AUTONDUS

Kui palju maksab auto hooldamine?

Kui palju maksab auto hooldamine?(1)

Uurime margiesindustelt ja maaletoojatelt, kui palju on viimase kümne aastaga muutunud uute autode hooldus ning kui palju mõjutab hoolduse maksumust auto suurus. Kui Autoleht koondas 2010. aastal näiteid ...

MOOTORISPORT

FOTOD ja VIDEO. Kõva kihutamine suvehooaja avanud superkrossil

FOTOD ja VIDEO. Kõva kihutamine suvehooaja avanud superkrossil

Eesti suvise autospordihooaja avas superkrossi karikavõistluste kolmas etapp Milworksi karikatele LaitseRallyPark´is. Superfinaali võitis Erki Külvi Tanel Raudsepa ja Margus Suigusaare ees. Klassides ...

AUTOTÖÖSTUS

Superauto T.50: grammi kaupa kaalu kallal

Superauto T.50: grammi kaupa kaalu kallal

Legendaarse McLaren F1 looja Gordon Murray töötab uue superauato kallal, millele lähenetakse esmajärjekorras kaalust, mitte võimsusest lähtuvalt. Loodav superauto T.50 peab valmides kaaluma kõigest 980 kg, ...

PROOVISÕIDUD

Sportlase hingega: Audi RS 4 vs Mercedes-AMG C 63 T

Sportlase hingega: Audi RS 4 vs Mercedes-AMG C 63 T(4)

Praktiline nagu koormaeesel ja kiire nagu Porsche – nii saab iseloomustada autopaari Audi RS 4 Avant ja Mercedes-AMG C 63 T. Aga kumb kombineerib ruumi ja hobujõud paremini? Kummagi auto kavatsused on ...

PÄEVAUUDISED

Dacia toob müügile erimudelid 15 Years

Dacia toob müügile erimudelid 15 Years

2004. aastal jõudis Euroopas müügile Dacia uut algust märkiv Logan. Selle tähistamiseks tuuakse müügile erimudelid lisanimega 15 Years. Erimudelid tehakse Dusterist ning teiste mudelite Stepway versioonidest ...

LIIKLUS

„Rohelise kaardi“ saab ise välja printida

„Rohelise kaardi“ saab ise välja printida

Alates 1. juulist peab „rohelise kaardi“ ehk rahvusvahelise liikluskindlustuse poliisi printima valgele paberile, mitte enam rohelisele ja seda saab teha ka kodus. Tänu muudatusele võivad kindlustusandjad ...

AUTOPÄEVIK

Autopäevik: Sel suvel sõidame läbi Eestimaa

Autopäevik: Sel suvel sõidame läbi Eestimaa

Žigulid läbivad ettevalmistust suvel ees ootavateks sõitudeks. Plaan on suve jooksul külastada kõiki Eesti maakondi, teha reisist artikleid Autolehte ja saateid Kanal 2 tarvis. Kui olin eelmise suve reisist ...

Moodne ja mugav, aga „lastehaigustega“ C-klass

Mercedes-Benz C-klass näitas oma klassis palju uuenduslikku, kuid moodne tehnika tõi kaasa ka muresid. 2014. aastal esitletud ning praegugi uuena müügil olev Mercedes-Benz C-klass (W205) on järelturul ...

KOMMENTAARID (20)

R 29 aprill 2020 14:35 Ebasobiv kommentaar
Olen mõelnud kas see, et luksusautodele ainult diislit pakutakse enamasti on tingitud sellest, et diisel pakub raskele autole mõistlikku kütusenäitajat ja kõik võtavadki uuena diisli.
Või kas tõesti kõik kardavad diislit ja sellest mitu tuhat odavam hind. :)
00
Ruutu 29 aprill 2020 23:59 Ebasobiv kommentaar
Sama mõte et kui x5 uuena osta on siis ka diisel odavam.

Ja bensiin kallim.
Bensukal ka juba 2 turbot jne.
Küttekulu vahe on ala 2 liitrit sajale diisli kasuks.
Aga nüüd ka konks.
Bensiin on alati kallimana võimsam ja kiirem.
Ehk bensukal ostis omalajal see kes hindas sujuvust mitte tõmblevat väändemomenti.
Kindlasti on bensiini mootor x5 näitel preemiumim kui mingi diisel plönn.
64
niizama 30 aprill 2020 9:54 Ebasobiv kommentaar
C 180 bens on 1000 eurot odavam kui C 200 D. Peab tunnistama, et võrreldes näiteks VAG-i diisel bens hinnavahet on Mersul see küll väga väike. Ime ka, et uuena kõik diislit ei võta. Samas uuena 40k sellise plangu versiooni eest välja käia on arulage. Selle raha eest saab kellade ja viledega L&K Superbi mille istmed on juba täisnahast ja ventileeritavad, mitte termantiinist nagu Mersul. Lisaks ka suuruse ja mugavuse vahe kaldub Superbi poole mis on oma olemuselt kuskil C ja E klassi vahel pigem. Seega minuarust C klass ei ole Eestis uute autode hinnas eriti just konkurentsivõimeline.

