AUTONDUS

VIDEO. Autooksjonid taasalustavad: üheksa miljoniautot korraga!

VIDEO. Autooksjonid taasalustavad: üheksa miljoniautot korraga!

Septembri alguses peetakse Suurbritannias kevadel ära jäetud autooksjon, kuhu pannakse vaid 15 autot. Tegu on automaailma koorekihiga, sest üheksale neist oodatakse miljonihinda. Seejuures pole jutt ...

MOOTORISPORT

FOTOD. Piirojal jätkusid rallikrossi Eesti meistrivõistlused

FOTOD. Piirojal jätkusid rallikrossi Eesti meistrivõistlused

Põltsamaa lähedal Piiroja rajal sõideti rallikrossi Eesti meistrivõistluste kolmas etapp. Klassivõidud saavutasid: Martin Juga (Junior 1600), Arvo Kask (SuperCar), Timo Laapotti (Crosskart Xtreme), Janno ...

AUTOTÖÖSTUS

Uus automark - Ioniq

Uus automark - Ioniq

Kui seni oli Ioniq Hyundail kasutusel mudelinimetusena, siis tulevikus koondatakse elektriautod sama nimega margi alla. Hyundai plaanib Ioniqu margi all tuua lähema nelja aasta jooksul välja kolm ...

PROOVISÕIDUD

Autosõit kui suursündmus

Autosõit kui suursündmus

Rolls-Royce teeb autosõidust suursündmuse juba enne liikuma hakkamist. Seda sõltumata mudelist. Jah, mõni on haruldasem, mõni kallim, uuem, vanem ja mis kõik veel, kuid ühtegi lati alt läbi mudelit ei suuda ...

PÄEVAUUDISED

Ford Kuga pistikuhübriid kipub põlema

Ford Kuga pistikuhübriid kipub põlema

Ford peatas ajutiselt Kuga pistikuhübriidi müügi, sest selle akud võivad üle kuumeneda ja süttida. Kuga pistikuhübriid jõudis müüki alles mõned kuud tagasi. Probleemid puudutavad Fordi sõnul autosid, mis on ...

LIIKLUS

Suurbritannia kirikud teenivad parkimisega lisaraha

Suurbritannia kirikud teenivad parkimisega lisaraha

Suurbritannia kirikud teenivad kuus kokku üle 20 000 naela (umbes 22 000 eurot) parkimisega. Kirikud võimaldavad kasutada oma parkimiskohti ajal, mil need ei ole kasutuses. Programmiga on liitunud sadakond ...

Dodge toodab kõige kiiremaid sedaane ja linnadžiipe

Dodge toob 2021. aastal turule sedaani Charger SRT Hellcat Redeye, mille kompressoriga ülelaetud 6,2-liitrine V-8 teeb 808 hobujõudu ning 958 njuutonmeetrit. Tegu on maailma kiireima ja võimsaima ...

KOMMENTAARID (22)

Vaatlen_siin 6 juuli 2020 14:38 Ebasobiv kommentaar
Kiirus ikka pentli sedaanil parem
40
amid 6 juuli 2020 17:31 Ebasobiv kommentaar
lüpsavad eurooplasi karmide maasturitega.Juba 344kw jeep srt on karm.
23
sdf 6 juuli 2020 20:08 Ebasobiv kommentaar
Nii loll artikkel tuleb siis kui puudub võimalus Saksa autotööstuse artikleid tõlkida
24
Irvhammas 6 juuli 2020 22:10 Ebasobiv kommentaar
Hobujõudude ja väände arv pole ammu enam mingi suurem asi millega uhkustada, iga vend võib lasta enda masin ülesse pumbata. Oleks mõnel ameeriklasel hea juhitavus ka peale c8 corveti siis hakkaks rääkima. 0-100 kiirendus võib paberil mega tunduda aga tänava tingimustes saavad need 700+ hobusega masinad ka mingi golf r-i käest põske :D
410
Minge... 6 juuli 2020 23:07 Ebasobiv kommentaar
Tänavatingimused? Mingi isa999 fanclub?
62
EVSB 6 juuli 2020 23:52 Ebasobiv kommentaar
Tesla S P100D jõuab meil lubatud kiirusteni kindlasti rutem.
00
To minge... 7 juuli 2020 8:28 Ebasobiv kommentaar
Tänavatingimuste all pean silmas et need ameeriklased on liiga võimsad ja ei suuda enda jõudu maha panna. Need 0-100ni ajad ainult spets kiirendus radadel saavutatavad. Ja isa999 fännlusest on asi väga kaugel :/
00
Z 7 juuli 2020 8:34 Ebasobiv kommentaar
Peen huumor on selles, et Charger põhineb Daimleri käest saadud eelmise dekaadi W211 põhja peal.

