AUTONDUS

Kas Fiat 126 võiks taassündida?

Kas Fiat 126 võiks taassündida?(3)

Itaalia disainifirma MA-DE meelitab Fiati taaselustama mudelit 126, esitledes oma nägemust kuulsa linnaauto võimalikust tulevikust. Fiat 126 oli tootmises aastail 1972-2000 ning paistis lisaks muudele ...

MOOTORISPORT

F1: Portugali GP kvalifikatsiooni võitis Hamilton

F1: Portugali GP kvalifikatsiooni võitis Hamilton

Portimao ringrajal sõidetud Portugali GP kvalifikatsioonis oli kiireim Lewis Hamilton, kes edestas tiimikaaslast Valtteri Bottast 0,1 sekundiga. Esimest korda F1 sarja ajaloos Portimao ringrajal toimuva ...

AUTOTÖÖSTUS

Jaguar E-Pace tuleb esmakordselt kolmesilindrilisena

Jaguar E-Pace tuleb esmakordselt kolmesilindrilisena

Mudeliaasta 2021 algab Jaguari ajaloos esimese kolmesilindrilise mootoriga: sellisega varustatakse margi kompaktdžiip E-Pace. Mudeliuuenduse käigus kohendati mõistagi ka E-Pace’i välimust ja sisemust, samas ...

PROOVISÕIDUD

Kia Sorento - auto24 proovisõit

Kia Sorento - auto24 proovisõit(22)

Kia uus Sorento näeb välja vägagi jõuline ja tegu on ühe igati mugava ja mahuka pereautoga. Aga kuidas on lood selle suurima Euroopas müüdava Kia sõiduomadustega? Proovisõiduauto tehnilised andmed (Kia ...

PÄEVAUUDISED

Seat hakkab riisisõkaldest autoosi tegema

Seat hakkab riisisõkaldest autoosi tegema(6)

Hispaania autotootja Seat algatas katsetusprogrammi, mille käigus otsitakse aseainet plastikule. Üks testgrupp teeb tööd riisisõkalde kallal. Sõkaldest soovitakse valmistada näiteks osa Seat Leoni ...

LIIKLUS

Kolumn. Tramm: Vallavalitsuste kauaoodatud rahamasinad

Kolumn. Tramm: Vallavalitsuste kauaoodatud rahamasinad(5)

Siseministeeriumi seadusesepad nokit­sevad kohalikele omavalitsustele rahamasinat, mida nood juba aastakümneid on ooda­nud ning mis on mõeldud kergendama nende taskut, kes me igapäevaselt autoga sõidame. ...

AUTOPÄEVIK

Autopäevik. Vana arm ei roosteta

Autopäevik. Vana arm ei roosteta(10)

Eelmisel korral lugejale aru andes jagasin ühtaegu lubaduse avalikustada, milline liikur täidab perekonna teisest Superbist hoovis vabaks jäänud koha. Paljuski sai asemik sarnane pikalt teeninud Škodaga, ...

Tuhmunud tuled on üha tavalisem ning väga ohtlik viga

Spetsialistid, kes igapäevaselt autolaternate parandamisega tegelevad, ütlevad, et tuhmiks muutunud laternaklaasid võivad nähtavuse poole võrra halvemaks muuta. Uurisime neilt, miks tuled tuhmuvad ja mida ...

KOMMENTAARID (27)

