AUTONDUS

Kui kallilt müüakse BMW 740i läbisõiduga 255 km?

Kui kallilt müüakse BMW 740i läbisõiduga 255 km?(9)

Internetis laineid lööv 1997. aasta BMW 740i läbisõiduga 255 kilomeetrit läheb kaubaks raske raha eest – hetkel on selle hind oksjonil kerkinud üle 77 000 euro. Teisipäevani kestval oksjonil on tõeline ...

MOOTORISPORT

F1: Tiimid aitavad võitluses koroonaviirusega

F1: Tiimid aitavad võitluses koroonaviirusega

Seitse Inglismaal paiknevat F1 võistkonda vastasid Suurbritannia valitsuse üleskutsele ja asuvad tootma hingamisaparaate. F1 tiimid Red Bull, Mercedes, Renault, Haas, Williams, McLaren ja Racing Point ...

AUTOTÖÖSTUS

Elektrilised stiililiikurid: Microlino ja Microletta

Elektrilised stiililiikurid: Microlino ja Microletta

1950ndatel laineid löönud mikroauto Isetta uusversioon on peagi valmis ja müügil, kui uskuda Šveitsi firmat Micro (kui selle logo tuleb tuttav ette tõukerattalt, on kõik õige, sest sellega nad äri ...

PROOVISÕIDUD

Ilus, kallis ja elektrooniline

Ilus, kallis ja elektrooniline

Uuendatud GLC Coupé on ilus ja moodsast tehnikast tulvil, kuid laseb end ka paaris kohas kritiseerida.  Alustame positiivsest:  GLC Coupé näeb linnadžiipide arvestuses peaaegu vaimustav välja, mis tuleneb ...

PÄEVAUUDISED

Aston Martinil valmib üle 54 aasta esimene “oma mootor”

Aston Martinil valmib üle 54 aasta esimene “oma mootor”

Kolmeliitrine elektrifitseeritud V-6 teeb kahe aasta pärast debüüdi Valhallal. Viimati esitles Aston Martin enda konstrueeritud mootorit 1958. aastal. See oli V-8, mida kasutati eri mudelitel tervelt nelja ...

LIIKLUS

Kas kriisi ajal sõidetakse autoga vähem? Liikluskahjud annavad vastuse

Kas kriisi ajal sõidetakse autoga vähem? Liikluskahjud annavad vastuse

Seoses viirusepuhanguga Eestis kehtestatud eriolukorraga sõidavad inimesed autoga vähem ringi – näiteks plekimõlkimiste arv on vähenenud kolmandiku võrra. Eesti ühele suuremale kindlustusseltsile Ergo ...

AUTOPÄEVIK

AUTOPÄEVIK. Huvitavad automüügilood

AUTOPÄEVIK. Huvitavad automüügilood

Kuna autode all kinni olevat raha läks mujale tarvis, panin korraga kolm autot müüki. Pärast mõningast ootamist osteti neist kaks samal päeval ära. Olen ostnud ja müünud palju autosid, kuid nüüd sain ...

Bensiin + elekter + nelikvedu = võidukombinatsioon?

Kas kõik vihkavad diisleid? Siis hübriide peaks nad ju armastama. Nelikveoliste hübriiddžiipide kvartett tahab tõestada, et ökonoomne sõit on võimalik ka ilma diislikütuseta. Tegelikult on selle neliku ...

KOMMENTAARID (27)

