välja ametlikud kujutised uustulnuki välimusest ja sisemusest. 24. oktoobril avalikustatav Golf VIII tuleb tootja teatel ...

FOTOD. M8 Gran Coupe: väga tige BMW

FOTOD. M8 Gran Coupe: väga tige BMW(4)

BMW päästis valla kõige tigedamad tegijad uues 8. seeria mudelkonnas, nimelt 600- või lausa 625hobujõulised mudelid M8 Gran Coupe ja M8 Competition Gran Coupe. Umbkaudu 150 000 euro hinnaklassi kuuluv ...

Eestlane Harold Valdma krooniti Ida-Euroopa drifti tšempioniks

Eestlane Harold Valdma krooniti Ida-Euroopa drifti tšempioniks

5. oktoobril toimus Valgevenes, Raubichi olümpia laskesuusastaadionil Ida-Euroopa drifti meistrivõistluste finaalvõistlus #EEDC2019. Võistlusel osales 40 tipppilooti Eestist, Valgevenest, Leedust, Poolast, ...

Ralli: Dani Sordo jätkab Hyundai tiimis

Ralli: Dani Sordo jätkab Hyundai tiimis

Hyundai pikendas lepingut Dani Sordoga veel ühe aasta võrra ja nii sõidab hispaanlane MM-sarjas ka järgmisel aastal. Dani Sordo osaleb 2020. aastal pooltel MM-etappidel ehk siis seitsmel osavõistlusel. ...

 
Ralli: 52. Saaremaa ralli stardirivi avavad Georg Gross – Raigo Mõlder

Ralli: 52. Saaremaa ralli stardirivi avavad Georg Gross – Raigo Mõlder

Eeloleval nädalavahetusel sõidetakse Saaremaal Eesti autoralli meistrivõistluste ja Estonian Junior Challenge hooaja viimane etapp. 11.-12. oktoobrini toimuvale järjekorras 52. Saaremaa rallile on startimas ...

Kuulsad youngtimer’id: Superkandmikuga sulgkaallane

Kuulsad youngtimer’id: Superkandmikuga sulgkaallane

Mida suudab kõigest 120hobujõuline mootor? Suudab nii mõndagi, kui see pista Lotus Elise sisse. Väljaspool sünnimaad võib Lotus Elise olla üks ajaloo alahinnatumaid sportautosid. See märkimisväärne rodster ...

Eesti noored sõitjad üritavad läbilööki turismiautodega

Eesti noored sõitjad üritavad läbilööki turismiautodega

Kaks noort Eesti võidusõitjat, Mattias Vahtel ja Robin Vaks, lõid tänavu käega koduse regiooni võistlustele ja proovivad läbi lüüa turismiautode Euroopa sarjades. Tänavust hooaega alustasid 20aastane Robin ...

Eelmise põlvkonna Honda Jazz: peaaegu pommikindel

Eelmise põlvkonna Honda Jazz: peaaegu pommikindel(3)

Kui mõni auto peab hästi vastu viis aastat, siis Jazzil pole terve kümnendi jooksul mingeid märkimisväärseid tüüpvigu ilmnenud. Kasutatud Hondad, millest Autoleht on viimasel ajal kirjutanud, saavad üha ...

Pildid autodest, mis kõnetavad

Pildid autodest, mis kõnetavad (2)

Tattoo-kunstnik Kaili Aavik on tegelenud maalimisega lapsepõlvest saati ning veetnud suure osa elust garaažis autode kallal nokitsedes. Vahest seetõttu tundubki nii loomulik, et ta on Eestis üks väheseid, ...

Vihane kaheksa

Vihane kaheksa(6)

Kaheksasilindrilised surevad tasapisi välja: liiga janused, liiga valjud, liiga palju testosterooni. Aga nad siiski elavad veel. Võrdluses kohtuvad kaheksa V-8-mootorit sportautodest džiipideni, kupeedest ...

BMW X5 M ja X6 M: kolmetonnised tippsportlased

BMW X5 M ja X6 M: kolmetonnised tippsportlased

Kas luksusdžiibil peaks olema 600 või 625 hobujõudu? Tavaline luukpära või koguni kupeelik kere? Tippkiirus 250 või 290 km/h? BMW uued super-X-id vastavad kõigile nendele küsimustele jaatavalt. BMW X5 M ja ...

