AUTONDUS

Uue ajastu superauto

Uue ajastu superauto

Läinud nädalal esitles Gordon Murray Automotive kauaoodatud superautot T.50, mis lubab olla enim juhile orienteeritud superauto ajaloos.  Kuulus konstruktor Gordon Murray läks uue ajastu superauto loomisel ...

MOOTORISPORT

Mercedese seeria katkes

Mercedese seeria katkes

Max Verstappen võitis Silverstone’is vormelisarja 70. aastapäevale pühendatud GP, edestades Mercedese sõitjaid Lewis Hamiltoni ja Valtteri Bottast. Mercedese sõitjad näitasid küll kvalifikatsioonis taas ...

AUTOTÖÖSTUS

Ametlik: BMW teeb esimest korda ka M3 Touringu

Ametlik: BMW teeb esimest korda ka M3 Touringu(1)

BMW esitleb lähinädalail uut M3 sedaani ja M4 kupeed ning andis teada, et esmakordselt lisatakse seekord valikusse ka M3 Touring. BMW M3 34aastases ajaloos pole varem universaali olnud. Seni on BMW kuulsast ...

PROOVISÕIDUD

Teise põlvkonna CLK: kui kere on korras, sõidab veel kaua

Teise põlvkonna CLK: kui kere on korras, sõidab veel kaua(1)

Käesoleva sajandi alguse Mercedes-Benzi vaevasid erinevad probleemid, kuid auto suurimaks vaenlaseks oli rooste. Mida kontrollida teise põlvkonna CLK ostul?  Mercedes-Benz tõi CLK turule 1997. aastal. Kuigi ...

PÄEVAUUDISED

Ford Puma ST tuleb septembris

Ford Puma ST tuleb septembris

Ford andis sotsiaalmeedias teada, et 24. septembril esitletakse Puma kiiremat ja võimsamat versiooni ST. Auto saab kolmesilindrilise 1,5liitrise mootori, mil võimsust 200 hobujõudu ning pöördemomenti 290 ...

LIIKLUS

Suurbritannia kirikud teenivad parkimisega lisaraha

Suurbritannia kirikud teenivad parkimisega lisaraha

Suurbritannia kirikud teenivad kuus kokku üle 20 000 naela (umbes 22 000 eurot) parkimisega. Kirikud võimaldavad kasutada oma parkimiskohti ajal, mil need ei ole kasutuses. Programmiga on liitunud sadakond ...

Dacia Sandero: hea auto vähenõudlikule inimesele

Kui madala hinnaga kaasnevate puudustega arvestada, ei vea Dacia Sandero alt. Dacia on turu odavaim auto nii uue kui ka kasutatuna. Seega mingist ihaldusväärsusest pole mõtet rääkida, ka juhitavust ja ...

KOMMENTAARID (18)

Jaz 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Maitse asi on kaubamärk ja maitse asi on ka varustuse tase. No väline vorm ka. Ja disain.
Nii et selle/nende üle saab vaielda.
Mille üle keerulisem vaielda on hind, selles turusegmendis/hinnaklassis kus Dacia tegutseb on hind tähtis. Ja see ei ole halb, kilogrammi auto kohta tuleb mõistlik kogus eurosid välja käia, samaväärse vingema kaubamärgiga sõiduki eest tuleb ilmselt maksta rohkem.
No ei ole midagi öelda, see nüüdseks kurjategijaks kuulutatud endine Renault-Nissan grupi juht kelle juhtimisel Dacia taaselustati pani ikka suure haamriga naelapea pihta, meeldigu see meile või mitte
131
Proov 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Vanas Euroopas, kus elab rohkem pdsid kui Eestis, aga hoopiski vähem autopdsid kui Eestis, on tegemist väga hea kaubaga, eriti romaanikeelsetes riikides.