Saksamaal kus uue C Mersu hind on algab: 34000 pealt ja näiteks Passati baashind blank 1.5TSI 32000€ (VW ongi Saksas tunduvalt kallim kui Eestis). Sellisel juhul on C klassi ostuargument pisut teine, sest teised D segmendi autod on sisuliselt samas hinnaskaalas. C klassil on aga baasvarustus pisut parem.

Eesti mõistes aga ma ei näe C klassil hinna ja kauba suhtena mingit võimalust näiteks Superbi või Passati vastu. Igas parameetris on sama raha eest võetud C klass hädisem. Rahakoti peale peab lihtsalt vihane olema või mingi kaubamärgi hull. Meil on Škoda ja Volks päris soodsad. Škoda eriti soodne aga see kohalik madal baashind on tulnud ka varustuse päris ära nullimisest.
13
Kikerikii 30 aprill 2020 10:08 Ebasobiv kommentaar
Ja kes nüüd tuleb siia kiruma, et superb ja passat ja VAG on paha, siis alati on võimalik endale mõni pilusilm kaissu soetada ning seda hellalt silitada.
Naabrimehel on GL mersu. Suur, äge, kallis, valge. Naabrinaisel on B mersu. Väiksem, äge, kallis, valge. Mõlema uks teeb sulgemisel plönn-plönn. Odav plekikolin. Mõlemad suheliselt väikse aastaga, uuena eestist, esimesed omanikud ... väga veider nn. preemiumklassi kohta. Minu ford sellist häält teha ei suuda. Aga mida ka mina tean, mul on ju Ford.
23
wigur 30 aprill 2020 10:09 Ebasobiv kommentaar
Käisin proovisõitu tegemas järjest nii selle W205 mersu kui praeguse Superbiga ja no sõidumugavuse osas ei kannata Superb kriitikat. W205 on peajagu sellest üle. Sujuvus, vaikus, vibratsioonide puudumine, ergonoomika - kõik Mersul parem. Aga eks igale oma.
122
to wigur 30 aprill 2020 10:51 Ebasobiv kommentaar
Autode müratase on subjektiivne. Mõnel autol häirib mootorihääl rohkem, sest auto on muidu vaiksem. Siis peab vandersell kes sellega sõidab sellist autot vaiksemaks kus mõnus veermiku kõmin summutab mootori.

Keda huvitab reaalselt mõõdetud müratase siis võib vaadata ka siit:

