AUTONDUS

Volvo müüs juulis rohkem uusi autosid, kui mullu

Volvo müüs juulis rohkem uusi autosid, kui mullu

Volvo teatas, et müüs juulis globaalselt 14,2 protsenti rohkem autosid kui aasta tagasi samal kuul. Euroopas, Hiinas ja Ameerika Ühendriikides läks kaubaks 62 291 seda marki sõidukit, märkimisväärne on ...

MOOTORISPORT

Drifti hooaeg jätkub sel nädalavahetusel Laitse Rallypargis

Drifti hooaeg jätkub sel nädalavahetusel Laitse Rallypargis

Sel reedel ja laupäeval toimub Laitse Rallypargis kauaoodatud “Jump for Drift”, mis on Eesti ja Läti drifti meistrivõistluste teine etapp ning street ja semipro klassi neljas etapp. Kohale on oodata üle 80 ...

AUTOTÖÖSTUS

Cadillaci elektridžiip Lyriq sai avalikuks

Cadillaci elektridžiip Lyriq sai avalikuks

Cadillac avalikustas oma esimese elektriauto Lyriq, mis põhineb täiesti uuel platvormil ja sõidab tänu mahukale akule ühe laadimisega umbes 500 km. Kuna tegu on General Motorsi spetsiaalselt ...

PROOVISÕIDUD

„Teine“ Cayenne – vastupidav, aga mõni häda siiski on

„Teine“ Cayenne – vastupidav, aga mõni häda siiski on

Uuena hinnati Porsche Cayenne’i omasuguste seas üheks paremaks kui mitte kõige etemaks. Nüüd võib raporteerida, et ka töökindlus on korralik. 2010. aastaks ehk teise põlvkonna Cayenne’i – tehasekoodiga 958 ...

PÄEVAUUDISED

FOTOD. Gordon Murray T.50: superauto hinnaga 2,83 miljonit eurot

FOTOD. Gordon Murray T.50: superauto hinnaga 2,83 miljonit eurot

Legendaarse McLaren F1 järglane on hullumeelsete näitajatega ja hullumeelselt kallis auto. Kokku tehakse vaid 100 T.50 ja vaatamata 2,8 miljonit eurot ületavale hinnasildile on enamik autodest juba müüdud. ...

LIIKLUS

Kolumn. Ots: Eksootilisest Soomest tumehelbekesteni

Kolumn. Ots: Eksootilisest Soomest tumehelbekesteni(4)

Veetsin tänavu eriti eksootilise puhkuse, mis koroonajärgsel ajastul tähendas autoreisi Soome. 1150 kilomeetrit ja viis päeva, et nii endal kui ka päkapikkudel jaguks aega ka puhkamiseks, autojuhil kas või ...

AUTOPÄEVIK

Autopäevik. Ootamatu purunemine

Autopäevik. Ootamatu purunemine(4)

Toyota vastupidavusele pole mul jätkuvalt etteheiteid ja pealegi tuleb vanema autoga ringi liikudes ikka olla valmis mõningateks ootamatusteks. Pikemate suvesõitude ootuses ja Avensise läbisõitu vaadates ...

Dodge toodab kõige kiiremaid sedaane ja linnadžiipe

Dodge toob 2021. aastal turule sedaani Charger SRT Hellcat Redeye, mille kompressoriga ülelaetud 6,2-liitrine V-8 teeb 808 hobujõudu ning 958 njuutonmeetrit. Tegu on maailma kiireima ja võimsaima ...

KOMMENTAARID (22)