Jaz 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Suur vahe on kas auto põhiline parkimiskoht on päikese käes või varjus. Enda perest näide kus garaazi ees parkiva ema auto vasak tuli oli nagu uus samas kui nuka tagant välja päikese kätte jääv parem tuli oli üsna tuhm. Kutt, kelle kätte poleerida viisin arvas et vasak on kunagi vahetatud uue vastu.
30
wigur 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Muide mõnikord tasub uurida ka mis auto esituled maksavad. Mina avastasin, et mu vanal masinal maksab terve originaal esituli 190€ esindusest. Samas B-varuosa pakutakse 150€. Sai peale ühte kõksu proovitud seda B-varuosa ja no see näitas ikka masendavalt. Käidud ostetud esindusest originaaltuli ja superlux kohe. Kuna tuli maksab suht vähe siis kui hakkab tuhmumise probleem tasub kaaluda kas poleerida (mis ei maksa ka mitte vähe) või panna uus tuli ette ja unustada probleem. Tõsi tegu halogeenlaternaga aga kui tuled korras siis vähemalt minu masina LÄHITULED nätiavad vabalt 60 meetri peale nii nagu vaja. Maanteel sõites pole nagu kaugtulesid vajagi.
24
Peeedu 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Plasttuled väga kardavad kuuma. Nii, et kui kasutada vingemat tavapirni siis hakkab seespoolt plastik vananema. Samuti kardavad paljud plasttuleb koperdamist. Eriti vanematel autodel mille päeevatuled on lähituled ja ummikus palju istud muutub plastik kuumaks kuna sõidutuul ei jahuta.
Need on seestpoolsed tuhmumised. Aga väljast sõltus palju ka plasti koostisest. Mõni on väga pehme või aldis tuhmuma teine mitte.Enda omal kuus ringi ümber maa spidomeetril ja ikka klaas kirgas. Mõni teine on juba mitu korda poleerinud palju väiksema läbisõidu juures.
00
:) 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
ja kus on loodusressursside kokkuhoid, kui plast tuled tuhmuvd 3...5 aastaga.
Kokkuhoid ainult autotootjale, plast tuli maksab (tehases paigaldades) natuke vähem Kuid hljem saab neid varuosadena palju müüa :)
01
@wigur 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Kaasaegne xenon või LED tuli maksab sageli 1000-3000 EUR ...
32
Automaaler 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Mõistlik on ikka lihvida ja lakkida tulesid kahekomponentse lakiga...mitu aastat mureta ja tuli nagu uus.
11
Jaz 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Nu see õigete vahendite kasutamine (kahekomponentne lakk) on õige muidugi. Mul ettevõttes üks igiliikur käruvedajaks, sellel tegin ise Motonetist ostetud komplektiga. No sai ikka megahea aga paraku üheks talveks, järgmine sügis oli jälle kehva, lasin siis maalril teha. Minumeelest ei olnud nii ergas kui tolle eelmainitud komplektiga tehes aga tulemus on püsiv, vist juba kolmas sügis käes ja sõita on ok. Ilmselt see lakikiht ikkagi veidi valgust murrab/varjutab kuid asi kestab. Selles poe komplektis lakki ei ole, pastad-paberid ja mingi pinnakate mis vist happeline oli, kindad olid igatahes kaasas.
00
wigur 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Jah kui ion Xenon või LED siis tuleb jah piirduda lihvimisega aga minu point oli selles et need halogeenikopsikud on üllatavalt odavad kuna ei sisalda suurt miskit keerukat - vaid reflektorid ja juhtmed (ok mõnel läätsed kah)
10
juuli 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Kes kasutab ``vingemaid``pirne esitules?
Eks ikka rullnoksid.
24
MaSaTaMeTeNad 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Vingemaid pirne ei tohi kasutada, see pole seadusega kooskõlas.
11
