AUTONDUS

Päeva leiud. Kolm pisikest Fiatit

Päeva leiud. Kolm pisikest Fiatit(8)

auto24.ee kuulutuste seast võib leida mitu pisikest Fiatit, millest mõni sobiks argiautoks, mõni hobiautoks, mõni mõlemaks. Kolm näidet. 1100 euro eest saab soetada 3,3 meetrit pika Fiat Seicento. Selle ...

MOOTORISPORT

F1: Hamilton võitis ületades finišijoone katkise rehviga

F1: Hamilton võitis ületades finišijoone katkise rehviga(1)

Lewis Hamilton juhtis Briti GP-d stardist kuni finišini, aga viimasel ringil purunenud rehv oleks inglase peaaegu ka võidust ilma jätnud. Stardist haaras Hamilton liidrikoha, tema kannule asusid Bottas, ...

AUTOTÖÖSTUS

Cadillaci elektriauto on valmis

Cadillaci elektriauto on valmis

Cadillac toob sel nädalal avalikkuse ette oma esimese elektriauto: luksusdžiibi Lyriq. See ehitatakse General Motorsi uuele elektriautoplatvormile ja Lyricule järgnevad teised elektri-Cadillacid, tootja on ...

PROOVISÕIDUD

Eelis hakkab kaduma

Eelis hakkab kaduma (4)

GAZi kaubikud on tänu Volkswagenilt laenatud Euro 6 mootorile sügisest euroturukõlblikud, aga koos sellega kipub kaduma Vene margi peamine eelis – odavus. Polnud sel GAZelle Nextil viga midagi varemgi, kuid ...

PÄEVAUUDISED

Kolmas Mazda BT-50 tehakse Isuzu baasil

Kolmas Mazda BT-50 tehakse Isuzu baasil

Mazda esitles kolmanda põlvkonna pikapit BT-50, aga erinevalt eelkäijatest ei sünni see koostöös Fordiga.  Kui kaks esimest BT-50 põlvkonda tehti koos Fordiga (Fordi vastav mudel oli Ranger), siis uus ...

LIIKLUS

Sukeldujad leidsid vee alt saladusliku Ferrari

Sukeldujad leidsid vee alt saladusliku Ferrari(1)

Hollandis avastasid sukeldujad ühest kanalist vana Ferrari, mille väljatõmbamisel selgus, et tegu on kunagi ammu varastatud autoga. Amsterdami tuletõrje tegi linna ühes peakanalis sukeldumiskoolitust, kui ...

Dodge toodab kõige kiiremaid sedaane ja linnadžiipe

Dodge toob 2021. aastal turule sedaani Charger SRT Hellcat Redeye, mille kompressoriga ülelaetud 6,2-liitrine V-8 teeb 808 hobujõudu ning 958 njuutonmeetrit. Tegu on maailma kiireima ja võimsaima ...

KOMMENTAARID (22)

Vaatlen_siin 6 juuli 2020 14:38 Ebasobiv kommentaar
Kiirus ikka pentli sedaanil parem
40
amid 6 juuli 2020 17:31 Ebasobiv kommentaar
lüpsavad eurooplasi karmide maasturitega.Juba 344kw jeep srt on karm.
23
sdf 6 juuli 2020 20:08 Ebasobiv kommentaar
Nii loll artikkel tuleb siis kui puudub võimalus Saksa autotööstuse artikleid tõlkida
23
Irvhammas 6 juuli 2020 22:10 Ebasobiv kommentaar
Hobujõudude ja väände arv pole ammu enam mingi suurem asi millega uhkustada, iga vend võib lasta enda masin ülesse pumbata. Oleks mõnel ameeriklasel hea juhitavus ka peale c8 corveti siis hakkaks rääkima. 0-100 kiirendus võib paberil mega tunduda aga tänava tingimustes saavad need 700+ hobusega masinad ka mingi golf r-i käest põske :D
49
Minge... 6 juuli 2020 23:07 Ebasobiv kommentaar
Tänavatingimused? Mingi isa999 fanclub?
62
EVSB 6 juuli 2020 23:52 Ebasobiv kommentaar
Tesla S P100D jõuab meil lubatud kiirusteni kindlasti rutem.
00
To minge... 7 juuli 2020 8:28 Ebasobiv kommentaar
Tänavatingimuste all pean silmas et need ameeriklased on liiga võimsad ja ei suuda enda jõudu maha panna. Need 0-100ni ajad ainult spets kiirendus radadel saavutatavad. Ja isa999 fännlusest on asi väga kaugel :/
00
Z 7 juuli 2020 8:34 Ebasobiv kommentaar
Peen huumor on selles, et Charger põhineb Daimleri käest saadud eelmise dekaadi W211 põhja peal.

