AUTONDUS

Küsimus lugejalt: Kui kaua teeb autotehas varuosi?

Küsimus lugejalt: Kui kaua teeb autotehas varuosi?(2)

Ostsin 2005. aasta auto ja ootamatult selgus, et esindusest sellele mõnd varuosa enam ei saagi. Kas see on tavapärane, et suhteliselt uuele autole tehas varuosi ei paku?   See sõltub palju autotootjast, ...

MOOTORISPORT

FOTOD. MOMU Mootorispordi Muuseumis avati Eesti mootorispordi Kuulsuste koda

FOTOD. MOMU Mootorispordi Muuseumis avati Eesti mootorispordi Kuulsuste koda

Kuulsuste Koda avati Eesti auto-motospordi 100. sünnipäeva ürituste sarja esimese sündmusena. Kuulsuste koda sündis Eesti Autospordi Liidu, Eesti Mootorispordi Föderatsiooni ja MOMU Mootorispordi muuseumi ...

AUTOTÖÖSTUS

Millised olid mullu USA TOP5 preemiummargid?

Millised olid mullu USA TOP5 preemiummargid?

USA siseturul läks mullu Tesla esmakordselt Audist mööda ja murdis ennast sedasi riigi menukamate preemiummarkide sekka. Erinevalt enamikust teistest tootjatest suutis Tesla oma müüki mullu teadupärast ...

PROOVISÕIDUD

Nagu Ameerika auto

Nagu Ameerika auto(14)

Üleilmastuvas ja järjest enam ühinevas automaailmas kõlab „nagu Ameerika auto“ isegi kummaliselt, aga see mõte tabas Toyota Highlanderi roolis juhti korduvalt. Eks vana kooli autosõbrad räägivad ikka ...

PÄEVAUUDISED

Kindlustus: jääkamakad teel ja katuselt kukkuv lumi on põhjustanud palju sõidukikahjusid

Kindlustus: jääkamakad teel ja katuselt kukkuv lumi on põhjustanud palju sõidukikahjusid

Tänavune talv on toonud kaasa terve rea kahjusid, kus autosid on lõhkunud katuselt langenud lumi või on sõidetud otsa teel olevatele jääkamakatele, teatas PZU Kindlustus. „Kõik hoonete omanikud ei ole ...

AUTOPÄEVIK

Autopäevik. Miks mulle meeldib Golf IV?

Autopäevik. Miks mulle meeldib Golf IV?(20)

Neljanda põlvkonna Golfil on nii plusse kui miinuseid, kuid üht omadust hindan paljude uute sõidukite taustal eriti kõrgelt. Autolehe heaks töötatud pea paari aastakümne jooksul olen kokku puutunud väga ...

Suur õlikulu ja kõrisev mootorikett

Otsepritse, kübemefilter, väike töömaht ja turbo – bensiinimootorid on hoopis teistsugused kui veel 10 või 15 aastat tagasi. Paraku lisandub sellega ka töökindlusprobleeme. Kui üldiselt on kõlama jäänud, et ...

KOMMENTAARID (21)

