Tuunija Posaidon upitas Meredes S 63 AMG võimsuse 930 hobujõuni, mis kiirendab luksuskupee paigalt „sajani“ nagu Bugatti Veyron.
Kui sageli räägivad tuunijad vaid ulmelistest võimsusnäitajatest, siis ...
Pühapäeval Adria kardirajal Itaalias sõidetud WSK Champions Cup oli tänavuse kardihooaja esimeseks suureks rahvusvaheliseks võistluseks.
Kuivõrd tase on WSK võistlustel võrdväärne Euroopa ja ...
Koroonakriisi ajal pole imestada, et ka tuuningufirmad on enda jaoks avastanud tervishoiutemaatika. Lääne-Saksamaal tegutsev Rolfhartge lendab viirustega sõdima G-klassi AMGga. Viiruseid ei tapa siiski auto ...
Esi-, taga- ja nelikvedu, väike ja odav ning võimas ja kallis auto – panime jäärajal kõik need proovile ja valisime oma lemmiku.
Kogusime Laitse ralliparki autod, mida või millesarnaseid jääradadel kõige ...
USA mootorrattatootja Buell lubab alustada uuesti tegevust ning tuua lähiaastail müügile terve rea eri tüüpi tsikleid, nii kallimaid kui ka odavamaid. Algust tehakse superbike’iliku mudeliga 1190RX ...
Neljanda põlvkonna Golfil on nii plusse kui miinuseid, kuid üht omadust hindan paljude uute sõidukite taustal eriti kõrgelt.
Autolehe heaks töötatud pea paari aastakümne jooksul olen kokku puutunud väga ...
Siseministeeriumi seadusesepad nokitsevad kohalikele omavalitsustele rahamasinat, mida nood juba aastakümneid on oodanud ning mis on mõeldud kergendama nende taskut, kes me igapäevaselt autoga sõidame. ...
Ei ole midagi, et liiklus paraneb ja patrulle vähem vaja. Juba hulk aastaid tagasi kohvitassi juures üks ameti ekspert ütles, et hiljaks jäädi. Tehnoloogia areneb kiiresti ja kui alguses viie kilomeetri kaugusele paigutatud esimene liiklusmärk mõjus siis peagi kohad selged ning GPS ja äpid hoiatustega olemas ja mõju statsionaarse kaamera puhul hea kui kilomeeter. Kaamerad on tiheda liiklusega teedel kus aastas ühes suunas kui rääkida primitiivsematest ainult ühe suuna betoonputkadest liigun miljon autot ja kui paljud vahele jäävad. Aga tegelik liikluspilt näitab, et nii vähe neid kiirustajaid küll ei ole.
Kui arvestada, et kabiine on rohkem kui kaameraid tundub esmapilgul, et arvud veelgi paremad aga eks peab ehitama välja elektrivõrgu ja internetiühenduse. Liikuvatel kaameratel on inimene ja auto kõva lisakulu. Peale selle hooldus ja taatlemine.
Lisaks vald mida läbib suur transiittee on eelisseisundis. Kuskil ääremaale paigutatuna pole liiklust ja võõraid kes raha pidistamise eest maksavad vaid omad. Ehk vähem raha läheb kohaliku poodi mis näiteks kinni pannakse ja siis vald vähematraktiivsem. Kui üldse sellisel teel mingit sissetulekut tuleb.
Tegu on pigem poliitraamatupidamisega kus võimalikud sissetulekud petavad ära ja kulude pool on korralikult läbi vaatamata. Ja tahtmisega teha ühekordne väljaminek ning arvata, et kohe liiklusjärelvalvet saab kokku tõmmata ja aastaid raha tuleb oma valimislubaduste rahastamiseks.
Kõige hullem on see, et usutakse ainult kiirusesse. Aga vaadates liiklust on meil suur hulk juhte kelle teadmised on eeskirjadest väga lünklikud. Ei tegeleta praegugi eriti sellega rohkem kui hoogtöö päevadel. Seda enam tulevikus sellise arusaama järgi.
