TELLIMISKAMPAANIA

AUTONDUS

VIDEO: 1300 hj Rezvani Hercules 6X6

VIDEO: 1300 hj Rezvani Hercules 6X6

Kalifornias baseeruv väikeautotootja, kes on spetsialiseerunud eriti rasketes oludes kasutatavate sõidukite valmistamisele, tutvustas uut pikapit Hercules 6X6. Hiiglaslik kuue rattaga Hercules baseerub Jeep ...

MOOTORISPORT

700hobujõuline Ferrari 488 GT Modificata vaid rajasõiduks

700hobujõuline Ferrari 488 GT Modificata vaid rajasõiduks

Ferrari teeb piiratud hulga rajaautosid 488 GT Modificata, mis kasutavad võistlusmudelite 488 GT3 ja 488 GTE tehnolahendusi, aga ei vasta samadele reeglitele. Tegu pole seega võistlemiseks, vaid niisama ...

AUTOTÖÖSTUS

Volkswagen ID.3 tõusis elektriautode turu uueks liidriks

Volkswagen ID.3 tõusis elektriautode turu uueks liidriks(15)

Volkswagen on lõpuks oma paljuräägitud-reklaamitud ID.3 müügi käima saanud. Seda vähemalt elektriautode arvestuses, sest oktoobrikuus tõusis ID.3 Euroopas enim müüdud seda sorti autoks. Üldarvestuses, tõsi, ...

PROOVISÕIDUD

Nagu Vectra, aga haruldasem ja luksuslikum

Nagu Vectra, aga haruldasem ja luksuslikum

Opel Signum püüdis meelitada mugavuse ja omapäraga, kuid põrus konserva­tiivses luksussegmendis. Pruugituna ei pea seda pelgama. Opel tegi General Motorsi juhtimisel hulga põnevaid vangerdusi, millest ...

PÄEVAUUDISED

Hyundai uus linnadžiip saab nimeks Bayon

Hyundai uus linnadžiip saab nimeks Bayon(1)

Hyundai väikseim linnadžiip saab nimeks Bayon. See jõuab müügile järgmise aasta esimeses pooles, tegu on täiesti uue mudeliga, mis ei põhine ühelgi senisel. Praegu kuuluvad Euroopas Hyundai linnadžiipide ...

AUTOPÄEVIK

Autopäevik. Valusad vangerdused

Autopäevik. Valusad vangerdused

Mõni lugeja ehk mäletab, et eelmise aasta lõpuks oli minu autopargis viis Subarut, kaks Mitsubishit ning üks Citroën. Tänaseks on õnneks või kahjuks autopark mõnevõrra väiksem. Kõige viimased täiendused ...

Tohoh, uazik sai automaatkasti!

Vana tuttava uaziku ehk UAZ Hunteri natuke moekam poolvend UAZ Patriot ilmus idapiiri taga müügile automaatkastiga. Prantsusmaal valmistatud kuuekäiguline klassikaline automaat Punch Powerglide 6L50 kannatab ...

KOMMENTAARID (25)

MaSaTaMeTeNad 23 oktoober 2020 13:29 Ebasobiv kommentaar
UAZil on ikka iidsed manuaalkastid kui automaatkast tervelt 2 liitrit võtab kütusekulu alla. Pigem vaadaku uus manuaalkast mitte ärgu jamagu automaadiga.
15
wigur 23 oktoober 2020 15:04 Ebasobiv kommentaar
Eks asi ole ülekandes. Kui automaatkastil 6 käiku aga manuaalil 5 siis ongi maanteel 90-ga sõites pöörded kas 3000 või 2000 ja sealt see kütusekulu vahe tulebki. Kui manuaalile üks käik juurde panna, kukuks ka sellel kulu trassil kõvasti.
40
sossepp3000 23 oktoober 2020 18:03 Ebasobiv kommentaar
Sulle Wigur infoks ,et 5 ega 6 käiku väga tihti ei mõjuta viimast käiku.
Osadel juhtudel mõjutab, aga paljudel juhtudel on 6-s käik nagu teistel autodel 5-s ja muud käigud on linnasõiduks lihtsalt.

