TELLIMISKAMPAANIA

AUTONDUS

Kolumn. Ots: Kas toetusega või ilma?

Kolumn. Ots: Kas toetusega või ilma?

Hiljuti kirjutas Autolehe peatoimetaja Kristjan Sooper, et tema arvates on elektriauto valmis, kui see ei saa enam erisoodustusi. Euroopa Liidus (EL) ollakse samas harjutud, et toetama peab kõike, põhjusega ...

MOOTORISPORT

Ralli: Euroopa meistriks krooniti teist korda Alexey Lukyanuk

Ralli: Euroopa meistriks krooniti teist korda Alexey Lukyanuk

Kanaari saartel sõidetud Euroopa meistrivõistluste viimase etapi võitis Adrien Fourmaux, meistritiitli võitis Alexey Lukyanuk. Ford Fiesta R5 autol sõitnud Adrien Fourmaux edestas heitluses Kanaari saarte ...

AUTOTÖÖSTUS

Audi Q5 sai sportkere

Audi Q5 sai sportkere(6)

Mudelite Q3 Sportback ja e-tron Sportback kõrvale toob Audi kohe-kohe ka Q5 Sportbacki, mis paistab samuti silma laugja tagaluugiga disainiga. Kupeeliku tagaosaga Sportback ei tule madalam ega laiem kui ...

PROOVISÕIDUD

Nagu Vectra, aga haruldasem ja luksuslikum

Nagu Vectra, aga haruldasem ja luksuslikum

Opel Signum püüdis meelitada mugavuse ja omapäraga, kuid põrus konserva­tiivses luksussegmendis. Pruugituna ei pea seda pelgama. Opel tegi General Motorsi juhtimisel hulga põnevaid vangerdusi, millest ...

PÄEVAUUDISED

Kasutatud autode buum Euroopas

Kasutatud autode buum Euroopas(6)

Hiljuti kirjutas Autoleht loo, kuidas Eestis on tänavu hakatud üha rohkem ostma kasutatud autosid. Tuleb välja, et samasugune trend puudutab ka Euroopat laiemalt. Automotive News vahendab uurigufirma IHS ...

AUTOPÄEVIK

Autopäevik. Appi, autos uputab!

Autopäevik. Appi, autos uputab!

Tänu tagasikutsumisele pääses BMW võimalikust tulesurmast, kuid uppumise vastu akukaabli tasuta remont paraku ei aidanud. Kui ei võta tuli, siis hoopis vesi – BMW hoiab omaniku viimasel ajal pidevalt ...

SISUTURUNDUS

Uus trend: autoomanikud eelistavad sõidukile vajaliku ostmisel järelmaksu

Uus trend: autoomanikud eelistavad sõidukile vajaliku ostmisel järelmaksu

Autole vaja uusi rehve? Oluline varuosa läks katki või tarvik puudu? Selliste ostude puhul peab tavaliselt arvestama ühekordse suurema väljaminekuga. Aga tegelikult ei pea. Sellele on mõistlik alternatiiv ...

Selgusid Eesti aasta auto 2021 finalistid

Eesti aasta auto 2021 selgub kuuikust Honda e, Land Rover Defender, Peugeot 208, Porsche Taycan, Škoda Octavia ja Toyota Yaris. Tänavusel konkursil jäid esimestena joone alla Kia Sorento, Mercedes-Benz GLB ...

KOMMENTAARID (24)

Veider valik 29 oktoober 2020 13:46 Ebasobiv kommentaar
Honda e? Defender? Taycan?
96
Peeedu 29 oktoober 2020 14:47 Ebasobiv kommentaar
Ajakirjanik on tüdimuseni sõitnud tavaliste autodega. nii, et miskit erilist sobib talle. Kõditab tuima nühkimist kui tuua võrdlus teisest vallast. Aga alati tuleb tõsiseltvõetavuse pärast teha ka kummardus millegi massilise poole.
41
AntiOpel 29 oktoober 2020 15:21 Ebasobiv kommentaar
No popp ja kaasaegne oleks Honda e teha Aasta Autoks. Paraku ilmselt selle asja hind ei sobi. Praktilisus, nagu viimastel aastatel näha on olnud, pole teemaks.
Arvan siiski, et järjestus on nii:
1) Skoda Octavia;
2) Honda e;
3) Peugeot 208;
4) Toyota Yaris;
5) Land Rover Defender;
6) Porsche Taycan;