. 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
kui keegi kardab kõrisevat mootoriketti, siis valikus on ka 200 000km või 10a vahetusvälbaga hammasrihmmootorid.
13
ssu 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Peamised probleemid on ikkagi pikad tehase õlivahetusvälbad ja ka pidev start-stopp kasutamine kurnab ketti. VW uuemad rihmagamootorid peaks olema iga 210k km tagant rihmavahetuses, kuid mõistlik on see teha 150k km pealt. Elu on näidanud, et Passat B8 ja Golf 7 puhul hakkab veepump 100-150k km pealt lekkima ja siis on mõistlik kohe ka rihma vahetus teostada.
10
Peeedu 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Need pikad vahetusvälbad kehtivad palju sõitvatele autodele. Kui keskmine eraauto saavutab 12-15 aastaga sellise läbisõidu lihtsalt rihm ise vananeb varem.
No õnneks tõesti kipuvad veepumbad mõnedel markidel vähemalt enne otsi andma ja muuseas vahetatakse rihm varem.
13
:) 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Ja ridade vahelt loeme välja keskkonnasäästu ...
Uuriv ajakirjandus peaks võrdlema säästetud küttekulu (mis on mikromootoritel reeglina paberil kirjutatust suurem) CO näitu
ja komponentide tootmiseks transpordiks ja vahetamiseks ja utiliseerimiseks kuluvat CO näitu.
Kui suur see sääst "päeva lõpuks" siis ikkagi on?
100
Peeedu 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
No juba ammu on tähtis JOKK mitte tegelik näitaja kogu elukaare jooksul.
71
Jaz 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Meie pere ühel autol on rihmavahetuse välp antud läbisõidu kilomeetrites "või 5 aastat". Sama hooldusvälp, jälle km "või 1 aasta". See viimane põhjustas pere vanimal autoomanikul möödunud aastal paraja paanika kui "uuel autol tuli põlema hakkas". No auto oli mõni kuu üle aasta ja üks kollase märgutule tähendustest omi serviseaja meeldetuletus.
Juhtus muidugi 20 aug kui kõik esindused kinni ja auto raamat, selgus, poolakeelne. Jama kui palju:-)
01
vanamees 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Õli tuleb vahetada vähemalt kord aastas ka väikese läbisõidu korral. Kehtis vanast ja ka nüüd.
111
vv 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Kas siis tuleb ka õli vahetada kord aastas kui iga 1000km järel lisad 1 liiter õli? Õlivahetusvälbaga 30000 oled juba lisanud 30 liitrit värsket õli. Aitaks ju õlifiltri vahetusest kord aastas.
14
Ats-s 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Just, vanamees, Sinuga päri igati. Põhilised probleemid algavad meil teatud löbisõidust kui uue auto ostnud omanik laseb rõõmsalt lubatud maksimum välba, 30000. See on meie kliimas selgelt liig, osadel on 20000 ja see on veel talutav kuigi ka liig ikkagi.
Räägitagu kelle poolt tahes, et õlid on nii head ja kvaliteetsed jne - see ei päde.
Küll aga õlivahetus ei aita tõesti mitmete muude murede vastu mis autol võib tekkida. Kuid kuluosasid, kaasa arvatud rihm, peaks ehk tõesti vahetama väikese varuga. Kuni auto uus, ei määra need asjad suurt midagi aga teisele - kolmandale ringile jõudnud masinad võivad esimese omaniku lohakuse või teadmatuse tõttu palju kannatada.
Sellepärast on ka 100000 sõitnud auto ost paras loterii.
Juure tuleb ka faktor sissesõit. Kui uue auto ostnud kodanik tallab kohe esimesest km.-st surnuks auto ei ole sealt hilisemas eas midagi head tulemas.
20
Ats-s 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
vw, 1000 km liiter õli???
Et mis mõttes? Mul ongi auto, millel on siin ja seal kohas tuld ja tõrva saanud VW TSI mootor. Vahetan 15000 km läbimisel õli esinduses, mitte kordagi ei ole 15000 välba juures olnud vajalik juurde õli valada.
Kui 30000 panna, siis eeldada saab, et tuleb lisada. Kuid 30000 tähendab, et varsti tulebki lisada liiter 1000-2000 peale.
60
MaSaTaMeTeNad 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Kui see 30 000 km 1 aastaga läbi sõita või isegi kiiremini siis 30 000 km õlivahetusvälpa on täitsa ok uuele masinale, kui seda aga venitada mitme aasta peale on küll paras jama värk.

Kui masin juba vanem siis kindlasti mitte lasta välpa pikemaks kui 15 000 km, mida lühem välp seda parem. 10 000 km tagant vahetada oleks päris kena. Enamus inimesi ei sõidagi rohkem kui 10 000 km aastas, mõni vb 15 000 km.

