AUTONDUS

Volvo piirab autode kiirust

Volvo piirab autode kiirust(12)

Volvo teatas, et nüüdsest tulevad tehasest kõik uued sõiduautod kiirusepiirikuga, mis on seatud 180-le kilomeetrile tunnis. Lisaks kuulub kõigi Volvode varustusse seadeldis Care Key (maakeeli ...

MOOTORISPORT

Nädalavahetuse virtuaalvõistlused

Nädalavahetuse virtuaalvõistlused

Algaval nädalavahetusel jätkuvad virtuaalsed võidusõidud F1 Monaco etapiga ja elektrivormelite virtuaalsarja viienda etapiga. F1 võidusõidul Monaco kuulsal tänavarajal on seekord stardis varasemast rohkem ...

AUTOTÖÖSTUS

MAZi elektribuss: nii suuri aknaid pole kellelgi!

MAZi elektribuss: nii suuri aknaid pole kellelgi!(10)

Ajaga peab sammu ka Valgevene veoki- ja bussitootja MAZ, kel valmis esimene elektriline linnaliinibuss 303E10. Madalapõhjalist 12,4 meetrit pikka bussi käitab ZFi 300 kW elektrimootor, mis saab toite ...

PROOVISÕIDUD

Iveco Daily: vana kooli tarbesõiduk tõsiseks tööks

Iveco Daily: vana kooli tarbesõiduk tõsiseks tööks(2)

Iveco Daily näeb küllaltki moodne välja, kuid pinna all on peidus robustne tööauto. Iveco Daily kohta infot otsides kohtab peaasjalikult kaht sorti hinnanguid: ühed kiruvad, et see ei kõlba kassi saba alla ...

PÄEVAUUDISED

FOTOD. Kia Rio uueneb: poolhübriid ja moodsad juhiabisüsteemid

FOTOD. Kia Rio uueneb: poolhübriid ja moodsad juhiabisüsteemid

Värskendatud Rio on esimene Kia, mis saab bensiinimootoriga poolhübriidjõuallika - varem on see koos olnud diisliga. Liitiumioonakust jõudu ammutav startergeneraator ühendatakse üheliitrise turbomootori ...

LIIKLUS

2022. aastal saab Tallinna ja Mäo vahel sõita täispikkuses neljarajalisel teel

2022. aastal saab Tallinna ja Mäo vahel sõita täispikkuses neljarajalisel teel(10)

20. mail allkirjastasid Maanteeamet ja konsortsium GRK Infra AS ning GRK Infra Oy ehituslepingu Tallinna-Tartu maantee Võõbu–Mäo neljarajalise lõigu ehituseks. Lepingu kogumaksumuseks on 58,7 miljonit eurot ...

AUTOPÄEVIK

Autopäevik: Sel suvel sõidame läbi Eestimaa

Autopäevik: Sel suvel sõidame läbi Eestimaa

Žigulid läbivad ettevalmistust suvel ees ootavateks sõitudeks. Plaan on suve jooksul külastada kõiki Eesti maakondi, teha reisist artikleid Autolehte ja saateid Kanal 2 tarvis. Kui olin eelmise suve reisist ...

Päeva kuulutus: metsiku läbisõiduga S-klass

Äsja tuli müügile kasutatud Mercedes-Benz S-klass, mida tõesti ka kasutatud on: 2001. aasta S 320 CDI läbisõiduga üle 770 000 kilomeetri. Hetkel on tegu kõige suurema hodomeetri näiduga sõiduautoga ...

