TELLIMISKAMPAANIA

AUTONDUS

M4 GT3: nii kiiret sidurit pole enne nähtud!

M4 GT3: nii kiiret sidurit pole enne nähtud!

BMW ringrajaauto M4 GT3 teeb esimese stardi alles järgmisel aastal ning täishooaeg algab 2022, kuid üht-teist on auto kohta öeldud juba nüüd. M6 GT3 mantlipärija õlid ja kütuse valmistab Shell, väljalaske ...

AUTOTÖÖSTUS

Scania haagis toodab elektrit

Scania haagis toodab elektrit

Scania ehitab pistikuhübriidsadulveokile päikesepaneelidega kaetud eksperimentaalhaagise, mis peaks aitama vähendada kütusekulu kuni 20%. Rootsi riigi ja paljude teiste toetajate abiga valmiva sadulhaagise ...

PROOVISÕIDUD

Elektri-Lada: kas unistuste Lada?

Elektri-Lada: kas unistuste Lada?

Kui Lada tehas oleks seitsmekümnendatel valmistanud sellist autot nagu Martin Sülla elektriline VAZ-2102, olnuks ilmselt tegemist Nõukogude Liidu ühe parema autoga. Lada tehas tegelikult katsetas auto­ga, ...

PÄEVAUUDISED

Päeva leiud. Odavad ja asjalikud autod

Päeva leiud. Odavad ja asjalikud autod(11)

auto24.ee kuulutuste hulka on viimase ööpäeva jooksul lisandunud mitu odava hinnaga sõidukit, millel võib kuulutuse järgi kasutamisväärtust olla veel küllaga. Olgu kohe öeldud, et Autoleht ei ole neid ...

LIIKLUS

Tasub teada: klaasi- ja tulepesurid

Tasub teada: klaasi- ja tulepesurid

Kui ilm läheb külmaks ja saabub aeg vahetada klaasipesuvedelik talvise ehk pakasekindla vastu, siis ära unusta, et suvine vedelik tuleb eemaldada ka (sageli üsna harva kasutatava) tagaklaasipesuri juurde ...

AUTOPÄEVIK

Autopäevik. Seiklus vedrudega jätkus

Autopäevik. Seiklus vedrudega jätkus

Kui eelmine autopäeviku lugu lõppes sellega, et pidin peale Avensisega korralises hoolduses käimist võtma taas ette tee remondikotta katkise tagavedru vahetamiseks, siis peagi selgus, et seiklused vedrudega ...

Tohoh, uazik sai automaatkasti!

Vana tuttava uaziku ehk UAZ Hunteri natuke moekam poolvend UAZ Patriot ilmus idapiiri taga müügile automaatkastiga. Prantsusmaal valmistatud kuuekäiguline klassikaline automaat Punch Powerglide 6L50 kannatab ...

KOMMENTAARID (25)

MaSaTaMeTeNad 23 oktoober 2020 13:29 Ebasobiv kommentaar
UAZil on ikka iidsed manuaalkastid kui automaatkast tervelt 2 liitrit võtab kütusekulu alla. Pigem vaadaku uus manuaalkast mitte ärgu jamagu automaadiga.
15
wigur 23 oktoober 2020 15:04 Ebasobiv kommentaar
Eks asi ole ülekandes. Kui automaatkastil 6 käiku aga manuaalil 5 siis ongi maanteel 90-ga sõites pöörded kas 3000 või 2000 ja sealt see kütusekulu vahe tulebki. Kui manuaalile üks käik juurde panna, kukuks ka sellel kulu trassil kõvasti.
40
sossepp3000 23 oktoober 2020 18:03 Ebasobiv kommentaar
Sulle Wigur infoks ,et 5 ega 6 käiku väga tihti ei mõjuta viimast käiku.
Osadel juhtudel mõjutab, aga paljudel juhtudel on 6-s käik nagu teistel autodel 5-s ja muud käigud on linnasõiduks lihtsalt.

Kuid pelgalt ülekandearvuga sa kindasti 90ga sõites 2 liitrit kokku ei hoia 3000 vs 2000 pööret, seal vahe alla poole liitri, kui tegu just mingi suure diisliga pole.