Kuid pelgalt ülekandearvuga sa kindasti 90ga sõites 2 liitrit kokku ei hoia 3000 vs 2000 pööret, seal vahe alla poole liitri, kui tegu just mingi suure diisliga pole.

Kui vahe 2 liitrit on, siis peab seal lisaks ülekandearvule ka mingi muu vahe olema.

Veel infoks, et paljud ökoautod sõidavad 3000 pööret ja pealegi ning võtavad sealjuures vähe kütust, sest, kui tegemist on väikse mootoriga, eriti sellist tüüpi mootoriga, millele pöörded sobivad, siis see auto võtabki vähe kütust, ka pöörete peal sõites.
Ega pöörded ei ole ainuke kütusekulu näitaja, lisaks tuleb silmas pidada, et väikest mootorit on kerge ringi ajada.
66
MaSaTaMeTeNad 23 oktoober 2020 18:47 Ebasobiv kommentaar
Kui asi on ülekandes siis miks ei likvideerita seda probleemi. Kui kulu vahe on 2 liitrit siis ülekanded on antud sõidukile selgelt täiesti valed. Siiski ma kahtlustan, et seal on mingid muud probleemid, suure tõenäosusega UAZi võimetus toota moodsat käigukasti, ei soovita lihtsalt raha alla panna. Lihtsam on osta allhankijalt aga just selliste otsustega ühe autotootja allakäik algab.
11
Jaz 23 oktoober 2020 22:44 Ebasobiv kommentaar
Paljud tootjad ostavad automaatkastid sisse spetsialiseerunud ettevõtetelt, selles pole küll midagi imelikku.
Reeglina on nii et uuel tehnoloogial baseeruvad kastid algul ostetakse, hiljem omandatakse litsents ja tehakse ise/pannakse tavahankesse.
Euroopa tegijaim vast ZF?
51
:) 23 oktoober 2020 23:09 Ebasobiv kommentaar
Võttes arvesse Patriot kaalu ja mootorit, seega kui pöörete vahe on tõesti 3000 vs 2000, siis selles 2 liitrises vahes kütusekulus pole küll midagi imestada.
00
MaSaTaMeTeNad 24 oktoober 2020 3:24 Ebasobiv kommentaar
Normaalsed tootjad siiski toodavad oma automaatkäigukastid ise. Nt Nissan-Renault, VAG, BMW, MB... Turu pealt ostavad käigukasti Fiat-Chrysler, ilmselt ka PSA.
14
Ralliässsaiku 24 oktoober 2020 9:24 Ebasobiv kommentaar
Rool meenutab insigniat, käiguvalits oleks nagu mõnest shkodast,multimeedia ala nagu mitsu moodi, russidel ikka käbedad käed inseneerimises :D :D
22
Salme 24 oktoober 2020 10:18 Ebasobiv kommentaar
Mnjaa,väljast on ka üheksakümnendate Vitara.Mõnel kohe pole seda asjade väljamõtlemise geeni,siis peab leppima koppimisega.Ilmselt heitenorm ei vasta ka EU standartile ja teades uaziku koostekvaliteeti siis ei soovita küll kellelegi.
21
Ilme 24 oktoober 2020 10:30 Ebasobiv kommentaar
Mudeli nimed võiks olla Lenin,Stalin,Breznev ja Putin.
Annaks autole rohkem isikupära.Need praegused nimed on kuidagi magedad.
51
Peeedu 24 oktoober 2020 17:30 Ebasobiv kommentaar
Ülekanded võivad olla käigukastis suvalised ja vahekastis difrites omakorda ka erinevused.
Küsimus on mida tahetakse saavutada ja kui hästi on ülekanded optimeeritud. Teed viimase käigu hästi pika ja näe kiirteel kütusekulu kohe langeb. Aga samas võib käiguvahetus viia selleni, et mootor läheb magusast tsoonist välja ja kiirendus niru. Ja maastikul raskema veoga sureb üldse välja ja jääd kinni kui käiguvahe liiga pikk.
See ülekannete värk on olnud üks kompromisside teadus kogu aeg. Tänu tehnoloogia arengule pannakse automaadile juba 9-10 käiku, et murest üle saada aga käsitsi ikka üle kuue sõiduauto puhul ei halda ära. Veoautodele aga suruti käike rohkem, et proff oma palga välja teeniks. Aga nüü ka seal automaadid ruulivad.
10
MaSaTaMeTeNad 24 oktoober 2020 18:21 Ebasobiv kommentaar
6 käiguline manuaalkast pole mingi imeasi, UAZ püüab vanal rasval liugu lasta, ostku siis 6 käiguline manuaal ka sisse kui käigukaste toota ei oska. Tänapäeval on kütuse kulu väga tähtis argument ja seda isegi venemaal kui küsimus on 2 liitris 100 km peale.