Durango Hellcat ei paku mingisugust konkurentsi päris sportmaasturitele nagu X5M ja Cayenne Turbo. Sama kehtib vaesemehe X5 kohta, ehk Grand Cherokee kohta - vahet pole, mida nad sinna aiste vahele topivad.
Ega ameeriklased ise eriti autosid teha ei oska - Tesla on ilmselgelt inimesele, kellele autod ei meeldi ning kõik muu autotööstus on elustamisapraatide peal toimiv ja USA valitsuse abiraha on ärimudelisse sisse arvestatud...

Corvette C8 on lihtsalt järjekordne loss-leader ja ainus asi mida see auto reaalselt saavutas on see, et GM ei ole oma viimase masu riigi abiraha isegi tagasi maksta. GM ei suuda isegi oma elu eest toota ühtegi autot, mida tavainimene osta tahaks.
14
väike vend 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
No-no-no. Kui Chargeri ja Challengeri nii Hellcati kui Redeye puhul on tõesti nii et isegi 305 lai rehv on liiga kitsas, et kogu võimsus maha panna, siis Durango Hellcat ja Grand Cherokee Trackhawki puhul aitab nelivedu seda teha nii et ka tavaliikluses on äge. Eriti äge on veel see, et 7 inimest mahub autosse seda nautima. ja ei pea tingimata rikkur olema, et 200 tuhandene Porsche või 300 tuhandene Lamborghini osta. Tesla võib ju sekund ja natuke peale kiirem olla, aga ainult iga 15 minuti tagant, et aku ja mootor jahtuda jõuaksid, Hellcat-mudelitega põruta kuni kütust jätkub.

Lisaks ka seda, et Chargeri ja Challengeri Hellcat ja Redeye ongi mõeldud ühelt poolt "kõige-kõige" autodeks ja teiselt poolt neile, kes tahavad uut autot, mille sõiduomadused on nagu vanal heal, st ise peab ka auto juhtida oskama ja enda ja auto piire tunnetama, mitte nii, et trambid aga pedaali otsas ja auto sul midagi rumalat teha ei lase ja hoiab sind kõigest väest tee peal.

Kes tahavad lihtsalt sama kere aga turvaliselt kiiret autot, mille puhul ei pea ise mõtlema, nende jaoks on tavaline SRT 6.4 oma 485hj-ga.
31
ära 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
ela eelmises sajandis oma bmwde ja porschedega.2020 x5m teeb 4,2,turbo s chrono 3,9 .Need sõidetakse lihtsalt täpiks.Ainuke väga kiire maastur on lambo urus 3,6
Et natuke tehnika alalt harida sind siis just NM ja Kw kiirelt edasi viivadki.Elektril tekib see nullist selle nii kiirelt tõukabki p100d teeb 2,4 ,sama teeb dodge demon ja chiron.
Lisaks on peal uutel usakatel kõik rajaabilised ja tipp brembod jne.Ära ela eelmises sajandis.
Kõige hullemad võimsused mis on õigetel kiirendusautodel ja dragsteritel võetakse just usa v8 ja komressoriga välja oma 8000hpj. bmw jne pole selliseid mootoreid uneski näinud.
Ameeriklane vähemalt ei röövi oma ostjat,nagu seda teevad eu autotootjad.
12
Peeedu 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Pidamine ei sõltu ainult rehvi laiusest. Mingis olukorras laiema erisurve nii väike, et haakumine hoopis halveneb.
Samuti ei tähenda suur võimsus, et oled eriti kiire. Heal sirgel jah aga kurvis peab vedrustus ka töötama. Samuti peab olema auto kogumass võimalikult madalal ja keskel.
Aga maailm on selline, et paljudele saab võimsust ja blingi müüa, sest need on arusaadavad. Aga pärissport on gurmee.
00
Z 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Naeruväärne rääkida mingist eelmisest sajandist ja siis haipida ameerika autosid. Ameerika autod (peale Tesla) on tehnoloogia poolest kõige kehvemad, sakslased kaugelt kõige paremad.
Auto on rohkem kui lihtsalt 0-100kmh numbrid. Juhitavus on tänavaautol kindlasti juba väga kõva argument, rääkimata millestki millega ringrajal käia ja kui su eesmärk on lihtsalt tagarehve põletada, siis võid seda 5000€ Mustangiga ka teha ja ega see milleski muuks eriti ei kõlba ka.