Väikepoiss 19 veebruar 2020 10:36 Ebasobiv kommentaar
Proovisõidul käinud Honda, Toyota ja Mitsubishiga. Viimase välistasin kohe, kuna on juba vana mudel ja see annab tunda sõites. Honda ja Toyota olid mõlemad head. Hondal meeldis pisut vaiksem salong ja ka see, et auto aeg-ajalt maanteel sõidab elektri jõul. Toyota seda ei teinud. Hetkel valikus ongi Honda ja Toyota, siiani tundub, et läheb Honda kasuks otsus. Aga ökonoomsed on nad küll oma suuruste kohta. Nii Toyota kui Honda keskmised proovisõidu kulud tulid 6-7 liitri vahele. Mõlema autoga tehtud sama ring Tallinnas ja selle lähiümbruses.
72
wb 19 veebruar 2020 16:16 Ebasobiv kommentaar
Ja selle 6-7 liitrit kulu mõõtsid millega? Või lugesid auto ekraanilt ja eeldasid, et seal on peidus tõde?
92
vänto 19 veebruar 2020 16:24 Ebasobiv kommentaar
Mitsubishi phev 2020 on vana mudel?
32
to vänto 20 veebruar 2020 7:52 Ebasobiv kommentaar
See 3.põlvkonna Outlander on tootmises alates 2012. aastast, nii et on tõepoolest vana mudel.
50
Väikepoiss 20 veebruar 2020 8:50 Ebasobiv kommentaar
Sain autod täispaagiga ja viisin täispaagiga tagasi. Sedasi mõõtsingi. Erilist vahet pole, kompuutrid tänapäevastel autodel ei valeta väga palju, niiet mingi tõde seal ikka on. Ja erinevuse saad ikka ära näha, milline auto kulutas rohkem.
Jah, see Outlander on väga vana mudel, tootmises alats 2012a-st. PHEV tehnoloogia on muidugi uus, aga ülejäänud auto selle ümber on ajale jalgu jäänud.
71
Peeedu 20 veebruar 2020 10:09 Ebasobiv kommentaar
Täispaak ütleb kui piisavalt eripalgeliselt sõita ja ikka sadu kilomeetreid kokku näitab tõde. Muidu eriti linnas liikudes võib kohati näha ulmenumbreid aga seda enamasti ei nähta kuna lühikest aega ja silmad peavad liiklust jälgima. Lisaks veel töötava mootoriga seismised tavaautol võivad suuremas linnas või talvel oluliselt reaalselt kuluvat kütust ülesse kergitada.
Muidugi ega ka elektrikal ja hübriidil jää klassil ilma energiat kulutamata ei sula. Seegi tuleb kuskilt võtta ja on energiakulu.
51
Väikepoiss 20 veebruar 2020 14:24 Ebasobiv kommentaar
Sai öeldud ju eespool, et sõitsin Tallinnas ja selle lähiümbruses, iga autoga tuli umbes 150km ring. Selles olustikus sai nii Tallinna liiklust, kohapeal tiksumist, maanteel 100km/h sõitmist jne. Ühesõnaga igapäevaelulised olud. Ilmselt saaks selle arvutamise veelgi anaalsemaks ajada, kui iga faktorit arvesse võtta ning milligramme taga ajada.
91
xt 20 veebruar 2020 21:33 Ebasobiv kommentaar
Selle PHEV tehnoloogiaga on üks suur jama, kuna on softi viga ja mitsu ametlikult ei taha tunnistada seda. Ka 2020 seda ei parandatud. Üks austraalias elav sakslane on youtuubis üle 100 või 200 video sellel teemal teinud.
20
hpbriid 20 veebruar 2020 23:54 Ebasobiv kommentaar
See 6-7 lähiümbrus pole mingi hübriidi näitaja.
Ma sõidan Haabneemest Laagri igapäev läbi linna/trassi vahest ja rav4 uus bensukas on ka 6.7 keskmine. Ma suht raske jalaga ka
16
Väikepoiss to hpriid 21 veebruar 2020 9:21 Ebasobiv kommentaar