Jaz 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Seaduslikud "vinged" pirnid on pea kõigil tootjatel olemas, Osrami Nightbreaker, Philipsi +70%, Blue Hammeril on mingi lisanimega variant, meie turult pea kadunud Narval jne.
Iseasi kas seal peale turunduse ka reaalselt luumeneid rohkem tulemas on, igatahes saab nende eest rohkem maksta, õnnelik olla ja saunas sõpradele rääkida kui äge on. Ja tihedamini saab neid vahetada ka:-)
No eks igaüks tehku oma valiku
d ise kuhu oma raha paneb, mina tellisin Põhjanaabrite lambipoest o
lisaks originaalleedidele mis näevad ägedad välja aga on tegelikult täiesti vale valgustemperatuuriga meie pimemärga sügisesse pehmema valgusega ledbarid ja nüüd on valgust tõesti piisavalt ja on see valgus ka õiges kohas.
00
Indrek 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Plasttuled ja päike ei käi kokku. Vaadake lõunamaades ringi ja näete kolme nelja aastastel autodel juba hukkunud tulesid. Võimalusel tuleb hoida auto pepuga vastu päikest ja katta tuled kilega, aitab kivitäkete vastu. Ja piirkondlikust iseärasustelt lähtuvalt igal pool pole kiletamise hind 200 eurot.
Poleerimine ei aita kui klaasil on juba sisemised praod, visuaalne pool küll paraneb aga teed nad ikkagi ei valgusta.
Aga mis neid igasugu pluss pirne kvaliteet tootjatelt puudutab siis tee valgustamine hea tulega paraneb märgatavalt ,korduvalt läbi proovitud. Kui ikka tuli on otsas siis ta on otsas.
10
. 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Sõitke üksteise p... kinni, st ärge hoidke pikivahet ja las kogu s.tt, mis eessõitja rataste alt lendab, "poleerib" teie tulesid ja esiklaasi.
21
Aku Ankka 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Ma ei saa tegelikult üldse aru, miks oli esitulede puhul klaas vaja plasti vastu vahetada. Autotootjad räägivad ise kui keskkonnasõbralikud nad on, aga teevad töllakaid otsuseid.
40
Peeedu 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Mis viga plastikut vormida väga erineva kujuga nagu disainer tahab. Klaasist teha on keerukam. Omal ajal kui oli kolm varianti standarttulesid oli lihtne ja tasus ära.
Ja eks mõnes suhtes ole plastik ka parem. Löökidele peab paremini vastu kui klaas. Järske temperatuurimuutusi ka ei karda. Vanasti oli küll juhuseid kui jäisesse lompi sõites lõi klaasile mõra sisse. Ei tea kas vedamise või erinevate kvalittetide küsimus aga mõnel seda iial ei juhtunud jateisel mitu korda.
10
to ankka 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Kaalu vähendamine on kõigil prioriteet ja selleks sobivad ka raske klaas vs kerge plast ning loomulikult on plast odavam, seega tootjale soodsam, aga kas ka ostjale, pole oluline.
00
Ralliässsaiku 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Tulede poleerimine pole küll mitte mingisugune kunst ja kes vähegi viitsib ja tahab leiab interneedusest oioi kui palju õpetavat materajali, ei ole alati vaja minna ja nuumata ettevõtteid kui endal käed küljes on, käsitsi tehes nühid kõvasti kauem aga puuksu keerarmise oht on väiksem kui masinaga käiates.
00
Jaz 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
No ülalpool sai poekomplekte mainitud, saabki igaüks ise teha. Hambapastaga saab ka kui pikemalt nühkida viitsid. Paraku tulemus on ajutine või siis lühiajalisem kui lakkides. Lakiga jälle see teema et tavalise pulverisaatorpudeli lakk on lihtsalt kehvem kui kahekomponentne mis on jälle keerulisem kasutada ja nõuab ka eritööriistu, rohkem aega ja kõige tähtsam, oskusi. Seda viimast ei saa alahinnata, profid on profid ja suudavad katta laterna ühtlase lakikihiga mis omakorda kergelt poleeritakse kui tegemist korraliku töökoja/teadliku tellijaga.