Durango on lihtsalt mingi suvaline halb minivan ja Hellcati mootoriga ei olegi selle eesmärk isegi natukene tõsiseltvõetav olla. Pole üldse mõtet rääkima hakata kui halb salong ameerika autodel siiamaani on, peale mõne üksiku erandi - kindlasti tuleks siin ära märkida, et Tesla on selle rõveduse absoluutne tipp.

Kas on üldse aimu, kui kiiresti lihtsalt hea kiirendusega auto kopa ette viskab? Kuu, võib-olla kolm ja siis on isu täis ja tahaks midagi, millega saaks ennast tõeliselt proovile panna, mitte lihtsalt viska S režiimi ja vajuta paremat pedaali - IGAV.

Nendel Fiat-Chrysleri autodel on reaalselt vedrustus, mis disainti 20a tagasi, kere all pole isegi korralikult tullesuunajaid ega midagi. Need autod sünnivad vanarauana!
Muideks ameerika mootoreid kasutataks kiirendus/driftispordist puhtalt ainult selle pärast kui odavad nad on.

Elad, õpid - saad aru, miks BMW ja Porsche on parimad.
13
B 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Soovitaks eelmisel kommenteerial natukene rohkem ennast harida ja mitte olla nii üldistav. Charger ja Challenger ongi suured, mugavad, vanakooli stiilis muskelautod. Kellegi soov pole nendega rajarekordeid püstitada. Ka Hellcatiga (ükskõik mis keres) annab niisama mõnusalt kruiisida.
Küll on olemas Fordil Mustangi ja Chevyl Camaro näol täitsa rajakõlbulikke versioone. Cadillac CTS-V on ka asjalik.
11
Dt 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Kõik ei ole sellised hipsterid. Inimesed on erinevad. Minu meelest on muljetavaldav, kui 1950a tehnikast saab tänapäeva normide juures 800hp tehasest. Cadillacil on täna olemas täiesti tehnika viimane sõna 4,2 V8 ja kaks turbot. Jah meil on tobedalt kallis aga seal on see kõik väga soodne võrrledes euroopa vastavatega. Kõige viimasel Chargeril pole mingit w211 põhja. Oleks huvitav teada mis seal 20a vana täna on mida teistel enam pole? Topelt õõtsharkidega vedrustus? Sõltumatu tagasild? Äkki valgustad meid.
GM ei suuda teha autot mida tavainimene osta tahaks :D ja jah. Las olla siis nii.
21
. 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Kuni esimese kurvini ,siis juba jagab kaarte keegi teine.Juhitamatud autod on need usakad.Ka mtz mootorist on võimalik 300 hobust välja võluda.
00
Dt 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Virginia International Raceway ameerikas. Ei ole mingi ovaal vaid üsna nõudlik ringrada. Audi RS5 2018 aeg 3:03.9. Challenger Hellcat Widebody 2:59.8. Ja roolis ei olnud suvalised autojuhid vaid professionaal.
Kurve on sellel rajal rohkem kui üks. Loomulikult on nali, et 700hp ei esine paremini aga juhitamatud nad kindlasti ei ole.
https://www.caranddriver.com/features/a23290221/lightning-lap-2018/
00
Vaatlen_siin 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
See, et sõltumatu tagasild on juba juurutatud on tase ikka küll.
Võrdleb nüüd Euroopa 21 sajandi alguse suuremaid sedaane ja luksusautosid (praeguseni) ning USA omi - nalja kui palju. Isegi ilma pentleid jms. arvesse võtmata. Tehnoloogia erinevus on ikka meeletu
10
B 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Loe ja imesta :)
Kui raske on mõista, et turud on erinevad ja sellest lähtuvalt ka lähenemine. Raamil ja sõltuva tagasillaga suured sedaanid ja luksusautod olid tollal nõutud oma vastupidavuse ja mõistlike ülalpidamiskulude osas.
Nt pakkus Cadillac 1993 aastal Fleetwoodile 5.7 185 hobujõulist mootorit, samas oli saada Sevillel ka 4.6 32V DOHC 295hj mootor
On nagu on, tänapäevane reaalsus on see, et Cadillac CT6 on kõige kergem ja parima juhitavusega auto antud autoklassis.
01
67676767 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
usa-s on juba lehtvedrust loobutud! Milline areng! Sattusin hiljuti nägema 2020a Dodge Ram seestpoolt, juba oli pekkis nagu ikka usakas ja vajas remonti ja no nalja oli nabani, seest oli nagu 1995a masin ja mitte 95a Mercedes vaid 95a Ford
00
Vaatlen_siin 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Nii "tollal" kui praegu ostab jõukas ameeriklane märksa suurema raha eest Euroopa sedaani. Kui raha napib, kärutatakse kohaliku jamaga. Töökindlise mõttes võiks üldse aknad ja istmed vändaga käia...
Hakkame vist tehaseid põletama - võtavad ju töö ära inimestelt
00
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

