TELLIMISKAMPAANIA

AUTONDUS

Scania haagis toodab elektrit

Scania haagis toodab elektrit

Scania ehitab pistikuhübriidsadulveokile päikesepaneelidega kaetud eksperimentaalhaagise, mis peaks aitama vähendada kütusekulu kuni 20%. Rootsi riigi ja paljude teiste toetajate abiga valmiva sadulhaagise ...

MOOTORISPORT

Johan Kristoffersson võitis kolmanda MM-tiitli

Johan Kristoffersson võitis kolmanda MM-tiitli

Rallikrossi MM-võistluste viimane etapp Saksamaal jääb ära ja tänavuseks maailmameistriks kroonitakse Johan Kristoffersson. MM-sarjast jõuti tänavu sõita kokku kaheksa etappi, millest Volkswagen Polo roolis ...

AUTOTÖÖSTUS

FOTOD. Elektriauto, mille saab ka V-10-mootoriga

FOTOD. Elektriauto, mille saab ka V-10-mootoriga

Elektrimootori(te)ga hüperautosid sünnib sellises koguses, et jääb üle vaid imestada, kust need multimiljonilised sõidukid endale ostja leiavad. Järjekordne maanteemürsk Elation Freedom püüab 2miljonilist ...

PROOVISÕIDUD

Uued elektriautod Eestis - auto24 proovisõit

Uued elektriautod Eestis - auto24 proovisõit(28)

Sellel aastal on jõudnud Eesti turule rekordiliselt palju uusi elektriautosid ja seekord vaatamegi koos Autolehega kiirelt üle neli selleaastast uudismudelit ning proovime välja selgitada, et milline auto mis ...

PÄEVAUUDISED

Audi SQ2 uueneb, aga jääb sama võimsaks

Audi SQ2 uueneb, aga jääb sama võimsaks

Napid kaks aastat turul olnud Audi väike sportdžiip läbib uuenduskuuri, mis keskendub disainile ja varustusele. Võimsus – 300 hj – jääb endiseks. SQ2 värskendus käib traditsioonilist rada, pakkudes ...

LIIKLUS

Tallinna-Narva maanteelt kadus pudelikael

Tallinna-Narva maanteelt kadus pudelikael(5)

Tallinna-Narva maanteel Rõmeda-Haljala teelõigul saadi läinud nädalaga maha enamiku ehitustööga, teatab Maanteeamet (MNT). Valmis on nii põhimaantee, kus saab hea ilmaga sõita talvel 100 km/h kui ka ...

AUTOPÄEVIK

Autopäevik. Valusad vangerdused

Autopäevik. Valusad vangerdused

Mõni lugeja ehk mäletab, et eelmise aasta lõpuks oli minu autopargis viis Subarut, kaks Mitsubishit ning üks Citroën. Tänaseks on õnneks või kahjuks autopark mõnevõrra väiksem. Kõige viimased täiendused ...

Selgusid Eesti aasta auto 2021 finalistid

Eesti aasta auto 2021 selgub kuuikust Honda e, Land Rover Defender, Peugeot 208, Porsche Taycan, Škoda Octavia ja Toyota Yaris. Tänavusel konkursil jäid esimestena joone alla Kia Sorento, Mercedes-Benz GLB ...

KOMMENTAARID (24)

Veider valik 29 oktoober 2020 13:46 Ebasobiv kommentaar
Honda e? Defender? Taycan?
96
Peeedu 29 oktoober 2020 14:47 Ebasobiv kommentaar
Ajakirjanik on tüdimuseni sõitnud tavaliste autodega. nii, et miskit erilist sobib talle. Kõditab tuima nühkimist kui tuua võrdlus teisest vallast. Aga alati tuleb tõsiseltvõetavuse pärast teha ka kummardus millegi massilise poole.
41
AntiOpel 29 oktoober 2020 15:21 Ebasobiv kommentaar
No popp ja kaasaegne oleks Honda e teha Aasta Autoks. Paraku ilmselt selle asja hind ei sobi. Praktilisus, nagu viimastel aastatel näha on olnud, pole teemaks.
Arvan siiski, et järjestus on nii:
1) Skoda Octavia;
2) Honda e;
3) Peugeot 208;
4) Toyota Yaris;
5) Land Rover Defender;
6) Porsche Taycan;

