AUTONDUS

FOTOD. Kas Sony hakkab autosid tootma?

FOTOD. Kas Sony hakkab autosid tootma?(6)

Sony näitas tehnoloogiamessil CES elektriautoprototüüpi Vision-S. Tegu on peaaegu viiemeetrise neljakohalise ning nelikveolise elektriautoga, mille võimsuseks märgib Sony 2 x 200 kW. 0-100 km/h aeg on 4,8 ...

MOOTORISPORT

F1: McLaren oli sunnitud avaldama uue auto esitluspäeva

F1: McLaren oli sunnitud avaldama uue auto esitluspäeva(1)

Lando Norrise kogemata välja öeldud McLareni uue F1 auto esitluspäev sundis tiimi avaldama selle ka ametlikult. Lando Norris tutvustas YouTube’i otseülekandes fännidele McLareni tehnoloogiakeskust ja ...

AUTOTÖÖSTUS

ABT-i T6 tuleb madalduse ja suurema pöördemomendiga

ABT-i T6 tuleb madalduse ja suurema pöördemomendiga(4)

Saksa tuunija ABT pakub Volkswagen T6.1-le (ehk Multivanile, Caravellele, Transporterile) reguleeritava kõrgusega vedrustust ning mõistagi turgutust ka kapoti alla. Võiks arvata, et tarbesõidukile pole nii ...

PROOVISÕIDUD

Eelmise põlvkonna Lexus RX: ei mingeid üllatusi

Eelmise põlvkonna Lexus RX: ei mingeid üllatusi(13)

Töökindluse poolest RX-ile omas klassis vastast pole. Kolmanda põlvkonna RXi loomist jätkati sealt, kus eelmise mudeli arendamine pooleli jäi. Põhiliseks müügiargumendiks oli endiselt hübriidmudel, mõnel ...

LIIKLUS

Alates 1. veebruarist muutub riiklike teooria- ja sõidueksamite vastuvõtmine

Alates 1. veebruarist muutub riiklike teooria- ja sõidueksamite vastuvõtmine

Alates 01.02.2020 muutuvad nii autokoolide poolt pakutav õpe kui ka riiklike teooria- ja sõidueksamite vastuvõtmine. Uus süsteem arvestab rohkem igapäevases liikluses toimuvat ning annab eksamineeritavale ...

AUTOPÄEVIK

Kui palju Imprezasid ja Lancereid on vaja?

Kui palju Imprezasid ja Lancereid on vaja?(2)

Lisaks Subaru WRX STI-le (2017), Subaru Impreza WRX-ile (1996) ja Mitsubishi Lancer Evolutionile (1997) kuulub tänase seisuga minu autoparki ka mõni nende mudelite tavaversioon, mille olen eri põhjustel ...

SISUTURUNDUS

SISUTURUNDUS. Kokkuvõte: hakkasin uut autot ostma

SISUTURUNDUS. Kokkuvõte: hakkasin uut autot ostma(12)

Uue auto ostmisest räägivad mitmed ja unistavad kõik. Paraku saavad pigem vähesed selle ellu viia ning pensionile minnes ühe käe sõrmedel uued autot kokku lugeda. Seda juhul, kui rahamasina otsas ei istu. ...

Biolisandipaanika ei rauge (23)

Biolisandit peljates ei pea autot seisma jätma, sest siiani on pea kõigis tanklates müügil ka täisfossiilset kütust. Foto: Remo Tõnismäe / Postimees

Biolisandiga bensiin ja diislikütus näivad viimase aja uudiste valguses olevat tõelised mootorilõhkujad või vähemalt masinaseiskajad. Mida siis teha, et mitte biolisandi ohvriks langeda?

Lihtsalt õudne, mida suudavad toime panna etanooliga tembitud bensiin ja biolisandiga diislikütus: taevast kukuvad paraplaanid, seisma jäävad kombainid, traktorid, liinibussid ja tankid nagu ka parv- ja kalalaevad, rääkimata muruniidukeist ja mootorsaagidest. Jäägu nende väidete tõepärasus ja esitamise tegelik põhjus ütlejate südametunnistusele, kuid viimase nädala uudised palju muust ei rääkinudki kui bio­lisandiga kütuste hävitustööst.

Edasi lugemiseks:

Loe kõiki artikleid

Osta artikkel

Juba ostetud?

Oled ajakirja tellija?