Kuigi väga meeldiks, kui Honda selle tiitli saaks, sest e on tõesti eriline väike putukas.
52
OMG 29 oktoober 2020 15:22 Ebasobiv kommentaar
Defender ja Taycan on sellest valikust küll ainukesed tõsiseltvõetavad tiitli pretendendid. Aga kõhutunne ütleb, et küll oma hinna-paktilisuse müstilise suhtega kogub võidupuntid masstoodangu esindaja Octavia.
42
kas legend? 29 oktoober 2020 15:35 Ebasobiv kommentaar
Ei ole iial Škodat omanud, aga vene autoajakirjade kommentaariumites kurdetakse bensiini turbomootoritega Octaviate üle, et need söövad õli. Keegi kurtis, et lausa 1 liiter 1000-le kilomeetrile, aga ka 4-liitrine kanistritäis aasta jooksul, aegajalt juurde kallates? Lisaks kurdeti kalli hoolduse üle. Kõik muu oli väga hea. Aga kui hea saab olla õlimanneerg ühes käes, rool teises? Endal olnud kaks viimast autot, mis sõitnud keskmiselt 20 000 km aastas ilma õli juurde vajamata.
53
Ants 29 oktoober 2020 16:06 Ebasobiv kommentaar
Ei tea kurta. Peres Superb 1.4 TSI 110kw 2018a, ls 75000 ja Octavia 1.0 TSI 85kw 2019a, ls ligi 60 000 ja ei söö nad kumbki õli. Superb sõidab 30 000km välbaga, Octavia 15 000 vâlbaga. Väga head ja murevabad praktilised pereautod. Ei imesta, kui Octavia võidab.
55
Teadja mees 29 oktoober 2020 16:34 Ebasobiv kommentaar
Ei näe selles nimistus ühtegi autot!
67
heh 29 oktoober 2020 21:53 Ebasobiv kommentaar
Pesukas 208 ja just seepärast, et samas nahas nii tavaline normaalne enamvähem praktiline putukas kui ka oluline e putukas. Välimus üle keskmine takka veel. Octavia oleks liiga safe bet.
33
MaSaTaMeTeNad 29 oktoober 2020 23:05 Ebasobiv kommentaar
Õli sõid vanema põlvkonna VW turbobensiinimootorid, nt nagu Golfi 90 kW mootor, 92 kW 1.4 on aga midagi täiesti uut ja see õli ei võta. Esimene on ketiga teine rihmaga.
51
AntiOpel 29 oktoober 2020 23:58 Ebasobiv kommentaar
92kw pole midagi uut. Muutus tuli 103 ja 110kw 1.4TSI-dega.
40
Saas 30 oktoober 2020 8:36 Ebasobiv kommentaar
Mul see 1.4TSI 92kw just sõi õli; aga õnneks mitte palju. Iga 15 000km kallasin peale. (30 000 hooldused)
20
Peeedu 30 oktoober 2020 10:46 Ebasobiv kommentaar
No arvatavasti saaks kõik 10 aasta pärast mutta tampida. Kellel numbritule alus roostetab, kes sööb õli ja kelle hooldus kallis. Ning osad va lisad täna ei tööta või teevad seda halvasti.
Otsus tehakse värske neitsi pealt ikkagi ja täna hilisemaid probleeme ei tea. Küsimus on pigem selles kui kõrgele pea pilvedesse panna. Enamuse latt on 20-30 tuhande juures. Ja paljud panevad ka selle alt puhtalt läbi. Ning kuigi 70-100 tunade eest saab tõesti rohkem kas meie aasta auto on tänavapildis igapäevane või ei tulevikus.
Süda ja rahakott on siin vastuolus.
02
vw 30 oktoober 2020 11:49 Ebasobiv kommentaar
1.4 103kw võttis küll õli täitsa palju. Läbisõit oli muideks väike.
02
OMG 30 oktoober 2020 13:52 Ebasobiv kommentaar
Aasta auto puhul ei peaks auto hinda hindamisel arvesse võtma. Hind ei tee ühtegi autot paremaks ega halvemaks. Hindama peaks tehnilisi lahendusi, disaini, sõiduomadusi, mugavust nii juhi kui reisijate seisukohast. Pole ka oluline, kui palju neid autosid müüakse. Viimase osas oli selgelt tore, et KIA Stinger sai mingi aeg tagasi nimetatud auhinna. Selle mudeliga KIA selgelt ületas ennast. Ja siiani ainuke KIA, mida on ilus vaadata. Kui Octavia peaks võitma, tõenäoses selleks on tugev, siis võin võtta lahjemat mürki, et uue Octavia juurest ei leia ühtegi tehnilist lahendust, mida poleks mõne muu masina juures juba kasutatud. Sellised autod võiksid võita müügitabelites kohti, mitte aasta auto tiitlit.
01
olev 30 oktoober 2020 14:06 Ebasobiv kommentaar
Eesti Aasta Auto valitakse poolsubjektiivsete hinnangute objektiivse summana ;). S.t., žürii liikmed hindavad enese jaoks iga finalisti välimust, sisemust, tehnikat, sõiduomadusi, hinda jne. jpm. ning nende hinnangute alusel annavad finalistidele punkte. Ja ega siis jäägi muud üle kui punktid kokku liita.