Durango Hellcat ei paku mingisugust konkurentsi päris sportmaasturitele nagu X5M ja Cayenne Turbo. Sama kehtib vaesemehe X5 kohta, ehk Grand Cherokee kohta - vahet pole, mida nad sinna aiste vahele topivad.
Ega ameeriklased ise eriti autosid teha ei oska - Tesla on ilmselgelt inimesele, kellele autod ei meeldi ning kõik muu autotööstus on elustamisapraatide peal toimiv ja USA valitsuse abiraha on ärimudelisse sisse arvestatud...

Corvette C8 on lihtsalt järjekordne loss-leader ja ainus asi mida see auto reaalselt saavutas on see, et GM ei ole oma viimase masu riigi abiraha isegi tagasi maksta. GM ei suuda isegi oma elu eest toota ühtegi autot, mida tavainimene osta tahaks.
15
väike vend 7 juuli 2020 12:11 Ebasobiv kommentaar
No-no-no. Kui Chargeri ja Challengeri nii Hellcati kui Redeye puhul on tõesti nii et isegi 305 lai rehv on liiga kitsas, et kogu võimsus maha panna, siis Durango Hellcat ja Grand Cherokee Trackhawki puhul aitab nelivedu seda teha nii et ka tavaliikluses on äge. Eriti äge on veel see, et 7 inimest mahub autosse seda nautima. ja ei pea tingimata rikkur olema, et 200 tuhandene Porsche või 300 tuhandene Lamborghini osta. Tesla võib ju sekund ja natuke peale kiirem olla, aga ainult iga 15 minuti tagant, et aku ja mootor jahtuda jõuaksid, Hellcat-mudelitega põruta kuni kütust jätkub.

Lisaks ka seda, et Chargeri ja Challengeri Hellcat ja Redeye ongi mõeldud ühelt poolt "kõige-kõige" autodeks ja teiselt poolt neile, kes tahavad uut autot, mille sõiduomadused on nagu vanal heal, st ise peab ka auto juhtida oskama ja enda ja auto piire tunnetama, mitte nii, et trambid aga pedaali otsas ja auto sul midagi rumalat teha ei lase ja hoiab sind kõigest väest tee peal.

Kes tahavad lihtsalt sama kere aga turvaliselt kiiret autot, mille puhul ei pea ise mõtlema, nende jaoks on tavaline SRT 6.4 oma 485hj-ga.
41
ära 7 juuli 2020 14:06 Ebasobiv kommentaar
ela eelmises sajandis oma bmwde ja porschedega.2020 x5m teeb 4,2,turbo s chrono 3,9 .Need sõidetakse lihtsalt täpiks.Ainuke väga kiire maastur on lambo urus 3,6
Et natuke tehnika alalt harida sind siis just NM ja Kw kiirelt edasi viivadki.Elektril tekib see nullist selle nii kiirelt tõukabki p100d teeb 2,4 ,sama teeb dodge demon ja chiron.
Lisaks on peal uutel usakatel kõik rajaabilised ja tipp brembod jne.Ära ela eelmises sajandis.
Kõige hullemad võimsused mis on õigetel kiirendusautodel ja dragsteritel võetakse just usa v8 ja komressoriga välja oma 8000hpj. bmw jne pole selliseid mootoreid uneski näinud.
Ameeriklane vähemalt ei röövi oma ostjat,nagu seda teevad eu autotootjad.
22
Peeedu 7 juuli 2020 17:58 Ebasobiv kommentaar
Pidamine ei sõltu ainult rehvi laiusest. Mingis olukorras laiema erisurve nii väike, et haakumine hoopis halveneb.
Samuti ei tähenda suur võimsus, et oled eriti kiire. Heal sirgel jah aga kurvis peab vedrustus ka töötama. Samuti peab olema auto kogumass võimalikult madalal ja keskel.
Aga maailm on selline, et paljudele saab võimsust ja blingi müüa, sest need on arusaadavad. Aga pärissport on gurmee.
00
Z 7 juuli 2020 19:06 Ebasobiv kommentaar
Naeruväärne rääkida mingist eelmisest sajandist ja siis haipida ameerika autosid. Ameerika autod (peale Tesla) on tehnoloogia poolest kõige kehvemad, sakslased kaugelt kõige paremad.
Auto on rohkem kui lihtsalt 0-100kmh numbrid. Juhitavus on tänavaautol kindlasti juba väga kõva argument, rääkimata millestki millega ringrajal käia ja kui su eesmärk on lihtsalt tagarehve põletada, siis võid seda 5000€ Mustangiga ka teha ja ega see milleski muuks eriti ei kõlba ka.

