TELLIMISKAMPAANIA

AUTONDUS

Porsche V-8-ga salaprototüüp, mis sündis Mercedes C124 baasil

Porsche V-8-ga salaprototüüp, mis sündis Mercedes C124 baasil(3)

Porsche arendas 30 aastat tagasi uut neljakohalist mudelit, kasutades selle V-8-mootori testimiseks ei miskit muud kui Mercedes C124-kupeed. Kaheukseline Mercedes oli Porschele seega vaid töövahend, mida ...

MOOTORISPORT

Ott Tänak võitis Kehalas

Ott Tänak võitis Kehalas

Kehala ralli andis lisaks võidu sõitmisele hea võimaluse testida ning n-ö kätt soojas hoida. Startis 14 rallipaari, lõpetas 11. 56,9 kilomeetrit kiiruskatseid sõideti peamiselt Kehala autospordi­kompleksis, ...

AUTOTÖÖSTUS

Kuidas oleks sellise Dusteriga?!

Kuidas oleks sellise Dusteriga?!(8)

Saksa tuunija Prior Design valis kõigist võimalikest tuunimiskandidaadiks Dacia Dusteri, millest võib firma kujutluses saada vägagi efektne nelikveoline.  Dacia Duster on küll uskumatult odav (uuena alates ...

PROOVISÕIDUD

Honda, mis pidi ära tegema BMW-le

Honda, mis pidi ära tegema BMW-le

Honda XLV750R oli raskete enduurotsiklite sünni ajal 1980ndatel ägedam ja võimsam kui põhikonkurent BMW R80 G/S, kuid müügiedu jäi tulemata. Nüüdseks on XLV haruldane pill, kuid üks leidub Eestiski. ...

PÄEVAUUDISED

Tallinna-Narva maanteelt kadus pudelikael

Tallinna-Narva maanteelt kadus pudelikael(4)

Tallinna-Narva maanteel Rõmeda-Haljala teelõigul saadi läinud nädalaga maha enamiku ehitustööga, teatab Maanteeamet (MNT). Valmis on nii põhimaantee, kus saab hea ilmaga sõita talvel 100 km/h kui ka ...

LIIKLUS

Tasub teada: klaasi- ja tulepesurid

Tasub teada: klaasi- ja tulepesurid(3)

Kui ilm läheb külmaks ja saabub aeg vahetada klaasipesuvedelik talvise ehk pakasekindla vastu, siis ära unusta, et suvine vedelik tuleb eemaldada ka (sageli üsna harva kasutatava) tagaklaasipesuri juurde ...

AUTOPÄEVIK

Autopäevik. Seiklus vedrudega jätkus

Autopäevik. Seiklus vedrudega jätkus

Kui eelmine autopäeviku lugu lõppes sellega, et pidin peale Avensisega korralises hoolduses käimist võtma taas ette tee remondikotta katkise tagavedru vahetamiseks, siis peagi selgus, et seiklused vedrudega ...

Kolumn. Soorsk: Kes suruks Prokrustese tema sängi?

Me ei mäleta, mis vallandas selle õõva tekitava massihüsteeria, ent nüüdseks on linnamaasturist saanud Prokrustes, kes püüab kõiki autosid vormida enda järgi mõõtu. Mis liiga lühike, venitatakse pikemaks, mis ...

KOMMENTAARID (9)

