AUTONDUS

BMW 5. seeria jätkab elektrilisemalt

BMW 5. seeria jätkab elektrilisemalt

Keskikka jõudnud 5. seeria BMW läbis uuenduskuuri, mis toob selle pardale rohkem elektrit, juhiabiseadmeid ja digilisasid. Uut sedaani-universaali lubatakse müügisaalidesse juba juulikuust alates.  Väliselt ...

MOOTORISPORT

Elektrivormelite virtuaalsarja liidriks tõusis Stoffel Vandoorne

Elektrivormelite virtuaalsarja liidriks tõusis Stoffel Vandoorne

Formula E virtuaalsarjas kihutati järjekordne etapp New Yorki tänavarajal, kus oma esimese võidu noppis Mercedese sõitja Stoffel Vandoorne. Juba neljandat korda parimalt stardikohalt alustanud ja varem ...

AUTOTÖÖSTUS

Superauto T.50: grammi kaupa kaalu kallal

Superauto T.50: grammi kaupa kaalu kallal

Legendaarse McLaren F1 looja Gordon Murray töötab uue superauato kallal, millele lähenetakse esmajärjekorras kaalust, mitte võimsusest lähtuvalt. Loodav superauto T.50 peab valmides kaaluma kõigest 980 kg, ...

PROOVISÕIDUD

Vähem uksi, rohkem silindreid

Vähem uksi, rohkem silindreid

Unistus V-8-mootoriga kupeest tuleks teoks teha enne, kui säärased autod maailmast kaovad või ära keelatakse. Siinne kolmik pakub unistuse teostamiseks erinevaid teid, üks erutavam kui teine. Need kolm ...

PÄEVAUUDISED

VIDEO: Fernando Alonso testib Toyota Hiluxit

VIDEO: Fernando Alonso testib Toyota Hiluxit(2)

Toyota annab väikesi vihjeid värskenduskuuri läbinud Toyota Hiluxi kohta, mida esitletakse maailmale 4. juunil. Mudelivärskendus annab Toyota pikapile veidi agressiivsema välimuse ning toob sõitjateruumi ...

LIIKLUS

„Rohelise kaardi“ saab ise välja printida

„Rohelise kaardi“ saab ise välja printida

Alates 1. juulist peab „rohelise kaardi“ ehk rahvusvahelise liikluskindlustuse poliisi printima valgele paberile, mitte enam rohelisele ja seda saab teha ka kodus. Tänu muudatusele võivad kindlustusandjad ...

AUTOPÄEVIK

Autopäevik. Esimene ja viimane Lexus?

Autopäevik. Esimene ja viimane Lexus?(1)

Elu esimest Lexust pidasin natuke üle kahe aasta ja olen selle kogemuse eest kokkuvõttes väga tänulik. Igatahes tahaks loota, et see ei jää mu viimaseks Lexuseks – kuigi valik on napp. Minu 2003. aasta ...

Kasutatud Nissan Leaf: kontrollige aku mahutavust!

Esimese põlvkonna Nissan Leaf sõidab mugavalt ja peab hästi vastu, kuid vanema ja suurema läbisõiduga auto aku vajab vahetust.  Nissan Leafi tähtsust kaasaegsete elektriautode arengu loos on raske üle ...

KOMMENTAARID (21)

A! 15 aprill 2020 8:26 Ebasobiv kommentaar
Aku mahutavus- ja tervisenäitajatega saab manipuleerida. Ja seda võimalust ka kasutatakse. Seega ei tasu pärast ostu imestada, kui numbrid ja tulbad näidikupaneelis kiiresti kukkuma hakkavad.
11
wb 15 aprill 2020 9:08 Ebasobiv kommentaar
Tulbad võivad kiiresti kukkuma hakata või aeglaselt lendu minna, nad pole otse aku küljes, neid sätib tarkvara. Reaalselt pole siiski lugema juhtunud, et Nissan ise või mõni tarkpeast müüja nendega manipuleerinud oleks.
21
Peeedu 15 aprill 2020 11:22 Ebasobiv kommentaar
Esimene reegel, et kui inimene on miskit valmis teinud siis suudab inimene seda ka manipuleerida.
Iseküsimus on kas seda tehakse. Kõik on nõudluses kinni. Elektrikas on nii värske ja vähetoodetud, et sellist massi nagu paljudel tavaautodel ei ole kus toodetakse sama lahendusega miljoneid autosid aastas. Nii suure hulga peale on hodomeetri kerimise huvilisi olemas Ja kui üks mark teeb järelturul teistele vähese läbisõiduga pidevalt ära nakus levib ja hakatakse teisi ka manipuleerima kuni enamvähem kõikide tarkvara on mudimiseks lahti murtud.
02
A! 15 aprill 2020 11:51 Ebasobiv kommentaar
Esimene ettejuhtuv näide manipuleerimise kohta.

