TELLIMISKAMPAANIA

AUTONDUS

Mini valikusse lisandub käre elektriauto

Mini valikusse lisandub käre elektriauto

Mini teatas plaanist lisada kõige sportlikumate, John Cooper Works märki kandvate mudelite hulka ka elektriauto ja avaldas esimesed pildid selle testilt. Mini teatel on tegemist osaga suuremast ...

MOOTORISPORT

F1: Mick Schumacher palgati Haasi tiimi sõitjaks

F1: Mick Schumacher palgati Haasi tiimi sõitjaks

Haasi F1 võistkond palkas järgmiseks hooajaks tiimi põhisõitja kohale Mick Schumacheri, kes tänavu heitleb F2 sarja meistritiitli pärast. Juba mõned päeva tagasi teatas Haasi võistkond Nikita Mazepini ...

AUTOTÖÖSTUS

FOTOD. Nii pikk troll!

FOTOD. Nii pikk troll!(6)

Kui Tallinnas sõidavad Solarise liinibussid Urbino ja ka Poola firma 12- ja 18meetrised trollid Trollino, siis viimastest on valminud ka veel pirakam versioon, 24meetrine viie ukse, nelja telje ja kahe ...

PROOVISÕIDUD

Kiiresti ja kaugele

Kiiresti ja kaugele

BMW 4. seeria tipmine versioon ohkab linnapiiri selja taha jättes kergendatult ja viib su kiiresti kaugele, tehes seda lisaks stiilselt, nagu üks üsna pirakas grand tourer peabki.  Nii uskumatu, kui see ka ...

PÄEVAUUDISED

Päeva kuulutused: teistmoodi auto talveks

Päeva kuulutused: teistmoodi auto talveks(2)

Talv on tulekul ning kõrgema kliirensiga või nelikveolised autod võiks olla tavapärasemast ahvatlevamad. Kui aga tahta sellist sõidukit, mida suure tõenäosusega naabrimehel pole, muutub valik omajagu ...

LIIKLUS

Alates 1. jaanuarist on maanteeinfo uus telefoninumber 1247

Alates 1. jaanuarist on maanteeinfo uus telefoninumber 1247

„Liigume suunas, et inimestel oleks abi vajades võimalikult vähe vaja telefoninumbreid meeles pidada,“ selgitas Maanteeameti teehoiudirektor peadirektori ülesannetes Raido Randmaa. „Seetõttu läheme senise ...

AUTOPÄEVIK

Autopäevik. Appi, autos uputab!

Autopäevik. Appi, autos uputab!

Tänu tagasikutsumisele pääses BMW võimalikust tulesurmast, kuid uppumise vastu akukaabli tasuta remont paraku ei aidanud. Kui ei võta tuli, siis hoopis vesi – BMW hoiab omaniku viimasel ajal pidevalt ...

SISUTURUNDUS

Uus trend: autoomanikud eelistavad sõidukile vajaliku ostmisel järelmaksu

Uus trend: autoomanikud eelistavad sõidukile vajaliku ostmisel järelmaksu

Autole vaja uusi rehve? Oluline varuosa läks katki või tarvik puudu? Selliste ostude puhul peab tavaliselt arvestama ühekordse suurema väljaminekuga. Aga tegelikult ei pea. Sellele on mõistlik alternatiiv ...

Tohoh, uazik sai automaatkasti!

Vana tuttava uaziku ehk UAZ Hunteri natuke moekam poolvend UAZ Patriot ilmus idapiiri taga müügile automaatkastiga. Prantsusmaal valmistatud kuuekäiguline klassikaline automaat Punch Powerglide 6L50 kannatab ...

KOMMENTAARID (25)

MaSaTaMeTeNad 23 oktoober 2020 13:29 Ebasobiv kommentaar
UAZil on ikka iidsed manuaalkastid kui automaatkast tervelt 2 liitrit võtab kütusekulu alla. Pigem vaadaku uus manuaalkast mitte ärgu jamagu automaadiga.
15
wigur 23 oktoober 2020 15:04 Ebasobiv kommentaar
Eks asi ole ülekandes. Kui automaatkastil 6 käiku aga manuaalil 5 siis ongi maanteel 90-ga sõites pöörded kas 3000 või 2000 ja sealt see kütusekulu vahe tulebki. Kui manuaalile üks käik juurde panna, kukuks ka sellel kulu trassil kõvasti.
40
sossepp3000 23 oktoober 2020 18:03 Ebasobiv kommentaar
Sulle Wigur infoks ,et 5 ega 6 käiku väga tihti ei mõjuta viimast käiku.
Osadel juhtudel mõjutab, aga paljudel juhtudel on 6-s käik nagu teistel autodel 5-s ja muud käigud on linnasõiduks lihtsalt.