Kui vahe 2 liitrit on, siis peab seal lisaks ülekandearvule ka mingi muu vahe olema.

Veel infoks, et paljud ökoautod sõidavad 3000 pööret ja pealegi ning võtavad sealjuures vähe kütust, sest, kui tegemist on väikse mootoriga, eriti sellist tüüpi mootoriga, millele pöörded sobivad, siis see auto võtabki vähe kütust, ka pöörete peal sõites.
Ega pöörded ei ole ainuke kütusekulu näitaja, lisaks tuleb silmas pidada, et väikest mootorit on kerge ringi ajada.
66
MaSaTaMeTeNad 23 oktoober 2020 18:47 Ebasobiv kommentaar
Kui asi on ülekandes siis miks ei likvideerita seda probleemi. Kui kulu vahe on 2 liitrit siis ülekanded on antud sõidukile selgelt täiesti valed. Siiski ma kahtlustan, et seal on mingid muud probleemid, suure tõenäosusega UAZi võimetus toota moodsat käigukasti, ei soovita lihtsalt raha alla panna. Lihtsam on osta allhankijalt aga just selliste otsustega ühe autotootja allakäik algab.
11
Jaz 23 oktoober 2020 22:44 Ebasobiv kommentaar
Paljud tootjad ostavad automaatkastid sisse spetsialiseerunud ettevõtetelt, selles pole küll midagi imelikku.
Reeglina on nii et uuel tehnoloogial baseeruvad kastid algul ostetakse, hiljem omandatakse litsents ja tehakse ise/pannakse tavahankesse.
Euroopa tegijaim vast ZF?
51
:) 23 oktoober 2020 23:09 Ebasobiv kommentaar
Võttes arvesse Patriot kaalu ja mootorit, seega kui pöörete vahe on tõesti 3000 vs 2000, siis selles 2 liitrises vahes kütusekulus pole küll midagi imestada.
00
MaSaTaMeTeNad 24 oktoober 2020 3:24 Ebasobiv kommentaar
Normaalsed tootjad siiski toodavad oma automaatkäigukastid ise. Nt Nissan-Renault, VAG, BMW, MB... Turu pealt ostavad käigukasti Fiat-Chrysler, ilmselt ka PSA.
14
Ralliässsaiku 24 oktoober 2020 9:24 Ebasobiv kommentaar
Rool meenutab insigniat, käiguvalits oleks nagu mõnest shkodast,multimeedia ala nagu mitsu moodi, russidel ikka käbedad käed inseneerimises :D :D
22
Salme 24 oktoober 2020 10:18 Ebasobiv kommentaar
Mnjaa,väljast on ka üheksakümnendate Vitara.Mõnel kohe pole seda asjade väljamõtlemise geeni,siis peab leppima koppimisega.Ilmselt heitenorm ei vasta ka EU standartile ja teades uaziku koostekvaliteeti siis ei soovita küll kellelegi.
21
Ilme 24 oktoober 2020 10:30 Ebasobiv kommentaar
Mudeli nimed võiks olla Lenin,Stalin,Breznev ja Putin.
Annaks autole rohkem isikupära.Need praegused nimed on kuidagi magedad.
51
Peeedu 24 oktoober 2020 17:30 Ebasobiv kommentaar
Ülekanded võivad olla käigukastis suvalised ja vahekastis difrites omakorda ka erinevused.
Küsimus on mida tahetakse saavutada ja kui hästi on ülekanded optimeeritud. Teed viimase käigu hästi pika ja näe kiirteel kütusekulu kohe langeb. Aga samas võib käiguvahetus viia selleni, et mootor läheb magusast tsoonist välja ja kiirendus niru. Ja maastikul raskema veoga sureb üldse välja ja jääd kinni kui käiguvahe liiga pikk.
See ülekannete värk on olnud üks kompromisside teadus kogu aeg. Tänu tehnoloogia arengule pannakse automaadile juba 9-10 käiku, et murest üle saada aga käsitsi ikka üle kuue sõiduauto puhul ei halda ära. Veoautodele aga suruti käike rohkem, et proff oma palga välja teeniks. Aga nüü ka seal automaadid ruulivad.
10
MaSaTaMeTeNad 24 oktoober 2020 18:21 Ebasobiv kommentaar
6 käiguline manuaalkast pole mingi imeasi, UAZ püüab vanal rasval liugu lasta, ostku siis 6 käiguline manuaal ka sisse kui käigukaste toota ei oska. Tänapäeval on kütuse kulu väga tähtis argument ja seda isegi venemaal kui küsimus on 2 liitris 100 km peale.
10