https://www.auto-decibel-db.com/index_kmh.html
21
Indrek 30 aprill 2020 13:04 Ebasobiv kommentaar
Äkki on hinnavahe tingitud ikka läbisõitude erinevusest .Kas 50000 või 200000 on ju vaks vahet ,mõni muidugi ütleb ,et mersu sõidab pool milli ilma muredeta mis seal vahet palju enne sõitnud.Tehke lahti mnt ja lkf ja te saate aru miks kõige odavam auto on sellise hinnaga.Auto aastast 18 Eestis ,sõitnud pea polegi aga liikluskindlustus juhtum ikka olemas Kui juba sellise lihtpäringuga saab üpris palju teada siis palju saab veel põhjalikumal torkimisel.Ka pisut edasi täpselt samasugune räim mnt andmetel 250000 läbisõitu ,ülevaatuseid tehakse aga kilomeetreid ei kogune.
Kindlasti nende hulgas ka ausaid autosid aga nende väljaselekteerimine on korralik ettevõtmine,kõige pealt paberil ja siis füüsiliselt veel.
Enamus ju nendest autodest ,sama kehtib ka BMW ja Audi kohta, tassitakse kuskilt sisse ,Eestis ju müüakse selliseid autosid näpuotsatäis ja üritatakse šamaanitada ,et ratsa rikkaks saada.
Vaba maa, vabad valikud ikka teine tera kui maja ette pargitud Mersu mitte mingi X rahvaauto.
10
niizamale 30 aprill 2020 13:21 Ebasobiv kommentaar
Eestis algab C-klassi hind 32K
00
??? 1 mai 2020 20:57 Ebasobiv kommentaar
Ma ei mõista? Kui on uue auto artikkel, siis te räägite kui hea auto saab kasutatult ja kui kasutatud auto artikkel siis vastupidi. Vaatame nüüd meie tänavatel liikuvaid autosid, päris palju on liikvel nii Passateid, Superbe kui ka C klassi. Millegipärast on just palju kasutatuna müügis esimest kahte. Ja enamasti on nende hinnad ka rämedalt kukkunud, võiks isegi öelda et üle poole. Nüüd kui see Passat ja Superb on nii hea auto siis miks see järelturul hinda ei hoia ja miks neid nii palju müügis?
21
to ??? 1 mai 2020 21:24 Ebasobiv kommentaar
Ei saa su küsimusest aru? Kõige odavam 3 põlvkonna 2015 aasta Superb on 11 899 euri auto24-s. Kõige odavam 2015 aasta C klass (W205) on 10000 euri. Arvestades mis hinnast hakkasid 3 põlvkonna Superbid siis võib öelda, et finantskadu on tõenäoliselt tunduvalt väiksem. Kasutatud autode turg on keeruline kuna autod on erinevas seisukorras ja tegelikult ei saagi odavamaid isendeid aluseks võtta. Reaalsuses ilmselt vähe korralikema isendite puhul on need hinnad C Mersu vs Superb enam vähem samas klassis. Aga uuena odavate Superbide osakaal on suurem ja seega võib ikkagi öelda, et kaotab Superbi ostes vähem raha kui C Mersut ostes.
61
Hinnast 2 mai 2020 16:38 Ebasobiv kommentaar
Mida kallim auto seda suurem on kukkumine. Hinda hoiavad üksikud autod(mudelid).
Skoda jääb skodaks ehk odavautoks. Võta mistahes mootori või varustusega. Neid ongi normaalne osta alghinna kandist.
C mersu puhul sama seis. Lihtsalt algpunkt on tunduvalt kõrgemal(aga amg pakett ei tee sellest amg jne). Seega on alghinnaga c klass parem auto omadustelt kui kõige kallim octavia/superb.
Selle “kõik lisad” auto tänapäeval on sama nagu 20 aastat tagasi pop tuunimine, kus pärast autot müüs selle lisaväärtus oli 0 ringis.
40
niizama 2 mai 2020 17:28 Ebasobiv kommentaar
Ei tea mis loogikaga mõni vend mõtleb. Mina olen lugenud kümneid teste ja pole veel ühtegi testi kus C klass oleks Superbile või Passatile ära pannud.

Näiteks Autobild Passat vs C klass: Passat parem.

https://www.autobild.de/artikel/vw-passat-mercedes-c-klasse-kombi-vergleich-5599595.html

Üldiselt kipuvad Sakslased Superbi ja Passatit E klassiga võrdlema, sest C klassist ei ole vastast. C klassist pole kahjuks neile vastast kuna hinna ja kauba suhe ei ole paigas.

Autozeitung
Passat vs E klass. Passat parem.
https://www.autozeitung.de/mercedes-e-klasse-200-vw-passat-1-8-tsi-129760.html

Autobild Superb vs E klass: Autobild leidis, et E klass parem.
https://www.autobild.de/artikel/mercedes-e-klasse-skoda-superb-test-8989343.html