Kuid pelgalt ülekandearvuga sa kindasti 90ga sõites 2 liitrit kokku ei hoia 3000 vs 2000 pööret, seal vahe alla poole liitri, kui tegu just mingi suure diisliga pole.

Kui vahe 2 liitrit on, siis peab seal lisaks ülekandearvule ka mingi muu vahe olema.

Veel infoks, et paljud ökoautod sõidavad 3000 pööret ja pealegi ning võtavad sealjuures vähe kütust, sest, kui tegemist on väikse mootoriga, eriti sellist tüüpi mootoriga, millele pöörded sobivad, siis see auto võtabki vähe kütust, ka pöörete peal sõites.
Ega pöörded ei ole ainuke kütusekulu näitaja, lisaks tuleb silmas pidada, et väikest mootorit on kerge ringi ajada.
66
MaSaTaMeTeNad 23 oktoober 2020 18:47 Ebasobiv kommentaar
Kui asi on ülekandes siis miks ei likvideerita seda probleemi. Kui kulu vahe on 2 liitrit siis ülekanded on antud sõidukile selgelt täiesti valed. Siiski ma kahtlustan, et seal on mingid muud probleemid, suure tõenäosusega UAZi võimetus toota moodsat käigukasti, ei soovita lihtsalt raha alla panna. Lihtsam on osta allhankijalt aga just selliste otsustega ühe autotootja allakäik algab.
11
Jaz 23 oktoober 2020 22:44 Ebasobiv kommentaar
Paljud tootjad ostavad automaatkastid sisse spetsialiseerunud ettevõtetelt, selles pole küll midagi imelikku.
Reeglina on nii et uuel tehnoloogial baseeruvad kastid algul ostetakse, hiljem omandatakse litsents ja tehakse ise/pannakse tavahankesse.
Euroopa tegijaim vast ZF?
51
:) 23 oktoober 2020 23:09 Ebasobiv kommentaar
Võttes arvesse Patriot kaalu ja mootorit, seega kui pöörete vahe on tõesti 3000 vs 2000, siis selles 2 liitrises vahes kütusekulus pole küll midagi imestada.
00
MaSaTaMeTeNad 24 oktoober 2020 3:24 Ebasobiv kommentaar
Normaalsed tootjad siiski toodavad oma automaatkäigukastid ise. Nt Nissan-Renault, VAG, BMW, MB... Turu pealt ostavad käigukasti Fiat-Chrysler, ilmselt ka PSA.
14
Ralliässsaiku 24 oktoober 2020 9:24 Ebasobiv kommentaar
Rool meenutab insigniat, käiguvalits oleks nagu mõnest shkodast,multimeedia ala nagu mitsu moodi, russidel ikka käbedad käed inseneerimises :D :D
22
Salme 24 oktoober 2020 10:18 Ebasobiv kommentaar
Mnjaa,väljast on ka üheksakümnendate Vitara.Mõnel kohe pole seda asjade väljamõtlemise geeni,siis peab leppima koppimisega.Ilmselt heitenorm ei vasta ka EU standartile ja teades uaziku koostekvaliteeti siis ei soovita küll kellelegi.
21
Ilme 24 oktoober 2020 10:30 Ebasobiv kommentaar
Mudeli nimed võiks olla Lenin,Stalin,Breznev ja Putin.
Annaks autole rohkem isikupära.Need praegused nimed on kuidagi magedad.
51
Peeedu 24 oktoober 2020 17:30 Ebasobiv kommentaar
Ülekanded võivad olla käigukastis suvalised ja vahekastis difrites omakorda ka erinevused.
Küsimus on mida tahetakse saavutada ja kui hästi on ülekanded optimeeritud. Teed viimase käigu hästi pika ja näe kiirteel kütusekulu kohe langeb. Aga samas võib käiguvahetus viia selleni, et mootor läheb magusast tsoonist välja ja kiirendus niru. Ja maastikul raskema veoga sureb üldse välja ja jääd kinni kui käiguvahe liiga pikk.
See ülekannete värk on olnud üks kompromisside teadus kogu aeg. Tänu tehnoloogia arengule pannakse automaadile juba 9-10 käiku, et murest üle saada aga käsitsi ikka üle kuue sõiduauto puhul ei halda ära. Veoautodele aga suruti käike rohkem, et proff oma palga välja teeniks. Aga nüü ka seal automaadid ruulivad.
10
MaSaTaMeTeNad 24 oktoober 2020 18:21 Ebasobiv kommentaar
6 käiguline manuaalkast pole mingi imeasi, UAZ püüab vanal rasval liugu lasta, ostku siis 6 käiguline manuaal ka sisse kui käigukaste toota ei oska. Tänapäeval on kütuse kulu väga tähtis argument ja seda isegi venemaal kui küsimus on 2 liitris 100 km peale.
