AUTONDUS

FOTOD. Muhedalt madal turbodiisel-Dodge

FOTOD. Muhedalt madal turbodiisel-Dodge(4)

"Vaadake, kuidas peab klassikalist pikapit tegelikult tuunima!" ütleb Dodge Lowliner Concept. Välimuselt on 1968. aasta Dodge D200 veel täiesti äratuntav, aga tegelikult on auto ümber ehitatud otsast ...

MOOTORISPORT

Ralli: Chris Ingram võitis EM-tiitli ilma ühegi etapivõiduta

Ralli: Chris Ingram võitis EM-tiitli ilma ühegi etapivõiduta

EM-võistluste viimasel etapil Ungaris neljandana finišeerinud Chris Ingram (Škoda Fabia R5) võitis tänavuse EM-tiitli. Sealjuures ei võitnud Ingram ühtegi etappi ega juhtinud kordagi ühtegi osavõistlust ja ...

AUTOTÖÖSTUS

Saksamaa pressib elektriautondust edasi

Saksamaa pressib elektriautondust edasi(2)

Kantsler Angela Merkeli (fotol roolis) lubadust tuua 2030. aastaks Saksamaal liiklusse 10 miljonit elektriautot ning rajada nende jaoks miljon laadijat usub ilmselt ainult ta ise - analüütikute väitel tundub ...

PROOVISÕIDUD

Peugeot e-208: hakkab looma

Peugeot e-208: hakkab looma

Suhteliselt madal hind ning kuni 340kilomeetrine sõidu­ulatus teevad elektrilisest Peugeot’st juba peaaegu et mõistliku valikuvariandi.    Elektriautode põhilised probleemid ehk liiga kõrge hind ja kesine ...

LIIKLUS

Göteborg läheb üle elektribussidele

Göteborg läheb üle elektribussidele

Umbes aasta pärast Rootsis Volvo kodulinna Göteborgi sattudes ei tasu imestada, kui tänavad on täis peaaegu hääletult liiklevaid liinibusse, sest bussiliikluse korraldaja Transdev esitas just Euroopa suurima ...

Tervitused varasematele „meistrimeestele” (10)

Subaru pidev remontimine annab infot auto õnnetu seisukorra ning auto kallal käinud „meistrimeeste” oskuste ja teadmiste kohta.

Subaru pidev remontimine annab infot auto õnnetu seisukorra ning auto kallal käinud „meistrimeeste” oskuste ja teadmiste kohta.

Enne talve tulekut tegelesin mõranenud ja osaliselt õli lekkivate vahejahuti ja turbo lõdvikutega. Üks neist oli eriti kehvas seisus ja tuli kuni uue tellimiseni ajutiselt asendada. Hea sõbra ja Subaru-entusiasti Raigo juures Võrumaal tema isa garaažis ja abiga sai auto uued vastupidavad silikoonlõdvikud, ühtlasi ka ühe puudunud vedru käiguhoovastikus.

Detsembri alguses näitas läbisõidumõõdik 175 000 kilomeetrit ja seega oli taas aeg korraline hooldus ette võtta. Koos sõitjateruumi õhufiltri vahetusega kujunes esinduses hoolduse maksumuseks 140 eurot. Ühtlasi selgus, et taas peab veermikku remontima, kuigi suvel oli kõik justkui korda saanud. Nimelt tuvastati lõtk vasaku esi- ja mõrad tagumise stabilisaatorvarva liigendites, varuosad läksid tellimusse.

