TELLIMISKAMPAANIA

AUTONDUS

Neljapäeval selgub Eesti aasta auto

Neljapäeval selgub Eesti aasta auto(13)

Eesti aasta auto 2021 selgub neljapäeval kell 18.30 Delfi TV-s algavas otsesaates. Võitja tuleb kuuikust Honda e, Land Rover Defender, Peugeot 208, Porsche Taycan, Škoda Octavia ja Toyota Yaris. Eesti ...

MOOTORISPORT

Eesti Autospordi Liit taaselustas noorteralli Eesti meistrivõistlused

Eesti Autospordi Liit taaselustas noorteralli Eesti meistrivõistlused

Alates käesolevast aastast võistlevad noored rallisõitjad taas Eesti meistritiitlile. Ühtlasi on tegemist noortele kõige odavama võimalusega autosporti sisenemiseks. Noorte meistrivõistlused toimuvad Eesti ...

AUTOTÖÖSTUS

Alpine ja Lotus teevad koos elektrilise sportauto

Alpine ja Lotus teevad koos elektrilise sportauto

Renault ja Lotus teatasid, et hakkavad koostööd tegema ning esmalt sünnib sellest elektriline sportauto. Lisaks uue mudeli arendamisele ja tootmisele plaanitakse üheskoos osaleda ka autospordis. Kahel ...

PROOVISÕIDUD

Freelander 2: kui hooldada, siis kestab väga hästi

Freelander 2: kui hooldada, siis kestab väga hästi(7)

Teise põlvkonna Land Rover Free­lander on hea auto, mis teeb silmad ette paljudele sama aja linnadžiipidele. Auto on võimekas maastikul ja peab ka hästi vastu. Arvestades vanade Land Roverite üldist mainet ...

PÄEVAUUDISED

33 korda teooria- ja 29 korda sõidueksamil

33 korda teooria- ja 29 korda sõidueksamil(17)

Juhieksamite rekordid olid mullu vapustavad: teooriaeksamil proovis üks inimene kätt juba 33. korda ning sõidueksamilt üritati läbi saada 29. katsel. Transpordiamet ei täpsusta, kas tegu oli ühe ja sama ...

LIIKLUS

Liiklusõnnetused parklates: aasta jooksul enam kui 11 000 juhtumit

Liiklusõnnetused parklates: aasta jooksul enam kui 11 000 juhtumit(1)

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt juhtub 41 protsenti liiklus­õnnetustest parklas. Millistes parklates tuleb õnnetusi ette kõige sagedamini, kui suur on parklaavariide rahaline kahju ...

AUTOPÄEVIK

Autopäevik. Kuidas säästan poole aasta palga?

Autopäevik. Kuidas säästan poole aasta palga?(5)

Jõudsin hiljuti ikka, mil paljud teevad seni elatud elust kokkuvõtteid ja mõtlevad, et on juba omajagu rabatud ja võiks elu teisel poolel täiel rinnal elada. Nii minagi. Unistuste auto ostmine on üks ...

Miks auto külmas ei käivitu? (4)

Autoteeninduste kogemus ütleb, et külm teeb rohkem liiga diiselautodele, ent kui auto on hooldamata, löövad probleemid välja ka bensiinimootoril.

Autoteeninduste kogemus ütleb, et külm teeb rohkem liiga diiselautodele, ent kui auto on hooldamata, löövad probleemid välja ka bensiinimootoril.

Viimase aja külmad ilmad on autoremondifirmadesse tööd rohkelt juurde toonud. Ülekaalukalt on kõige levinumad probleemid akudega, kuid eriti vanematel-kulunumatel ja hooldamata autodel võib äkitsi avalduvate vigade skaala olla lai.

Jaapani Auto töökoja juhataja Madis Linkvist räägib, et aku süül tekkivad käivitusraskused on tavaliselt põhjustatud liiga lühikestest linnasisest sõitudest. Sõidetakse sedavõrd vähe, et generaator ei jõua akusse samavõrra voolu tagasi laadida, kui käivitamine seda võtab. Aku aina tühjeneb, kuni ühel hommikul ei jaksa enam mootorit käima vedada. „Tavaliselt tuuakse meile auto lihtsalt käivitusabi saamiseks, harvem, kui siia akut laadima jäädakse. Akuvahetust soovitame siis, kui see on üle kolme aasta vana.”