Nu ei tiagi 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Ma olen kuidagi rahul selle niši tekkimisega. Kui sõiduõpetaja paar aastakümmet tagasi rääkis, et ole eriti ettevaatlik kui näed läheduses lapsi, naisi või joodikuid, siis pseudo maasturite lisamine sellesse nimekirja polnud väga raske. Käitumismudelid liikluses on kõigil neljal samad.
22
Peeedu 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Eks autode muutumine muudab ka liiklust. Väga tihti on suunaviidad kuhu miskit sõidurada viib osad foorid ja muu info tee kohal karkassil. Mida rohkem on kõrgeid autosid seda halvemini ja hiljem neid näeb madala auto juht. Ideaalset pikkivahet linnas hoida on üpris võimatu nii kaasliiklejate kuiga tee üldise koormuse tõttu.
Eks muidugi mure juba ammu. Kunagi kui UAZ-ud, veokad ja bussid oli olukord teine. Uus aeg tõi kõigepealr massiliselt kaubikuid ja hiljem lisandusi mahtuniversaalid. Nüüd linnamaasturid ja kui poolpimesi lihtsalt eelmise kõrge sabas peab sõitma väga lihtsalt tehakse järgmine valik ka kõrgema istumise kasuks.
01
:) 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Tänapäeval tegelikult on probleem, et autod on madalad, kas või uued Prantsuse minikaubikud, milledega ei sa aenam risti üle äärekivide sõita :) ... põhja kraapivaks võivad osutuda ka Talllinna vanalinna või Kalamaja /Pelgulinna lamavad politseinikud ... (miks küll neid ei ehitata vastavalt EVS-ile ..., kas seepärast et see on soovituslik :).
Maastureid ise ka ei armasta, aga meeldivad kõrge põhjaga sõiduautod, mõeldes lumehangedele ja metsaradadele. Alustades AMC Eagle-ga lõpetadaes Volvo, Mersu, Audi kõrgemaks tõstetud sedaanide - universaalidega. Tegelikult on ka Kia X-Ceed täiesti OK luukpära. Volvo XC90 võiks olla pigem tagumiste lükandustega mahtuniversaal - siis ta täidaks oma rolli lastevedamise autona ideaalselt (eriti kitsastes parkaltes kus sul on vaja laps turvatooli panna)
Ainus lükanduste ja talutava välimusega on müügile tulev 2021 Pacifica (4x4), kuigi tal on põhi kõvasti madalamal, kui 2000 aasta alguse (4x4) Voyageridel.
11
Mahno3 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Tegelikult on kogu see linnamaasturite klass paras edevuse ja laristamise liik.

Maanteel, eriti kiirustel mis ületavad 90kmh, on nad suurema lauppinna tõttu kütusekulukamad - loodusevaenulikumad kui sama tehnikaga klassikaline sõiduauto.

Maastikuvõimekus on neil nn linnamaasturitel sõiduautoga samaväärne.

Mahu pooleset jäävad nad alla sarnases kõrguses sõiduauto lahendustega masinatele - levinuim näide - berlingo viimane põlvkond.

Väljavaate osas - ma sõidan vaheldumisi väga madala Leoni ja kõrge Rifteriga, nii maanteel kui Tallinnas. No ei ole põhimõttelist vahet.

Sisse istumiseks on kõrge auto tõesti parem, aga selleks ei pea olema maastur. Sama teeb välja ka jaapanipärane Kei car.

Kogu maasturibuumil on ainus põhjus - tundub äge. Sõiduomadused on kehvemad, kütusekulu suurem - aga äge on. See müüb.
52
Peeedu 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Sõiduoskusest suurt ei räägita aga raskemates tingimustes on juhi oskustel suur roll. Enamus juhte halab juba väiksema kõrvalekalde puhul siledast asfaldist kus teine rahulikult sõiduautoga läbi läheb.
Nii hangitakse auto mis nagu parandaks need vead. Aga reaalsus on avalike teede puhul kui on mõni remont või kõrvalekalle see, et linnamaasturid suures osas ukerdavad ja segavad tavalistes autode olevaid juhte oma olematu kiirusega.
10
tjah 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Eks need suundumused on nähtavasti üheks märgiks ühiskonna järjest pealiskaudsemaks muutumisest. Pealetulevate põlvkondade lugemus on järjest väiksem, vähem on vajadust ja tahtmist analüütiliselt mõelda, kriitilisteks eduteguriteks muutuvad muud oskused. Autovaldkonnas ei ole selle tunnuseks mitte ainult linnamaasturite pealetung, päris ilmekaks näiteks võiks lugeda ka viisi, kuidas tootjate/müüjate veebilehed on muutunud. Kui varem olid olulisel kohal kõikvõimalikud sentimeetrid, kilogrammid ja -vatid, siis täna on mõne firma kodulehel juba sama hästi kui võimatu mudelite tehnilist infot enam leida. Ei, selle asemel domineerivad “värvikad sõidud”, “kõik pilgud on sinul”, “rohkem vabadust” jne.