Väga külmad ilmad jaanuaris tõid ka järjekordse ebameeldiva üllatuse. Ühel hommikul hakkas autosse tungima bensiinilõhn. Seda oli tunda ka mootoriruumis turbo lähedal. Kuna see on üsna ohtlik viga, pöördusin taas Tartu Mariine Auto esinduse poole. Siinkohal tänan Indrekut ja Aarot, kes vaatasid auto üle veel sama päeva õhtul, hoolimata tihedast graafikust. Tuvastati kütuseleke sisselaskekollektori all – see pidi külmaga üsna levinud probleem olema. Lekke likvideerimine koos eelpool mainitud eesmiste ja tagumiste stabilisaatorvarva otste vahetusega (eesmine 44 €/tk, tagumine 80,66 €/tk) maksis esinduses 397 eurot. Nädal hiljem hakkas esisillast taas kolkse kostma, põhjuseks oli nüüd vasaku välimise rooliotsa lõtk. Kohe leiti ka vahetuseks aeg ja see läks vahetusse, koos sillastendiga lisandus järjekordne ootamatu kulu 153 eurot.

Praegu telekas ja raadios kõlav reklaam ütleb, et Subarul on nelikvedu põhivarustuses. Kahjuks kõnealusel autol see seni päris nii ei olnud. Suvel tuvastati, et auto keskdiferentsiaal näitab väsimuse märke, mis on taas üks Subarute tüüpvigu. Igaks juhuks soetasin väidetavalt renoveeritud käigukasti (400 €), millel keskdiferentsiaal juba komplektis. Kindla ajalooga ja juba tugevdatud käigukasti ostu kaalusin, kuid lõpuks ikkagi ei võtnud seda, sest oleksin pidanud välja käima 1000 eurot (tagantjärele tarkusena oleks see õige samm olnud). Talve lähenedes ostsin keskdiferentsiaali eraldi 50 euro eest. Lisaks ostsin tuttava käest kasutatuna ka tagumise LSD-diferentsiaali – väidetavalt ülekandega 3,9 –, mis autol eelmiste omanike vangerduste tõttu tavaliseks ehk avatuks oli transformeerunud.

Jõuülekande renoveerimine viis taas Võrumaale, aga vahetuseks planeeritud neli-viis tundi venis järjestikuste ebameeldivate üllatuste tõttu kordi pikemaks. Esmalt selgus sisse vaadates, et soetatud tagadiferentsiaal on ikkagi vale ülekandega 3,54. Teiseks ei sobinud üllatuslikult ka ühelt Impreza WRX-ilt pärit kasutatud keskdiferentsiaal. Käigukastil oleva koodi järgi selgus, et „insenerid” olid autole kunagi monteerinud kõige vanema Impreza GT/Legacy käigukasti ülekandega 4,111.

Otsustasime, et autole läheb alla suvel soetatud WRX-i käigukast, kombineerime õige kesk- ja 3,9 tagadiferentsiaaliga, kuhu sisse paigaldame LSD-sisu. Käigukast Võrru toimetatud, selgus esmalt, et Subaru foorumist kasutajalt kassu01 ostetud käigukasti keskdiferentsiaal ei ole „tihe”. Esimese etapina sai varukäigukast vahele uue laagri (45 €) ning toimiva keskdiferentsiaali. Kui mainitud tööd olid Raigol koos isaga juba tehtud, selgus kontrollides, et soetatud käigukastil ei lülitu esimene käik ja teine käik ei püsi sees. Ka oli käigukastil üks kaaneke katki ja puudus kiirusandur, mis maksis esinduses 79 eurot.

Kuna järjekordset käigukasti ei olnud hetkel nii ajaliselt kui ka rahaliselt võimalik soetada, siis tuli kaaluda erinevaid variante. Raigol õnnestus pärast mitut kõnet Võrumaalt teise Subaru-fanaatiku käest leida kasutatud kesk- ja tagadiferentsiaal ülekandega 4,111. Need sobisid autol all oleva käigukastiga. Aega võttis veel tagumiste sisemiste pooletelje otste sobitamine, kuna tavalised ei sobi pikkuse poolest LSD-diferentsiaaliga (nelikvedu ei hakka toimima) ja ka need tuli eraldi otsida.