Kuigi väga meeldiks, kui Honda selle tiitli saaks, sest e on tõesti eriline väike putukas.
52
OMG 29 oktoober 2020 15:22 Ebasobiv kommentaar
Defender ja Taycan on sellest valikust küll ainukesed tõsiseltvõetavad tiitli pretendendid. Aga kõhutunne ütleb, et küll oma hinna-paktilisuse müstilise suhtega kogub võidupuntid masstoodangu esindaja Octavia.
42
kas legend? 29 oktoober 2020 15:35 Ebasobiv kommentaar
Ei ole iial Škodat omanud, aga vene autoajakirjade kommentaariumites kurdetakse bensiini turbomootoritega Octaviate üle, et need söövad õli. Keegi kurtis, et lausa 1 liiter 1000-le kilomeetrile, aga ka 4-liitrine kanistritäis aasta jooksul, aegajalt juurde kallates? Lisaks kurdeti kalli hoolduse üle. Kõik muu oli väga hea. Aga kui hea saab olla õlimanneerg ühes käes, rool teises? Endal olnud kaks viimast autot, mis sõitnud keskmiselt 20 000 km aastas ilma õli juurde vajamata.
53
Ants 29 oktoober 2020 16:06 Ebasobiv kommentaar
Ei tea kurta. Peres Superb 1.4 TSI 110kw 2018a, ls 75000 ja Octavia 1.0 TSI 85kw 2019a, ls ligi 60 000 ja ei söö nad kumbki õli. Superb sõidab 30 000km välbaga, Octavia 15 000 vâlbaga. Väga head ja murevabad praktilised pereautod. Ei imesta, kui Octavia võidab.
55
Teadja mees 29 oktoober 2020 16:34 Ebasobiv kommentaar
Ei näe selles nimistus ühtegi autot!
67
heh 29 oktoober 2020 21:53 Ebasobiv kommentaar
Pesukas 208 ja just seepärast, et samas nahas nii tavaline normaalne enamvähem praktiline putukas kui ka oluline e putukas. Välimus üle keskmine takka veel. Octavia oleks liiga safe bet.
33
MaSaTaMeTeNad 29 oktoober 2020 23:05 Ebasobiv kommentaar
Õli sõid vanema põlvkonna VW turbobensiinimootorid, nt nagu Golfi 90 kW mootor, 92 kW 1.4 on aga midagi täiesti uut ja see õli ei võta. Esimene on ketiga teine rihmaga.
51
AntiOpel 29 oktoober 2020 23:58 Ebasobiv kommentaar
92kw pole midagi uut. Muutus tuli 103 ja 110kw 1.4TSI-dega.
40
Saas 30 oktoober 2020 8:36 Ebasobiv kommentaar
Mul see 1.4TSI 92kw just sõi õli; aga õnneks mitte palju. Iga 15 000km kallasin peale. (30 000 hooldused)
20
Peeedu 30 oktoober 2020 10:46 Ebasobiv kommentaar
No arvatavasti saaks kõik 10 aasta pärast mutta tampida. Kellel numbritule alus roostetab, kes sööb õli ja kelle hooldus kallis. Ning osad va lisad täna ei tööta või teevad seda halvasti.
Otsus tehakse värske neitsi pealt ikkagi ja täna hilisemaid probleeme ei tea. Küsimus on pigem selles kui kõrgele pea pilvedesse panna. Enamuse latt on 20-30 tuhande juures. Ja paljud panevad ka selle alt puhtalt läbi. Ning kuigi 70-100 tunade eest saab tõesti rohkem kas meie aasta auto on tänavapildis igapäevane või ei tulevikus.
Süda ja rahakott on siin vastuolus.
02
vw 30 oktoober 2020 11:49 Ebasobiv kommentaar
1.4 103kw võttis küll õli täitsa palju. Läbisõit oli muideks väike.
02
OMG 30 oktoober 2020 13:52 Ebasobiv kommentaar
Aasta auto puhul ei peaks auto hinda hindamisel arvesse võtma. Hind ei tee ühtegi autot paremaks ega halvemaks. Hindama peaks tehnilisi lahendusi, disaini, sõiduomadusi, mugavust nii juhi kui reisijate seisukohast. Pole ka oluline, kui palju neid autosid müüakse. Viimase osas oli selgelt tore, et KIA Stinger sai mingi aeg tagasi nimetatud auhinna. Selle mudeliga KIA selgelt ületas ennast. Ja siiani ainuke KIA, mida on ilus vaadata. Kui Octavia peaks võitma, tõenäoses selleks on tugev, siis võin võtta lahjemat mürki, et uue Octavia juurest ei leia ühtegi tehnilist lahendust, mida poleks mõne muu masina juures juba kasutatud. Sellised autod võiksid võita müügitabelites kohti, mitte aasta auto tiitlit.
01
olev 30 oktoober 2020 14:06 Ebasobiv kommentaar
Eesti Aasta Auto valitakse poolsubjektiivsete hinnangute objektiivse summana ;). S.t., žürii liikmed hindavad enese jaoks iga finalisti välimust, sisemust, tehnikat, sõiduomadusi, hinda jne. jpm. ning nende hinnangute alusel annavad finalistidele punkte. Ja ega siis jäägi muud üle kui punktid kokku liita.

