AUTONDUS

AUTOPÄEVIK. Kui rool enam ei keera

AUTOPÄEVIK. Kui rool enam ei keera

Eksisin, kui arvasin, et Volga mind pärast aastaid võidusõitmist enam millegagi ei üllata. Üllatas ikka! Superkossi ja Erki Spordi karikasarja teine sõit toimus 7. märtsil auto24ringil ehk nädalapäevad enne ...

MOOTORISPORT

Autoralli maailmameistrid, 7. osa – Juha Kankkunen

Autoralli maailmameistrid, 7. osa – Juha Kankkunen

Seekord teeme tagasivaate mõned päevad tagasi oma 61. sünnipäeva tähistanud Juha Kankkuneni karjäärile. Juha Kankkunen – rahutu hing Maailmameistreid ja nende saavutusi hinnates on paratamatu, et ikka ...

AUTOTÖÖSTUS

Honda elektriautod tulevad GMi tehasest

Honda elektriautod tulevad GMi tehasest

Honda lubab 2023. aasta keskel USAs ja Kanadas müügile tuua kaks suuremat sorti elektriautot, mis valmistatakse, kasutades General Motorsi (GM) elektriautoplatvormi. GMi akud, mootorid ja veermik ...

PROOVISÕIDUD

Hea varustusega, kuid uimane linnaauto

Hea varustusega, kuid uimane linnaauto

Uus Hyundai i10 on varasemaga võrreldes veidi pikem ja laiem ning parema varustusega. Aga kas kõik uuendused on alati paremad? Hyundai i10 on põlvkonna­vahetuse käigus teinud samme paremuse suunas, kuid ...

PÄEVAUUDISED

Traditsiooniline Tagadi vanatehnikalaat jääb ära

Traditsiooniline Tagadi vanatehnikalaat jääb ära

Esmakordselt ajaloos jääb ära traditsiooniline Tagadi Restauraatorite päev, mis pidi toimuma 3. mail. Populaarsel laadal müüakse vanatehnikat ja sellega seonduvat ning ka muud vanavara. Üritus toimub igal ...

LIIKLUS

Suurem koorem, suurem sääst

Suurem koorem, suurem sääst(2)

Praegu lubatuist pikemad-raskemad veokid vähendaksid nii keskkonnasaastet, liiklusohtu kui ka veokulu kaubaühiku kohta, kuid erinevalt Põhjamaadest ja teistestki riikidest Eesti võimud neid liiklusse lubama ...

Bensiin + elekter + nelikvedu = võidukombinatsioon?

Kas kõik vihkavad diisleid? Siis hübriide peaks nad ju armastama. Nelikveoliste hübriiddžiipide kvartett tahab tõestada, et ökonoomne sõit on võimalik ka ilma diislikütuseta. Tegelikult on selle neliku ...

KOMMENTAARID (28)