10
Mag 24 oktoober 2020 19:23 Ebasobiv kommentaar
Meeldib Venelaste edasiminek. MÕELGE KUI ODAVALT SAAB TEGELIKULT AUTOT EHITADA?? Võtan mütsi maha. Materjalist salongis ja tehnikast ehk pole vaja sõna võtta - hind paneb asja paika. Ilusam ikka kui mõned modernsed, futuristlikud peletised.
94
Peeedu 24 oktoober 2020 21:16 Ebasobiv kommentaar
No kui lõpuks sellise paranduse peale on ainult ämber ja number omad käib suurriigile au pihta. Lõppude lõpuks on selles riigis aastasadu v mire analogov net ehk maailmas analoogid puuduvad neile kes vene keelt ei oska kultus.
Kui nüüd veel tunnistada, et ei saa käsikäigukastiga ka hakkama. Piinlik.
Peale selle hind. Ei usu, et enamus neist autodest ostetakse automaadiga. Vahe 2 tonni dollarites on normaalne eurotase aga arvestades auto enda hinda on hinnalisa ikka päris suur. Peale selle eks selliste autode põhiline sihtgrupp on maapiirkonnad kus automaadiga kohalikud sepad hakkama ei saa. Ja slepis ei saa seda ka vedada. Või eks võtame siis kardaanid maha ja saab. Aga kui servis on sadade kilomeetrite kaugusel ja tee sinna pole sile.
Eks see mõne linnapoosetaja kes auto külgi käib poritamas nädalalõpp lisa ole.
10
Indrek 24 oktoober 2020 21:30 Ebasobiv kommentaar
Venemaalm on tegija ikka vabalthingav manuaalkastiga auto, arvestades riigi pindalat ja hooldusvõrgu tihedust ja ka kvaliteeti.
Muidugi kultuuriline eripära lisab kõigele veel vürtsi.
Kellel raha jalaga segada see vaatab välismaist ja kellel seda pole vaatab ,et üür saaks makstud ja ajab läbi kodumaise toodanguga
00
... 24 oktoober 2020 22:40 Ebasobiv kommentaar
Miks peaks käigukasti ise tootma, kui sisseostes tuleb rahaliselt mõistlikum. Nt kasutasid nii Jaguar kui ka Rolls-Royce/Bentley 70-, 80-, 90ndatel GM päritolu automaatkaste. Sarnaselt toimetas ka Ferrari oma 400 Automatic/412 puhul.
Aston Martin kasutas mainitud ajajärgul Chrysleri päritolu automaatkaste. Mudeli Virage esituled olid Audi 200, tagatuled VW Scirocco omad.
Selliseid näited on palju...
00
wigur 24 oktoober 2020 22:55 Ebasobiv kommentaar
Ma ei tea kust on tulnud arusaam, et autotootjad teevad oma käigukastid ise. Vaadake kas või seda kui palju on ZF-i kaste erinevates autodes kasutusel: http s://en.wiki pedia.org/wiki/ZF_8HP_transmission
10
to wigur 25 oktoober 2020 0:16 Ebasobiv kommentaar
On teatud autotootjad, kellele on oma väljatöötatud ja toodetav kast au- ja rahaküsimus.
Esimesena tulevad meelde MB ja jänkide GM ja Ford.
Lisakse veel Hyundai-Kia aasia poolelt.
Need eespool mainitud ei valmista kaste litsentside alusel, vaid on need tõesti ise väljatöötanud (ei kehti kõigi kastide kohta, aga siiski enamus).
00
Z 25 oktoober 2020 12:36 Ebasobiv kommentaar
Mitte keegi pole täna veel suutnud paremat kasti teha kui ZF 8HP, niiet väga küsitav on vajadus seda ise teha *ego* pärast.
Kas McLaren F1 on rikutud kuna kasutab BMW mootorit?
Kas Pagani Zonda/Huayra on rikutud kuna kasutab MB mootorit?
Mina arvan, et ei - põhimõtete pärast halvemat toodet teha on idiootsus.
Pealegi kui palju kasutavad just Euroopa autotootjad Boschi komponente...
11
To Z 26 oktoober 2020 1:24 Ebasobiv kommentaar
Kõik allhankijad ei tood rämpsu, aga teatud valik seda teeb. Käigukast ostetakse tihtilugu sisse just odavuse pärast ja oi kui palju probleeme on neil kes seda teevad. Jutt on just väikeautode tootjatest mitte luksussõidukitest ja sport autosest, viimaste probleemid vaikitakse lihtsalt maha :D
00
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