10
Mag 24 oktoober 2020 19:23 Ebasobiv kommentaar
Meeldib Venelaste edasiminek. MÕELGE KUI ODAVALT SAAB TEGELIKULT AUTOT EHITADA?? Võtan mütsi maha. Materjalist salongis ja tehnikast ehk pole vaja sõna võtta - hind paneb asja paika. Ilusam ikka kui mõned modernsed, futuristlikud peletised.
94
Peeedu 24 oktoober 2020 21:16 Ebasobiv kommentaar
No kui lõpuks sellise paranduse peale on ainult ämber ja number omad käib suurriigile au pihta. Lõppude lõpuks on selles riigis aastasadu v mire analogov net ehk maailmas analoogid puuduvad neile kes vene keelt ei oska kultus.
Kui nüüd veel tunnistada, et ei saa käsikäigukastiga ka hakkama. Piinlik.
Peale selle hind. Ei usu, et enamus neist autodest ostetakse automaadiga. Vahe 2 tonni dollarites on normaalne eurotase aga arvestades auto enda hinda on hinnalisa ikka päris suur. Peale selle eks selliste autode põhiline sihtgrupp on maapiirkonnad kus automaadiga kohalikud sepad hakkama ei saa. Ja slepis ei saa seda ka vedada. Või eks võtame siis kardaanid maha ja saab. Aga kui servis on sadade kilomeetrite kaugusel ja tee sinna pole sile.
Eks see mõne linnapoosetaja kes auto külgi käib poritamas nädalalõpp lisa ole.
10
Indrek 24 oktoober 2020 21:30 Ebasobiv kommentaar
Venemaalm on tegija ikka vabalthingav manuaalkastiga auto, arvestades riigi pindalat ja hooldusvõrgu tihedust ja ka kvaliteeti.
Muidugi kultuuriline eripära lisab kõigele veel vürtsi.
Kellel raha jalaga segada see vaatab välismaist ja kellel seda pole vaatab ,et üür saaks makstud ja ajab läbi kodumaise toodanguga
00
... 24 oktoober 2020 22:40 Ebasobiv kommentaar
Miks peaks käigukasti ise tootma, kui sisseostes tuleb rahaliselt mõistlikum. Nt kasutasid nii Jaguar kui ka Rolls-Royce/Bentley 70-, 80-, 90ndatel GM päritolu automaatkaste. Sarnaselt toimetas ka Ferrari oma 400 Automatic/412 puhul.
Aston Martin kasutas mainitud ajajärgul Chrysleri päritolu automaatkaste. Mudeli Virage esituled olid Audi 200, tagatuled VW Scirocco omad.
Selliseid näited on palju...
00
wigur 24 oktoober 2020 22:55 Ebasobiv kommentaar
Ma ei tea kust on tulnud arusaam, et autotootjad teevad oma käigukastid ise. Vaadake kas või seda kui palju on ZF-i kaste erinevates autodes kasutusel: http s://en.wiki pedia.org/wiki/ZF_8HP_transmission
10
to wigur 25 oktoober 2020 0:16 Ebasobiv kommentaar
On teatud autotootjad, kellele on oma väljatöötatud ja toodetav kast au- ja rahaküsimus.
Esimesena tulevad meelde MB ja jänkide GM ja Ford.
Lisakse veel Hyundai-Kia aasia poolelt.
Need eespool mainitud ei valmista kaste litsentside alusel, vaid on need tõesti ise väljatöötanud (ei kehti kõigi kastide kohta, aga siiski enamus).
00
Z 25 oktoober 2020 12:36 Ebasobiv kommentaar
Mitte keegi pole täna veel suutnud paremat kasti teha kui ZF 8HP, niiet väga küsitav on vajadus seda ise teha *ego* pärast.
Kas McLaren F1 on rikutud kuna kasutab BMW mootorit?
Kas Pagani Zonda/Huayra on rikutud kuna kasutab MB mootorit?
Mina arvan, et ei - põhimõtete pärast halvemat toodet teha on idiootsus.
Pealegi kui palju kasutavad just Euroopa autotootjad Boschi komponente...
11
To Z 26 oktoober 2020 1:24 Ebasobiv kommentaar
Kõik allhankijad ei tood rämpsu, aga teatud valik seda teeb. Käigukast ostetakse tihtilugu sisse just odavuse pärast ja oi kui palju probleeme on neil kes seda teevad. Jutt on just väikeautode tootjatest mitte luksussõidukitest ja sport autosest, viimaste probleemid vaikitakse lihtsalt maha :D
00
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