Durango on lihtsalt mingi suvaline halb minivan ja Hellcati mootoriga ei olegi selle eesmärk isegi natukene tõsiseltvõetav olla. Pole üldse mõtet rääkima hakata kui halb salong ameerika autodel siiamaani on, peale mõne üksiku erandi - kindlasti tuleks siin ära märkida, et Tesla on selle rõveduse absoluutne tipp.

Kas on üldse aimu, kui kiiresti lihtsalt hea kiirendusega auto kopa ette viskab? Kuu, võib-olla kolm ja siis on isu täis ja tahaks midagi, millega saaks ennast tõeliselt proovile panna, mitte lihtsalt viska S režiimi ja vajuta paremat pedaali - IGAV.

Nendel Fiat-Chrysleri autodel on reaalselt vedrustus, mis disainti 20a tagasi, kere all pole isegi korralikult tullesuunajaid ega midagi. Need autod sünnivad vanarauana!
Muideks ameerika mootoreid kasutataks kiirendus/driftispordist puhtalt ainult selle pärast kui odavad nad on.

Elad, õpid - saad aru, miks BMW ja Porsche on parimad.
14
B 7 juuli 2020 19:32 Ebasobiv kommentaar
Soovitaks eelmisel kommenteerial natukene rohkem ennast harida ja mitte olla nii üldistav. Charger ja Challenger ongi suured, mugavad, vanakooli stiilis muskelautod. Kellegi soov pole nendega rajarekordeid püstitada. Ka Hellcatiga (ükskõik mis keres) annab niisama mõnusalt kruiisida.
Küll on olemas Fordil Mustangi ja Chevyl Camaro näol täitsa rajakõlbulikke versioone. Cadillac CTS-V on ka asjalik.
21
Dt 7 juuli 2020 20:26 Ebasobiv kommentaar
Kõik ei ole sellised hipsterid. Inimesed on erinevad. Minu meelest on muljetavaldav, kui 1950a tehnikast saab tänapäeva normide juures 800hp tehasest. Cadillacil on täna olemas täiesti tehnika viimane sõna 4,2 V8 ja kaks turbot. Jah meil on tobedalt kallis aga seal on see kõik väga soodne võrrledes euroopa vastavatega. Kõige viimasel Chargeril pole mingit w211 põhja. Oleks huvitav teada mis seal 20a vana täna on mida teistel enam pole? Topelt õõtsharkidega vedrustus? Sõltumatu tagasild? Äkki valgustad meid.
GM ei suuda teha autot mida tavainimene osta tahaks :D ja jah. Las olla siis nii.
21
. 9 juuli 2020 21:36 Ebasobiv kommentaar
Kuni esimese kurvini ,siis juba jagab kaarte keegi teine.Juhitamatud autod on need usakad.Ka mtz mootorist on võimalik 300 hobust välja võluda.
00
Dt 10 juuli 2020 8:49 Ebasobiv kommentaar
Virginia International Raceway ameerikas. Ei ole mingi ovaal vaid üsna nõudlik ringrada. Audi RS5 2018 aeg 3:03.9. Challenger Hellcat Widebody 2:59.8. Ja roolis ei olnud suvalised autojuhid vaid professionaal.
Kurve on sellel rajal rohkem kui üks. Loomulikult on nali, et 700hp ei esine paremini aga juhitamatud nad kindlasti ei ole.
https://www.caranddriver.com/features/a23290221/lightning-lap-2018/
00
Vaatlen_siin 10 juuli 2020 11:24 Ebasobiv kommentaar
See, et sõltumatu tagasild on juba juurutatud on tase ikka küll.
Võrdleb nüüd Euroopa 21 sajandi alguse suuremaid sedaane ja luksusautosid (praeguseni) ning USA omi - nalja kui palju. Isegi ilma pentleid jms. arvesse võtmata. Tehnoloogia erinevus on ikka meeletu
10
B 10 juuli 2020 21:47 Ebasobiv kommentaar
Loe ja imesta :)
Kui raske on mõista, et turud on erinevad ja sellest lähtuvalt ka lähenemine. Raamil ja sõltuva tagasillaga suured sedaanid ja luksusautod olid tollal nõutud oma vastupidavuse ja mõistlike ülalpidamiskulude osas.
Nt pakkus Cadillac 1993 aastal Fleetwoodile 5.7 185 hobujõulist mootorit, samas oli saada Sevillel ka 4.6 32V DOHC 295hj mootor
On nagu on, tänapäevane reaalsus on see, et Cadillac CT6 on kõige kergem ja parima juhitavusega auto antud autoklassis.
01
67676767 11 juuli 2020 8:26 Ebasobiv kommentaar
usa-s on juba lehtvedrust loobutud! Milline areng! Sattusin hiljuti nägema 2020a Dodge Ram seestpoolt, juba oli pekkis nagu ikka usakas ja vajas remonti ja no nalja oli nabani, seest oli nagu 1995a masin ja mitte 95a Mercedes vaid 95a Ford
00
Vaatlen_siin 11 juuli 2020 13:27 Ebasobiv kommentaar
Nii "tollal" kui praegu ostab jõukas ameeriklane märksa suurema raha eest Euroopa sedaani. Kui raha napib, kärutatakse kohaliku jamaga. Töökindlise mõttes võiks üldse aknad ja istmed vändaga käia...
Hakkame vist tehaseid põletama - võtavad ju töö ära inimestelt
00
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