Mag 24 oktoober 2020 19:23 Ebasobiv kommentaar
Meeldib Venelaste edasiminek. MÕELGE KUI ODAVALT SAAB TEGELIKULT AUTOT EHITADA?? Võtan mütsi maha. Materjalist salongis ja tehnikast ehk pole vaja sõna võtta - hind paneb asja paika. Ilusam ikka kui mõned modernsed, futuristlikud peletised.
94
Peeedu 24 oktoober 2020 21:16 Ebasobiv kommentaar
No kui lõpuks sellise paranduse peale on ainult ämber ja number omad käib suurriigile au pihta. Lõppude lõpuks on selles riigis aastasadu v mire analogov net ehk maailmas analoogid puuduvad neile kes vene keelt ei oska kultus.
Kui nüüd veel tunnistada, et ei saa käsikäigukastiga ka hakkama. Piinlik.
Peale selle hind. Ei usu, et enamus neist autodest ostetakse automaadiga. Vahe 2 tonni dollarites on normaalne eurotase aga arvestades auto enda hinda on hinnalisa ikka päris suur. Peale selle eks selliste autode põhiline sihtgrupp on maapiirkonnad kus automaadiga kohalikud sepad hakkama ei saa. Ja slepis ei saa seda ka vedada. Või eks võtame siis kardaanid maha ja saab. Aga kui servis on sadade kilomeetrite kaugusel ja tee sinna pole sile.
Eks see mõne linnapoosetaja kes auto külgi käib poritamas nädalalõpp lisa ole.
10
Indrek 24 oktoober 2020 21:30 Ebasobiv kommentaar
Venemaalm on tegija ikka vabalthingav manuaalkastiga auto, arvestades riigi pindalat ja hooldusvõrgu tihedust ja ka kvaliteeti.
Muidugi kultuuriline eripära lisab kõigele veel vürtsi.
Kellel raha jalaga segada see vaatab välismaist ja kellel seda pole vaatab ,et üür saaks makstud ja ajab läbi kodumaise toodanguga
00
... 24 oktoober 2020 22:40 Ebasobiv kommentaar
Miks peaks käigukasti ise tootma, kui sisseostes tuleb rahaliselt mõistlikum. Nt kasutasid nii Jaguar kui ka Rolls-Royce/Bentley 70-, 80-, 90ndatel GM päritolu automaatkaste. Sarnaselt toimetas ka Ferrari oma 400 Automatic/412 puhul.
Aston Martin kasutas mainitud ajajärgul Chrysleri päritolu automaatkaste. Mudeli Virage esituled olid Audi 200, tagatuled VW Scirocco omad.
Selliseid näited on palju...
00
wigur 24 oktoober 2020 22:55 Ebasobiv kommentaar
Ma ei tea kust on tulnud arusaam, et autotootjad teevad oma käigukastid ise. Vaadake kas või seda kui palju on ZF-i kaste erinevates autodes kasutusel: http s://en.wiki pedia.org/wiki/ZF_8HP_transmission
10
to wigur 25 oktoober 2020 0:16 Ebasobiv kommentaar
On teatud autotootjad, kellele on oma väljatöötatud ja toodetav kast au- ja rahaküsimus.
Esimesena tulevad meelde MB ja jänkide GM ja Ford.
Lisakse veel Hyundai-Kia aasia poolelt.
Need eespool mainitud ei valmista kaste litsentside alusel, vaid on need tõesti ise väljatöötanud (ei kehti kõigi kastide kohta, aga siiski enamus).
00
Z 25 oktoober 2020 12:36 Ebasobiv kommentaar
Mitte keegi pole täna veel suutnud paremat kasti teha kui ZF 8HP, niiet väga küsitav on vajadus seda ise teha *ego* pärast.
Kas McLaren F1 on rikutud kuna kasutab BMW mootorit?
Kas Pagani Zonda/Huayra on rikutud kuna kasutab MB mootorit?
Mina arvan, et ei - põhimõtete pärast halvemat toodet teha on idiootsus.
Pealegi kui palju kasutavad just Euroopa autotootjad Boschi komponente...
11
To Z 26 oktoober 2020 1:24 Ebasobiv kommentaar
Kõik allhankijad ei tood rämpsu, aga teatud valik seda teeb. Käigukast ostetakse tihtilugu sisse just odavuse pärast ja oi kui palju probleeme on neil kes seda teevad. Jutt on just väikeautode tootjatest mitte luksussõidukitest ja sport autosest, viimaste probleemid vaikitakse lihtsalt maha :D
00
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