F1: Hamiltoni asendab nädalavahetusel George Russell

F1: Hamiltoni asendab nädalavahetusel George Russell

Koroonaviirusse nakatunud Lewis Hamiltoni asendab pühapäeval toimuval etapil George Russell. Williamsi tiimi sõitja George Russell on jätkuvalt Mercedese palgal ja seetõttu otsustas tiim anda inglasele ...

Edetabel: 20 Eesti müüdumat linnadžiipi

Edetabel: 20 Eesti müüdumat linnadžiipi

Valisime uute autode müügistatistikast välja tänavu kõige paremini kaubaks läinud linnadžiibid. Millised on ostjate lemmikud, kui palju maksavad, milline on mootorite valik, kui rasket haagist veavad ja ...

Kiiresti ja kaugele

Kiiresti ja kaugele

BMW 4. seeria tipmine versioon ohkab linnapiiri selja taha jättes kergendatult ja viib su kiiresti kaugele, tehes seda lisaks stiilselt, nagu üks üsna pirakas grand tourer peabki.  Nii uskumatu, kui see ka ...

Rallilegendiga ralliradadel

Rallilegendiga ralliradadel

Võidusõidu ajaloos pole palju autosid, mis on ühel võistlusel nii sageli võitnud kui Mitsubishi Pajero Dakari rallil. Ühtlasi pole Eestis palju autosid, mis oleks haruldasemad kui Dakari-auto tänavaversioon ...

Tulevased youngtimer’id: Parem Škoda, kui oodata oskaks

Tulevased youngtimer’id: Parem Škoda, kui oodata oskaks

Škoda tõusis sajandi alguses kiiresti automaailma tegijate sekka, tuues turule ka paar tipptasemel kiiret autot. idabloki kahtlase margi mainega Škoda muutus kiiresti põlualusest tõeliseks müügihitiks. ...

Elektriautoga rallikrossirajal: üle 600 hj ja „sajani“ 1,8 sekundiga

Elektriautoga rallikrossirajal: üle 600 hj ja „sajani“ 1,8 sekundiga

Autolehel avanes võimalus tutvuda elektrirallikrossiautoga Ford Fiesta ERX, milliseid on seni maailmas vaid viis, aga mille päralt on ilmselt rallikrossi tulevik. Eriti mugav oli asjaolu, et Soome endise ...

Draamat täis etapi võitis Hamilton

Draamat täis etapi võitis Hamilton

Esimesel ringil juhtunud raske avariiga alanud Bahreini GP võitis Lewis Hamilton kahe Red Bulli sõitja ees. Stardist said parimalt kohalt alustanud Hamiltoni järel kõige paremini minema Verstappen ja Pérez, ...

 
Küsimus lugejalt: Kui katki peab auto olema, et see tehniliselt hävinenuks tunnistatakse?

Küsimus lugejalt: Kui katki peab auto olema, et see tehniliselt hävinenuks tunnistatakse?

Kirjutasite eelmisel nädalal tehniliselt hävinenud autodest ja sellest, et need loetakse hävinuks, kui tehniliselt pole taastamine enam mõttekas. Aga mida see tähendab? Kui katki peab auto selleks olema?