KOMMENTAARID

Paanikaks on ka põhjus 28 august 2019 11:49 Ebasobiv kommentaar
Eesti kütuseäri on varem valmis seganud kõikvõimalikest põlevollustest, mis aktsiisivabad, mingit kokteili, mida müüdi meile bensiini pähe. Kõik, kes on tankinud meil ja "vanas Euroopas" on see vahe ilmselge ammu.
Nüüd sai sellele kokteilile lisada veel mingit "biolisandit", mis selle kokteili veelgi sürrealistlikumaks muutis.
Nüüd ollakse ka diisli kallal- see oli varem siiski solkimata.
Kõik teie heaolu ja ärikate õnne nimel.
Juhhei!
121
maakas 28 august 2019 12:23 Ebasobiv kommentaar
Kui kütus reaalselt segab masinate toimimist, siis ei ole tegemist paanikaga vaid on probleem kütustega.
160
Elmar Ots 28 august 2019 23:54 Ebasobiv kommentaar
Kust konkreetselt tangiti ja mida ning mis täpsemalt juhtus, maakas? Kui Sul on midagi asjalikku öelda, kirjuta mulle elmar.ots@auto24.ee
Siiani on enamik jutte olnud mingi plää-plää a la "mulle tundus, et paraplaan kukkus alla biolisandi süül", "kui ilm läheb külmaks, küll siis bussid jäävad seisma" jne.
18
............... 29 august 2019 6:32 Ebasobiv kommentaar
Bensukas auto millele tehas näeb ette et võib 95e10 kasutada, paraku oli aga tühikäik peale tankimist väga halb(lonkas nagu oleks üks silinder kergesti tagant ära) Sai puhtalt 98 peale mindud ja anomaalia kadus.
30
BM 29 august 2019 9:03 Ebasobiv kommentaar
Täpselt sama kogemus eelmisega: üpriski värske BMW, millel on lubatud kasutada 95e10, ei töötanud peale biolisandi tulekut enam nii ühtlaselt kui enne ja kiirendamisel oli tunne, et mootor tahab vahele jätta. Täpselt sama täheldasin ka Soomes tangitud 95e10-ga enne veel, kui Eestis biolisandit hakati kasutama. 98-ga probleem kadus ja mootor töötab ideaalselt.
40
hipu 29 august 2019 11:03 Ebasobiv kommentaar
Selle asemel et liigselt muretseda,
võiks minna bemmi esindusse ja lasta ära diagnoosida, mis autol viga on.
Kui auto on garantii all, siis võibolla vahetatakse seal pooled asjad ära, võibolla saab lahendatud.
Kui korda ei õnnestu teha, siis saab ametlikke pöördumisi tegema hakata ja VÕIBOLLA keegi Eestis saaks lõpuks nii suure kella külge, et asja võetakse käsile, etanoolilisandi enda.