Auto Bild leidis paarkümmend aastat tagasi, et ühe saksa marga eest saab kõige rohkem kilovatte Lada 110-t ostes. Säästuauto hind, millel tavaliselt kuni 45 kw, Ladal 72 kw.
125
Jaz 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
1990 algupoolel kui Pariisis pikemalt paigal olin nägin oma silmaga mis asi on kodumaine autotööstus ja margitruudus. No ei olnud välismaised autosid peaaegu üldse, erandi moodustasid vast taksod, nende seas oli ka tollal palju Mersusid. Kümme aastat hiljem kui jälle pikemalt sealmail paigal olin imestasin kui palju on välismaiseid autosid, kohalike numbrimärkidega. Ja veel aastat 4-5 hiljem imestasin omakorda kui paljud neist välismaistest autodest on Daciad.
Ilmselt siis lõppkokkuvõttes on määrav ikka miski muu kui kodumaine päritolu.
62
MaSaTaMeTeNad 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Dacia ju Renault oma. Nii, et kodumaine "päritolu" on ikka väga tähtis.
80
VL 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Jutt Easy-R käigukasti kohta ei vasta tõele. Mingit jõnksuga käiguvahetust sanderol ei ole, ja see vahetab käiku täpselt sama "uimaselt", kui kiirelt manuaalkastiga üldse võimalik oleks ilma ropsuta ühet käigult teisele minna. Kohmerdamine aeglustuse järel kiirendamisel on ka moodsate kahesidurilistel. Ainus viga on külmalt raputamine, kohalt startides sest hõõrdepinnad kipuvad klaasistuma, rahuliku sõidustiili korral.
60
Mahno3 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Easy-R on ammu pakkumisest maas ja vähemalt eestis müüdi neid vähe.
Dusterile pakuti ühel kitsal ajahetkel EDC kahesidurilist automaati, mis oli selle raha eest väga hea. Kahjuks võeti see kiirelt tootmisest maha.
40
. 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Justnimelt- igapäevaseks tööle- koju sõitmiseks väga sobiv auto ja selleks ei pea mingit überkallist preemiumit omama. Keskmine kütusekulu 0,9l bensukal 5l kanti, turbo teeb edasimineku mõnusaks ja müra ei kurdista kõrvu. Ka on pagasiruum piisavalt suur, 2,7m pikad liistud mahtusid ära kui kõrvalistme seljatugi alla keerata ja kui tahad normaalse hinnaga mõistlikku autot, on see täiesti ok valik.
60
Jaz 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Jah ma tean küll et Dacia on Renault grupi kaubamärk täna, algselt ikka Rumeenlane. No Euroopasse sobis. Idapool toimetamiseks on neil Datsun ootel, kui õieti mäletan on midagi ka juba valmis/müügis. Samas võib vist suht kindel olla et kui meil siin räägitakse Nissanist kui Renaulti väikevennast on asi Jaapanis ilmselt vastupidi:-)
Ja ei maksa unustada ka seda et räägime ikkagi suurfirmade sõiduautode divisionidest, Renault Trucks, Nissan Marine etc on ikka omaette ettevõtted kuigi samas grupis.
Kui nüüd osalusi vahetatud/muudmoodi diilitatud hiljuti siis võin ka udu ajada, ega mäletagi millal neid andmeid viimati vaatasin.
20
Peeedu 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Äris on ikka kõige tähtsam tootlus. Milliseid kulutusi tehakse ja kui suure kasumiga see tagasi tuleb.
Nii, et emafirma jaoks isegi hästimüüv mark ei tähenda automaatselt, et raha tuleb nagu ratsahobuse s...ta. Odavmargi jaoks peab olema odavad materjalid, odav tootearendus ja vana kallimal margil juba kulud tasateeninud tehnoloogia ning odav tööjõud, et äriliselt ära tasuks. Eks see tähendab ka paljude jaoks puudusi millega kas hinna nimel lepitakse või mitte.
Aga otse loomulikult hästimüüv mark tõstab brändiväärtust ja eks osalt on see ka reklaami ja imagoväärtusele hea kui emafirma saab ennast kuulutada maailma number 1,2,3 tootjaks. Tavainimesele on see tähtis, et sõidab suures laevas mitte kipakas aerupaadis.
Iseküsimus on kuhu edasi. VAG-i Škoda alustas odavmargina aga kasvas ja nüüd saab enamuses sama tehnoloogia mis VW puhul.
Eks Rumeenia kus alustati EL-s on tööjõu vaba liikumise palgasurve all ning Dacia peab otsima kuidas jätkata. Kas kasvama täiskasvanuks vastava hinnalisaga või otsima odavalt jätkamise võimalusi.
02
Peeedu 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Muideks Dacia algselt Jaz oli ikka prantslane. See kaubamärk kasutas samanoodi Renaulti mudelit nagu Lada Fiati oma.
Lihtsalt Renault riigistati omaniku koostöö eest sakslastega peale teist ilmasõda. Ja punariigid ajasid asju tugeva kommunistliku parteidega riikide (riigi)firmadega.
Fiati asemel oleks nõukogude rahvaauto võinud olla ka Renault aga itaalased said tehingu endale kuigi läbi räägiti mõlemiga.
Need privatiseerimised kus riik ennast auto- ja paljudest muudest äridest taandas tulid hiljem aga 50 aastat tagasi oli punariikidel kaks valikut.
11
Rahvalegendid 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Eestis alahinnatud automargid:
Dacia
Seat
Citroen (mitte pirukakärud)
Suzuki
Ülehinnatud:
Toyota
VW
Audi
Volvo
BMW
M-B
70