Et aku alt ei veaks, soovitab Kassi Auto teeninduse juhataja Meelis Kasemaa enne talve see korralikult täis laadida. Sügisese hoolduse käigus poleks sugugi paha mõte teenindusel ka aku seisukorda testida lasta – seda peaks suutma iga korralik remonditöökoda. Kasutamisel toonitab temagi pikemate sõitude olulisust. Kui aga tehakse palju lühisõite, tasub piirata elektritarbijate kasutust. „Auto enda elektritarve on juba mootori ja abiseadmete käitamiseks suur, kui siia lisada lambid, istmesoojendused, soojapuhur, stereosüsteem ja kõik muu, ei jää aku laadimiseks generaatori toodetavast elektrist suurt midagi alles.”

Akude elueast rääkides nendib Kasemaa, et järelturuakud on nendega võrreldes, mis autodele tehasest pannakse, tunduvalt kehvemad: „Kui originaalaku peab vastu isegi seitse või isegi kaheksa aastat, siis järelturu omad palju vähem. Täiesti tavaline on, et juba kahe või kolme aasta järel tuleb jälle uus osta!”

Diislid veavad sagedamini alt

Järgmise tavalise külmas avalduva veana nimetavad mõlemad mehed diiselmootorite ülesütlevaid eelsüüteküünlaid. Kui need korralikult ei tööta, käivitub auto kas osade silindritega või üldse mitte. Madis Linkvist sõnab, et tihti ei saa viga ka ennetada – kui uuemad autod võivad isegi hoiatustuledega märku anda, et eelsüüteküünaldega on midagi korrast ära, siis vanemad võivad autojuhi ootamatult hätta jätta. Kui aga auto n-ö longates käivitub, oleks viimane aeg eelsüüteküünlaid kontrollida.

Harva tuleb ette ka, et diiselautosse on jäänud suvist kütust, mille hangudes auto enam käima ei lähe. Linkvist ütleb, et kui paak on täis umbes neljandiku võrra, aitab talvise kütuse pealevalamine, kui enam, ei pruugi sellest abi olla. Paak tuleks tühjaks pumbata ning igal juhul oleks mõistlik ära vahetada ka kütusefilter.

Kuigi kütuse kvaliteedi kohta kuuleb viimasel ajal kriitikat harva, kinnitab Meelis Kasemaa, et aeg-ajalt esineb siiski ka sellega probleeme. Ent sageli tekivad kütusega mured ka autojuhtide endi süül. Nimelt tuleks eriti just diiselmootoriga autodel vältida pidevalt tühja või pooltühja paagiga sõitmist. Kondensvesi tekib kütusepaaki ja -torustikku, samuti mootorisse, kütuse tagasivool viib seda paaki lisaks ning lõpuks võibki seal vett liiga palju olla. Tekivad käivitamisraskused, aga kahjustuda võib ka toitesüsteem – seda eriti moodsamatel väga tundlikel autodel.

„Küllalt tavalised on ka õhulekked diislite kütusetorustikes. Peale vanadusest tingitud hõreduse on oht, et külmaga muutub torustik jäigaks ning mootori värisedes ja rappudes imeb süsteem mõnest liitekohast õhu vahele. See aga tähendab jälle, et kütus ei pruugi enam mootorisse jõuda,” kirjeldab Kasemaa.

Kasuta korralikku õli!

Kerge käivitamise eeldusena nimetab Kasemaa ka kvaliteetse mootoriõli kasutamist. Kehv õli muutub külmaga nii paksuks, et võib tekitada terve rea probleeme. Kui määrimine on puudulik, liiguvad mootoris detailid väga raskelt, seetõttu jääb hätta aku, kuid samuti paneb see põntsu starterile. „Võib öelda, et ligikaudu kolmandik mittekäivituvatest autodest jõuab meieni just katkise starteri tõttu. Külmas saab see säärase koormuse, et üks või teine detail annab lihtsalt järele.”