Kõige parem loomulikult oleks uuest peale iga 10 000 km tagant vahetada. Aga kui õli vahetus on 100 eurot siis on suur vahe kas seda vahetada 3 korda 100 000 km jooksul või 10 korda. Täpselt 700 eurone vahe on.

Kui võtad auto liisingusse ja autot välja osta ei plaani, siis lase mõnuga 30 000 km ühe õlivahetusega ja elu on lill :P Selleks ajaks kui hädad välja tulevad on liising läbi :)
61
MaSaTaMeTeNad 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Sissesõit on esimesed ca 1000 km, edasi oluliselt sissesõit tänapäeva masinatel mootori eluiga ei määra. Paljud tootjad ütlevad, et isegi veel vähem 600 km jne.. Eks see maitse asi ole :D
00
qp 6 päeva tagasi Ebasobiv kommentaar
To ssu. Tohoh, sul siis vedas. Meil 2014 1,6Tdi Octavia lasi veepumbast jahutusvedeliku välja juba 90 000 km peal.
Artiklis kirjeldatud - märksõnadeks EGR, DPF ehk kübemefilter, pihustid, kütusepumbad, ülekandes kahemassiline hooratas jne – Tundub, et see jutt on põhiliselt suunatud VW väravasse?
21
to qp 6 päeva tagasi Ebasobiv kommentaar
Tänapäeval enam ei ole. Jaapani ja Korea autodel on samuti nendega probleeme, võib-olla gramm vähem, aga probleeme siiski jagub.
Toyota 2.2 diisel on väga hea näide selles osas - pihustid, plokikaas, DPF ning turbo.
10
. 6 päeva tagasi Ebasobiv kommentaar
Ajad on muutunud ja majandus peab kasvama- keskmine eurooplane suudab osta auto liisinguga ja teda ei huvita 200 000+ km läbimine- peale garantiiperioodi uus auto ja elu jätkub. Et aga keskmine eestlane on ikka veel vaene nagu kirikurott, lisaks jumaldab vanu diiselpanne, siis mõjutab see meid rohkem. Õigemini väga ei mõjutagi, sest neid tossavaid diisleid terve eesti täis- uhke saksa mark, kere lägib vahast, püsivahast ja nanovahast, aga sumpast lendab musta pas.a. Pole pappi remontimiseks, sest laenud seljas tapavad.
91
Peeedu 6 päeva tagasi Ebasobiv kommentaar
Turg Euroopas ja mujal arenud riikides on ammu täis. Vanu juhte sureb ja uusi ei tule samas hulgas peale. Nii, et tuleb igatpidi virgutada kiiremat autovahetust ja vananemist, et tootmine säiliks.
Ja lisaks igasugu heitmete värgile pigistakse uute lisadega mis elu paremaks ja autosõitjate elu ja tervist kaitsevad väidetavalt. Need kujutavad präänikut, et vanu kuulikindlaid autosid väga taga ei nutetaks.
21
On alles 6 päeva tagasi Ebasobiv kommentaar
Milleks üldse autol vedelikke vahetada ja oma peakest vaevata? Sõidad nii kaua kuni auto sõidab ja siis uus auto. Nii peaks kuidagi 100000 küll välja vedama.
Sama hästi võid ühe autoga 30-40 aastat sõita, kui viitsid oma pead õlivahetustega ja remontidega vaevata.
11
Ei peagi iga 3 aasta tagant autot vahetama 6 päeva tagasi Ebasobiv kommentaar
Ida Euroopa ossidele ei või midagi kätte anda - lõhuvad ja lagastavad kohe ära. Jaapanis sõidavad pensionäridest taksojuhid oma esimese taksoautoga tänaseni ehk 50 aastat, taksod näevad nagu uhiuued välja ja on seest ja väljast ideaalselt puhtad. Et neil on vähem pori? Ei, nad on kultuurrahvas.
61
to On alles 6 päeva tagasi Ebasobiv kommentaar
Julgelt rohkem kui 100 000 km sõidad kui õli ei vaheta. 160 000 või isegi 180 000 km.
02
Indrek 3 päeva tagasi Ebasobiv kommentaar
Roheline mõtlemine ja tänapäevane tarbimishullus on tegelikult täiesti vastandlikud asjad ,neid pole ühel planeedil võimalik tööle panna.
See ju näeb välja ju nii et keegi priiskab lõputult ja kõike unustavalt ja teised ainult taaskasutavad.
Ja selle taaskasutaja peale pole mõtet ju mõelda kui nad on nii "rumalad" või vaesed, las vaatavad kuidas ise hakkama saavad.
10
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