Pisivirina peale ei tehta midagi.
14
Peeedu 29 august 2019 11:12 Ebasobiv kommentaar
Minu autol probleeme pole. Isegi kui kütus on kuu-kaks kanistris seisnud töötab.
Samas tuttavad motokrossi inimesed juba varem panid tähele, et eelmise või kindlasti üleeelmine nädal tangitud kütuse puhul võidusõidus punn põhjas tekkisid probleemid.
Nüüd kõik läinud aspeni peale üle. Sellega on kindel, et töötab ka punn põhjas tõrgeteta.
Eks bensiini pole tõsikeemiku jaoks üldse olemas. Ei saa kirjutada mingit kindlat valemit, et see on bensiin. On mingid normid palju on aromaatseid süsivesikuid lubatud ja millised on aurusmistemperatuurid. Nii, et tegu võib olla üpris eripalgelise seguga mis tankimispüstolist tuleb.
20
maakas 29 august 2019 11:51 Ebasobiv kommentaar
Elmar Ots, ma päris kirjasõpra ei otsi. Seega kirjeldan enda kogemust siin. Tänaseks on mu murutraktor (kahesilindriline 15hj Kawasaki mootor, neli takti) 13 aastat tööd teinud. Eelmise aasta kevadel ajasin murutraktori kuurist välja nagu tavaliselt. Tegin mõned ettevalmistused. Masin käima ja mõne hetke pärast nagu puterdab ja tahab välja surra. Selge, ma polnud eelmisel hooajal küünlaid vahetanud. Vaatasin, et küünlad tahmased ja veidi niisked. Vahetasin küünlad ära. Algul (15 min) käis ilusasti ja siis jälle puterdab, küünal maha ei olnud tahmane. Testisin, et kui õhuklappi veidi kinni lükata, siis käib normaalselt. Järelikult ei saa bensiini kätte. Vahetasin filtri, mida polnud ka ammu vahetanud. Viga ei kadunud. Lõpuks võtsin karbussi lahti ja avastasin sealt vee. Puhastasin karbussi, masin hakkas ilusti tööle. Varasematel aastatel pole mingit jama olnud ja isegi siis mitte, kui üks talv seisis õues katte all. Kasutasin seda biolisandiga bensiin 95 edasi. Selle aasta kevadel jälle sama kepp. Nüüd teadsin kohe karbussi jama kahtlustada. Nii oligi. Vesi karbussis. Peale seda kasutan bensiin 98. Vaatab, mis järgmine kevad toob.
40
. 29 august 2019 13:05 Ebasobiv kommentaar
Paar-kolm aastat tagasi oli lisandit vist kuni 5% ja nüüd ajasin seni seisnud käsiniiduki kuuri alt välja, mingi tilk oli paagis, pumpasin bensu üles ja käivitus esimesest tõmbest. Niiet säilis see bensiin küll ja kas ta praegu nii katastroofiliselt halb on oma kümne protsendiga, ei ole kindel. Kindel on aga see, et kõik niidukitootjad soovitavad, kui mitte ei nõua, paagi tühjendamist enne hooajavahelist seismajätmist. Kondents on puhtfüüsikaline teema ja tekib ta meil probleemideta kui ühel päeval on õues -25 ja teisel +5.
Aga ostke Alexelast, sest nemad väidetavalt ei lisa praegu midagi.
30
maakas 29 august 2019 14:41 Ebasobiv kommentaar
Kusjuures just viimastel aastatel olen sügisel masina niiöelda tühjaks sõitnud. Aga algusaastatel olen jätnud masina ületalve nii nagu juhtus ning mingeid probleeme ei esinenud. Võibolla on masin lihtsalt vanaks jäänud? Tavaliselt ju jamade tekkimisel masina vanusele vihjatakse, et vaata sa oled sellega ju nii palju sõitnud, mida sa siis loodad?
10
maakas 29 august 2019 14:59 Ebasobiv kommentaar
Lisaks. Loodan, et mingite kütusedirektiividega kunstlikult masinaid peesse ei keerata.
10
. 29 august 2019 16:00 Ebasobiv kommentaar
Seda vahtu, et niidukid ja saed lähevad nüüd peeti, on viimasel ajal palju klopitud ja esinevad meedias just müüjad- remontijad. Aga nagu alati, pole välja toodud mingeid numbreid. Kui ikka oled pikaajaline müüja-hooldaja, siis peaks ju olema mingi statistika, palju aastas töid tehakse ja palju nüüd sel aastal juurde tekkinud. Võib olla käivadki remondis need 10+ vanad riistad, mida siiani pole näpitud ning lõpuks hakkavad üles ütlema. Oleks täielikult süüdi bensiin, oleks ilmselt kõik riistad selle kevade-suvega koolenud, aga tundub, et töötatakse edasi. Või on siis hakatud massiliselt 98-t kasutama. Kusjuures endalgi kõikidel pillidel 98 sees. Nii igaks juhuks, sest ei taha ka see loll olla, kellel juhtub. Aga autod eestis sõidavad ja vaevalt, et kõik nüüd 98-t ostavad.
01
Elmar Ots 29 august 2019 16:44 Ebasobiv kommentaar
Seda, et bensiin 95E10 ja FAMEga segatud diislikütus DB7 ei kannata pikka, mitu kuud kestvat säilitamist, on ka kütusemüüjad ise selgelt öelnud. Nagu ka seda, et niidukid-saed tankige pigem 98 või Aspeniga.
Näiteks Neste väitel kasvas bensiini 98 müük tänavu 2-3 korda, 5-10% pealt seega 30% ligi nagu see on ka näiteks meiesarnase vana sõiduautopargiga Soomes.
Ja eelkirjutaja "." märgib õigesti, et kondensvesi tekib kütusesüsteemi sõltumata sellest, mis bensiin ja kui kaua sul paagis loksub ;) Nagu ka seda, et Alexela müüb siiani täisfossiilkütust. Seda saab aga ka teistest jaamadest, nt Circle K biovaba 98 jne
20
Jaanus 29 august 2019 21:39 Ebasobiv kommentaar
Elmar Ots, Teie üks postitus maakale oli küll nüüd ääretult ebaproffesionaalne. Loodan, et saite ise ka sellest aru.
Aga rääkides sellest biosolgist võin teha konkreetsest automootorist pilte mis lahti võetud peale biosolgi sisse kallamist. Pihusteid keerab tuksi, plokikaaned võivad saada kannatada jne. See biosolgi haip ilmselt ikka sellest, et saaks inimesed veel suuremasse tarbimishullusesse tõmmata. Ei mu hobiauto ega ka igapäeva sõidu auto saa kunagi enam nii saastavaks kui seda on uue auto ehitamine. Arengumaades auto varuosade tootjate korstnad suitsevad nii mis hirmus, kogu saaste lastakse loodusesse ja ei huvita ühtegi ajakirjanikku ega autofirma bossi loodushoid-las rumal eurooplane plekib kõik kinni. Miks Te Elmar ei uuri miks ei pea suured autofirmad samade reegilte järgi toimetama kui näiteks uus alustav ettevõtja samas kategoorias?
Ei ole mittemingisugust paanikat, on tõsine mure. See, et mingi punt arulagedaid arvas, et mootoreid lõhkuv biolisandiga kütus on hea mõte, ei tähenda, et selle arvamuse tagajärjed on positiivsed loodusele ja inimese tervisele.
Samamoodi nagu päikesepaneelide tootmine reostab loodust rohkem kui kunagi varem, teeb seda ka seesama biosolk- tuleb lihtsalt osata suuremalt mõelda ja veidikene ka teha uurimustööd. See, et euroopa oma mürgise saasta Aafrikasse saadab, ei tee meid veel eeskujulikeks keskkonnateadlasteks.
Alustaks üldse sellest mõistest nimega bio? Millest on tehtud? Mitu inimest nälga suri, et jäme eurooplane endale sai autosse selle jama sisse valada?
Miks autotootjad biosaasta tuleku peale rõõmust käsi kokku lõid? Ikka sellepärast, et inimeste autod hakkasid suurel kiirusel lagunema. See aga paneb inimesed uusi autosid ostma. Vesi autotootjate veskile.
Ilma mõistuseta maailma parandama minnes kiirendatakse maailma hävingut kordades.
Kui Te Elmar soovite saada reaalset infot biosaasta kahjulikkuse kohta minge käige läbi autolammutused, autoremondi töökojad ja ka vanametalli platsid. Saate endale pildi kohe selgemaks ja oma blää blää mõmina sisukaks jutuks muuta. Uurige lammutustes kuidas viimasel ajal mootorite müük läheb. Kas on kasutatud mootorite ostmine suurenenud? Kas vanametalliplatsidesse jõuab järjest enam kokku jooksud mootoritega vanemaid autosid ja kolage foorumites. Praegune käitumine on igatahes Teie poolt ääretult kahetsusväärne.
50
Peeedu 30 august 2019 10:21 Ebasobiv kommentaar
Kahjuks ei näita romulas mootorite müük suurt midagi. Jah millalgi suureneb aga miks eelmine pekki läheb. Viimasel ajal on palju nähtud mootoreid mille õli näiteks näeb jube välja. Vahetusevälbast mitu korda üle lastud.
Inimestele on auto rnasin kodumasin ja teda ei hoia ja teadmatusest rikutakse rohkem kui varem. Ka hodomeetri manipuleerimise suhtes ollakse vähemteadlikud ja mõni nö bioohver võib vanadusse hoopis surra.
Teiseks on mingi paratamatu tsükkel, et ühest perioodist on palju autosid.Ja raha küsimus kas vana lagunemisel ostetakse uus või remonditakse vana.
Nii, et subjektiivselt romulate äri suureneb -väheneb aga alusmaterjal ei ole stabiilne ja selline tulemus ei ole eriti statistiliselt objektiivne.
01
Nimi :
Kommentaar :
 