Jaz 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Peedu-täitsa nõus. Autod alati enamvähem Renaultid olnudki. Firma ise on rumeenlane, rumeenlaste poolt tehtud ja rumeenia piirkonna järgi nimetatud. Ei mäleta täpselt ja telefonist otsida ka ei viitsi (suvilas, suuremad ekraanid linnakodus) aga oli ka algselt vist mingi lennukiteema lahenduseks loodud see vabrik, sama seos ju näiteks Saabil ja Baierlaselgi.
Tänapäeva saatus ja staatus sarnane Skodaga, lihtsalt erinevalt sakslaste kätte kukkumisest sattus prantslaste käpa alla:-))
Aga lõppkokkuvõttes teevad mõlemad endiselt autosid ja teevad neid paremini kui vanasti, see on siiski peamine
00
Peeedu 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Auto kui tarbeasja puhul loeb palju mugavus. Ostad kodu lähedalt ja käid seal esinduses hoolduses. Kui mul alles hiljuti tuli Seati esindus 50 kilomeetri kaugusele ja Suzuki koju kätte siis lihtsalt varem pole huvi tundnud. Aga praegu kipub paljudel juba käpp kuskil sees olema ja mingi margi eelistus tekkima.
Millegipärast kohalik Möller tohib tegeleda Audi, VW ja šodaga juba ammu aga Seati garantii aegse hooldusega mitte. Kas 50 kilomeetrit sõita või möödaminnes viia mõni kloon hooldusesse on paras vahe.
Üldiselt viimasel ajal küll vähem aga aga parklas näed ära mille esindused lähedal on. Näiteks meil aastaid CR-V oli massiauto aga RAV4 haruldus. Naabermaakonna pealinnas aga vastupidi.
00
Jaz 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Tõin oma Prantsuse-meenutused sisse, samas teemas edasi-sedakorda siis servisest/selle lähedusest nagu just jutuks tuli:
Need superägedad autopoed (no tegelikult ikka universaalsed kaubamärgi hoolde-müügi-promo-knowhow-lao jne keskused) millega meie siin ilmanurgas "uue" riigina harjunud oleme pole mitte igalpool tavapärane koht sõiduki ostmiseks/hooldamiseks. Jah, suured-vägevad keskysed olemas igalpool kuid märkimisväärne osa sõidukitest müüakse siiani naabertänava Joe garaazist mis meie mõistes väiksema nurgataguse töokoja mõõdu välja annab oma kahe tõstuki, kanaliga pesula ja imeväikse teenindusruumiga. Uued autod seisavad tänaval teiste vahel, eraldusmärgiks vaid esiratta alla hargiga kinnituv lipuvarras kaubamärgi-plagu ja esiklaasitaguse infolapakaga. Nii müüdi neid 90-datel, müüdi aastal 2002 ja ka möödunud suvel. Mis muutunud on? Joe garaazi sildile on tekkinud www.jne.fra, õlinägu mitte ainult ei istu ja suitseta varjuluses kohas vaid lihvib sinna juurde veel ka mobla klaasi ja noh, autod on ka teistsugused kui vanasti. Muu on kõik sama.
Sealt meie mõistes urkast ostsid oma autod minu semu vanaisa, isa, tema ise ja tema hiljuti täiskasvanud poeg. Mingi vägi ei sunni neid kõrvaltänava asemel kuhugi linnaserva klaashalli autot ostma-hooldama minema:-)
01
Peeedu 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Meil ei anna keegi naabermaja Joele uute autode müügiõigust. Esinduses noritakse kõige kallal. küll on müügimehe vuntsid valet värvi küll töökojas pole seda või teist.
Tundub, et mujal lihtsalt ei ole mingite lepingute tõttu Joelt võimalik kõike seda nõuda.
Eks ka meil väiksemates kohtades suurtes esindustes on üheks argumendiks, et naabermaja Jaak on müügimees ja Hillar töökojas. Ei pea päris võõrastega asju ajama.
Või siis vastupidi oleks piinlik kui naabrimees teaks, et Passati taotlusse lükkas pank tagasi ja Golfi ostmine on vaesuse mitte tagasihoidlikuse ja praktilisuse asi.
00
prantsuse autodest 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
eestis müüakse näiteks väga hea hinnaga Kadjar, autom, diisel. Nn "terndimarkidest" 5000 € odavamalt. Samas saad mugava, suure auto praktiliselt kõikide lisadega, aga vot eestlane läheb ostab Tiguani või mõne analoogse škoda. Naljakas. Juttu, et kadjar laguneb või muu prantslane laguneb pole vaja ajada. Juba ca 10 aastat on tegemist väga vastupidava autoga. Just diislite hulgas.
10
viimasele 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Aga kuidas see sind puudutab, millise auto keegi oma raha eest ostab? Hapud viinamarjad jälle?
00
Peeedu 2 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Uue auto ostja tahab temast enamasti ka värskelt loobuda mitte sõita aastakümneid.
Ja siis tulevad mängu jääkväärtused ja sellest tulenevad kuumaksed ning see kui palju on 5 aasta pärast tahtjaid ja mis nad nõus maksma on.
Eks viimane on paras kohvipaksupealt ennustamine aga sõltub ikka palju rahva eelistustest ja arvamustest. Väga harva selle aja jooksul üks mark-mudel tambitakse kõrgustest mutta ja teine tõuseb nagu rakett.
Enamuse autode puhul ei pea niivõrd hinnale keskenduma vaid vaatama milline on kuumakse, sest kõiki huvitab ennekõike see. Ka pank hindab kas vead igakuuliselt selle väljamineku välja.
Mingi soodusprotsendi ja kindlustusega ja suurema jääkväärtuse korral võib väljaminekute vahe kuus olla kaduvväiksed. Annab keegi kaasa veel mõnel esimesel aastal tasuta hoolduse, talverehvid jne, teeb alet ja need kataloogihinnavahed võivad kasvada ja kahaneda erinevate markide vahel.
00
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

