TELLIMISKAMPAANIA

AUTONDUS

Micra muutub ökonoomsemaks ja tuleb edaspidi Renault’ tehasest

Micra muutub ökonoomsemaks ja tuleb edaspidi Renault’ tehasest(3)

Väikese Nissani facelift on samuti üsna väike, kuid mõned uudised peaks siiski ostjaid meelitama. Esmalt käiakse üle Micra üheliitrine kolmesilindriline turbomootor, mille kütusekulu saab olema senisest ...

MOOTORISPORT

Tanel Leok: maailma pikim MMi karjäär saab läbi

Tanel Leok: maailma pikim MMi karjäär saab läbi

Motokrossisõitja Tanel Leok otsustas tänavuse hooaja järel MMi karussellilt maha astuda. Seljataha jääb 19 aastat maailma areenil ja üle 250 etapi. Mis on Leokile enim meelde jäänud?   Tanel, sa alustasid ...

AUTOTÖÖSTUS

Volkswagen ID.3 tõusis elektriautode turu uueks liidriks

Volkswagen ID.3 tõusis elektriautode turu uueks liidriks(10)

Volkswagen on lõpuks oma paljuräägitud-reklaamitud ID.3 müügi käima saanud. Seda vähemalt elektriautode arvestuses, sest oktoobrikuus tõusis ID.3 Euroopas enim müüdud seda sorti autoks. Üldarvestuses, tõsi, ...

PROOVISÕIDUD

Kelle tiivad kannavad paremini?

Kelle tiivad kannavad paremini?(11)

Kõigil üle 300 hobujõu ja kaheliitrine turbomootor. Aga see ei tähenda, et siinne kolmik ühesugune oleks. Milline on teravaim, kas Audi S3, Honda Civic Type R või Mercedes-AMG A 35? Red Bull annab tiivad? ...

PÄEVAUUDISED

Päeva leiud: kaks kiiret luukpära ja üks universaal

Päeva leiud: kaks kiiret luukpära ja üks universaal(8)

Häid niinimetatud kuumi luukpärasid jagub, aga Eestist müügil on neid vähe. Siin on autod, mis auto24.ee praegusest valikust meile silma jäid - kaks luukpära ja üks universaal (millest on olemas ka ...

LIIKLUS

Tasub teada: klaasi- ja tulepesurid

Tasub teada: klaasi- ja tulepesurid(3)

Kui ilm läheb külmaks ja saabub aeg vahetada klaasipesuvedelik talvise ehk pakasekindla vastu, siis ära unusta, et suvine vedelik tuleb eemaldada ka (sageli üsna harva kasutatava) tagaklaasipesuri juurde ...

AUTOPÄEVIK

Autopäevik. Valusad vangerdused

Autopäevik. Valusad vangerdused

Mõni lugeja ehk mäletab, et eelmise aasta lõpuks oli minu autopargis viis Subarut, kaks Mitsubishit ning üks Citroën. Tänaseks on õnneks või kahjuks autopark mõnevõrra väiksem. Kõige viimased täiendused ...

Tohoh, uazik sai automaatkasti!

Vana tuttava uaziku ehk UAZ Hunteri natuke moekam poolvend UAZ Patriot ilmus idapiiri taga müügile automaatkastiga. Prantsusmaal valmistatud kuuekäiguline klassikaline automaat Punch Powerglide 6L50 kannatab ...

KOMMENTAARID (25)

MaSaTaMeTeNad 23 oktoober 2020 13:29 Ebasobiv kommentaar
UAZil on ikka iidsed manuaalkastid kui automaatkast tervelt 2 liitrit võtab kütusekulu alla. Pigem vaadaku uus manuaalkast mitte ärgu jamagu automaadiga.
15
wigur 23 oktoober 2020 15:04 Ebasobiv kommentaar
Eks asi ole ülekandes. Kui automaatkastil 6 käiku aga manuaalil 5 siis ongi maanteel 90-ga sõites pöörded kas 3000 või 2000 ja sealt see kütusekulu vahe tulebki. Kui manuaalile üks käik juurde panna, kukuks ka sellel kulu trassil kõvasti.
40
sossepp3000 23 oktoober 2020 18:03 Ebasobiv kommentaar
Sulle Wigur infoks ,et 5 ega 6 käiku väga tihti ei mõjuta viimast käiku.
Osadel juhtudel mõjutab, aga paljudel juhtudel on 6-s käik nagu teistel autodel 5-s ja muud käigud on linnasõiduks lihtsalt.