 
Väsinud autojuhid põhjustavad Euroopas iga neljanda avarii

Väsinud autojuhid põhjustavad Euroopas iga neljanda avarii(2)

Politsei autojuhtide väsimust kontrollida ei saa. Igaüks peab ise ära tundma, millal läheb väsimus liiga suureks. Väsimuse tõttu juhtunud õnnetuste statistika on aga masendav. Väsinult auto juhtimist ...

Peaaegu Godzilla

Peaaegu Godzilla(1)

Nissan Skyline GT-R-i kultusstaatus on lihtsama tagaveolise Skyline’i varju jätnud – teenimatult, sest ka see sõidab nii, et paneb hinge kinni! Nissan Skyline R34 GT-R hüüdnimega Godzilla on üks ...

Saab ka ilma suurema kisata

Saab ka ilma suurema kisata

Enne kaheksanda põlvkonna Golfi tulekut tõi Volkswagen turule kiire ja võimsa luukpära, millega võib ringrajal hullata, aga ka igapäevasõitu nautida. GTI TCR pole küll võimsaim Golf, mis eales tehtud, see ...

Võit tõi tiitli lähemale

Võit tõi tiitli lähemale

Ott Tänak ja Martin Järveoja saavutasid esikoha Walesi rallil ning võitsid ka punktikatse, millega astusid sammu lähemale MM-tiitlile. Esimeste kiiruskatsetega asus võistlust juhtima Tänaku tiimikaaslane ...

Lugeja küsib: millist kütust peaksin kasutama ja kuidas sai kõrval istuja matt märjaks?

Lugeja küsib: millist kütust peaksin kasutama ja kuidas sai kõrval istuja matt märjaks?(2)

  Mu auto kütuseluugil on märk, et biokütust ei ole lubatud kasutada. Aga puhast diislikütust pole kuskilt võtta, kõik on lisandiga. Mida tegema pean?

AUTOPÄEVIK: Tagasi rahulikus rutiinis

AUTOPÄEVIK: Tagasi rahulikus rutiinis

Kui eelmisel korral kajastasin GTA stiilis põnevuslugu Audi varaste tabamisest, siis sel korral taolist põnevust pakkuda pole, küll aga tavapärasemat infot. Pärast auto tagasisaamist kulus veidi aega, et ...

KOLUMN. Tramm: Nii nad tapsidki meie Ferdinandi!

KOLUMN. Tramm: Nii nad tapsidki meie Ferdinandi!

Jaroslav Hašeki legendaarse avalause Švejki raamatust võib vabalt konverteerida Tšehhi kuulsa kirjaniku veelgi kuulsama kaasmaalase Ferdinand Porsche elutöösse. On eeskätt just tema paljude jaoks mees, kes tõi ...

 
Autolehe 9. oktoobri uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 9. oktoobri uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Aston Martin esitles miljoniduot Aston Martin tõi esmakordselt avalikkuse ette käsitööautod DB4 GT Zagato Continuation ja DBS GT Zagato, mida hakataksegi müüma vaid paarina hinnaga umbes kaheksa miljonit ...

VIDEO: Mercedese elektridžiip teenis kokkupõrketestis maksimaalse skoori. Esmakordselt anti 5 tärni ka SsangYongile

VIDEO: Mercedese elektridžiip teenis kokkupõrketestis maksimaalse skoori. Esmakordselt anti 5 tärni ka SsangYongile (1)

Euro NCAP autode turvalisuse testil tegid kõrge tulemuse mitmed Euroopa autod, kuid esmakordselt teenis maksimaalsed viis tärni ka Korea autotootja SsangYong. Tugeva tulemusega sai hakkama nende uus ...

Ford täiustas mahtuniversaale

Ford täiustas mahtuniversaale

Fordi mahtuniversaalid Galaxy ja S-Max läbisid värskenduskuuri, mille käigus tehti mõningaid muudatusi sõitjateruumis ning valikusse tulid uued valuveljed. Uudiseks on 18-suunas reguleeritavad esiistmed, ...