Veidi meenutab see mulle keskaegsete skolaaride meetodit Hiina keisri pikkuse teadasaamiseks. Nimelt kirjutati paljudele tolle aja kuulsatele õpetlastele ja küsiti, kui pikk Hiina keiser on. Kuivõrd keegi polnud nimetatud isikut iial näinud, jäid vastused vahemikku 35 cm kuni 3 m. Lõpptulemus -- keskmine -- osutus sellest hoolimata üsna tõepäraseks ehk platseerus keskmise inimese pikkuse lähedale.

Subjektiivsusel on EAA valimistel küll üsna suur osa, kuid minu arvates see peabki nii olema. Võidab auto, mis suurima hulga žüriiliikmete silmad särama paneb, ükskõik mis põhjusel.
01
vv 30 oktoober 2020 20:04 Ebasobiv kommentaar
Ei saa mina siiani aru, miks valitakse tuleva aasta auto selle aasta autode seast? Kas aasta 2020 auto võiks valida selle nimekirja autode seast? Et ei tekiks kaks korda 2020 aasta autot, lisage mingi koma või koolon ka siis lähebki aasta auto valimine õigesse järjekorda.
01
olev 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
vv -- see on turundusnipp. Kuivõrd EAA valitakse aasta (näiteks 2020.) lõpus, aga tiitliga saab eputada järgmisel (näites 2021.) aastal, siis oleks pisut mage pidevalt hõigata välja eelmine aasta.
01
... 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Aasta auto võiks või peaks olema miskit sellist, mille turuletulemine suutis üllatada, on eriline ja teistmoodi. Nt pakub Stinger head hinda, head võimsust, head garantiid, head välimust jne, seega suutis Stinger olla aasta üllataja, mille tulemusena ka vääriline aasta auto tiitlit.

Uus Octavia on vast kindlasti hea auto, kuid mitte midagi erilist ja uudset.
Sama, isegi vähemal määral, kehtib ka Yarise kohta. 208 on omajagu huvitav, kuid siiski mitte nii vahva, et seda tiitlit väärt oleks.
Uus Defender (või õigemini see auto, mis Defenderi nime kannab) on lihtsalt turundusnipp, mis reaalsuses suht vähe väär. Eriti lahja tundub see uue Bronco kõrval.
Taycan on muidugi äge, kuid kõike seda - ehk siis võimas, raske, kallis ja metsikulk kiire - oleme kohanud juba varasemalt ka Tesla Model S puhul.
Seega antud valikust oleks vaid Honda e see ainus ja õige auto seda tiitlit kandma, sest oma olekult on see uudne, teistsugune, eriline jne.
10
... 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
...Uus Defender (või õigemini see auto, mis Defenderi nime kannab) on lihtsalt turundusnipp, mis reaalsuses suht vähe väärT.
01
Indrek 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Ega see aasta auto tiitli võitmine mingi suurem asi ei ole sest mõne aasta pärast on tavaliselt need autod unustatud ja müügitabelis nad reeglina kuskil ees ka pole.,ausalt pole ma eelmise aasta autot isegi tänavapildis kohanud.
Kui rääkida et Škoda kasutab teiste vanu lahendusi siis pigem on see Koreakatega nii ,et Saslaste lahendused imbuvad tasapisi korea autode külge. mitte väliselt vaid sisemiselt .Just asjad mida tavakasutaja ei näe .
00
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