Turbatööstuse ristmik muudetakse ohutumaks

Turbatööstuse ristmik muudetakse ohutumaks

10. augustil 2020 alustab TREF Nord AS Tallinna–Pärnu–Ikla maantee km 120 asuva ristmiku ümberehitamist. Ehitustöödega rajatakse ristmiku ohutumaks muutmiseks Pärnu–Tallinna suunale vasakpöörderada Nurme ...

Mercedes-Benz GLE 400 d Coupé - auto24 proovisõit

Mercedes-Benz GLE 400 d Coupé - auto24 proovisõit(5)

Autoklass, kus BMW X6 on saanud pikalt domineerida, muutub üha populaarsemaks: lisandunud on Audi Q8, Porsche Cayenne Coupe ja ega Mercedeski saa loorberitele puhkama jääda - uus GLE Coupé näeb välja veelgi ...

Päeva leiud: väljast tavaline, aga kui gaasi vajutad ...

Päeva leiud: väljast tavaline, aga kui gaasi vajutad ...

Aina „rohelisemaks” muutuvas automaailmas jäävad sellised autod üha harvemaks: tavamudelite võimsad versioonid, mis suudavad nii hobujõudude kui ka kiirendusvõime poolest konkurentsi pakkuda sportautodele.  ...

Cadillaci elektriauto on valmis

Cadillaci elektriauto on valmis

Cadillac toob sel nädalal avalikkuse ette oma esimese elektriauto: luksusdžiibi Lyriq. See ehitatakse General Motorsi uuele elektriautoplatvormile ja Lyricule järgnevad teised elektri-Cadillacid, tootja on ...

Audi sõitjad valitsesid DTM sarja avaetappi

Audi sõitjad valitsesid DTM sarja avaetappi

Saksamaa turismiautode DTM sarja hooaeg lükati käima Spa ringrajal toimunud kahe sõiduga, mis kulgesid Audi sõitjate domineerimisel. Mõlemas võistlussõidus mahtusid esiviisikusse vaid Audi sõitjad, kellest ...

F2 sarjas lisandus kaks uut etapivõitjat

F2 sarjas lisandus kaks uut etapivõitjat

Silverstone’i ringrajal sõidetud F2 sarja kahes võistlussõidus lisandus tänavuste võitjate nimekirja kaks uut nime. Venemaa võidusõitja Nikita Mazepin edestas esimeses sõidus hiinlast Guanyu Zhou’d ja ...

 
FOTOD. Ajaloolised autod ja superkrossisõitjad kihutasid Pärnus

FOTOD. Ajaloolised autod ja superkrossisõitjad kihutasid Pärnus

auto24ringil toimus laupäeval Ants Seiler Cup, mis kuulus Erki Spordi superkrossisarja ja kus osalesid ka ajaloolised ringrajaautod. Supekrossi klasside parimad olid: Erki Külvi (esivedu), Aivo Ojala ...