Veidi meenutab see mulle keskaegsete skolaaride meetodit Hiina keisri pikkuse teadasaamiseks. Nimelt kirjutati paljudele tolle aja kuulsatele õpetlastele ja küsiti, kui pikk Hiina keiser on. Kuivõrd keegi polnud nimetatud isikut iial näinud, jäid vastused vahemikku 35 cm kuni 3 m. Lõpptulemus -- keskmine -- osutus sellest hoolimata üsna tõepäraseks ehk platseerus keskmise inimese pikkuse lähedale.

Subjektiivsusel on EAA valimistel küll üsna suur osa, kuid minu arvates see peabki nii olema. Võidab auto, mis suurima hulga žüriiliikmete silmad särama paneb, ükskõik mis põhjusel.
01
vv 30 oktoober 2020 20:04 Ebasobiv kommentaar
Ei saa mina siiani aru, miks valitakse tuleva aasta auto selle aasta autode seast? Kas aasta 2020 auto võiks valida selle nimekirja autode seast? Et ei tekiks kaks korda 2020 aasta autot, lisage mingi koma või koolon ka siis lähebki aasta auto valimine õigesse järjekorda.
01
olev 30 oktoober 2020 22:30 Ebasobiv kommentaar
vv -- see on turundusnipp. Kuivõrd EAA valitakse aasta (näiteks 2020.) lõpus, aga tiitliga saab eputada järgmisel (näites 2021.) aastal, siis oleks pisut mage pidevalt hõigata välja eelmine aasta.
01
... 31 oktoober 2020 0:18 Ebasobiv kommentaar
Aasta auto võiks või peaks olema miskit sellist, mille turuletulemine suutis üllatada, on eriline ja teistmoodi. Nt pakub Stinger head hinda, head võimsust, head garantiid, head välimust jne, seega suutis Stinger olla aasta üllataja, mille tulemusena ka vääriline aasta auto tiitlit.