KOMMENTAARID (19)

villem võsa 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
peale järgmist omanikuvahetust 170K-ga uuesti müügis
82
puki 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Minul oli MB E270 ls 1 330 000 km. Müüsin maha ja uus omanik ei saanudgi sellest aru, sest odomeetril oli teine ring peal ehk 330 000 km ))))))))
80
Väikepoiss 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Normaalne Saksast toodud auto ju. :)
55
m 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Mersud on nagu japsid. Tehnika hea, kuid kere tahab ümbert ära mädaneda.
95
Mr. T 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Tublid inimesed, kasutavad asja lõpuni ära, ei mingit raiskamist.
81
Mersu 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
770k läbisõidu juures 19 aasta vana auto puhul teeb see aasta läbisõiduks umbkaudu 40500km, kuus ~3400km ja päevaseks kilometraaziks umbes 115km. Seega täiesti õigustatud läbisõit. Praegu 2015a pluss aasta autod on läbi sõitnud keskmiselt 200k. Enamus ~20a + aasta autod on kujutan ette et veel rohkemgi läbi uhanud, imestan endiselt neid veidrike kes ostavad nii vana autot ja siis teevad suured silmad kui läbisõit peaks 350k + olema :D
70
Leoneed 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Äge! Huvitav oleks näha palju hooldusele ja remondile on nende kilomeetrite jooksul kulunud.
41
Johh 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Eestane ostab läbisõitu,seega odomeetril suur number ei meelita.Kerid 5sotti tagasi ja menu missugune.
42
ATS. 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Mu `91 a. Volli ls 784000km, niiet pole seal midagi imeliku.
41
läpparsõit 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
3400 km kuus pole nüüd küll ülemõistuse peadmurdev. Täitsa reaalne tarbeese, mis ei ole takso ega muud. Seega hea võrdlusmoment saksast imporditud luksuskaubaga. Lihtne võrdlus importkaubale üldiselt ütleb 10a = 500 000 km. 20a = 000 000 (ring täis). 5a = 250 000 km. Kui veel takso, rendiauto vms, kuna üldiselt need maanduvad meitemaal, siis ilmselt ka need numbrid võib veel duublisse lüüa.
3a vana ja 180 000 km läbisõiduga kuulutuse juures on alati kiri - nagu uus, uueväärne jne. Aastalt võib asi olla tõesti uus, aga 180 k läbi kruttinud masin on 180 K läbi kruttinud. See ei saa mitte kusagilt olla uueväärne või nagu uus.
Panen võrdluseks Tulika takso passati lingi eestis. https://www.auto24.ee/used/3326770
Ajutine registrist kustutamine 21.06.2019. Arvele võeti 10.04.2017. Seega 2 aastaga lasi takso läbi 127 000 km (ehk siis 63500 km aastas; 5300 km kuus; 176 km päevas). Ehk siis takso kohta isegi väga tagasihoidlikud numbrid. Mul tuleb päevi, kus lasen läbi 500 km ja ma pole taksojuht (1x kuus narva, 2x kuus tartu, 1x kuus pärnu, vahest ka riia). Seega 770 000 km on pigem väga okei ja normaalne sellise vanuse juures.
Saksast romusid vedav huiar ei tee seda tasuta. Ta ostab kõige odavama sealt. Peseb siin puhtaks, keerab läbisõidu meie turu jaoks sobivaks ning hinna duubeldab. ehk siis 3500 € ost saksas on meil 7000€ ost eestis. Võrdluseks võta ja vaata kas sama aastaga ja läbisõiduga masin saksas maksab vähemalt sama palju kui meil, et tekiks arusaam. Inimene on aga olemuselt loll loom ja see saab aru ainult numbrist odokal. Ülejäänud võib olla ju suva.
81
Jutt pole uus 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
ja ei hakka olema ka aga siiski ei sõida kõik kogu aeg autoga ringi ka Saksas. Rendiautode läbisõidud ei ole nagu taksodel. Mitte kunagi pole saadud rendikal üle 50tuh suurust ls näinud. Suuremad vahetavad neid vist ka iga 3 aasta tagant.