Ära aja jama. Selle 6.7 saad sa trassil ühtlase sõiduga. Linna-maantee kombinatsioonis ei ole võimalik selline kulu selle autoga. Ilmselt naiivselt vahid kompuutrit.
71
wb 21 veebruar 2020 10:19 Ebasobiv kommentaar
Paljudel pole AWD tehnoloogiate osas vahet, kuna AWD võimalusi niikuinii vaja pole ja PHEV pole oluline, kuna kodus laadida ka ei saa. Outlander on PHEV ja mõlemal teljel eraldi el.mootor. Honda pole PHEV ja ta on vaikimisi esiveoline ning mingil ajal ühendatakse siduriga tagarattad külge.
20
Peeedu 21 veebruar 2020 10:36 Ebasobiv kommentaar
Mina olen aastaid küsinud, et kust kompuuter keskmist mõõtma hakkab. Ja pole kindlat vastust saanud. Eks see võib olla margiti erinev ka aga ükski esinduse jope pole kindlalt öelnud.
Kas tegu on viimasest tankimisest või käivitamisest või mingi päevavärk. Tavaautol igatahes maanteel tuleb keskmine alla aga vahel väga visalt nagu oleks pikk linnapärand segamas aga miks teinekord seda ei ole .Olen piisavalt vana, et sõidumuster oleks sarnane ja noorte möödaminnes hüppeid 100 kilti sinna ei ole.
Linnasõidul pole aega vaadata ja ka muidu kogu aeg keskmist või veel hullem hetkkulu ees hoida on väga vastik. Pidevalt mõni loll rikub näitajaid ära keerates ette, ootamatult pidurdades või sundides mööda sõitma. Ja siis tulevad numbrid kosmosest ekraanile.
Nii, et lepin sellega, et kõik mis sisse valatud kulub ära ja pikal igaval maanteesõidul vahest nende numbritega ennast lõbustan.
50
Väikepoiss 21 veebruar 2020 13:24 Ebasobiv kommentaar
Endal on Superb hetkel, see mõõdab kolme näitu: pikaajaline, mida nullib iga 10 000km tagant, siis alates tankimisest ning alates käivitamisest.
Aga nelikveo osas olen nõus- mille jaoks on linnas hübriid SUV-il vaja nelikvedu? Mõttetu lisa. Õnneks saab neid ka esiveolistena.
32
to Väikepoiss 21 veebruar 2020 14:46 Ebasobiv kommentaar
milleks linnas üldse SUV-i vaja? ;)
71
Väikepoiss 21 veebruar 2020 15:22 Ebasobiv kommentaar
Sest mugavam sõita. Kõrgem isteasend, parem väljavaade. Lihtne. Lisaks magalarajoonis kõrgem kliirens aitab ka talvel (kui on lund) kaasa paremini liikuma saamisele. Kui aga lund pole, siis...mis siis ikka, kõrgem isteasend on ikkagi boonus. Lisaks meeldib nt mulle nö suure auto tunne, mida SUV pakub.
26
6-7 21 veebruar 2020 20:18 Ebasobiv kommentaar
on eelmise sajandi tehnika kütusekulu! Mul 95nda Passat võttis 5 ja seda illegaalsel kiirusel ning 1000 km keskmisena! 50 paaki ja 1000 odomeetrile!Muidugi mitte bena, aga jõuvedelikku:
12
Z 22 veebruar 2020 0:03 Ebasobiv kommentaar
Eks enamus, kes neid väikseid linnamaastureid ostavad ja reaalselt kliirensit ega nelikvedu ei vaja on lihtsalt selliseid inimesed, kes ilgelt tahaks endale X5-te või Q7-t, aga niipalju hoidu on, et vana roima ei osta ja uuemat mitte kuidagi selle kesise Eesti palgaga välja ei venita. Magalarajoonides pole ma 1-sillaveoliste madalate autodega (lamellidega enamuses, muideks) hätta jäänud oma 10a roolimise jooksul ega ei mäleta ka, et kellelgi pereliikmetest oleks sellega probleeme olnud, aga eks vabandusi on vaja ikka leida, kui tõde liiga valus on.