Väikepoiss 19 veebruar 2020 10:36 Ebasobiv kommentaar
Proovisõidul käinud Honda, Toyota ja Mitsubishiga. Viimase välistasin kohe, kuna on juba vana mudel ja see annab tunda sõites. Honda ja Toyota olid mõlemad head. Hondal meeldis pisut vaiksem salong ja ka see, et auto aeg-ajalt maanteel sõidab elektri jõul. Toyota seda ei teinud. Hetkel valikus ongi Honda ja Toyota, siiani tundub, et läheb Honda kasuks otsus. Aga ökonoomsed on nad küll oma suuruste kohta. Nii Toyota kui Honda keskmised proovisõidu kulud tulid 6-7 liitri vahele. Mõlema autoga tehtud sama ring Tallinnas ja selle lähiümbruses.
72
wb 19 veebruar 2020 16:16 Ebasobiv kommentaar
Ja selle 6-7 liitrit kulu mõõtsid millega? Või lugesid auto ekraanilt ja eeldasid, et seal on peidus tõde?
92
vänto 19 veebruar 2020 16:24 Ebasobiv kommentaar
Mitsubishi phev 2020 on vana mudel?
32
to vänto 20 veebruar 2020 7:52 Ebasobiv kommentaar
See 3.põlvkonna Outlander on tootmises alates 2012. aastast, nii et on tõepoolest vana mudel.
50
Väikepoiss 20 veebruar 2020 8:50 Ebasobiv kommentaar
Sain autod täispaagiga ja viisin täispaagiga tagasi. Sedasi mõõtsingi. Erilist vahet pole, kompuutrid tänapäevastel autodel ei valeta väga palju, niiet mingi tõde seal ikka on. Ja erinevuse saad ikka ära näha, milline auto kulutas rohkem.
Jah, see Outlander on väga vana mudel, tootmises alats 2012a-st. PHEV tehnoloogia on muidugi uus, aga ülejäänud auto selle ümber on ajale jalgu jäänud.
71
Peeedu 20 veebruar 2020 10:09 Ebasobiv kommentaar
Täispaak ütleb kui piisavalt eripalgeliselt sõita ja ikka sadu kilomeetreid kokku näitab tõde. Muidu eriti linnas liikudes võib kohati näha ulmenumbreid aga seda enamasti ei nähta kuna lühikest aega ja silmad peavad liiklust jälgima. Lisaks veel töötava mootoriga seismised tavaautol võivad suuremas linnas või talvel oluliselt reaalselt kuluvat kütust ülesse kergitada.
Muidugi ega ka elektrikal ja hübriidil jää klassil ilma energiat kulutamata ei sula. Seegi tuleb kuskilt võtta ja on energiakulu.
51
Väikepoiss 20 veebruar 2020 14:24 Ebasobiv kommentaar
Sai öeldud ju eespool, et sõitsin Tallinnas ja selle lähiümbruses, iga autoga tuli umbes 150km ring. Selles olustikus sai nii Tallinna liiklust, kohapeal tiksumist, maanteel 100km/h sõitmist jne. Ühesõnaga igapäevaelulised olud. Ilmselt saaks selle arvutamise veelgi anaalsemaks ajada, kui iga faktorit arvesse võtta ning milligramme taga ajada.
91
xt 20 veebruar 2020 21:33 Ebasobiv kommentaar
Selle PHEV tehnoloogiaga on üks suur jama, kuna on softi viga ja mitsu ametlikult ei taha tunnistada seda. Ka 2020 seda ei parandatud. Üks austraalias elav sakslane on youtuubis üle 100 või 200 video sellel teemal teinud.
20
hpbriid 20 veebruar 2020 23:54 Ebasobiv kommentaar
See 6-7 lähiümbrus pole mingi hübriidi näitaja.
Ma sõidan Haabneemest Laagri igapäev läbi linna/trassi vahest ja rav4 uus bensukas on ka 6.7 keskmine. Ma suht raske jalaga ka
16
Väikepoiss to hpriid 21 veebruar 2020 9:21 Ebasobiv kommentaar
Ära aja jama. Selle 6.7 saad sa trassil ühtlase sõiduga. Linna-maantee kombinatsioonis ei ole võimalik selline kulu selle autoga. Ilmselt naiivselt vahid kompuutrit.
71
wb 21 veebruar 2020 10:19 Ebasobiv kommentaar
Paljudel pole AWD tehnoloogiate osas vahet, kuna AWD võimalusi niikuinii vaja pole ja PHEV pole oluline, kuna kodus laadida ka ei saa. Outlander on PHEV ja mõlemal teljel eraldi el.mootor. Honda pole PHEV ja ta on vaikimisi esiveoline ning mingil ajal ühendatakse siduriga tagarattad külge.
20
Peeedu 21 veebruar 2020 10:36 Ebasobiv kommentaar
Mina olen aastaid küsinud, et kust kompuuter keskmist mõõtma hakkab. Ja pole kindlat vastust saanud. Eks see võib olla margiti erinev ka aga ükski esinduse jope pole kindlalt öelnud.
Kas tegu on viimasest tankimisest või käivitamisest või mingi päevavärk. Tavaautol igatahes maanteel tuleb keskmine alla aga vahel väga visalt nagu oleks pikk linnapärand segamas aga miks teinekord seda ei ole .Olen piisavalt vana, et sõidumuster oleks sarnane ja noorte möödaminnes hüppeid 100 kilti sinna ei ole.
Linnasõidul pole aega vaadata ja ka muidu kogu aeg keskmist või veel hullem hetkkulu ees hoida on väga vastik. Pidevalt mõni loll rikub näitajaid ära keerates ette, ootamatult pidurdades või sundides mööda sõitma. Ja siis tulevad numbrid kosmosest ekraanile.
Nii, et lepin sellega, et kõik mis sisse valatud kulub ära ja pikal igaval maanteesõidul vahest nende numbritega ennast lõbustan.
50
Väikepoiss 21 veebruar 2020 13:24 Ebasobiv kommentaar
Endal on Superb hetkel, see mõõdab kolme näitu: pikaajaline, mida nullib iga 10 000km tagant, siis alates tankimisest ning alates käivitamisest.
Aga nelikveo osas olen nõus- mille jaoks on linnas hübriid SUV-il vaja nelikvedu? Mõttetu lisa. Õnneks saab neid ka esiveolistena.
32
to Väikepoiss 21 veebruar 2020 14:46 Ebasobiv kommentaar
milleks linnas üldse SUV-i vaja? ;)
71
Väikepoiss 21 veebruar 2020 15:22 Ebasobiv kommentaar
Sest mugavam sõita. Kõrgem isteasend, parem väljavaade. Lihtne. Lisaks magalarajoonis kõrgem kliirens aitab ka talvel (kui on lund) kaasa paremini liikuma saamisele. Kui aga lund pole, siis...mis siis ikka, kõrgem isteasend on ikkagi boonus. Lisaks meeldib nt mulle nö suure auto tunne, mida SUV pakub.
26
6-7 21 veebruar 2020 20:18 Ebasobiv kommentaar
on eelmise sajandi tehnika kütusekulu! Mul 95nda Passat võttis 5 ja seda illegaalsel kiirusel ning 1000 km keskmisena! 50 paaki ja 1000 odomeetrile!Muidugi mitte bena, aga jõuvedelikku:
12
Z 22 veebruar 2020 0:03 Ebasobiv kommentaar
Eks enamus, kes neid väikseid linnamaastureid ostavad ja reaalselt kliirensit ega nelikvedu ei vaja on lihtsalt selliseid inimesed, kes ilgelt tahaks endale X5-te või Q7-t, aga niipalju hoidu on, et vana roima ei osta ja uuemat mitte kuidagi selle kesise Eesti palgaga välja ei venita. Magalarajoonides pole ma 1-sillaveoliste madalate autodega (lamellidega enamuses, muideks) hätta jäänud oma 10a roolimise jooksul ega ei mäleta ka, et kellelgi pereliikmetest oleks sellega probleeme olnud, aga eks vabandusi on vaja ikka leida, kui tõde liiga valus on.