https://www.youtube.com/watch?v=MsuNEN__5XM
10
Ruudi S 15 aprill 2020 12:53 Ebasobiv kommentaar
Pettuse välistamiseks, soovitan kindlasti müüjalt uurida võimalust koos, aku tühjaks sõita, (selle tunnikese peaks ju ikka leidma tehingu huvides) siis näeb reaalselt ära kui palju ta sõidab. Kui müüja on aku näidud ära nullinud nii et auto näitab 100% aku headust siis ta ilmselt ei leia seda võimalust ja teie saate järgmise auto ette võtta. Selle sõidu jooksul selguvad kindlasti ka võimalikud veeremiku kolinad, loginad ning pidurite toimimine.
Leafi sõidukilomeetrite ennustus on väga ebausaldusväärne (ka 2019a mudelil).
Soovitan enda, 2012 aasta auto, kogemuse põhjal, vaadata tõstukil üle põhja alt ka korrosiooni seis, tagasilla juurest ning tagumise põhjakatte alt, põhi ja rattakoopad üle.
30
Särts 15 aprill 2020 14:25 Ebasobiv kommentaar
Pärast lugemist kadus viimanegi huviraas elektriautot soetada
12
parm... 15 aprill 2020 14:36 Ebasobiv kommentaar
akud on kallimaks läinud?? Tundub nagu massiline pettus ja tarbima sundimine!!?? Kas selline summa on iga Leafi mudeliga? Taksona sõitsid need kõik 250000 km umbes ja rohkemgi. Alguses oli jutt, et saab aku vahetada 5000 eur umbes. Kuidas peale sellist lollitamist siis ikka neid nii palju ostetakse? Keegi ei võta taaskasutust ega mõistlikkust mingi normina. Ja 70%ni kukkunud akusid saab kõigeks muuks kasutada, need on väga väärtuslikud tegelikult. Mis 1200 EUR siis nende eest saab ainult? Päris lahedad uudised küll!
00
parm... 15 aprill 2020 18:48 Ebasobiv kommentaar
https://enrg.io/nissan-sets-replacement-cost-24-kwh-leaf-battery-5499/