10
.................... 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Meil on 90% sellised, lihtsalt kella näit on parajaks timmitud ja siis laguneb kõik.
100 moodulit mille eluiga on läbi ja siis läheb raha.
Halenaljakas on näha selliseid kuulutus. 2005 aasta saksa preemium ja sõitnud alla 300 000, need autod ostetakse sõitmiseks. On ka erandeid kuid neid on väga vähe, hinne on kuni x3 turu keskmisest.
11
A 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
"Läpparsõit" naljamees :D Saksast tuues hind duubeldatakse - parima õnne korral pole ka võimalik duubeldada. Juurdehindlus on 5-15%. Ja rendiautode läbisõidud üldjuhul sarnased tavakasutuses olevate autodega. Mõne ärimudeli puhul madalamad kuna hooaja väliselt seisavad palju.
00
Igor Mang 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Väga vähetõenäoline, et saksast tuuakse auto meile kui sellega teenitakse 10 000€ juures ainult 500 € kasumit. Sellise kasumi jaoks ei pea saksa ega rootsi sõitma. Ei pea ka tallinnast välja sõitma. Alles siin kusagil jooksis info läbi, et keegi müüs äsja saksast tulnud voyageri vms. 2008 aasta, hall, diisel, metallik, 7 kohta. Hind 7200 € ls 172 000km
Vaadates saksa kuulutusi kus hind oli sama, siis ls oli 300+. Sama ls masin oli aga 10 000€. Midagi ei klapi tõesti kusagil.
10
Metsikust läbisõidust 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
See on reaalne läbisõit siiatoodavatele Rootsi taksodele, mille läbisõit on kruditud pool milli väiksemaks.
Vanad mootorid kannatavad ka miljoni maha sõita, kui muidugi nendega korrektselt käitutakse.
Võimalik, et polegi nii väga üüratu läbisõit, täiesti adekvaatne hoopis- kui ei keritaks.
00
... 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Ei ole enam sellist mõistet nagu vana mootor- ka 10+a vanad autod on crd mootoritega ja see on juba põhjus, miks need ei kesta isalt pojale. Vana ridapumbaga mootor tõesti oli nii lolli- ja töökindel, et võis heal juhul milli läbi sõita, peale seda hakkas üks pidev kepp küll pihustite, küll pumpade ja kõiksugu anduritega. Niiet kui keegi väidab, et tema crd on sõitnud pool milli ilma igasuguse näppimiseta ja kestab teise poole veel, siis on see üldiselt bs.
00
... 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Ahjah- kui mingi rootsi takso on sõitnud pool milli, siis tegu pole üldse vana autoga- max 5a ehk, aga kindel võib olla selles, et selle auto ostnud inimesel suurt sõidurõõmu olema ei saa, remondirõõmu aga küll.
00
Jutt pole uus 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Kui klassikud ja youngtimerid kõrvale jätta siis ükski firma ei too 10+ aastat vanuses autosid regulaarselt. Selliseid ostavad siin kohalikud ärikad , kes siis kerivad ja poleerivad ja kuni tonn kallimat müüvad.
Kui Saksast tuuakse siia paar aastat vana auto ja neid tuuakse pidevalt siis mida imestada, kui see auto siin 10+ vanuses alla 300tuh sõitnud.
Kui nüüd kuulutus teha ja jätta ka väli “toodud riigist” siis mõni tõesti ei oska mntameti lehelt vaadata, et mis aastal see siis ka toodi.
Nendele inimestele on raske isegi kaasatunda, kes neid Viljandi, Tartu, Pärnu ärimeeste Rootsist toodud autosid ostavad..
Ei taheta või osata ennast harida ja õppida.
00
Mida 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
sa neist autotoojatest huiariteks sõimad.On igasuguseid inimesi,kes kerib,kes mitte.Autosid tuuakse ka mujalt kui saksast.Ei ole need sakslasedki tihtipeale täiesti ausad,nagu sa ette kujutad. Sõima kõikki kasutatud kauba toojaid siis huiariteks. Vana kalossi annab ka vaseliiniga läikima ajada. Kui sa nii loll oled ja usud et vana kasutatud asi on peaaegu uus,siis kes süüdi on. Sul on alati võimalik ise minna sinna saksamaale reisima ja otsima.Miks sa siis ei lähe.Sõimad inimest kes viitsib minna ja vaeva näha.Kui need autotootjad autosid ei tooks mujalt maailmast siis pool Eestit kõnniks jala.Meie rahvas ei ole nii rikas ,et liisida omale uusi autosi.Ja korralikult hooldatud autoga,ei juhtu midagi kui on 100k maha keritud.Sõidavad paremini 200k läbi kui sinu uus,millega 100k pealt esinduses hakkad istuma, tihti varemgi.
00
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

BMW 5. seeria muutub järjest elektrilisemaks

BMW 5. seeria muutub järjest elektrilisemaks

BMW värskendas 5. seeriat, lisades muude uuenduste seas valikusse uusi pistiku- ja poolhübriide. Pistikuhübriid on nüüd saadaval kokku viiest mudelist. Valikussse lisandusid 530e Touringu taga ja ...