F1: Sakhiri etapi võitis kvalifikatsiooni Valtteri Bottas

F1: Sakhiri etapi võitis kvalifikatsiooni Valtteri Bottas

Sakhiri GP nime kandva, MM-võistluste eelviimase etapi kvalifikatsioonis edestas Valtteri Bottas oma tiimikaaslast George Russelli 0,026 sekundiga. Kolmanda aja sõitis välja Max Verstappe, kes kaotas ...

Ralli: Ogier tõusis liidriks ja Tänak kolmandaks

Ralli: Ogier tõusis liidriks ja Tänak kolmandaks

Äärmuslikud ilmaolud tõid Monza ralli teise päeva hulga dramaatikat, millest väljus kõige edukamalt võistluse liidriks kerkinud Sebastien Ogier. Laupäeval alanud lume- ja lörtsisadu muutis laupäevased ...

F1: Vabatreeningutel hiilgas Hamiltoni asendanud George Russell

F1: Vabatreeningutel hiilgas Hamiltoni asendanud George Russell(2)

Koroonaviirusse nakatunud Lewis Hamiltoni asendanud George Russell oli Mercedes roolis kiireim Sakhiri GP reedestel vabatreeningutel. Bahreinis teist nädalavahetust järjest toimuv etapp, mis kannab ...

Ralli: Sordo tõusis reede õhtuks liidriks, Tänak on viies

Ralli: Sordo tõusis reede õhtuks liidriks, Tänak on viies

Monza ralli reedese päeva lõpetas liidrina Hyundai sõitja Dani Sordo, kes juhib võistlust ühe sekundiga Esapekka Lappi ees. Võistluse esimene täispikk päev kujunes sõitjatele tõeliseks katsumuseks, sest ...

FOTOD. Lamborghini Diablo - 30

FOTOD. Lamborghini Diablo - 30(3)

Lamborghini tähistab tänavu kuulsa superauto Diablo 30. sünnipäeva. Diablo tuli turule 1990. aasta alguses, aga superauto lugu algas juba 1985. aastal, mil Lamborghini hakkas koodnime Project 132 all looma ...

Lähiriikide hinnavõrdlus: kus saab Mercedes-AMG GLE eest 362 000 eurot maksta?

Lähiriikide hinnavõrdlus: kus saab Mercedes-AMG GLE eest 362 000 eurot maksta?(3)

Kui uued autod tunduvad Eestis kallid, siis tegelikult on nad meil „odavad“. Lähiriikides võib sama mudel maksta kaks-kolm korda (!) rohkem kui Eestis. 612hobujõuline Mercedes-AMG GLE 63 S on hea auto. Väga ...