 

VEEL UUDISEID

Ralli: Kalle Rovanperä saavutas Arctic rallil kindla võidu

Ralli: Kalle Rovanperä saavutas Arctic rallil kindla võidu(1)

Kalle Rovanperä saavutas oma debüüdil Toyota Yaris WRC autoga kindla esikoha Soome meistrisarja avaetapil, Arcitic rallil. Rovanperä edestas lähimaid konkurente, kes sõitsid R5 autodega, enam kui kolme ...

Koenigseggi järgmine siht: 500 km/h ja Bugatti skalp

Koenigseggi järgmine siht: 500 km/h ja Bugatti skalp(4)

Sageli Genfi autonäituse külastajaid üllatanud Koenigsegg plaanib sama ka tänavu: esialgu ametlikult kinnitamata info kohaselt esitleb Rootsi pisitootja enam kui 500 km/h hüperautot Mission 500. Esmase info ...

Uskumatu skeem: Fiat maksab Tesla uue tehase kinni

Uskumatu skeem: Fiat maksab Tesla uue tehase kinni(6)

Saksamaale, Euroopa autonduse südamesse, elektriautode tehast kavandav Tesla ei aja udujuttu: vähemalt finantsplaan tehase taga on tugev.  Nimelt saab öelda, et Tesla uue tehase maksab kinni Itaalia-USA ...