Uued elektriautod Eestis - auto24 proovisõit

Uued elektriautod Eestis - auto24 proovisõit(15)

Sellel aastal on jõudnud Eesti turule rekordiliselt palju uusi elektriautosid ja seekord vaatamegi koos Autolehega kiirelt üle neli selleaastast uudismudelit ning proovime välja selgitada, et milline auto mis ...

Ralli: Austraalia ja Uus-Meremaa on naasmas MM-sarja kalendrisse

Ralli: Austraalia ja Uus-Meremaa on naasmas MM-sarja kalendrisse

FIA rallidirektori Yves Mattoni sõnul võivad kaks maakera kuklapoolel asuvat riiki naasta MM-sarja kalendrisse juba 2022. aastal. Uus-Meremaa ralli pidi esimest korda 2012. aasta järel toimuma taas tänavu, ...

FOTOD. Päeva leid: Tuttuus Honda S2000

FOTOD. Päeva leid: Tuttuus Honda S2000(1)

Kui auto on sõitnud 20 aastaga ainult 54 kilomeetrit ning seda pole eales registreeritud, siis võib seda vist küll nimetada tuttuueks, kuigi sünniaasta on sel Honda S2000 rodsteril 2000. Seda enam, et auto ...

Tallinna-Narva maanteelt kadus pudelikael

Tallinna-Narva maanteelt kadus pudelikael(1)

Tallinna-Narva maanteel Rõmeda-Haljala teelõigul saadi läinud nädalaga maha enamiku ehitustööga, teatab Maanteeamet (MNT). Valmis on nii põhimaantee, kus saab hea ilmaga sõita talvel 100 km/h kui ka ...

M4 GT3: nii kiiret sidurit pole enne nähtud!

M4 GT3: nii kiiret sidurit pole enne nähtud!

BMW ringrajaauto M4 GT3 teeb esimese stardi alles järgmisel aastal ning täishooaeg algab 2022, kuid üht-teist on auto kohta öeldud juba nüüd. M6 GT3 mantlipärija õlid ja kütuse valmistab Shell, väljalaske ...

Tasub teada: klaasi- ja tulepesurid

Tasub teada: klaasi- ja tulepesurid

Kui ilm läheb külmaks ja saabub aeg vahetada klaasipesuvedelik talvise ehk pakasekindla vastu, siis ära unusta, et suvine vedelik tuleb eemaldada ka (sageli üsna harva kasutatava) tagaklaasipesuri juurde ...

Scania haagis toodab elektrit

Scania haagis toodab elektrit

Scania ehitab pistikuhübriidsadulveokile päikesepaneelidega kaetud eksperimentaalhaagise, mis peaks aitama vähendada kütusekulu kuni 20%. Rootsi riigi ja paljude teiste toetajate abiga valmiva sadulhaagise ...

 
FOTOD. Elektriauto, mille saab ka V-10-mootoriga

FOTOD. Elektriauto, mille saab ka V-10-mootoriga

Elektrimootori(te)ga hüperautosid sünnib sellises koguses, et jääb üle vaid imestada, kust need multimiljonilised sõidukid endale ostja leiavad. Järjekordne maanteemürsk Elation Freedom püüab 2miljonilist ...