Eesti rallikrossi meistrivõistlustega tehakse algust juulis

Eesti rallikrossi meistrivõistlustega tehakse algust juulis

Eesti rallikrossi meistrivõistlustel sõidetakse tänavu viis etappi ja sarjaga tehakse algust 11. juulil Kulbilohu krossirajal Elvas. Lisaks sõidetakse meistrisarja etappe veel Misso, Vasalemma ja Kehala ...

Ehitustööde tõttu tuleb Märjamaale sissesõiduks kasutada ümbersõiduteed  

Ehitustööde tõttu tuleb Märjamaale sissesõiduks kasutada ümbersõiduteed  

Tänasest, 28. maist kuni 18. juunini 2020 rekonstrueeritakse Märjamaa–Koluvere teelõik km 0–0,34 ja ehitatakse ühendustee. Tööde perioodil tagatakse ümbersõidutee Tallinna–Pärnu–Ikla ja Märjamaa–Valgu ...

Ühest kraavist teise, endal rehvid kandilised

Ühest kraavist teise, endal rehvid kandilised

Veokijuhi amet pole sugugi nii igav ja üheülbaline, et lihtsalt istud, hoiad roolist kinni ja ootad, millal kohale jõuad. Pulss saadi vanu aegu meenutanud sohvrite kinnitusel üles nii 1970ndail, 1980ndail ...

Sportlase hingega: Audi RS 4 vs Mercedes-AMG C 63 T

Sportlase hingega: Audi RS 4 vs Mercedes-AMG C 63 T(1)

Praktiline nagu koormaeesel ja kiire nagu Porsche – nii saab iseloomustada autopaari Audi RS 4 Avant ja Mercedes-AMG C 63 T. Aga kumb kombineerib ruumi ja hobujõud paremini? Kummagi auto kavatsused on ...

Kuidas sõidab peaaegu saja-aastane buss?

Kuidas sõidab peaaegu saja-aastane buss?

Ligi saja-aastane buss Ford TT võtab tänapäevaste autodega harjunul alguses selja märjaks, kuid veenab ka aastal 2020, kui asjaliku töövahendiga tegemist oli. Ford TT on eelmise sajandi ­autoks valitud Ford ...

Porsche Taycan Turbo - auto24 proovisõit

Porsche Taycan Turbo - auto24 proovisõit(19)

Porsche tulihingelistel fännidel on põhjust taas häirekella lüüa - Porsche on astunud veel ühe sammu edasi pistikuhübriididest ning toonud turule täiselektrilise Taycani. Aga kuivõrd Porsche suudab olla üks ...

 
Autosporditiimide kuulsad juhid: Ken Tyrrell

Autosporditiimide kuulsad juhid: Ken Tyrrell

Ken Tyrrell oli üks F1 ajaloo kuulsamaid tiimiomanikke, kelle olulisemad saavutused ehk MM-tiitlid jäid siiski 1970. aastatesse. Pärast II maailmasõda ja teenistust kuninglikus õhuväes ajas Tyrrell ...

Tarvo Tamm: 38 aastat Eesti rallide tulemusi

Tarvo Tamm: 38 aastat Eesti rallide tulemusi

1982. aastal valmisid ralli ametlikud tulemused esmakordselt toasuuruse arvuti abil. Vajaliku programmi autoriks oli Tarvo Tamm, kelle sülearvutis ja tegutsemisel valmivad ametlikud tulemused ka kaasajal.

Küsimus lugejalt: Mida teha, kui tehnoülevaatusel eksiti läbisõidu märkimisega?