Omaette tsirkus on nii ebaefektiivsel masinal üldse kütusekulu taga ajada ja eks numbrid räägivad enda eest. Ilmselgelt oleks parim lahendus turbodiisel, sest see oma rohke väändega liigutab massi kõige efektiivsemalt - nii reaalset rauda kui ka lihtsalt õhutakistust kiiremal sõidul.

Aerodünaamika ja mass on ikkagi 2 ökonoomse auto põhitala ja kui need on mädad siis sellest raipest asja ei saa!
31
to Z 22 veebruar 2020 0:16 Ebasobiv kommentaar
Lühikeste linnaotste sõitmiseks on turbodiisel vist kõige kehvem valik üldse. Pigem siis juba turbobensukas mingi normaalse aut.kastiga.
30
Z 22 veebruar 2020 0:28 Ebasobiv kommentaar
Jah, tõsi ta on. "Hardcore" linnasõiduks ehk ummikus venimiseks muidugi on elektriauto / hübriid niikuinii kõige efektiivsem, olenemata auto kerest. "Maasturil" võib sellest suhtes võit tulla, et saab põhja alla suurema akupaki panna - kui loogiliselt mõelda, aga näiteks Model X vs Model S räägib selle kahjuks. Ma oletan, et see tuleneb sellest, et maasturitel peab ehitama turvalisuse struktuuri põhja alla, et teised autod nende alla ei saaks avariis sõita ja siis paraku ikkagi akusid sinna panna ei ole võimalik. Muidu kui ikka saab elektrimootori ja aku aurul paar meetrit edasi venida, siis võit tuleb suur.
Samas kui öösel või kusagil 10-15 vahel päeval kulgeda, siis ikka vana hea turbodiisel :)