Kaks uut rodsterit BMWlt

Kaks uut rodsterit BMWlt(2)

BMWl on tulevaks kevadeks valmis kaks uut kaherattalist rodsterit: G 310 R (avafotol) ja S 1000 R. Esimene on endiselt 1silindrilise mootoriga (313 cm3, 4V, DOHC, 34 hj, 28 Nm), kuid selle heitmed tuuniti ...

Ralli: MotoGP tõusev täht tuleb starti Monza rallil

Ralli: MotoGP tõusev täht tuleb starti Monza rallil

Tänavu MotoGP sarjas kokkuvõttes teise koha saavutanud Franco Morbidelli stardib Monza rallil Hyundai roolis. Franco Morbidelli proovis esimest korda Hyundai i20 R5 võistlusautot kevadel kui nad koos oma ...

Ralli: Sebastien Ogier jätkab järgmisel aastal Toyotas

Ralli: Sebastien Ogier jätkab järgmisel aastal Toyotas

Sebastien Ogier pikendas oma lepingut Toyota tehasetiimiga aasta võrra ja võistleb MM-sarjas ka tuleval hooajal. Kuuekordsel maailmameistril oli esialgu kavas käesoleva hooaja järel oma karjäärile joon ...

Mansory tuunitud Audi RSQ8 sõidab kuni 320 km/h

Mansory tuunitud Audi RSQ8 sõidab kuni 320 km/h

Mansory tuunis Audi tippdžiipi RSQ8, mis sõidab edaspidi 780 hobujõu ja 1000 njuutonmeetri jõul. Süsimust superdžiip tuleb silmatorkavalt agressiivse välisilmega, mis peaks juba eemalt selgeks tegema, et ...

BMW lõpetab sisepõlemismootorite tootmise Saksamaal

BMW lõpetab sisepõlemismootorite tootmise Saksamaal(9)

BMW seadistab oma peatehase Münchenis ümber elektriautode tootmiseks, mis tähendab, et kuulus autofirma lõpetab oma kodumaal sisepõlemismootorite tootmise. Bensiini- ja diiselmootorite tootmine kolitakse ...

Kuidas oleks sellise Dusteriga?!

Kuidas oleks sellise Dusteriga?!(8)

Saksa tuunija Prior Design valis kõigist võimalikest tuunimiskandidaadiks Dacia Dusteri, millest võib firma kujutluses saada vägagi efektne nelikveoline.  Dacia Duster on küll uskumatult odav (uuena alates ...

 
Porsche V-8-ga salaprototüüp, mis sündis Mercedes C124 baasil

Porsche V-8-ga salaprototüüp, mis sündis Mercedes C124 baasil(3)

Porsche arendas 30 aastat tagasi uut neljakohalist mudelit, kasutades selle V-8-mootori testimiseks ei miskit muud kui Mercedes C124-kupeed. Kaheukseline Mercedes oli Porschele seega vaid töövahend, mida ...

Honda Civic läheb uuele ringile, esmalt USA-s

Honda Civic läheb uuele ringile, esmalt USA-s(7)

Honda avalikustas prototüübi kujul järgmise põlve Civicu, mis tuleb säärase luukpärasedaanina esmalt müügile Ameerikas. Ka uuest 11. põlve Civicust on plaanis teha terve mudelkond: lisaks sedaanile ka ...

Ralli: Kris Meeke osaleb Dakari rallil

Ralli: Kris Meeke osaleb Dakari rallil

Tänavu MM-võistlustel ilma töökohata jäänud Kris Meeke osaleb jaanuaris toimuval Dakari kõrberallil. Kris Meeke istub Dakari rallil PH Sport võistkonna autosse PH Zephyr, mis baseerub CanAm Maverick ...

Ralli: MM-sarja promootor kinnitas Monza ralli toimumist

Ralli: MM-sarja promootor kinnitas Monza ralli toimumist

MM-võistluste promootor kinnitas täna avaldatud pressiteates hooaja viimase MM-etapi, Monza ralli toimumist. Itaalias on koroonaviiruse teisest lainest tingituna kehtestatud ranged piirangud, mis esialgu ...