kust teie info tuleb?? Paluks viiteid!
01
Peeedu 15 aprill 2020 19:06 Ebasobiv kommentaar
Kuna akumaterjalidele on poliitikute sunnil suur nõudlus ja taristut tuleb pidevalt ehitada siis loomulikult maksab klient kõik kinni.Võetud pangalaenud koos protsendiga ja kõikide asjaosaliste kasumi. Nii, et pole imestada hinnatõusu üle.
Eks varuosad on alati olnud kallimad kui valmis auto. 70-el USA-s ajakirjanikud korjasid vauosadest Mustangi kokku. 5 midagi maksis poes uus auto aga neil kulus juppide peale 25 tuhande. Tööst rääkimata.
01
.................... 16 aprill 2020 7:09 Ebasobiv kommentaar
Elektriauto pole kunagi odav olnud. Akude tootmine, auto soetuskulu, akude amortisatsioon, nende vahetus. Lõpuks tuleb kilomeetri hinne samasse auku 3 liitrise bensukaga.
12
Piiksi 16 aprill 2020 8:22 Ebasobiv kommentaar
Ilmselgelt pole mõtet osta autot millel vaja aku vahetada. Tuleb osta selline auto, millel 95%-ks sõitudest sõiduulatus piisav. Kui igapäevaselt sõita 30 km nagu enamik, siis võib 7000-de eest osta ka 70 km sõiduulatusega auto. Sellega pikema otsa tegemine on juba täielik piin ja ainukeseks autoks peres ei sobi, teiseks aga küll. Loomulikult võiks keegi pakkuda Leafile sellise 35-45 kWh vahetusaku, aga lihtsalt turul on akude nõudlus suurem kui tootmisvõimsus ja kogu toodang läheb uutele autodele. Samuti pole 7000-se auto ostja valmis samapalju uue(kuigi suurema) aku eest maksma.
20
Ruudi S 16 aprill 2020 13:06 Ebasobiv kommentaar
Aga mis enamus inimesi teeks kui neil oleks vaja näiteks 8 aasta vanusel autol oluline komponent nagu mootor või käigukast ära vahetada?
Siin on tavaliselt taaskasutus, ehk leitakse mõni masin millelt vastav osa või agregaat üle jääb. Mitte keegi ei hakka nii vanale sõidukile uut osa tootjalt küsima ometigi, me ju teame kuidas nad vanade autodega kliente eemale ajavad arutute hindadega.
Minu arvates kui leida kehva akuga kuid hea kerega ja korras Leaf siis tasuks kaaluda uuema aku otsimist. Prantslastel ja Venelastel on õnnestunud juba ka originaalis 24kWh akuga 2010.a. Leafidele 62kWh aku peale panna, 40kWh on tavaline.
Selline suurem, uuema põlvkonna kasutatud kuid väikese läbisõiduga aku muudab selle vana auto hetkega 3 korda paremaks ja paljudele võib see ollagi ainuke auto. Ning kokku ei tarvitse see asi maksma minna üle 20 000€. Uue samapalju sõitva masina eest küsitakse aga vähemalt 40 000€.
Siin tekib küsimus, et äkki siis võtta kohe 2018 aasta 40kWh kasutatud mudel aga need on hetkel üle 25000€ ja ma olen proovinud 2018.a. masinat ja ta ei ole niipalju parem vanast mudelist.
11
Parm... 17 aprill 2020 10:26 Ebasobiv kommentaar
Ruudi S - hea point! Hakkame jõudma tõeni! Nimelt küsiks eelmistel, et milline tänapäeva auto sõidab 300000 km? Enamustel pisikesed mootorid ja insenerid ise neile üle 200000 km ei luba. Tihti lõppeb see rõõm ennegi. Elektrikal läheb selle ajaga ainult aku hapuks! Paned aga elemente juurde /uusi ja sõidad jälle! 3liitrisega ehk saab võrrelda eluga, aga mõelge nüüd natuke igapäevastele kuludele! Enamus auto kulust ei ole soetamine, vaid selle kasutamise ajal tekkinud kulud. Ja õlikatel on neid jube palju, samas Elektrikal puuduvad täielikult. Otsin ühe asjaliku tehtud testi kohe välja!
16
Parm... 17 aprill 2020 10:34 Ebasobiv kommentaar
https://youtu.be/6RhtiPefVzM