Kuigi bensiinimootoritega on hädasid vähem kui diislitega, on oma vead neilgi. Reeglina annab esimesena alla süütesüsteem. Kondensvesi võib tekkida jagaja kaane alla, samuti võib olukorras, kus mootorisse pritsitakse külmkäivitusega tavalisest enam kütust, nõrgaks jääda kulunud süüteküünalde antav säde.

Et käivitumine kergem oleks

Käivitamise lihtsustamiseks annavad spetsialistid paar lihtsat soovitust: manuaalkäigukasti puhul oleks aku-starteri töö lihtsustamiseks kasulik süüte andmisel alla vajutada sidur, see eraldab mootori käigukastist ning liigutatavaid detaile on vähem. Ka on käivitamise hetkel mõistlik suuremad elektritarbijad välja keerata. Kui auto käima ei lähe, pole mõtet lasta starteril kaua käia – kümmekond sekundit, siis mõned minutid oodata ning proovida uuesti.

Kui mootor ikkagi tööle ei hakka, võib kasutada käivitusabi, nn krokodille. Käimatõmbamine jäägu aga absoluutselt viimaseks abinõuks. Teha võib seda ainult manuaalkäigukasti puhul ja nendegagi on ohud suured. Meelis Kasemaa räägib, et on korduvalt näinud külmas järele veetud autosid, mille hammasrihm on katkenud või paigast läinud (teadmata vanuse ja seisukorraga rihm saab äkilise väga suure koormuse). Halvemal juhul on tagajärjeks klappide ja kolbide kohtumine ning kulukas mootoriremont. Lisaks võib puruneda veoköis ning lõhkuda autosid, võimendita töötavad rool ja pidurid üllatada juhti, sama põhjustada siduri ühendamisel libedal teel plokki tõmmanud rattad jne.

Kuidas anda käivitusabi?

* Ühenda kaabel seisva mootoriga abistava auto plussklemmilt abistatava auto plussklemmile.

* Ühenda kaabel abistava auto miinusklemmilt abistatava auto mootori ploki külge, kui see on võimalik (väldib plahvatusohtu sädeme tekkimisel). Kui korralikku ühendust ei saa mootori küljest, võib omal vastutusel ka ettevaatlikult aku miinusklemmi külge ühendada. Osadel autodel on eraldi välja toodud aku ühenduskohad mootorikatte all, siis kasutada neid.

* Käivita abistav auto ning lae abivajaja akut 10–15 minutit.

* Turvalisem on abistava auto mootor välja suretada ning siis proovida abi vajavat autot käivitada. Kui märgatavat efekti pole, võib viga olla väga levinud ebakvaliteetsetes käivituskaablites – mida suurem juhtme ristlõikepindala, seda parem! Eriti oluline on see diislite puhul.

* Eemalda käivitusjuhtmed vastupidises järjekorras.

*Lase mootoril töötada vähemalt pool tundi ning selleks, et järgmisel korral sama ei juhtuks, lae akut või tee pikem sõit.

Lugu pärineb Autolehe arhiivist, see ilmus 29. jaanuaril 2014.

KOMMENTAARID

Trumm 11 jaanuar 2016 14:28 Ebasobiv kommentaar
Olen aeg-ajalt praktiseerinud seda võtet, et panen õhtul garaazis seisva aku laadija taha ja lasen tiksuda hommikuni 6 A vooluga. Hommikul on käivitamine kohe ergem.Mul autol aku eatu, juttude järgi 5-6 aastat vana.
00
Urmas Sild 13 jaanuar 2016 18:53 Ebasobiv kommentaar
Küsimus ?
Mis võib olla viga ?
Ostsin uue aku novembris, nüüd auto seisis alates 1 jaanuarist, seoses külmadega ja täna üritasin käima panna, aga ei hakkanud üldse tööle, isegi armatuurlaua tuled ei süttinud !
Kahjuks !