Tehnoloogia areneb niikuinii ja kui arvestada, et arvutikauged inimesed surevad vanadusse ja uued taibud tulevad peale ning juba ammu on olemas Waze jne kuhu saab märkida kohatud patrulli nii, et pigem tuleb panustada kiiresti liikuvasse järelevalvesse mitte statsionaarsesse posti või isegi liikuv kiiruskaamera ülesseseadmine võtab aega ja selleks ajaks info levib ja mida päev edasi seda kiiremini.
Muidugi on asjalood nii, nagu "tintla" heaks arvab kirjutada!
Mingi ebanormaalne kohalik elanik loodaks muidugi ka liiklusõhkkonna normaliseerumist, kiiruste vähenemist, "sportliku sõidustiili" domineerimisele mõningase piduri panekut?
Väga lihtne on mõelda, et pange minu maja juurde tuuritamist vähem ja elukvaliteet tõuseb. Aga kuidas ise mujal olla on .
Kunagi karjuti meil ühe tänavajupi pärast, et auk augus ja tehke korda. Kui tehti samad inimesed hakkasid vallavalitsust piirama, et kihutavad pange lamavad politseinikud. Ja juba nädala pärast.
Pigem nagu ikka kindralid valmistuvad eelmiseks sõjaks. Ja kui politsei nähtavus ja suur tõenäosus vahele jääda ükskõik millise rikkumisega on liiga kallis mõeldakse vanadest asjadest teha imerohtu mis kõike raviks.
Et siis kohalike omavalitsuste lisasissetulek on täiesti ehku peal - mida korralikumalt muutub sõitja, seda vähem tulu teenib KOV.
Hea vallakodanik - tule ja toeta oma koduvalda. Ületa palun kiirust ja tee niimoodi omalt poolt annetus koduvallale!
Päris hea idee, mõeldes lähenevate KOV valimiste peale.
Kas sina oled juba toetanud koduvalda? Annetusi saab teha x-maantee 5. kilomeetril ja y-tänava 3. kilomeetril!
Aga miks ainult pool rahast,omavalitsus paneb üles ja hooldab oma poole eest ja riik paneb oma poole lihtsalt taskusse.
Tegelikkuses tuleks sinna siseministeerium narkokontroll ja psühhiaater saata ,nii haigeid mõtteid ei mõtle normaalne inimene,nagu see soga on peast paberile pritsitud.
Trahve maksame rahandusministeeriumi arvele. Ja sealt hajub üldisesse kaukasse. Sisemini huvi on, et konkreetses kohas ei kimataks ja saaks öelda, et on järelvalve lausa 24/7. Peale selle saab ühekordse projektiga raha ja tehtud. Pärast tilguvad väiksemad hooldekulud. Päris politseinik aga tahab autot, bensiini ja palka kogu aeg.
Aga omavalitsusi lihtsalt lollitatakse. Lubatakse raha masinat mis võib-olla ei töötagi antud kohas.
Kesmine statisonaarne kaamera nägi aastas miljonit autot ja trahvi tegi alla 50tuhande eest. Kuna minimaaltrahv 12 euri siis miljonist 4000 max ületas. Ehk tegeliku liiklust teades 0.4 protsenti lihtsalt magas mingil põhjusel maha.
Aga väikese valla teedel on liiklejaid kordi vähem ja kohalikud hästi teavad kohta ning lühike sõit ei tee uimaseks ning tabatuid vähe. Lõpuks saab vald paar tonni aasta peale mis praegiseid suuri valdu arvestades mille eelarve on miljonitega ei pane tähelegi.
Land Rover Defenderi tippmudel sai kapoti alla 525 hobujõudu (386 kW) arendava V-8 mootori.
Viieliitrise kompressormootoriga varustatud Defenderil muudeti ka vedrustust ja jõuülekannet, tagaratastele ...
Mercedes-Benzi uue C-klassi valikusse kuuluvad vaid nelja silindriga suuremal või vähemal määral elektrifitseeritud mootorid – poolhübriidid ja pistikuhübriidid.
Mudelite C 180 ja C 200 kapoti all toimetab ...
Peagi avatakse Tallinna sissesõidul Laagris Auto-Bon AC AS autokeskuses uus Hyundai müügisalong. Hyundai müügitegevust alustatakse alates 1. märtsist 2021, kõigile standarditele vastav salong avatakse ...