Aga igastahes...
Elagu sõiduautod!!!
00
Ulme-t 22 veebruar 2020 8:04 Ebasobiv kommentaar
Diisel on jõud, kiirus ja ökonoomsus. Kõik mu on tilu-lilu ja meeletu hinnaga.
30
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

Päeva leiud. Kolm lahedat hobiautot, kõik punast värvi

Päeva leiud. Kolm lahedat hobiautot, kõik punast värvi

Lada Niva, 2003 Hind: 5000 eurot Nivasid on müügil mitu tükki, see on neist kõige kallim, kõige omapärasem ja ilmselt ka kõige paremas seisukorras. Ega muidu julgetaks selle eest küsida säärast hinda. Auto ...

Fotod. Polestar näitab oma tulevikku

Fotod. Polestar näitab oma tulevikku(3)

Polestari ideeauto Precept rõhub disainile, digitaalsusele ja jätkusuutlikkusele.  „Precept näitab, millised saavad olema järgmised Polestarid,“ ütles autot tutvustades ettevõtte tegevjuht Thomas Ingenlath. ...

Autoralli maailmameistrid, 8. osa – Miki Biasion

Autoralli maailmameistrid, 8. osa – Miki Biasion

Lugude sarja autoralli maailmameistritest jätkame seekord kahekordse maailmameistri Miki Biasioni meenutamisega. Miki Biasion – tagasihoidlik perfektsionist Autoralli maailmameistritest meenutatakse ...

Taastatakse esimene Eestis konstrueeritud teehöövel

Taastatakse esimene Eestis konstrueeritud teehöövel

Maanteeamet, Eesti Maanteemuuseum, Järvamaa Kutsehariduskeskus ja tee-ehituse veteranid alustasid esimese eestlaste projekti järgi valminud teehöövli V-1 taastamist. Tegemist on esimese Eestis ...

F1: Pandeemia räsib tiime rahaliselt

F1: Pandeemia räsib tiime rahaliselt(1)

McLareni F1 võistkonna tegevjuht Zak Brown hoiatas Briti meediale antud intervjuus, et praegune kriis võib mõne tiimi pankroti äärele viia. Zak Brown tõdes, et kui F1 sarja juhid ei suuda praegust ...

Mazda tähistab 100. sünnipäeva erimudelitega

Mazda tähistab 100. sünnipäeva erimudelitega

Eriseeria 100th Anniversary Special Edition tehakse kõikidest olulisematest mudelitest.  Juubelimudelite värvilahendus jäljendab Mazda esimese auto R360 üht versiooni: värvkate saab neil kõigil olema valge, ...

FOTOD. Kui Escalade’ist jääb väheks

FOTOD. Kui Escalade’ist jääb väheks(3)

Džiipe ja pisibusse ümber ehitav USA firma Lexani Motorcars hakkas vastu võtma tellimusi uuel Cadillac Escalade’il põhinevatele limusiinidele. Tohutu džiibikolaka kere pikendatakse ümberehituse käigus umbes ...

 
Venelane sõidab ikka IŽiga

Venelane sõidab ikka IŽiga

Venemaa liiklusregistris on 2 384 700 mootorratast, millest 58,4% on vanemad kui 30 aastat ning 28% 21-30aastased. Kuni 5aastaseid tsikleid on idanaaberriigis liikvel vaid 41 000 (1,7%). Selline vanus ...

FOTOD. BMW & KTM: häid ja halbu uudiseid

FOTOD. BMW & KTM: häid ja halbu uudiseid

BMWl ja KTMil on viirusekriisile vaatamata häid uudiseid. Esimene sai müügiküpseks piraka cruiseri R 18, mis on lühidalt öeldes suur, raske, ajaloohõngulise välimuse, aga (osaliselt) moodsa sisuga. R 18 ...

Märtsis langes uute sõiduautode müük veerandi võrra

Märtsis langes uute sõiduautode müük veerandi võrra

Eesti uute sõiduautode turul toimus märtsis oodatult tugev langus ja eelmise aasta märtsiga võrreldes müüdi uusi sõiduautosid 24,5% vähem, teatas Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit. Märtsis ...