Küsimus lugejalt: Mida teha, kui tehnoülevaatusel eksiti läbisõidu märkimisega?(1)

Panin oma auto müüki, aga nüüd teatas üks ostuhuviline mulle, et Maanteeameti taustakontrollis näitab auto läbisõit 100 000-kilo­meetrist ebaloomulikku vähenemist – otsekui oleks vahepeal hodomeetri näitu ...

Kui palju maksab auto hooldamine?

Kui palju maksab auto hooldamine?

Uurime margiesindustelt ja maaletoojatelt, kui palju on viimase kümne aastaga muutunud uute autode hooldus ning kui palju mõjutab hoolduse maksumust auto suurus. Kui Autoleht koondas 2010. aastal näiteid ...

Autopäevik: Sel suvel sõidame läbi Eestimaa

Autopäevik: Sel suvel sõidame läbi Eestimaa

Žigulid läbivad ettevalmistust suvel ees ootavateks sõitudeks. Plaan on suve jooksul külastada kõiki Eesti maakondi, teha reisist artikleid Autolehte ja saateid Kanal 2 tarvis. Kui olin eelmise suve reisist ...

Iveco Daily: vana kooli tarbesõiduk tõsiseks tööks

Iveco Daily: vana kooli tarbesõiduk tõsiseks tööks(2)

Iveco Daily näeb küllaltki moodne välja, kuid pinna all on peidus robustne tööauto. Iveco Daily kohta infot otsides kohtab peaasjalikult kaht sorti hinnanguid: ühed kiruvad, et see ei kõlba kassi saba alla ...

Ford Ranger Raptor: 10 käiku päästab päeva

Ford Ranger Raptor: 10 käiku päästab päeva

Ford Rangeri kõige rajum versioon ei hooli sellest, kas ­rataste all on veel mingisugunegi tee või enam mitte – ­Raptor sõidab kõikjal väga kiiresti. Kapoti all on macho-pikapi kohta kohatult tilluke ...

 
Kolumn. Tigas: Nüüdsest on ohtlikud 2 + 2-maanteed!

Kolumn. Tigas: Nüüdsest on ohtlikud 2 + 2-maanteed!

Uudistereporterina töötades käisin paljudel politseireididel, kus kuulsin politseinikelt nende tegevusele sisukaid põhjendusi. Noorukieas kujunenud arvamus, et sinivalge autoga sõidavad rumalad ja kiuslikud ...

Autolehe 27. mai uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 27. mai uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

  Alpina seades BMW X7 sõidab 290 km/h Alpina tuunis BMW X7 621-hobujõuliseks mudeliks XB7, mis näeb natuke teistsugune välja ja sõidab kuni 290 km/h. Säärane tippkiirus kõlab uskumatuna, arvestades ...

Super-Nissan muutus seeriatooteks – miljon eurot paluks!

Super-Nissan muutus seeriatooteks – miljon eurot paluks!

Ajaloo eksklusiivseim Nissan, miljonieurone GT-R 50 by Italdesign, sai lõpuks tootmisküpseks. Seda autot lubati juba kaks aastat tagasi ja on väikestviisi ime, et Nissan raskel ajal superautole üldse kriipsu ...

McLaren koondab 1200 töötajat

McLaren koondab 1200 töötajat

McLaren teatas teisipäeval, et koondab nii autotootmisest, tehnoloogiasektorist kui ka F1 tiimist kokku 1200 töötajat. Inglismaal asuv McLaren on sattunud koroonaviiruse pandeemia tõttu rahalistesse ...

FOTOD. Kia Rio uueneb: poolhübriid ja moodsad juhiabisüsteemid

FOTOD. Kia Rio uueneb: poolhübriid ja moodsad juhiabisüsteemid

Värskendatud Rio on esimene Kia, mis saab bensiinimootoriga poolhübriidjõuallika - varem on see koos olnud diisliga. Liitiumioonakust jõudu ammutav startergeneraator ühendatakse üheliitrise turbomootori ...