Red Bull avaldas pildid tänavusest F1 autost

Red Bull avaldas pildid tänavusest F1 autost

Red Bulli F1 võistkond avaldas täna esimesed stuudiofotod oma eelseisva hooaja autost RB16B. Võistkonna juhi Christian Horneri sõnul pärineb 60% uuest autost eelmise aasta mudelist RB16 ja valdavalt on  ...

Adrien Fourmaux teeb WRC-autoga debüüdi Horvaatia etapil

Adrien Fourmaux teeb WRC-autoga debüüdi Horvaatia etapil

M-Sport tiim teatas, et tänavu osadel MM-etappidel Ford Fiesta Rally2 autoga kihutav Adrien Fourmaux debüüt WRC-autoga saab teoks Horvaatia rallil. Lisaks leidis Adrien Fourmaux ka uue toetaja ja alates ...

Kihutame, libiseme, põrutame hange ...

Kihutame, libiseme, põrutame hange ...

Esi-, taga- ja nelikvedu, väike ja odav ning võimas ja kallis auto – panime jäärajal kõik need proovile ja valisime oma lemmiku. Kogusime Laitse ralliparki ­autod, mida või millesarnaseid jääradadel kõige ...

Kuidas laadida külmunud akut?

Kuidas laadida külmunud akut?(4)

Kas külm talv ja koroonaaja vähesed sõidud on aku tühjaks teinud ja arvad, et peab jälle ostma uue? Ei pea, ütleb asjatundja – tihti piisab vaid laadimisest, aga seda peab tegema õigesti. Poodi jäetud ...

Leaf 10 – sama hind, mitu korda pikem sõit

Leaf 10 – sama hind, mitu korda pikem sõit

Nissan Leaf maksab tänapäeval sama palju kui kümme aastat tagasi, kuid talvine sõiduulatus on Autolehe katse järgi kasvanud ligikaudu kolm korda. Autoleht tegi Leafiga esimese lühikese proovisõidu ...

Ideeautost seeriaautoni. See ei ole üldse see auto!

Ideeautost seeriaautoni. See ei ole üldse see auto!(1)

Ei, see ei ole Mercedes-Benz CLK. Kaugeltki mitte, tegu on aastaid varasema ja suurema kupeega, mida pealegi käitab viieliitrine V-8. Ometi paistab see täpselt nagu CLK.  See on õigupoolest nimetu ideeauto, ...

Nahkkattega Kia Stingray?!

Nahkkattega Kia Stingray?!

Päevinäinud Kia Carnivali kerega oli tarvis midagi ette võtta. Kuna auto omanik tegeleb sadulsepatööga, valiti ka auto remontimiseks omapärane tee – see sai üleni nahkkatte. Tuleb välja, et asjade ...

 
Elektrivormelitega esmakordselt MM-il

Elektrivormelitega esmakordselt MM-il

Eelseisval nädalavahetusel antakse Saudi Araabias start elektrivormelite seitsmendale hooajale, kuid esimest korda selgitatakse välja maailmameister. Eelmine Formula E sarja hooaeg lõpetati koroonaviiruse ...

Küsimus lugejalt: Kui kaua teeb autotehas varuosi?