Omaette tsirkus on nii ebaefektiivsel masinal üldse kütusekulu taga ajada ja eks numbrid räägivad enda eest. Ilmselgelt oleks parim lahendus turbodiisel, sest see oma rohke väändega liigutab massi kõige efektiivsemalt - nii reaalset rauda kui ka lihtsalt õhutakistust kiiremal sõidul.

Aerodünaamika ja mass on ikkagi 2 ökonoomse auto põhitala ja kui need on mädad siis sellest raipest asja ei saa!
31
to Z 22 veebruar 2020 0:16 Ebasobiv kommentaar
Lühikeste linnaotste sõitmiseks on turbodiisel vist kõige kehvem valik üldse. Pigem siis juba turbobensukas mingi normaalse aut.kastiga.
30
Z 22 veebruar 2020 0:28 Ebasobiv kommentaar
Jah, tõsi ta on. "Hardcore" linnasõiduks ehk ummikus venimiseks muidugi on elektriauto / hübriid niikuinii kõige efektiivsem, olenemata auto kerest. "Maasturil" võib sellest suhtes võit tulla, et saab põhja alla suurema akupaki panna - kui loogiliselt mõelda, aga näiteks Model X vs Model S räägib selle kahjuks. Ma oletan, et see tuleneb sellest, et maasturitel peab ehitama turvalisuse struktuuri põhja alla, et teised autod nende alla ei saaks avariis sõita ja siis paraku ikkagi akusid sinna panna ei ole võimalik. Muidu kui ikka saab elektrimootori ja aku aurul paar meetrit edasi venida, siis võit tuleb suur.
Samas kui öösel või kusagil 10-15 vahel päeval kulgeda, siis ikka vana hea turbodiisel :)

Aga igastahes...
Elagu sõiduautod!!!
00
Ulme-t 22 veebruar 2020 8:04 Ebasobiv kommentaar
Diisel on jõud, kiirus ja ökonoomsus. Kõik mu on tilu-lilu ja meeletu hinnaga.
30
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

Ralli: Võistluspausi ajal võiks hübriidautode reeglid paika panna

Ralli: Võistluspausi ajal võiks hübriidautode reeglid paika panna

M-Sporti tiimijuht Richard Millener kutsus FIA-t üles kasutama MM-sarjas tekkinud pausi, et lõplikult paika panna tulevaste hübriid-WRC autode reeglid. Argentina, Portugali ja Sardiinia rallide edasi ...

F1: Hooaja hilinemine säästab raha

F1: Hooaja hilinemine säästab raha

AlphaTauri tiimijuht Franz Tost tõdes, et uutele reeglitele vastavate autode kasutusele võtmise edasilükkamine 2022. aastasse aitab säästa raha. Koroonaviiruse pandeemia tõttu otsustati jätkata tänavuste ...

F1: Tiimid aitavad võitluses koroonaviirusega

F1: Tiimid aitavad võitluses koroonaviirusega

Seitse Inglismaal paiknevat F1 võistkonda vastasid Suurbritannia valitsuse üleskutsele ja asuvad tootma hingamisaparaate. F1 tiimid Red Bull, Mercedes, Renault, Haas, Williams, McLaren ja Racing Point ...

Kui kallilt müüakse BMW 740i läbisõiduga 255 km?

Kui kallilt müüakse BMW 740i läbisõiduga 255 km?(9)

Internetis laineid lööv 1997. aasta BMW 740i läbisõiduga 255 kilomeetrit läheb kaubaks raske raha eest – hetkel on selle hind oksjonil kerkinud üle 77 000 euro. Teisipäevani kestval oksjonil on tõeline ...

Ferrari jätkab autode tootmist

Ferrari jätkab autode tootmist

Ferrari teatas täna, et kavatseb autode tootmise 14. aprillist uuesti käivitada. Enamik tehaseid on Itaalias suletud seoses riiki laastava koroonaviiruse epideemiaga. Ferrari sulges oma tehased märtsi ...

Kas kriisi ajal sõidetakse autoga vähem? Liikluskahjud annavad vastuse

Kas kriisi ajal sõidetakse autoga vähem? Liikluskahjud annavad vastuse

Seoses viirusepuhanguga Eestis kehtestatud eriolukorraga sõidavad inimesed autoga vähem ringi – näiteks plekimõlkimiste arv on vähenenud kolmandiku võrra. Eesti ühele suuremale kindlustusseltsile Ergo ...

Esimene tuuning uuele Golfile

Esimene tuuning uuele Golfile(7)

Saksa tuunija ABT Sportsline pakub uuele Golfile madaldatud sportvedrustust ja vägevas mõõdus rattaid, kuigi võimsuselisa esialgu viibib. ABT Sportsline pole mingi suvaline tuunija vaid oma ala üks ...