Hästi ära seletatud ja meile kohane võrdlus kivisüsi (põlevkivi meil). Soovitan vaadata läbi. Üks parimaid mis olen näinud. Loomulikult ei ole see ainuke tõde, vaid annab asjast natuke suurema pildi ja arusaama.
12
Indrek 18 aprill 2020 8:27 Ebasobiv kommentaar
Muidugi on elektrikal püsikulud madalad ,mina maksan mingit roheelektrit ja sina sõidad nägu naerul,sitt ja sodi mis sinu aku tootmiseks kuluva materjali kaevandamisest tuleb jääb ju kuhugi kaugele,mitte sinu hoovi.Akud mille eluiga on lõplikult otsas neid taaskäidelda ei saa,äkki mataks need sinu keldrisse maha.
Sinu soovunelm on ,et need mikromootorid kooleksid 200000 juures aga kahjuks elavad nad ka pool milli ilma remondita ära
Olen sõitnud elektriautoga ,auto nagu auto aga hind paneb minu jaoks asja paika ja ma jaksa osta maja ette autot igaks elujuhtumiks .Olenemata mida põletava auto ma ostan ei suuda ma seda hinnavahet ma oma aktiivse sõiduperioodi lõpuni tagasi sõita
Ei ole see elektriauto asi nii must ja valge nagu sa ise arvad Parm...
40
juvo 18 aprill 2020 15:07 Ebasobiv kommentaar
Elektriauto ilma tasuta laadimiseta ei paista nii säästlik olema. Saksamaal pandi arvestit tänava laadimisel tasumiseks, ostes 20 euro eest elektrit sai sellega sõita vaid 280 km, -väikse diisliga ühel tasemel kulu
01
juvo 18 aprill 2020 15:08 Ebasobiv kommentaar
P.S. See oli kiirlaadija hind, kodus öötariifiga on odavam
01
parm... 20 aprill 2020 10:56 Ebasobiv kommentaar
leketrikas sõidab hetke hindadega ka alla 2 EUR sajale! Kas on midagi vastu panna? Ja ei pea ju uut ostma, siis saab ka mõistlikuma hinnaga. Selle video kõige olulisem punkt on aku suurus. Mida väiksem ja optimaalsem kasutuseks on, seda mõistlikum igatpidi!~
Ei ela 200000 km+, see on sinu unistus Indrek!
Akud kuluvad 70%ni auto peal olles ja siis neid ei saa kasutada AUTOS enam. Neist saab aga teha veel väga pikaks ajaks erinevaid akumuleerimisvahendedi. Oma koju näiteks oleks väga hea saada vana Leafi aku päikeseenergiat salvestama! Selleks on see super ja aeda võid ikka maha matta, kui mujale ei mahu :) Aga seal teevad nad ikka tööd edasi!
Samas ei ole see ka meie kasutaja viga, et pole eriti neid asju seletatud inimestele. Võimalusi jagub!
00
Indrek 20 aprill 2020 20:04 Ebasobiv kommentaar
Ma olen kursis ,et selline akukasutus on võimalik ja jälle on mõned agad. Kui sina oled salline Kulibin (heas mõttes muide),et oled selle süsteemi valmis tegema siis enamus siiski pole.Selleks tuleb ju akupakk ringi laduda,mittetöötavad elemendid välja visata ja paaritada nii elektritootmis elemendi kui majaga.Kui tulla jutuga ,et sa endale tegid tee mulle ka on tavaliselt vastuseks ,et see on jube keeruline töö ja läheb sulle ulmehinna maksma ,mine parem osta kohe valmis süsteem.Järgmine punkt on see ,et on küll olemas jupike katust aga see on päikese suhtes nii nigela nurga all ,et sinna pole päikesepaneele mõtet paigaldada.
Kui aga terved Lasnamäed ja Õismäed otsustavad elektriga sõitma hakata ,mis siis igaüks laseb juhtme aknast alla ,et laadida.Pole veel kõigi uusarenduste juures laadimis võimalustki.
See variant,et osta otsas akuga auto on ka tavakasutaja jaoks paras avantüür ,sest ega neid häid akusid vist tasuta ei jagata.20000 euriseid autosid siiski enamalt jaolt ostetakse liisinguga ,ostes sellise projekti peab sul finantseerimis skeem üpris hästi välja olema mõeldud või rahakott puuga seljas.
Hetkel on see elektriautondus ikka veel sama lapsekingades kui sisepõlemis mootor oli eelmise sajandi alguses,karta on ,et mina seda ei näe kuidas kõik hõljuvad helesinises unistuses elektriautodes,äkki on lahendus midagi muud,näiteks vesinikuga sõitvad autod.
00
parm... 20 aprill 2020 21:06 Ebasobiv kommentaar
Vesinik - rumalaim idee üldse autonduses! Kogu see möll ja kadu! Meeletu! https://www.youtube.com/watch?v=Z3UNLh1Oiks
Ei ole endale teinud, aga kui Jaapan tegi esimese Leafi, siis selle auto idee oli olla majale ka generaatori eest elektrikatkestusel. Mitmele meie majapidamisele seda laadi rubilnikuid pandud on, et saad autot kasutada mõlemat pidi?
Hetkel üks Volt (sama mis Ampera Euroopas) müüa. Ise pean sellist kõige mõistlikumaks. Puudub "vahemaaärevus" ja saab kõik päevased sõidud tehtud akuga ning akul ei ole tühjenemise effekti!
00
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

Ralli: Soome ralli jääb ära

Ralli: Soome ralli jääb ära(2)

Täna otsustas Soome autospordiliidu AKK juhatus, et 6.-9. augustil toimuma pidanud Soome MM-etapp jääb ära. Soome ralli promootori Jani Backmani sõnul oli võistluse ärajätmine tema elu raskeim otsus, aga ...

Ralli: Soome rallit sügisele ei lükata

Ralli: Soome rallit sügisele ei lükata

Kolmapäeval koguneb Soome autospordiliidu AKK juhatus hindamaks olukorda seoses Soome MM-etapi korraldamisega. Soome ralli peaks toimuma 6.-9. augustil, aga hetkel on riigi valitsus kehtestanud kuni juuli ...

Ralli: MM-etappide arv võib järgmisel aastal kahaneda

Ralli: MM-etappide arv võib järgmisel aastal kahaneda

Briti väljaandele Autosport antud intervjuus tõdes MM-sarja promootori esindaja Oliver Ciesla, et kalendri koostamine nii käesolevaks kui ka järgmiseks aastaks on äärmiselt keeruline. Oliver Ciesla ütles, ...

Vähem uksi, rohkem silindreid

Vähem uksi, rohkem silindreid

Unistus V-8-mootoriga kupeest tuleks teoks teha enne, kui säärased autod maailmast kaovad või ära keelatakse. Siinne kolmik pakub unistuse teostamiseks erinevaid teid, üks erutavam kui teine. Need kolm ...