Uus Octavia on vast kindlasti hea auto, kuid mitte midagi erilist ja uudset.
Sama, isegi vähemal määral, kehtib ka Yarise kohta. 208 on omajagu huvitav, kuid siiski mitte nii vahva, et seda tiitlit väärt oleks.
Uus Defender (või õigemini see auto, mis Defenderi nime kannab) on lihtsalt turundusnipp, mis reaalsuses suht vähe väär. Eriti lahja tundub see uue Bronco kõrval.
Taycan on muidugi äge, kuid kõike seda - ehk siis võimas, raske, kallis ja metsikulk kiire - oleme kohanud juba varasemalt ka Tesla Model S puhul.
Seega antud valikust oleks vaid Honda e see ainus ja õige auto seda tiitlit kandma, sest oma olekult on see uudne, teistsugune, eriline jne.
10
... 31 oktoober 2020 0:20 Ebasobiv kommentaar
...Uus Defender (või õigemini see auto, mis Defenderi nime kannab) on lihtsalt turundusnipp, mis reaalsuses suht vähe väärT.
01
Indrek 31 oktoober 2020 22:06 Ebasobiv kommentaar
Ega see aasta auto tiitli võitmine mingi suurem asi ei ole sest mõne aasta pärast on tavaliselt need autod unustatud ja müügitabelis nad reeglina kuskil ees ka pole.,ausalt pole ma eelmise aasta autot isegi tänavapildis kohanud.
Kui rääkida et Škoda kasutab teiste vanu lahendusi siis pigem on see Koreakatega nii ,et Saslaste lahendused imbuvad tasapisi korea autode külge. mitte väliselt vaid sisemiselt .Just asjad mida tavakasutaja ei näe .
00
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

F1: Mick Schumacher palgati Haasi tiimi sõitjaks

F1: Mick Schumacher palgati Haasi tiimi sõitjaks

Haasi F1 võistkond palkas järgmiseks hooajaks tiimi põhisõitja kohale Mick Schumacheri, kes tänavu heitleb F2 sarja meistritiitli pärast. Juba mõned päeva tagasi teatas Haasi võistkond Nikita Mazepini ...

Uus trend: autoomanikud eelistavad sõidukile vajaliku ostmisel järelmaksu

Uus trend: autoomanikud eelistavad sõidukile vajaliku ostmisel järelmaksu

Autole vaja uusi rehve? Oluline varuosa läks katki või tarvik puudu? Selliste ostude puhul peab tavaliselt arvestama ühekordse suurema väljaminekuga. Aga tegelikult ei pea. Sellele on mõistlik alternatiiv ...

Elektrivormelite sari alustas testisõitudega

Elektrivormelite sari alustas testisõitudega

Nädalavahetusel ja teisipäeval toimusid Valencia ringrajal Hispaanias FIA Formula E sarja esimesed hooajaeelsed testisõidud. Uuel hooajal MM-võistluste staatuse saanud elektrivormelite sari algab jaanuari ...

Volkswagen lõpetab kõik autospordiga seotud programmid

Volkswagen lõpetab kõik autospordiga seotud programmid

Volkswagen teatas, et lõpetab oma mootorispordiosakonna tegevuse keskendumaks elektriautode arendamisele. Autotootja esindajate sõnul leitakse Volkswagen Motorsporti kõigile 169 töötajale uus töökoht ...

Audi lahkub elektrivormelite sarjast

Audi lahkub elektrivormelite sarjast

Audi teatas, et ei jätka järgmise hooaja järel enam elektrivormelite sarjas oma tiimiga, vaid naaseb sportautode MM-sarja. Audi on olnud elektrivormelite sarjaga seotud alates selle esimesest hooajast, ...

F1: Hamiltoni asendab nädalavahetusel George Russell

F1: Hamiltoni asendab nädalavahetusel George Russell(1)

Koroonaviirusse nakatunud Lewis Hamiltoni asendab pühapäeval toimuval etapil George Russell. Williamsi tiimi sõitja George Russell on jätkuvalt Mercedese palgal ja seetõttu otsustas tiim anda inglasele ...

Edetabel: 20 Eesti müüdumat linnadžiipi

Edetabel: 20 Eesti müüdumat linnadžiipi

Valisime uute autode müügistatistikast välja tänavu kõige paremini kaubaks läinud linnadžiibid. Millised on ostjate lemmikud, kui palju maksavad, milline on mootorite valik, kui rasket haagist veavad ja ...

 
Kiiresti ja kaugele

Kiiresti ja kaugele

BMW 4. seeria tipmine versioon ohkab linnapiiri selja taha jättes kergendatult ja viib su kiiresti kaugele, tehes seda lisaks stiilselt, nagu üks üsna pirakas grand tourer peabki.  Nii uskumatu, kui see ka ...