Kuid pelgalt ülekandearvuga sa kindasti 90ga sõites 2 liitrit kokku ei hoia 3000 vs 2000 pööret, seal vahe alla poole liitri, kui tegu just mingi suure diisliga pole.

Kui vahe 2 liitrit on, siis peab seal lisaks ülekandearvule ka mingi muu vahe olema.

Veel infoks, et paljud ökoautod sõidavad 3000 pööret ja pealegi ning võtavad sealjuures vähe kütust, sest, kui tegemist on väikse mootoriga, eriti sellist tüüpi mootoriga, millele pöörded sobivad, siis see auto võtabki vähe kütust, ka pöörete peal sõites.
Ega pöörded ei ole ainuke kütusekulu näitaja, lisaks tuleb silmas pidada, et väikest mootorit on kerge ringi ajada.
66
MaSaTaMeTeNad 23 oktoober 2020 18:47 Ebasobiv kommentaar
Kui asi on ülekandes siis miks ei likvideerita seda probleemi. Kui kulu vahe on 2 liitrit siis ülekanded on antud sõidukile selgelt täiesti valed. Siiski ma kahtlustan, et seal on mingid muud probleemid, suure tõenäosusega UAZi võimetus toota moodsat käigukasti, ei soovita lihtsalt raha alla panna. Lihtsam on osta allhankijalt aga just selliste otsustega ühe autotootja allakäik algab.
11
Jaz 23 oktoober 2020 22:44 Ebasobiv kommentaar
Paljud tootjad ostavad automaatkastid sisse spetsialiseerunud ettevõtetelt, selles pole küll midagi imelikku.
Reeglina on nii et uuel tehnoloogial baseeruvad kastid algul ostetakse, hiljem omandatakse litsents ja tehakse ise/pannakse tavahankesse.
Euroopa tegijaim vast ZF?
51
:) 23 oktoober 2020 23:09 Ebasobiv kommentaar
Võttes arvesse Patriot kaalu ja mootorit, seega kui pöörete vahe on tõesti 3000 vs 2000, siis selles 2 liitrises vahes kütusekulus pole küll midagi imestada.
00
MaSaTaMeTeNad 24 oktoober 2020 3:24 Ebasobiv kommentaar
Normaalsed tootjad siiski toodavad oma automaatkäigukastid ise. Nt Nissan-Renault, VAG, BMW, MB... Turu pealt ostavad käigukasti Fiat-Chrysler, ilmselt ka PSA.
14
Ralliässsaiku 24 oktoober 2020 9:24 Ebasobiv kommentaar
Rool meenutab insigniat, käiguvalits oleks nagu mõnest shkodast,multimeedia ala nagu mitsu moodi, russidel ikka käbedad käed inseneerimises :D :D
22
Salme 24 oktoober 2020 10:18 Ebasobiv kommentaar
Mnjaa,väljast on ka üheksakümnendate Vitara.Mõnel kohe pole seda asjade väljamõtlemise geeni,siis peab leppima koppimisega.Ilmselt heitenorm ei vasta ka EU standartile ja teades uaziku koostekvaliteeti siis ei soovita küll kellelegi.
21
Ilme 24 oktoober 2020 10:30 Ebasobiv kommentaar
Mudeli nimed võiks olla Lenin,Stalin,Breznev ja Putin.
Annaks autole rohkem isikupära.Need praegused nimed on kuidagi magedad.
51
Peeedu 24 oktoober 2020 17:30 Ebasobiv kommentaar
Ülekanded võivad olla käigukastis suvalised ja vahekastis difrites omakorda ka erinevused.
Küsimus on mida tahetakse saavutada ja kui hästi on ülekanded optimeeritud. Teed viimase käigu hästi pika ja näe kiirteel kütusekulu kohe langeb. Aga samas võib käiguvahetus viia selleni, et mootor läheb magusast tsoonist välja ja kiirendus niru. Ja maastikul raskema veoga sureb üldse välja ja jääd kinni kui käiguvahe liiga pikk.
See ülekannete värk on olnud üks kompromisside teadus kogu aeg. Tänu tehnoloogia arengule pannakse automaadile juba 9-10 käiku, et murest üle saada aga käsitsi ikka üle kuue sõiduauto puhul ei halda ära. Veoautodele aga suruti käike rohkem, et proff oma palga välja teeniks. Aga nüü ka seal automaadid ruulivad.
10
MaSaTaMeTeNad 24 oktoober 2020 18:21 Ebasobiv kommentaar
6 käiguline manuaalkast pole mingi imeasi, UAZ püüab vanal rasval liugu lasta, ostku siis 6 käiguline manuaal ka sisse kui käigukaste toota ei oska. Tänapäeval on kütuse kulu väga tähtis argument ja seda isegi venemaal kui küsimus on 2 liitris 100 km peale.