Küsimus lugejalt: Kui kaua teeb autotehas varuosi?(2)

Ostsin 2005. aasta auto ja ootamatult selgus, et esindusest sellele mõnd varuosa enam ei saagi. Kas see on tavapärane, et suhteliselt uuele autole tehas varuosi ei paku?

Autopäevik. Miks mulle meeldib Golf IV?

Autopäevik. Miks mulle meeldib Golf IV?(20)

Neljanda põlvkonna Golfil on nii plusse kui miinuseid, kuid üht omadust hindan paljude uute sõidukite taustal eriti kõrgelt. Autolehe heaks töötatud pea paari aastakümne jooksul olen kokku puutunud väga ...

Esimene Kuga: suhteliselt üllatustevaba Ford

Esimene Kuga: suhteliselt üllatustevaba Ford(2)

Kuga on üks parema töökindlusega Forde, mis sel sajandil toodetud. Enam kui kümne aasta eest müügile tulnud Kuga sai uuena kiita nii koostekvaliteedi kui ka sõiduomaduste eest, kuid müügiedu peamiseks ...

Autode CO2 heide nulli

Autode CO2 heide nulli(5)

Poleks vaja kalleid elektri- ja vesinikuautosid ning tuule- ja päikeseelektrijaamu, et Eesti autopargi CO2 heide viia ­nulli. Piisaks, kui pool autodest sõidaks kodumaise taastuv­toormest biometaaniga. Kas ...

Nagu Ameerika auto

Nagu Ameerika auto(14)

Üleilmastuvas ja järjest enam ühinevas automaailmas kõlab „nagu Ameerika auto“ isegi kummaliselt, aga see mõte tabas Toyota Highlanderi roolis juhti korduvalt. Eks vana kooli autosõbrad räägivad ikka ...

Kolumn. Tramm: Kannapööre võib olla ka väiksem

Kolumn. Tramm: Kannapööre võib olla ka väiksem(3)

Ainult fossiilkütust tarbivast autost on nüüdseks tehtud samasugune pahe nagu sigaretist ja alkoholist. Isegi liisingufirmad keeravad nende ostmisel aina enam kraane kinni ning sujuvalt suunatakse autoostjaid ...

 
Autolehe 23. veebruari uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 23. veebruari uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo(1)

Honda HR-V saab värske näo Honda avalikustas uue pisidžiibi HR-V, mis edaspidi jätkabki vaid kahemootorilise hübriidina. Nagu fotodeltki näha, tuleb uudismudel väliselt märkimisväärselt erinev, kuid ...

Uus Qashqai: menuauto kolmas tulemine

Uus Qashqai: menuauto kolmas tulemine

Terve Euroopa menusõiduk Nissan Qashqai jõudis äsja kolmanda põlvkonnani, mis püüab pilke disainiga, kuid pakub ka praktilisi väärtusi ühes omapärase hübriidajamiga kapoti all. Euroopas enam kui kolmes ...

CUPRA Formentor VZ - auto24 proovisõit

CUPRA Formentor VZ - auto24 proovisõit(16)

Seekord on meie proovisõiduautoks uue sportliku automargi CUPRA kõige esimene mudel - 310-hobujõuline nelikveoline linnadžiip, mis kannab nime Formentor.  Aga üllataval kombel saab Formentorit soovi korral ...

Alfa Romeo esitles uut F1 autot

Alfa Romeo esitles uut F1 autot

Alfa Romeo F1 võistkond esitles Varssavis oma tänavust võistlusautot C41. Eelmisel aastal ei kulgenud Alfa Romeo hooaeg just eriti edukalt ning tiimi sõitjad Kimi Räikkönen ja Antonio Giovinazzi teenisid ...

Eesti Autospordi Liit valis aasta parimaid

Eesti Autospordi Liit valis aasta parimaid

Eesti Autospordi Liit otsustas pandeemia tõttu traditsioonilise auhinnagala ära jätta, kuid valis 2020. aasta parimad sellest hoolimata. Eri alade parimateks osutusid liidu alakomiteede valikul:Parim ...