Rallilegendiga ralliradadel

Rallilegendiga ralliradadel

Võidusõidu ajaloos pole palju autosid, mis on ühel võistlusel nii sageli võitnud kui Mitsubishi Pajero Dakari rallil. Ühtlasi pole Eestis palju autosid, mis oleks haruldasemad kui Dakari-auto tänavaversioon ...

Tulevased youngtimer’id: Parem Škoda, kui oodata oskaks

Tulevased youngtimer’id: Parem Škoda, kui oodata oskaks

Škoda tõusis sajandi alguses kiiresti automaailma tegijate sekka, tuues turule ka paar tipptasemel kiiret autot. idabloki kahtlase margi mainega Škoda muutus kiiresti põlualusest tõeliseks müügihitiks. ...

Elektriautoga rallikrossirajal: üle 600 hj ja „sajani“ 1,8 sekundiga

Elektriautoga rallikrossirajal: üle 600 hj ja „sajani“ 1,8 sekundiga

Autolehel avanes võimalus tutvuda elektrirallikrossiautoga Ford Fiesta ERX, milliseid on seni maailmas vaid viis, aga mille päralt on ilmselt rallikrossi tulevik. Eriti mugav oli asjaolu, et Soome endise ...

Draamat täis etapi võitis Hamilton

Draamat täis etapi võitis Hamilton

Esimesel ringil juhtunud raske avariiga alanud Bahreini GP võitis Lewis Hamilton kahe Red Bulli sõitja ees. Stardist said parimalt kohalt alustanud Hamiltoni järel kõige paremini minema Verstappen ja Pérez, ...

Küsimus lugejalt: Kui katki peab auto olema, et see tehniliselt hävinenuks tunnistatakse?

Küsimus lugejalt: Kui katki peab auto olema, et see tehniliselt hävinenuks tunnistatakse?(1)

Kirjutasite eelmisel nädalal tehniliselt hävinenud autodest ja sellest, et need loetakse hävinuks, kui tehniliselt pole taastamine enam mõttekas. Aga mida see tähendab? Kui katki peab auto selleks olema?

Elektriauto laadimine: 8kordne hinnavahe

Elektriauto laadimine: 8kordne hinnavahe(8)

Sisepõlemismootoriga auto omanikule ei mahu ilmselt pähe, et eri paigus tankides võib hinnavahe olla tervelt 8kordne. Elektriautoga sõitja jaoks on see aga argipäev ning mõjutab kalli auto kulu poolt ...

 
Autopäevik. Appi, autos uputab!

Autopäevik. Appi, autos uputab!

Tänu tagasikutsumisele pääses BMW võimalikust tulesurmast, kuid uppumise vastu akukaabli tasuta remont paraku ei aidanud. Kui ei võta tuli, siis hoopis vesi – BMW hoiab omaniku viimasel ajal pidevalt ...

Nagu Vectra, aga haruldasem ja luksuslikum

Nagu Vectra, aga haruldasem ja luksuslikum

Opel Signum püüdis meelitada mugavuse ja omapäraga, kuid põrus konserva­tiivses luksussegmendis. Pruugituna ei pea seda pelgama. Opel tegi General Motorsi juhtimisel hulga põnevaid vangerdusi, millest ...

Märka ja pildista autot!

Märka ja pildista autot!

Autosid saab pildistada mitmel moel. Näiteks ajakirja proovisõiduloo juures ilmuva pildi mõte on näidata autot võimalikult autentsel moel ja kui vähegi võimalik, siis sõitvana. Auto üldiseks tuvustamiseks ...

Kolumn. Ots: Kas toetusega või ilma?

Kolumn. Ots: Kas toetusega või ilma?

Hiljuti kirjutas Autolehe peatoimetaja Kristjan Sooper, et tema arvates on elektriauto valmis, kui see ei saa enam erisoodustusi. Euroopa Liidus (EL) ollakse samas harjutud, et toetama peab kõike, põhjusega ...

Autolehe 2. detsembri uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 2. detsembri uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Audi Q5 tuleb nüüd ka sportkerega Mudelite Q3 Sportback ja e-tron Sportback kõrvale toob Audi kohe-kohe ka Q5 Sportbacki, mis paistab samuti silma laugja tagaluugiga disainiga. Kupeeliku tagaosaga Q5 ...