10
Mag 24 oktoober 2020 19:23 Ebasobiv kommentaar
Meeldib Venelaste edasiminek. MÕELGE KUI ODAVALT SAAB TEGELIKULT AUTOT EHITADA?? Võtan mütsi maha. Materjalist salongis ja tehnikast ehk pole vaja sõna võtta - hind paneb asja paika. Ilusam ikka kui mõned modernsed, futuristlikud peletised.
94
Peeedu 24 oktoober 2020 21:16 Ebasobiv kommentaar
No kui lõpuks sellise paranduse peale on ainult ämber ja number omad käib suurriigile au pihta. Lõppude lõpuks on selles riigis aastasadu v mire analogov net ehk maailmas analoogid puuduvad neile kes vene keelt ei oska kultus.
Kui nüüd veel tunnistada, et ei saa käsikäigukastiga ka hakkama. Piinlik.
Peale selle hind. Ei usu, et enamus neist autodest ostetakse automaadiga. Vahe 2 tonni dollarites on normaalne eurotase aga arvestades auto enda hinda on hinnalisa ikka päris suur. Peale selle eks selliste autode põhiline sihtgrupp on maapiirkonnad kus automaadiga kohalikud sepad hakkama ei saa. Ja slepis ei saa seda ka vedada. Või eks võtame siis kardaanid maha ja saab. Aga kui servis on sadade kilomeetrite kaugusel ja tee sinna pole sile.
Eks see mõne linnapoosetaja kes auto külgi käib poritamas nädalalõpp lisa ole.
10
Indrek 24 oktoober 2020 21:30 Ebasobiv kommentaar
Venemaalm on tegija ikka vabalthingav manuaalkastiga auto, arvestades riigi pindalat ja hooldusvõrgu tihedust ja ka kvaliteeti.
Muidugi kultuuriline eripära lisab kõigele veel vürtsi.
Kellel raha jalaga segada see vaatab välismaist ja kellel seda pole vaatab ,et üür saaks makstud ja ajab läbi kodumaise toodanguga
00
... 24 oktoober 2020 22:40 Ebasobiv kommentaar
Miks peaks käigukasti ise tootma, kui sisseostes tuleb rahaliselt mõistlikum. Nt kasutasid nii Jaguar kui ka Rolls-Royce/Bentley 70-, 80-, 90ndatel GM päritolu automaatkaste. Sarnaselt toimetas ka Ferrari oma 400 Automatic/412 puhul.
Aston Martin kasutas mainitud ajajärgul Chrysleri päritolu automaatkaste. Mudeli Virage esituled olid Audi 200, tagatuled VW Scirocco omad.
Selliseid näited on palju...
00
wigur 24 oktoober 2020 22:55 Ebasobiv kommentaar
Ma ei tea kust on tulnud arusaam, et autotootjad teevad oma käigukastid ise. Vaadake kas või seda kui palju on ZF-i kaste erinevates autodes kasutusel: http s://en.wiki pedia.org/wiki/ZF_8HP_transmission
10
to wigur 25 oktoober 2020 0:16 Ebasobiv kommentaar
On teatud autotootjad, kellele on oma väljatöötatud ja toodetav kast au- ja rahaküsimus.
Esimesena tulevad meelde MB ja jänkide GM ja Ford.
Lisakse veel Hyundai-Kia aasia poolelt.
Need eespool mainitud ei valmista kaste litsentside alusel, vaid on need tõesti ise väljatöötanud (ei kehti kõigi kastide kohta, aga siiski enamus).
00
Z 25 oktoober 2020 12:36 Ebasobiv kommentaar
Mitte keegi pole täna veel suutnud paremat kasti teha kui ZF 8HP, niiet väga küsitav on vajadus seda ise teha *ego* pärast.
Kas McLaren F1 on rikutud kuna kasutab BMW mootorit?
Kas Pagani Zonda/Huayra on rikutud kuna kasutab MB mootorit?
Mina arvan, et ei - põhimõtete pärast halvemat toodet teha on idiootsus.
Pealegi kui palju kasutavad just Euroopa autotootjad Boschi komponente...
11
To Z 26 oktoober 2020 1:24 Ebasobiv kommentaar
Kõik allhankijad ei tood rämpsu, aga teatud valik seda teeb. Käigukast ostetakse tihtilugu sisse just odavuse pärast ja oi kui palju probleeme on neil kes seda teevad. Jutt on just väikeautode tootjatest mitte luksussõidukitest ja sport autosest, viimaste probleemid vaikitakse lihtsalt maha :D
00
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