Ootan vastust dlis@hot.ee
00
. 13 jaanuar 2016 20:36 Ebasobiv kommentaar
auto on aku tühjaks imenud. kontrollida elektrisüsteem ja tühivoolud seisval autol. võib olla kuskil mõni lambike põleb- pagass, kindalaegas.
00
velts 16 jaanuar 2016 21:58 Ebasobiv kommentaar
Ilmselt polnud aku täis laetud kuna olid sõitnud lühikesi otsi enamuses. Ja autö signalisatsioon võtab seistes samuti voolu. Pane 1 pluss 2 kokku ja ongi vastus su küsimusele
00
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

Porsche Taycan on Eesti aasta auto 2021

Porsche Taycan on Eesti aasta auto 2021

Autoajakirjanikest žürii valis Eesti aasta autoks Porsche Taycani. Tegemist on esimese elektriautoga, mis sellise tiitli võitnud. Taycan kogus 37 punkti, Land Rover Defender 36, Peugeot 208 34, Toyota Yaris ...

VIDEO. Ralli: Avarii teinud Teemu Suninen homme enam ei jätka

VIDEO. Ralli: Avarii teinud Teemu Suninen homme enam ei jätka

Monte Carlo ralli esimesel kiiruskatsel hirmuäratava avarii teinud M-Sport Fordi sõitja Teemu Suninen peab võistluse pooleli jätma. Soomlase auto sai avariis sedavõrd palju kannatada, et tal Monte Carlo ...

FOTOD. Ralli: Tänak lõpetas Monte Carlo ralli avapäeva liidrina

FOTOD. Ralli: Tänak lõpetas Monte Carlo ralli avapäeva liidrina

Ott Tänak ja Martin Järveoja võitsid mõlemad Monte Carlo ralli avapäeval sõidetud kiiruskatsed ning lähevad homsele päevale vastu võistluse liidritena. Juba esimesel kiiruskatsel juhtus ka üks suurem ...

Ettevaatust: jäävihm on muutnud teed ohtlikult libedaks

Ettevaatust: jäävihm on muutnud teed ohtlikult libedaks(4)

Jäävihma tõttu on teeolud Harjumaal, Raplamaal, Läänemaal, Pärnumaal ja Saaremaal väga keerulised. Jäävihma tõttu esineb riigi põhi- ja tugimaanteedel ohtlikke libedaid lõike. „Riigiteede hooldajad on täies ...

FOTOD. Taycan sai tagaveo ja muutus üle 20 000 euro odavamaks

FOTOD. Taycan sai tagaveo ja muutus üle 20 000 euro odavamaks(5)

Varem Hiinas pakutud tagaveoline Porsche Taycan jõuab lõpuks müügile ka Euroopas. Uue baasmudeli hinnad on juba teada, Eestis maksab 240 kW/326 hj arendav Taycan 83 400 eurot, mis tähendab, et see on ...

Viljandimaal stardib populaarne autospordisari

Viljandimaal stardib populaarne autospordisari(1)

Eesti Autospordi Liidu egiidi all toimub mitmeid võistlusi, mis ei kuulu Eesti meistrivõistluste arvestusse, kuid on harrastajate seas väga populaarsed. Üheks neist on 23. jaanuaril Raassilla rajal algav ...

Elektriline Combo mahutab kuni 4,4 m3 ja kannab kuni 800 kg

Elektriline Combo mahutab kuni 4,4 m3 ja kannab kuni 800 kg(4)

Opel esitles elektrilist Combot. Elektriline Combo-e jagab tehnikat teiste PSA grupi elektriautodega, selle aku mahutavus on 50 kWh, mootori võimsus 100 kW ja maksimaalne pöördemoment 260 Nm. Sõiduulatuseks ...

 
FOTOD. Mercedes esitles oma väikseimat elektriautot

FOTOD. Mercedes esitles oma väikseimat elektriautot(4)

GLA-l põhinev EQA suudab parimal juhul akutäiega sõita üle 500 kilomeetri. Seni väikseim Mercedese elektriauto tuleb müügile juba kevadel ning seda hakatakse pakkuma mitmes versioonis. Esimesena jõuab ...