Reisiidee: tehnikat, ajalugu ja häid teid

Reisiidee: tehnikat, ajalugu ja häid teid

Autolehe autoreisiks valisime välja teekonna, mis läheb mööda ülerahvastatud vaatamisväärsustest ja pakub võimaluse tunglemise asemel puhata. Puhkus tähendab siinkohal mõnusat autosõitu valdavalt väikese ...

Maksud ja 5,8-ga „sajani“

Maksud ja 5,8-ga „sajani“

Mercedes-Benz GLC Coupé pistikuhübriidiga on hea sõita kõikjal, kuid näiteks Soomes rõõmustaks rahakott rohkem. Pistikuhübriide lisandub autotootjate mudelivalikusse robinal peaaegu kõigisse klassidesse ja ...

BMW X2 M35i - auto24 proovisõit

BMW X2 M35i - auto24 proovisõit

BMW M-rivistusse on lisandunud esimene "väikemootor", milleks on enam kui 300 hobujõudu arendav kaheliitrine R4. Kuidas aga sõidab ja kui palju mahutab BMW kõige väiksem sportdžiip, selgub videost. Kuigi ...

 
Autosporditiimide kuulsad juhid: Rob Walker

Autosporditiimide kuulsad juhid: Rob Walker

Rob Walker asutas läbi aegade edukaima eratiimi, ehkki oleks võinud tänu oma perekonna varandusele tegeleda millega tahes. Robert Ramsay Campbell Walker oli kuulsa Johnny Walkeri viskidünastia pärija – ...

Autospordi ajalugu linnatänavatel

Autospordi ajalugu linnatänavatel

Kui reisimine on jälle võimalik, tasub autospordisõpradel külastada ka kuulsaid tänava­radu. Paljudele sündmuste ja eriliste lugude tunnistajaks olnud paikadele saab ise autoga või jalgsi tiiru peale teha, ...

Küsimus lugejalt: Mida võtta ette hallitusega autos?

Küsimus lugejalt: Mida võtta ette hallitusega autos?

Ostsin auto, mis seisis aasta otsa garaažis. Selle ajaga tekkis sõitjateruumi hallitus. Seda pole väga palju, aga nii istmed, turvavööd kui ka rool ja armatuurlaud on kerge hallitusega kaetud. Kuidas ja ...

Kuidas valida autoelamut?

Kuidas valida autoelamut?

Puhkuste hooaeg algab, kuid lennukid ei lenda. Ilmselt on pikemaks ajaks alternatiivne võimalus reisida autoelamuga. Aga mida peaks teadma, kui tahaks sellist uuena osta?  Uute autoelamute hinnad on ...

Autopäevik. Esimene ja viimane Lexus?

Autopäevik. Esimene ja viimane Lexus?(1)

Elu esimest Lexust pidasin natuke üle kahe aasta ja olen selle kogemuse eest kokkuvõttes väga tänulik. Igatahes tahaks loota, et see ei jää mu viimaseks Lexuseks – kuigi valik on napp. Minu 2003. aasta ...

Volkswagen Sharan: eelkäijast parem, kuid mitte probleemideta

Volkswagen Sharan: eelkäijast parem, kuid mitte probleemideta

Seitsmekohaliste mahtuniversaalide valik on üsna kesiseks jäänud. Kui hästi peab vastu turu üks popimaid autosid, teise põlvkonna Volkswagen Sharan? Volkswagen tutvustas teise põlvkonna Sharani 2010. aasta ...

Tsikliga kõrvalteedel: seitsme tunniga 215 km 

Tsikliga kõrvalteedel: seitsme tunniga 215 km 

Kui Eesti tundub mootorrattaga matkamiseks liiga väike – kahe tunniga oled Tallinnast Tartus, pooleteisega Pärnus – siis võta ette kõrvalteed! Vastav kaart telefoni ja seiklus algab, sest mööda kruusateid ...

 
KOLUMN. Samost: Koroonaeelse ­tarbimispeo märk

KOLUMN. Samost: Koroonaeelse ­tarbimispeo märk

Iga kriis on isemoodi, vähemalt selle poolest, milliste eluliste iseärasustega see inimeste mällu ja rahvaluulesse talletub. Koroona­kriisist näiteks jääb paljudele, vähemalt neile, kes sel ajal tööl käisid, ...

Autolehe 3. juuni uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 3. juuni uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

980 kg sulgkaallane saab 650 hj mootori Legendaarse McLaren F1 looja Gordon Murray töötab uue superauto T.50 kallal, millele lähenetakse esmajärjekorras kaalust, mitte võimsusest lähtuvalt. Loodav ...