Dakari kõrberalli võitis kolmandat korda Carlos Sainz

Dakari kõrberalli võitis kolmandat korda Carlos Sainz(2)

Dakari kõrberalli võitis kolmandat korda Carlos Sainz edestades oma peamisi rivaale Nasser Al-Attiyahi ja Stephane Peterhanselit. Täna sõidetud Dakari ralli viimast katset lühendati 167 kilomeetrile ja ...

Porsche Cayman ja Boxster: neli liitrit ja käsikast

Porsche Cayman ja Boxster: neli liitrit ja käsikast

Porsche panustab Caymani ja Boxsteri mudelivalikus neljaliitrisele boksermootorile, mis saab hakkama ilma ülelaadimiseta. Mudelid 718 Cayman GTS 4,0 ja 718 Boxster GTS 4,0 tulevad minevikust tuttava ...

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Täna tehakse algust Soome meistrivõistluste avaetapi, Arctic ralliga, ja lisaks sõidetakse algaval nädalavahetusel ka elektrivormelite kolmas etapp. Arctic rallil teeb oma debüüdi Toyota Yaris WRC auto ...

ABT-i T6 tuleb madalduse ja suurema pöördemomendiga

ABT-i T6 tuleb madalduse ja suurema pöördemomendiga(4)

Saksa tuunija ABT pakub Volkswagen T6.1-le (ehk Multivanile, Caravellele, Transporterile) reguleeritava kõrgusega vedrustust ning mõistagi turgutust ka kapoti alla. Võiks arvata, et tarbesõidukile pole nii ...

 
Peugeot’ äri tabas mullu valus tagasilöök

Peugeot’ äri tabas mullu valus tagasilöök(2)

Autokontserni PSA – margid Peugeot, Citroën, DS, Opel ja Vauxhall – läbimüük langes lõppenud aastal kümne protsendi võrra, enim kaotas ostjaid just põhimark Peugeot. Kokku läks kontsernil autosid kaubaks ...

Dakari ralli eelviimase katse võitis Peterhansel

Dakari ralli eelviimase katse võitis Peterhansel

Dakari rallil sõideti täna võistluse 11. ehk eelviimane kiiruskatse, mille võitis Stephane Peterhansel. Mini tiimi sõitja Peterhansel edestas 379 kilomeetrit pikal katsel teise aja sõitnud Nasser ...

Seat teeb vihjeid uuele Leonile

Seat teeb vihjeid uuele Leonile(1)

Seat avalikustas pildi uue Leoni tagaosast. Infot on esialgu väga vähe. Nii palju siiski, et uus mudel baseerub Volkswageni grupi MQB Evo platvormil, on varasemast suurem ning mõistagi moodsama disainiga. ...

Alates 1. veebruarist muutub riiklike teooria- ja sõidueksamite vastuvõtmine

Alates 1. veebruarist muutub riiklike teooria- ja sõidueksamite vastuvõtmine

Alates 01.02.2020 muutuvad nii autokoolide poolt pakutav õpe kui ka riiklike teooria- ja sõidueksamite vastuvõtmine. Uus süsteem arvestab rohkem igapäevases liikluses toimuvat ning annab eksamineeritavale ...

Toyota GR Supra valikusse lisandus kaheliitrine mootor

Toyota GR Supra valikusse lisandus kaheliitrine mootor(16)

Kui seni sai Suprat vaid kolmeliitrise mootoriga, siis nüüd kuulub valikusse ka kaheliitrine. Kolmeliitrisel on teadupärast kuus silindrit, uus kaheliitrine turbomootor on aga nelja silindriga. Selle ...

Škoda avalikustas oma elektriauto hinna. Uuendatud! Škoda muutis hinda

Škoda avalikustas oma elektriauto hinna. Uuendatud! Škoda muutis hinda(6)

Škoda andis esialgu teada, et margi esimene elektriauto Citigoe iV maksab Eesti turul 20 970 eurot. Täna/reedel teatas Škoda, et langetab hinna 19 890-le eurole, muutes sellega Citigoe iV Eesti odavaimaks ...

Avaldati toetuskõlbulike elektriautode nimekiri ja hinnad

Avaldati toetuskõlbulike elektriautode nimekiri ja hinnad(8)

Alates homsest, s.o 17. jaanuarist kell 9.00 saab hakata esitama taotlusi elektriautode ostutoetuse saamiseks ja sellega seoses avaldas AMTEL toetuskõlbulike autode nimekirja. Taotlusi sai E-toetuse ...