Kõige naljakam on minu arvates asjaolu, kuidas linnamaasturite omanikud ise üritavad tihtipeale valikut kuidagi ratsionaalselt põhjendada. Küsimus polevat mingil juhul selles, et asi näeb äge välja, vaid et siin on ikkagi tegu kõrgema kliirensiga autoga, mis on meie talvedes (!) möödapääsmatult vajalik. Täitsa huvitaks, kui paljud neist tegelikult on uurinud, kui kõrge kliirens tema autol siis õigupoolest on? Näiteks Mazda CX-3 kliirens on 155 mm, mis on täpselt sama kõige tavalisema Corollaga. Muidugi on ka täiesti korraliku kliirensiga linnamaastureid, aga vähegi sügavamas lumes saab mistahes nelikveoline Octavia taolisest “maasturist” ikka paremini hakkama.

Aga tulles korra tagasi herr Soorski sissejuhatava küsimuse juurde, siis kas polnud esimeseks pääsukeseks mitte Qashqai? Kusjuures meelde on jäänud esimesi testsõite teinud autoajakirjanike imestus, et kellele sellist pseudomaasturit õigupoolest vaja peaks minema - kui kõrgus kõrvale jätta, siis mõõtudelt põhimõtteliselt sama nagu toonane Almera, aga natuke kallim, natuke viletsamate sõiduomadustega, natuke janusem jne. Nii palju siis autoajakirjanike läbinägemisoskusest...
60
AntiOpel 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Olles omanud linnamaastureid ja sõiduautosid, siis mina olen üks neist, kes mõistab nende pointi. Ja mingi ägedus vms tattnokalik seisukoht ei päde siin üldse.
Esiteks kõrgem isteasend, kui tavalises sõiduautos (võrdlen siinkohal omatud CR-V´d ja Accordi). Teiseks praktilisem (mahukam, lihtsam sisse-välja käia jne). Kolmandaks stabiilsus- raskem auto on libedates oludes stabiilsem. Ja nende kahe puhul oli kütusekulu vahe marginaalne. Isegi nii marginaalne, et igapäevaelus ei pane seda tähelegi. Nüüd omades Superbi ja naisevend Kodiaqi, saan tema ostust täiesti aru, sest kahte kõrvutades on pereautona Kodiaq parem- mahukam, ruumikam-praktilisem. Ja kütusekulu (mõlemad on 1.5TSI 110kw esiveolised 7k DSG kastiga) on meil sisuliselt sama. Kodaiq kulutab ehk liitrikese rohkem. Aga seda liitrikest normaalne inimene tähele ei pane.
Eespool toodi võrdlus suvalise sõidautoga nimega Berlingo. Berlingo ei ole klassikaline sõiduauto, vaid kaubikubaasil tehtud mahtuniversaal. Sama hästi oleks võinud võrdluseks tuua Sharani, Grand Voyageri või jumalteabmille.
Mis välimusse puutub, siis kui peaks valima nö klassikalise mahtuniversaali (nt Galaxy) ja linnamaasturi vahel, siis puhtalt välimuse järgi valiks viimase.
Aga- nagu on iga asjaga- ei saa olla ühtainsat ja püha tõde (va Uutes Uudistes ja Telegramis vist)- on ka siin asjal mitu tahku ning igaüks ostab ikka auto selle järgi, mida tal vaja on ning mis talle meeldib. See, et keegi kuskil kräunub sellest, kui mõttetu on linnamaastur, ei tohiks kellelegi korda minna autovalikul. Minu arvates näiteks on elektriautod mõttetud.
My two cents.
32
:) 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
"Kolmandaks stabiilsus - raskem auto on libedates oludes stabiilsem."
Anti Opel defineeri libedad olud ...
Tegelikult on siin süüdi rehv, õigemini selle selle omadused ja laius.
Kiilaka peal on ilmselt laiem parem ... lamelli pinda rohkem, aga lumelobjakas on kitsas rehv parem. Häda on selles, et uutele autodele ei saagi enam kitsaid rehve alla panna, sest velgi ei ole ja tootja ka ette ei näe ( miks sõidetakse rallit kitsaste rehvidega kui laiad ja mdala profiiliga on nii head?)
Õnneks mul endal on vanem auto, suvel on 225 laiad 17 tollised ja talvel 195 (tehas näeb ette küll 205) laiad 15 tollised - ja lausa lust on läbi lumiste vaalude lasta ja naelu ka ei igatse.