FOTOD. Tallinnast saab nüüd uusi Ferrarisid osta

FOTOD. Tallinnast saab nüüd uusi Ferrarisid osta(3)

Täna avati Tallinna südalinnas superautode pood, kust saab eelkõige Ferrarisid osta. Tallinna uude Ferrari keskusesse saab alates reedest, 14. augustist juba šoppama minna, kusjuures kliente ootavad nii ...

VIDEO. Vana Kadett E lollitab kiirendusrajal superautosid

VIDEO. Vana Kadett E lollitab kiirendusrajal superautosid(5)

Saksamaal peetud poole miili kiirendusvõistlusel pandi vana Opel Kadett E kokku Audi RS 6, BMW M3 ja Audi R8 V10-ga, kusjuures tulemused polnud sugugi ootuspärased. Tegu oli üritusega Race1000, kus ...

Porsche Panamera sõitis Nürburgringil rekordi – talle sobivas kategoorias

Porsche Panamera sõitis Nürburgringil rekordi – talle sobivas kategoorias

Porsche Panamera sõitis juuli lõpus Nürburgringil aja 7:29,81 minutit, mis ühtlasi olevat ka uus rekord. Porsche teatel on tegu uue rekordiga esinduslike või luksuslike autode (ing k executive cars) ...

Kiltsi lennuväljal üritatakse sõiduautode lõppkiirusrekordit

Kiltsi lennuväljal üritatakse sõiduautode lõppkiirusrekordit

Laupäeval 15. augustil toimub Haapsalu lähistel Kiltsi lennuväljal lõppkiirusvõistlus "Audi originaalosad One Mile Challenge 2020". Võisteldakse paigaltstardist suurima lõppkiiruse saavutamiseks ...

Kia uuendas Stingerit. Kui soodsalt saab selle kasutatuna?

Kia uuendas Stingerit. Kui soodsalt saab selle kasutatuna?(6)

Kia uuendas keskikka jõudnud sportmudelit Stinger, samas kui uuenduse eelne mudel on järelturul saadaval üha parema hinnaga. Stingeri (debüüt 2017) mudeliuuendus jääb esialgse info kohaselt üpriski ...