FOTOD. Kõige ägedamad autod Eesti registris (2. osa)

FOTOD. Kõige ägedamad autod Eesti registris (2. osa)(1)

Eestis leidub üliharuldasi autosid, mida liikluses ei pruugigi märgata. Mitu Mercedes SLR McLarenit meie maal on, kas olemas on ka Morgan Aero 8 või Porsche Carrera GT ning mitu Opel Calibrat on järel? ...

F1: Vabatreeningutel sõitis päeva parima aja Hamilton

F1: Vabatreeningutel sõitis päeva parima aja Hamilton

Bahreini GP reedel toimunud vabatreeningutel oli päeva kiireim mees Lewis Hamilton, kes edestas Max Verstappenit 0,3 sekundiga. Ennelõunal sõidetud esimesel vabatreeningul sõitis Hamiltoni järel teise aja ...

Audi Q5 sai sportkere

Audi Q5 sai sportkere

Mudelite Q3 Sportback ja e-tron Sportback kõrvale toob Audi kohe-kohe ka Q5 Sportbacki, mis paistab samuti silma laugja tagaluugiga disainiga. Kupeeliku tagaosaga Sportback ei tule madalam ega laiem kui ...

FOTOD. Kõige ägedamad autod Eesti registris (1. osa)

FOTOD. Kõige ägedamad autod Eesti registris (1. osa)(2)

Eestis leidub üliharuldasi autosid, mida liikluses ei pruugigi märgata. Mitu Ferrarit meie maal on, kas olemas on ka Lotus Esprit või BMW Z8 ning kui haruldane on Kia Stinger? Maanteeameti värske ...

700hobujõuline Ferrari 488 GT Modificata vaid rajasõiduks

700hobujõuline Ferrari 488 GT Modificata vaid rajasõiduks

Ferrari teeb piiratud hulga rajaautosid 488 GT Modificata, mis kasutavad võistlusmudelite 488 GT3 ja 488 GTE tehnolahendusi, aga ei vasta samadele reeglitele. Tegu pole seega võistlemiseks, vaid niisama ...

Tesla asutaja tõusis maailma rikkuselt teiseks inimeseks

Tesla asutaja tõusis maailma rikkuselt teiseks inimeseks(4)

Tesla asutaja ja suuromanik Elon Musk tõusis miljardäride edetabelis Bill Gates’ist mööda, saades sedasi maailma rikkuselt teiseks inimeseks. Tänu Tesla aktsiarallile on Muski varandus tänavu enam kui 100 ...

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Nädalavahetuse autospordivõistlused

F1 MM-võistlustel, kus Lewis Hamilton on juba kindlustanud oma seitsmenda MM-tiitli, sõidetakse nädalavahetusel Bahreinis hooaja 15. etapp. Kuigi mõlemad – nii konstruktorite kui ka sõitjate tiitel – on ...

 
FOTOD. Ducati ja Lamborghini koostöös sündis eriline mootorratas

FOTOD. Ducati ja Lamborghini koostöös sündis eriline mootorratas(2)

Kontsernikaaslased said valmis väga erilise mootorratta: Ducati Diavel 1260 Lamborghini, mida tehakse vaid 630 eksemplari. 630 on vihje Lamborghini sünniaastale 1963, iga Diavel 1260 Lamborghini saab ...