FOTOD. Kõige ägedamad autod Eesti registris (2. osa)

FOTOD. Kõige ägedamad autod Eesti registris (2. osa)(1)

Eestis leidub üliharuldasi autosid, mida liikluses ei pruugigi märgata. Mitu Mercedes SLR McLarenit meie maal on, kas olemas on ka Morgan Aero 8 või Porsche Carrera GT ning mitu Opel Calibrat on järel? ...

F1: Vabatreeningutel sõitis päeva parima aja Hamilton

F1: Vabatreeningutel sõitis päeva parima aja Hamilton

Bahreini GP reedel toimunud vabatreeningutel oli päeva kiireim mees Lewis Hamilton, kes edestas Max Verstappenit 0,3 sekundiga. Ennelõunal sõidetud esimesel vabatreeningul sõitis Hamiltoni järel teise aja ...

Audi Q5 sai sportkere

Audi Q5 sai sportkere

Mudelite Q3 Sportback ja e-tron Sportback kõrvale toob Audi kohe-kohe ka Q5 Sportbacki, mis paistab samuti silma laugja tagaluugiga disainiga. Kupeeliku tagaosaga Sportback ei tule madalam ega laiem kui ...

FOTOD. Kõige ägedamad autod Eesti registris (1. osa)

FOTOD. Kõige ägedamad autod Eesti registris (1. osa)(3)

Eestis leidub üliharuldasi autosid, mida liikluses ei pruugigi märgata. Mitu Ferrarit meie maal on, kas olemas on ka Lotus Esprit või BMW Z8 ning kui haruldane on Kia Stinger? Maanteeameti värske ...

700hobujõuline Ferrari 488 GT Modificata vaid rajasõiduks

700hobujõuline Ferrari 488 GT Modificata vaid rajasõiduks

Ferrari teeb piiratud hulga rajaautosid 488 GT Modificata, mis kasutavad võistlusmudelite 488 GT3 ja 488 GTE tehnolahendusi, aga ei vasta samadele reeglitele. Tegu pole seega võistlemiseks, vaid niisama ...

Tesla asutaja tõusis maailma rikkuselt teiseks inimeseks

Tesla asutaja tõusis maailma rikkuselt teiseks inimeseks(4)

Tesla asutaja ja suuromanik Elon Musk tõusis miljardäride edetabelis Bill Gates’ist mööda, saades sedasi maailma rikkuselt teiseks inimeseks. Tänu Tesla aktsiarallile on Muski varandus tänavu enam kui 100 ...

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Nädalavahetuse autospordivõistlused

F1 MM-võistlustel, kus Lewis Hamilton on juba kindlustanud oma seitsmenda MM-tiitli, sõidetakse nädalavahetusel Bahreinis hooaja 15. etapp. Kuigi mõlemad – nii konstruktorite kui ka sõitjate tiitel – on ...