52
wigur 2 mai 2020 18:05 Ebasobiv kommentaar
Asi lihtne. Alates B-piilarist pole C-klassil Passatile ja Superbile vastast. Kui aga praktilisus ja ruumikus pole tähtsad siis ülejäänud näitajate poolt kisub asi vastupidiseks. "Hinnast" räägib õiget juttu autode alghind paneb paika millega tegemist on. Nahkiste pole see mis autot muudab. Isegi kui nahkiste panna kasvõi Octaviale kasvõi samast nahast kui preimumautol siis ei saa sellest auto paremaks. Ehk loeb ikkagi alghinna tase mis paneb auto paika. Viimistlus rafineeritus ja muu säärane. Aga jah kui vaja ruumikust ja praktilisust siis on teiseed autod.
41
R8 2 mai 2020 22:14 Ebasobiv kommentaar
Väga hästi öeldud, Wigur!
11
JsK 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Kas endal muidu mõtlemist ja maitseeelistust pole, kui mingeid etteantud testide järgi oma elu seada? Testid ei ole absoluudid, et sellejärgi joondudes paika loksub üldtuntud arusaamad täiuslikkusest. Testid, mille läbiviijateks on inimesed on manipuleeritavad, "emotsiooniliselt äraostetavad". Jah, mingid ühised eelistused ja loogikad võivad praktikas välja kujuneda kogemuste baasil, sellega olen nõus, kuid raiuda, nagu mingit fakti ja tõemonopoli, on ilmselgelt liiast.
12
Auto24 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Hinna osas küll ei saa autot ainult võrrelda, et kummaga rahaliselt rohkem kaotad. Milleks seda autot siis üldse osta, kui kardad raha kaotada. Auto pole kunagi investeering - pigem ikka tarbeese, mille väärtus ajas vähenebki. Ja C klassi võrdleks rohkem ikka a la Octaviaga, kui Passati või mõne muu VAG grupi autoga. Käisin eelmine aasta proovisõidul Superbiga - Mu eelmine Mazda6 oli maanteel sama mürarikas, kuid E-klassi mersu oli hoopis teisest puust. Seega ma ei võrdleks neid masinain mersuga isegi siis kui külje peale L&K märgis. :D Passat ja Superb ongi rahvaautod ja nad ongi suunatud 80% elanikest. 10% ostavad luksuslikuma masina ja ei loe eurosid ning siis ongi need Passati vennad kadedad, kui teisel mersumärgiga pill ukse ees. Ja need viimased 10% ei vingu kommentaariumites.
10
irww 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Mulle jääb küll siin mulje, et teatud grupp tegelasi üritab oma tõekspidamisi teistele peale suruda. Käitutakse sama valemiga nagu vandenõuteoreetikud käituvad. Kui mind ei usu, siis oled loll ja kade. Miks peaks kellegi arvamus parem olema teise arvamusest? Miks ma peaksin üldse kellegi anonüümse kommentaari kirjutajat tõsiselt võtma? Igal inimesel on õigus oma avamusele, kellele ema, kellele tütar. Mis seal vahet on. Katsuge nüüd edasi elada teadmisega, et kõik ei peagi mersut millekski ülimaks.... Ilmselt õigus on kõigil natuke. Aga kui valida keda uskuda, kas kibestunud tegelast kes üritab meeleheitlikult tõestada oma auto ülimuslikkust või mõnda suurt autoajakirja kus töötab sadu või isegi tuhandeid inimesi. Siis valik jääb ikka adekvaatsema allika, ehk ajakirja poole. See ajakirjanike enesemüümise jutt on ka naljakas. Autotootja võib ju alati testitulemuse vaidlustada. Ja kas bocki taga kommentaari kirjutav Ants on adekvaatsem ja vähem äraostetavam kui inimene kes testib päevad läbi autosid...

Lihtsalt katsu nüüd edasi elada teadmisega, et on väga palju erinevaid arvamusi mis ei pruugi ühtida sinu arvamusega. Muidu sõidakski me kõik ühte marki autodega kui kõik arvaks asjadest ühtemoodi. Aga nagu näete, maailm on väga kirju.
20
Indrek 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Neid teste puhta kullana ei tasu võtta ,sest ühe auto testis millega põhjalikumalt olen kokku puutunud vaikitakse üks väga oluline ja suur probleem maha ja eks sama on teistega ,väga negatiivsetest asjadest ei taheta kirjutada.
00
Risto 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
Mõned automargid ongi oma strateegia üles ehitanud sellele, et pakuvad omas klassis rohkem ruumi kui konkurendid. Nt Octavia, Superb ja ka Passat.
Et siis ongi võrdlused veidi segased ja segadusse ajavad. Et kas sa siis ostad lõpuks ruumi/suurust või glamuuri.
Lisaks saab ka erineva viimistluspaketiga osta nii Mersut kui Passatit kui Superbi.
Validki siis glamuuri,disaini, töökindluste, usaldusväärsuse, suuruse, praktilisuse ja ökonoomsuse vahel.
Kuna raha on piiratud alati, siis peadki valima erinevate asjade vahel ja kõike ei saa tavaliselt. :)
Soome uuringu järgi ostavad Mersusid, Audisid ja Bemme mölakad ja kunstnikud. :D
00
Risto 3 nädalat tagasi Ebasobiv kommentaar
https://www.ohtuleht.ee/990805/soome-uuring-mersut-ei-juhi-ainult-molakas

link ka.
00
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

Superauto T.50: grammi kaupa kaalu kallal

Superauto T.50: grammi kaupa kaalu kallal

Legendaarse McLaren F1 looja Gordon Murray töötab uue superauato kallal, millele lähenetakse esmajärjekorras kaalust, mitte võimsusest lähtuvalt. Loodav superauto T.50 peab valmides kaaluma kõigest 980 kg, ...

BMW 4. seeria on valmis, aga hoiab teisipäevani varju

BMW 4. seeria on valmis, aga hoiab teisipäevani varju

BMW avalikustab tuleval teisipäeval uue 4. seeria kupee, millel peaks debüteerima palju vastukaja tekitanud hiigelsuured „neerud“. Nagu äsjaavalikustatud alavalgustatud fotolt võib aimata, saabki uus kupee ...

F1: Williams planeerib F1 võistkonna müüki

F1: Williams planeerib F1 võistkonna müüki

Williams Grand Prix Holdings, millele kuulub ka Williamsi F1 võistkond, teatas täna 13 miljoni naela suurusest kahjumist 2019. aastal. Ettevõtte pressiteates on öeldud, et Williams otsib uusi investoreid ...