 
Toyota RAV4 pistikuhübriid teeb üle 300 hobujõu

Toyota RAV4 pistikuhübriid teeb üle 300 hobujõu(20)

Toyota RAV4 valiku tippmudel on nüüdsest 306-hobujõuline pistikuhübriid. Nelikveoline auto kiirendab paigalt sajakilomeetrise tunnikiiruseni 6,2 sekundiga ning suudab vaid elektrilisena läbida üle 65 ...

What Car? valis Ford Puma Aasta Autoks

What Car? valis Ford Puma Aasta Autoks

Suurbritannia What Car? kuulutas 14. jaanuaril toimunud tseremoonial 43. korda välja oma 2020. aasta autod. Seekord noppis üldvõidu linnadžiip Ford Puma, mis võitis ka väiksemate linnamaasturite arvestuses, ...

Sainz võitis taas katse ja kasvatas uuesti edumaad

Sainz võitis taas katse ja kasvatas uuesti edumaad

Dakari ralli 10. kiiruskatse võitis võistluse liider Carlos Sainz, kes kasvatas edumaad lähimate konkurentide ees. Täna kavas olnud 534 km pikka kiiruskatset lühendati kehvade ilmastikuolude tõttu 234 ...

AMTEL prognoosib autoturu kerget kasvu

AMTEL prognoosib autoturu kerget kasvu

Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit analüüsis võimalikke trende uute sõiduautode turul ja prognoosib alanud 2020. aastaks eelmiste aastatega võrreldavat väikest kasvu. Arvesse võeti Eesti ...

Erilisi autosid Jaapanist: Hot Rod Custom Show 2019

Erilisi autosid Jaapanist: Hot Rod Custom Show 2019

Yokohamas on detsembri esimesel pühapäeval peetud suurt kustomipidu Hot Rod Custom Show juba 28-l järjestikusel aastal ja erandiks polnud ka 2019. Autosid osaleb tavaliselt 300 ringis, mootorrattaid 600 ...

Jaanikese 60: kuulus ajalugu ja tulevikuplaanid

Jaanikese 60: kuulus ajalugu ja tulevikuplaanid(1)

Jaanikese motokompleks saab tänavu 60 aastat vanaks. Kompleksist soovitakse arendada turismikeskus ja vaba aja veetmise koht.

Eelmise põlvkonna Lexus RX: ei mingeid üllatusi

Eelmise põlvkonna Lexus RX: ei mingeid üllatusi(13)

Töökindluse poolest RX-ile omas klassis vastast pole. Kolmanda põlvkonna RXi loomist jätkati sealt, kus eelmise mudeli arendamine pooleli jäi. Põhiliseks müügiargumendiks oli endiselt hübriidmudel, mõnel ...

 
Vali hoolega, mida juurde valad!

Vali hoolega, mida juurde valad!(2)

Millal jahutusvedelikku vahetada, kuidas seda valida ja kas sama värvi jahutusvedelikud on alati ühesugused? Neile ja teistele küsimustele jahutusvedelike kohta vastab Telko Estonia OÜ müügijuht Heivo ...

1,2 või 1,6 €/l: mis saab kütusehinnast?

1,2 või 1,6 €/l: mis saab kütusehinnast?(17)

Biokütuse osakaalu seadustega ette kirjutatud suur tõus, aktsiisimuudatused, kütusemüüjate konkurents, CO2 kvoodi hind, OPECi kokkulepped, Lähis-Ida sõjaoht – kõik see mõjutab bensiini ja diislikütuse ...

Seitsmekohalised autod. Lahendus suurperele

Seitsmekohalised autod. Lahendus suurperele(6)

Seitse istet leidub nii mõneski autos. Kuid praktikas avalduvad suured vahed. Võtsime põhjalikult luubi alla kuus autot, mis pakuvad istekohti kolmes reas. Sugudevaheline võrdsus lõpeb abielus reeglina sel ...

SISUTURUNDUS. Kokkuvõte: hakkasin uut autot ostma

SISUTURUNDUS. Kokkuvõte: hakkasin uut autot ostma(12)

Uue auto ostmisest räägivad mitmed ja unistavad kõik. Paraku saavad pigem vähesed selle ellu viia ning pensionile minnes ühe käe sõrmedel uued autot kokku lugeda. Seda juhul, kui rahamasina otsas ei istu. ...

Autosporditiimide kuulsad juhid: Flavio Briatore

Autosporditiimide kuulsad juhid: Flavio Briatore

Kriminaalkorras karistatud, ärimaailmast F1 meeskonna juhiks asunud, kaks võistkonda ja kaks sõitjat MM-tiitliteni viinud ning siis skandaaliga lahkunud Briatore on värvikas isiksus.

Küsimus lugejalt: Kas seitsmekäigulisel DSG-l peaks õli vahetama?