Väga pikk, väga luksuslik, väga kallis

Väga pikk, väga luksuslik, väga kallis

Mercedese uus lipulaev lisanimega Maybach hellitab taga istujaid lamamistoolide, jalamassaaži, soojapuhurite ja külma šampanjaga. Tõsi, kogu selle toreduse nautimiseks tuleb välja käia üle 150 000 euro. Uus ...

 
VIDEO: 1300 hj Rezvani Hercules 6X6

VIDEO: 1300 hj Rezvani Hercules 6X6

Kalifornias baseeruv väikeautotootja, kes on spetsialiseerunud eriti rasketes oludes kasutatavate sõidukite valmistamisele, tutvustas uut pikapit Hercules 6X6. Hiiglaslik kuue rattaga Hercules baseerub Jeep ...

VIDEO. Ring elektrilise rallikrossiautoga LaitseRallyPark´is

VIDEO. Ring elektrilise rallikrossiautoga LaitseRallyPark´is

2. detsembri Autolehes ilmub lugu 612 hj ja 1002 Nm arendavast elektrilisest rallikrossiautost Ford Fiesta ERX. Pardavideost on näha Jani Paasoneni demoring selle autoga LaitseRallyPark´i rajal.

Kasutatud autode buum Euroopas

Kasutatud autode buum Euroopas(6)

Hiljuti kirjutas Autoleht loo, kuidas Eestis on tänavu hakatud üha rohkem ostma kasutatud autosid. Tuleb välja, et samasugune trend puudutab ka Euroopat laiemalt. Automotive News vahendab uurigufirma IHS ...

Päeva kuulutused: teistmoodi auto talveks

Päeva kuulutused: teistmoodi auto talveks(2)

Talv on tulekul ning kõrgema kliirensiga või nelikveolised autod võiks olla tavapärasemast ahvatlevamad. Kui aga tahta sellist sõidukit, mida suure tõenäosusega naabrimehel pole, muutub valik omajagu ...

Norrakate elektriautode vaimustus: Polestar 2 aasta autoks

Norrakate elektriautode vaimustus: Polestar 2 aasta autoks(3)

Kui elektriautod kipuvad seni laiemalt aasta autode valimistel sisepõlemismootoriga autodele alla jääma, siis Norras valiti aasta autoks Polestar 2. Arvestades, et Norra on üks maailma juhtivaid ...

Hyundai Kona Electric teenis rohetestil maksimaalse tulemuse

Hyundai Kona Electric teenis rohetestil maksimaalse tulemuse(8)

Sõiduautode keskkonnasõbralikkust hindav Green NCAP andis Hyundai Kona Electricule maksimumskoori. Testil osales 24 sõidukit ning neid hinnati kolmes kategoorias: õhusaaste, energiatõhusus ja ...

F1: Haasi tiim palkas tulevaks aastaks debütandi

F1: Haasi tiim palkas tulevaks aastaks debütandi

Haasi F1 võistkond kinnitas varem liikunud kuuldusi ja palkas järgmiseks aastaks Venemaa võidusõitja Nikita Mazepini. Juba varem oli Haasi tiim teatanud, et viimastel hooaegadel tiimis sõitnud Romain ...

 
F1: Hamilton jätab positiivse koroonatesti tõttu järgmise etapi vahele

F1: Hamilton jätab positiivse koroonatesti tõttu järgmise etapi vahele

Mercedese võistkonna teatel on Lewis Hamilton nakatunud koroonaviirusse ja jätab eeloleval nädalavahetusel toimuva etapi vahele. Mercedese pressiteates öeldi, et Hamilton oli esmaspäeva hommikul tundnud ...

F1: Sõitjad kriitilised järgmise hooaja rehvide suhtes

F1: Sõitjad kriitilised järgmise hooaja rehvide suhtes

Bahreini GP vabatreeningutel said kõik tiimid proovida Pirelli järgmise aasta rehve, mis pälvisid sõitjate poolt kriitikat. Lewis Hamilton, Sebastian Vettel ja Carlos Sainz teatasid pärast järgmise aasta ...