 
FOTOD. Ducati ja Lamborghini koostöös sündis eriline mootorratas

FOTOD. Ducati ja Lamborghini koostöös sündis eriline mootorratas(2)

Kontsernikaaslased said valmis väga erilise mootorratta: Ducati Diavel 1260 Lamborghini, mida tehakse vaid 630 eksemplari. 630 on vihje Lamborghini sünniaastale 1963, iga Diavel 1260 Lamborghini saab ...

Volkswagen ID.3 tõusis elektriautode turu uueks liidriks

Volkswagen ID.3 tõusis elektriautode turu uueks liidriks(10)

Volkswagen on lõpuks oma paljuräägitud-reklaamitud ID.3 müügi käima saanud. Seda vähemalt elektriautode arvestuses, sest oktoobrikuus tõusis ID.3 Euroopas enim müüdud seda sorti autoks. Üldarvestuses, tõsi, ...

F1: Bahreinis kasutatakse kaht erinevat rada

F1: Bahreinis kasutatakse kaht erinevat rada

Kahel järgneval nädalavahetusel sõidetakse F1 etapid Bahreinis, kus Sakhiri ringrada võimaldab kasutada kaht erinevat rajaskeemi. Eeloleval nädalavahetusel sõidetakse Bahreini GP traditsioonilisel, juba ...

Audi SQ2 uueneb, aga jääb sama võimsaks

Audi SQ2 uueneb, aga jääb sama võimsaks

Napid kaks aastat turul olnud Audi väike sportdžiip läbib uuenduskuuri, mis keskendub disainile ja varustusele. Võimsus – 300 hj – jääb endiseks. SQ2 värskendus käib traditsioonilist rada, pakkudes ...

Neid tuleb veel: järjekordne hüperauto, 1043 hj Naran

Neid tuleb veel: järjekordne hüperauto, 1043 hj Naran

Tänavune aasta on ridamisi toonud uusi ülivõimsaid, -kiireid ja -kalleid autosid, nüüd lisandus nende hulka veel Naran Automotive’i umbes miljonieurone debüütmudel Naran. Tegu on 2+2 istmeskeemi, eesmootori ...

Hyundai uus linnadžiip saab nimeks Bayon

Hyundai uus linnadžiip saab nimeks Bayon

Hyundai väikseim linnadžiip saab nimeks Bayon. See jõuab müügile järgmise aasta esimeses pooles, tegu on täiesti uue mudeliga, mis ei põhine ühelgi senisel. Praegu kuuluvad Euroopas Hyundai linnadžiipide ...

Ambitsioonikas plaan startida Dakari rallil vesinikuautoga

Ambitsioonikas plaan startida Dakari rallil vesinikuautoga

Varem rallikrossi MM-sarjas osalenud GCK Motorsporti võistkond teatas plaanist osaleda 2024. aasta Dakari rallil vesinikuautoga. GCK Motorsport tiimi omanikuks on Guerlain Chicherit, kes on ise startinud ...

 
F1 sarjas jätkatakse hübriidautodega ka pärast 2025. aastat

F1 sarjas jätkatakse hübriidautodega ka pärast 2025. aastat

F1 MM-võistlustel võisteldakse praeguste jõuallikatega kuni 2025. aasta lõpuni, aga tulevaste mootorite teemal on arutelud alles käimas. Briti meediaväljaandele Autosport intervjuu andnud F1 sarja ...

Avalikustati Dakari ralli trass

Avalikustati Dakari ralli trass

Dakari kõrberalli korraldajad avalikustasid 3.-15. jaanuaril toimuva võistluse trassi, mis on ralli direktori sõnul eelmisest veidi lühem, aga raskem. Võistlusele antakse start 3. jaanuaril Jeddahi linnast ...

Johan Kristoffersson võitis kolmanda MM-tiitli

Johan Kristoffersson võitis kolmanda MM-tiitli

Rallikrossi MM-võistluste viimane etapp Saksamaal jääb ära ja tänavuseks maailmameistriks kroonitakse Johan Kristoffersson. MM-sarjast jõuti tänavu sõita kokku kaheksa etappi, millest Volkswagen Polo roolis ...