Vaatlen_siin 6 juuli 2020 14:38 Ebasobiv kommentaar
Kiirus ikka pentli sedaanil parem
40
amid 6 juuli 2020 17:31 Ebasobiv kommentaar
lüpsavad eurooplasi karmide maasturitega.Juba 344kw jeep srt on karm.
23
sdf 6 juuli 2020 20:08 Ebasobiv kommentaar
Nii loll artikkel tuleb siis kui puudub võimalus Saksa autotööstuse artikleid tõlkida
23
Irvhammas 6 juuli 2020 22:10 Ebasobiv kommentaar
Hobujõudude ja väände arv pole ammu enam mingi suurem asi millega uhkustada, iga vend võib lasta enda masin ülesse pumbata. Oleks mõnel ameeriklasel hea juhitavus ka peale c8 corveti siis hakkaks rääkima. 0-100 kiirendus võib paberil mega tunduda aga tänava tingimustes saavad need 700+ hobusega masinad ka mingi golf r-i käest põske :D
49
Minge... 6 juuli 2020 23:07 Ebasobiv kommentaar
Tänavatingimused? Mingi isa999 fanclub?
62
EVSB 6 juuli 2020 23:52 Ebasobiv kommentaar
Tesla S P100D jõuab meil lubatud kiirusteni kindlasti rutem.
00
To minge... 7 juuli 2020 8:28 Ebasobiv kommentaar
Tänavatingimuste all pean silmas et need ameeriklased on liiga võimsad ja ei suuda enda jõudu maha panna. Need 0-100ni ajad ainult spets kiirendus radadel saavutatavad. Ja isa999 fännlusest on asi väga kaugel :/
00
Z 7 juuli 2020 8:34 Ebasobiv kommentaar
Peen huumor on selles, et Charger põhineb Daimleri käest saadud eelmise dekaadi W211 põhja peal.

Durango Hellcat ei paku mingisugust konkurentsi päris sportmaasturitele nagu X5M ja Cayenne Turbo. Sama kehtib vaesemehe X5 kohta, ehk Grand Cherokee kohta - vahet pole, mida nad sinna aiste vahele topivad.
Ega ameeriklased ise eriti autosid teha ei oska - Tesla on ilmselgelt inimesele, kellele autod ei meeldi ning kõik muu autotööstus on elustamisapraatide peal toimiv ja USA valitsuse abiraha on ärimudelisse sisse arvestatud...

Corvette C8 on lihtsalt järjekordne loss-leader ja ainus asi mida see auto reaalselt saavutas on see, et GM ei ole oma viimase masu riigi abiraha isegi tagasi maksta. GM ei suuda isegi oma elu eest toota ühtegi autot, mida tavainimene osta tahaks.
14
väike vend 7 juuli 2020 12:11 Ebasobiv kommentaar
No-no-no. Kui Chargeri ja Challengeri nii Hellcati kui Redeye puhul on tõesti nii et isegi 305 lai rehv on liiga kitsas, et kogu võimsus maha panna, siis Durango Hellcat ja Grand Cherokee Trackhawki puhul aitab nelivedu seda teha nii et ka tavaliikluses on äge. Eriti äge on veel see, et 7 inimest mahub autosse seda nautima. ja ei pea tingimata rikkur olema, et 200 tuhandene Porsche või 300 tuhandene Lamborghini osta. Tesla võib ju sekund ja natuke peale kiirem olla, aga ainult iga 15 minuti tagant, et aku ja mootor jahtuda jõuaksid, Hellcat-mudelitega põruta kuni kütust jätkub.

Lisaks ka seda, et Chargeri ja Challengeri Hellcat ja Redeye ongi mõeldud ühelt poolt "kõige-kõige" autodeks ja teiselt poolt neile, kes tahavad uut autot, mille sõiduomadused on nagu vanal heal, st ise peab ka auto juhtida oskama ja enda ja auto piire tunnetama, mitte nii, et trambid aga pedaali otsas ja auto sul midagi rumalat teha ei lase ja hoiab sind kõigest väest tee peal.

Kes tahavad lihtsalt sama kere aga turvaliselt kiiret autot, mille puhul ei pea ise mõtlema, nende jaoks on tavaline SRT 6.4 oma 485hj-ga.
31
ära 7 juuli 2020 14:06 Ebasobiv kommentaar
ela eelmises sajandis oma bmwde ja porschedega.2020 x5m teeb 4,2,turbo s chrono 3,9 .Need sõidetakse lihtsalt täpiks.Ainuke väga kiire maastur on lambo urus 3,6
Et natuke tehnika alalt harida sind siis just NM ja Kw kiirelt edasi viivadki.Elektril tekib see nullist selle nii kiirelt tõukabki p100d teeb 2,4 ,sama teeb dodge demon ja chiron.
Lisaks on peal uutel usakatel kõik rajaabilised ja tipp brembod jne.Ära ela eelmises sajandis.
Kõige hullemad võimsused mis on õigetel kiirendusautodel ja dragsteritel võetakse just usa v8 ja komressoriga välja oma 8000hpj. bmw jne pole selliseid mootoreid uneski näinud.
Ameeriklane vähemalt ei röövi oma ostjat,nagu seda teevad eu autotootjad.
12
Peeedu 7 juuli 2020 17:58 Ebasobiv kommentaar
Pidamine ei sõltu ainult rehvi laiusest. Mingis olukorras laiema erisurve nii väike, et haakumine hoopis halveneb.
Samuti ei tähenda suur võimsus, et oled eriti kiire. Heal sirgel jah aga kurvis peab vedrustus ka töötama. Samuti peab olema auto kogumass võimalikult madalal ja keskel.
Aga maailm on selline, et paljudele saab võimsust ja blingi müüa, sest need on arusaadavad. Aga pärissport on gurmee.
00
Z 7 juuli 2020 19:06 Ebasobiv kommentaar
Naeruväärne rääkida mingist eelmisest sajandist ja siis haipida ameerika autosid. Ameerika autod (peale Tesla) on tehnoloogia poolest kõige kehvemad, sakslased kaugelt kõige paremad.
Auto on rohkem kui lihtsalt 0-100kmh numbrid. Juhitavus on tänavaautol kindlasti juba väga kõva argument, rääkimata millestki millega ringrajal käia ja kui su eesmärk on lihtsalt tagarehve põletada, siis võid seda 5000€ Mustangiga ka teha ja ega see milleski muuks eriti ei kõlba ka.