Elektriauto laadimine: 8kordne hinnavahe

Elektriauto laadimine: 8kordne hinnavahe(1)

Sisepõlemismootoriga auto omanikule ei mahu ilmselt pähe, et eri paigus tankides võib hinnavahe olla tervelt 8kordne. Elektriautoga sõitja jaoks on see aga argipäev ning mõjutab kalli auto kulu poolt ...

Autopäevik. Appi, autos uputab!

Autopäevik. Appi, autos uputab!

Tänu tagasikutsumisele pääses BMW võimalikust tulesurmast, kuid uppumise vastu akukaabli tasuta remont paraku ei aidanud. Kui ei võta tuli, siis hoopis vesi – BMW hoiab omaniku viimasel ajal pidevalt ...

Nagu Vectra, aga haruldasem ja luksuslikum

Nagu Vectra, aga haruldasem ja luksuslikum

Opel Signum püüdis meelitada mugavuse ja omapäraga, kuid põrus konserva­tiivses luksussegmendis. Pruugituna ei pea seda pelgama. Opel tegi General Motorsi juhtimisel hulga põnevaid vangerdusi, millest ...

Märka ja pildista autot!

Märka ja pildista autot!

Autosid saab pildistada mitmel moel. Näiteks ajakirja proovisõiduloo juures ilmuva pildi mõte on näidata autot võimalikult autentsel moel ja kui vähegi võimalik, siis sõitvana. Auto üldiseks tuvustamiseks ...

Kolumn. Ots: Kas toetusega või ilma?

Kolumn. Ots: Kas toetusega või ilma?

Hiljuti kirjutas Autolehe peatoimetaja Kristjan Sooper, et tema arvates on elektriauto valmis, kui see ei saa enam erisoodustusi. Euroopa Liidus (EL) ollakse samas harjutud, et toetama peab kõike, põhjusega ...

Autolehe 2. detsembri uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 2. detsembri uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Audi Q5 tuleb nüüd ka sportkerega Mudelite Q3 Sportback ja e-tron Sportback kõrvale toob Audi kohe-kohe ka Q5 Sportbacki, mis paistab samuti silma laugja tagaluugiga disainiga. Kupeeliku tagaosaga Q5 ...

 
Väga pikk, väga luksuslik, väga kallis

Väga pikk, väga luksuslik, väga kallis

Mercedese uus lipulaev lisanimega Maybach hellitab taga istujaid lamamistoolide, jalamassaaži, soojapuhurite ja külma šampanjaga. Tõsi, kogu selle toreduse nautimiseks tuleb välja käia üle 150 000 euro. Uus ...

VIDEO: 1300 hj Rezvani Hercules 6X6

VIDEO: 1300 hj Rezvani Hercules 6X6

Kalifornias baseeruv väikeautotootja, kes on spetsialiseerunud eriti rasketes oludes kasutatavate sõidukite valmistamisele, tutvustas uut pikapit Hercules 6X6. Hiiglaslik kuue rattaga Hercules baseerub Jeep ...

VIDEO. Ring elektrilise rallikrossiautoga LaitseRallyPark´is

VIDEO. Ring elektrilise rallikrossiautoga LaitseRallyPark´is

2. detsembri Autolehes ilmub lugu 612 hj ja 1002 Nm arendavast elektrilisest rallikrossiautost Ford Fiesta ERX. Pardavideost on näha Jani Paasoneni demoring selle autoga LaitseRallyPark´i rajal.

Kasutatud autode buum Euroopas

Kasutatud autode buum Euroopas(5)

Hiljuti kirjutas Autoleht loo, kuidas Eestis on tänavu hakatud üha rohkem ostma kasutatud autosid. Tuleb välja, et samasugune trend puudutab ka Euroopat laiemalt. Automotive News vahendab uurigufirma IHS ...

Päeva kuulutused: teistmoodi auto talveks

Päeva kuulutused: teistmoodi auto talveks(2)

Talv on tulekul ning kõrgema kliirensiga või nelikveolised autod võiks olla tavapärasemast ahvatlevamad. Kui aga tahta sellist sõidukit, mida suure tõenäosusega naabrimehel pole, muutub valik omajagu ...