Mis edetabel see on? 1. Lexus, 2. Porsche, 3. Kia

Mis edetabel see on? 1. Lexus, 2. Porsche, 3. Kia(6)

USA kõige murevabamate automarkide edetabeli tippu paigutas uuringufirma J.D. Power (JDP) tänavu Lexuse, Porsche ja Kia. Uuringus osales 33 251 kuni kolm aastat vana auto omanikku, kes lugesid üles eri vead ...

 
Buell ärkab taas ellu

Buell ärkab taas ellu(1)

USA mootorrattatootja Buell lubab alustada uuesti tegevust ning tuua lähiaastail müügile terve rea eri tüüpi tsikleid, nii kallimaid kui ka odavamaid. Algust tehakse superbike’iliku mudeliga 1190RX ...

Volkswagenile terendab elektriautonduses edumaa

Volkswagenile terendab elektriautonduses edumaa(1)

Tahkeakuga elektriauto peaks olema igapidi etem praegustest – laaduma kiiremini, sõitma kaugemale, olema odavam ja tuleohutum ning aku eluigagi tõotavat tulla pikem. Kes suudab esimesena sellise autoga maha ...

Eesti kardisõitjad avasid hooaja Itaalias

Eesti kardisõitjad avasid hooaja Itaalias

Pühapäeval Adria kardirajal Itaalias sõidetud WSK Champions Cup oli tänavuse kardihooaja esimeseks suureks rahvusvaheliseks võistluseks. Kuivõrd tase on WSK võistlustel võrdväärne Euroopa ja ...

FOTOD. Rolfhartge tegi… tervisetuuningut

FOTOD. Rolfhartge tegi… tervisetuuningut

Koroonakriisi ajal pole imestada, et ka tuuningufirmad on enda jaoks avastanud tervishoiutemaatika. Lääne-Saksamaal tegutsev Rolfhartge lendab viirustega sõdima G-klassi AMGga. Viiruseid ei tapa siiski auto ...

Renault alustab vesinikukaubikutega

Renault alustab vesinikukaubikutega

Renault lubab aasta lõpupoole maha saada esimeste vesinikukaubikute partiidega. Kütuseelemendiga tarbesõidukite ning neile sobivate tanklate väljatöötamiseks löödi käed tunnustatud tegijate Faurecia ja Plug ...

FIA nõuab Rootsi ralli siirdamist põhja poole

FIA nõuab Rootsi ralli siirdamist põhja poole

Mitu aastat on Rootsi ralli korraldajad olnud hädas kehvade lumeoludega ja mullu kujutas võistlus rohkem kruusarallit kui talverallit. Nüüd on FIA eesotsas rallidirektori Yves Mattoniga nõudmas Rootsi ralli ...

FOTOD ja VIDEO. Noored tegid Pandivere rahvarallil kõrget tempot

FOTOD ja VIDEO. Noored tegid Pandivere rahvarallil kõrget tempot

Rahvaralli Pandivere Talv raames sõidetud noorteralli Eesti meistrivõistluste teisel etapil saavutas kuni 16aastaste arvestuses esikoha Marten Ojapõld ja 17-18aastaste seas Tony Schwarzstein. Mõlemad ...

 
Päeva leid. Legend, mille kapoti all on hoopis teine legend

Päeva leid. Legend, mille kapoti all on hoopis teine legend(5)

Suurbritannias müüakse väikse läbisõiduga Mercedes-Benz 300 SE-d (W126), mille kapoti all on kolmeliitrine R-6-mootor, aga mitte Mercedese enda oma. 115 000 km läbisõiduga 1991. aasta S-klass peidab oma ...

930 hj AMG kiirendab nagu Bugatti, aga sel on tõsine probleem

930 hj AMG kiirendab nagu Bugatti, aga sel on tõsine probleem

Tuunija Posaidon upitas Meredes S 63 AMG võimsuse 930 hobujõuni, mis kiirendab luksuskupee paigalt „sajani“ nagu Bugatti Veyron. Kui sageli räägivad tuunijad vaid ulmelistest võimsusnäitajatest, siis ...