Pealegi oli auto all olnud kardaani vaheflants teistsuguse läbimõõduga, nii et see oli vaja ühe vana tagadiferentsiaali küljest lahti ning „uue” külge monteerida. Kuna käigukastist oli ka õli välja lastud, kulus läbipesuks viis liitrit uut Agip 80W-90. Tagasilda läks õli Motul 75W-90. Nüüd aitavad täpsemale käiguvahetusele kaasa ka USAst tellitud spetsiaalsed käigukastihoovastiku puksid.

Indrek Allik

Subaru Impreza WRX, 2001. a, bensiin, 218 hj, nelikvedu, hind u 7500 €

Periood: november – jaanuar

Läbisõit perioodil: 4105 km

Kütusekulu: 13,24 l / 100 km

Kulud kütusele: 543,34 €

Liising + kasko: 795,30 €

Muud kulud: 1416,96 €

Kilomeetri hind: 0,67 € (koos käigukastiga 0,77 €)

Kilomeetri hind testi algusest: 0,86 €

KOMMENTAARID

K 21 märts 2016 13:43 Ebasobiv kommentaar
Uskumatult probleemne. Ja subaru pidi veel töökindel auto olema. Hullem kui VAG grupp. Only show- no GO
00
. 21 märts 2016 14:12 Ebasobiv kommentaar
Millised selle auto plussid siis on?
00
Täisveoline 21 märts 2016 17:24 Ebasobiv kommentaar
Jõu maha panek!
00
to K 21 märts 2016 22:11 Ebasobiv kommentaar
Paistab, et tegu on mingi kükametsa külaseppade "projektiautoga", sellest ka need vead - on ju "remondiks" hoopis teise Subaru mudeli detaile kasutatud. Teha sellest sandistatud isendist nüüd järeldusi Subaru töökindluse kohta on küll ülim lollus!
ise omasin üle 4 aasta üle-eelmise põlve raamideta ustega Outbacki ja oli sisuliselt hooldusest-hoolduseni sõit. Jah, esisild kolises kruusateel kuigi oli täiesti korras, aga seda tüüpviga või pigem veidrust teadsin ma juba enne ostu. Isegi praegune uus Octavia on tihedamini esinduses pidanud käima.
00
Täisveoline 22 märts 2016 9:27 Ebasobiv kommentaar
K ei ole kõige kirkam kriit ,hindamaks autode töökindlust,selleks ta loebki AL-ist ühe lombaka isendi kohta ja arvab selle ülimaks tõeks!
00
Tann 22 märts 2016 12:42 Ebasobiv kommentaar
Ma millegipärast kaldun arvama, et kõnealune "lombakas isend" pole liigi keskmisest sugugi lombakam.
00
Kann 22 märts 2016 14:54 Ebasobiv kommentaar
"Puhuriga" rallikaid tuunitakse ja retsitakse vabalthingavatest kordades enam ka! Tava Subaru'd on ikka palju vähem probleemsed;
00
antisubaru 26 märts 2016 19:27 Ebasobiv kommentaar
Kyll myyd tähise taeva mehed vabandavad. Ei ole see Subaru midagi nii töökindel. Diisel forresterid vahetasime firmas kahe aastaga välja. Ainult jama jama otsa.
00
ex-subaru 4 aprill 2016 11:11 Ebasobiv kommentaar
Kunagi ammu sai ühe subsikuga maadeldud, millel tühikäigul laadimist ei olnud ja seetõttu aastas mitu akut loojakarja saatis. Esindus vahetas genekaid ja tegi muid trikke, aga laadima seda autot ei saanudki. Müüsin lõpuks maha, et las järgmine omanik mässab edasi. Rohkem pole subaruid vaadanud ka.
00
Indrek A 4 aprill 2016 12:42 Ebasobiv kommentaar
Impreza aku laadimise kohta väidavad inglased: For economy reasons, the alternator does not start recharging the battery until the engine is fully to temperature, resulting in flat batteries for cars driven short distances from cold. The answer is to switch on the side lights or headlights creating a need for power that clutches the alternator on so it recharges the battery.
00
Nimi :
Kommentaar :
 
 

VEEL UUDISEID

Ralli: Citroen ei jätka MM-sarjas 2021. aasta järel

Ralli: Citroen ei jätka MM-sarjas 2021. aasta järel

Citroen kinnitas ametlikult, et nad ei jätka autoralli MM-sarjas pärast 2021. aastat ehk teisisõnu uute hübriidtehnoloogiaga WRC-autodega. PSA kontserni esindaja sõnul on nende edasise spordiprogrammi ...