Päeva leid: müügil on Märtini Ford Focus WRC

Päeva leid: müügil on Märtini Ford Focus WRC

Tegu on sama autoga, millega Markko Märtin võitis ülekaalukalt 2003. aastal E.O.S. ralli, sel rallil tegi antud Focus WRC ka oma võistlusdebüüdi. Hiljem oli M-Spordi ehitatud Focus mitu hooaega kreeklasest ...

Olerexil valmib sajas tankla

Olerexil valmib sajas tankla(3)

Olerex ehitab oma sajanda tankla Otepääle, uus teenindusjaam valmib käesoleva aasta suvel Otepää ühe peamise liiklussõlme, Tartu maantee ja Palupera tee ristmiku lähedal. „Olerexi üks tugevus on jaamade ...

FOTOD. Ralli: Täna antakse start MM-võistluste uuele hooajale

FOTOD. Ralli: Täna antakse start MM-võistluste uuele hooajale

MM-võistluste uus hooaeg algab traditsiooniliselt Monte Carlo ralliga, mis tänavu on koroonaviirusest tingitud piirangute tõttu tavalisest lühem. Kokku on võistlusel kavas 15 kiiruskatset, mille kogupikkus ...

Neljapäeval selgub Eesti aasta auto

Neljapäeval selgub Eesti aasta auto(13)

Eesti aasta auto 2021 selgub neljapäeval kell 18.30 Delfi TV-s algavas otsesaates. Võitja tuleb kuuikust Honda e, Land Rover Defender, Peugeot 208, Porsche Taycan, Škoda Octavia ja Toyota Yaris. Eesti ...

Eesti Autospordi Liit taaselustas noorteralli Eesti meistrivõistlused

Eesti Autospordi Liit taaselustas noorteralli Eesti meistrivõistlused

Alates käesolevast aastast võistlevad noored rallisõitjad taas Eesti meistritiitlile. Ühtlasi on tegemist noortele kõige odavama võimalusega autosporti sisenemiseks. Noorte meistrivõistlused toimuvad Eesti ...

Liiklusõnnetused parklates: aasta jooksul enam kui 11 000 juhtumit

Liiklusõnnetused parklates: aasta jooksul enam kui 11 000 juhtumit(1)

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt juhtub 41 protsenti liiklus­õnnetustest parklas. Millistes parklates tuleb õnnetusi ette kõige sagedamini, kui suur on parklaavariide rahaline kahju ...

 
Freelander 2: kui hooldada, siis kestab väga hästi

Freelander 2: kui hooldada, siis kestab väga hästi(7)

Teise põlvkonna Land Rover Free­lander on hea auto, mis teeb silmad ette paljudele sama aja linnadžiipidele. Auto on võimekas maastikul ja peab ka hästi vastu. Arvestades vanade Land Roverite üldist mainet ...

Miks on vaja GLE „kupeed“?

Miks on vaja GLE „kupeed“?(13)

Milleks läheb vaja Mercedese GLE „kupeed“ või taolisi hiigelsuuri ja vaid keskmiselt praktilisi džiipe? Otseselt nagu ei lähegi vaja, aga vahva, et sellised autod olemas on. Kes soomekeelset ...

Eksperiment: korrosioonikaitse oma käega

Eksperiment: korrosioonikaitse oma käega(11)

Lisakorrosioonikaitse saab tehtud odavalt, aga lihtsasti see küll ei käi! Lisakorrosioonikaitse kulub Eesti oludes igale autole ära, see ei tohiks kellelegi üllatus olla. Remonditöökojad räägivad, et autode ...

Ralli MM 2021: tuleb keeruline hooaeg

Ralli MM 2021: tuleb keeruline hooaeg

Ehkki ralli MMi kalendris vahetuvad etapid juba enne hooaja algust ja kellelegi pole selge, kus, kuidas ja kas maailmameister selgub, antakse eelseisval nädalavahetusel MM-sarjale stardipauk. Enne uue ...