BMW X7 sai soomuskaitse

BMW X7 sai soomuskaitse

Kanada ettevõtte Inkas jõudis nähtavasti esimesena ehitada kuulikindlaks BMW suurima džiibi X7, mis peaks nüüd üle elama nii püssilasud kui ka granaadiplahvatused. Torontos tegutsev Inkas on Saksa ...

Millised olid mullu USA TOP5 preemiummargid?

Millised olid mullu USA TOP5 preemiummargid?

USA siseturul läks mullu Tesla esmakordselt Audist mööda ja murdis ennast sedasi riigi menukamate preemiummarkide sekka. Erinevalt enamikust teistest tootjatest suutis Tesla oma müüki mullu teadupärast ...

AlphaTauri esitles oma tänavust F1 autot

AlphaTauri esitles oma tänavust F1 autot

Scuderia AlphaTauri oli F1 võistkondadest teine, kes esitles oma tänavust autot, mis kannab mudelinumbrit AT02. Uue võistlusauto esitlus toimus Red Bullile kuuluva rõivabrändi AlphaTauri peakorteris ...

Ford panustab jõuliselt uue WRC auto ehitusse

Ford panustab jõuliselt uue WRC auto ehitusse

M-Sport võistkond on asunud aktiivselt valmistuma järgmiseks aastaks, mil kasutusele võetakse uued Rally1 reeglitele vastavad hübriidautod. Eelmisel aastal koroonaviiruse pandeemia tõttu finantsraskustesse ...

Vettel pani müüki kaheksa superautot – need läksid nagu soojad saiad!

Vettel pani müüki kaheksa superautot – need läksid nagu soojad saiad!

Vormel 1 piloot Sebastian Vettel pani kolmapäeval müügile kaheksa isiklikku superautot, kusjuures neli neist müüdi päevaga. Hetkeseisuga on kokku kuus autot müüdud ja ülejäänud kaks broneeritud. Millise ...

 
Nädalavahetuse autospordivõistlused

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Nädalavahetusel jätkuvad mitmed talvised karikasarjad, aga samuti rahvaralli karikavõistlused. Noorteralli ja rahvaralli Eesti karikavõistluste sari jätkub laupäeval, 20. veebruaril toimuva teise etapiga ...

FOTOD. MOMU Mootorispordi Muuseumis avati Eesti mootorispordi Kuulsuste koda

FOTOD. MOMU Mootorispordi Muuseumis avati Eesti mootorispordi Kuulsuste koda

Kuulsuste Koda avati Eesti auto-motospordi 100. sünnipäeva ürituste sarja esimese sündmusena. Kuulsuste koda sündis Eesti Autospordi Liidu, Eesti Mootorispordi Föderatsiooni ja MOMU Mootorispordi muuseumi ...

FOTOD. Uus Nissan Qashqai tuleb ainult hübriidmootoritega

FOTOD. Uus Nissan Qashqai tuleb ainult hübriidmootoritega(7)

Nissan esitles täna kolmanda põlvkonna Qashqaid. Väliselt sarnaneb uus Qashqai 2019. aastal turule tulnud teise põlvkonna Juke'iga. Senisega võrreldes kasvasid kõik mõõdud: teljevahe on 20 mm ja auto kokku ...

McLareni pistikuhübriid teeb 330 km/h ja sõidab elektrilisena kuni 30 kilomeetrit

McLareni pistikuhübriid teeb 330 km/h ja sõidab elektrilisena kuni 30 kilomeetrit(1)

McLaren esitles oma esimest pistikuhübriidi Arturat. Lisaks pistikuhübriidile on Artura McLareni jaoks veel paljus muuski "esimene". Näiteks kasutatakse sel esmakordselt uut McLaren Carbon Lightweight ...