F1: Brasiilia GP vabatreeninguid valitsesid Ferrari sõitjad

F1: Brasiilia GP vabatreeninguid valitsesid Ferrari sõitjad

Brasiilia GP reedestel vabatreeningutel sõitsid kaks kiireimat ringiaega välja Sebastian Vettel ja Charles Leclerc. Vettel edestas sealjuures oma tiimikaaslast Leclerci ainult 0,021 sekundiga. Kolmandat ...

FOTOD. Tallinnas algas elektriautode festival Elektra 2019

FOTOD. Tallinnas algas elektriautode festival Elektra 2019(8)

Tallinna kaubandus- ja meelelahutuskeskuses T1 Mall of Tallinn algas pühapäevani kestev elektriautode festival Elektra 2019. Fotod: Pille Russi

Aspark Owl: kas tõesti maailma kiireim auto?

Aspark Owl: kas tõesti maailma kiireim auto?(1)

Jaapani autofirma Aspark esitles sel nädalal seeriaversiooni oma hüperautost Owl, mis tootja teatel on maailma kõige parema kiirendusega auto. Aspark andis teada kupee 0-97 km/h aja: see on 1,69 sekundit. ...

VIDEO. Järgmises Bondi-filmis kihutab uus Defender

VIDEO. Järgmises Bondi-filmis kihutab uus Defender(3)

Järgmises James Bondi põnevikus „No time to die“ näeb tagaajamisstseenis ka uut Land Rover Defenderi. Land Rover ja filmitootja EON Productions avaldasid lühiklipi sellest, kuidas kaskadöörid Defenderiga ...

Kristiines hakkas tööle Tallinna esimene universaalne kiirlaadimispunkt

Kristiines hakkas tööle Tallinna esimene universaalne kiirlaadimispunkt

Topauto koostöös Elektritransport OÜ-ga avas täna Tallinnas Kristiines esimese kahesüsteemse avaliku elektriautode kiirlaadimispunkti, mis kasutab Euroopa standardit ning millega on võimalik laadida kõiki ...

FOTOD. Selle sügise kõige nunnum auto: Morrise elektrikaubik

FOTOD. Selle sügise kõige nunnum auto: Morrise elektrikaubik(1)

Londoni disainimuuseumis esitleti vahva välimusega elektrikaubikut Morris JE, mis võib paista ideeautona, kuid jõuab peagi siiski müügile.  Uudismudeli inspiratsiooniks oligi Morrise kunagine kaubik J, mis ...

 
Jüri Vips võitis Macau GP kvalifikatsiooni

Jüri Vips võitis Macau GP kvalifikatsiooni

Jüri Vips võitis Macau GP teise kvalifikatsiooni ja alustab laupäevast eelsõitu parimalt stardikohalt. Hitech võistkonna sõitja Jüri Vips edestas kvalifikatsioonis tänavust F3 sarja meistrit, Prema ...

Le Mans 1966: osta endale filmiauto!

Le Mans 1966: osta endale filmiauto!

Täna jõuab Eestigi kinodesse Ferrari ja Fordi vastasseisust pajatav film “Le Mans ‘66”, kus osalevaid autosid on üllatuslikult võimalik osta. Seejuures pole jutt „umbes sellistest“ autodest nagu filmis, ...