Rahvuskaubik automaatseks

Rahvuskaubik automaatseks

Fiat Ducato on Eesti rahvuskaubiku üks kolmest sõsarversioonist, kuid erinevalt Citroën Jumperist ja Peugeot Boxerist saab selle nüüd osta ka automaatkastiga, millel on käike tervelt 9. ...

„Anna autole määret ja õli, siis annab ta sulle, mida vaja!“

„Anna autole määret ja õli, siis annab ta sulle, mida vaja!“

Mandri-Eesti kunagise esimese kolhoosi töökoja juhataja Madis Saadik ootab meid tsinkplekist kaarhalli uksel. Kolhoosi automajandi varuosaladu on tänaseni rikkalik, kuigi lätlased ja leedukad on seal juba ...

Tanel Leok: maailma pikim MMi karjäär saab läbi

Tanel Leok: maailma pikim MMi karjäär saab läbi

Motokrossisõitja Tanel Leok otsustas tänavuse hooaja järel MMi karussellilt maha astuda. Seljataha jääb 19 aastat maailma areenil ja üle 250 etapi. Mis on Leokile enim meelde jäänud?

Kelle tiivad kannavad paremini?

Kelle tiivad kannavad paremini?(11)

Kõigil üle 300 hobujõu ja kaheliitrine turbomootor. Aga see ei tähenda, et siinne kolmik ühesugune oleks. Milline on teravaim, kas Audi S3, Honda Civic Type R või Mercedes-AMG A 35? Red Bull annab tiivad? ...

 
Eelmise põlvkonna Hilux peab jätkuvalt hästi vastu 

Eelmise põlvkonna Hilux peab jätkuvalt hästi vastu (10)

Toyota Hiluxi eelmise põlvkonna pikap on üldiselt rivaalidest kallim. Kõrgemat hinda õigustab väga hea töökindlus. Nüüdseks on juba 15 aastat möödunud sellest, kui eelmise põlvkonna Toyota Hiluxit esitleti, ...

Millist liikluskahju auto ostul karta?

Millist liikluskahju auto ostul karta?

Kas kuni 2000eurone kahju peaks panema häirekellad lööma? Aga kui auto on majanduslikus mõttes hävinud? Pruugitud auto ostu taustakontrolli üks põhikohti on Liikluskindlustusfondi (LKF) kahju­päring ...

Tulevased youngtimer’id: Väike GTI parimate traditsioonide järgi

Tulevased youngtimer’id: Väike GTI parimate traditsioonide järgi

Turbode ja aina matsakamaks muutuvate autode ajastul tõi Suzuki turule ­Swifti vabalthingava mootoriga kerge sportversiooni. Väikeseid hot hatch’e ehk kuumi luukpärasid oli Suzuki teinud varemgi, kuid sel ...

Küsimus lugejalt: Miks ei saa kolmas isik auto kohta teenindusest infot?

Küsimus lugejalt: Miks ei saa kolmas isik auto kohta teenindusest infot?(3)

Miks autoteenindused ei avalda auto ajaloo kohta andmeid kolmandale isikule, näiteks kui ma soovin osta kasutatud autot ja tahaksin teada, kas üldse ja kuidas seda on esinduses hooldatud? Seda infot antakse ...

Autopäevik. Valusad vangerdused

Autopäevik. Valusad vangerdused

Mõni lugeja ehk mäletab, et eelmise aasta lõpuks oli minu autopargis viis Subarut, kaks Mitsubishit ning üks Citroën. Tänaseks on õnneks või kahjuks autopark mõnevõrra väiksem. Kõige viimased täiendused ...

Praktilisim Trabant

Praktilisim Trabant(1)

Kuigi tootmise ajal Trabante Eestisse ei toodud, võib tänapäeval sellise endale hobiautoks soetada. Autoleht tegi suvel proovisõitu (vt 17. juuni ajakiri või kodu­leht) Trabandi sedaaniga, mis, muide, müüdi ...

Volvo: „Me täiustasime (peaaegu) kõike“

Volvo: „Me täiustasime (peaaegu) kõike“

Volvo tegi pikamaaveokitele FH ja FH 16 põhjaliku uuenduskuuri ning need omakorda laenasid kabiinikandmiku ja osa uudiskraamist väiksematele vendadele FMile ja FMXile. Hea uudis on see, et Volvo ei teinud ...