Lexus uuendab LS-i

Lexus uuendab LS-i(2)

Alates 2017. aastast müügil olev Lexus LS-i viies põlvkond läbib mudelivärskenduse, mis toob kaasa palju väikeseid muutuseid disainis, sõitjateruumis ja varustuses.  Uued on LS-i esi- ja tagatuled, samuti ...

Elektriautode uued võimalused: maksa akus oleva energiaga

Elektriautode uued võimalused: maksa akus oleva energiaga

Yokohamas asuvas Nissani uues meelelahutus- ja infokeskuses Nissan Pavilion saab elektriauto omanik parkimise eest maksta auto akut tühjaks laadides. Nissani teatel on tegu maailma esimese sarnase ...

Kolmas Mazda BT-50 tehakse Isuzu baasil

Kolmas Mazda BT-50 tehakse Isuzu baasil

Mazda esitles kolmanda põlvkonna pikapit BT-50, aga erinevalt eelkäijatest ei sünni see koostöös Fordiga.  Kui kaks esimest BT-50 põlvkonda tehti koos Fordiga (Fordi vastav mudel oli Ranger), siis uus ...

Ralli: Tänak pidi leppima Neuville’i järel teise kohaga

Ralli: Tänak pidi leppima Neuville’i järel teise kohaga(2)

Itaalias sõidetud Rally di Alba võitis Thierry Neuville, kes edestas tiimikaaslasi Ott Tänakut ja Pierre-Louis Loubet’d. Üheksast kiiruskatsest kaheksal sõitis parima aja välja Neuville, kes edestas Tänakut ...

F1: Hamilton võitis ületades finišijoone katkise rehviga

F1: Hamilton võitis ületades finišijoone katkise rehviga(1)

Lewis Hamilton juhtis Briti GP-d stardist kuni finišini, aga viimasel ringil purunenud rehv oleks inglase peaaegu ka võidust ilma jätnud. Stardist haaras Hamilton liidrikoha, tema kannule asusid Bottas, ...

Jüri Vips alustas hooaega neljanda ja kuuenda kohaga

Jüri Vips alustas hooaega neljanda ja kuuenda kohaga

Jüri Vips alustas hooaega Formula Regional sarja etapil Misano ringrajal ning saavutas neljanda ja kuuenda koha. Soome võistkonna KIC Motorsport autol võistlev Jüri Vips oli avasõidu sunnitud katkestama, ...

 
F1: Hamilton alustab kodust etappi parimalt stardikohalt

F1: Hamilton alustab kodust etappi parimalt stardikohalt(1)

Silverstone’is sõidetud Briti GP kvalifikatsioonis näitasid ülekaalukat kiirust Mercedese sõitjad, kellest parim oli Lewis Hamilton. Kuuekordne maailmameister edestas tiimikaaslast Valtteri Bottast 0,3 ...

F1: Vabatreeningutel oli kiireim Lance Stroll

F1: Vabatreeningutel oli kiireim Lance Stroll

Briti GP reedel sõidetud vabatreeningutel üllatas päeva parima ringiajaga Racing Point tiimi sõitja Lance Stroll. Mõlemal reedel toimunud vabatreeningul valitsesid väga kuumad olud – keskpäeva paiku ...

Eestis müügil. Kolm kõige kallimat vanaaegset autot

Eestis müügil. Kolm kõige kallimat vanaaegset autot(3)

Eestis müüakse paljusid väga kalleid autosid, kuid nende seast leiab harva vanasõidukeid. Allolev kolmik moodustab kõige kallimad vanaautod, mis Eestis praegu avalikult müügis on. Hind? 60 000-195 000 ...

Uuest Volkswagen Caddyst tuleb vägev matkaauto

Uuest Volkswagen Caddyst tuleb vägev matkaauto(7)

Volkswagen näitas joonistusi uuest Caddyst, mis on spetsiaalselt matkaautoks ümber ehitatud. Uus Caddy ei ole tavaversiooniski veel müügile jõudnud, kuid juba kavandab tootja spetsiaalselt matkamiseks ...