 
Häid uudiseid Hiinast: uudismudel, mis läks tootmisse

Häid uudiseid Hiinast: uudismudel, mis läks tootmisse(3)

Kõikjalt maailmast tulevate autotehaste sulgemisteadete vahele mahtus Volvo alambrändi Polestar uudis oma elektriauto Polestar 2 tootmise algusest Hiinas Luqiaos. Euroopagi jaoks mõeldud kiire ja kalli ...

Indinanapolise 500 miili sõit lükati edasi

Indinanapolise 500 miili sõit lükati edasi

Koroonaviiruse pandeemia tõttu otsustati algselt 24. mail toimuma pidanud Indianapolise 500 miili sõit lükata edasi 23. augustile. See on legendaarse võidusõidu ajaloos esimene kord, mil võistlus ei toimu ...

Hakkab pihta: margiesindus müüb pruugitud autosid suure allahindlusega

Hakkab pihta: margiesindus müüb pruugitud autosid suure allahindlusega(22)

Škoda Rakvere alandas kõigi müüdavate kasutatud autode hindu, mõnel puhul ületab soodustus isegi 3000 eurot. Nii näiteks on pildil oleva Škoda Karoqi hind langetatud 20 200 euro pealt 17 000 eurole. Mõnel ...

Uue Octavia hinnad teada: baasmudel maksab alla 18 000 euro

Uue Octavia hinnad teada: baasmudel maksab alla 18 000 euro(20)

Üheliitrise kolmesilindrilise mootori ja Active varustusega Octavia eest küsitakse 17 900 eurot, järgmise, Ambition varustuses auto hind on juba 19 300 eurot. Baasmudelil on olemas küll näiteks konditsioneer ...

Kas tulevased Hyundaid on hoopis sellised?

Kas tulevased Hyundaid on hoopis sellised?(8)

Hyundai esitles Ameerikas, Aasias ja Austraalias müüdava Elantra uut põlvkonda. Tegu on näiteks Toyota Corolla ja Honda Civicuga võistleva sedaaniga, mis tuleb müügile nii bensiini- kui ka hübriidmootoriga. ...

Volkswagen Golf kaotas Euroopas oma liidripositsiooni

Volkswagen Golf kaotas Euroopas oma liidripositsiooni (2)

Traditsiooniliselt Euroopa müüduima auto tiitlit hoidev Volkswagen Golf kaotas veebruarikuus oma koha uuele Renault Cliole. Euroopa autoturu veebruarikuu lühiülevaate oleme juba avaldanud, seda näeb siit. ...

Ka Tallink Takso eraldab juhid ja reisijad vaheseinaga

Ka Tallink Takso eraldab juhid ja reisijad vaheseinaga

Tallink Takso alustas eile oma taksodesse juhti ja klienti eraldava läbipaistva plastikmaterjalist vaheseina paigaldamist, alates tänasest on see kõikides ettevõttele kuuluvates sõidukites.  „Taksojuhtide ...

 
Autoralli maailmameistrid, 3. osa – Ari Vatanen

Autoralli maailmameistrid, 3. osa – Ari Vatanen

Autoralli maailmameistrite meenutamist jätkame tagasivaatega praeguse Eesti Autospordi Liidu presidendi Ari Vataneni karjäärile. Ari Vatanen – blond härrasmees Härrasmeheliku Ari Vataneni comeback 2003. ...

Jüri Vips mahtus teisel testipäeval seitsme parima hulka

Jüri Vips mahtus teisel testipäeval seitsme parima hulka

Jüri Vips jätkas täna testisõitudega Jaapani Super Formula sarjas ja mahtus mõlemal sõidetud testisessioonil seitsme parima hulka. Ennelõunat sõidetud testil sõitis Jüri Vips välja viienda aja ja ...

Honda street tracker: eeskuju USA hipodroomidelt

Honda street tracker: eeskuju USA hipodroomidelt

30 aastat vana Honda Dominator sai välimuse, mis on inspireeritud USA flat track racing’ust ehk sealsest hipodroomisõidust. Mõistagi tuleks USAs harrastatava flat track racing’u ja hipodroomisõidu vahele ...