Ja mis siin salata maasturimoodi asjadest meeldib välimuse poolest Fiat Panda 4x4, Citroen C5 Aircross ja AM DBX ja mõni kandilisem veel ...

Prantslased tõin näiteks ... sest sellel no lävekarbid jube madalale lastud ja see ongi sõites põhiline . Üks asi on kliirens see on kõige madalam koht ja on tavaliselt rataste vahel teine asi on põhja kõrgus. Madala itaalja autoga on ka metsas ja lulmes käidud, kuhu tavaliselt autoga ei ronita ... saab hakkama küll, kui vaja.
21
Peeedu 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Rikas inimene kes ostab uut autot on tavaliselt vanem. Põlved kanged ja selg valutab. Sportistmetega tavaautos on mul mugav sõita aga vot see sisse välja lühikeste juppidel hakkab juba segama. Kuigi sportistmed on mul juhuslikult sobival kasutatud autol alates aastast 2002 kaasas olnud järgmisena vist need välistan aga võtan tavaauto. Aga mine tea kui kauem autovahetusega viivitan või ülejärgmine vist tuleb linnamaastur. Just vanainimese mugavuse huvides.
Sama moodi naistega. Imelik küll, et üksik daam sõidab 5+2 mahtuniversaaliga aga kui kõrged kontsad ja lühike seelik autost elegantselt välja astusid olin võetud mees.
20
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

Päeva leiud: kaks kiiret luukpära ja üks universaal

Päeva leiud: kaks kiiret luukpära ja üks universaal(5)

Häid niinimetatud kuumi luukpärasid jagub, aga Eestist müügil on neid vähe. Siin on autod, mis auto24.ee praegusest valikust meile silma jäid - kaks luukpära ja üks universaal (millest on olemas ka ...

VIDEO. Taycan driftis rekordite raamatusse

VIDEO. Taycan driftis rekordite raamatusse

Porsche Taycan driftis järjepanu üle 42 kilomeetri ja kanti selle eest Guinnessi rekordite raamatusse.  Tegu on elektriautode driftirekordiga. Driftijaks oli Porsche sõidukoolitaja Dennis Retera, kes tegi ...

Micra muutub ökonoomsemaks ja tuleb edaspidi Renault’ tehasest

Micra muutub ökonoomsemaks ja tuleb edaspidi Renault’ tehasest(1)

Väikese Nissani facelift on samuti üsna väike, kuid mõned uudised peaks siiski ostjaid meelitama. Esmalt käiakse üle Micra üheliitrine kolmesilindriline turbomootor, mille kütusekulu saab olema senisest ...

McLareni uus superauto saab nimeks Artura

McLareni uus superauto saab nimeks Artura

Hübriidmootoriga Artura tuleb müügile juba järgmise aasta esimeses pooles. Esialgu avaldati Artura kohta siiski vaid kaks detailipilti ning minimaalselt infot. Tootja sõnul on tegu nullist ehitatud autoga: ...

Ralli: Ken Torn paneb edukale hooajale punkti Kanaari saartel

Ralli: Ken Torn paneb edukale hooajale punkti Kanaari saartel

Kanaari saartel sõidetakse eeloleval nädalavahetusel EM-võistluste viimane etapp. Aasta viimasele etapile on registreerunud kokku 97 võistluspaari, kelle hulgas ka Ken Torn – Kauri Pannas (Ford Fiesta ...

Ralli: Monza ralli võib üllatada lumiste ja jäiste teedega

Ralli: Monza ralli võib üllatada lumiste ja jäiste teedega

Monza ralli laupäevased kiiruskatsed, mis toimuvad Bergamost põhja pool asuvatel mägiteedel, võivad üllatada lume ja jääga. Kohalike elanike sõnul on juba detsembri algul lumi ja jää nendel teedel üsna ...

Toyota Camry läbis juba uuenduskuuri

Toyota Camry läbis juba uuenduskuuri(2)

Toyota ei laiskle: eelmisel aastal müügile jõudnud Camry läbis juba esimese väikese uuenduskuuri. Värskenduse peamised uudised puudutavad disaini ja juhiabiseadmeid. Näiteks on uued esimene kaitseraud ja ...