Rekordijaht: Bloodhound LSR sõitis täna hommikul 905 km/h

Rekordijaht: Bloodhound LSR sõitis täna hommikul 905 km/h(2)

Hakskeenpani kõrbes Lõuna-Aafrikas alistus Bloodhoundile täna hommikul 900 km/h piir, kui testiti auto pidurdamist suurel kiirusel ühe pidurdusvarjuga. Eesti aja järgi kella 8 paiku hommikul sõitis ...

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Nädalavahetuse autospordivõistlused

F1 MM-võistlustel sõidetakse eelviimane etapp Brasiilias, aga kaasa saab elada ka Jüri Vipsile, kes asub võistlustulle Macau tänavarajal. Macaus toimub traditsiooniline maailmakarikavõistlus F3 sõitjatele, ...

Ralli: Citroen plaanib lahkuda MM-sarjast

Ralli: Citroen plaanib lahkuda MM-sarjast(3)

Briti väljaande Autosport andmetel kavatseb Citroen lahkuda autoralli MM-sarjast juba käesoleva aasta järel. Citroeni võimalik lahkumine võib olla seotud PSA kontserni uute plaanidega, millest ühe osa ...

Peugeot naaseb sportautode MM-sarja

Peugeot naaseb sportautode MM-sarja

Peugeot teatas, et naaseb 2022. aastast alates sportautode kestvussõidu MM-sarja. Järgmise aasta sügisel algaval uuel hooajal muutuvad sportautode MM-sarjas reeglid LMP1-klassi autodele ja kasutusele ...

FOTOD. Ferrari esitles uut V-8 mootoriga kupeed Roma

FOTOD. Ferrari esitles uut V-8 mootoriga kupeed Roma

Ferrari esitles Itaalia pealinnas uut kupeed, mille nimeks ongi Roma. Selle 3,9liitrine V-8 turbomootor teeb 620 hobujõudu 7500-l pöördel minutis ja 760njuutonmeetrine pöördemoment on saadaval vahemikus ...

 
Hyundai vihjab uuele pistikuhübriidile

Hyundai vihjab uuele pistikuhübriidile

Hyundai avaldas vihjepildid uuest pistikuhübriid-linnadžiibist, mille paneb ideeautona välja Los Angelese autonäitusele. Infot on uue ideeauto kohta esialgu minimaalselt. Pildilt on näha hoogsat ...

Peugeot esitleb Elektra 2019 festivalil uue põlvkonna elektriautot e-208

Peugeot esitleb Elektra 2019 festivalil uue põlvkonna elektriautot e-208(12)

Eeloleval reedel ja nädalavahetusel toimub T1 kaubanduskeskuses Eesti esimene elektriautode festival Elektra 2019, kus avaneb eksklusiivne võimalus teha tutvust uue Peugeot e-208 täiselektrilise autoga. ...

FOTOD. Uus Audi S8: kiirendus nagu sportautol

FOTOD. Uus Audi S8: kiirendus nagu sportautol

Ehkki uus Audi S8 on varemgi uudistest läbi käinud, lisas Audi tänase teatega infot uuest sportlikust luksusautost. Neljaliitrine, kaheksa silindri ja kahe turboga TFSI arendab 571 hobujõudu ja 800 ...

FOTOD. McLaren Elva: 815 hj ja alla kolme sekundi "sajani"

FOTOD. McLaren Elva: 815 hj ja alla kolme sekundi "sajani"(1)

McLareni uus rodster, 815hobujõuline Elva teeb 0-100 km/h vähem kui kolme sekundiga ning jõuab "kahesajani" 6,7 sekundiga. Neljaliitrine kahe turboga ja kuiva karteriga V-8 arendab 800njuutonmeetrist ...

F1: Mercedes võib 2021. aastast F1 sarjast loobuda

F1: Mercedes võib 2021. aastast F1 sarjast loobuda

Mercedese spordibossi Toto Wolffi sõnul pole hetkel garantiid, et Saksa autotootja jätkab F1 sarjas ka 2021. aastal. Toto Wolff tõdes, et Daimler alles kaalub Mercedese tulevikku autospordis, ja kuigi on ...