Norrakate elektriautode vaimustus: Polestar 2 aasta autoks

Norrakate elektriautode vaimustus: Polestar 2 aasta autoks(2)

Kui elektriautod kipuvad seni laiemalt aasta autode valimistel sisepõlemismootoriga autodele alla jääma, siis Norras valiti aasta autoks Polestar 2. Arvestades, et Norra on üks maailma juhtivaid ...

 
Hyundai Kona Electric teenis rohetestil maksimaalse tulemuse

Hyundai Kona Electric teenis rohetestil maksimaalse tulemuse(7)

Sõiduautode keskkonnasõbralikkust hindav Green NCAP andis Hyundai Kona Electricule maksimumskoori. Testil osales 24 sõidukit ning neid hinnati kolmes kategoorias: õhusaaste, energiatõhusus ja ...

F1: Haasi tiim palkas tulevaks aastaks debütandi

F1: Haasi tiim palkas tulevaks aastaks debütandi

Haasi F1 võistkond kinnitas varem liikunud kuuldusi ja palkas järgmiseks aastaks Venemaa võidusõitja Nikita Mazepini. Juba varem oli Haasi tiim teatanud, et viimastel hooaegadel tiimis sõitnud Romain ...

F1: Hamilton jätab positiivse koroonatesti tõttu järgmise etapi vahele

F1: Hamilton jätab positiivse koroonatesti tõttu järgmise etapi vahele

Mercedese võistkonna teatel on Lewis Hamilton nakatunud koroonaviirusse ja jätab eeloleval nädalavahetusel toimuva etapi vahele. Mercedese pressiteates öeldi, et Hamilton oli esmaspäeva hommikul tundnud ...

F1: Sõitjad kriitilised järgmise hooaja rehvide suhtes

F1: Sõitjad kriitilised järgmise hooaja rehvide suhtes

Bahreini GP vabatreeningutel said kõik tiimid proovida Pirelli järgmise aasta rehve, mis pälvisid sõitjate poolt kriitikat. Lewis Hamilton, Sebastian Vettel ja Carlos Sainz teatasid pärast järgmise aasta ...

F1: Vaidlused mootorite teemal koguvad hoogu

F1: Vaidlused mootorite teemal koguvad hoogu

Mootoreid tootvate tiimide ja Red Bulli vahel jätkuvad vaidlused jõuallikate arendustöö külmutamise osas alates 2022. aastast. Honda lahkumine F1 sarjast järgmise hooaja järel jätab Red Bulli ja AlphaTauri ...

Bentley Bentayga - auto24 proovisõit

Bentley Bentayga - auto24 proovisõit(19)

Bentley oli pea 5 aastat tagasi üks esimesi luksusautotootjaid, kes tegi julge sammu ja lisas mudelivalikusse suure luksusdžiibi. Nüüdseks on läbinud Bentayga aga põhjaliku uuenduskuuri, et üha tihenevas ...

Audi läheb hübriiddžiibiga Dakari rallile

Audi läheb hübriiddžiibiga Dakari rallile(2)

Audi jaoks jääb 2021. aasta hooaeg Formula E sarjas viimaseks, sest 2022. aastast on tolle firma jaoks elektrivormelisõidul kriips peal ning (pool)elektriautoga rünnatakse hoopis Dakari kõrberalli poodiumi. ...

 
F1: Romain Grosjeani asendab järgmisel etapil Pietro Fittipaldi

F1: Romain Grosjeani asendab järgmisel etapil Pietro Fittipaldi

Pühapäeval toimunud Bahreini etapil raske avarii tagajärjel vigastada saanud Romain Grosjeani asendab järgmisel etapil Pietro Fittipaldi. Romain Grosjean sai pühapäeval juhtunud avariis kergeid ...

FOTOD. Hoidke alt, isejuhtivad KamAZid tulevad!

FOTOD. Hoidke alt, isejuhtivad KamAZid tulevad!(6)

Kui arvad, et Vene KamAZ on endiselt kiviaegne diislitossaja-veok, siis arva uuesti. Esimesed juhita sõitvad veokid valmisid firmas juba 2015. aastal – nii kaugjuhitavad, polügoonil mööda programmeeritud ...