BMW 5. seeria jätkab elektrilisemalt

BMW 5. seeria jätkab elektrilisemalt

Keskikka jõudnud 5. seeria BMW läbis uuenduskuuri, mis toob selle pardale rohkem elektrit, juhiabiseadmeid ja digilisasid. Uut sedaani-universaali lubatakse müügisaalidesse juba juulikuust alates.  Väliselt ...

City Motors andis ELMO Rendile üle esimesed pikima sõiduulatusega Renault Zoe elektriautod

City Motors andis ELMO Rendile üle esimesed pikima sõiduulatusega Renault Zoe elektriautod(3)

Kolmapäeval, 27. mail andis City Motors AS lühirendifirmale ELMO Rent OÜ üle esimesed Renault Zoe elektriautod. Sõidukite sõiduulatus on pea 400 km ja vaid 15-minutilise kiirlaadimise järel saab Renault ...

FOTOD. Viljandimaal kihutati Lõuna-Eesti karikasarja punktidele

FOTOD. Viljandimaal kihutati Lõuna-Eesti karikasarja punktidele(2)

Eriolukorra lõppemine ja piirangute leevenemine on andnud võimaluse autospordivõistluste korraldamiseks (esialgu küll pealtvaatajateta) ning võistlusi jagub juba igasse nädalavahetusse. Möödunud pühapäeval ...

Nüüd kantakse juhiloale automaatselt mopeedi juhtimisõigus

Nüüd kantakse juhiloale automaatselt mopeedi juhtimisõigus(4)

Alates 02.06.2020 kantakse juhiloale ja esmasele juhiloale AM-kategooria ehk mopeedi juhtimisõigus automaatselt ilma vajalike eksamiteta neile, kellel on juba mõne muu kategooria juhtimisõigus. Kuigi kehtiv ...

 
Veidrad sõidukid: mida müüakse?

Veidrad sõidukid: mida müüakse?

Müügiportaalides auto24.ee, osta.ee ning mototehnika.ee leidub jaburaid sõiduvahendeid, millega liigeldes on naerul näod garanteeritud. Inimeste fantaasial pole teatavasti piire ning kõiki neid ei saa paraku ...

VIDEO: Tesla autopiloot ei saa jälle hakkama

VIDEO: Tesla autopiloot ei saa jälle hakkama(7)

Taiwanis juhtus liiklusõnnetus, kus maanteel külili kukkunud veokile sõitis otsa Tesla Model 3, mis liikles n-ö autopiloodi režiimis. Youtube´is avaldatud videost on näha, kuidas Tesla läheneb eemalt ...

Aston Martin teeb 25 James Bondi autot

Aston Martin teeb 25 James Bondi autot

Briti sportauto tootja plaanib rõõmustada jõukaid James Bondi fänne 1964. aasta filmist "Goldfinger" tuttava Aston Martin DB5 väikeseeriaga. Filmiajaloo ühte kuulsamat autot valmistatakse 25 tükki. Iga ...

VIDEO: Fernando Alonso testib Toyota Hiluxit

VIDEO: Fernando Alonso testib Toyota Hiluxit(2)

Toyota annab väikesi vihjeid värskenduskuuri läbinud Toyota Hiluxi kohta, mida esitletakse maailmale 4. juunil. Mudelivärskendus annab Toyota pikapile veidi agressiivsema välimuse ning toob sõitjateruumi ...

Kas Lexus IS saab taas V-8?

Kas Lexus IS saab taas V-8?

Lexus avaldas täna esimese peibutuspildi uuest IS-ist. Kolmanda põlvkonna IS on müügil juba alates 2013. aastast ning erinevalt eelkäijast ei tehtud sellest kunagi BMW M3 ja Mercedes-AMG C-klassiga ...

Eestis müügil: väljast tavaline, aga kapoti all ...

Eestis müügil: väljast tavaline, aga kapoti all ...(13)

On see diisel-Audi või hoopis 435hobujõuline super-Audi, mis sõidab erilise pingutuseta eest ära enamikul madalatel ja kärehäälsetel sportautodel? Väliselt ei pruugi isegi asjatundja aru saada, et allpool ...

Renault on hädas: suurkoondamised ja karm kokkuhoid

Renault on hädas: suurkoondamised ja karm kokkuhoid(1)

Koroonakriis on viinud Renault tõsistesse raskustesse, millest loodetakse üle saada, kärpides järgmisel kolmel aastal püsikulusid 2 miljardi euro võrra. Paraku kaasnevad sellega ka suured koondamised: ...