 
Uued elektriautod Eestis - auto24 proovisõit

Uued elektriautod Eestis - auto24 proovisõit(25)

Sellel aastal on jõudnud Eesti turule rekordiliselt palju uusi elektriautosid ja seekord vaatamegi koos Autolehega kiirelt üle neli selleaastast uudismudelit ning proovime välja selgitada, et milline auto mis ...

Ralli: Austraalia ja Uus-Meremaa on naasmas MM-sarja kalendrisse

Ralli: Austraalia ja Uus-Meremaa on naasmas MM-sarja kalendrisse

FIA rallidirektori Yves Mattoni sõnul võivad kaks maakera kuklapoolel asuvat riiki naasta MM-sarja kalendrisse juba 2022. aastal. Uus-Meremaa ralli pidi esimest korda 2012. aasta järel toimuma taas tänavu, ...

FOTOD. Päeva leid: Tuttuus Honda S2000

FOTOD. Päeva leid: Tuttuus Honda S2000(4)

Kui auto on sõitnud 20 aastaga ainult 54 kilomeetrit ning seda pole eales registreeritud, siis võib seda vist küll nimetada tuttuueks, kuigi sünniaasta on sel Honda S2000 rodsteril 2000. Seda enam, et auto ...

Tallinna-Narva maanteelt kadus pudelikael

Tallinna-Narva maanteelt kadus pudelikael(4)

Tallinna-Narva maanteel Rõmeda-Haljala teelõigul saadi läinud nädalaga maha enamiku ehitustööga, teatab Maanteeamet (MNT). Valmis on nii põhimaantee, kus saab hea ilmaga sõita talvel 100 km/h kui ka ...

M4 GT3: nii kiiret sidurit pole enne nähtud!

M4 GT3: nii kiiret sidurit pole enne nähtud!

BMW ringrajaauto M4 GT3 teeb esimese stardi alles järgmisel aastal ning täishooaeg algab 2022, kuid üht-teist on auto kohta öeldud juba nüüd. M6 GT3 mantlipärija õlid ja kütuse valmistab Shell, väljalaske ...

Tasub teada: klaasi- ja tulepesurid

Tasub teada: klaasi- ja tulepesurid(3)

Kui ilm läheb külmaks ja saabub aeg vahetada klaasipesuvedelik talvise ehk pakasekindla vastu, siis ära unusta, et suvine vedelik tuleb eemaldada ka (sageli üsna harva kasutatava) tagaklaasipesuri juurde ...

Scania haagis toodab elektrit

Scania haagis toodab elektrit

Scania ehitab pistikuhübriidsadulveokile päikesepaneelidega kaetud eksperimentaalhaagise, mis peaks aitama vähendada kütusekulu kuni 20%. Rootsi riigi ja paljude teiste toetajate abiga valmiva sadulhaagise ...

 
FOTOD. Elektriauto, mille saab ka V-10-mootoriga

FOTOD. Elektriauto, mille saab ka V-10-mootoriga

Elektrimootori(te)ga hüperautosid sünnib sellises koguses, et jääb üle vaid imestada, kust need multimiljonilised sõidukid endale ostja leiavad. Järjekordne maanteemürsk Elation Freedom püüab 2miljonilist ...

Kaks uut rodsterit BMWlt

Kaks uut rodsterit BMWlt(5)

BMWl on tulevaks kevadeks valmis kaks uut kaherattalist rodsterit: G 310 R (avafotol) ja S 1000 R. Esimene on endiselt 1silindrilise mootoriga (313 cm3, 4V, DOHC, 34 hj, 28 Nm), kuid selle heitmed tuuniti ...

Ralli: MotoGP tõusev täht tuleb starti Monza rallil

Ralli: MotoGP tõusev täht tuleb starti Monza rallil

Tänavu MotoGP sarjas kokkuvõttes teise koha saavutanud Franco Morbidelli stardib Monza rallil Hyundai roolis. Franco Morbidelli proovis esimest korda Hyundai i20 R5 võistlusautot kevadel kui nad koos oma ...

Ralli: Sebastien Ogier jätkab järgmisel aastal Toyotas

Ralli: Sebastien Ogier jätkab järgmisel aastal Toyotas

Sebastien Ogier pikendas oma lepingut Toyota tehasetiimiga aasta võrra ja võistleb MM-sarjas ka tuleval hooajal. Kuuekordsel maailmameistril oli esialgu kavas käesoleva hooaja järel oma karjäärile joon ...