FOTOD. Hobiautod kogunesid Tallinnas

FOTOD. Hobiautod kogunesid Tallinnas

Linnahalli juurde kogunes neljapäeva õhtul kõige laiem ringi hobisõidukeid: originaalseisus vanatehnikast tuunituteni. Diskustom Magazine ja CSG Customsi korraldusel toimus Diskustom Meet. Fotod: Pille Russi

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Algaval nädalavahetusel kihutatakse Barcelona ringrajal F1 MM-sarja Hispaania etapp ja mitmed Eesti rallisõitjad osalevad EM-etapil Liepajas. Eelmisel F1 etapil Inglismaal lõpetas Max Verstappen esimesed ...

Formula E hooajale tõmmati kriips alla

Formula E hooajale tõmmati kriips alla

Berliinis toimunud elektrivormelite sarja viimastel etappidel läksid jagamisele hooaja kahvatumad medalid. Formula E sarja kuuenda hooaja meistrid – Antonio Felix da Costa ja tiimide arvestuses DS ...

FOTOD. Tallinnast saab nüüd uusi Ferrarisid osta

FOTOD. Tallinnast saab nüüd uusi Ferrarisid osta(3)

Täna avati Tallinna südalinnas superautode pood, kust saab eelkõige Ferrarisid osta. Tallinna uude Ferrari keskusesse saab alates reedest, 14. augustist juba šoppama minna, kusjuures kliente ootavad nii ...

VIDEO. Vana Kadett E lollitab kiirendusrajal superautosid

VIDEO. Vana Kadett E lollitab kiirendusrajal superautosid(6)

Saksamaal peetud poole miili kiirendusvõistlusel pandi vana Opel Kadett E kokku Audi RS 6, BMW M3 ja Audi R8 V10-ga, kusjuures tulemused polnud sugugi ootuspärased. Tegu oli üritusega Race1000, kus ...

Porsche Panamera sõitis Nürburgringil rekordi – talle sobivas kategoorias

Porsche Panamera sõitis Nürburgringil rekordi – talle sobivas kategoorias

Porsche Panamera sõitis juuli lõpus Nürburgringil aja 7:29,81 minutit, mis ühtlasi olevat ka uus rekord. Porsche teatel on tegu uue rekordiga esinduslike või luksuslike autode (ing k executive cars) ...