Škoda avaldas maskeeritud fotod uuest Fabiast ning mitmeid tehnilisi üksikasju, sealhulgas info mootorivalikust.
Uus Fabia baseerub MQB-A0 platvormil, millel teisedki Volkswageni grupi väikeautod nagu Seat ...
Autoralli MM-võistluste teisele etapile, Arctic Rally Finlandile antakse start reedel toimuva kahe kiiruskatsega.
Esmakordselt Lapimaal toimuval MM-etapil on kavas kokku 10 kiiruskatset ning neist ...
Hyundai elektriautomargi Ioniq esimene sõiduk Ioniq 5 tuleb Eestis müügile käesoleva aasta keskel. Hind ei ole veel teada.
Ioniq 5 tuuakse Eestis turule 72,6 kWh akuga ning kahe eri mootorivariandiga: ...
Red Bulli F1 võistkond avaldas täna esimesed stuudiofotod oma eelseisva hooaja autost RB16B.
Võistkonna juhi Christian Horneri sõnul pärineb 60% uuest autost eelmise aasta mudelist RB16 ja valdavalt on ...
M-Sport tiim teatas, et tänavu osadel MM-etappidel Ford Fiesta Rally2 autoga kihutav Adrien Fourmaux debüüt WRC-autoga saab teoks Horvaatia rallil.
Lisaks leidis Adrien Fourmaux ka uue toetaja ja alates ...
Poleks vaja kalleid elektri- ja vesinikuautosid ning tuule- ja päikeseelektrijaamu, et Eesti autopargi CO2 heide viia nulli. Piisaks, kui pool autodest sõidaks kodumaise taastuvtoormest biometaaniga. Kas ...
Üleilmastuvas ja järjest enam ühinevas automaailmas kõlab „nagu Ameerika auto“ isegi kummaliselt, aga see mõte tabas Toyota Highlanderi roolis juhti korduvalt.
Eks vana kooli autosõbrad räägivad ikka ...
Eelseisval nädalavahetusel antakse Saudi Araabias start elektrivormelite seitsmendale hooajale, kuid esimest korda selgitatakse välja maailmameister.
Eelmine Formula E sarja hooaeg lõpetati koroonaviiruse ...
Esi-, taga- ja nelikvedu, väike ja odav ning võimas ja kallis auto – panime jäärajal kõik need proovile ja valisime oma lemmiku.
Kogusime Laitse ralliparki autod, mida või millesarnaseid jääradadel kõige ...
Kas külm talv ja koroonaaja vähesed sõidud on aku tühjaks teinud ja arvad, et peab jälle ostma uue? Ei pea, ütleb asjatundja – tihti piisab vaid laadimisest, aga seda peab tegema õigesti.
Poodi jäetud ...
Nissan Leaf maksab tänapäeval sama palju kui kümme aastat tagasi, kuid talvine sõiduulatus on Autolehe katse järgi kasvanud ligikaudu kolm korda.
Autoleht tegi Leafiga esimese lühikese proovisõidu ...
Ei, see ei ole Mercedes-Benz CLK. Kaugeltki mitte, tegu on aastaid varasema ja suurema kupeega, mida pealegi käitab viieliitrine V-8. Ometi paistab see täpselt nagu CLK.
See on õigupoolest nimetu ideeauto, ...
Päevinäinud Kia Carnivali kerega oli tarvis midagi ette võtta. Kuna auto omanik tegeleb sadulsepatööga, valiti ka auto remontimiseks omapärane tee – see sai üleni nahkkatte.
Tuleb välja, et asjade ...
Ostsin 2005. aasta auto ja ootamatult selgus, et esindusest sellele mõnd varuosa enam ei saagi. Kas see on tavapärane, et suhteliselt uuele autole tehas varuosi ei paku?
Neljanda põlvkonna Golfil on nii plusse kui miinuseid, kuid üht omadust hindan paljude uute sõidukite taustal eriti kõrgelt.
Autolehe heaks töötatud pea paari aastakümne jooksul olen kokku puutunud väga ...
Kuga on üks parema töökindlusega Forde, mis sel sajandil toodetud.