Renault Master: kaubikute seas üks paremaid

Renault Master: kaubikute seas üks paremaid(6)

Olgu tegu mis tahes kaubikuga, kriitikat nende vastupidavuse kohta kuuleb ikka. Master pole erand – kuid kuulub töökindlamate sekka. Eelkäijaga võrreldes tegi 2010. aastal müügile tulnud Renault’ suur ...

Erilise hoolega

Erilise hoolega

MAN uuendas põhjalikult kõiki nelja veokiperekonda, sest veomaht Euroopas aina kasvab, kehva auto rooli aga juht ei lähe. Erilise hoolega võeti ette mudelivaliku lipulaev, pikamaaveok TGX. Viimase 20 aasta ...

Kui direktor tahab kihutada ...

Kui direktor tahab kihutada ...

Kaks kõige suursugusemat sedaani Audi ja BMW valikus kannavad indekseid S8 ja M760Li. Nende kahe 1156hobujõuline tippkohtumine on juba kokku lepitud.

Ilus, kallis ja elektrooniline

Ilus, kallis ja elektrooniline

Uuendatud GLC Coupé on ilus ja moodsast tehnikast tulvil, kuid laseb end ka paaris kohas kritiseerida.  Alustame positiivsest:  GLC Coupé näeb linnadžiipide arvestuses peaaegu vaimustav välja, mis tuleneb ...

 
Baltika 1984 – esimene rahvusvaheline ralli Eestis pärast II maailmasõda

Baltika 1984 – esimene rahvusvaheline ralli Eestis pärast II maailmasõda(1)

Ralli Baltika 1984 oli omal ajal tõeline suursündmus: talveralli start anti siseruumist, Tallinna Linnahalli jäähallist, võidu sõideti muuhulgas Tallinna hipodroomil, pealtvaatajaid oli murdu ning ...

Autosporditiimide kuulsad juhid: Christian Horner

Autosporditiimide kuulsad juhid: Christian Horner

Võidusõitjana alustanud ja seejärel oma tiimi asutanud Christian Hornerile pakuti tiimi juhi kohta Red Bulli võistkonnas, mille ta viie aastaga võitmatuks kujundas. Christian Edward Johnston Horneri vanaisa ...

Küsimus lugejalt: Mida tähendab piirangutega liikluskindlustus?

Küsimus lugejalt: Mida tähendab piirangutega liikluskindlustus?

Ühele ajutiselt arvelt maha võetud autole oli Maanteemeti taustakontrollis märgitud, et sel kehtib liikluskindlustus „piirangutega“. Mis see tähendab?

GPS-jälgimine: iga samm saab kaardistatud

GPS-jälgimine: iga samm saab kaardistatud

Autodele paigaldatavad GPS-jälgimisseadmed võimaldavad tänapäeval tohutult rohkem kui lihtsalt sõidujoone kaardile kuvamine. Millised on viimase aja trendid? Praegu on meie klientide hulgas juba rohkem ...

AUTOPÄEVIK. Huvitavad automüügilood

AUTOPÄEVIK. Huvitavad automüügilood

Kuna autode all kinni olevat raha läks mujale tarvis, panin korraga kolm autot müüki. Pärast mõningast ootamist osteti neist kaks samal päeval ära. Olen ostnud ja müünud palju autosid, kuid nüüd sain ...

Kolumn. Ots: Oluline isikukaitsevahend

Kolumn. Ots: Oluline isikukaitsevahend(1)

Viimased aastad oleme kuulnud roheaktivistide ja loomakasvatust maa­ilma­lõpu põhjustajana nägevate süvariigi paljastajate ajupesu, milline kurja juur on eraauto. Soome liiklusminister teatas, et teid ei tohi ...

Autolehe 25. märtsi uudised ja nädala pildid

Autolehe 25. märtsi uudised ja nädala pildid

Euroopa autotööstus on seiskumas Seoses Euroopat räsiva viirus­haigusega jätavad autofirmad üksteise järel seisma autotehaseid, mistõttu on autode tootmine praeguseks peaaegu täielikult peatatud. Juba ...