FOTOD. Uue S-klassi sisemus on avalik. Ja natuke ka välimus...

FOTOD. Uue S-klassi sisemus on avalik. Ja natuke ka välimus...(4)

Mercedes avalikustas fotogalerii peagi debüteeriva S-klassi sõitjateruumist, lisades samas ka ühe kujutise, kus on selgelt näha uudismudeli esiosa. Kui foto esiosast ei luba oodata revolutsiooni Mercedese ...

Ametlik: BMW teeb esimest korda ka M3 Touringu

Ametlik: BMW teeb esimest korda ka M3 Touringu(1)

BMW esitleb lähinädalail uut M3 sedaani ja M4 kupeed ning andis teada, et esmakordselt lisatakse seekord valikusse ka M3 Touring. BMW M3 34aastases ajaloos pole varem universaali olnud. Seni on BMW kuulsast ...

 
Vormel-2 sarja juhib Ferrari kasvandik

Vormel-2 sarja juhib Ferrari kasvandik

FIA F2 meistrisarja juhib viie sõidetud etapi järel Ferrari noorteprogrammi kuuluv inglane Callum Illott. Seni toimunud kümnest võistlussõidust on 21-aastane Callum Illott võitnud kaks ja kogunud ...

64 hobujõuga 500 vastu

64 hobujõuga 500 vastu

Tarvo Järv ehitas omale VAZ-2101-st 500hobujõulise kiirendusauto, mis suudab veerandmiilil sõita kümne sekundi sisse. Kui kiire see on, võrreldes tavalise Žiguliga? Tuur „Žiguliga isamaal“ viis meid Valka, ...

Ekskursioon Tallinna autosalongidesse

Ekskursioon Tallinna autosalongidesse

Uued mudelid, margisümboolikaga suveniirid ja tarbekaubad on müügil igas autosalongis, kuid nii mõneski neist leidub ka sõidukeid, mida tavaliselt kohtab hoopis muuseumis. Valik algab 1940ndatel toodetud ...

Kumb särab kuldsemalt?

Kumb särab kuldsemalt?

Alfa Romeo Giulia ja BMW 330i näevad ägedad välja ja ka sõidavad vastavalt. Võrdlustest selgitab, kumb neist kokkuvõttes kuldsemalt hiilgab. Tähelepanu! Ilmselt oli see just tähelepanu, mida nii Alfa kui ka ...

Kia XCeed PHEV - auto24 proovisõit

Kia XCeed PHEV - auto24 proovisõit(7)

Kia XCeed PHEV on üks selline auto, mis peaks olema tänapäevasele autoostjale igati meelepärane - see on moodsa linnadziibiliku välimusega ning seda hübriidi on võimalik ka kodus pistikust laadida ning oma ...

Tulevased youngtimer’id: Traditsioonide kohaselt

Tulevased youngtimer’id: Traditsioonide kohaselt(3)

Citroëni tabas sajandi alguses igavate autode tegemise iha. Ainsa tõelise erandina toodi 2005. aastal turule luksuslik C6 – auto, millist margi- ja üleüldse auto­fännid ootasidki. C6 valmimist võib ...

Uunikutraiel: härrasmeeste motosport

Uunikutraiel: härrasmeeste motosport

Bultaco, Fantic, Montesa, Ossa … Pole neid nimesid kuulnudki? Tegu on mootorrattamarkidega, millega on võidetud maailmameistritiitleid. Kõik need kuulsused said kokku Vasalemmas Eesti esimesel endisaegsete ...

 
Talendid Rajale alustab kaheksandat hooaega

Talendid Rajale alustab kaheksandat hooaega

Populaarse laste hobikardisarja uus hooaeg stardib juba 20. augustil LaitseRallyParkis. Harilikult kevadeti sõidetav algajatele lastele mõeldud hobikardisari saab tänavu hoo sisse alles sügisel. Juba 2013. ...

Mercedese seeria katkes

Mercedese seeria katkes

Max Verstappen võitis Silverstone’is vormelisarja 70. aastapäevale pühendatud GP, edestades Mercedese sõitjaid Lewis Hamiltoni ja Valtteri Bottast. Mercedese sõitjad näitasid küll kvalifikatsioonis taas ...

Lugeja küsib: Kas tasub osta iseehitatud matkaautot?