Ideeautost seeriaautoni: Cadillaci sõitev tulevikulabor

Ideeautost seeriaautoni: Cadillaci sõitev tulevikulabor

Cadillac Voyage’ist ei sündinud üht kindlat seeriamudelit, kuid sellel testitud tehnika- ja disainivõtteid kasutati paljudel hilisematel autodel. Cadillac nimetaski 1988. aastal esitletud Voyage’i ratastel ...

Kinomehaaniku „ametiauto“

Kinomehaaniku „ametiauto“(4)

Veokastiga motoroller Vjatka on nüüdseks tõeline haruldus, sest nõukaajal müüdi neid vaid asutustele, mis viskasid oma aja ära elanud tillukese tarbesõiduki külmalt utiili. Kastiga Vjatka oli „ametiautoks“ ...

Autod, mis sündisid tänu rallile

Autod, mis sündisid tänu rallile

Aegadel, mil ralliautode homologeerimiseks tarvilikud ettenähtud toodanguarvud olid väikesed, sündis tänu rallile tavaautosid, milliseid muidu polekski valmistatud. Põhiliselt juhtus see perioodil, mil ...

 
Emilia Abel: Eesti meistrivõistlused tuleb muuta atraktiivsemaks

Emilia Abel: Eesti meistrivõistlused tuleb muuta atraktiivsemaks

Eelmise aasta lõpus kinnitati Eesti Autospordi Liidu rallikomitee uueks esimeheks Emilia Abel, kellel on kogemused rahvusvaheliste võistluste korraldaja ja kohtunikuna.

Küsimus lugejalt: Miks stopp-startsüsteem uue akuga ei tööta?

Küsimus lugejalt: Miks stopp-startsüsteem uue akuga ei tööta?(14)

Mu neli aastat vanal autol hakkas aku nõrgaks jääma, ostsin poest samasuguste näitajatega aku ja panin selle ise paika. Kohe algusest peale oli selge, et stopp-start­süsteem enam ei tööta. Arvasin, et aku ...

Autopäevik. Kuidas säästan poole aasta palga?

Autopäevik. Kuidas säästan poole aasta palga?(5)

Jõudsin hiljuti ikka, mil paljud teevad seni elatud elust kokkuvõtteid ja mõtlevad, et on juba omajagu rabatud ja võiks elu teisel poolel täiel rinnal elada. Nii minagi. Unistuste auto ostmine on üks ...

Kolumn. Soorsk: Kiiduväärt algatus!

Kolumn. Soorsk: Kiiduväärt algatus!(1)

Juhtusin Eesti „surmamaanteele“ ja sattusin seal kaks korda „koerapulma“. ­Nimelt oli 70–80 km/h liikuva soolapuisturi taha kogunenud 5–6 autot, mis tegelesid teineteise sabaaluse nuusutamisega selle asemel, ...

Autolehe 20. jaanuari uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 20. jaanuari uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Käsitöö-Porschega kõrberallile Ilmakuulsad Porsche-tuunijad Singer ja Tuthill ehitasid ühele fanaatikule korraga lausa kaks uunikumihõngulist ralliautot, millest üks on maastiku- ja teine asfaldiseades. ...

Renault avas kaarte

Renault avas kaarte

Renault’ grupp tuli välja uue plaaniga Renaulution ning esitles ideeautosid, mis näitlikustavad uusi suundi. Plaani põhielemente on kaks: efektiivsus, mis omakorda puudutab kulusid, arenduskiirust ja toodete ...

 
Mazda CX-5 suudab pimedas jalakäijad tuvastada

Mazda CX-5 suudab pimedas jalakäijad tuvastada

Mazda linnadžiip läbis värskenduskuuri, mis tõi varasemast kvaliteetsema sõitjateruumi ning täiustatud juhiabistid. Auto välisdisain jäi suuresti samaks, ainsana on muudetud CX-5 esiosa ja seal ilutsevat ...

Päeva kuulutus: kolm nõukaaja klassikut

Päeva kuulutus: kolm nõukaaja klassikut

auto24.ee portaali on müügile tulnud mitmeid väga heas korras hobiautosid, millega võiks tulevale hooajale vastu minna. Äsja saabus müügile GAZ-3102 Volga, mis on müüja sõnul sõitnud ainult 16 000 ...