 
F1: Esialgne kalender on Euroopa etappide osas paigas

F1: Esialgne kalender on Euroopa etappide osas paigas

F1 MM-võistlustel on paika pandud esialgne kalender Euroopas toimuvate etappide osas, mis sisaldab endas kaheksa võistlust. Hooajaga tehakse algust kahe etapiga Austrias, millele järgneb võistlus Ungaris. ...

Elektrivormelite virtuaalsarja liidriks tõusis Stoffel Vandoorne

Elektrivormelite virtuaalsarja liidriks tõusis Stoffel Vandoorne

Formula E virtuaalsarjas kihutati järjekordne etapp New Yorki tänavarajal, kus oma esimese võidu noppis Mercedese sõitja Stoffel Vandoorne. Juba neljandat korda parimalt stardikohalt alustanud ja varem ...

Puma muutus ökonoomsemaks ja luksuslikumaks

Puma muutus ökonoomsemaks ja luksuslikumaks

Ford toob oma väikesest linnadžiibist välja uued versioonid: eriti ökonoomse 1,5liitrise diisli ning luksusliku ST-Line Vignale. Seniste jõuallikate kõrvale lisanduva uue 1,5liitrise EcoBlue diisli võimsus ...

Volkswagen panustab Hiinas elektriautodele

Volkswagen panustab Hiinas elektriautodele

Volkswagen investeerib Hiinas elektriautode ja nende akude tootmisesse veel kaks miljardit eurot. Sellest üks miljard läheb senisesse ühisettevõttesse JAC Volkswagen. Investeeringuga kasvab Volkswageni ...

Superauto T.50: grammi kaupa kaalu kallal

Superauto T.50: grammi kaupa kaalu kallal

Legendaarse McLaren F1 looja Gordon Murray töötab uue superauato kallal, millele lähenetakse esmajärjekorras kaalust, mitte võimsusest lähtuvalt. Loodav superauto T.50 peab valmides kaaluma kõigest 980 kg, ...

BMW 4. seeria on valmis, aga hoiab teisipäevani varju

BMW 4. seeria on valmis, aga hoiab teisipäevani varju

BMW avalikustab tuleval teisipäeval uue 4. seeria kupee, millel peaks debüteerima palju vastukaja tekitanud hiigelsuured „neerud“. Nagu äsjaavalikustatud alavalgustatud fotolt võib aimata, saabki uus kupee ...

F1: Williams planeerib F1 võistkonna müüki

F1: Williams planeerib F1 võistkonna müüki

Williams Grand Prix Holdings, millele kuulub ka Williamsi F1 võistkond, teatas täna 13 miljoni naela suurusest kahjumist 2019. aastal. Ettevõtte pressiteates on öeldud, et Williams otsib uusi investoreid ...

 
Eestis müügil: selliseid veidrusi iga päev ei näe

Eestis müügil: selliseid veidrusi iga päev ei näe(18)

Veidraid autosid liikluses sageli ei kohta, kuid ometi neid leidub. Otsisime välja neli müügiautot, mille geograafiline taust, disaini- ja tehnikaeripärad annavad tõesti veidra koosluse. 1990. aasta ...

Ralli: Otepää ralli hakkab kandma Rally DirtFish nime

Ralli: Otepää ralli hakkab kandma Rally DirtFish nime

Eesti Autospordi Liidu poolt 24.-25. juulil korraldatavale rallile panid õla alla Ott Tänak ja ralliportaal DirtFish. Ott Tänak, kes hiljuti testis Lõuna-Eesti teedel Hyundai i20 R5 autot, teatas DirtFishi ...

„Rohelise kaardi“ saab ise välja printida

„Rohelise kaardi“ saab ise välja printida

Alates 1. juulist peab „rohelise kaardi“ ehk rahvusvahelise liikluskindlustuse poliisi printima valgele paberile, mitte enam rohelisele ja seda saab teha ka kodus. Tänu muudatusele võivad kindlustusandjad ...

Huvi autode ostmise ja müümise vastu on taastunud

Huvi autode ostmise ja müümise vastu on taastunud

Eesti suurima automüügiportaali auto24.ee kasutajate käitumine näitab huvi taastumist autode ostmise ja müümise vastu, kuid ostjaid huvitavad varasemast rohkem odavamad sõidukid. 12. märtsist, mil Eestis ...