Durango on lihtsalt mingi suvaline halb minivan ja Hellcati mootoriga ei olegi selle eesmärk isegi natukene tõsiseltvõetav olla. Pole üldse mõtet rääkima hakata kui halb salong ameerika autodel siiamaani on, peale mõne üksiku erandi - kindlasti tuleks siin ära märkida, et Tesla on selle rõveduse absoluutne tipp.

Kas on üldse aimu, kui kiiresti lihtsalt hea kiirendusega auto kopa ette viskab? Kuu, võib-olla kolm ja siis on isu täis ja tahaks midagi, millega saaks ennast tõeliselt proovile panna, mitte lihtsalt viska S režiimi ja vajuta paremat pedaali - IGAV.

Nendel Fiat-Chrysleri autodel on reaalselt vedrustus, mis disainti 20a tagasi, kere all pole isegi korralikult tullesuunajaid ega midagi. Need autod sünnivad vanarauana!
Muideks ameerika mootoreid kasutataks kiirendus/driftispordist puhtalt ainult selle pärast kui odavad nad on.

Elad, õpid - saad aru, miks BMW ja Porsche on parimad.
13
B 7 juuli 2020 19:32 Ebasobiv kommentaar
Soovitaks eelmisel kommenteerial natukene rohkem ennast harida ja mitte olla nii üldistav. Charger ja Challenger ongi suured, mugavad, vanakooli stiilis muskelautod. Kellegi soov pole nendega rajarekordeid püstitada. Ka Hellcatiga (ükskõik mis keres) annab niisama mõnusalt kruiisida.
Küll on olemas Fordil Mustangi ja Chevyl Camaro näol täitsa rajakõlbulikke versioone. Cadillac CTS-V on ka asjalik.
11
Dt 7 juuli 2020 20:26 Ebasobiv kommentaar
Kõik ei ole sellised hipsterid. Inimesed on erinevad. Minu meelest on muljetavaldav, kui 1950a tehnikast saab tänapäeva normide juures 800hp tehasest. Cadillacil on täna olemas täiesti tehnika viimane sõna 4,2 V8 ja kaks turbot. Jah meil on tobedalt kallis aga seal on see kõik väga soodne võrrledes euroopa vastavatega. Kõige viimasel Chargeril pole mingit w211 põhja. Oleks huvitav teada mis seal 20a vana täna on mida teistel enam pole? Topelt õõtsharkidega vedrustus? Sõltumatu tagasild? Äkki valgustad meid.
GM ei suuda teha autot mida tavainimene osta tahaks :D ja jah. Las olla siis nii.
21
. 9 juuli 2020 21:36 Ebasobiv kommentaar
Kuni esimese kurvini ,siis juba jagab kaarte keegi teine.Juhitamatud autod on need usakad.Ka mtz mootorist on võimalik 300 hobust välja võluda.
00
Dt 10 juuli 2020 8:49 Ebasobiv kommentaar
Virginia International Raceway ameerikas. Ei ole mingi ovaal vaid üsna nõudlik ringrada. Audi RS5 2018 aeg 3:03.9. Challenger Hellcat Widebody 2:59.8. Ja roolis ei olnud suvalised autojuhid vaid professionaal.
Kurve on sellel rajal rohkem kui üks. Loomulikult on nali, et 700hp ei esine paremini aga juhitamatud nad kindlasti ei ole.
https://www.caranddriver.com/features/a23290221/lightning-lap-2018/
00
Vaatlen_siin 10 juuli 2020 11:24 Ebasobiv kommentaar
See, et sõltumatu tagasild on juba juurutatud on tase ikka küll.
Võrdleb nüüd Euroopa 21 sajandi alguse suuremaid sedaane ja luksusautosid (praeguseni) ning USA omi - nalja kui palju. Isegi ilma pentleid jms. arvesse võtmata. Tehnoloogia erinevus on ikka meeletu
10
B 10 juuli 2020 21:47 Ebasobiv kommentaar
Loe ja imesta :)
Kui raske on mõista, et turud on erinevad ja sellest lähtuvalt ka lähenemine. Raamil ja sõltuva tagasillaga suured sedaanid ja luksusautod olid tollal nõutud oma vastupidavuse ja mõistlike ülalpidamiskulude osas.
Nt pakkus Cadillac 1993 aastal Fleetwoodile 5.7 185 hobujõulist mootorit, samas oli saada Sevillel ka 4.6 32V DOHC 295hj mootor
On nagu on, tänapäevane reaalsus on see, et Cadillac CT6 on kõige kergem ja parima juhitavusega auto antud autoklassis.
01
67676767 11 juuli 2020 8:26 Ebasobiv kommentaar
usa-s on juba lehtvedrust loobutud! Milline areng! Sattusin hiljuti nägema 2020a Dodge Ram seestpoolt, juba oli pekkis nagu ikka usakas ja vajas remonti ja no nalja oli nabani, seest oli nagu 1995a masin ja mitte 95a Mercedes vaid 95a Ford
00
Vaatlen_siin 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Nii "tollal" kui praegu ostab jõukas ameeriklane märksa suurema raha eest Euroopa sedaani. Kui raha napib, kärutatakse kohaliku jamaga. Töökindlise mõttes võiks üldse aknad ja istmed vändaga käia...
Hakkame vist tehaseid põletama - võtavad ju töö ära inimestelt
00
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