Ford vs. Ferrari ehk Le Mans 1966

Ford vs. Ferrari ehk Le Mans 1966

Tõsielul põhinev dramaatiline lugu legendaarse sportauto Ford GT40 sünnist, selle konstruktorist Carroll Shelbyst, testisõitjast Ken Milesist ja 1966. aasta Le Mans’i 24 tunni sõidust jõuab kinodesse ...

Elektriautode uuring: Kui odavam oleks, siis ostaks küll!

Elektriautode uuring: Kui odavam oleks, siis ostaks küll!

Enam kui 1000 küsitletut hõlmanud uuring näitab, et Eesti autojuhid peavad elektriauto soetamise kõige suuremaks takistuseks liiga kõrget hinda. Enne uuringu tegemist seatud hüpoteesid leidsid kinnitust, ...

 
Peugeot e-208: hakkab looma

Peugeot e-208: hakkab looma

Suhteliselt madal hind ning kuni 340kilomeetrine sõidu­ulatus teevad elektrilisest Peugeot’st juba peaaegu et mõistliku valikuvariandi. 

Elektriautod: küsimusi küllaga, aga vähevõitu vastuseid

Elektriautod: küsimusi küllaga, aga vähevõitu vastuseid(25)

Aina rohkem autosid sõidab tulevikus elektri jõul, otsustasid autotootjad ja poliitikud. Ainult aeg näitab, kas see läheb nii ka päriselt, sest küsimusi on endiselt rohkem kui vastuseid: kust tuleb raha, et ...

Kui palju elektrit on võiduks vaja?

Kui palju elektrit on võiduks vaja?

Kui räägitakse keskklassi noobelsõidukitest, on sageli jutuks Audi A4 või 3. seeria BMW. Tulevikus aga ehk kogunisti isegi Tesla Model 3? Kas „elektriameeriklane” saab kuulsate „sakslaste” vastu – kui üks ...

Kuidas säilitada iseloomu?

Kuidas säilitada iseloomu?(5)

Mercedese elektriauto EQC on äratuntavalt Mercedes, isegi kui kõik logod kinni kleepida ja vaadata mööda margile omastest disainivõtetest. Autosõprade üks hirme elektri­autode tulekul on autode muutumine ...

Disaini ja kiirust

Disaini ja kiirust

Audi pisike sportauto teenis 1990. aastate lõpus palju tähelepanu: alguses disaini, pisut hiljem tagasikutsumiskampaania tõttu. 1998. aastal turule tulnud TTd oli ideeautona näidatud kolm aastat varem, aga ...

Autotootjate lemmiksari: Elektrivormelisarjaga liitusid ka Porsche ja Mercedes

Autotootjate lemmiksari: Elektrivormelisarjaga liitusid ka Porsche ja Mercedes

Peatselt algab elektrivormelite sarja Formula E kuues hooaeg ning stardirivi täieneb veel kahe autotootja tehasetiimiga. Saudi Araabias kahe etapiga algav ja järgmise aasta juulikuise Londoni tänavatel kahe ...

Tesla Model S-i ähvardavad mootori- ja akurikked

Tesla Model S-i ähvardavad mootori- ja akurikked(3)

Ligi 50 000 eurot maksvat Tesla ­Model S-i ähvardavad kulukad rikked ja lähim ametlik esindus asub Soomes. Alumiiniumkere aga ei roosteta, auto on ruumikas ja hea ­dünaamikaga. Pisike autotootja Tesla ...

 
Mida vaadata elektriautode festivalil Elektra 2019?

Mida vaadata elektriautode festivalil Elektra 2019?(4)

Elektriautode festival Elektra 2019 Eestis müügil olevatest ja lähiajal müügile tulevatest elektriautodest ootab kõiki huvilisi 15.–17. novembril T1 Mall of Tallinna keskuse aatriumis. Autonäituse ...