Rally Estonia puhul antakse välja postmark

Rally Estonia puhul antakse välja postmark

Esimest korda Eestis toimuva WRC etapi puhul annab Eesti Post välja WRC Rally Estonia margi ja esimese päeva ümbriku. Mark ilmub ralli esimesel päeval 4. septembril ning alates 30.07 on võimalus marki ja ...

Ralli: Türgi ralli toimub nädal varem

Ralli: Türgi ralli toimub nädal varem

MM-võistluste promootor andis teada, et Türgi ralli toimub varasemalt planeeritust nädala võrra varem ehk siis 18.-20. septembril. Sellega avaneb võimalus anda 2.-4. oktoobril Belgias toimuvale Ypres ...

Brabus käis Mercedes GLB põhjalikult üle

Brabus käis Mercedes GLB põhjalikult üle(2)

Brabus lasi oma tuuningusäral paista ka odavamale Mercedese džiibile GLB, mis sai edevama lisatuledega välimuse, kuid siiski ka võimsama mootori. Aluseks võeti Mercedes GLB 250 4Matic, mida kokkuvõttes ...

 
Sukeldujad leidsid vee alt saladusliku Ferrari

Sukeldujad leidsid vee alt saladusliku Ferrari(1)

Hollandis avastasid sukeldujad ühest kanalist vana Ferrari, mille väljatõmbamisel selgus, et tegu on kunagi ammu varastatud autoga. Amsterdami tuletõrje tegi linna ühes peakanalis sukeldumiskoolitust, kui ...

Lamborghini Huracán: üle võlli tuuning Norrast!

Lamborghini Huracán: üle võlli tuuning Norrast!

Norra tuunija Zyrus ehitas tervenisti süsinikplastist Lamborghini Huracáni, mille võimsus tõsteti 1217 hobujõuni. Skandinaavia tuunijatel on plaanis ehitada vaid 24 sellist Lamborghinit. Aluseks võeti ...

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Algaval nädalavahetusel sõidetakse F1 etapp Silverstone’is, aga erinevates rahvusvahelistes sarjades on võistlustules ka mitu eestlast, nende hulgas Ott Tänak. Lisaks F1 etapile toimuvad Silverstone’is ka ...

F1: Sergio Perez on nakatunud koroonaviirusega

F1: Sergio Perez on nakatunud koroonaviirusega

Racing Point võistkond teatas, et Sergio Perezi koroonaviiruse test osutus positiivseks ja mehhiklane algaval nädalavahetusel toimuval Briti GP-l ei osale. Kogu F1 sarjaga seotud personali testitakse iga ...

Rally Estonia rallipasside müük algab 4. augustil

Rally Estonia rallipasside müük algab 4. augustil(3)

Esmakordselt Eestis toimuva FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapi Rally Estonia rallipasside müük algab teisipäeval, 4. augustil kell 10.00 Rally Estonia kodulehel. Rally Estonia korraldajad jagasid ...

Päeva leiud. Kolm odavat hobiautokandidaati

Päeva leiud. Kolm odavat hobiautokandidaati(4)

auto24.ee-sse on viimase paari päeva jooksul müügile tulnud mitmeid soodsa hinnaga hobiautokandidaate. Valisime välja kolm täiesti erineva iseloomuga sõidukit. Kõige odavama hinnaga, 1200 eurot, pakutakse ...

Ralli: 18. Lõuna-Eesti Ralli nimisponsoriks saab RedGrey Team

Ralli: 18. Lõuna-Eesti Ralli nimisponsoriks saab RedGrey Team

Järjekorras juba 18. Lõuna-Eesti Ralli sõidetakse sel aastal 22.-23. augustil legendaarsetel ja kiiretel Võrumaa teedel. Võistlus on aastatega kogunud tuntust nii kohalike rallisõitjate seas kui ka ...

 
Täiesti must Toyota RAV4

Täiesti must Toyota RAV4(12)

Toyotal valmis erimudel RAV4 Hybrid Black Edition, mis on nii seest kui väljast musta värvi. Kerevärv kannab nimetust Midnight Black (kesköö-must), musta värvi on ka radiaatorivõre, kaitserauad, ...