00
Aix 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Olen mõelnud,et kas plastist tuled võeti kasutusele seepärast,et avarii korral mitte kilde ei tekiks või siis ikkagi loogiline,et plast tulesid vahetada ja raha teenida nende müügiga!...samas on paljud mootori osad asendatud nö.plastiga metalli asemel,juba 100 000 km.läbisõidul on mootor kotis!
00
Peeedu 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Kui avariikohale olen sattunud siis tihti näen seal teravaid tuleplastikukilde. Läbipaistavad plastikud on rabedad üldiselt . Hullemal juhul murdub ära koos nurgaga ja siis on terav serv püsti nagu nuga.
Aga väiksema kõksu ja muljumise elab üle mitte nagu klaas ja üldiselt tuli terve aga kinnituskõrvad katki. Ning kui oma rahakoti peal remont siis kiputakse nipitama ja tihti ei ole ka nina autol päris vinkel ja siis korralikult reguyleerida väga problemaatiline.
00
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

F1: Imolas võitis kvalifikatsiooni Bottas

F1: Imolas võitis kvalifikatsiooni Bottas

Valtteri Bottas sõitia Emilia Romagna GP kvalifikatsioonis välja parima ringiaja ja edestas kümnendikuga oma tiimikaaslast Lewis Hamiltoni. Kolmandat aega näitas Max Verstappen, kes teises voorus elas üle ...

VIDEO. Kui palju maksaks Bugatti Chironi liisimine?

VIDEO. Kui palju maksaks Bugatti Chironi liisimine?

Menukas USA Youtube’i kanal proovis võtta liisingusse kasutatud Bugatti Chironi, mille letihind oli 3,3 miljonit dollarit ehk umbes 2,8 miljonit eurot. Selgub, et 1500hobujõuline superauto pole isegi ...

Kia Sorento - auto24 proovisõit

Kia Sorento - auto24 proovisõit(22)

Kia uus Sorento näeb välja vägagi jõuline ja tegu on ühe igati mugava ja mahuka pereautoga. Aga kuidas on lood selle suurima Euroopas müüdava Kia sõiduomadustega? Proovisõiduauto tehnilised andmed (Kia ...

F1: Williamsi tiimis jätkavad 2021. aastal Russell ja Latifi

F1: Williamsi tiimis jätkavad 2021. aastal Russell ja Latifi

Williamsi tiimijuht Simon Roberts kinnitas Briti meediale antud intervjuus, et hoolimata spekulatsioonidest jätkab tiim praeguste sõitjatega ka järgmisel aastal. Kuigi võistkonna eelmine boss Claire ...

Ralli: Belgia MM-etapp jääb ära

Ralli: Belgia MM-etapp jääb ära

Koroonaviiruse laialdase leviku tõttu Belgias otsustas kohalik omavalitsus ära jätta Ypres’ ralli. Esimest korda MM-võistluste kalendrisse lisatud Ypres’ ralli korraldajatele ja kogu MM-sarjale on ...

Kas Fiat 126 võiks taassündida?

Kas Fiat 126 võiks taassündida?(3)

Itaalia disainifirma MA-DE meelitab Fiati taaselustama mudelit 126, esitledes oma nägemust kuulsa linnaauto võimalikust tulevikust. Fiat 126 oli tootmises aastail 1972-2000 ning paistis lisaks muudele ...

Jaguar E-Pace tuleb esmakordselt kolmesilindrilisena

Jaguar E-Pace tuleb esmakordselt kolmesilindrilisena

Mudeliaasta 2021 algab Jaguari ajaloos esimese kolmesilindrilise mootoriga: sellisega varustatakse margi kompaktdžiip E-Pace. Mudeliuuenduse käigus kohendati mõistagi ka E-Pace’i välimust ja sisemust, samas ...

 
Genesis GV70 sai avalikuks

Genesis GV70 sai avalikuks(2)

Hyundai luksusbränd Genesis avalikustas oma kompaktsema džiibi GV70, mis jõuab esmajärjekorras müügile siiski Koreas ja Ameerikas.  Tegu on sportlikku laadi linnadžiibiga, mis asetub Genesise gammas ...

F1: Kimi Räikkönen jätkab Alfa Romeos ka tuleval aastal

F1: Kimi Räikkönen jätkab Alfa Romeos ka tuleval aastal

Alfa Romeo võistkond pikendas lepinguid praeguste sõitjate Kimi Räikköneni ja Antonio Giovinazziga 2021. aastaks. Oma debüüdi F1 sarjas juba 2001. aastal teinud ja tänaseks kõige enam etappidel startinud ...