Küsimus lugejalt: Kas seitsmekäigulisel DSG-l peaks õli vahetama?(14)

Sõidan 2016. aasta Volkswageniga, millel on seitsmekäiguline DSG ja 1,4-liitrine bensiinimootor. Mulle tundub, et mõnikord kohalt võttes auto nagu libistab sidurit, ei haagi päris puhtalt. On see normaalne ...

Kui palju Imprezasid ja Lancereid on vaja?

Kui palju Imprezasid ja Lancereid on vaja?(2)

Lisaks Subaru WRX STI-le (2017), Subaru Impreza WRX-ile (1996) ja Mitsubishi Lancer Evolutionile (1997) kuulub tänase seisuga minu autoparki ka mõni nende mudelite tavaversioon, mille olen eri põhjustel ...

 
Viljandist Valka. Kuidas sõidab uus Clio Eesti teedel?

Viljandist Valka. Kuidas sõidab uus Clio Eesti teedel?

Koos teadmisega, kuidas sõidab uus Renault Clio Eesti teedel, ka kruusal, pakume välja idee väikeseks autoreisiks Viljandist Valka. Uue Clio esimesi proovisõidumuljeid vahendasime tegelikult juba juulikuus, ...

KOLUMN. Vabamäe: Ise küsin, ise vastan

KOLUMN. Vabamäe: Ise küsin, ise vastan

2018. aasta viimases kolumnis pakkusin välja mõne autoalase ennustuse aastaks 2019. Nüüd on paras aeg vaadata, kuidas läks.

Autolehe 15. jaanuari uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 15. jaanuari uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Kas V-12 kaob? BMW tõmbab lähiaastatel V-12-mootorile kriipsu peale, samas kui Audi on seda juba teinud. Kas V-12-mootor surebki välja?

Super-Yaris sai valmis: kolm silindrit ja nelikvedu

Super-Yaris sai valmis: kolm silindrit ja nelikvedu(1)

Oli ette teada, et Toyota toob kohe aasta alguses publiku ette Yarise sportversiooni, kuid Jaapani tootja suutis oma uue pisisportlasega siiski üllatada – lausa mitmel rindel. Uuel Toyota GR Yarisel on ...

Peterhansel võitis katse, Sainzi edumaa kahanes

Peterhansel võitis katse, Sainzi edumaa kahanes

Dakari ralli üheksanda kiiruskatse võitis Stephane Peterhansel, aga võistluse liider Carlos Sainz lõpetas täna alles 5. kohal. Stephane Peterhansel edestas täna sõidetud 411 km pikkusel katsel teise aja ...

Toyota toob Euroopa turule uue linnadžiibi

Toyota toob Euroopa turule uue linnadžiibi(2)

Toyota Motor Europe teatas täna, et lähiajal plaanitakse siinsele turule tulla uue mudeliga, milleks on GA-B platvormile loodav kompaktne linnadžiip. Samale platvormile valmistatakse ka uut Yarist. ...

 
Tesla valiti 2019. aasta turvaliseimaks kahes kategoorias

Tesla valiti 2019. aasta turvaliseimaks kahes kategoorias

Euro NCAP koostas resümee 2019. aasta jooksul tehtud turvatestidest, kus selgusid möödunud aasta kõige turvalisemad autod. Testis osales 55 autot, neist koguni 41 teenis maksimaalsed viis tärni. Nii ...

Põhja-Ameerika aastaautod: Jeep Gladiator, Corvette C8 ja Kia Telluride

Põhja-Ameerika aastaautod: Jeep Gladiator, Corvette C8 ja Kia Telluride

USA ja Kanada autoajakirjanikud valisid 2020. aasta autod. Aasta pikapi tiitliga pärjati Jeep Gladiator, mis edestas Ford Rangerit ja RAM Heavy Duty´t. Viimati teenis Jeep seal regioonis aasta auto tiitli ...

Ralli: Hyundai Motorsport osaleb MM-sarjas ka kahe R5 autoga

Ralli: Hyundai Motorsport osaleb MM-sarjas ka kahe R5 autoga

Hyundai Motorsport teatas ametlikult, et paneb välja kahe Hyundai i20 R5 autoga tiimi MM-sarja WR2 klassi. MM-sarjas hakkab võistkonda, mis registreeritakse Hyundai Motorsport N nime all, opereerima Eesti ...

Politsei pidas kinni esimesed kiirust ületanud Corvette C8-d

Politsei pidas kinni esimesed kiirust ületanud Corvette C8-d

Corvette´i uus mudel pole õigupoolest veel klientideni jõudnudki, kuid USA-s teatati juba esimesest liiklusrikkumisest, kus osales kaks Corvette C8-t. Nimelt pidas Kentucky politsei möödnud nädalal kinni ...