Enam kui kümne aasta eest müügile tulnud Kuga sai uuena kiita nii koostekvaliteedi kui ka sõiduomaduste eest, kuid müügiedu peamiseks ...
Ainult fossiilkütust tarbivast autost on nüüdseks tehtud samasugune pahe nagu sigaretist ja alkoholist. Isegi liisingufirmad keeravad nende ostmisel aina enam kraane kinni ning sujuvalt suunatakse autoostjaid ...
Honda HR-V saab värske näo
Honda avalikustas uue pisidžiibi HR-V, mis edaspidi jätkabki vaid kahemootorilise hübriidina.
Nagu fotodeltki näha, tuleb uudismudel väliselt märkimisväärselt erinev, kuid ...
Terve Euroopa menusõiduk Nissan Qashqai jõudis äsja kolmanda põlvkonnani, mis püüab pilke disainiga, kuid pakub ka praktilisi väärtusi ühes omapärase hübriidajamiga kapoti all.
Euroopas enam kui kolmes ...
Seekord on meie proovisõiduautoks uue sportliku automargi CUPRA kõige esimene mudel - 310-hobujõuline nelikveoline linnadžiip, mis kannab nime Formentor.
Aga üllataval kombel saab Formentorit soovi korral ...
Alfa Romeo F1 võistkond esitles Varssavis oma tänavust võistlusautot C41.
Eelmisel aastal ei kulgenud Alfa Romeo hooaeg just eriti edukalt ning tiimi sõitjad Kimi Räikkönen ja Antonio Giovinazzi teenisid ...
Eesti Autospordi Liit otsustas pandeemia tõttu traditsioonilise auhinnagala ära jätta, kuid valis 2020. aasta parimad sellest hoolimata.
Eri alade parimateks osutusid liidu alakomiteede valikul:Parim ...
USA kõige murevabamate automarkide edetabeli tippu paigutas uuringufirma J.D. Power (JDP) tänavu Lexuse, Porsche ja Kia. Uuringus osales 33 251 kuni kolm aastat vana auto omanikku, kes lugesid üles eri vead ...
USA mootorrattatootja Buell lubab alustada uuesti tegevust ning tuua lähiaastail müügile terve rea eri tüüpi tsikleid, nii kallimaid kui ka odavamaid. Algust tehakse superbike’iliku mudeliga 1190RX ...
Tahkeakuga elektriauto peaks olema igapidi etem praegustest – laaduma kiiremini, sõitma kaugemale, olema odavam ja tuleohutum ning aku eluigagi tõotavat tulla pikem. Kes suudab esimesena sellise autoga maha ...
Pühapäeval Adria kardirajal Itaalias sõidetud WSK Champions Cup oli tänavuse kardihooaja esimeseks suureks rahvusvaheliseks võistluseks.
Kuivõrd tase on WSK võistlustel võrdväärne Euroopa ja ...
Koroonakriisi ajal pole imestada, et ka tuuningufirmad on enda jaoks avastanud tervishoiutemaatika. Lääne-Saksamaal tegutsev Rolfhartge lendab viirustega sõdima G-klassi AMGga. Viiruseid ei tapa siiski auto ...
Renault lubab aasta lõpupoole maha saada esimeste vesinikukaubikute partiidega. Kütuseelemendiga tarbesõidukite ning neile sobivate tanklate väljatöötamiseks löödi käed tunnustatud tegijate Faurecia ja Plug ...
Mitu aastat on Rootsi ralli korraldajad olnud hädas kehvade lumeoludega ja mullu kujutas võistlus rohkem kruusarallit kui talverallit.
Nüüd on FIA eesotsas rallidirektori Yves Mattoniga nõudmas Rootsi ralli ...
Rahvaralli Pandivere Talv raames sõidetud noorteralli Eesti meistrivõistluste teisel etapil saavutas kuni 16aastaste arvestuses esikoha Marten Ojapõld ja 17-18aastaste seas Tony Schwarzstein.
Mõlemad ...
Suurbritannias müüakse väikse läbisõiduga Mercedes-Benz 300 SE-d (W126), mille kapoti all on kolmeliitrine R-6-mootor, aga mitte Mercedese enda oma.