Maailmakuulus Alfa-kolmik vahetas omanikku 13 miljoni eest

Maailmakuulus Alfa-kolmik vahetas omanikku 13 miljoni eest

Üleeile müüdi New Yorgis oksjonil Alfa Romeo kuulsad BAT-seeria ideeautod, mille eest maksti 14,84 miljonit dollarit ehk umbes 12,7 miljonit eurot. On vägagi tähenduslik, et autod pandi müüki üldsegi mitte ...

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Algava nädalavahetuse autospordisündmustest kerkib esmajoones esile F1 etapp Imola ringrajal, mis kannab kohaliku maakonna järgi nime Emilia Romagna GP. Eriliseks muudab selle etapi asjaolu, et kavas on ...

Ralli: Ott Tänak stardib Kehala rallil

Ralli: Ott Tänak stardib Kehala rallil

Ott Tänak ja Martin Järveoja registreerusid Hyundai WRC autoga novembri keskel toimuvale Kehala rallile. Hetkeseisuga on Kehala rallile registreerunud seitse meeskonda, nende seas WRC autoga ka Georg ...

Asulaväravad nii tõstsid kui langetasid sõidukiirust

Asulaväravad nii tõstsid kui langetasid sõidukiirust(6)

Maanteeamet soovis hinnata erinevate liiklustehniliste lahenduste mõju sõidukiiruste valikule asulasse sisenemisel. Selleks muudeti 2019. ja 2020. aastal kahe asula – Kaarepere ja Väike-Maarja – alguse ...

Päeva leid. Salapärase vormeli jäänused

Päeva leid. Salapärase vormeli jäänused(4)

Oksjoniportaalis osta.ee müüakse vana vormeli raami ja mõningaid sellele kinnitatud kerepaneele. Müüja märgib oksjonikuulutuses, et ei tea vormeli valmistajat. "Need kes teadsid, on juba kadunud," lisab ta. ...

 
Selgusid Eesti aasta auto 2021 finalistid

Selgusid Eesti aasta auto 2021 finalistid(19)

Eesti aasta auto 2021 selgub kuuikust Honda e, Land Rover Defender, Peugeot 208, Porsche Taycan, Škoda Octavia ja Toyota Yaris. Tänavusel konkursil jäid esimestena joone alla Kia Sorento, Mercedes-Benz GLB ...

Mercedes kasvatab osalust Aston Martinis

Mercedes kasvatab osalust Aston Martinis

Mercedes-Benz AG ja Aston Martin Lagonda Global Holdings plc sõlmisid koostöölepingu, mis lühidalt öeldes tähendab tehnoloogiat aktsiate vastu. Uue lepingu järgi võimaldab Mercedes-Benz Aston Martinile ...

Porsche pikendas Cayenne´i pistikuhübriidide sõiduulatust

Porsche pikendas Cayenne´i pistikuhübriidide sõiduulatust

Porsche Cayenne'i pistikuhübriidide elektriline sõiduulatus kasvas kuni 30 protsenti. Uus aku mahutab 17,9 kWh elektrienergiat varasema 14,1 kWh asemel. Linnas suudab Cayenne E-Hybrid sõita kuni 48 ...

FOTOD. Bugatti Bolide: 1850 hobujõudu ja 1240 kilogrammi

FOTOD. Bugatti Bolide: 1850 hobujõudu ja 1240 kilogrammi

Bugatti iseloomustab oma uut ideeautot Bolide kui ettevõtte uuema aja kõige äärmuslikumat, kompromissitumat ja kergemat autot, tuues välja erakordse võimsuse ja massi suhte: 0,67 kilogrammi hobujõu kohta. ...

VIDEO. Ralli: Tänak testis Prantsusmaal, tiimikaaslased Belgias

VIDEO. Ralli: Tänak testis Prantsusmaal, tiimikaaslased Belgias

Hyundai sõitjad valmistusid novembris toimuvaks Ypres’ ralliks testisõitudega Prantsusmaal ja Belgias. Testisõitudega alustas Craig Breen esmaspäeval Belgias ja tema järel oli Ott Tänaku kord Hyundaid ...