Elektriauto kümnendi alguses ja praegu

Elektriauto kümnendi alguses ja praegu

2010. aastal tegi Autoleht esimese proovisõidu Mitsubishi i-MiEViga ehk esimese elektriautoga, mis leidis Eestis laiemalt kasutust. Kui palju erineb see värskenduskuuri läbi teinud Hyundai Ioniqust?

KOLUMN. Tigas: Kas sääst või saast?

KOLUMN. Tigas: Kas sääst või saast?(1)

Tervitused Kalamajast! Meil siin on kombeks pidevalt millegi üle vinguda ja see teeb ülejäänud Eestile enamasti koledal kombel nalja. Facebooki kalamajalaste grupis näeb tihti „tuld alla panemas” inimesi, kes ...

Autolehe 13. novembri uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 13. novembri uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo(1)

360 000-eurone auto väga mustadeks öödeks Rolls-Royce tegi maailma ühest kallimast džiibist Cullinan süsimusta eriversiooni Black Badge, mis maksab umbkaudu 360 000 eurot. Pöörase hinnaga nelikveolise ...

Veel täpsem ja teravam: BMW M2 CS

Veel täpsem ja teravam: BMW M2 CS

BMW nagu vanadelegi fännidelegi meeldib: uus kupee M2 CS tuleb natuke võimsam, endiselt tagaveoline, rohkelt süsinikplastine ning kas või käsikastiga – aga ka kallis. Uus M2 CS põhineb olemasoleval mudelil ...

F1: Red Bulli ja Toro Rosso tiimid sõitjaid ei vaheta

F1: Red Bulli ja Toro Rosso tiimid sõitjaid ei vaheta

Red Bulli ja Toro Rosso võistkonnad teatasid, et jätkavad järgmisel aastal praeguste sõitjatega. Red Bulli tiimis oli Max Verstappenil juba kehtiv leping ka 2020. aastaks, aga ülejäänud sõitjad olid seni ...

 
Citybee edaspidi ka automaatse käigukastiga

Citybee edaspidi ka automaatse käigukastiga

Senistele käsikastiga Fiat 500-dele lisanduvad automaatse käigukastiga Toyota Corollad. Amserv andis Citybee'le täna üle 15 hübriidmootori ja variaatorkäigukastiga Toyota Corollat. Seega on nende osakaal ...

Ka Lexus muutub elektriliseks

Ka Lexus muutub elektriliseks(3)

Kui mõne nädala eest tuldi välja oma nägemusega 2030. aasta elektriautost, siis nüüd on käes aeg seeriamudeli esitluseks. Lexuse esimest elektriautot esitletakse täpselt 10 päeva pärast 22. novembril Hiinas ...

GranTurismo Zéda – ainueksemplar hüvastijätuks

GranTurismo Zéda – ainueksemplar hüvastijätuks

Maserati lõpetas GranTurismo ja GranCabrio tootmise ning tähistamaks üleminekut „uude ajajärku“ valmistas GranTurismost ainueksemplari lisanimega Zéda. „Zéda“ tähendavat Modena murdes Z-tähte ja viitavat ...

Mercedes panustab ka Hiinas džiipidele

Mercedes panustab ka Hiinas džiipidele

Mercedes toob peagi algavale Guangzhou autonäitusele terve rea džiipe eesotsas uue Maybachiga. Mercedes-Maybachi luksusdžiip (fotodel) tuuakse avalikkuse ette esmakordselt. Vaatamata hoopis erisugusele ...

Hyundai võitleb veeremüraga

Hyundai võitleb veeremüraga(2)

Kõlarite abil on müra varemgi summutatud, kuid nüüd lubab Hyundai, et suudab seda teha palju tõhusamalt. Esimene mudel, mis saab Hyundai uue mürasummutustehnoloogia, on margi uus lipulaev Genesis, kuid ...