Kiltsi lennuväljal üritatakse sõiduautode lõppkiirusrekordit

Kiltsi lennuväljal üritatakse sõiduautode lõppkiirusrekordit

Laupäeval 15. augustil toimub Haapsalu lähistel Kiltsi lennuväljal lõppkiirusvõistlus "Audi originaalosad One Mile Challenge 2020". Võisteldakse paigaltstardist suurima lõppkiiruse saavutamiseks ...

 
Kia uuendas Stingerit. Kui soodsalt saab selle kasutatuna?

Kia uuendas Stingerit. Kui soodsalt saab selle kasutatuna?(7)

Kia uuendas keskikka jõudnud sportmudelit Stinger, samas kui uuenduse eelne mudel on järelturul saadaval üha parema hinnaga. Stingeri (debüüt 2017) mudeliuuendus jääb esialgse info kohaselt üpriski ...

FOTOD. Uue S-klassi sisemus on avalik. Ja natuke ka välimus...

FOTOD. Uue S-klassi sisemus on avalik. Ja natuke ka välimus...(5)

Mercedes avalikustas fotogalerii peagi debüteeriva S-klassi sõitjateruumist, lisades samas ka ühe kujutise, kus on selgelt näha uudismudeli esiosa. Kui foto esiosast ei luba oodata revolutsiooni Mercedese ...

Ametlik: BMW teeb esimest korda ka M3 Touringu

Ametlik: BMW teeb esimest korda ka M3 Touringu(1)

BMW esitleb lähinädalail uut M3 sedaani ja M4 kupeed ning andis teada, et esmakordselt lisatakse seekord valikusse ka M3 Touring. BMW M3 34aastases ajaloos pole varem universaali olnud. Seni on BMW kuulsast ...

Vormel-2 sarja juhib Ferrari kasvandik

Vormel-2 sarja juhib Ferrari kasvandik

FIA F2 meistrisarja juhib viie sõidetud etapi järel Ferrari noorteprogrammi kuuluv inglane Callum Illott. Seni toimunud kümnest võistlussõidust on 21-aastane Callum Illott võitnud kaks ja kogunud ...

Teise põlvkonna CLK: kui kere on korras, sõidab veel kaua

Teise põlvkonna CLK: kui kere on korras, sõidab veel kaua(1)

Käesoleva sajandi alguse Mercedes-Benzi vaevasid erinevad probleemid, kuid auto suurimaks vaenlaseks oli rooste. Mida kontrollida teise põlvkonna CLK ostul?  Mercedes-Benz tõi CLK turule 1997. aastal. Kuigi ...

Autosõit kui suursündmus

Autosõit kui suursündmus

Rolls-Royce teeb autosõidust suursündmuse juba enne liikuma hakkamist. Seda sõltumata mudelist. Jah, mõni on haruldasem, mõni kallim, uuem, vanem ja mis kõik veel, kuid ühtegi lati alt läbi mudelit ei suuda ...

64 hobujõuga 500 vastu

64 hobujõuga 500 vastu

Tarvo Järv ehitas omale VAZ-2101-st 500hobujõulise kiirendusauto, mis suudab veerandmiilil sõita kümne sekundi sisse. Kui kiire see on, võrreldes tavalise Žiguliga? Tuur „Žiguliga isamaal“ viis meid Valka, ...

 
Ekskursioon Tallinna autosalongidesse

Ekskursioon Tallinna autosalongidesse

Uued mudelid, margisümboolikaga suveniirid ja tarbekaubad on müügil igas autosalongis, kuid nii mõneski neist leidub ka sõidukeid, mida tavaliselt kohtab hoopis muuseumis. Valik algab 1940ndatel toodetud ...

Kumb särab kuldsemalt?

Kumb särab kuldsemalt?

Alfa Romeo Giulia ja BMW 330i näevad ägedad välja ja ka sõidavad vastavalt. Võrdlustest selgitab, kumb neist kokkuvõttes kuldsemalt hiilgab. Tähelepanu! Ilmselt oli see just tähelepanu, mida nii Alfa kui ka ...

Kia XCeed PHEV - auto24 proovisõit

Kia XCeed PHEV - auto24 proovisõit(7)

Kia XCeed PHEV on üks selline auto, mis peaks olema tänapäevasele autoostjale igati meelepärane - see on moodsa linnadziibiliku välimusega ning seda hübriidi on võimalik ka kodus pistikust laadida ning oma ...