F1: Hamilton ja Bottas olid vabatreeningute kiireimad

F1: Hamilton ja Bottas olid vabatreeningute kiireimad

Silverstone’i ringrajal teist nädalavahetust järjest toimuva F1 etapi reedese päeva vabatreeninguid valitsesid Mercedese sõitjad. Ennelõunasel sessioonil edestas Valtteri Bottas napilt Lewis Hamiltoni, aga ...

FOTOD. „Sofie“ lugu: maailma vanim Volkswagen Transporter sai 70aastaseks

FOTOD. „Sofie“ lugu: maailma vanim Volkswagen Transporter sai 70aastaseks

Üleeile tähistas oma 70. sünnipäeva maailma vanim säilinud Volkswagen T1 Transporter „Sofie“, mis veedab üpriski aktiivseid vanaduspäevi Volkswageni enda autokollektsioonis. Volkswagen T1 tootmine läks ...

VIDEO. Mees ehitas 17 aastat keldris Lamborghinit. Aga müüs selle ikkagi maha

VIDEO. Mees ehitas 17 aastat keldris Lamborghinit. Aga müüs selle ikkagi maha

Üks ameeriklane ehitas endale 17 aastat Lamborghinit, kusjuures auto kätte saamiseks keldrist tuli osa maja maha lõhkuda. Lapsest saadik Lamborghini Countachi fännanud ameeriklane asus oma keldris tööle ...

Tallinnasse tuleb Ferrari esindussalong

Tallinnasse tuleb Ferrari esindussalong(4)

Ferrari esindaja ning Soome suurim luksusautomüüja Luxury Collection avab augustis Tallinnas Ferrari ja teiste superautode esindussalongi. Ferrari ja ka teiste superautode Luxury Collection esindussalong ...

Päeva leiud. Harjumaal pandi kaks superautot korraga müüki

Päeva leiud. Harjumaal pandi kaks superautot korraga müüki

Äsja pandi Harjumaal müügile 2015. aasta Audi R8 (610 hj) ja sama vana McLaren 650S (650 hj), kusjuures mõlemit müüb sama müüja. Tegu on tippklassi superautodega, mis on tänaseski mõttes väga-väga kiired. ...