Avaldati esimene foto uuest S-klassist

Avaldati esimene foto uuest S-klassist(8)

Mercedes-Benz avaldas sotsiaalmeedias esimese foto uuest S-klassist, mis peaks müügile jõudma sel aastal – aga millal täpselt, seda veel kuigi selgelt ei räägita. Lubatakse vaid, et millalgi "aasta teises ...

 
VIDEO. Koroona paneb kihutama: Audiga 110 km/h alas peaaegu 325 km/h

VIDEO. Koroona paneb kihutama: Audiga 110 km/h alas peaaegu 325 km/h(2)

Koroonakriisi tõttu tühjaks jäänud kiirteed panevad lollusi tegema: Inglismaal sõitis üks Audi RS 6 juht ligi 325 km/h, hoidis ühe käega rooli, teisega filmis ning lõpuks postitas video sotsiaalmeediasse. ...

Citroën toob turule oma esimese elektrilise tarbesõiduki ë-Jumpy

Citroën toob turule oma esimese elektrilise tarbesõiduki ë-Jumpy (2)

Tegu on järjekorras kolmanda elektrifitseeritud Citroëniga – kokku lansseeritakse neid sel aastal 6.  Elektrilisele Jumpy'le pakutakse kahte eri mahutavusega akut. 50 kWh akuga ë-Jumpy sõiduulatus on kuni ...

Ka Santa Fe muutub hübriidiks

Ka Santa Fe muutub hübriidiks

Hyundai avaldas esimese peibutuspildi uuendatud Santa Fe-st. Ehkki praegune Santa Fe jõudis müügile üsna hiljuti – 2018. aastal, viiakse läbi põhjalik uuenduskuur. Euroopas Hyundai tipp-linnadžiibiks olev ...

Dacia toob müügile erimudelid 15 Years

Dacia toob müügile erimudelid 15 Years

2004. aastal jõudis Euroopas müügile Dacia uut algust märkiv Logan. Selle tähistamiseks tuuakse müügile erimudelid lisanimega 15 Years. Erimudelid tehakse Dusterist ning teiste mudelite Stepway versioonidest ...

Ralli: Hyundai kolmandaks sõitjaks Soome rallil on Craig Breen

Ralli: Hyundai kolmandaks sõitjaks Soome rallil on Craig Breen

Hyundai võistkond kinnitas 6.-9. augustil toimuvale Soome rallile oma kolmandaks sõitjaks Craig Breeni. Tänavu sõidetud kolmest MM-etapist on Craig Breen osalenud vaid Rootsi rallil, kus ta saavutas ...

FOTOD. Kas uus koledusrekord?

FOTOD. Kas uus koledusrekord?(4)

Briti kerg- ja komposiitmaterjalide tootja Mulholland lõi mõni aeg tagasi kampa TVRi eksdisainer Damian Mctaggartiga ning sai nüüd tootmisküpseks kahekohalise sportkupee Mulholland Legend 480, millele ...

FOTOD ja VIDEO. Kõva kihutamine suvehooaja avanud superkrossil

FOTOD ja VIDEO. Kõva kihutamine suvehooaja avanud superkrossil

Eesti suvise autospordihooaja avas superkrossi karikavõistluste kolmas etapp Milworksi karikatele LaitseRallyPark´is. Superfinaali võitis Erki Külvi Tanel Raudsepa ja Margus Suigusaare ees. Klassides ...

 
Suured mootorid tulevad tagasi!

Suured mootorid tulevad tagasi!(16)

Euroopa Liidu peatset uut, maailma kõige karmimat heitmenormi (EU7, nn Euro7) ei õnnestu täita muidu, kui võttes kasutusele praegusest vähem forsseeritud ja suurema töömahuga mootorid, kinnitas Porsche 911 ...

MV Agusta: kas 208 hj on piisav?

MV Agusta: kas 208 hj on piisav?(2)

Pisikese mootorrattatootja MV Agusta tige tänavatsikkel Rush 1000 pakub midagi nii silmale kui ka hingele. Superbaigi- ja kiirendusmaailmast indu saanuna kujustati tagarattale õhutakistust vähendav ...

MAZi elektribuss: nii suuri aknaid pole kellelgi!