Mansory tuunitud Audi RSQ8 sõidab kuni 320 km/h

Mansory tuunitud Audi RSQ8 sõidab kuni 320 km/h

Mansory tuunis Audi tippdžiipi RSQ8, mis sõidab edaspidi 780 hobujõu ja 1000 njuutonmeetri jõul. Süsimust superdžiip tuleb silmatorkavalt agressiivse välisilmega, mis peaks juba eemalt selgeks tegema, et ...

BMW lõpetab sisepõlemismootorite tootmise Saksamaal

BMW lõpetab sisepõlemismootorite tootmise Saksamaal(9)

BMW seadistab oma peatehase Münchenis ümber elektriautode tootmiseks, mis tähendab, et kuulus autofirma lõpetab oma kodumaal sisepõlemismootorite tootmise. Bensiini- ja diiselmootorite tootmine kolitakse ...

Kuidas oleks sellise Dusteriga?!

Kuidas oleks sellise Dusteriga?!(8)

Saksa tuunija Prior Design valis kõigist võimalikest tuunimiskandidaadiks Dacia Dusteri, millest võib firma kujutluses saada vägagi efektne nelikveoline.  Dacia Duster on küll uskumatult odav (uuena alates ...

 
Porsche V-8-ga salaprototüüp, mis sündis Mercedes C124 baasil

Porsche V-8-ga salaprototüüp, mis sündis Mercedes C124 baasil(3)

Porsche arendas 30 aastat tagasi uut neljakohalist mudelit, kasutades selle V-8-mootori testimiseks ei miskit muud kui Mercedes C124-kupeed. Kaheukseline Mercedes oli Porschele seega vaid töövahend, mida ...

Honda Civic läheb uuele ringile, esmalt USA-s

Honda Civic läheb uuele ringile, esmalt USA-s(9)

Honda avalikustas prototüübi kujul järgmise põlve Civicu, mis tuleb säärase luukpärasedaanina esmalt müügile Ameerikas. Ka uuest 11. põlve Civicust on plaanis teha terve mudelkond: lisaks sedaanile ka ...

Ralli: Kris Meeke osaleb Dakari rallil

Ralli: Kris Meeke osaleb Dakari rallil

Tänavu MM-võistlustel ilma töökohata jäänud Kris Meeke osaleb jaanuaris toimuval Dakari kõrberallil. Kris Meeke istub Dakari rallil PH Sport võistkonna autosse PH Zephyr, mis baseerub CanAm Maverick ...

Ralli: MM-sarja promootor kinnitas Monza ralli toimumist

Ralli: MM-sarja promootor kinnitas Monza ralli toimumist

MM-võistluste promootor kinnitas täna avaldatud pressiteates hooaja viimase MM-etapi, Monza ralli toimumist. Itaalias on koroonaviiruse teisest lainest tingituna kehtestatud ranged piirangud, mis esialgu ...

Uus Mercedes-Maybach S-klass teeb jalamassaaži

Uus Mercedes-Maybach S-klass teeb jalamassaaži(8)

Mercedes-Maybach S-klassi tagaistmel sõitjatele pakutakse varasemast rohkem luksust. Maybachi versioon S-klassist tehti n-ö tavalise S-klassi pikast mudelist veel 18 sentimeetrit pikema telgede vahega. ...

Päeva leiud. Odavad ja asjalikud autod

Päeva leiud. Odavad ja asjalikud autod(11)

auto24.ee kuulutuste hulka on viimase ööpäeva jooksul lisandunud mitu odava hinnaga sõidukit, millel võib kuulutuse järgi kasutamisväärtust olla veel küllaga. Olgu kohe öeldud, et Autoleht ei ole neid ...

PILDID. Mini näitas mahtuniversaali digipilte

PILDID. Mini näitas mahtuniversaali digipilte(4)

Mini avaldas ideesõiduki Vision Urbanaut digitaalsed pildid. Klassikalist ideeautot sellest väikesest mahtuniversaalist ei olegi valmistatud. Auto on 4,46 meetrit pikk, sel on elektriajam, Mini teates ...