F1: Pierre Gasly jätkab AlphaTauri tiimis ka järgmisel aastal

F1: Pierre Gasly jätkab AlphaTauri tiimis ka järgmisel aastal

AlphaTauri võistkond pikendas lepingut Pierre Gasly’ga ühe aasta võrra kuni 2021. aasta lõpuni. Pierre Gasly liitus AlphaTauri tiimiga (tol ajal veel Toro Rosso) 2017. aastal alates Malaisia etapist ja ...

F1: Imolas toimuval etapil sõidetakse vaid kahel päeval

F1: Imolas toimuval etapil sõidetakse vaid kahel päeval

Eelseisval nädalavahetusel toimuval Emilia Romagna GP nime kandval etapil Imola ringrajal sõidetakse ainult laupäeval ja pühapäeval. Vastavalt erilisele programmile sõidetakse Imolas laupäeval ainult üks ...

 
Mototehnika talvitumise ABC

Mototehnika talvitumise ABC

Neeme Ervin StreetMotost annab soovitusi, kuidas tsikkel talveks valmis panna nii, et kevadel oleks võtta ilus, hea ja hästi sõitev mootorratas.

Uus Yaris: fookus hübriidil 

Uus Yaris: fookus hübriidil (4)

Toyota teatas juba Yarise esmaesitlusel, et erilist edu loodetakse uue mudeli hübriidversioonile. Kas ootused võiksid täituda? Tihedas väikeautode konkurentsis tuleb eristumine kasuks, aga seda vaid siis, ...

Balti Kuul pääses kolm korda poodiumile

Balti Kuul pääses kolm korda poodiumile

Hannes Soomer võtab kokku tänavuse hooaja motoringraja maailmameistrivõistlustel klassis Supersport, kus ta tõusis kolmel korral poodiumile.  Superbike- ja Supersport-sarjade koduleht worldsbk.com valis ...

Üle-eelmine Impreza: ettevaatust diiselmootoriga

Üle-eelmine Impreza: ettevaatust diiselmootoriga(3)

Subaru teeb töökindlaid autosid, aga ajapikku löövad neilgi välja tüüpvead. 2007. aastal müügile tulnud senisest pontsakama kerega Imprezal on need peamiselt seotud mootoritega. Subaru on Imprezat uuendades ...

Pingeline võidusõit 60 aastat tagasi Pirita ringrajal

Pingeline võidusõit 60 aastat tagasi Pirita ringrajal

Enn Griffeli võit Estonia-3 roolis ja Ludvig Kõrge esikoht Tallinna Taksopargis ehitatud vormel 1 autoga Vana Toomas Pirita ringrajal kindlustas neile NSV Liidu meistrivõistluste pronksmedalid. ...

Kas neli, viis või kuus liitrit?

Kas neli, viis või kuus liitrit?

Neljaliitrine mootor on tavamõistes suur, aga selles seltskonnas ometi „väike“, sest teistel autodel on 4,2–6,2liitrised mootorid. Kas suurem on alati parem? Peab olema päris eriline seltskond, kus saab ...

Mis ühele müra, see teisele muusika

Mis ühele müra, see teisele muusika

Madalatooniline müdin, kriiskav vingumine, vaikne susin või elektrimootori pinin – nii palju, kui on eri autosid, on neil ka eri moodi hääli ning inimeste maitsegi on erinev: mis ühe jaoks vastik müra, see ...

 
„Kahesajaga“ mööda kaubanduskeskust

„Kahesajaga“ mööda kaubanduskeskust

Tartu ettevõttes RCSnail välja mõeldud ja ehitatud tehnika võimaldab igaühel istuda mänguauto rooli ja kihutada Eedeni kaubanduskeskusse ehitatud rajal kuni 200 km/h. Muidugi mitte päriselt. ­Autod on ...

Tulevased youngtimer’id: Kas parem kui Porsche 911?