Eestis müügil: selliseid veidrusi iga päev ei näe

Eestis müügil: selliseid veidrusi iga päev ei näe(11)

Veidraid autosid liikluses sageli ei kohta, kuid ometi neid leidub. Otsisime välja neli müügiautot, mille geograafiline taust, disaini- ja tehnikaeripärad annavad tõesti veidra koosluse. 1990. aasta ...

Ralli: Otepää ralli hakkab kandma Rally DirtFish nime

Ralli: Otepää ralli hakkab kandma Rally DirtFish nime

Eesti Autospordi Liidu poolt 24.-25. juulil korraldatavale rallile panid õla alla Ott Tänak ja ralliportaal DirtFish. Ott Tänak, kes hiljuti testis Lõuna-Eesti teedel Hyundai i20 R5 autot, teatas DirtFishi ...

„Rohelise kaardi“ saab ise välja printida

„Rohelise kaardi“ saab ise välja printida

Alates 1. juulist peab „rohelise kaardi“ ehk rahvusvahelise liikluskindlustuse poliisi printima valgele paberile, mitte enam rohelisele ja seda saab teha ka kodus. Tänu muudatusele võivad kindlustusandjad ...

Huvi autode ostmise ja müümise vastu on taastunud

Huvi autode ostmise ja müümise vastu on taastunud

Eesti suurima automüügiportaali auto24.ee kasutajate käitumine näitab huvi taastumist autode ostmise ja müümise vastu, kuid ostjaid huvitavad varasemast rohkem odavamad sõidukid. 12. märtsist, mil Eestis ...

 
Ralli: Ari Vatanen ei usu, et Soome ralli toimub augustis

Ralli: Ari Vatanen ei usu, et Soome ralli toimub augustis

Eesti Autospordi Liidu president ja autoralli maailmameister Ari Vatanen ei usu, et Soome ralli toimub planeeritult augusti alguses. „Ühtki otsust pole veel vastu võetud, aga raske uskuda, et võistlus ...

Eestis müügil: väike ja odav

Eestis müügil: väike ja odav(9)

Kui suurt autot ei ole vaja ja ning palju raha sõidukile kulutada ei saa või ei taha, tasub uurida väikesi ja odavaid sõidukeid. Pakume välja kolm ideed auto24.ee kuulutuste seast hinnaga 550 kuni 1350 ...

Ülemiste Citys hakkab sõitma isejuhtiv buss

Ülemiste Citys hakkab sõitma isejuhtiv buss

Ülemiste Citysse jõudis täna esimene Iseauto, mida hakatakse katsetama rahvusvahelise projekti Fabulos raames, eesmärgiga muuta isejuhtivad sõidukid ühistranspordi loomulikuks osaks. "Võrreldes seniste ...

F1: Hollandi etappi tänavu ei toimu

F1: Hollandi etappi tänavu ei toimu

Hollandi GP korraldajad otsustasid tänavuse etapi koroonaviiruse pandeemia tõttu ära jätta, sest polnud nõus võistlust ilma pealtvaatajateta läbi viima. Hollandis toimus F1 etapp viimati 35 aastat tagasi ja ...

Uuring: uue sõiduauto valikul eelistaks ostuhuvilised enim hübriidi

Uuring: uue sõiduauto valikul eelistaks ostuhuvilised enim hübriidi(3)

Kõikides Balti riikides on järgmise uue sõiduauto valikul tõusnud eelistatuimaks hübriidajamiga sõidukid, selgus Kantar Emori seireuuringust „Car Brand Health". Eestis ja Leedus eelistaks hübriidajamiga ...

Uued poolhübriidid: Mercedese E-klassi kupee ja kabriolett

Uued poolhübriidid: Mercedese E-klassi kupee ja kabriolett

Mercedes-Benz värskendas E-klassi kupeed ja kabrioletti, lisades muuhulgas valikusse diiselmootoril põhineva poolhübriidi. Nelja silindriliga ja 265 hj (195 kW) võimsusega diislile lisati elektrimootor, mis ...

VIDEO. Uus Opel Mokka tuleb eelkäijast palju kergem 

VIDEO. Uus Opel Mokka tuleb eelkäijast palju kergem 

Opel avaldas uusi detaile uuest Mokkast. Tähelepanuväärne, et uus mudel tuleb eelkäijast kuni 120 kilogrammi kergem. "Kuni" seepärast, et mass sõltub versioonist. Uus Mokka põhineb uuel moodulplatvormil, ...

 
BMW 5. seeria muutub järjest elektrilisemaks

BMW 5. seeria muutub järjest elektrilisemaks

BMW värskendas 5. seeriat, lisades muude uuenduste seas valikusse uusi pistiku- ja poolhübriide. Pistikuhübriid on nüüd saadaval kokku viiest mudelist. Valikussse lisandusid 530e Touringu taga- ja ...