 
Natuke siit ja natuke sealt

Natuke siit ja natuke sealt

Volvo kohendas veokivaliku raskemat osa moodsamaks. FM ja FMX said uue kabiini ning koos FHga on neil nüüdsest armatuurlaual kaks suurt ekraani ja ninas leedlaternad. Volvo ei saanud jääda pealtvaatajaks, ...

Ralli: Portugali ja Sardiinia rallid on edasi lükatud

Ralli: Portugali ja Sardiinia rallid on edasi lükatud

Autoralli MM-võistluste 5. ja 6. etapp, Portugali ja Sardiinia rallid on edasi lükatud. Portugali ralli pidi toimuma 21.-24. mail ja Sardiinia ralli 4.-7. juunil. Itaalia Autoklubi president Angelo Sticchi ...

Naastrehvide vahetamisega võib veel oodata

Naastrehvide vahetamisega võib veel oodata(4)

Naastrehvide vahetamisega ei pea kiirustama, kuna aprillis võib temperatuur langeda miinuskraadideni. Naastrehve võib kasutada alates 15. oktoobrist kuni 31. märtsini, kuid erandina - talviste tee- ja ...

Päeva leid: 16 950 km = 48 940 eurot

Päeva leid: 16 950 km = 48 940 eurot(6)

Kui eile jagasime teiega muljet avaldava hinnalanguse läbi teinud Porsche Cayenne’i kuulutust, siis täna hakkas meile silma BMW X6, mille hinnakaotus sunnib samuti kulme kergitama: ühe aasta ja umbes 17 000 ...

Video. Gordon Murray T.50 mootor teeb 12 100 pööret minutis

Video. Gordon Murray T.50 mootor teeb 12 100 pööret minutis

Legendaarse autoinseneri uus kätetöö saab seeriaautode seas kõige kõrgepöördelisema mootori.  Tegu on vabalthingava 3,9liitrise V-12ga, mille konstrueeris T.50 jaoks Cosworth. Mootori võimsuseks märgitakse ...

Jüri Vips alustas Super Formula testisõitudega

Jüri Vips alustas Super Formula testisõitudega

Jaapani Super Formula sarjas alustati ametlike testisõitudega Fuji ringrajal ja avapäeval sõitis Jüri Vips välja seitsmenda aja. Päeva parima aja välja sõitnud Ryo Hirakawale kaotas eestlane 0,448 ...

 
Oksjonile läheb järgmine Rowan Atkinsoni 500 E

Oksjonile läheb järgmine Rowan Atkinsoni 500 E

Atkinson on kokku omanud nelja Mercedes-Benz 500 E-d ning neid on korduvalt ka oksjonitel müüdud. Sel korral müügile tuleva u 180 000 kilomeetrise läbisõiduga 1993. aasta auto tellis näitleja viie aasta eest ...

F1: Mclaren pole loobunud kavatsusest kasutada Mercedese mootoreid

F1: Mclaren pole loobunud kavatsusest kasutada Mercedese mootoreid

McLaren kinnitas, et läheb edasi plaaniga võtta järgmisel aastal kasutusele Mercedese jõuallikad hoolimata uute reeglite jõustumise edasi lükkamisest 2022. aastasse. Esialgu kavas olnud uute tehniliste ...

F1: Tänavu loodetakse läbi viia 15-18 etappi

F1: Tänavu loodetakse läbi viia 15-18 etappi

F1 tegevjuhi Carey Chase’i sõnul loodetakse tänavu MM-võistlustel läbi viia 15-18 etappi. Pressiteate vahendusel rääkis Chase, et on möödunud nädala jooksul pidanud mitmeid koosolekuid kõigi kümne tiimi ja ...

Aston Martinil valmib üle 54 aasta esimene “oma mootor”

Aston Martinil valmib üle 54 aasta esimene “oma mootor”

Kolmeliitrine elektrifitseeritud V-6 teeb kahe aasta pärast debüüdi Valhallal. Viimati esitles Aston Martin enda konstrueeritud mootorit 1958. aastal. See oli V-8, mida kasutati eri mudelitel tervelt nelja ...