Volkswagen ID.3 tõusis elektriautode turu uueks liidriks

Volkswagen ID.3 tõusis elektriautode turu uueks liidriks(10)

Volkswagen on lõpuks oma paljuräägitud-reklaamitud ID.3 müügi käima saanud. Seda vähemalt elektriautode arvestuses, sest oktoobrikuus tõusis ID.3 Euroopas enim müüdud seda sorti autoks. Üldarvestuses, tõsi, ...

F1: Bahreinis kasutatakse kaht erinevat rada

F1: Bahreinis kasutatakse kaht erinevat rada

Kahel järgneval nädalavahetusel sõidetakse F1 etapid Bahreinis, kus Sakhiri ringrada võimaldab kasutada kaht erinevat rajaskeemi. Eeloleval nädalavahetusel sõidetakse Bahreini GP traditsioonilisel, juba ...

Audi SQ2 uueneb, aga jääb sama võimsaks

Audi SQ2 uueneb, aga jääb sama võimsaks

Napid kaks aastat turul olnud Audi väike sportdžiip läbib uuenduskuuri, mis keskendub disainile ja varustusele. Võimsus – 300 hj – jääb endiseks. SQ2 värskendus käib traditsioonilist rada, pakkudes ...

Neid tuleb veel: järjekordne hüperauto, 1043 hj Naran

Neid tuleb veel: järjekordne hüperauto, 1043 hj Naran

Tänavune aasta on ridamisi toonud uusi ülivõimsaid, -kiireid ja -kalleid autosid, nüüd lisandus nende hulka veel Naran Automotive’i umbes miljonieurone debüütmudel Naran. Tegu on 2+2 istmeskeemi, eesmootori ...

Hyundai uus linnadžiip saab nimeks Bayon

Hyundai uus linnadžiip saab nimeks Bayon

Hyundai väikseim linnadžiip saab nimeks Bayon. See jõuab müügile järgmise aasta esimeses pooles, tegu on täiesti uue mudeliga, mis ei põhine ühelgi senisel. Praegu kuuluvad Euroopas Hyundai linnadžiipide ...

Ambitsioonikas plaan startida Dakari rallil vesinikuautoga

Ambitsioonikas plaan startida Dakari rallil vesinikuautoga

Varem rallikrossi MM-sarjas osalenud GCK Motorsporti võistkond teatas plaanist osaleda 2024. aasta Dakari rallil vesinikuautoga. GCK Motorsport tiimi omanikuks on Guerlain Chicherit, kes on ise startinud ...

 
F1 sarjas jätkatakse hübriidautodega ka pärast 2025. aastat

F1 sarjas jätkatakse hübriidautodega ka pärast 2025. aastat

F1 MM-võistlustel võisteldakse praeguste jõuallikatega kuni 2025. aasta lõpuni, aga tulevaste mootorite teemal on arutelud alles käimas. Briti meediaväljaandele Autosport intervjuu andnud F1 sarja ...

Avalikustati Dakari ralli trass

Avalikustati Dakari ralli trass

Dakari kõrberalli korraldajad avalikustasid 3.-15. jaanuaril toimuva võistluse trassi, mis on ralli direktori sõnul eelmisest veidi lühem, aga raskem. Võistlusele antakse start 3. jaanuaril Jeddahi linnast ...

Johan Kristoffersson võitis kolmanda MM-tiitli

Johan Kristoffersson võitis kolmanda MM-tiitli

Rallikrossi MM-võistluste viimane etapp Saksamaal jääb ära ja tänavuseks maailmameistriks kroonitakse Johan Kristoffersson. MM-sarjast jõuti tänavu sõita kokku kaheksa etappi, millest Volkswagen Polo roolis ...

Rahvuskaubik automaatseks

Rahvuskaubik automaatseks

Fiat Ducato on Eesti rahvuskaubiku üks kolmest sõsarversioonist, kuid erinevalt Citroën Jumperist ja Peugeot Boxerist saab selle nüüd osta ka automaatkastiga, millel on käike tervelt 9. ...