Polestar 2-le pakutakse juba sportpaketti

Polestar 2-le pakutakse juba sportpaketti

Kui möödunud nädala lõpus saabus uudis, et Volvo grupi elektriauto Polestar 2 tuleb 60 000-eurose hinnaga müügile 2020. aasta suvel, siis juba on selge, et niigi võimsale autole (300 kW, 660 Nm) pakutakse ka ...

UURING: Algajad autojuhid kardavad külgboksi parkimist

UURING: Algajad autojuhid kardavad külgboksi parkimist(11)

Inglismaal läbi viidud uuring näitab, et äsja juhiloa saanud autojuhid pelgavad liikluses kõige enam tänava äärde ehk n-ö külgboksi parkimist ning on valmis selle vältimiseks ette võtma pikemaid sõite, ...

VIDEO: Mis juhtub, kui vahetada uue BMW X7 ja vana 3. seeria iluvõred ära?

VIDEO: Mis juhtub, kui vahetada uue BMW X7 ja vana 3. seeria iluvõred ära?(2)

Sellest, et BMW pingutab oma uudismudelitele hiigelsuure iluvõre lisamisega üle, räägitakse palju. Kuid kui totter näeb uus stiil ikkagi välja võrreldes vanaga? Facebookis ringleb video, kus üks hakkaja ...

Ilmus raamat Kalevi Suursõitudest

Ilmus raamat Kalevi Suursõitudest

Motospordi ajaloolane Aare Arula koostas mahuka raamatu Kalevi Suursõitudest. 456-leheküljeline teos koondab kodumaiste ajakirjandusartiklite kaudu olulisi sündmusi kõikidelt Kalevi Suursõitudelt koos ...

Mihkel Norman Tults krooniti Baltikumi meistriks driftis

Mihkel Norman Tults krooniti Baltikumi meistriks driftis

Nädalavahetusel Riias toimunud Balti drifti meistrivõistluste viimase etapi võitis vaatamata keerulisele hooajale Mihkel Norman Tults. Tänu esikohale tõusis Tults oma karjääri jooksul esmakordselt ka ...

 
VIDEO. Tammsaare teel tekitas viadukti vastu kraana lõhkunud veok suure ummiku

VIDEO. Tammsaare teel tekitas viadukti vastu kraana lõhkunud veok suure ummiku(7)

Õnnetuskohast mööda sõitnud juhi poolt Facebooki üles laetud videos on näha, et ilmselt unustas veokijuht kraananoole üles ning sai Tammsaare teel Ülemiste poole sõites pidama alles pärast seda, kui oli ...

Volkswageni sportmudelid saavad uue embleemi

Volkswageni sportmudelid saavad uue embleemi

Hiljuti uuendas Volkswagen oma embleemi, nüüd on järg käes R-mudelite tähise käes.  Volkswageni kõige sportlikumad mudelid kannavad lisatähistust „R”,  lisaks Golf R-ile on valikusse kuulunud veel näiteks ...

Circle K paigaldab oma teenindusjaamadesse elektriautode kiirlaadijad

Circle K paigaldab oma teenindusjaamadesse elektriautode kiirlaadijad(2)

Uue aasta alguses paigaldab Circle K oma kahte jaama uue põlvkonna IONITY elektriautode kiirlaadijad, millega saab 100 kilomeetri jagu energiat laadida vaid mõne minutiga.  Esimesed kiirlaadijad tulevad ...

Toyotale kaksikvõit sportautode MM-sarja etapil

Toyotale kaksikvõit sportautode MM-sarja etapil

Toyota TS050 Hybrid autodel sõitnud meeskonnad saavutasid kaksikvõidu sportautode kestvussõidu MM-etapil Fuji ringrajal. Parimalt stardikohalt alustanud meeskond koosseisus Sebastien Buemi, Kazuki Nakajima ...

DTM sarja viimasel etapil olid võidukad Rast ja Müller

DTM sarja viimasel etapil olid võidukad Rast ja Müller

Saksamaa turismiautode sarja DTM viimasel etapil Hockenheimis olid võidukad Nico Müller ja juba varem tiitli kindlustanud Rene Rast. Avasõidu võitnud kahekordsele meistrile Rene Rastile oli see juba hooaja ...