Škoda praktikandid teevad Scalast avaauto

Škoda praktikandid teevad Scalast avaauto

Tegu on siiski ainult ideeautoga. Avalikustatakse see juba juunikuus. 20 õpilast arendavad ideeautot koostöös Mladá Boleslavis asuva Škoda peakorteri disainerite, inseneride ning tootmisspetsialistidega. ...

Päeva leid. 2000 km = 28 700 €

Päeva leid. 2000 km = 28 700 €(17)

Porsche esindus müütab hübriidjõuallikaga kupee-Cayenne'i, mida kiidetakse heas korras olevaks esitlusautoks. Kulmu paneb kerkima kõigest 2000 kilomeetrit läbinud auto hind: koos lisavarustusega uuest peast ...

Autoralli maailmameistrid, 2. osa – Walter Röhrl

Autoralli maailmameistrid, 2. osa – Walter Röhrl

Jätkame autoralli maailmameistrite portreelugudega ja seekord heidame pilgu esimese kahekordse maailmameistri karjäärile. Walter Röhrl – andekas ja vastuoluline Pärast tema aktiivse sportlaskarjääri lõppu ...

 
FOTOD. Midagi porschelikku kauboile ja tõsiseks offroadiks

FOTOD. Midagi porschelikku kauboile ja tõsiseks offroadiks

Porsche 911 ralliminevik 1970.-1980. aastatest ajendas koguni kaht Porsche tuunijat looma maastikusõiduhõnguga nägemust moodsast 911st.  RUF Rodeol polegi tegelikult kuigivõrd ühist päris Porschega, sest ...

Elektrilised stiililiikurid: Microlino ja Microletta

Elektrilised stiililiikurid: Microlino ja Microletta

1950ndatel laineid löönud mikroauto Isetta uusversioon on peagi valmis ja müügil, kui uskuda Šveitsi firmat Micro (kui selle logo tuleb tuttav ette tõukerattalt, on kõik õige, sest sellega nad äri ...

7. seeria BMW muutub elektriliseks

7. seeria BMW muutub elektriliseks

Lähiaastail müügile saabuv uue põlvkonna 7. seeria BMW tuleb nelja sorti jõuallikatega – ainult bensiini ja diislikütuse jõul töötavatega, pistikuhübriidina ning täiselektrilisena, lubab BMW juhatuse esimees ...

Tulika takso eraldab juhi vaheseinaga

Tulika takso eraldab juhi vaheseinaga

Täna-homme lähevad liikvele Tulika taksod, kus juht ja tagaistmel sõitjad on viiruse leviku tõkestamiseks eraldatud plastist vaheseinaga (pildil). Esialgu paigaldatakse läbipaistev sein 50 taksosse, mis ...

F1: Aserbaidžaani GP lükatakse samuti edasi

F1: Aserbaidžaani GP lükatakse samuti edasi

Esmaspäeval oodatakse teadet F1 MM-võistluste järjekordse etapi edasi lükkamisest, milleks on 7. juunil kavas olnud Aserbaidžaani GP. Seega on praeguseks hetkeks edasi lükatud MM-sarja tänavuse kalendri ...

Turismiautode sarja mullune võitja jätkab Hyundais

Turismiautode sarja mullune võitja jätkab Hyundais

Möödunud aastal turismiautode maailmakarikavõistlustel tiitli võitnud Norbert Michelisz jätkab ka tänavu kihutamist Hyundai tiimis. Lisaks tiitlikaitsjale jätkab Hyundai võistkonnas ka 58-aastane Gabriele ...

FOTOD. Luksusauto Hiina moodi

FOTOD. Luksusauto Hiina moodi(10)

Maailma suurim uute autode turg Hiina on mitmeski asjas omamoodi. Olgu selleks arusaamatu kirg suhteliselt väikeste, aga samas pikendatud kerega autode vastu (kasvõi BMW 3. seeria ainult Hiinas müüdav ...

 
DAF katsetab hübriidsadulveokit

DAF katsetab hübriidsadulveokit(4)

DAF lasi Hollandis katseliselt liiklusse kaks hübriidjõuallikaga sadulveokit CF, mis veavad laiali toidukaupa. Veokit käitab 10,8liitrine R-6-turbodiisel (450 hj), millele sekundeerib 175 hj tippvõimsusega ...