„Anna autole määret ja õli, siis annab ta sulle, mida vaja!“

„Anna autole määret ja õli, siis annab ta sulle, mida vaja!“

Mandri-Eesti kunagise esimese kolhoosi töökoja juhataja Madis Saadik ootab meid tsinkplekist kaarhalli uksel. Kolhoosi automajandi varuosaladu on tänaseni rikkalik, kuigi lätlased ja leedukad on seal juba ...

Tanel Leok: maailma pikim MMi karjäär saab läbi

Tanel Leok: maailma pikim MMi karjäär saab läbi

Motokrossisõitja Tanel Leok otsustas tänavuse hooaja järel MMi karussellilt maha astuda. Seljataha jääb 19 aastat maailma areenil ja üle 250 etapi. Mis on Leokile enim meelde jäänud?

Kelle tiivad kannavad paremini?

Kelle tiivad kannavad paremini?(11)

Kõigil üle 300 hobujõu ja kaheliitrine turbomootor. Aga see ei tähenda, et siinne kolmik ühesugune oleks. Milline on teravaim, kas Audi S3, Honda Civic Type R või Mercedes-AMG A 35? Red Bull annab tiivad? ...

 
Eelmise põlvkonna Hilux peab jätkuvalt hästi vastu 

Eelmise põlvkonna Hilux peab jätkuvalt hästi vastu (10)

Toyota Hiluxi eelmise põlvkonna pikap on üldiselt rivaalidest kallim. Kõrgemat hinda õigustab väga hea töökindlus. Nüüdseks on juba 15 aastat möödunud sellest, kui eelmise põlvkonna Toyota Hiluxit esitleti, ...

Millist liikluskahju auto ostul karta?

Millist liikluskahju auto ostul karta?

Kas kuni 2000eurone kahju peaks panema häirekellad lööma? Aga kui auto on majanduslikus mõttes hävinud? Pruugitud auto ostu taustakontrolli üks põhikohti on Liikluskindlustusfondi (LKF) kahju­päring ...

Tulevased youngtimer’id: Väike GTI parimate traditsioonide järgi

Tulevased youngtimer’id: Väike GTI parimate traditsioonide järgi

Turbode ja aina matsakamaks muutuvate autode ajastul tõi Suzuki turule ­Swifti vabalthingava mootoriga kerge sportversiooni. Väikeseid hot hatch’e ehk kuumi luukpärasid oli Suzuki teinud varemgi, kuid sel ...

Küsimus lugejalt: Miks ei saa kolmas isik auto kohta teenindusest infot?

Küsimus lugejalt: Miks ei saa kolmas isik auto kohta teenindusest infot?(3)

Miks autoteenindused ei avalda auto ajaloo kohta andmeid kolmandale isikule, näiteks kui ma soovin osta kasutatud autot ja tahaksin teada, kas üldse ja kuidas seda on esinduses hooldatud? Seda infot antakse ...

Autopäevik. Valusad vangerdused

Autopäevik. Valusad vangerdused

Mõni lugeja ehk mäletab, et eelmise aasta lõpuks oli minu autopargis viis Subarut, kaks Mitsubishit ning üks Citroën. Tänaseks on õnneks või kahjuks autopark mõnevõrra väiksem. Kõige viimased täiendused ...

Praktilisim Trabant

Praktilisim Trabant(1)

Kuigi tootmise ajal Trabante Eestisse ei toodud, võib tänapäeval sellise endale hobiautoks soetada. Autoleht tegi suvel proovisõitu (vt 17. juuni ajakiri või kodu­leht) Trabandi sedaaniga, mis, muide, müüdi ...

Volvo: „Me täiustasime (peaaegu) kõike“

Volvo: „Me täiustasime (peaaegu) kõike“

Volvo tegi pikamaaveokitele FH ja FH 16 põhjaliku uuenduskuuri ning need omakorda laenasid kabiinikandmiku ja osa uudiskraamist väiksematele vendadele FMile ja FMXile. Hea uudis on see, et Volvo ei teinud ...

 
Palju lihtsalt kasutatavat tehnoloogiat

Palju lihtsalt kasutatavat tehnoloogiat

Renault Mégane läbis mudeliuuenduse ja sai valikusse pistikuhübriidi. See on väga tehnoloogiline, aga kasutaja ei pea keerukast tehnikast midagi teadma. Renault on põhjusega uhke: Mégane on oma klassis üks ...