Eesti rallikrossi meistrivõistlustega tehakse algust juulis

Eesti rallikrossi meistrivõistlustega tehakse algust juulis

Eesti rallikrossi meistrivõistlustel sõidetakse tänavu viis etappi ja sarjaga tehakse algust 11. juulil Kulbilohu krossirajal Elvas. Lisaks sõidetakse meistrisarja etappe veel Misso, Vasalemma ja Kehala ...

Ehitustööde tõttu tuleb Märjamaale sissesõiduks kasutada ümbersõiduteed  

Ehitustööde tõttu tuleb Märjamaale sissesõiduks kasutada ümbersõiduteed  

Tänasest, 28. maist kuni 18. juunini 2020 rekonstrueeritakse Märjamaa–Koluvere teelõik km 0–0,34 ja ehitatakse ühendustee. Tööde perioodil tagatakse ümbersõidutee Tallinna–Pärnu–Ikla ja Märjamaa–Valgu ...

Kiirelt ja märkamatult 300 hobujõuga

Kiirelt ja märkamatult 300 hobujõuga

Ehkki Volkswagen T-Roc R võib 300 hobujõuga pööraselt kihutada, oskab see samas linnadžiipidest üleujutatud tänavatel massi sulanduda. Midagi loogilisemat kui linna­džiipide eriversioonid ei saagi moodsas ...

Kui palju maksab auto hooldamine?

Kui palju maksab auto hooldamine?(1)

Uurime margiesindustelt ja maaletoojatelt, kui palju on viimase kümne aastaga muutunud uute autode hooldus ning kui palju mõjutab hoolduse maksumust auto suurus. Kui Autoleht koondas 2010. aastal näiteid ...

Ford Ranger Raptor: 10 käiku päästab päeva

Ford Ranger Raptor: 10 käiku päästab päeva

Ford Rangeri kõige rajum versioon ei hooli sellest, kas ­rataste all on veel mingisugunegi tee või enam mitte – ­Raptor sõidab kõikjal väga kiiresti. Kapoti all on macho-pikapi kohta kohatult tilluke ...

Ühest kraavist teise, endal rehvid kandilised

Ühest kraavist teise, endal rehvid kandilised(3)

Veokijuhi amet pole sugugi nii igav ja üheülbaline, et lihtsalt istud, hoiad roolist kinni ja ootad, millal kohale jõuad. Pulss saadi vanu aegu meenutanud sohvrite kinnitusel üles nii 1970ndail, 1980ndail ...

 
Sportlase hingega: Audi RS 4 vs Mercedes-AMG C 63 T

Sportlase hingega: Audi RS 4 vs Mercedes-AMG C 63 T(4)

Praktiline nagu koormaeesel ja kiire nagu Porsche – nii saab iseloomustada autopaari Audi RS 4 Avant ja Mercedes-AMG C 63 T. Aga kumb kombineerib ruumi ja hobujõud paremini? Kummagi auto kavatsused on ...

Kuidas sõidab peaaegu saja-aastane buss?

Kuidas sõidab peaaegu saja-aastane buss?

Ligi saja-aastane buss Ford TT võtab tänapäevaste autodega harjunul alguses selja märjaks, kuid veenab ka aastal 2020, kui asjaliku töövahendiga tegemist oli. Ford TT on eelmise sajandi ­autoks valitud Ford ...

Porsche Taycan Turbo - auto24 proovisõit

Porsche Taycan Turbo - auto24 proovisõit(20)

Porsche tulihingelistel fännidel on põhjust taas häirekella lüüa - Porsche on astunud veel ühe sammu edasi pistikuhübriididest ning toonud turule täiselektrilise Taycani. Aga kuivõrd Porsche suudab olla üks ...

Autosporditiimide kuulsad juhid: Ken Tyrrell

Autosporditiimide kuulsad juhid: Ken Tyrrell

Ken Tyrrell oli üks F1 ajaloo kuulsamaid tiimiomanikke, kelle olulisemad saavutused ehk MM-tiitlid jäid siiski 1970. aastatesse. Pärast II maailmasõda ja teenistust kuninglikus õhuväes ajas Tyrrell ...

Tarvo Tamm: 38 aastat Eesti rallide tulemusi

Tarvo Tamm: 38 aastat Eesti rallide tulemusi

1982. aastal valmisid ralli ametlikud tulemused esmakordselt toasuuruse arvuti abil. Vajaliku programmi autoriks oli Tarvo Tamm, kelle sülearvutis ja tegutsemisel valmivad ametlikud tulemused ka kaasajal.

Küsimus lugejalt: Mida teha, kui tehnoülevaatusel eksiti läbisõidu märkimisega?