Lamborghini kasvatas müüki 43 protsenti

Lamborghini kasvatas müüki 43 protsenti

Lamborghini kuulub 43protsendilise müügikasvuga möödunud aasta suurimate tõusjate sekka. Aasta jooksul müüdi üle maailma 8205 seda marki autot. Suur hüpe tuli tänu linnadžiibile Urus, mida osteti peaaegu ...

Volkswagen müüs 2019. aastal üle 6,2 miljoni sõiduauto

Volkswagen müüs 2019. aastal üle 6,2 miljoni sõiduauto(2)

Maailma suurimate autotootjate sekka kuuluv Volkswagen võttis kokku eelmise aasta müüginumbrid ning tulemus ületas 2018. aastat. Globaalselt läks kaubaks 6 278 300 sõiduautot, mis on 0,5 protsenti rohkem, ...

F1: McLaren oli sunnitud avaldama uue auto esitluspäeva

F1: McLaren oli sunnitud avaldama uue auto esitluspäeva(1)

Lando Norrise kogemata välja öeldud McLareni uue F1 auto esitluspäev sundis tiimi avaldama selle ka ametlikult. Lando Norris tutvustas YouTube’i otseülekandes fännidele McLareni tehnoloogiakeskust ja ...

 
Ralli: Monte Carlo ralli stardirivis 88 autot

Ralli: Monte Carlo ralli stardirivis 88 autot(1)

Monte Carlo ralli korraldajad avaldasid täna võistlusele registreerunud sõitjate nimekirja, milles on 88 meeskonda. Stardinimekirja avab tiitlikaitsja Ott Tänak, kelle uus tiim Hyundai avaldas täna ka ...

Seatil oli läbi aegade parim aasta

Seatil oli läbi aegade parim aasta

Autotootjad avaldavad järjest oma aastakokkuvõtteid ning kui näiteks Volkswagen ja Škoda tegid mullu 2018. aastaga võrreldes sarnase tulemuse, siis Seatil läks kontsernikaaslastest paremini: müüdi tervelt ...

F1: Robert Kubica tõi Alfa Romeo tiimi hulga sponsorraha

F1: Robert Kubica tõi Alfa Romeo tiimi hulga sponsorraha

Möödunud aastal Williamsi tiimis sõitnud Robert Kubica jätkab tänavu oma karjääri Alfa Romeo F1 võistkonna testi- ja varusõitjana. Koos Kubicaga siirdus Alfa Romeo võistkonna juurde ka poolaka peamine ...

Kaskokindlustuse kahjud: 89 000 eurot, 77 000 eurot, 47 000 eurot...

Kaskokindlustuse kahjud: 89 000 eurot, 77 000 eurot, 47 000 eurot...(17)

Kui palju läheb maksma metsloomale otsasõit Lamborghini Urusega?  PZU Kindlustus (PZU) avaldas oma suurimad eelmise aasta kaskokahjud. Kõige suurem kahju ulatus 89 000 euroni, mille ettevõte maksis välja ...

Mathieu Serradori võitis Dakari ralli katse, Sainzi edumaa kahanes

Mathieu Serradori võitis Dakari ralli katse, Sainzi edumaa kahanes

Dakari ralli kaheksanda katse võitis Mathieu Serradori ja alles 15. kohal finišeerinud võistluse liider Carlos Sainz kaotas võitjale 19 minutit. Tänase kiiruskatse pikkuseks oli 477 km ja Sainzi õnneks ...

Kas Geely ostab ka Aston Martini?

Kas Geely ostab ka Aston Martini?

Väidetavalt soovib Geely osta suurosalust Aston Martinis. Hiina autotootja kätte on läinud juba Volvo ja Lotus ning osalust omatakse ka Daimleris. Financial Timesi info kohaselt käivad nüüd läbirääkimised ...

FOTOD. Kas Sony hakkab autosid tootma?

FOTOD. Kas Sony hakkab autosid tootma?(6)

Sony näitas tehnoloogiamessil CES elektriautoprototüüpi Vision-S. Tegu on peaaegu viiemeetrise neljakohalise ning nelikveolise elektriautoga, mille võimsuseks märgib Sony 2 x 200 kW. 0-100 km/h aeg on 4,8 ...

 
Londoni taksod jõuavad Jaapani teedele

Londoni taksod jõuavad Jaapani teedele(1)

Londoni ikoonilisi musta värvi taksosid hakatakse müüma ka Jaapanis.  Niinimetatud Londoni taksosid tootev London Electric Vehicle (LEVC) hakkab elektrilist TX-i Jaapani turul müüma veebruaris, klientideni ...