Ralli: Ari Vatanen ei usu, et Soome ralli toimub augustis

Ralli: Ari Vatanen ei usu, et Soome ralli toimub augustis

Eesti Autospordi Liidu president ja autoralli maailmameister Ari Vatanen ei usu, et Soome ralli toimub planeeritult augusti alguses. „Ühtki otsust pole veel vastu võetud, aga raske uskuda, et võistlus ...

Eestis müügil: väike ja odav

Eestis müügil: väike ja odav(13)

Kui suurt autot ei ole vaja ja ning palju raha sõidukile kulutada ei saa või ei taha, tasub uurida väikesi ja odavaid sõidukeid. Pakume välja kolm ideed auto24.ee kuulutuste seast hinnaga 550 kuni 1350 ...

Ülemiste Citys hakkab sõitma isejuhtiv buss

Ülemiste Citys hakkab sõitma isejuhtiv buss

Ülemiste Citysse jõudis täna esimene Iseauto, mida hakatakse katsetama rahvusvahelise projekti Fabulos raames, eesmärgiga muuta isejuhtivad sõidukid ühistranspordi loomulikuks osaks. "Võrreldes seniste ...

 
F1: Hollandi etappi tänavu ei toimu

F1: Hollandi etappi tänavu ei toimu

Hollandi GP korraldajad otsustasid tänavuse etapi koroonaviiruse pandeemia tõttu ära jätta, sest polnud nõus võistlust ilma pealtvaatajateta läbi viima. Hollandis toimus F1 etapp viimati 35 aastat tagasi ja ...

Uuring: uue sõiduauto valikul eelistaks ostuhuvilised enim hübriidi

Uuring: uue sõiduauto valikul eelistaks ostuhuvilised enim hübriidi(3)

Kõikides Balti riikides on järgmise uue sõiduauto valikul tõusnud eelistatuimaks hübriidajamiga sõidukid, selgus Kantar Emori seireuuringust „Car Brand Health". Eestis ja Leedus eelistaks hübriidajamiga ...

Uued poolhübriidid: Mercedese E-klassi kupee ja kabriolett

Uued poolhübriidid: Mercedese E-klassi kupee ja kabriolett

Mercedes-Benz värskendas E-klassi kupeed ja kabrioletti, lisades muuhulgas valikusse diiselmootoril põhineva poolhübriidi. Nelja silindriliga ja 265 hj (195 kW) võimsusega diislile lisati elektrimootor, mis ...

VIDEO. Uus Opel Mokka tuleb eelkäijast palju kergem 

VIDEO. Uus Opel Mokka tuleb eelkäijast palju kergem 

Opel avaldas uusi detaile uuest Mokkast. Tähelepanuväärne, et uus mudel tuleb eelkäijast kuni 120 kilogrammi kergem. "Kuni" seepärast, et mass sõltub versioonist. Uus Mokka põhineb uuel moodulplatvormil, ...

BMW 5. seeria muutub järjest elektrilisemaks

BMW 5. seeria muutub järjest elektrilisemaks

BMW värskendas 5. seeriat, lisades muude uuenduste seas valikusse uusi pistiku- ja poolhübriide. Pistikuhübriid on nüüd saadaval kokku viiest mudelist. Valikussse lisandusid 530e Touringu taga- ja ...

Eesti rallikrossi meistrivõistlustega tehakse algust juulis

Eesti rallikrossi meistrivõistlustega tehakse algust juulis

Eesti rallikrossi meistrivõistlustel sõidetakse tänavu viis etappi ja sarjaga tehakse algust 11. juulil Kulbilohu krossirajal Elvas. Lisaks sõidetakse meistrisarja etappe veel Misso, Vasalemma ja Kehala ...

Ehitustööde tõttu tuleb Märjamaale sissesõiduks kasutada ümbersõiduteed  

Ehitustööde tõttu tuleb Märjamaale sissesõiduks kasutada ümbersõiduteed  

Tänasest, 28. maist kuni 18. juunini 2020 rekonstrueeritakse Märjamaa–Koluvere teelõik km 0–0,34 ja ehitatakse ühendustee. Tööde perioodil tagatakse ümbersõidutee Tallinna–Pärnu–Ikla ja Märjamaa–Valgu ...

 
Tarvo Tamm: 38 aastat Eesti rallide tulemusi

Tarvo Tamm: 38 aastat Eesti rallide tulemusi

1982. aastal valmisid ralli ametlikud tulemused esmakordselt toasuuruse arvuti abil. Vajaliku programmi autoriks oli Tarvo Tamm, kelle sülearvutis ja tegutsemisel valmivad ametlikud tulemused ka kaasajal.