Uus Mercedes-Maybach S-klass teeb jalamassaaži

Uus Mercedes-Maybach S-klass teeb jalamassaaži(7)

Mercedes-Maybach S-klassi tagaistmel sõitjatele pakutakse varasemast rohkem luksust. Maybachi versioon S-klassist tehti n-ö tavalise S-klassi pikast mudelist veel 18 sentimeetrit pikema telgede vahega. ...

Päeva leiud. Odavad ja asjalikud autod

Päeva leiud. Odavad ja asjalikud autod(11)

auto24.ee kuulutuste hulka on viimase ööpäeva jooksul lisandunud mitu odava hinnaga sõidukit, millel võib kuulutuse järgi kasutamisväärtust olla veel küllaga. Olgu kohe öeldud, et Autoleht ei ole neid ...

PILDID. Mini näitas mahtuniversaali digipilte

PILDID. Mini näitas mahtuniversaali digipilte(4)

Mini avaldas ideesõiduki Vision Urbanaut digitaalsed pildid. Klassikalist ideeautot sellest väikesest mahtuniversaalist ei olegi valmistatud. Auto on 4,46 meetrit pikk, sel on elektriajam, Mini teates ...

 
Saage tuttavaks: Renault Kiger

Saage tuttavaks: Renault Kiger(1)

Renault esitles ideeautot Kiger, millest saab seeriasõiduk India turule. Kigeril on pikkust alla nelja meetri, see on varustatud 19-tolliste velgedega ning kliirens on 21 sentimeetrit. Renault' teatel sobib ...

Alates 20. novembrist maanteedel kiirust 110 km/h enam ei lubata

Alates 20. novembrist maanteedel kiirust 110 km/h enam ei lubata

Alates homsest, 20. novembrist tühistatakse Eesti riigiteedel suurima lubatud sõidukiiruse 110 km/h kehtivus, kuid Maanteeametil on õigus teha heade sõiduolude korral ka erandeid. Olulise muudatusena jääb ...

Uus Subaru BRZ sai võimsama mootori

Uus Subaru BRZ sai võimsama mootori(11)

Uue Subaru BRZ 2,4-liitrine vabalthingav boksermootor arendab 231 hobujõudu. Subaru avaldas andmed uue BRZ Ameerika Ühendriikide versiooni kohta. Praeguse info kohaselt seda mudelit Euroopasse oodata ei ...

Ralli: Ken Torn kindlustas EM-võistluste meistritiitli

Ralli: Ken Torn kindlustas EM-võistluste meistritiitli

Autoralli EM-võistluste korraldajad teatasid, et Kanaari saarte ralli 24.-26. novembril jääb tänavuse hooaja viimaseks etapiks. Algselt pidi viimaseks etapiks olema Spa ralli Belgias, aga nüüd on see ...

F1: Brasiilia GP sõidetakse ka edaspidi Interlagose ringrajal

F1: Brasiilia GP sõidetakse ka edaspidi Interlagose ringrajal

Juba mitu aastat planeeritud uue F1 ringraja ehitamine Rio de Janeirosse lükkub edasi ja nii jätkab Brasiilia etapi võõrustamist Interlagose ringrada Sao Paulos. Brasiilia presidendi poolt toetatud Rio de ...

Uute sõiduautode müük Euroopas langes taas

Uute sõiduautode müük Euroopas langes taas

Septembrikuus toimunud kerge tõusu järel pööras oktoobris Euroopa uute sõiduautode turg taas langusse, teatas Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit. Euroopa Liidu riikides müüdi oktoobris veidi ...

Ralli: Reedel esilinastub dokumentaalfilm Colin McRae’st

Ralli: Reedel esilinastub dokumentaalfilm Colin McRae’st(3)

Reedel esilinastub dokumentaalfilm 1995. aasta maailmameistrist Colin McRae’st tähistamaks 25 aasta möödumist tema tiitlivõidust. Dokumentaalfilm kannab nime „Colin McRae: 25 Years A Champion“ ja sisaldab ...

 
Kas MX-30 kannab MXi välja?