Circle K lõpetab biolisandiga bensiini müügi

Circle K lõpetab biolisandiga bensiini müügi(8)

Circle K teatas, et hakkab müüma aastaringselt mootoribensiine, mis ei sisalda enam etanooli, et vastata Eesti tarbijate ootustele ja nõudmistele. Seadusest tuleneva taastuvenergia kohustuse täidab Circle K ...

Enam kui 200 vanamootorratast langes tuleroaks

Enam kui 200 vanamootorratast langes tuleroaks(5)

Austrias asuv Top Mountain Motomuuseum põles eile maani maha, teatab kohalik meedia. Tules hävis enam kui 200 vanamootorratast ja haruldast autot. Hochgurgl´i asulas 2000 meetri kõrgusel Alpides asuv muuseum ...

Euroopas Liidus langes uute sõiduautode müük mullu 23,7%

Euroopas Liidus langes uute sõiduautode müük mullu 23,7%(3)

Eelmise aasta detsembris pidurdus langus Euroopa uute sõiduautode turul, aga aastaga vähenes müük ligi veerandi võrra, teatas Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit. Euroopa Liidu riikides müüdi ...

Tuleviku-Hyundai saab erilise mürasummutuse

Tuleviku-Hyundai saab erilise mürasummutuse (1)

Iisraeli päritolu tehnoloogiaettevõte Silentium sõlmis lepingu Hyundaile ja Kiale varuosi tootva Hyundai Mobisega, mis annab Korea autotootjale õiguse kasutada tulevikus Silentiumi poolt välja arendatud ...

Ford tuunis Rangerit

Ford tuunis Rangerit

Ford Ranger sai mudelivalikusse agressiivsema välimusega ning luksuslikuma mudeli MS-RT. Ranger Wildtrak´i baasil valmistatava MS-RT tunneb väliselt ära meekärge meenutava süsinikplastist iluvõre, laiendatud ...

 
SEAT Ateca - auto24 proovisõit

SEAT Ateca - auto24 proovisõit(13)

Ajast, mil SEAT oma esimese linnadžiibi turule tõi, on möödunud tänaseks juba üle nelja aasta. Eelmisel aastal aga esitleti uuendatud Atecat ning täna vaatamegi üle, mida uut tõi endaga kaasa Ateca ...

ABT annab Volkswageni 1,5liitrisele mootorile 190 hj

ABT annab Volkswageni 1,5liitrisele mootorile 190 hj(5)

Volkswageni kontsernis väga paljudel mudelitel kasutatava 1,5liitrise bensiinimootori võimsus on tehaseseades 110 kW/150 hj, kuid ABT tõstab seda tervelt 27 protsendi võrra 140 kW/190 hobujõuni. Pöördemoment ...

Päeva leiud: kiire ja eriline universaal

Päeva leiud: kiire ja eriline universaal(10)

Tänaste leidude hulka kuulub äsja müügile jõudnud ning Eestis väga haruldane MG sportlik universaal ZT-T hinnaga 2900 eurot. Autol on 2,5liitrine V-6 mootor, mis arendab 140 kW/190 hj ning võimaldab 0-100 ...

PSA ja FCA liitumine viidi lõpule

PSA ja FCA liitumine viidi lõpule

FCA ja PSA teatasid, et nende ühinemine on lõpule viidud, tekkis suuruselt neljas autotootja maailmas. Uus hiigelkorporatsioon Stellantis toodab 14 automarki: Abarthit, Alfa Romeot, Citroeni, Chryslerit, ...

F1: Hooajaeelsed testisõidud toimuvad Bahreinis

F1: Hooajaeelsed testisõidud toimuvad Bahreinis(1)

Traditsiooniliselt on F1 MM-võistluste hooajaeelsed testisõidud toimunud viimastel aastatel Barcelonas, aga muudatuse tõttu kalendris viiakse need tänavu läbi Bahreinis. Algselt pidid testisõidud toimuma ...