FOTOD. Ralli: Austraalia MM-etapp jääb maastikupõlengute tõttu ära

FOTOD. Ralli: Austraalia MM-etapp jääb maastikupõlengute tõttu ära

Austraalia ralli korraldajad olid laialdaste maastikupõlengute tõttu sunnitud MM-sarja viimase etapi ära jätma. Kuni viimase hetkeni loodeti, et ralli saab lühendatul kujul läbi viia, aga teisipäeva ...

FOTOD. Uus Škoda Octavia sai luksust lisaks

FOTOD. Uus Škoda Octavia sai luksust lisaks(25)

Kes ütles, et eestlaste lemmikautost Škodast hakatakse tegema mingit Dacia sarnast odavmarki? Esmaspäeval esitletud 4. põlvkonna Octavia on igatahes suurem ja luksuslikum kui eales varem. Universaal Combi ...

 
Timmy Hansen krooniti rallikrossi maailmameistriks

Timmy Hansen krooniti rallikrossi maailmameistriks(8)

Rallikrossi MM-võistluste viimasel etapil neljanda koha saavutanud Timmy Hansen krooniti 2019. aasta maailmameistriks. MM-sarja finaal Lõuna-Aafrika Vabariigis kujunes parajalt dramaatiliseks, kui ...

Rebellioni meeskond edestas MM-etapil Toyota autosid

Rebellioni meeskond edestas MM-etapil Toyota autosid

Sportautode kestvussõidu MM-etapil Shanghais saavutas esikoha Rebellion tiimi meeskond, kes edestas Toyota hübriidautosid. Rebellion R13 autol sõitnud Bruno Senna, Gustavo Menezes ja Norman Nato võitsid ...

Fernando Alonso tõusis kõrberallil poodiumile

Fernando Alonso tõusis kõrberallil poodiumile

Fernando Alonso koos kaardilugeja Marc Coma’ga saavutasid Saudi Araabias sõidetud kõrberallil kolmanda koha. Toyota Hilux autol sõitnud Fernando Alonso jaoks kuulus Al Ula-Neom kõrberalli programmi, ...

Ralli: Chris Ingram võitis EM-tiitli ilma ühegi etapivõiduta

Ralli: Chris Ingram võitis EM-tiitli ilma ühegi etapivõiduta

EM-võistluste viimasel etapil Ungaris neljandana finišeerinud Chris Ingram (Škoda Fabia R5) võitis tänavuse EM-tiitli. Sealjuures ei võitnud Ingram ühtegi etappi ega juhtinud kordagi ühtegi osavõistlust ja ...

Saksamaa pressib elektriautondust edasi

Saksamaa pressib elektriautondust edasi(2)

Kantsler Angela Merkeli (fotol roolis) lubadust tuua 2030. aastaks Saksamaal liiklusse 10 miljonit elektriautot ning rajada nende jaoks miljon laadijat usub ilmselt ainult ta ise - analüütikute väitel tundub ...

FOTOD. Muhedalt madal turbodiisel-Dodge

FOTOD. Muhedalt madal turbodiisel-Dodge(4)

"Vaadake, kuidas peab klassikalist pikapit tegelikult tuunima!" ütleb Dodge Lowliner Concept. Välimuselt on 1968. aasta Dodge D200 veel täiesti äratuntav, aga tegelikult on auto ümber ehitatud otsast ...

VW avas veel ühe elektriautotehase

VW avas veel ühe elektriautotehase(3)

Volkswagen avas Saksamaal Zwickaus tegutseva elektriautotehase kannul kohe veel ühe - Hiina turule sihitud Šanghai vabrik sai püsti 12 kuuga ja suudab valmistada aastas Saksa omast kolm korda rohkem ehk 300 ...

 
BMW lubab suurt cruiserit

BMW lubab suurt cruiserit(3)

BMW-l paistab olevat tõsi taga piraka 1,8liitrise boksermootori tootmisse võtmisega. Ega muidu poleks valminud juba teine prototüüp (R18/2), mis peab näitama, kui laheda cruiseri sellise mootori ümber saab ...