F1: Vaidlused mootorite teemal koguvad hoogu

F1: Vaidlused mootorite teemal koguvad hoogu

Mootoreid tootvate tiimide ja Red Bulli vahel jätkuvad vaidlused jõuallikate arendustöö külmutamise osas alates 2022. aastast. Honda lahkumine F1 sarjast järgmise hooaja järel jätab Red Bulli ja AlphaTauri ...

Audi läheb hübriiddžiibiga Dakari rallile

Audi läheb hübriiddžiibiga Dakari rallile(2)

Audi jaoks jääb 2021. aasta hooaeg Formula E sarjas viimaseks, sest 2022. aastast on tolle firma jaoks elektrivormelisõidul kriips peal ning (pool)elektriautoga rünnatakse hoopis Dakari kõrberalli poodiumi. ...

F1: Romain Grosjeani asendab järgmisel etapil Pietro Fittipaldi

F1: Romain Grosjeani asendab järgmisel etapil Pietro Fittipaldi

Pühapäeval toimunud Bahreini etapil raske avarii tagajärjel vigastada saanud Romain Grosjeani asendab järgmisel etapil Pietro Fittipaldi. Romain Grosjean sai pühapäeval juhtunud avariis kergeid ...

FOTOD. Hoidke alt, isejuhtivad KamAZid tulevad!

FOTOD. Hoidke alt, isejuhtivad KamAZid tulevad!(7)

Kui arvad, et Vene KamAZ on endiselt kiviaegne diislitossaja-veok, siis arva uuesti. Esimesed juhita sõitvad veokid valmisid firmas juba 2015. aastal – nii kaugjuhitavad, polügoonil mööda programmeeritud ...

Opeli uus keskus kerkib Rae valda

Opeli uus keskus kerkib Rae valda(7)

Järgmisel aastal avab LänsiAuto Opeli uue esinduse Tallinna külje all Rae vallas, täpsemalt Peetri Selveri taga Veesaare tänavas. 2300ruutmeetrises hoones on müügisaal ja töökoda, kus leidub ruumi 17 ...

 
FOTOD. Nii pikk troll!

FOTOD. Nii pikk troll!(6)

Kui Tallinnas sõidavad Solarise liinibussid Urbino ja ka Poola firma 12- ja 18meetrised trollid Trollino, siis viimastest on valminud ka veel pirakam versioon, 24meetrine viie ukse, nelja telje ja kahe ...

Eriti laisa mehe cruiser

Eriti laisa mehe cruiser(1)

Honda toob CMX500 Rebeli kannul müügile selle suurema venna CMX1100 Rebel, mille 1,1liitrine R-2 arendab 87 hj ja 98 Nm ehk natuke vähem, kui aluseks võetud Africa Twini mootor, sest põhieesmärgid olid hea ...

FOTOD. Kas Maserati teeb niisama nalja või…?

FOTOD. Kas Maserati teeb niisama nalja või…? (1)

Maserati tuuninguosakond Fuoriserie levitab joonistusi kahest huvitavast sportautost, mille pärissündi otsesõnu ei välistata. Kumb tundub ägedam, kas 1990ndate kupee Shamali sama kandiline uusversioon, mil ...

Arteonid ka pistikuhübriidina - lisatud Eesti hinnad

Arteonid ka pistikuhübriidina - lisatud Eesti hinnad(1)

Volkswagen sai valmis pistikuhübriidversiooni sedaankupeest Arteon ja selle universaalilikust sõsarast Shooting Brake. Mõlema jõuallikaks on 218 hj / 400 Nm arendav agregaat (alumisel fotol), mis koosneb ...

F2 sarjas Mick Schumacheri edu kahanes

F2 sarjas Mick Schumacheri edu kahanes

FIA F2 sarjas sõideti nädalavahetusel eelviimase etapi kaks võistlussõitu, mille järel kahanes punktitabeli liidri Mick Schumacheri edu Callum Ilotti ees 14 punktile. Kvalifikatsioonis näitas Callum Ilott ...