 
Palju lihtsalt kasutatavat tehnoloogiat

Palju lihtsalt kasutatavat tehnoloogiat

Renault Mégane läbis mudeliuuenduse ja sai valikusse pistikuhübriidi. See on väga tehnoloogiline, aga kasutaja ei pea keerukast tehnikast midagi teadma. Renault on põhjusega uhke: Mégane on oma klassis üks ...

Kolumn. Vabamäe: Marss nuputama!

Kolumn. Vabamäe: Marss nuputama!(4)

Koperdasin hiljuti progressi otsa, kui veetsin nädalavahetuse ühe ülinoobli auto roolis. Kõik oli super-hüper-mega, välja arvatud üks pisiasi. Kõikvõimalikud ekraanid – ja neid oli vaat et ruutmeetri jagu – ...

Autolehe 25. novembri uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 25. novembri uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Honda Civic uueneb esmalt USAs Honda avalikustas prototüübina järgmise põlve Civicu, mis tuleb säärase luukpärasedaanina esmalt müügile Ameerikas. Uuest 11. põlve Civicust on plaanis teha terve mudelkond: ...

Uus Renault Kangoo lubab kaubikurevolutsiooni

Uus Renault Kangoo lubab kaubikurevolutsiooni(2)

Tuleval kevadel saabub müügile Renault Kangoo uus kaubikuperekond, mis on kaubaveol senisest märkimisväärselt osavam tänu nutikale ukselahendusele. Arvukates versioonides pakutav Kangoo on tootja hinnangul ...

Päeva leiud: kaks kiiret luukpära ja üks universaal

Päeva leiud: kaks kiiret luukpära ja üks universaal(8)

Häid niinimetatud kuumi luukpärasid jagub, aga Eestist müügil on neid vähe. Siin on autod, mis auto24.ee praegusest valikust meile silma jäid - kaks luukpära ja üks universaal (millest on olemas ka ...

VIDEO. Taycan driftis rekordite raamatusse

VIDEO. Taycan driftis rekordite raamatusse(2)

Porsche Taycan driftis järjepanu üle 42 kilomeetri ja kanti selle eest Guinnessi rekordite raamatusse.  Tegu on elektriautode driftirekordiga. Driftijaks oli Porsche sõidukoolitaja Dennis Retera, kes tegi ...

 
Micra muutub ökonoomsemaks ja tuleb edaspidi Renault’ tehasest

Micra muutub ökonoomsemaks ja tuleb edaspidi Renault’ tehasest(3)

Väikese Nissani facelift on samuti üsna väike, kuid mõned uudised peaks siiski ostjaid meelitama. Esmalt käiakse üle Micra üheliitrine kolmesilindriline turbomootor, mille kütusekulu saab olema senisest ...

McLareni uus superauto saab nimeks Artura

McLareni uus superauto saab nimeks Artura

Hübriidmootoriga Artura tuleb müügile juba järgmise aasta esimeses pooles. Esialgu avaldati Artura kohta siiski vaid kaks detailipilti ning minimaalselt infot. Tootja sõnul on tegu nullist ehitatud autoga: ...

Ralli: Ken Torn paneb edukale hooajale punkti Kanaari saartel

Ralli: Ken Torn paneb edukale hooajale punkti Kanaari saartel

Kanaari saartel sõidetakse eeloleval nädalavahetusel EM-võistluste viimane etapp. Aasta viimasele etapile on registreerunud kokku 97 võistluspaari, kelle hulgas ka Ken Torn – Kauri Pannas (Ford Fiesta ...

Ralli: Monza ralli võib üllatada lumiste ja jäiste teedega

Ralli: Monza ralli võib üllatada lumiste ja jäiste teedega

Monza ralli laupäevased kiiruskatsed, mis toimuvad Bergamost põhja pool asuvatel mägiteedel, võivad üllatada lume ja jääga. Kohalike elanike sõnul on juba detsembri algul lumi ja jää nendel teedel üsna ...

Toyota Camry läbis juba uuenduskuuri

Toyota Camry läbis juba uuenduskuuri(6)

Toyota ei laiskle: eelmisel aastal müügile jõudnud Camry läbis juba esimese väikese uuenduskuuri. Värskenduse peamised uudised puudutavad disaini ja juhiabiseadmeid. Näiteks on uued esimene kaitseraud ja ...