Cadillaci elektridžiip Lyriq sai avalikuks

Cadillaci elektridžiip Lyriq sai avalikuks

Cadillac avalikustas oma esimese elektriauto Lyriq, mis põhineb täiesti uuel platvormil ja sõidab tänu mahukale akule ühe laadimisega umbes 500 km. Kuna tegu on General Motorsi spetsiaalselt ...

VIDEO. Autooksjonid taasalustavad: üheksa miljoniautot korraga!

VIDEO. Autooksjonid taasalustavad: üheksa miljoniautot korraga!

Septembri alguses peetakse Suurbritannias kevadel ära jäetud autooksjon, kuhu pannakse vaid 15 autot. Tegu on automaailma koorekihiga, sest üheksale neist oodatakse miljonihinda. Seejuures pole jutt ...

 
Nädalavahetuse autospordivõistlused

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Algaval nädalavahetusel kihutavad F1 autod teist korda järjest Silverstone’ ringrajal, kus sõidetakse F1 sarja 70. aastapäeva nime kandev Grand Prix. Lewis Hamilton juhib nelja etapi järel MM-sarja 88 ...

Antonio Felix da Costa astus sammu lähemale tiitlivõidule

Antonio Felix da Costa astus sammu lähemale tiitlivõidule

Antonio Felix da Costa võitis teise Berliinis sõidetud elektrivormelite etapi ja kasvatas tublisti oma edumaad punktitabelis. DS Techeetah võistkonna sõitja da Costa oli taas kiireim ka kvalifikatsioonis ...

F1: Mercedes pikendas lepingut Valtteri Bottasega

F1: Mercedes pikendas lepingut Valtteri Bottasega(2)

Mercedese F1 tiim pikendas lepingut Valtteri Bottasega aasta võrra ja seega jätkab soomlane võistkonnas vähemalt kuni 2021. aasta lõpuni. Valtteri Bottas on sõitnud Mercedese tiimis alates 2017. aastast ja ...

Päeva leiud: just müügile tulnud kiire lahtine auto

Päeva leiud: just müügile tulnud kiire lahtine auto

Tea, kas lahtiste autode omanikud mõtlevad juba sügisele, aga igal juhul on viimastel päevadel järjest müügile tulnud kabriolette ja rodstereid, mis mitmel puhul on mõeldud ka kiiremaks sõiduks.  ...

Elektribussi test Tallinnas: odav sõit ja ühe laadimisega kuni 180 km

Elektribussi test Tallinnas: odav sõit ja ühe laadimisega kuni 180 km(1)

Tallinna Linnatranspordi AS (TLT) testis juunist kuni juuli keskpaigani Tallinnas elektribussi. Elektribuss suutis ühe laadimisega sõita 170 kuni 180 kilomeetrit ning TLT analüüs näitab, et seni ...

Uute sõiduautode müük kosub jätkuvalt

Uute sõiduautode müük kosub jätkuvalt

Eesti uute sõiduautode turg jätkab koroonaviiruse pandeemiast tingitud madalseisust kosumist ja juulis müüdi uusi sõiduautosid juba üle kahe tuhande, teatas Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit. ...

Bentley tahab elektriautonduses revolutsiooni teha

Bentley tahab elektriautonduses revolutsiooni teha (1)

Bentley soovib kolme aastaga välja arendada uued keskkonnasõbralikud elektrimootorid. OCTOPUS nime kandva arendusprogrammi eesmärgiks on luua haruldasi metalle mitte kasutav jõuallikas, mis oleks täies ...

 
FOTOD. Gordon Murray T.50: superauto hinnaga 2,83 miljonit eurot

FOTOD. Gordon Murray T.50: superauto hinnaga 2,83 miljonit eurot

Legendaarse McLaren F1 järglane on hullumeelsete näitajatega ja hullumeelselt kallis auto. Kokku tehakse vaid 100 T.50 ja vaatamata 2,8 miljonit eurot ületavale hinnasildile on enamik autodest juba müüdud. ...

Kia Stonic muutub mudelivärskendusega poolhübriidiks

Kia Stonic muutub mudelivärskendusega poolhübriidiks

Stonicu EcoDynamics+ nime kandev poolhübriid-tehnoloogia kasutab üheliitrist kolmesilindrilist bensiinimootorit ja 48-voldist startergeneraatorit. Viimane võimaldab mootoril rohkemates olukordades välja ...