Opeli uus keskus kerkib Rae valda

Opeli uus keskus kerkib Rae valda(7)

Järgmisel aastal avab LänsiAuto Opeli uue esinduse Tallinna külje all Rae vallas, täpsemalt Peetri Selveri taga Veesaare tänavas. 2300ruutmeetrises hoones on müügisaal ja töökoda, kus leidub ruumi 17 ...

FOTOD. Nii pikk troll!

FOTOD. Nii pikk troll!(6)

Kui Tallinnas sõidavad Solarise liinibussid Urbino ja ka Poola firma 12- ja 18meetrised trollid Trollino, siis viimastest on valminud ka veel pirakam versioon, 24meetrine viie ukse, nelja telje ja kahe ...

Eriti laisa mehe cruiser

Eriti laisa mehe cruiser(1)

Honda toob CMX500 Rebeli kannul müügile selle suurema venna CMX1100 Rebel, mille 1,1liitrine R-2 arendab 87 hj ja 98 Nm ehk natuke vähem, kui aluseks võetud Africa Twini mootor, sest põhieesmärgid olid hea ...

FOTOD. Kas Maserati teeb niisama nalja või…?

FOTOD. Kas Maserati teeb niisama nalja või…? (1)

Maserati tuuninguosakond Fuoriserie levitab joonistusi kahest huvitavast sportautost, mille pärissündi otsesõnu ei välistata. Kumb tundub ägedam, kas 1990ndate kupee Shamali sama kandiline uusversioon, mil ...

Arteonid ka pistikuhübriidina

Arteonid ka pistikuhübriidina(1)

Volkswagen sai valmis pistikuhübriidversiooni sedaankupeest Arteon ja selle universaalilikust sõsarast Shooting Brake. Mõlema jõuallikaks on 218 hj / 400 Nm arendav agregaat (alumisel fotol), mis koosneb ...

 
F2 sarjas Mick Schumacheri edu kahanes

F2 sarjas Mick Schumacheri edu kahanes

FIA F2 sarjas sõideti nädalavahetusel eelviimase etapi kaks võistlussõitu, mille järel kahanes punktitabeli liidri Mick Schumacheri edu Callum Ilotti ees 14 punktile. Kvalifikatsioonis näitas Callum Ilott ...

F1: Hamilton võitis dramaatiliselt kulgenud Bahreini GP

F1: Hamilton võitis dramaatiliselt kulgenud Bahreini GP

Esimesel ringil juhtunud raske avariiga alanud Bahreini GP võitis Lewis Hamilton kahe Red Bulli sõitja ees. Stardist said Hamiltoni järel kõige paremini minema Verstappen ja Perez, kes möödusid Bottasest, ...

F1: Bahreini GP stardis juhtus karm avarii Romain Grosjeaniga

F1: Bahreini GP stardis juhtus karm avarii Romain Grosjeaniga

Bahreini GP esimesel ringil tegi hirmuäratava avarii Romain Grosjean, kes pääses õnnetusest siiski elusalt. Kolmanda kurvi järel üritas Grosjean oma kohta parandada ja lõikas Kvyati eest läbi, mille ...

Ralli: Ken Torn ja Kauri Pannas võitsid tänavu viiest EM-etapist neli

Ralli: Ken Torn ja Kauri Pannas võitsid tänavu viiest EM-etapist neli

Tänavu Euroopa meistrivõistlustel sõidetud viiest etapist võitsid Ken Torn ja Kauri Pannas neli ning finišeerisid ühel rallil teisel kohal. Eestlased saavutasid kokkuvõttes meistritiitlid kahes, ERC3 ja ...

Ralli: Euroopa meistriks krooniti teist korda Alexey Lukyanuk

Ralli: Euroopa meistriks krooniti teist korda Alexey Lukyanuk

Kanaari saartel sõidetud Euroopa meistrivõistluste viimase etapi võitis Adrien Fourmaux, meistritiitli võitis Alexey Lukyanuk. Ford Fiesta R5 autol sõitnud Adrien Fourmaux edestas heitluses Kanaari saarte ...