Päeva leid. Müüa Mercedes 190E 6,0 V12

Päeva leid. Müüa Mercedes 190E 6,0 V12(5)

Hollandis pandi äsja müügile 1984. aasta Mercedes 190E, millele on paigaldatud kuueliitrine V-12-mootor. Tegu on seejuures tänavalegaalse autoga. Auto ehitas hollandlane Johan Muter, võttes aluseks oma ...

 
Škoda Octavia on Läti Aasta Auto 2021

Škoda Octavia on Läti Aasta Auto 2021(13)

Läti Aasta Autoks 2021 valiti eestlastegi suur lemmik Škoda Octavia. Lisaks üldvõidule tunnistati Octavia võitjaks ka pereautode seas. Lisaks Octaviale jõudsid Läti aasta auto konkursil tänavu finaali Kia ...

Toyota teise põlve vesinikuauto tuleb tublisti odavam

Toyota teise põlve vesinikuauto tuleb tublisti odavam(2)

Toyota avalikustas teise põlvkonna vesinikuauto Mirai, mis tuleb eelkäijast suurem, luksuslikum, odavam ja pikema sõiduulatusega. Toyotal on vesinikuautodega tõsi taga, sest uudismudelit tahetakse müüa ...

Ralli: Monza ralli avakatse võitis Ogier

Ralli: Monza ralli avakatse võitis Ogier

MM-võistluste viimase etapi, Monza ralli avakatse võitis Sebastien Ogier, kes edestas Thierry Neuville’i ja Ott Tänakut. 4,33 kilomeetrit pikal avakatsel oli kuuekordne maailmameister kiirem Neuville’st ...

Leedu aasta autoks valiti Volkswagen ID.3

Leedu aasta autoks valiti Volkswagen ID.3(1)

Leedu aasta autoks valiti elektriauto Volkswagen ID.3, mis võitis napilt Peugeot 2008 ees. Nii napilt, et mõlemad autod kogusid võrdselt punkte. Niisugusel juhul võrreldakse žürii liikmete poolt antud ...

Päeva leid. Hiiumaal müüakse väga erilist Moskvitši

Päeva leid. Hiiumaal müüakse väga erilist Moskvitši(15)

Osta.ee oksjonil müüakse ulatuslikult ümberehitatud Moskvitš-401 1955. aastast. Kere pärineb Moskvits-401-lt, kuid seda on suuresti muudetud. Mootori, käigukasti ning sillad võttis autoehitaja ...

Alates 1. jaanuarist on maanteeinfo uus telefoninumber 1247

Alates 1. jaanuarist on maanteeinfo uus telefoninumber 1247

„Liigume suunas, et inimestel oleks abi vajades võimalikult vähe vaja telefoninumbreid meeles pidada,“ selgitas Maanteeameti teehoiudirektor peadirektori ülesannetes Raido Randmaa. „Seetõttu läheme senise ...

Audi RS 5 võimsus tõsteti üle 500 hobujõu

Audi RS 5 võimsus tõsteti üle 500 hobujõu

Tuuningufirma ABT Sportsline tõstis Audi RS 5 võimsuse 530 hobujõule ning muutis märgatavalt ka auto välimust. 530 hobujõudu (390 kW) ning 680 Nm (tavamudeliga võrreldes lisandus 80 hobujõudu ja sama palju ...

 
Müügile tuleb hulk elektrikaubikuid

Müügile tuleb hulk elektrikaubikuid(17)

PSA grupp teatas, et veel enne järgmise aasta lõppu jõuavad müügile Peugeot e-Partner, Citroën ë-Berlingo, Opel Combo-e ja Suurbritannias Vauxhall Combo-e. Elektrifitseeritakse ka nimetatud kaubikute ...

Uus trend: autoomanikud eelistavad sõidukile vajaliku ostmisel järelmaksu

Uus trend: autoomanikud eelistavad sõidukile vajaliku ostmisel järelmaksu

Autole vaja uusi rehve? Oluline varuosa läks katki või tarvik puudu? Selliste ostude puhul peab tavaliselt arvestama ühekordse suurema väljaminekuga. Aga tegelikult ei pea. Sellele on mõistlik alternatiiv ...

Mini valikusse lisandub käre elektriauto

Mini valikusse lisandub käre elektriauto

Mini teatas plaanist lisada kõige sportlikumate, John Cooper Works märki kandvate mudelite hulka ka elektriauto ja avaldas esimesed pildid selle testilt. Mini teatel on tegemist osaga suuremast ...