Elektrivormelite etapi võitis punktitabeli liider da Costa

Elektrivormelite etapi võitis punktitabeli liider da Costa

Antonio Felix da Costa saavutas esikoha Formula E sarja kuuendal etapil, mis oli esimene kuuest Berliinis toimuvast võistlusest. DS Techeetah võistkonna sõitjad da Costa ja Jean-Eric Vergne alustasid ...

Terviseamet Lõuna-Eesti Ralli toimumisele piiranguid ei sea

Terviseamet Lõuna-Eesti Ralli toimumisele piiranguid ei sea

22.-23. augustil sõidetava Eesti Meistrivõistluste 2. etapi korraldusmeeskond kinnitab, et 18. RedGrey Team Lõuna-Eesti Ralli toimumine on planeeritud täies mahus ja hetkeseisuga ühegi ametkonna poolt ralli ...

Elektrivormelite sarjas tehakse täna algust Berliini etappidega

Elektrivormelite sarjas tehakse täna algust Berliini etappidega

FIA Formula E sarja kuues hooaeg, mis jäi koroonaviiruse pandeemia tõttu pooleli, lõpetatakse kuue etapiga Berliinis. Elektrivormelite sarja hooajast jõuti läbi viia viis etappi ning Tempelhofi lennuväljal ...

„Teine“ Cayenne – vastupidav, aga mõni häda siiski on

„Teine“ Cayenne – vastupidav, aga mõni häda siiski on

Uuena hinnati Porsche Cayenne’i omasuguste seas üheks paremaks kui mitte kõige etemaks. Nüüd võib raporteerida, et ka töökindlus on korralik. 2010. aastaks ehk teise põlvkonna Cayenne’i – tehasekoodiga 958 ...

Juubelisõit legendiga

Juubelisõit legendiga

Range Rover tähistab tänavu 50. sünnipäeva. Suhtumaks juubilari sobiliku aupaklikkusega, ei kamandanud me teda maastikule, vaid kulgesime mööda erisuguseid teid. Ja auto üllatas meid. Asi ei ole selles, kas ...

 
Aasia köök. Testis Honda CR-V, Hyundai Tucson, Mazda CX-5 ja Subaru Forester

Aasia köök. Testis Honda CR-V, Hyundai Tucson, Mazda CX-5 ja Subaru Forester(13)

Kompaktsete linnadžiipide menüüst leiab tohutu laia valiku. Võrdlustesti saab korraldada ainuüksi Jaapani ja Korea autodega – aga ka siis ei mahu kõik ühte testi. Seekord on teemaks Aasia köök ehk neli ...

Vana nimi, aga hoopis teistsugune auto

Vana nimi, aga hoopis teistsugune auto

Uue põlvkonna Land Rover Defenderis on spartalikkus asendunud luksusega. Land Rover Defenderi uus põlvkond meenutab hoopis rohkem margi teisi praeguseid mudeleid kui vana Defenderit. Iseenesest on see ...

Žiguliga isamaal: Retked Peipsi ääres ja Lõuna-Eestis

Žiguliga isamaal: Retked Peipsi ääres ja Lõuna-Eestis

Eestimaa avastustuur viis meid kokku puukujuritega ja tsiklimeestega, kes sõidavad vaid ühel rattal. Erilise kogemuse pakkus aga Setumaa. Jätsime Narva ja Ida-Virumaa industriaalse piirkonna seljataha ning ...

Mercedes-Benz GLE 400 d Coupé - auto24 proovisõit

Mercedes-Benz GLE 400 d Coupé - auto24 proovisõit(12)

Autoklass, kus BMW X6 on saanud pikalt domineerida, muutub üha populaarsemaks: lisandunud on Audi Q8, Porsche Cayenne Coupe ja ega Mercedeski saa loorberitele puhkama jääda - uus GLE Coupé näeb välja veelgi ...

Tulevased youngtimer’id: Veokimaailma Corvette

Tulevased youngtimer’id: Veokimaailma Corvette

Autokontsernid teevad harva hulljulgeid otsuseid, mille tulemusel lipsab tootmisse auto­sid, mis halli loogika järgi pidanuks jääma näitusesaali. Chevrolet SSR on kindlasti üks hulljulgemaid, mis eales ...

Tühja rehviga võiduka lõpuni

Tühja rehviga võiduka lõpuni

Briti GP viimased ringid kujunesid purunenud rehvide tõttu eriti dramaatiliseks, ka võidu pälvinud Lewis Hamilton ületas finišijoone tühjeneva rehviga. Mercedes näitas taas ülekaalukat kiirust juba ...