Kolumn. Vabamäe: Marss nuputama!

Kolumn. Vabamäe: Marss nuputama!(4)

Koperdasin hiljuti progressi otsa, kui veetsin nädalavahetuse ühe ülinoobli auto roolis. Kõik oli super-hüper-mega, välja arvatud üks pisiasi. Kõikvõimalikud ekraanid – ja neid oli vaat et ruutmeetri jagu – ...

Autolehe 25. novembri uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 25. novembri uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Honda Civic uueneb esmalt USAs Honda avalikustas prototüübina järgmise põlve Civicu, mis tuleb säärase luukpärasedaanina esmalt müügile Ameerikas. Uuest 11. põlve Civicust on plaanis teha terve mudelkond: ...

Uus Renault Kangoo lubab kaubikurevolutsiooni

Uus Renault Kangoo lubab kaubikurevolutsiooni(2)

Tuleval kevadel saabub müügile Renault Kangoo uus kaubikuperekond, mis on kaubaveol senisest märkimisväärselt osavam tänu nutikale ukselahendusele. Arvukates versioonides pakutav Kangoo on tootja hinnangul ...

Päeva leiud: kaks kiiret luukpära ja üks universaal

Päeva leiud: kaks kiiret luukpära ja üks universaal(8)

Häid niinimetatud kuumi luukpärasid jagub, aga Eestist müügil on neid vähe. Siin on autod, mis auto24.ee praegusest valikust meile silma jäid - kaks luukpära ja üks universaal (millest on olemas ka ...

VIDEO. Taycan driftis rekordite raamatusse

VIDEO. Taycan driftis rekordite raamatusse(2)

Porsche Taycan driftis järjepanu üle 42 kilomeetri ja kanti selle eest Guinnessi rekordite raamatusse.  Tegu on elektriautode driftirekordiga. Driftijaks oli Porsche sõidukoolitaja Dennis Retera, kes tegi ...

 
Micra muutub ökonoomsemaks ja tuleb edaspidi Renault’ tehasest

Micra muutub ökonoomsemaks ja tuleb edaspidi Renault’ tehasest(3)

Väikese Nissani facelift on samuti üsna väike, kuid mõned uudised peaks siiski ostjaid meelitama. Esmalt käiakse üle Micra üheliitrine kolmesilindriline turbomootor, mille kütusekulu saab olema senisest ...

McLareni uus superauto saab nimeks Artura

McLareni uus superauto saab nimeks Artura

Hübriidmootoriga Artura tuleb müügile juba järgmise aasta esimeses pooles. Esialgu avaldati Artura kohta siiski vaid kaks detailipilti ning minimaalselt infot. Tootja sõnul on tegu nullist ehitatud autoga: ...

Ralli: Ken Torn paneb edukale hooajale punkti Kanaari saartel

Ralli: Ken Torn paneb edukale hooajale punkti Kanaari saartel

Kanaari saartel sõidetakse eeloleval nädalavahetusel EM-võistluste viimane etapp. Aasta viimasele etapile on registreerunud kokku 97 võistluspaari, kelle hulgas ka Ken Torn – Kauri Pannas (Ford Fiesta ...

Ralli: Monza ralli võib üllatada lumiste ja jäiste teedega

Ralli: Monza ralli võib üllatada lumiste ja jäiste teedega

Monza ralli laupäevased kiiruskatsed, mis toimuvad Bergamost põhja pool asuvatel mägiteedel, võivad üllatada lume ja jääga. Kohalike elanike sõnul on juba detsembri algul lumi ja jää nendel teedel üsna ...

Toyota Camry läbis juba uuenduskuuri

Toyota Camry läbis juba uuenduskuuri(6)

Toyota ei laiskle: eelmisel aastal müügile jõudnud Camry läbis juba esimese väikese uuenduskuuri. Värskenduse peamised uudised puudutavad disaini ja juhiabiseadmeid. Näiteks on uued esimene kaitseraud ja ...