F1: Hamilton võitis dramaatiliselt kulgenud Bahreini GP

F1: Hamilton võitis dramaatiliselt kulgenud Bahreini GP

Esimesel ringil juhtunud raske avariiga alanud Bahreini GP võitis Lewis Hamilton kahe Red Bulli sõitja ees. Stardist said Hamiltoni järel kõige paremini minema Verstappen ja Perez, kes möödusid Bottasest, ...

F1: Bahreini GP stardis juhtus karm avarii Romain Grosjeaniga

F1: Bahreini GP stardis juhtus karm avarii Romain Grosjeaniga

Bahreini GP esimesel ringil tegi hirmuäratava avarii Romain Grosjean, kes pääses õnnetusest siiski elusalt. Kolmanda kurvi järel üritas Grosjean oma kohta parandada ja lõikas Kvyati eest läbi, mille ...

 
Bentley Bentayga - auto24 proovisõit

Bentley Bentayga - auto24 proovisõit(19)

Bentley oli pea 5 aastat tagasi üks esimesi luksusautotootjaid, kes tegi julge sammu ja lisas mudelivalikusse suure luksusdžiibi. Nüüdseks on läbinud Bentayga aga põhjaliku uuenduskuuri, et üha tihenevas ...

Ralli: Ken Torn ja Kauri Pannas võitsid tänavu viiest EM-etapist neli

Ralli: Ken Torn ja Kauri Pannas võitsid tänavu viiest EM-etapist neli

Tänavu Euroopa meistrivõistlustel sõidetud viiest etapist võitsid Ken Torn ja Kauri Pannas neli ning finišeerisid ühel rallil teisel kohal. Eestlased saavutasid kokkuvõttes meistritiitlid kahes, ERC3 ja ...

Ralli: Euroopa meistriks krooniti teist korda Alexey Lukyanuk

Ralli: Euroopa meistriks krooniti teist korda Alexey Lukyanuk

Kanaari saartel sõidetud Euroopa meistrivõistluste viimase etapi võitis Adrien Fourmaux, meistritiitli võitis Alexey Lukyanuk. Ford Fiesta R5 autol sõitnud Adrien Fourmaux edestas heitluses Kanaari saarte ...

F1: Lewis Hamilton võitis kvalifikatsiooni uue rajarekordiga

F1: Lewis Hamilton võitis kvalifikatsiooni uue rajarekordiga

Bahreini GP kvalifikatsioonis sõitis Sakhiri ringraja uue rajarekordi ja alustab homset võistlust parimalt stardikohalt Lewis Hamilton. MM-tiitli kindlustanud Hamilton edestas teise aja sõitnud ...

FOTOD. Kõige ägedamad autod Eesti registris (2. osa)

FOTOD. Kõige ägedamad autod Eesti registris (2. osa)(7)

Eestis leidub üliharuldasi autosid, mida liikluses ei pruugigi märgata. Mitu Mercedes SLR McLarenit meie maal on, kas olemas on ka Morgan Aero 8 või Porsche Carrera GT ning mitu Opel Calibrat on järel? ...

FOTOD. Kõige ägedamad autod Eesti registris (1. osa)

FOTOD. Kõige ägedamad autod Eesti registris (1. osa)(8)

Eestis leidub üliharuldasi autosid, mida liikluses ei pruugigi märgata. Mitu Ferrarit meie maal on, kas olemas on ka Lotus Esprit või BMW Z8 ning kui haruldane on Kia Stinger? Maanteeameti värske ...

Ralli: Ken Torn on EM-etapil avapäeva järel kolmas

Ralli: Ken Torn on EM-etapil avapäeva järel kolmas

Reedel alanud EM-võistluste viimase etapi, Kanaari ralli avapäeva järel hoiavad Ken Torn ja Kauri Pannas oma klassis kolmandat kohta. Juba avakatsest sai selgeks, et ees on ootamas keeruline võistluspäev, ...

 
F1: Vabatreeningutel sõitis päeva parima aja Hamilton

F1: Vabatreeningutel sõitis päeva parima aja Hamilton

Bahreini GP reedel toimunud vabatreeningutel oli päeva kiireim mees Lewis Hamilton, kes edestas Max Verstappenit 0,3 sekundiga. Ennelõunal sõidetud esimesel vabatreeningul sõitis Hamiltoni järel teise aja ...