Ralli: Täna tehakse algust Monza ralliga

Ralli: Täna tehakse algust Monza ralliga

Täna antakse start MM-võistluste seitsmendale ja ühtlasi viimasele etapile, Monza rallile. Monza rallil sõidetakse täna ainult üks kiiruskatse ja tõeliseks heitluseks läheb reedel, mil kavas viis ...

F1: Mick Schumacher palgati Haasi tiimi sõitjaks

F1: Mick Schumacher palgati Haasi tiimi sõitjaks

Haasi F1 võistkond palkas järgmiseks hooajaks tiimi põhisõitja kohale Mick Schumacheri, kes tänavu heitleb F2 sarja meistritiitli pärast. Juba mõned päeva tagasi teatas Haasi võistkond Nikita Mazepini ...

Elektrivormelite sari alustas testisõitudega

Elektrivormelite sari alustas testisõitudega

Nädalavahetusel ja teisipäeval toimusid Valencia ringrajal Hispaanias FIA Formula E sarja esimesed hooajaeelsed testisõidud. Uuel hooajal MM-võistluste staatuse saanud elektrivormelite sari algab jaanuari ...

Volkswagen lõpetab kõik autospordiga seotud programmid

Volkswagen lõpetab kõik autospordiga seotud programmid

Volkswagen teatas, et lõpetab oma mootorispordiosakonna tegevuse keskendumaks elektriautode arendamisele. Autotootja esindajate sõnul leitakse Volkswagen Motorsporti kõigile 169 töötajale uus töökoht ...

 
Audi lahkub elektrivormelite sarjast

Audi lahkub elektrivormelite sarjast

Audi teatas, et ei jätka järgmise hooaja järel enam elektrivormelite sarjas oma tiimiga, vaid naaseb sportautode MM-sarja. Audi on olnud elektrivormelite sarjaga seotud alates selle esimesest hooajast, ...

F1: Hamiltoni asendab nädalavahetusel George Russell

F1: Hamiltoni asendab nädalavahetusel George Russell(4)

Koroonaviirusse nakatunud Lewis Hamiltoni asendab pühapäeval toimuval etapil George Russell. Williamsi tiimi sõitja George Russell on jätkuvalt Mercedese palgal ja seetõttu otsustas tiim anda inglasele ...

Nagu Vectra, aga haruldasem ja luksuslikum

Nagu Vectra, aga haruldasem ja luksuslikum(6)

Opel Signum püüdis meelitada mugavuse ja omapäraga, kuid põrus konserva­tiivses luksussegmendis. Pruugituna ei pea seda pelgama. Opel tegi General Motorsi juhtimisel hulga põnevaid vangerdusi, millest ...

Märka ja pildista autot!

Märka ja pildista autot!

Autosid saab pildistada mitmel moel. Näiteks ajakirja proovisõiduloo juures ilmuva pildi mõte on näidata autot võimalikult autentsel moel ja kui vähegi võimalik, siis sõitvana. Auto üldiseks tutvustamiseks ...

Edetabel: 20 Eesti müüdumat linnadžiipi

Edetabel: 20 Eesti müüdumat linnadžiipi

Valisime uute autode müügistatistikast välja tänavu kõige paremini kaubaks läinud linnadžiibid. Millised on ostjate lemmikud, kui palju maksavad, milline on mootorite valik, kui rasket haagist veavad ja ...

Kiiresti ja kaugele

Kiiresti ja kaugele

BMW 4. seeria tipmine versioon ohkab linnapiiri selja taha jättes kergendatult ja viib su kiiresti kaugele, tehes seda lisaks stiilselt, nagu üks üsna pirakas grand tourer peabki.  Nii uskumatu, kui see ka ...

Rallilegendiga ralliradadel

Rallilegendiga ralliradadel

Võidusõidu ajaloos pole palju autosid, mis on ühel võistlusel nii sageli võitnud kui Mitsubishi Pajero Dakari rallil. Ühtlasi pole Eestis palju autosid, mis oleks haruldasemad kui Dakari-auto tänavaversioon ...