Uued elektriautod Eestis - auto24 proovisõit

Uued elektriautod Eestis - auto24 proovisõit(28)

Sellel aastal on jõudnud Eesti turule rekordiliselt palju uusi elektriautosid ja seekord vaatamegi koos Autolehega kiirelt üle neli selleaastast uudismudelit ning proovime välja selgitada, et milline auto mis ...

Ralli: Austraalia ja Uus-Meremaa on naasmas MM-sarja kalendrisse

Ralli: Austraalia ja Uus-Meremaa on naasmas MM-sarja kalendrisse

FIA rallidirektori Yves Mattoni sõnul võivad kaks maakera kuklapoolel asuvat riiki naasta MM-sarja kalendrisse juba 2022. aastal. Uus-Meremaa ralli pidi esimest korda 2012. aasta järel toimuma taas tänavu, ...

 
FOTOD. Päeva leid: Tuttuus Honda S2000

FOTOD. Päeva leid: Tuttuus Honda S2000(7)

Kui auto on sõitnud 20 aastaga ainult 54 kilomeetrit ning seda pole eales registreeritud, siis võib seda vist küll nimetada tuttuueks, kuigi sünniaasta on sel Honda S2000 rodsteril 2000. Seda enam, et auto ...

Tallinna-Narva maanteelt kadus pudelikael

Tallinna-Narva maanteelt kadus pudelikael(5)

Tallinna-Narva maanteel Rõmeda-Haljala teelõigul saadi läinud nädalaga maha enamiku ehitustööga, teatab Maanteeamet (MNT). Valmis on nii põhimaantee, kus saab hea ilmaga sõita talvel 100 km/h kui ka ...

M4 GT3: nii kiiret sidurit pole enne nähtud!

M4 GT3: nii kiiret sidurit pole enne nähtud!(1)

BMW ringrajaauto M4 GT3 teeb esimese stardi alles järgmisel aastal ning täishooaeg algab 2022, kuid üht-teist on auto kohta öeldud juba nüüd. M6 GT3 mantlipärija õlid ja kütuse valmistab Shell, väljalaske ...

Tasub teada: klaasi- ja tulepesurid

Tasub teada: klaasi- ja tulepesurid(3)

Kui ilm läheb külmaks ja saabub aeg vahetada klaasipesuvedelik talvise ehk pakasekindla vastu, siis ära unusta, et suvine vedelik tuleb eemaldada ka (sageli üsna harva kasutatava) tagaklaasipesuri juurde ...

Scania haagis toodab elektrit

Scania haagis toodab elektrit

Scania ehitab pistikuhübriidsadulveokile päikesepaneelidega kaetud eksperimentaalhaagise, mis peaks aitama vähendada kütusekulu kuni 20%. Rootsi riigi ja paljude teiste toetajate abiga valmiva sadulhaagise ...

FOTOD. Elektriauto, mille saab ka V-10-mootoriga

FOTOD. Elektriauto, mille saab ka V-10-mootoriga

Elektrimootori(te)ga hüperautosid sünnib sellises koguses, et jääb üle vaid imestada, kust need multimiljonilised sõidukid endale ostja leiavad. Järjekordne maanteemürsk Elation Freedom püüab 2miljonilist ...

Kaks uut rodsterit BMWlt

Kaks uut rodsterit BMWlt(5)

BMWl on tulevaks kevadeks valmis kaks uut kaherattalist rodsterit: G 310 R (avafotol) ja S 1000 R. Esimene on endiselt 1silindrilise mootoriga (313 cm3, 4V, DOHC, 34 hj, 28 Nm), kuid selle heitmed tuuniti ...

 
Ralli: MotoGP tõusev täht tuleb starti Monza rallil

Ralli: MotoGP tõusev täht tuleb starti Monza rallil

Tänavu MotoGP sarjas kokkuvõttes teise koha saavutanud Franco Morbidelli stardib Monza rallil Hyundai roolis. Franco Morbidelli proovis esimest korda Hyundai i20 R5 võistlusautot kevadel kui nad koos oma ...