Tulevased youngtimer’id: Traditsioonide kohaselt

Tulevased youngtimer’id: Traditsioonide kohaselt(3)

Citroëni tabas sajandi alguses igavate autode tegemise iha. Ainsa tõelise erandina toodi 2005. aastal turule luksuslik C6 – auto, millist margi- ja üleüldse auto­fännid ootasidki. C6 valmimist võib ...

Uunikutraiel: härrasmeeste motosport

Uunikutraiel: härrasmeeste motosport

Bultaco, Fantic, Montesa, Ossa … Pole neid nimesid kuulnudki? Tegu on mootorrattamarkidega, millega on võidetud maailmameistritiitleid. Kõik need kuulsused said kokku Vasalemmas Eesti esimesel endisaegsete ...

Talendid Rajale alustab kaheksandat hooaega

Talendid Rajale alustab kaheksandat hooaega

Populaarse laste hobikardisarja uus hooaeg stardib juba 20. augustil LaitseRallyParkis. Harilikult kevadeti sõidetav algajatele lastele mõeldud hobikardisari saab tänavu hoo sisse alles sügisel. Juba 2013. ...

Mercedese seeria katkes

Mercedese seeria katkes

Max Verstappen võitis Silverstone’is vormelisarja 70. aastapäevale pühendatud GP, edestades Mercedese sõitjaid Lewis Hamiltoni ja Valtteri Bottast. Mercedese sõitjad näitasid küll kvalifikatsioonis taas ...

 
Lugeja küsib: Kas tasub osta iseehitatud matkaautot?

Lugeja küsib: Kas tasub osta iseehitatud matkaautot?(1)

Proovisin kevadel ja suvel matkaautot rentida, aga see on täitsa võimatu, sest need on metsikult populaarsed ja kogu aeg broneeritud. Seepeale tekkis mõte osta iseehitatud matkaauto, mida müüakse tunduvalt ...

Ostad projektiautot? Varu raha, aega ja kannatust!

Ostad projektiautot? Varu raha, aega ja kannatust!

Kui plaanid hakata mõnd autot taas elule äratama või oma maitse järgi ümber ehitama, tasub enne pikalt järele mõelda. Projektiauto nii-öelda toorikut valides tuleks eelistada väga heas konditsioonis ja ...

Autopäevik: Remondine suvi

Autopäevik: Remondine suvi(7)

Suvi tuli ootamatult nii, et kaks autot läks remonti. Škodal on käsil keretööd ja Mitsubishi Pajerol roostetas ära bensiinipump. Põhimõtteliselt võib mõlema auto mured võtta kokku ühe sõnaga – rooste. Et ...

Korralikult gaasi!

Korralikult gaasi!

KTM 390 Adventure saab hakkama maanteel ja metsarajal ning selle mootorrattaga saab anda ka korralikult gaasi, kartmata silmapilkset juhiloata jäämist. Raske öelda, miks austerlastel metsa poole tõmbava 390 ...

Kolumn. Samost: Kas elektriautode „iPhone’i hetk“ on käes?

Kolumn. Samost: Kas elektriautode „iPhone’i hetk“ on käes?

Mäletan 2007. aasta sügisest, et istusin Helsingi kesklinna büroohoone nõupidamisruumis U-kujulise laua taga koos kümne­konna Alma meediakontserni juhtkonda kuuluva mehe ja ühe naisega. Kõik olid just istet ...

Autolehe 12. augusti uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 12. augusti uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Cadillaci elektridžiip Lyriq sai avalikuks Cadillac avalikustas oma esimese elektriauto Lyriq, mis põhineb täiesti uuel platvormil ja sõidab tänu mahukale akule ühe laadimisega umbes 500 km. Kuna tegu on ...

Uue ajastu superauto

Uue ajastu superauto

Läinud nädalal esitles Gordon Murray Automotive kauaoodatud superautot T.50, mis lubab olla enim juhile orienteeritud superauto ajaloos.  Kuulus konstruktor Gordon Murray läks uue ajastu superauto loomisel ...