MAZi elektribuss: nii suuri aknaid pole kellelgi!(10)

Ajaga peab sammu ka Valgevene veoki- ja bussitootja MAZ, kel valmis esimene elektriline linnaliinibuss 303E10. Madalapõhjalist 12,4 meetrit pikka bussi käitab ZFi 300 kW elektrimootor, mis saab toite ...

F1: Valtteri Bottas võib siirduda Renault’ tiimi

F1: Valtteri Bottas võib siirduda Renault’ tiimi

Soome ja Saksa meedia andmetel peavad Valtteri Bottase taustajõud läbirääkimisi Renault’ võistkonnaga. Soomlase leping Mercedesega saab käesoleva aasta lõpus läbi ja väidetavalt on Mercedes palkamas Lewis ...

F1: Tiimid jõudsid kokkuleppele eelarvepiirangutes

F1: Tiimid jõudsid kokkuleppele eelarvepiirangutes

Eelmise nädala lõpus toimunud e-hääletusel jõudsid FIA ja F1 võistkonnad kokkuleppele järgmisest aastast jõustuvates eelarvepiirangutes. Algselt oli plaanis järgmisest aastast alates kehtestada piiranguks ...

F1: Virtuaalne Monaco GP lõppes George Russelli võiduga

F1: Virtuaalne Monaco GP lõppes George Russelli võiduga

Pühapäeval toimunud virtuaalse Monaco Grand Prix võitis ülekaalukalt Williamsi võistkonna sõitja George Russell. Teiselt stardikohalt alustanud Russell möödus juba esimeses kurvis kvalifikatsiooni võitnud ...

Elektrivormelite virtuaalsarjas jätkab liidrina Pascal Wehrein

Elektrivormelite virtuaalsarjas jätkab liidrina Pascal Wehrein

Elektrivormelite virtuaalsarja kuues etapp sõideti Berliinis ja pingelisest heitlusest esikoha pärast väljus võidukalt Oliver Rowland. Kvalifikatsiooni võitnud Stoffel Vandoorne (Mercedes) ja tema kõrvalt ...

 
Ralli: MM-sari võib ilma jääda veel kahest etapist

Ralli: MM-sari võib ilma jääda veel kahest etapist

Portaali Motorsport.com andmetel võivad MM-võistlustel tänavu ära jääda veel kaks etappi, Uus-Meremaa ja Jaapani rallid. Autotootjate suurte majanduslike raskuste tõttu praeguses olukorras on tiimid ...

Ralli: M-Sport töötab aktiivselt 2022. aasta auto kallal

Ralli: M-Sport töötab aktiivselt 2022. aasta auto kallal

M-Sporti tiimijuht Richard Milleneri sõnul püsib nende 2022. aasta reeglitele vastava WRC auto konstrueerimine hoolimata suure osa personali sundpuhkustest igati graafikus. „Töötame uue WRC auto kallal ...

F1: Suurbritannia valitsus ei tee karantiinireeglites MM-sarjale erandit

F1: Suurbritannia valitsus ei tee karantiinireeglites MM-sarjale erandit

Suurbritannia valitsuse poolt kehtestatud 14-päevane karantiin riiki saabujatele on seadnud küsimärgi alla Briti GP toimumise. MM-võistluste korraldajad ja Silverstone’i ringrada pidasid Suurbritannia ...

Eestis müügil: uskumatult „soodsad“ superautod

Eestis müügil: uskumatult „soodsad“ superautod(17)

„Soodne“ tähendab erinevatele inimestele erinevat asja, kuid soodsaks võib nimetada ka autot, mis maksab palju-palju vähem kui ta maksis uuena. Kõnealune „soodsate“ luksusautode kolmik kuulus uuena 200 000 ...

Hainov Uran: saladuslik 16liitrise mootoriga vene džiip

Hainov Uran: saladuslik 16liitrise mootoriga vene džiip(8)

Venemaal valmis millalgi aastaid tagasi 16liitrise mootoriga hiiglaslik maastikuauto Hainov Uran, mille fotod hakkasid internetis laiemalt levima alles neil nädalatel. Tumeroheline hiiglane võis sündida ...