Uued elektriautod Eestis - auto24 proovisõit

Uued elektriautod Eestis - auto24 proovisõit(28)

Sellel aastal on jõudnud Eesti turule rekordiliselt palju uusi elektriautosid ja seekord vaatamegi koos Autolehega kiirelt üle neli selleaastast uudismudelit ning proovime välja selgitada, et milline auto mis ...

Ralli: Austraalia ja Uus-Meremaa on naasmas MM-sarja kalendrisse

Ralli: Austraalia ja Uus-Meremaa on naasmas MM-sarja kalendrisse

FIA rallidirektori Yves Mattoni sõnul võivad kaks maakera kuklapoolel asuvat riiki naasta MM-sarja kalendrisse juba 2022. aastal. Uus-Meremaa ralli pidi esimest korda 2012. aasta järel toimuma taas tänavu, ...

 
FOTOD. Päeva leid: Tuttuus Honda S2000

FOTOD. Päeva leid: Tuttuus Honda S2000(7)

Kui auto on sõitnud 20 aastaga ainult 54 kilomeetrit ning seda pole eales registreeritud, siis võib seda vist küll nimetada tuttuueks, kuigi sünniaasta on sel Honda S2000 rodsteril 2000. Seda enam, et auto ...

Tallinna-Narva maanteelt kadus pudelikael

Tallinna-Narva maanteelt kadus pudelikael(5)

Tallinna-Narva maanteel Rõmeda-Haljala teelõigul saadi läinud nädalaga maha enamiku ehitustööga, teatab Maanteeamet (MNT). Valmis on nii põhimaantee, kus saab hea ilmaga sõita talvel 100 km/h kui ka ...

M4 GT3: nii kiiret sidurit pole enne nähtud!

M4 GT3: nii kiiret sidurit pole enne nähtud!(1)

BMW ringrajaauto M4 GT3 teeb esimese stardi alles järgmisel aastal ning täishooaeg algab 2022, kuid üht-teist on auto kohta öeldud juba nüüd. M6 GT3 mantlipärija õlid ja kütuse valmistab Shell, väljalaske ...

Tasub teada: klaasi- ja tulepesurid

Tasub teada: klaasi- ja tulepesurid(3)

Kui ilm läheb külmaks ja saabub aeg vahetada klaasipesuvedelik talvise ehk pakasekindla vastu, siis ära unusta, et suvine vedelik tuleb eemaldada ka (sageli üsna harva kasutatava) tagaklaasipesuri juurde ...

Scania haagis toodab elektrit

Scania haagis toodab elektrit

Scania ehitab pistikuhübriidsadulveokile päikesepaneelidega kaetud eksperimentaalhaagise, mis peaks aitama vähendada kütusekulu kuni 20%. Rootsi riigi ja paljude teiste toetajate abiga valmiva sadulhaagise ...

FOTOD. Elektriauto, mille saab ka V-10-mootoriga

FOTOD. Elektriauto, mille saab ka V-10-mootoriga

Elektrimootori(te)ga hüperautosid sünnib sellises koguses, et jääb üle vaid imestada, kust need multimiljonilised sõidukid endale ostja leiavad. Järjekordne maanteemürsk Elation Freedom püüab 2miljonilist ...

Kaks uut rodsterit BMWlt

Kaks uut rodsterit BMWlt(5)

BMWl on tulevaks kevadeks valmis kaks uut kaherattalist rodsterit: G 310 R (avafotol) ja S 1000 R. Esimene on endiselt 1silindrilise mootoriga (313 cm3, 4V, DOHC, 34 hj, 28 Nm), kuid selle heitmed tuuniti ...

 
Ralli: MotoGP tõusev täht tuleb starti Monza rallil

Ralli: MotoGP tõusev täht tuleb starti Monza rallil

Tänavu MotoGP sarjas kokkuvõttes teise koha saavutanud Franco Morbidelli stardib Monza rallil Hyundai roolis. Franco Morbidelli proovis esimest korda Hyundai i20 R5 võistlusautot kevadel kui nad koos oma ...