Lugeja küsib: Mis on vahet Ameerika ja Euroopa versioonil? 

Lugeja küsib: Mis on vahet Ameerika ja Euroopa versioonil? 

Paljusid autosid on müüdud nii Euroopasse kui ka Ameerikasse. Viimaseid tuuakse siia kasutatuna päris palju, nt Cadillacid, Ford Mustangid, Lexused, Infinitid. Mis neil peale tulede ja raadio sageduste veel ...

 
Vedrustuse tõstmine: mõtle hästi läbi, miks ja kuidas

Vedrustuse tõstmine: mõtle hästi läbi, miks ja kuidas

Maastikuauto kõrgemaks tõstmine tagab parema läbivuse, aga oskamatu ümberehitus võib selle ka täiesti ära rikkuda. Kui tekib soov autot tõsta, võiks esimene küsimus olla, kas seda on päriselt vaja või saab ...

Autopäevik. Ootamatu purunemine

Autopäevik. Ootamatu purunemine(4)

Toyota vastupidavusele pole mul jätkuvalt etteheiteid ja pealegi tuleb vanema autoga ringi liikudes ikka olla valmis mõningateks ootamatusteks. Pikemate suvesõitude ootuses ja Avensise läbisõitu vaadates ...

Kolumn. Ots: Eksootilisest Soomest tumehelbekesteni

Kolumn. Ots: Eksootilisest Soomest tumehelbekesteni(4)

Veetsin tänavu eriti eksootilise puhkuse, mis koroonajärgsel ajastul tähendas autoreisi Soome. 1150 kilomeetrit ja viis päeva, et nii endal kui ka päkapikkudel jaguks aega ka puhkamiseks, autojuhil kas või ...

Autolehe 5. augusti uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 5. augusti uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Cadillaci elektrilüürika algab sel nädalal Seeriaauto ehitatakse General Motorsi värskele elektriautode platvormile. Viimane võimaldavat kasutada akusid mahutavusega 50–200 kWh. Suurema kliirensiga ...

BMW iX3: palju asju esmakordselt

BMW iX3: palju asju esmakordselt

Rivaalidega võrreldes pole BMW esimene, kes täiselektrilise džiibi välja toob, küll aga on iX3 BMW enda jaoks paljudes asjades esimene. Esiteks on tegu BMW esimese elektrilise maastikuautoga, aga ühtlasi ...

Drifti hooaeg jätkub sel nädalavahetusel Laitse Rallypargis

Drifti hooaeg jätkub sel nädalavahetusel Laitse Rallypargis

Sel reedel ja laupäeval toimub Laitse Rallypargis kauaoodatud “Jump for Drift”, mis on Eesti ja Läti drifti meistrivõistluste teine etapp ning street ja semipro klassi neljas etapp. Kohale on oodata üle 80 ...

 
Volvo müüs juulis rohkem uusi autosid, kui mullu

Volvo müüs juulis rohkem uusi autosid, kui mullu

Volvo teatas, et müüs juulis globaalselt 14,2 protsenti rohkem autosid kui aasta tagasi samal kuul. Euroopas, Hiinas ja Ameerika Ühendriikides läks kaubaks 62 291 seda marki sõidukit, märkimisväärne on ...

Eestis on müügil sõjaeelne uunikum

Eestis on müügil sõjaeelne uunikum

Portaalis auto24.ee on müügile tulnud Morris 8 Series E aastast 1939. Tegemist on Briti klassikuga, mida toodeti aastatel 1938–1948 enam kui 120 000 tükki. Tänaseks on auto muutumas üsna haruldaseks, eriti ...

FCA grupp hakkab tootma 27 miljonit maski päevas

FCA grupp hakkab tootma 27 miljonit maski päevas

Mitmed Euroopa riigid valmistuvad võimalikuks uueks koroonapuhanguks ning FCA grupp teatas, et avab Itaalias kahes tehases tootmisliinid meditsiiniliste maskide valmistamiseks. Mirafiori ja Pratola Serra ...

Ford Transit Custom pistikuhübriid säästab õhku

Ford Transit Custom pistikuhübriid säästab õhku(3)

Ford varustas uued Transit Custom pistikuhübriidid süsteemiga, mis lülitab kaubiku teatud piirkondades automaatselt ümber vaid elektrilisele režiimile. Nii loodetakse linnaõhku senisest vähem saastada. ...