Lugeja küsib: Kas tasub osta iseehitatud matkaautot?(1)

Proovisin kevadel ja suvel matkaautot rentida, aga see on täitsa võimatu, sest need on metsikult populaarsed ja kogu aeg broneeritud. Seepeale tekkis mõte osta iseehitatud matkaauto, mida müüakse tunduvalt ...

Ostad projektiautot? Varu raha, aega ja kannatust!

Ostad projektiautot? Varu raha, aega ja kannatust!

Kui plaanid hakata mõnd autot taas elule äratama või oma maitse järgi ümber ehitama, tasub enne pikalt järele mõelda. Projektiauto nii-öelda toorikut valides tuleks eelistada väga heas konditsioonis ja ...

Autopäevik: Remondine suvi

Autopäevik: Remondine suvi(7)

Suvi tuli ootamatult nii, et kaks autot läks remonti. Škodal on käsil keretööd ja Mitsubishi Pajerol roostetas ära bensiinipump. Põhimõtteliselt võib mõlema auto mured võtta kokku ühe sõnaga – rooste. Et ...

Teise põlvkonna CLK: kui kere on korras, sõidab veel kaua

Teise põlvkonna CLK: kui kere on korras, sõidab veel kaua(1)

Käesoleva sajandi alguse Mercedes-Benzi vaevasid erinevad probleemid, kuid auto suurimaks vaenlaseks oli rooste. Mida kontrollida teise põlvkonna CLK ostul?  Mercedes-Benz tõi CLK turule 1997. aastal. Kuigi ...

Korralikult gaasi!

Korralikult gaasi!

KTM 390 Adventure saab hakkama maanteel ja metsarajal ning selle mootorrattaga saab anda ka korralikult gaasi, kartmata silmapilkset juhiloata jäämist. Raske öelda, miks austerlastel metsa poole tõmbava 390 ...

 
Autosõit kui suursündmus

Autosõit kui suursündmus

Rolls-Royce teeb autosõidust suursündmuse juba enne liikuma hakkamist. Seda sõltumata mudelist. Jah, mõni on haruldasem, mõni kallim, uuem, vanem ja mis kõik veel, kuid ühtegi lati alt läbi mudelit ei suuda ...

Kolumn. Samost: Kas elektriautode „iPhone’i hetk“ on käes?

Kolumn. Samost: Kas elektriautode „iPhone’i hetk“ on käes?

Mäletan 2007. aasta sügisest, et istusin Helsingi kesklinna büroohoone nõupidamisruumis U-kujulise laua taga koos kümne­konna Alma meediakontserni juhtkonda kuuluva mehe ja ühe naisega. Kõik olid just istet ...

Autolehe 12. augusti uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 12. augusti uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Cadillaci elektridžiip Lyriq sai avalikuks Cadillac avalikustas oma esimese elektriauto Lyriq, mis põhineb täiesti uuel platvormil ja sõidab tänu mahukale akule ühe laadimisega umbes 500 km. Kuna tegu on ...

Uue ajastu superauto

Uue ajastu superauto

Läinud nädalal esitles Gordon Murray Automotive kauaoodatud superautot T.50, mis lubab olla enim juhile orienteeritud superauto ajaloos.  Kuulus konstruktor Gordon Murray läks uue ajastu superauto loomisel ...

EESTIS MÜÜGIL: kaks vähelevinud Volvot

EESTIS MÜÜGIL: kaks vähelevinud Volvot(2)

Portaalis auto24.ee on müügile tulnud kaks Volvot, mida igapäevases liikluses väga sageli ei kohta. Autoleht pole nende sõidukitega ise tutvumas käinud, mistõttu ei oska me nende autode tehnilise seisukorra ...

Ford Kuga pistikuhübriid kipub põlema

Ford Kuga pistikuhübriid kipub põlema

Ford peatas ajutiselt Kuga pistikuhübriidi müügi, sest selle akud võivad üle kuumeneda ja süttida. Kuga pistikuhübriid jõudis müüki alles mõned kuud tagasi. Probleemid puudutavad Fordi sõnul autosid, mis on ...

 
Audi esitles S3 uue põlvkonna sedaani ja luukpära

Audi esitles S3 uue põlvkonna sedaani ja luukpära(4)

20 aastat tagasi sisenes Audi sportlike kompaktautode turule mudeliga S3, täna avalikustati uue S3 sedaani ja luukpära tehnilised näitajad. Autod varustatakse 2liitrise TFSI mootoriga, mille võimsuseks on ...