Tulevased youngtimer’id: Kas parem kui Porsche 911?

Cayman on enamat kui Boxsteri kupeeversioon: seda peetakse tihti isegi paremaks sportautoks kui legendaarset 911! Aasta pärast teise põlvkonna Boxsteri esitlust tuli Porsche välja selle kinnise kerega ...

Hamiltoni rekordiline võit

Hamiltoni rekordiline võit

Lewis Hamilton saavutas esikoha Portugali Grand Prix’l ja tõusis nüüd 92 GP võiduga läbi aegade kõige enam etappe võitnud sõitjaks. Esimest korda F1-sarja ajaloos Portimao ring­rajal toimunud etapi ...

Küsimus lugejalt: Kas garantii ja kahe aasta pikkune pretensiooni esitamise õigus on samad asjad?

Küsimus lugejalt: Kas garantii ja kahe aasta pikkune pretensiooni esitamise õigus on samad asjad?

Kui ostan kasutatud auto, siis saan selle müünud ettevõttele auto seisukorra kohta pretensiooni esitada veel kahe aasta jooksul. Kas see tähendab, et sisuliselt on tegu garantiiga?

Autopäevik. Vana arm ei roosteta

Autopäevik. Vana arm ei roosteta(10)

Eelmisel korral lugejale aru andes jagasin ühtaegu lubaduse avalikustada, milline liikur täidab perekonna teisest Superbist hoovis vabaks jäänud koha. Paljuski sai asemik sarnane pikalt teeninud Škodaga, ...

Kolumn. Tramm: Vallavalitsuste kauaoodatud rahamasinad

Kolumn. Tramm: Vallavalitsuste kauaoodatud rahamasinad(5)

Siseministeeriumi seadusesepad nokit­sevad kohalikele omavalitsustele rahamasinat, mida nood juba aastakümneid on ooda­nud ning mis on mõeldud kergendama nende taskut, kes me igapäevaselt autoga sõidame. ...

Autolehe 28. oktoobri uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 28. oktoobri uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Hyundai i20 N: 204 hj ja käsikast Hyundai väikeauto i20 sport­versioon lisatähisega N kiirendab 1,6liitrise turbomootori pakutud 204 hj (5500–6000 p/min) ja 275 Nm (1750–4500 p/min) abiga 0–100 km/h 6,7 ...

 
Uus Hummer: tohutult suur, elektriline ja ülivõimas

Uus Hummer: tohutult suur, elektriline ja ülivõimas

Autotööstuse uus ja elektriline ajastu äratab ellu ka üle kümne aasta varjusurmas püsinud Hummeri. 2021. aastal müügile tulevat uut džiipi saab iseloomustada ülivõrdes, teist sellist lihtsalt pole!  Praegu ...

F1: Järgmise aasta kalender sisaldab 23 etappi

F1: Järgmise aasta kalender sisaldab 23 etappi

F1 sarja promootor tutvustas FIA F1 komisjonis tiimidele järgmise aasta kalendri projekti, mis sisaldab 23 etappi. Tänavu esialgselt kavas olnud 22 etapile lisandub 2021. aastal ka Saudi Araabia GP, mis ...

Daimler Trucks ja Waymo lõid käed isejuhtiva veoki arendamiseks

Daimler Trucks ja Waymo lõid käed isejuhtiva veoki arendamiseks

Daimler Trucks ja isejuhtivate autode tehnoloogiale pühendunud Waymo sõlmisid koostöölepingu, mille eesmärgiks on 4. taseme isejuhtiva veoki väljaarendamine. 4. taseme isejuhtiva auto inimjuht ei pea ...

Hyundai kõige väiksem elektriauto

Hyundai kõige väiksem elektriauto

Hyundai avalikustas esimesed pildid oma käigu väiksemast elektriautost, mis on vaid 1,38 meetrit pikk. Lastele mõeldud auto disainis leidub sarnasusi mullu Frankfurdi näitusel esitletud ideeautoga "45". ...