 
Tulevased youngtimer’id: Parem Škoda, kui oodata oskaks

Tulevased youngtimer’id: Parem Škoda, kui oodata oskaks

Škoda tõusis sajandi alguses kiiresti automaailma tegijate sekka, tuues turule ka paar tipptasemel kiiret autot. Idabloki kahtlase margi mainega Škoda muutus kiiresti põlualusest tõeliseks müügihitiks. ...

Elektriautoga rallikrossirajal: üle 600 hj ja „sajani“ 1,8 sekundiga

Elektriautoga rallikrossirajal: üle 600 hj ja „sajani“ 1,8 sekundiga(1)

Autolehel avanes võimalus tutvuda elektrirallikrossiautoga Ford Fiesta ERX, milliseid on seni maailmas vaid viis, aga mille päralt on ilmselt rallikrossi tulevik. Eriti mugav oli asjaolu, et Soome endise ...

Draamat täis etapi võitis Hamilton

Draamat täis etapi võitis Hamilton

Esimesel ringil juhtunud raske avariiga alanud Bahreini GP võitis Lewis Hamilton kahe Red Bulli sõitja ees. Stardist said parimalt kohalt alustanud Hamiltoni järel kõige paremini minema Verstappen ja Pérez, ...

Küsimus lugejalt: Kui katki peab auto olema, et see tehniliselt hävinenuks tunnistatakse?

Küsimus lugejalt: Kui katki peab auto olema, et see tehniliselt hävinenuks tunnistatakse?(5)

Kirjutasite eelmisel nädalal tehniliselt hävinenud autodest ja sellest, et need loetakse hävinuks, kui tehniliselt pole taastamine enam mõttekas. Aga mida see tähendab? Kui katki peab auto selleks olema?

Elektriauto laadimine: 8kordne hinnavahe

Elektriauto laadimine: 8kordne hinnavahe(11)

Sisepõlemismootoriga auto omanikule ei mahu ilmselt pähe, et eri paigus tankides võib hinnavahe olla tervelt 8kordne. Elektriautoga sõitja jaoks on see aga argipäev ning mõjutab kalli auto kulu poolt ...

Autopäevik. Appi, autos uputab!

Autopäevik. Appi, autos uputab!

Tänu tagasikutsumisele pääses BMW võimalikust tulesurmast, kuid uppumise vastu akukaabli tasuta remont paraku ei aidanud. Kui ei võta tuli, siis hoopis vesi – BMW hoiab omaniku viimasel ajal pidevalt ...

Kolumn. Ots: Kas toetusega või ilma?

Kolumn. Ots: Kas toetusega või ilma?(3)

Hiljuti kirjutas Autolehe peatoimetaja Kristjan Sooper, et tema arvates on elektriauto valmis, kui see ei saa enam erisoodustusi. Euroopa Liidus (EL) ollakse samas harjutud, et toetama peab kõike, põhjusega ...

 
Autolehe 2. detsembri uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 2. detsembri uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Audi Q5 tuleb nüüd ka sportkerega Mudelite Q3 Sportback ja e-tron Sportback kõrvale toob Audi kohe-kohe ka Q5 Sportbacki, mis paistab samuti silma laugja tagaluugiga disainiga. Kupeeliku tagaosaga Q5 ...

Väga pikk, väga luksuslik, väga kallis

Väga pikk, väga luksuslik, väga kallis

Mercedese uus lipulaev lisanimega Maybach hellitab taga istujaid lamamistoolide, jalamassaaži, soojapuhurite ja külma šampanjaga. Tõsi, kogu selle toreduse nautimiseks tuleb välja käia üle 150 000 euro. Uus ...

VIDEO: 1300 hj Rezvani Hercules 6X6

VIDEO: 1300 hj Rezvani Hercules 6X6

Kalifornias baseeruv väikeautotootja, kes on spetsialiseerunud eriti rasketes oludes kasutatavate sõidukite valmistamisele, tutvustas uut pikapit Hercules 6X6. Hiiglaslik kuue rattaga Hercules baseerub Jeep ...

VIDEO. Ring elektrilise rallikrossiautoga LaitseRallyPark´is

VIDEO. Ring elektrilise rallikrossiautoga LaitseRallyPark´is

2. detsembri Autolehes ilmub lugu 612 hj ja 1002 Nm arendavast elektrilisest rallikrossiautost Ford Fiesta ERX. Pardavideost on näha Jani Paasoneni demoring selle autoga LaitseRallyPark´i rajal.