Kas MX-30 kannab MXi välja?

Mazda mudelinimesse millegi ambitsioonikama kui kuulsale rodsterile viitava lühendi MX kirjutamine on raske välja mõelda. Mazda MX-5 kujutab endast teadupärast taskukohase rodsteri sünonüümi, midagi ...

Kasutatud autode turul käib vilgas tegevus

Kasutatud autode turul käib vilgas tegevus(14)

Kasutatud autode turul ületab nõudlus automüüjate sõnul pakkumist. Heas korras auto läheb kaubaks igas hinnaklassis.  Kui uute autode müük on tänavu vähenenud, siis kasutatud autode turul käib tegevus, mida ...

Honda, mis pidi ära tegema BMW-le

Honda, mis pidi ära tegema BMW-le

Honda XLV750R oli raskete enduurotsiklite sünni ajal 1980ndatel ägedam ja võimsam kui põhikonkurent BMW R80 G/S, kuid müügiedu jäi tulemata. Nüüdseks on XLV haruldane pill, kuid üks leidub Eestiski. ...

Elektri-Lada: kas unistuste Lada?

Elektri-Lada: kas unistuste Lada?

Kui Lada tehas oleks seitsmekümnendatel valmistanud sellist autot nagu Martin Sülla elektriline VAZ-2102, olnuks ilmselt tegemist Nõukogude Liidu ühe parema autoga. Lada tehas tegelikult katsetas auto­ga, ...

Seadus sai uus, aga kas segadus sellega lõpeb?

Seadus sai uus, aga kas segadus sellega lõpeb?(5)

Liiklusseaduse uuest aastast jõustuvad muudatused aitavad jalakäijate ja elektritõukeratturite suhetesse luua korda, kuid vastuolu jalameeste vahel kiiremini sõitjatega (sh jalgratturid) jääb alles. Uuest ...

Volkswagen Tiguani 100 000 km test: 100 000 km polnud Tiguanile piisav

Volkswagen Tiguani 100 000 km test: 100 000 km polnud Tiguanile piisav(18)

100 000 kilomeetrit ei toonud Tiguani veel finišisse. Koroonapiiranguist tingituna sõitis Volkswageni linnadžiip edasi ja pääses puhkusele alles 125 000 kilomeetri järel. Kas kestvustesti tulemused muutuvad ...

Tulevased youngtimer’id: Suure mootoriga sala-Subaru

Tulevased youngtimer’id: Suure mootoriga sala-Subaru

Küllap oleks ilmne otsida Subaru youngtimer’i-kandidaate turboga Imprezade seast, kuid palju tundmatuma mudeli leiab hoopis Legacy vereliinist. Imprezast suuremale Legacyle pandi nimelt kuuesilindrilisi ...

 
Ott Tänak võitis Kehalas

Ott Tänak võitis Kehalas

Kehala ralli andis lisaks võidu sõitmisele hea võimaluse testida ning n-ö kätt soojas hoida. Startis 14 rallipaari, lõpetas 11. 56,9 kilomeetrit kiiruskatseid sõideti peamiselt Kehala autospordi­kompleksis, ...

Hamilton kindlustas seitsmenda tiitli

Hamilton kindlustas seitsmenda tiitli

Märjal rajal sõidetud Türgi GP võitis maailmameistri väärilise etteaste teinud Lewis Hamilton, kes kindlustas endale sellega karjääri seitsmenda MM-tiitli. Vihm häiris juba laupäeval toimunud ...

Küsimus lugejalt: Kas on lootust saada registrisse eriline haagis?

Küsimus lugejalt: Kas on lootust saada registrisse eriline haagis?(4)

Kavatsen osta välismaalt ühe eriotstarbelise, täpsemalt öeldes seisu ajal laiendatava haagisega veoauto. Kas sellist haagist on lootust Eestis liiklusregistrisse saada või peaksin plaani maha matma? Autorong ...

Kui kallis on hoiustada hobiautot?