40 erilist ja ülivõimast Lamborghinit

40 erilist ja ülivõimast Lamborghinit

Lamborghini valmistab 40 eksemplari ainult rajasõiduks mõeldud mudelit Essenza SCV12, mille mootor arendab üle 830 hobujõu. Tegemist on Lamborghini kõige võimsama vabalthingava V-12 mootoriga kõigil ...

Uus S-klass kergitab end sõitjate kaitseks

Uus S-klass kergitab end sõitjate kaitseks (15)

Mercedes-Benzi uue S-klassi kere kerkib külgkokkupõrke eel kuni 8 sentimeetrit, kaitstes nii sõitjaid varasemalt tõhusamalt. Küljeradaritega tuvastab auto kokkupõrkeohu ning mõne sekundikümnendikuga ...

PSA võtab kasutusele elektriautodele mõeldud platvormid

PSA võtab kasutusele elektriautodele mõeldud platvormid(3)

PSA grupp, kuhu kuuluvad automargid Citroën, Peugeot, DS, Opel ja Vauxhall, võtab aastatel 2020-2025 samm-sammult kasutusele uued elektriautode platvormid. Uued eVMP platvormid on mõeldud väikekesk- ja ...

Selline tuleb Škoda uue elektriauto sisemus

Selline tuleb Škoda uue elektriauto sisemus(3)

Škoda avaldas esikiisi oma uue elektriauto Enyaq iV sisemusest. Škoda nimetab sisekujustust moodsa elukeskkonna peegelduseks ning toob välja, et pruugib n-ö teise ringi toorainet ja jätkusuutlikult toodetud ...

Ralli: Esapekka Lappi osaleb kodusel võistlusel

Ralli: Esapekka Lappi osaleb kodusel võistlusel

Esapekka Lappi esimeseks võistluseks koroonaviirusest tingitud pausi järel on 8. augustil toimuv Jämsän Äijät Ralli, mis sõidetakse Soome MM-rallist tuttavatel teedel. Võistlus ei kuulu Soome meistrisarja ...

Ralli: Citroen on valmistanud 60 võistlusautot C3 R5

Ralli: Citroen on valmistanud 60 võistlusautot C3 R5

Citroen Racing teatas, et on klientidele andnud tänaseks üle 60 võistlusautot Citroen C3 R5.   2018. aasta lõpus debüteerinud Citroen C3 R5 võistlusautosid on müüdud klientidele kolmel erineval kontinendil, ...

 
Ferraril küpseb plaan liituda veel mõne autospordisarjaga

Ferraril küpseb plaan liituda veel mõne autospordisarjaga

F1 sarjas järgmisest aastast kehtima hakkav eelarvepiirang vabastab ressursse, mida Ferraril on plaan kasutada liitumaks veel mõne teise autospordisarjaga. Juba varem on Ferrari tiimijuht Mattia Binotto ...

Luksuskaubik

Luksuskaubik(2)

Toyota Proace City kahe tsooniga kliimaseade, sõiduautolik info- ja meelelahutuskeskus, suure ekraaniga navisüsteem ja mugavad sõiduomadused ei kuulu just vaikimisi väikeste kaubikute iseloomustusse. ...

Kuidas autot kivitäkete eest kaitsta?

Kuidas autot kivitäkete eest kaitsta?

Igasuvine nuhtlus, teetööd, toob kaasa ka autorataste alt lendavad kivikesed. Kuidas autot nende eest kaitsta ja kuidas kivitäket parandada? Spetsialistid sõnavad kui ühest suust, et kivitäkete eest kaitseb ...

Autod, mida mujal ei näe

Autod, mida mujal ei näe

Võrumaa mehe Mati Kuklase autokollektsioon teeb silmad ette nii mõnelegi muuseumile. Seal leidub autosid, mida on maailmas alles vaid üksikuid. Kas teadsite, et Eestis on olemas automaatkäigukastiga GAZ-21, ...

VESINIKUAJASTU: poliitikute arvates kohe käes, aga kas ka tegelikult?

VESINIKUAJASTU: poliitikute arvates kohe käes, aga kas ka tegelikult?(5)

Vesinikuajastu on (auto)veonduses ja energeetikas käes juba üsna pea, teatavad Euroliidu värsked käsulauad. Praktikas ei pruugi kõik siiski minna nii, nagu poliitikud unistavad. Mis üldse hoiab Euroopat 21. ...