 
Saage tuttavaks: Renault Kiger

Saage tuttavaks: Renault Kiger(1)

Renault esitles ideeautot Kiger, millest saab seeriasõiduk India turule. Kigeril on pikkust alla nelja meetri, see on varustatud 19-tolliste velgedega ning kliirens on 21 sentimeetrit. Renault' teatel sobib ...

Alates 20. novembrist maanteedel kiirust 110 km/h enam ei lubata

Alates 20. novembrist maanteedel kiirust 110 km/h enam ei lubata

Alates homsest, 20. novembrist tühistatakse Eesti riigiteedel suurima lubatud sõidukiiruse 110 km/h kehtivus, kuid Maanteeametil on õigus teha heade sõiduolude korral ka erandeid. Olulise muudatusena jääb ...

Uus Subaru BRZ sai võimsama mootori

Uus Subaru BRZ sai võimsama mootori(11)

Uue Subaru BRZ 2,4-liitrine vabalthingav boksermootor arendab 231 hobujõudu. Subaru avaldas andmed uue BRZ Ameerika Ühendriikide versiooni kohta. Praeguse info kohaselt seda mudelit Euroopasse oodata ei ...

Ralli: Ken Torn kindlustas EM-võistluste meistritiitli

Ralli: Ken Torn kindlustas EM-võistluste meistritiitli

Autoralli EM-võistluste korraldajad teatasid, et Kanaari saarte ralli 24.-26. novembril jääb tänavuse hooaja viimaseks etapiks. Algselt pidi viimaseks etapiks olema Spa ralli Belgias, aga nüüd on see ...

F1: Brasiilia GP sõidetakse ka edaspidi Interlagose ringrajal

F1: Brasiilia GP sõidetakse ka edaspidi Interlagose ringrajal

Juba mitu aastat planeeritud uue F1 ringraja ehitamine Rio de Janeirosse lükkub edasi ja nii jätkab Brasiilia etapi võõrustamist Interlagose ringrada Sao Paulos. Brasiilia presidendi poolt toetatud Rio de ...

Uute sõiduautode müük Euroopas langes taas

Uute sõiduautode müük Euroopas langes taas

Septembrikuus toimunud kerge tõusu järel pööras oktoobris Euroopa uute sõiduautode turg taas langusse, teatas Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit. Euroopa Liidu riikides müüdi oktoobris veidi ...

Ralli: Reedel esilinastub dokumentaalfilm Colin McRae’st

Ralli: Reedel esilinastub dokumentaalfilm Colin McRae’st(3)

Reedel esilinastub dokumentaalfilm 1995. aasta maailmameistrist Colin McRae’st tähistamaks 25 aasta möödumist tema tiitlivõidust. Dokumentaalfilm kannab nime „Colin McRae: 25 Years A Champion“ ja sisaldab ...

 
Kas MX-30 kannab MXi välja?

Kas MX-30 kannab MXi välja?

Mazda mudelinimesse millegi ambitsioonikama kui kuulsale rodsterile viitava lühendi MX kirjutamine on raske välja mõelda. Mazda MX-5 kujutab endast teadupärast taskukohase rodsteri sünonüümi, midagi ...

Kasutatud autode turul käib vilgas tegevus

Kasutatud autode turul käib vilgas tegevus(16)

Kasutatud autode turul ületab nõudlus automüüjate sõnul pakkumist. Heas korras auto läheb kaubaks igas hinnaklassis.  Kui uute autode müük on tänavu vähenenud, siis kasutatud autode turul käib tegevus, mida ...

Honda, mis pidi ära tegema BMW-le

Honda, mis pidi ära tegema BMW-le

Honda XLV750R oli raskete enduurotsiklite sünni ajal 1980ndatel ägedam ja võimsam kui põhikonkurent BMW R80 G/S, kuid müügiedu jäi tulemata. Nüüdseks on XLV haruldane pill, kuid üks leidub Eestiski. ...

Elektri-Lada: kas unistuste Lada?

Elektri-Lada: kas unistuste Lada?

Kui Lada tehas oleks seitsmekümnendatel valmistanud sellist autot nagu Martin Sülla elektriline VAZ-2102, olnuks ilmselt tegemist Nõukogude Liidu ühe parema autoga. Lada tehas tegelikult katsetas auto­ga, ...