Küsitlus: lamellrehve eelistab enamus autojuhtidest

Küsitlus: lamellrehve eelistab enamus autojuhtidest(15)

PZU Kindlustuse poolt sotsiaalmeedias korraldatud iga-aastane küsitlus tõi tänavu üllatusliku tulemuse: vastanud autojuhtidest eelistab ligikaudu kaks kolmandikku lamellrehve ning kolmandiku valik langeb ...

Ralli: Kehalas toimub uuendusliku formaadiga miniralli

Ralli: Kehalas toimub uuendusliku formaadiga miniralli

Kuigi autoralli Eesti meistrivõistlustele pandi punkt juba oktoobri alguses sõidetud Saaremaa rallil, ei ole kodune rallihooaeg veel lõppenud. Nimelt toimub 14. novembril Rakvere lähedal asuvas Kehala ...

 
Päeva leid. Kolhoosibuss 2000 euro eest

Päeva leid. Kolhoosibuss 2000 euro eest(2)

auto24.ee vahendusel müüakse 2000 euro eest bussi Kuban. Müüja teatel on sillad, raam, kere ja mootor korras. Sõitjateruumis ette võetud tööd vajavad lõpetamist. Kuulutuses ei mainita bussi täpset mudelit ...

Uuendatud Tipo valikusse lisandus maastikuautolik versioon

Uuendatud Tipo valikusse lisandus maastikuautolik versioon

Fiat uuendas Tipo välimust ja mootorivalikut ning lisas sedaani, luukpära ja universaali kõrvale ka maastikuautoliku välimusega versiooni nimega Tipo Cross. Fiat teatas, et loodab Tipo Crossiga korrata ...

2021. aastal toimuvad Eesti ringraja meistrivõistlused klassile BMW 325 Cup

2021. aastal toimuvad Eesti ringraja meistrivõistlused klassile BMW 325 Cup

BaTCC ringrajasarja korraldajad jõudsid kokkuleppele Eesti, Läti ja Leedu kohalike autospordiliitudega, et lisaks Balti meistri selgitamisele saab BMW 325 Cup kõigis kolmes riigis ka kohalike ...

Fiat 500 sai tagaukse

Fiat 500 sai tagaukse(8)

Fiat 500 sai juurde veel ühe kereversiooni. Kolmeukselise luukpära ja poolkabrioleti kõrval pakutakse nüüd ka väikese tagauksega luukpära, mida Fiat nimetab 3+1 kereks. Tagauks paigaldati auto parempoolsele ...

Seat hakkab riisisõkaldest autoosi tegema

Seat hakkab riisisõkaldest autoosi tegema(6)

Hispaania autotootja Seat algatas katsetusprogrammi, mille käigus otsitakse aseainet plastikule. Üks testgrupp teeb tööd riisisõkalde kallal. Sõkaldest soovitakse valmistada näiteks osa Seat Leoni ...

PSA ja FCA ühinemine kiideti heaks

PSA ja FCA ühinemine kiideti heaks

Euroopa Liit kiitis heaks kahe suurkontserni FCA (Fiat Chrysler Automobiles) ja PSA Grupi ühinemise. Kaks suurtootjat teatasid ühinemissoovist juba eelmise aasta oktoobris, kuid Euroopa konkurentsiamet nägi ...

Elektritsikkel suudab ka vee all sõita

Elektritsikkel suudab ka vee all sõita

USA-s tegutsev elektrisõidukite väiketootja Volcon sai valmis kummalise tsikli, mis suudab pool tundi sõita ka meetri sügavuses vees. Pontsakate ratastega maastikutsikli ehitanud Volcon tutvustab end kui ...

 
Talendisarja viiendal etapil uus etapivõitja

Talendisarja viiendal etapil uus etapivõitja

LaitseRallyPark's pühapäeval sõidetud laste hobikardisarja Talendid Rajale 2020 viies etapp andis hooaja neljanda uue etapivõitja. Poodiumi kõrgeimale astmele astus esmakordselt Sten-Erik Sild. Niisketes ...