F1: Lewis Hamilton võitis kvalifikatsiooni uue rajarekordiga

F1: Lewis Hamilton võitis kvalifikatsiooni uue rajarekordiga

Bahreini GP kvalifikatsioonis sõitis Sakhiri ringraja uue rajarekordi ja alustab homset võistlust parimalt stardikohalt Lewis Hamilton. MM-tiitli kindlustanud Hamilton edestas teise aja sõitnud ...

FOTOD. Kõige ägedamad autod Eesti registris (2. osa)

FOTOD. Kõige ägedamad autod Eesti registris (2. osa)(7)

Eestis leidub üliharuldasi autosid, mida liikluses ei pruugigi märgata. Mitu Mercedes SLR McLarenit meie maal on, kas olemas on ka Morgan Aero 8 või Porsche Carrera GT ning mitu Opel Calibrat on järel? ...

 
FOTOD. Kõige ägedamad autod Eesti registris (1. osa)

FOTOD. Kõige ägedamad autod Eesti registris (1. osa)(8)

Eestis leidub üliharuldasi autosid, mida liikluses ei pruugigi märgata. Mitu Ferrarit meie maal on, kas olemas on ka Lotus Esprit või BMW Z8 ning kui haruldane on Kia Stinger? Maanteeameti värske ...

Ralli: Ken Torn on EM-etapil avapäeva järel kolmas

Ralli: Ken Torn on EM-etapil avapäeva järel kolmas

Reedel alanud EM-võistluste viimase etapi, Kanaari ralli avapäeva järel hoiavad Ken Torn ja Kauri Pannas oma klassis kolmandat kohta. Juba avakatsest sai selgeks, et ees on ootamas keeruline võistluspäev, ...

F1: Vabatreeningutel sõitis päeva parima aja Hamilton

F1: Vabatreeningutel sõitis päeva parima aja Hamilton

Bahreini GP reedel toimunud vabatreeningutel oli päeva kiireim mees Lewis Hamilton, kes edestas Max Verstappenit 0,3 sekundiga. Ennelõunal sõidetud esimesel vabatreeningul sõitis Hamiltoni järel teise aja ...

Audi Q5 sai sportkere

Audi Q5 sai sportkere(5)

Mudelite Q3 Sportback ja e-tron Sportback kõrvale toob Audi kohe-kohe ka Q5 Sportbacki, mis paistab samuti silma laugja tagaluugiga disainiga. Kupeeliku tagaosaga Sportback ei tule madalam ega laiem kui ...

700hobujõuline Ferrari 488 GT Modificata vaid rajasõiduks

700hobujõuline Ferrari 488 GT Modificata vaid rajasõiduks

Ferrari teeb piiratud hulga rajaautosid 488 GT Modificata, mis kasutavad võistlusmudelite 488 GT3 ja 488 GTE tehnolahendusi, aga ei vasta samadele reeglitele. Tegu pole seega võistlemiseks, vaid niisama ...

Tesla asutaja tõusis maailma rikkuselt teiseks inimeseks

Tesla asutaja tõusis maailma rikkuselt teiseks inimeseks(6)

Tesla asutaja ja suuromanik Elon Musk tõusis miljardäride edetabelis Bill Gates’ist mööda, saades sedasi maailma rikkuselt teiseks inimeseks. Tänu Tesla aktsiarallile on Muski varandus tänavu enam kui 100 ...

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Nädalavahetuse autospordivõistlused

F1 MM-võistlustel, kus Lewis Hamilton on juba kindlustanud oma seitsmenda MM-tiitli, sõidetakse nädalavahetusel Bahreinis hooaja 15. etapp. Kuigi mõlemad – nii konstruktorite kui ka sõitjate tiitel – on ...

 
FOTOD. Ducati ja Lamborghini koostöös sündis eriline mootorratas

FOTOD. Ducati ja Lamborghini koostöös sündis eriline mootorratas(2)

Kontsernikaaslased said valmis väga erilise mootorratta: Ducati Diavel 1260 Lamborghini, mida tehakse vaid 630 eksemplari. 630 on vihje Lamborghini sünniaastale 1963, iga Diavel 1260 Lamborghini saab ...