Küsimus lugejalt: Mida teha, kui tehnoülevaatusel eksiti läbisõidu märkimisega?(1)

Panin oma auto müüki, aga nüüd teatas üks ostuhuviline mulle, et Maanteeameti taustakontrollis näitab auto läbisõit 100 000-kilo­meetrist ebaloomulikku vähenemist – otsekui oleks vahepeal hodomeetri näitu ...

Autopäevik: Sel suvel sõidame läbi Eestimaa

Autopäevik: Sel suvel sõidame läbi Eestimaa

Žigulid läbivad ettevalmistust suvel ees ootavateks sõitudeks. Plaan on suve jooksul külastada kõiki Eesti maakondi, teha reisist artikleid Autolehte ja saateid Kanal 2 tarvis. Kui olin eelmise suve reisist ...

 
Iveco Daily: vana kooli tarbesõiduk tõsiseks tööks

Iveco Daily: vana kooli tarbesõiduk tõsiseks tööks(2)

Iveco Daily näeb küllaltki moodne välja, kuid pinna all on peidus robustne tööauto. Iveco Daily kohta infot otsides kohtab peaasjalikult kaht sorti hinnanguid: ühed kiruvad, et see ei kõlba kassi saba alla ...

Kolumn. Tigas: Nüüdsest on ohtlikud 2 + 2-maanteed!

Kolumn. Tigas: Nüüdsest on ohtlikud 2 + 2-maanteed!(3)

Uudistereporterina töötades käisin paljudel politseireididel, kus kuulsin politseinikelt nende tegevusele sisukaid põhjendusi. Noorukieas kujunenud arvamus, et sinivalge autoga sõidavad rumalad ja kiuslikud ...

Autolehe 27. mai uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 27. mai uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

  Alpina seades BMW X7 sõidab 290 km/h Alpina tuunis BMW X7 621-hobujõuliseks mudeliks XB7, mis näeb natuke teistsugune välja ja sõidab kuni 290 km/h. Säärane tippkiirus kõlab uskumatuna, arvestades ...

Super-Nissan muutus seeriatooteks – miljon eurot paluks!

Super-Nissan muutus seeriatooteks – miljon eurot paluks!(1)

Ajaloo eksklusiivseim Nissan, miljonieurone GT-R 50 by Italdesign, sai lõpuks tootmisküpseks. Seda autot lubati juba kaks aastat tagasi ja on väikestviisi ime, et Nissan raskel ajal superautole üldse kriipsu ...

McLaren koondab 1200 töötajat

McLaren koondab 1200 töötajat

McLaren teatas teisipäeval, et koondab nii autotootmisest, tehnoloogiasektorist kui ka F1 tiimist kokku 1200 töötajat. Inglismaal asuv McLaren on sattunud koroonaviiruse pandeemia tõttu rahalistesse ...

FOTOD. Kia Rio uueneb: poolhübriid ja moodsad juhiabisüsteemid

FOTOD. Kia Rio uueneb: poolhübriid ja moodsad juhiabisüsteemid

Värskendatud Rio on esimene Kia, mis saab bensiinimootoriga poolhübriidjõuallika - varem on see koos olnud diisliga. Liitiumioonakust jõudu ammutav startergeneraator ühendatakse üheliitrise turbomootori ...

Avaldati esimene foto uuest S-klassist

Avaldati esimene foto uuest S-klassist(10)

Mercedes-Benz avaldas sotsiaalmeedias esimese foto uuest S-klassist, mis peaks müügile jõudma sel aastal – aga millal täpselt, seda veel kuigi selgelt ei räägita. Lubatakse vaid, et millalgi "aasta teises ...

VIDEO. Koroona paneb kihutama: Audiga 110 km/h alas peaaegu 325 km/h

VIDEO. Koroona paneb kihutama: Audiga 110 km/h alas peaaegu 325 km/h(3)

Koroonakriisi tõttu tühjaks jäänud kiirteed panevad lollusi tegema: Inglismaal sõitis üks Audi RS 6 juht ligi 325 km/h, hoidis ühe käega rooli, teisega filmis ning lõpuks postitas video sotsiaalmeediasse. ...

 
Citroën toob turule oma esimese elektrilise tarbesõiduki ë-Jumpy

Citroën toob turule oma esimese elektrilise tarbesõiduki ë-Jumpy (2)

Tegu on järjekorras kolmanda elektrifitseeritud Citroëniga – kokku lansseeritakse neid sel aastal 6.  Elektrilisele Jumpy'le pakutakse kahte eri mahutavusega akut. 50 kWh akuga ë-Jumpy sõiduulatus on kuni ...