EESTIS MÜÜGIL: kaks vähelevinud Volvot

EESTIS MÜÜGIL: kaks vähelevinud Volvot(2)

Portaalis auto24.ee on müügile tulnud kaks Volvot, mida igapäevases liikluses väga sageli ei kohta. Autoleht pole nende sõidukitega ise tutvumas käinud, mistõttu ei oska me nende autode tehnilise seisukorra ...

 
Ford Kuga pistikuhübriid kipub põlema

Ford Kuga pistikuhübriid kipub põlema

Ford peatas ajutiselt Kuga pistikuhübriidi müügi, sest selle akud võivad üle kuumeneda ja süttida. Kuga pistikuhübriid jõudis müüki alles mõned kuud tagasi. Probleemid puudutavad Fordi sõnul autosid, mis on ...

Audi esitles S3 uue põlvkonna sedaani ja luukpära

Audi esitles S3 uue põlvkonna sedaani ja luukpära(4)

20 aastat tagasi sisenes Audi sportlike kompaktautode turule mudeliga S3, täna avalikustati uue S3 sedaani ja luukpära tehnilised näitajad. Autod varustatakse 2liitrise TFSI mootoriga, mille võimsuseks on ...

Eesti drifti hooaeg jätkus etapiga Laitses

Eesti drifti hooaeg jätkus etapiga Laitses

Nädalavahetusel toimus Laitse RallyParkis kauaoodatud “Jump for Drift”, kus olid kohal Eesti ja Läti paremad sõitjad. Tegemist oli Eesti ja Läti meistrivõistluste teise etapiga, ning street ja semipro ...

Maserati tutvustas uusi tippmudeleid

Maserati tutvustas uusi tippmudeleid

Maserati esitles Levante, Quattroporte ja Ghibli tippversioone ehk Trofeo mudelirivi, mis hiilgab suure võimsuse ja kiirusega. Trofeo versioonid varustatakse Ferrarilt pärit 3,8liitrise bi-turbo V-8 ...

Ford Puma ST tuleb septembris

Ford Puma ST tuleb septembris

Ford andis sotsiaalmeedias teada, et 24. septembril esitletakse Puma kiiremat ja võimsamat versiooni ST. Auto saab kolmesilindrilise 1,5liitrise mootori, mil võimsust 200 hobujõudu ning pöördemomenti 290 ...

Pärnu maanteel Kanama–Ääsmäe lõigul algav taastusremont muudab liiklemist

Pärnu maanteel Kanama–Ääsmäe lõigul algav taastusremont muudab liiklemist

12. augustist kuni 30. oktoobrini tehakse Tallinna–Pärnu–Ikla maanteel km 18,7–27,4 asfaltkatte taastusremonti. Kolmapäeval, 12. augustil suletakse lõigu Tallinna–Pärnu suunal mõlemad sõidurajad kuni 16. ...

Balti meistrivõistlused autode ringrajasõidus jätkuvad Pärnus

Balti meistrivõistlused autode ringrajasõidus jätkuvad Pärnus

Põhjamaade moodsaim ringrada auto24ring võõrustab 14.-16. augustil taaskord Balti meistrivõistlusi autode ringrajasõidus (BaTCC), tuues Pärnusse kokku kolme Balti riigi ja Soome paremad võidusõitjad. Pärnu ...

 
Le Mans’i 24-tunni sõit toimub publikuta

Le Mans’i 24-tunni sõit toimub publikuta

Sportautode Le Mans’i 24-tunni sõit toimub tänavu tühjade tribüünide ees. Septembrisse edasi lükatud Le Mans’i 24-tunni sõidu korraldajad otsustasid võistluse läbi viia ilma publikuta, kuigi veel juunis oli ...

Suurbritannia kirikud teenivad parkimisega lisaraha

Suurbritannia kirikud teenivad parkimisega lisaraha

Suurbritannia kirikud teenivad kuus kokku üle 20 000 naela (umbes 22 000 eurot) parkimisega. Kirikud võimaldavad kasutada oma parkimiskohti ajal, mil need ei ole kasutuses. Programmiga on liitunud sadakond ...

Päeva leiud. Kolm retrostiilis autot

Päeva leiud. Kolm retrostiilis autot

Mõnigi autotootja on valmistanud retrostiilis sõidukeid, kus tänapäevased omadused kohtuvad varasema aja stiiliga. Kasutatuna on müügil neid päris palju, toome kolm näidet. 1900 euro eest on võimalik ...