115 000 km läbisõiduga 1991. aasta S-klass peidab oma ...
Tuunija Posaidon upitas Meredes S 63 AMG võimsuse 930 hobujõuni, mis kiirendab luksuskupee paigalt „sajani“ nagu Bugatti Veyron.
Kui sageli räägivad tuunijad vaid ulmelistest võimsusnäitajatest, siis ...
Kanada ettevõtte Inkas jõudis nähtavasti esimesena ehitada kuulikindlaks BMW suurima džiibi X7, mis peaks nüüd üle elama nii püssilasud kui ka granaadiplahvatused.
Torontos tegutsev Inkas on Saksa ...
USA siseturul läks mullu Tesla esmakordselt Audist mööda ja murdis ennast sedasi riigi menukamate preemiummarkide sekka.
Erinevalt enamikust teistest tootjatest suutis Tesla oma müüki mullu teadupärast ...
Scuderia AlphaTauri oli F1 võistkondadest teine, kes esitles oma tänavust autot, mis kannab mudelinumbrit AT02.
Uue võistlusauto esitlus toimus Red Bullile kuuluva rõivabrändi AlphaTauri peakorteris ...
M-Sport võistkond on asunud aktiivselt valmistuma järgmiseks aastaks, mil kasutusele võetakse uued Rally1 reeglitele vastavad hübriidautod.
Eelmisel aastal koroonaviiruse pandeemia tõttu finantsraskustesse ...
Vormel 1 piloot Sebastian Vettel pani kolmapäeval müügile kaheksa isiklikku superautot, kusjuures neli neist müüdi päevaga.
Hetkeseisuga on kokku kuus autot müüdud ja ülejäänud kaks broneeritud. Millise ...
Nädalavahetusel jätkuvad mitmed talvised karikasarjad, aga samuti rahvaralli karikavõistlused.
Noorteralli ja rahvaralli Eesti karikavõistluste sari jätkub laupäeval, 20. veebruaril toimuva teise etapiga ...
Kuulsuste Koda avati Eesti auto-motospordi 100. sünnipäeva ürituste sarja esimese sündmusena.
Kuulsuste koda sündis Eesti Autospordi Liidu, Eesti Mootorispordi Föderatsiooni ja MOMU Mootorispordi muuseumi ...
Nissan esitles täna kolmanda põlvkonna Qashqaid.
Väliselt sarnaneb uus Qashqai 2019. aastal turule tulnud teise põlvkonna Juke'iga. Senisega võrreldes kasvasid kõik mõõdud: teljevahe on 20 mm ja auto kokku ...
McLaren esitles oma esimest pistikuhübriidi Arturat.
Lisaks pistikuhübriidile on Artura McLareni jaoks veel paljus muuski "esimene". Näiteks kasutatakse sel esmakordselt uut McLaren Carbon Lightweight ...
Porsche esitles koostöös oma mootorispordiosakonnaga valminud uut 911 GT3.
Suur osa GT3 tehnikast on üle võetud võistlusautodelt: näiteks pärineb seadistatav aerodünaamika ja osaliselt ka vedrustus ...
Euroliidu elektriautohullus paneb radikaalseid samme astuma ka suurtootjad: Ford teatas, et lõpetab Euroopas sisepõlemismootoriga sõiduautode müügi aastal 2030.
Esimene elektriseerimistähtaeg seati 2026. ...
Mitsubishi tõi avalikkuse ette neljanda põlvkonna Outlanderi. Nagu teada, siis lõpetab Mitsubishi Euroopas autode müügi, nii et see Outlander siia enam ei jõua.
Tootja teatel on tegu täiesti uue autoga, ...
Tänavune talv on toonud kaasa terve rea kahjusid, kus autosid on lõhkunud katuselt langenud lumi või on sõidetud otsa teel olevatele jääkamakatele, teatas PZU Kindlustus.
„Kõik hoonete omanikud ei ole ...
Eelmise aasta detsembris veidi paranenud uute sõiduautode müük Euroopa Liidu riikides pööras jaanuaris taas tugevasse langusse.
Karmid koroonaviirusest tingitud piirangud paljudes Euroopa Liidu riikides ...
KOMMENTAARID (7)