Kas tuleb üle-euroopaline autode ostutoetus?

Kas tuleb üle-euroopaline autode ostutoetus?(2)

Euroopa suurtes tööstusriikides arutatud riiklikud toetusskeemid võivad päädida hoopis üle-euroopalise uute autode ostutoetusega. Saksamaal on nädalaid diskuteeritud riikliku ostutoetuse teemal, mis tõmbaks ...

Tuuning aitas Trackhawki „ümmarguse“ 888 hobujõuni

Tuuning aitas Trackhawki „ümmarguse“ 888 hobujõuni(3)

Inimestele, kellele Jeep Grand Cherokee Trackhawki 710 hobujõust ei piisa, leidub nüüd lahendus – 888 hobujõu ja 1000 njuutonmeetri näol. Selliste numbriteni jõuab super-Jeep tänu Austria tuunijale O.CT ...

Taycan Turbo sõideti 24 km-ga mahakandmisele

Taycan Turbo sõideti 24 km-ga mahakandmisele(6)

USA avariiliste autode oksjoniportaalis on müügil katkine Porsche Taycan Turbo – läbisõiduga kõigest 24 km. Sisuliselt on tegu tuttuue elektriautoga, mille hodomeeter näitab 15 miili (24 km). Uuena enam kui ...

Eesti autospordi suvise hooaja avab superkrossi etapp, mida saab vaadata otseülekandes

Eesti autospordi suvise hooaja avab superkrossi etapp, mida saab vaadata otseülekandes

Koroonapandeemiast tingitud piirangute leevendumise järel avab Eesti autospordi suvise hooaja superkrossi karikavõistluste etapp Milworksi auhindadele. Lisaks superkrossi KV kolmandale etapile toimub ...

 
Nädalavahetuse virtuaalvõistlused

Nädalavahetuse virtuaalvõistlused

Algaval nädalavahetusel jätkuvad virtuaalsed võidusõidud F1 Monaco etapiga ja elektrivormelite virtuaalsarja viienda etapiga. F1 võidusõidul Monaco kuulsal tänavarajal on seekord stardis varasemast rohkem ...

Kolm rahvaautot kokku 1000 euroga

Kolm rahvaautot kokku 1000 euroga(25)

Olid ajad, mil paljud sõitsid pruugitud Ford Sierra või Audi 80-ga või kui mindi uut auto ostma, siis otsustati Peugeot 206 kasuks. 1990-ndate alguse eestlaste lemmikut, Datsun Cherryt praegu müügil ei ole, ...

Škoda lisas mudelivalikusse tõukeratta

Škoda lisas mudelivalikusse tõukeratta(5)

Škoda lisas oma mudelivalikusse kokkupandava tõukeratta hinnaga ligikaudu 110 eurot. Tõukeratta patenteeritud kokkuklappimise viis võimaldab selle paigutada varurattata auto pakiruumi põhja alla. Nii ei ...

Selgus uue Seat Leoni hind Eestis

Selgus uue Seat Leoni hind Eestis (11)

Kõige populaarsema Seati mudeli, Leoni, hind algab 17 360 eurost ning eelmüük on alanud. Uus viieukseline Leon saabub Eesti esindustesse suve alguses, universaalkerega Sportstourer aga suve lõpuks. Leon ...

Mazda alustas oma esimese elektriauto tootmist

Mazda alustas oma esimese elektriauto tootmist(1)

Mazda alustas oma Hiroshima tehases margi esimese elektriauto MX-30 tootmist. MX-30 elektrimootor arendab 145 hobujõudu (107 kW), veavad esirattad. 35,5 kWh aku annab ligikaudu 200-kilomeetrise ...

Volvo piirab autode kiirust

Volvo piirab autode kiirust(12)

Volvo teatas, et nüüdsest tulevad tehasest kõik uued sõiduautod kiirusepiirikuga, mis on seatud 180-le kilomeetrile tunnis. Lisaks kuulub kõigi Volvode varustusse seadeldis Care Key (maakeeli ...