Eesti drifti hooaeg jätkus etapiga Laitses

Eesti drifti hooaeg jätkus etapiga Laitses

Nädalavahetusel toimus Laitse RallyParkis kauaoodatud “Jump for Drift”, kus olid kohal Eesti ja Läti paremad sõitjad. Tegemist oli Eesti ja Läti meistrivõistluste teise etapiga, ning street ja semipro ...

Maserati tutvustas uusi tippmudeleid

Maserati tutvustas uusi tippmudeleid

Maserati esitles Levante, Quattroporte ja Ghibli tippversioone ehk Trofeo mudelirivi, mis hiilgab suure võimsuse ja kiirusega. Trofeo versioonid varustatakse Ferrarilt pärit 3,8liitrise bi-turbo V-8 ...

Ford Puma ST tuleb septembris

Ford Puma ST tuleb septembris

Ford andis sotsiaalmeedias teada, et 24. septembril esitletakse Puma kiiremat ja võimsamat versiooni ST. Auto saab kolmesilindrilise 1,5liitrise mootori, mil võimsust 200 hobujõudu ning pöördemomenti 290 ...

Pärnu maanteel Kanama–Ääsmäe lõigul algav taastusremont muudab liiklemist

Pärnu maanteel Kanama–Ääsmäe lõigul algav taastusremont muudab liiklemist

12. augustist kuni 30. oktoobrini tehakse Tallinna–Pärnu–Ikla maanteel km 18,7–27,4 asfaltkatte taastusremonti. Kolmapäeval, 12. augustil suletakse lõigu Tallinna–Pärnu suunal mõlemad sõidurajad kuni 16. ...

Balti meistrivõistlused autode ringrajasõidus jätkuvad Pärnus

Balti meistrivõistlused autode ringrajasõidus jätkuvad Pärnus

Põhjamaade moodsaim ringrada auto24ring võõrustab 14.-16. augustil taaskord Balti meistrivõistlusi autode ringrajasõidus (BaTCC), tuues Pärnusse kokku kolme Balti riigi ja Soome paremad võidusõitjad. Pärnu ...

Le Mans’i 24-tunni sõit toimub publikuta

Le Mans’i 24-tunni sõit toimub publikuta

Sportautode Le Mans’i 24-tunni sõit toimub tänavu tühjade tribüünide ees. Septembrisse edasi lükatud Le Mans’i 24-tunni sõidu korraldajad otsustasid võistluse läbi viia ilma publikuta, kuigi veel juunis oli ...

 
Suurbritannia kirikud teenivad parkimisega lisaraha

Suurbritannia kirikud teenivad parkimisega lisaraha

Suurbritannia kirikud teenivad kuus kokku üle 20 000 naela (umbes 22 000 eurot) parkimisega. Kirikud võimaldavad kasutada oma parkimiskohti ajal, mil need ei ole kasutuses. Programmiga on liitunud sadakond ...

Päeva leiud. Kolm retrostiilis autot

Päeva leiud. Kolm retrostiilis autot

Mõnigi autotootja on valmistanud retrostiilis sõidukeid, kus tänapäevased omadused kohtuvad varasema aja stiiliga. Kasutatuna on müügil neid päris palju, toome kolm näidet. 1900 euro eest on võimalik ...

VIDEO. 125 aastat 50 sekundiga

VIDEO. 125 aastat 50 sekundiga

Škodal valmis lühifilm tosinast olulisest mudelist margi 125-aastases ajaloos. Sõidukite valik algab L&K Voiturette A-ga 1905. aastast ja lõpeb elektriauto Enyaq IV-ga. Üles astuvad veel Superb ...

Bentley Continental GT mudel maksab ligi 7700 eurot

Bentley Continental GT mudel maksab ligi 7700 eurot(1)

Bentley pakub uuest Continental GT-st kolmes mõõtkavas mudelit, neist kalleim maksab 6995 naela (umbes 7700 eurot). Kalleim mudel on mõõtkavas 1:8 ja valmistatud käsitsi rohkem kui 1000 detailist. Ühe ...

Uus automark - Ioniq

Uus automark - Ioniq

Kui seni oli Ioniq Hyundail kasutusel mudelinimetusena, siis tulevikus koondatakse elektriautod sama nimega margi alla. Hyundai plaanib Ioniqu margi all tuua lähema nelja aasta jooksul välja kolm ...