Seadus sai uus, aga kas segadus sellega lõpeb?

Seadus sai uus, aga kas segadus sellega lõpeb?(5)

Liiklusseaduse uuest aastast jõustuvad muudatused aitavad jalakäijate ja elektritõukeratturite suhetesse luua korda, kuid vastuolu jalameeste vahel kiiremini sõitjatega (sh jalgratturid) jääb alles. Uuest ...

Volkswagen Tiguani 100 000 km test: 100 000 km polnud Tiguanile piisav

Volkswagen Tiguani 100 000 km test: 100 000 km polnud Tiguanile piisav(18)

100 000 kilomeetrit ei toonud Tiguani veel finišisse. Koroonapiiranguist tingituna sõitis Volkswageni linnadžiip edasi ja pääses puhkusele alles 125 000 kilomeetri järel. Kas kestvustesti tulemused muutuvad ...

Tulevased youngtimer’id: Suure mootoriga sala-Subaru

Tulevased youngtimer’id: Suure mootoriga sala-Subaru

Küllap oleks ilmne otsida Subaru youngtimer’i-kandidaate turboga Imprezade seast, kuid palju tundmatuma mudeli leiab hoopis Legacy vereliinist. Imprezast suuremale Legacyle pandi nimelt kuuesilindrilisi ...

 
Ott Tänak võitis Kehalas

Ott Tänak võitis Kehalas

Kehala ralli andis lisaks võidu sõitmisele hea võimaluse testida ning n-ö kätt soojas hoida. Startis 14 rallipaari, lõpetas 11. 56,9 kilomeetrit kiiruskatseid sõideti peamiselt Kehala autospordi­kompleksis, ...

Hamilton kindlustas seitsmenda tiitli

Hamilton kindlustas seitsmenda tiitli

Märjal rajal sõidetud Türgi GP võitis maailmameistri väärilise etteaste teinud Lewis Hamilton, kes kindlustas endale sellega karjääri seitsmenda MM-tiitli. Vihm häiris juba laupäeval toimunud ...

Küsimus lugejalt: Kas on lootust saada registrisse eriline haagis?

Küsimus lugejalt: Kas on lootust saada registrisse eriline haagis?(4)

Kavatsen osta välismaalt ühe eriotstarbelise, täpsemalt öeldes seisu ajal laiendatava haagisega veoauto. Kas sellist haagist on lootust Eestis liiklusregistrisse saada või peaksin plaani maha matma? Autorong ...

Kui kallis on hoiustada hobiautot?

Kui kallis on hoiustada hobiautot?(1)

Kinnisvaraportaalide info põhjal ja -maaklerite sõnul on garaažide ja parkimiskohtade turg küll väike, kuid hinnad käivad käsikäes muu kinnisvara hindadega. Autode hoiustamisel joonistub üsna selgelt välja ...

Autopäevik. Seiklus vedrudega jätkus

Autopäevik. Seiklus vedrudega jätkus

Kui eelmine autopäeviku lugu lõppes sellega, et pidin peale Avensisega korralises hoolduses käimist võtma taas ette tee remondikotta katkise tagavedru vahetamiseks, siis peagi selgus, et seiklused vedrudega ...

Kolumn. Vau: Maatriks-leed-pimedus

Kolumn. Vau: Maatriks-leed-pimedus

Tõenäoliselt on hea lugeja sattunud nägema-kuulma mõne uue auto reklaami, kus mainitakse tulesid. Läikiva masina nutikad tuled säravad kutsuvalt ja pilgutaks nagu silmagi. Moodne tehnoloogia lubab valgustada ...

Autolehe 18. novembri uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 18. novembri uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Uus Nissan Qashqai valmib juba kevadeks Nissan toob tuleva aasta algupoolel müügile täiesti uue linnadžiibi Qashqai, mis lubab säilitada senised plussid ning neid edasigi arendada. Uus kolmanda põlve ...

 
Uus BMW iX üllatab mitmel rindel

Uus BMW iX üllatab mitmel rindel

BMW-l on valmimas X5 mõõtu elektridžiip iX, mis tuleb disainilt vägagi erinev ning vaat et kõrgtehnoloogilisem kui ükski teine BMW seeriaauto. BMW iX ei ole sedapuhku idee­auto, vaid seeriamudel, mille ...