Uus 911 GT3 on valmis ning maksab Eestis alates 168 240 eurost

Uus 911 GT3 on valmis ning maksab Eestis alates 168 240 eurost

Porsche esitles koostöös oma mootorispordiosakonnaga valminud uut 911 GT3. Suur osa GT3 tehnikast on üle võetud võistlusautodelt: näiteks pärineb seadistatav aerodünaamika ja osaliselt ka vedrustus ...

Ford loobub Euroopas sisepõlemismootorist juba 2030. aastal

Ford loobub Euroopas sisepõlemismootorist juba 2030. aastal

Euroliidu elektriautohullus paneb radikaalseid samme astuma ka suurtootjad: Ford teatas, et lõpetab Euroopas sisepõlemismootoriga sõiduautode müügi aastal 2030. Esimene elektriseerimistähtaeg seati 2026. ...

FOTOD. Selline on uus Outlander, mis Euroopasse enam ei tule

FOTOD. Selline on uus Outlander, mis Euroopasse enam ei tule(23)

Mitsubishi tõi avalikkuse ette neljanda põlvkonna Outlanderi. Nagu teada, siis lõpetab Mitsubishi Euroopas autode müügi, nii et see Outlander siia enam ei jõua. Tootja teatel on tegu täiesti uue autoga, ...

 
Kindlustus: jääkamakad teel ja katuselt kukkuv lumi on põhjustanud palju sõidukikahjusid

Kindlustus: jääkamakad teel ja katuselt kukkuv lumi on põhjustanud palju sõidukikahjusid

Tänavune talv on toonud kaasa terve rea kahjusid, kus autosid on lõhkunud katuselt langenud lumi või on sõidetud otsa teel olevatele jääkamakatele, teatas PZU Kindlustus. „Kõik hoonete omanikud ei ole ...

Euroopa uute sõiduautode turg alustas aastat jätkuvas langustrendis

Euroopa uute sõiduautode turg alustas aastat jätkuvas langustrendis(5)

Eelmise aasta detsembris veidi paranenud uute sõiduautode müük Euroopa Liidu riikides pööras jaanuaris taas tugevasse langusse. Karmid koroonaviirusest tingitud piirangud paljudes Euroopa Liidu riikides ...

Märkamatult hea Tiguan

Märkamatult hea Tiguan

Värskenduskuuri läbinud Volkswagen Tiguan teeb üldiselt kõike hästi. Isegi nii hästi, et kohati hakkab suisa igav. Teise põlvkonna Tiguan on tootmises olnud pea viis aastat, kuid viimane värskenduskuur ...

Audi A8: mõni mure käigukasti ja mootoritega

Audi A8: mõni mure käigukasti ja mootoritega(7)

Kolmanda põlvkonna Audi A8 on esinduslik, mugav ja üsna vastupidav. Luksusautole kohaselt võib selle pidamine siiski kulukaks osutuda. Kolmanda põlvkonna A8 debüteeris 11 aastat tagasi. Eestis tuli see ...

Hurraa! Palju õnne: neil autodel on juubel

Hurraa! Palju õnne: neil autodel on juubel(2)

Need ägedad ja olulised autod tähistavad tänavu ümmargust sünnipäeva. Kirjutab Margus Pipar.

Kui presidendile sobib, siis …

Kui presidendile sobib, siis …(14)

Auto, mida on kombeks nimetada maailma parimaks, läbis äsja mudelivahetuse. Neil nädalail müügile ilmunud uus S-klassi Mercedes erineb eelkäijast märkimisväärselt. Mis muutus ja kas kõik läks ka paremaks? ...

Hüvasti, naastud!

Hüvasti, naastud!(36)

Eestis on naastrehvide eelistamine vähenemas. Eriti kiire on muutus Tallinnas ja Tartus, näitab Autolehe suur uuring. Oma osa selles on nii viimase aja lumeta talvedel kui ka soovis ajada ühe ...