VIDEO. 125 aastat 50 sekundiga

VIDEO. 125 aastat 50 sekundiga

Škodal valmis lühifilm tosinast olulisest mudelist margi 125-aastases ajaloos. Sõidukite valik algab L&K Voiturette A-ga 1905. aastast ja lõpeb elektriauto Enyaq IV-ga. Üles astuvad veel Superb ...

Bentley Continental GT mudel maksab ligi 7700 eurot

Bentley Continental GT mudel maksab ligi 7700 eurot(1)

Bentley pakub uuest Continental GT-st kolmes mõõtkavas mudelit, neist kalleim maksab 6995 naela (umbes 7700 eurot). Kalleim mudel on mõõtkavas 1:8 ja valmistatud käsitsi rohkem kui 1000 detailist. Ühe ...

Uus automark - Ioniq

Uus automark - Ioniq

Kui seni oli Ioniq Hyundail kasutusel mudelinimetusena, siis tulevikus koondatakse elektriautod sama nimega margi alla. Hyundai plaanib Ioniqu margi all tuua lähema nelja aasta jooksul välja kolm ...

FOTOD. Piirojal jätkusid rallikrossi Eesti meistrivõistlused

FOTOD. Piirojal jätkusid rallikrossi Eesti meistrivõistlused

Põltsamaa lähedal Piiroja rajal sõideti rallikrossi Eesti meistrivõistluste kolmas etapp. Klassivõidud saavutasid: Martin Juga (Junior 1600), Arvo Kask (SuperCar), Timo Laapotti (Crosskart Xtreme), Janno ...

 
Antonio Felix da Costa kindlustas elektrivormelite meistritiitli

Antonio Felix da Costa kindlustas elektrivormelite meistritiitli

Laupäeval ja pühapäeval sõidetud järjekordsete etappidega Berliinis kindlustas Antonio Felix da Costa tänavuse Formula E sarja meistritiitli. Tempelhofi lennuväljal sõidetud sarja kaheksanda etapi võitis ...

F1: Max Verstappen katkestas Mercedese võitudeseeria

F1: Max Verstappen katkestas Mercedese võitudeseeria

Max Verstappen võitis Silverstone’i ringrajal sõidetud 70. aastapäeva GP edestades Mercedese sõitjaid Lewis Hamiltoni ja Valtteri Bottast. Parimalt stardipositsioonilt alustanud Bottas haaras stardist ...

F1: Bottas edestas kvalifikatsioonis Hamiltoni

F1: Bottas edestas kvalifikatsioonis Hamiltoni(1)

Silverstone’i ringrajal sõidetava F1 70. aastapäeva GP kvalifikatsioonis sõitis parima ringiaja välja Valtteri Bottas. Soomlane edestas tiimikaaslast Lewis Hamiltoni 0,063 sekundiga. Kolmanda kohaga ...

F1: Hamilton ja Bottas olid vabatreeningute kiireimad

F1: Hamilton ja Bottas olid vabatreeningute kiireimad

Silverstone’i ringrajal teist nädalavahetust järjest toimuva F1 etapi reedese päeva vabatreeninguid valitsesid Mercedese sõitjad. Ennelõunasel sessioonil edestas Valtteri Bottas napilt Lewis Hamiltoni, aga ...

FOTOD. „Sofie“ lugu: maailma vanim Volkswagen Transporter sai 70aastaseks

FOTOD. „Sofie“ lugu: maailma vanim Volkswagen Transporter sai 70aastaseks

Üleeile tähistas oma 70. sünnipäeva maailma vanim säilinud Volkswagen T1 Transporter „Sofie“, mis veedab üpriski aktiivseid vanaduspäevi Volkswageni enda autokollektsioonis. Volkswagen T1 tootmine läks ...

VIDEO. Mees ehitas 17 aastat keldris Lamborghinit. Aga müüs selle ikkagi maha

VIDEO. Mees ehitas 17 aastat keldris Lamborghinit. Aga müüs selle ikkagi maha

Üks ameeriklane ehitas endale 17 aastat Lamborghinit, kusjuures auto kätte saamiseks keldrist tuli osa maja maha lõhkuda. Lapsest saadik Lamborghini Countachi fännanud ameeriklane asus oma keldris tööle ...