Turbatööstuse ristmik muudetakse ohutumaks

Turbatööstuse ristmik muudetakse ohutumaks

10. augustil 2020 alustab TREF Nord AS Tallinna–Pärnu–Ikla maantee km 120 asuva ristmiku ümberehitamist. Ehitustöödega rajatakse ristmiku ohutumaks muutmiseks Pärnu–Tallinna suunale vasakpöörderada Nurme ...

Päeva leiud: väljast tavaline, aga kui gaasi vajutad ...

Päeva leiud: väljast tavaline, aga kui gaasi vajutad ...

Aina „rohelisemaks” muutuvas automaailmas jäävad sellised autod üha harvemaks: tavamudelite võimsad versioonid, mis suudavad nii hobujõudude kui ka kiirendusvõime poolest konkurentsi pakkuda sportautodele.  ...

Cadillaci elektriauto on valmis

Cadillaci elektriauto on valmis

Cadillac toob sel nädalal avalikkuse ette oma esimese elektriauto: luksusdžiibi Lyriq. See ehitatakse General Motorsi uuele elektriautoplatvormile ja Lyricule järgnevad teised elektri-Cadillacid, tootja on ...

 
Audi sõitjad valitsesid DTM sarja avaetappi

Audi sõitjad valitsesid DTM sarja avaetappi(1)

Saksamaa turismiautode DTM sarja hooaeg lükati käima Spa ringrajal toimunud kahe sõiduga, mis kulgesid Audi sõitjate domineerimisel. Mõlemas võistlussõidus mahtusid esiviisikusse vaid Audi sõitjad, kellest ...

F2 sarjas lisandus kaks uut etapivõitjat

F2 sarjas lisandus kaks uut etapivõitjat

Silverstone’i ringrajal sõidetud F2 sarja kahes võistlussõidus lisandus tänavuste võitjate nimekirja kaks uut nime. Venemaa võidusõitja Nikita Mazepin edestas esimeses sõidus hiinlast Guanyu Zhou’d ja ...

FOTOD. Ajaloolised autod ja superkrossisõitjad kihutasid Pärnus

FOTOD. Ajaloolised autod ja superkrossisõitjad kihutasid Pärnus

auto24ringil toimus laupäeval Ants Seiler Cup, mis kuulus Erki Spordi superkrossisarja ja kus osalesid ka ajaloolised ringrajaautod. Supekrossi klasside parimad olid: Erki Külvi (esivedu), Aivo Ojala ...

Lexus uuendab LS-i

Lexus uuendab LS-i(3)

Alates 2017. aastast müügil olev Lexus LS-i viies põlvkond läbib mudelivärskenduse, mis toob kaasa palju väikeseid muutuseid disainis, sõitjateruumis ja varustuses.  Uued on LS-i esi- ja tagatuled, samuti ...

Elektriautode uued võimalused: maksa akus oleva energiaga

Elektriautode uued võimalused: maksa akus oleva energiaga(2)

Yokohamas asuvas Nissani uues meelelahutus- ja infokeskuses Nissan Pavilion saab elektriauto omanik parkimise eest maksta auto akut tühjaks laadides. Nissani teatel on tegu maailma esimese sarnase ...

Kolmas Mazda BT-50 tehakse Isuzu baasil

Kolmas Mazda BT-50 tehakse Isuzu baasil

Mazda esitles kolmanda põlvkonna pikapit BT-50, aga erinevalt eelkäijatest ei sünni see koostöös Fordiga.  Kui kaks esimest BT-50 põlvkonda tehti koos Fordiga (Fordi vastav mudel oli Ranger), siis uus ...

Ralli: Tänak pidi leppima Neuville’i järel teise kohaga

Ralli: Tänak pidi leppima Neuville’i järel teise kohaga(3)

Itaalias sõidetud Rally di Alba võitis Thierry Neuville, kes edestas tiimikaaslasi Ott Tänakut ja Pierre-Louis Loubet’d. Üheksast kiiruskatsest kaheksal sõitis parima aja välja Neuville, kes edestas Tänakut ...

 
F1: Hamilton võitis ületades finišijoone katkise rehviga

F1: Hamilton võitis ületades finišijoone katkise rehviga(1)

Lewis Hamilton juhtis Briti GP-d stardist kuni finišini, aga viimasel ringil purunenud rehv oleks inglase peaaegu ka võidust ilma jätnud. Stardist haaras Hamilton liidrikoha, tema kannule asusid Bottas, ...