Kui kallis on hoiustada hobiautot?(1)

Kinnisvaraportaalide info põhjal ja -maaklerite sõnul on garaažide ja parkimiskohtade turg küll väike, kuid hinnad käivad käsikäes muu kinnisvara hindadega. Autode hoiustamisel joonistub üsna selgelt välja ...

Autopäevik. Seiklus vedrudega jätkus

Autopäevik. Seiklus vedrudega jätkus

Kui eelmine autopäeviku lugu lõppes sellega, et pidin peale Avensisega korralises hoolduses käimist võtma taas ette tee remondikotta katkise tagavedru vahetamiseks, siis peagi selgus, et seiklused vedrudega ...

Kolumn. Vau: Maatriks-leed-pimedus

Kolumn. Vau: Maatriks-leed-pimedus

Tõenäoliselt on hea lugeja sattunud nägema-kuulma mõne uue auto reklaami, kus mainitakse tulesid. Läikiva masina nutikad tuled säravad kutsuvalt ja pilgutaks nagu silmagi. Moodne tehnoloogia lubab valgustada ...

Autolehe 18. novembri uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 18. novembri uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Uus Nissan Qashqai valmib juba kevadeks Nissan toob tuleva aasta algupoolel müügile täiesti uue linnadžiibi Qashqai, mis lubab säilitada senised plussid ning neid edasigi arendada. Uus kolmanda põlve ...

 
Uus BMW iX üllatab mitmel rindel

Uus BMW iX üllatab mitmel rindel

BMW-l on valmimas X5 mõõtu elektridžiip iX, mis tuleb disainilt vägagi erinev ning vaat et kõrgtehnoloogilisem kui ükski teine BMW seeriaauto. BMW iX ei ole sedapuhku idee­auto, vaid seeriamudel, mille ...

Päeva leiud. Teistsuguse disainiga autod vol. 2

Päeva leiud. Teistsuguse disainiga autod vol. 2(1)

Ilu on mõistagi vaataja silmades, kuid tõeliselt kenade autode kõrval leidub ka piisavalt neid, mis panevad paljud kukalt kratsima. On see siis nüüd ikkagi ilus või viisakalt öeldes huvitav (loe: kole nagu ...

V-8 mootoriga Jeep Wrangler lähebki tootmisse

V-8 mootoriga Jeep Wrangler lähebki tootmisse

Jeep tutvustas sel suvel ideeautot Wrangler Rubicon 392 Concept, mis varustati 6,4liitrise V-8 jõuallikaga. Nüüd anti teada, et suure V-8-ga Wrangler läheb päriselt tootmisse. Tegemist saab olema ühe ...

Ford Kuga mudelirivi täienes hübriidiga

Ford Kuga mudelirivi täienes hübriidiga

Fordi linnadžiip sai juurde uue versiooni Kuga Hybrid, mida käitab 2,5liitrise bensiinimootoriga hübriidajam. 190hobujõuline hübriid kulutab sajal kilomeetril keskmiselt 5,4 liitrit kütust, täispaagiga (54 ...

Uuring: kõige vähem pooldavad elektriautode ostu Baltikumis eestlased

Uuring: kõige vähem pooldavad elektriautode ostu Baltikumis eestlased(6)

Kuigi lähima kümne aasta jooksul kaalub elektriauto ostmist 36% Eesti inimestest, siis võrreldes lätlaste ja leedukatega jääb see number kõige madalamale ning ka põhimõtteliselt elektriautode vastaseid on ...

Uue Hyundai Tucsoni hinnad teada

Uue Hyundai Tucsoni hinnad teada(10)

Septembris esitletud uue põlvkonna Hyundai Tucson jõuab sel kuul Eestis müügile ning selgunud on ka linnadžiibi hinnakiri. Baashind on 22 990 eurot. Sellisel juhul on auto varustatud kuuekäigulise käsikasti ...

 
MV Agusta juubeliseeria müüdi läbi sekunditega

MV Agusta juubeliseeria müüdi läbi sekunditega

Tänavu 75. sünnipäeva tähistav Itaalia mootorrattatootja MV Agusta avas pühapäeval juubelile pühendatud eriseeria Superveloce 75 Anniversario tellimise. Legendaarse tsiklimargi austajad valmistasid aga ...