Ka Santa Fe muutub hübriidiks

Ka Santa Fe muutub hübriidiks

Hyundai avaldas esimese peibutuspildi uuendatud Santa Fe-st. Ehkki praegune Santa Fe jõudis müügile üsna hiljuti – 2018. aastal, viiakse läbi põhjalik uuenduskuur. Euroopas Hyundai tipp-linnadžiibiks olev ...

Dacia toob müügile erimudelid 15 Years

Dacia toob müügile erimudelid 15 Years

2004. aastal jõudis Euroopas müügile Dacia uut algust märkiv Logan. Selle tähistamiseks tuuakse müügile erimudelid lisanimega 15 Years. Erimudelid tehakse Dusterist ning teiste mudelite Stepway versioonidest ...

Ralli: Hyundai kolmandaks sõitjaks Soome rallil on Craig Breen

Ralli: Hyundai kolmandaks sõitjaks Soome rallil on Craig Breen

Hyundai võistkond kinnitas 6.-9. augustil toimuvale Soome rallile oma kolmandaks sõitjaks Craig Breeni. Tänavu sõidetud kolmest MM-etapist on Craig Breen osalenud vaid Rootsi rallil, kus ta saavutas ...

FOTOD. Kas uus koledusrekord?

FOTOD. Kas uus koledusrekord?(4)

Briti kerg- ja komposiitmaterjalide tootja Mulholland lõi mõni aeg tagasi kampa TVRi eksdisainer Damian Mctaggartiga ning sai nüüd tootmisküpseks kahekohalise sportkupee Mulholland Legend 480, millele ...

FOTOD ja VIDEO. Kõva kihutamine suvehooaja avanud superkrossil

FOTOD ja VIDEO. Kõva kihutamine suvehooaja avanud superkrossil

Eesti suvise autospordihooaja avas superkrossi karikavõistluste kolmas etapp Milworksi karikatele LaitseRallyPark´is. Superfinaali võitis Erki Külvi Tanel Raudsepa ja Margus Suigusaare ees. Klassides ...

Suured mootorid tulevad tagasi!

Suured mootorid tulevad tagasi!(17)

Euroopa Liidu peatset uut, maailma kõige karmimat heitmenormi (EU7, nn Euro7) ei õnnestu täita muidu, kui võttes kasutusele praegusest vähem forsseeritud ja suurema töömahuga mootorid, kinnitas Porsche 911 ...

 
MV Agusta: kas 208 hj on piisav?

MV Agusta: kas 208 hj on piisav?(2)

Pisikese mootorrattatootja MV Agusta tige tänavatsikkel Rush 1000 pakub midagi nii silmale kui ka hingele. Superbaigi- ja kiirendusmaailmast indu saanuna kujustati tagarattale õhutakistust vähendav ...

MAZi elektribuss: nii suuri aknaid pole kellelgi!

MAZi elektribuss: nii suuri aknaid pole kellelgi!(10)

Ajaga peab sammu ka Valgevene veoki- ja bussitootja MAZ, kel valmis esimene elektriline linnaliinibuss 303E10. Madalapõhjalist 12,4 meetrit pikka bussi käitab ZFi 300 kW elektrimootor, mis saab toite ...

F1: Valtteri Bottas võib siirduda Renault’ tiimi

F1: Valtteri Bottas võib siirduda Renault’ tiimi

Soome ja Saksa meedia andmetel peavad Valtteri Bottase taustajõud läbirääkimisi Renault’ võistkonnaga. Soomlase leping Mercedesega saab käesoleva aasta lõpus läbi ja väidetavalt on Mercedes palkamas Lewis ...

F1: Tiimid jõudsid kokkuleppele eelarvepiirangutes

F1: Tiimid jõudsid kokkuleppele eelarvepiirangutes

Eelmise nädala lõpus toimunud e-hääletusel jõudsid FIA ja F1 võistkonnad kokkuleppele järgmisest aastast jõustuvates eelarvepiirangutes. Algselt oli plaanis järgmisest aastast alates kehtestada piiranguks ...

F1: Virtuaalne Monaco GP lõppes George Russelli võiduga

F1: Virtuaalne Monaco GP lõppes George Russelli võiduga

Pühapäeval toimunud virtuaalse Monaco Grand Prix võitis ülekaalukalt Williamsi võistkonna sõitja George Russell. Teiselt stardikohalt alustanud Russell möödus juba esimeses kurvis kvalifikatsiooni võitnud ...

Elektrivormelite virtuaalsarjas jätkab liidrina Pascal Wehrein

Elektrivormelite virtuaalsarjas jätkab liidrina Pascal Wehrein

Elektrivormelite virtuaalsarja kuues etapp sõideti Berliinis ja pingelisest heitlusest esikoha pärast väljus võidukalt Oliver Rowland. Kvalifikatsiooni võitnud Stoffel Vandoorne (Mercedes) ja tema kõrvalt ...