Neli aastat edasi-tagasi

Neli aastat edasi-tagasi

Maailma suurim Komatsu seeriatoodangubuldooser pandi Narva põlevkivikarjääris nürile tööle. 968-hobujõuline roomikmasin nühib järgmised neli aastat ööpäev läbi aina edasi-tagasi, rebides põlevkivi maast ...

Škoda Fabia: mõõtmetelt väike, omadustelt suur

Škoda Fabia: mõõtmetelt väike, omadustelt suur

Kolmanda põlvkonna Fabia on üks klassi paremaid autosid: see on praktiline ja seni ka väga hästi vastu pidanud.  Volkswageni grupi autod on enam-vähem alati hiilanud kasutusomadustega ning seepärast on need ...

 
Seat Leon - auto24 proovisõit

Seat Leon - auto24 proovisõit(20)

Seat Leon, mis on olnud aastaid justkui oma suurema vanema venna VW Golfi varjus, on tänaseks justkui suureks kasvanud, omades nüüd ilusat välisdisaini kui ka Golfist mahukamat sõitjateruumi. Ja lisaks on Leon ...

Tulevased youngtimer’id: Kui Cadillac pani panused spordile

Tulevased youngtimer’id: Kui Cadillac pani panused spordile

Cadillac tegi sajandi alguses läbi taassünni, mille üheks osaks oli panustamine rõhutatult sportlikele mudelitele. Tulemuseks olid väga vägevad V-indeksiga sportsedaanid. Pika ajaloo kestel esmajärjekorras ...

Aravetel ületati kardihooaja „ekvaator“

Aravetel ületati kardihooaja „ekvaator“

Muutuvates ilmaoludes sõidetud EMV kolmas osavõistlus pakkus igas võistlusklassis nii põnevust kui ka draamat ning seda viimaste meetriteni välja. Võistluspäeva alguse tugev vihmasadu kastis Aravete kauni ...

Lada 50. Kõik Ladad olid kohal

Lada 50. Kõik Ladad olid kohal(2)

Päris kõik tegelikult mitte, sest juba Ladade paraadi lühikese teekonna ääres seisis kaks igapäevakasutuses Ladat, mis lõpmatuna tunduvasse paraadirivvi ei jõudnud.

Youngtimer’id lõid uue rekordi

Youngtimer’id lõid uue rekordi

Laupäeval Laitses peetud Youngtimer Campile kogunes 305 eri vanuses hobiautot.  25aastastele ja vanematele auto­dele mõeldud näitus tõi LaitseRallyParki väga erinevas vanuses ja väga eriilmelisi sõidukeid. ...

Eelis hakkab kaduma

Eelis hakkab kaduma (4)

GAZi kaubikud on tänu Volkswagenilt laenatud Euro 6 mootorile sügisest euroturukõlblikud, aga koos sellega kipub kaduma Vene margi peamine eelis – odavus. Polnud sel GAZelle Nextil viga midagi varemgi, kuid ...

Kolumn. Vau: Loll seadus, aga siiski seadus?

Kolumn. Vau: Loll seadus, aga siiski seadus?(2)

Eelmise nädala arvamusloost saime teada, et n-ö uuel Gonsiori tänaval rikutakse massiliselt liikluskorda, ning et kiireid ja lihtsaid lahendusi pole olemas. Loo moraal oli siis ilmselt, et head autojuhid, mis ...

 
Autolehe 29. juuli uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 29. juuli uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Mustang Mach-E prototüüp: seitse elektrimootorit ja 1400 hj Fordi spordiosakond ehitas prototüübina ainulaadse Mustang Mach-E, mille 1400 hobujõudu tuleneb kokku seitsmest elektrimootorist. Mootoreist kolm ...

Nissan keerab elektriautodega uue lehekülje

Nissan keerab elektriautodega uue lehekülje

Nissan toob tuleval aastal Euroopaski müügile elektridžiibi Ariya, mille juures rõhutatakse peale pika laadimisvälba ka sportlikke sõiduomadusi. Ammugi elektriautosid tootnud Jaapani kontsern keerab ...