FOTOD. Piirojal jätkusid rallikrossi Eesti meistrivõistlused

FOTOD. Piirojal jätkusid rallikrossi Eesti meistrivõistlused

Põltsamaa lähedal Piiroja rajal sõideti rallikrossi Eesti meistrivõistluste kolmas etapp. Klassivõidud saavutasid: Martin Juga (Junior 1600), Arvo Kask (SuperCar), Timo Laapotti (Crosskart Xtreme), Janno ...

Antonio Felix da Costa kindlustas elektrivormelite meistritiitli

Antonio Felix da Costa kindlustas elektrivormelite meistritiitli

Laupäeval ja pühapäeval sõidetud järjekordsete etappidega Berliinis kindlustas Antonio Felix da Costa tänavuse Formula E sarja meistritiitli. Tempelhofi lennuväljal sõidetud sarja kaheksanda etapi võitis ...

 
F1: Max Verstappen katkestas Mercedese võitudeseeria

F1: Max Verstappen katkestas Mercedese võitudeseeria

Max Verstappen võitis Silverstone’i ringrajal sõidetud 70. aastapäeva GP edestades Mercedese sõitjaid Lewis Hamiltoni ja Valtteri Bottast. Parimalt stardipositsioonilt alustanud Bottas haaras stardist ...

F1: Bottas edestas kvalifikatsioonis Hamiltoni

F1: Bottas edestas kvalifikatsioonis Hamiltoni(1)

Silverstone’i ringrajal sõidetava F1 70. aastapäeva GP kvalifikatsioonis sõitis parima ringiaja välja Valtteri Bottas. Soomlane edestas tiimikaaslast Lewis Hamiltoni 0,063 sekundiga. Kolmanda kohaga ...

F1: Hamilton ja Bottas olid vabatreeningute kiireimad

F1: Hamilton ja Bottas olid vabatreeningute kiireimad

Silverstone’i ringrajal teist nädalavahetust järjest toimuva F1 etapi reedese päeva vabatreeninguid valitsesid Mercedese sõitjad. Ennelõunasel sessioonil edestas Valtteri Bottas napilt Lewis Hamiltoni, aga ...

FOTOD. „Sofie“ lugu: maailma vanim Volkswagen Transporter sai 70aastaseks

FOTOD. „Sofie“ lugu: maailma vanim Volkswagen Transporter sai 70aastaseks

Üleeile tähistas oma 70. sünnipäeva maailma vanim säilinud Volkswagen T1 Transporter „Sofie“, mis veedab üpriski aktiivseid vanaduspäevi Volkswageni enda autokollektsioonis. Volkswagen T1 tootmine läks ...

VIDEO. Mees ehitas 17 aastat keldris Lamborghinit. Aga müüs selle ikkagi maha

VIDEO. Mees ehitas 17 aastat keldris Lamborghinit. Aga müüs selle ikkagi maha

Üks ameeriklane ehitas endale 17 aastat Lamborghinit, kusjuures auto kätte saamiseks keldrist tuli osa maja maha lõhkuda. Lapsest saadik Lamborghini Countachi fännanud ameeriklane asus oma keldris tööle ...

Tallinnasse tuleb Ferrari esindussalong

Tallinnasse tuleb Ferrari esindussalong(6)

Ferrari esindaja ning Soome suurim luksusautomüüja Luxury Collection avab augustis Tallinnas Ferrari ja teiste superautode esindussalongi. Ferrari ja ka teiste superautode Luxury Collection esindussalong ...

Päeva leiud. Harjumaal pandi kaks superautot korraga müüki

Päeva leiud. Harjumaal pandi kaks superautot korraga müüki

Äsja pandi Harjumaal müügile 2015. aasta Audi R8 (610 hj) ja sama vana McLaren 650S (650 hj), kusjuures mõlemit müüb sama müüja. Tegu on tippklassi superautodega, mis on tänaseski mõttes väga-väga kiired. ...

 
Cadillaci elektridžiip Lyriq sai avalikuks

Cadillaci elektridžiip Lyriq sai avalikuks(1)

Cadillac avalikustas oma esimese elektriauto Lyriq, mis põhineb täiesti uuel platvormil ja sõidab tänu mahukale akule ühe laadimisega umbes 500 km. Kuna tegu on General Motorsi spetsiaalselt ...