F1: Renault tiim 2021 – uus nimi, uus boss, uued värvid

F1: Renault tiim 2021 – uus nimi, uus boss, uued värvid

Algavaks hooajaks nimetas Renault ümber oma tehasetiimi autotootjale kuuluva kaubamärgi järgi Alpine’ks. Lisaks uuele nimele saab võistkond ka uue bossi, kelleks on Suzuki MotoGP tiimi endine tegevjuht ...

Ka Honda HR-V muutub hübriidiks

Ka Honda HR-V muutub hübriidiks(1)

Honda avaldas täna esimesed infokillud uue põlvkonna HR-V kohta. Kõige olulisema uudisena saab HR-V-gi Honda e:HEV hübriidajami. Ainult sisepõlemismootoriga versiooni vähemalt Euroopas enam müügile ei ...

 
Alpine ja Lotus teevad koos elektrilise sportauto

Alpine ja Lotus teevad koos elektrilise sportauto

Renault ja Lotus teatasid, et hakkavad koostööd tegema ning esmalt sünnib sellest elektriline sportauto. Lisaks uue mudeli arendamisele ja tootmisele plaanitakse üheskoos osaleda ka autospordis. Kahel ...

Ralli: Arctic ralli võitis Hänninen, eestlastest oli parim Linnamäe

Ralli: Arctic ralli võitis Hänninen, eestlastest oli parim Linnamäe

Soome meistrivõistluste avaetapi Arctic Rally võitis Toyota Yaris WRC autol sõitnud Juho Hänninen, eestlased kõrgesse mängu ei sekkunud. R5 autodega startinud eestlastest oli lõpuks parim Georg Linnamäe, ...

Qashqai üllatab: mitu mootorit ja generaator ja…

Qashqai üllatab: mitu mootorit ja generaator ja…(12)

Ilmselt juunis müügile ilmuva uue Nissan Qashqai põnevaim jõuallikas tuleb Euroopa oludes enneolematu, kuid Jaapanis end kasinamas formaadis juba natuke tõestanuna. Uus Qashqai liigub nimelt puhtalt ...

auto24 müüb nädalakirja Autoleht veebiportaalile Geenius

auto24 müüb nädalakirja Autoleht veebiportaalile Geenius(3)

Kuulutusportaale auto24.ee, KV.ee, Osta.ee ja KuldneBörs.ee haldav AllePal müüs nädalakirja Autoleht veebiportaalile Geenius, mis võtab kord nädalas kolmapäeviti ilmuva ajakirja kirjastamise üle 1. ...

Dakari ralli võitis 14. korda Stephane Peterhansel

Dakari ralli võitis 14. korda Stephane Peterhansel

Mini sõitja Carlos Sainz võitis Dakari ralli viimase kiiruskatse, võistluse võit aga kuulus rekordiliselt 14. korda tema tiimikaaslasele Stephane Peterhanselile. Dakari ralli viimasel, 200 kilomeetrit pikal ...

Ralli: Thierry Neuville vahetas ootamatult kaardilugejat

Ralli: Thierry Neuville vahetas ootamatult kaardilugejat

Hyundai sõitja Thierry Neuville vahetas vaid nädal enne Monte Carlo ralli algust ootamatult kaardilugejat. Nicolas Gilsoul on olnud Thierry Neuville’i kaardilugejaks alates 2011. aastast ja seetõttu on uue ...

Jüri Vips osaleb F2 sarjas Hitechi võistkonnas

Jüri Vips osaleb F2 sarjas Hitechi võistkonnas

Jüri Vipsi osalemine tänavu F2 sarjas Hitech GP võistkonnas sai lõpuks ametliku kinnituse. Red Bulli noorte kasvandike hulka kuuluv eestlane on Hitechi võistkonnaga varasemalt tuttav, sest juba F3 sarjas ...

 
Elektri-Berlingo saabub sügisel

Elektri-Berlingo saabub sügisel(14)

Citroën toob sügisel Eestis müügile menuka kaubiku Berlingo elektrilise versiooni ë-Berlingo Van. Sarnaselt tava-Berlingoga toodetakse seda kahe kerepikkusega (furgooni maht vastavalt 3,3 ja 4,4 m3) ning ...