Kasutatud autode buum Euroopas

Kasutatud autode buum Euroopas(6)

Hiljuti kirjutas Autoleht loo, kuidas Eestis on tänavu hakatud üha rohkem ostma kasutatud autosid. Tuleb välja, et samasugune trend puudutab ka Euroopat laiemalt. Automotive News vahendab uurigufirma IHS ...

Päeva kuulutused: teistmoodi auto talveks

Päeva kuulutused: teistmoodi auto talveks(2)

Talv on tulekul ning kõrgema kliirensiga või nelikveolised autod võiks olla tavapärasemast ahvatlevamad. Kui aga tahta sellist sõidukit, mida suure tõenäosusega naabrimehel pole, muutub valik omajagu ...

 
Norrakate elektriautode vaimustus: Polestar 2 aasta autoks

Norrakate elektriautode vaimustus: Polestar 2 aasta autoks(3)

Kui elektriautod kipuvad seni laiemalt aasta autode valimistel sisepõlemismootoriga autodele alla jääma, siis Norras valiti aasta autoks Polestar 2. Arvestades, et Norra on üks maailma juhtivaid ...

Hyundai Kona Electric teenis rohetestil maksimaalse tulemuse

Hyundai Kona Electric teenis rohetestil maksimaalse tulemuse(8)

Sõiduautode keskkonnasõbralikkust hindav Green NCAP andis Hyundai Kona Electricule maksimumskoori. Testil osales 24 sõidukit ning neid hinnati kolmes kategoorias: õhusaaste, energiatõhusus ja ...

F1: Haasi tiim palkas tulevaks aastaks debütandi

F1: Haasi tiim palkas tulevaks aastaks debütandi

Haasi F1 võistkond kinnitas varem liikunud kuuldusi ja palkas järgmiseks aastaks Venemaa võidusõitja Nikita Mazepini. Juba varem oli Haasi tiim teatanud, et viimastel hooaegadel tiimis sõitnud Romain ...

F1: Hamilton jätab positiivse koroonatesti tõttu järgmise etapi vahele

F1: Hamilton jätab positiivse koroonatesti tõttu järgmise etapi vahele

Mercedese võistkonna teatel on Lewis Hamilton nakatunud koroonaviirusse ja jätab eeloleval nädalavahetusel toimuva etapi vahele. Mercedese pressiteates öeldi, et Hamilton oli esmaspäeva hommikul tundnud ...

F1: Sõitjad kriitilised järgmise hooaja rehvide suhtes

F1: Sõitjad kriitilised järgmise hooaja rehvide suhtes

Bahreini GP vabatreeningutel said kõik tiimid proovida Pirelli järgmise aasta rehve, mis pälvisid sõitjate poolt kriitikat. Lewis Hamilton, Sebastian Vettel ja Carlos Sainz teatasid pärast järgmise aasta ...

F1: Vaidlused mootorite teemal koguvad hoogu

F1: Vaidlused mootorite teemal koguvad hoogu

Mootoreid tootvate tiimide ja Red Bulli vahel jätkuvad vaidlused jõuallikate arendustöö külmutamise osas alates 2022. aastast. Honda lahkumine F1 sarjast järgmise hooaja järel jätab Red Bulli ja AlphaTauri ...

Audi läheb hübriiddžiibiga Dakari rallile

Audi läheb hübriiddžiibiga Dakari rallile(2)

Audi jaoks jääb 2021. aasta hooaeg Formula E sarjas viimaseks, sest 2022. aastast on tolle firma jaoks elektrivormelisõidul kriips peal ning (pool)elektriautoga rünnatakse hoopis Dakari kõrberalli poodiumi. ...

 
F1: Romain Grosjeani asendab järgmisel etapil Pietro Fittipaldi

F1: Romain Grosjeani asendab järgmisel etapil Pietro Fittipaldi

Pühapäeval toimunud Bahreini etapil raske avarii tagajärjel vigastada saanud Romain Grosjeani asendab järgmisel etapil Pietro Fittipaldi. Romain Grosjean sai pühapäeval juhtunud avariis kergeid ...