Honda elektriautod tulevad GMi tehasest

Honda elektriautod tulevad GMi tehasest

Honda lubab 2023. aasta keskel USAs ja Kanadas müügile tuua kaks suuremat sorti elektriautot, mis valmistatakse, kasutades General Motorsi (GM) elektriautoplatvormi. GMi akud, mootorid ja veermik ...

Jälle 100 ja 110 km/h

Jälle 100 ja 110 km/h(2)

Maanteeamet hakkab täna eraldi suunavöönditega 2+2- ja 2+1rajalistel maanteedel tõstma piirkiirust suviseks. 110 km/h tohib sõita 143 kilomeetril ja 100 km/h 25 kilomeetril (vaata joonist). Uudisena lisandub ...

Volkswagen: nüüd me tegime puhta diisli!

Volkswagen: nüüd me tegime puhta diisli!(19)

Diisliheitmepettusega enda maine aastakümneteks määrinud ning kümneid miljardeid kahju kandnud Volkswagen pühkis rinnaesise puhtaks ja teatab: aga vaat kus nüüd tegime me diiselmootori! Uue Touaregi ...

F1: Virtuaalse F1 sarja teise etapi võitis Charles Leclerc

F1: Virtuaalse F1 sarja teise etapi võitis Charles Leclerc

Virtuaalse F1 sarja teise etapi, mis sõideti Melbourne rajal, võitis Ferrari tiimi sõitja Charles Leclerc. F1 Esports Virtual Grand Prix nime kandva sarja teisel etapil saavutas Leclerc kindla esikoha ...

 
Virtuaalne võidusõit on populaarne ka Indycar sõitjate seas

Virtuaalne võidusõit on populaarne ka Indycar sõitjate seas

Koroonaviiruse pandeemia ajal koguvad virtuaalsed sarjad aina enam populaarsust ja seda ka Indycar sarja sõitjate seas. Virtuaalse Indycar sarja teine etapp sõideti Barber Motorsport Park rajal ja selle ...

Motors24 proovisõit - Nissan Juke

Motors24 proovisõit - Nissan Juke(3)

Nissan Juke, mis ei jätnud oma ohtralt kõneainet pakkunud välimusega tõenäoliselt mitte kedagi külmaks, osutus siiski üllatavalt populaarseks pisikeseks linnadžiibiks ning tänaseks on seda müüdud üle 1.5 ...

Max Verstappen krooniti virtuaalsarja meistriks

Max Verstappen krooniti virtuaalsarja meistriks

Autospordis koguvad populaarsust virtuaalsed võidusõidud ja reedel lõppenud Team Redline's Real Racers Never Quit sarja võitis Max Verstappen. Sarja 12 etappi sõideti maailma erinevatel radadel ning ...

Autoralli maailmameistrid, 7. osa – Juha Kankkunen

Autoralli maailmameistrid, 7. osa – Juha Kankkunen

Seekord teeme tagasivaate mõned päevad tagasi oma 61. sünnipäeva tähistanud Juha Kankkuneni karjäärile. Juha Kankkunen – rahutu hing Maailmameistreid ja nende saavutusi hinnates on paratamatu, et ikka ...

Eestis müügil: kolm soodsat luksusautot (ja seejuures päris korralikku)

Eestis müügil: kolm soodsat luksusautot (ja seejuures päris korralikku)(31)

Soodne luksusauto pole miski imeasi, kuid enamasti kehtib reegel „mida soodsam ostuhind, seda hirmsam omanikupõli“. Sedapuhku proovisime leida autosid, mis ehk juukseid kohe halliks ei aja. 2003. a ...

Tesla müüs avakvartalis mullusest rohkem autosid

Tesla müüs avakvartalis mullusest rohkem autosid(5)

Tesla müüs esimeses kvartalis umbes 88 400 autot, mis ületab mulluse võrdlusperioodi 40 protsendiga. Tesla müügitulemus tuli paljudele üllatusena ning viis firma aktsia börsil tõusule. 2019. aasta esimeses ...

Millise summa eest saab Mercedes-AMG GT 63 810hobujõuliseks?

Millise summa eest saab Mercedes-AMG GT 63 810hobujõuliseks?(1)

Saksa tuunija Wheelsandmore uusim looming kannab nime Cummander ja kujutab endast kuni 810hobujõuliseks forsseeritud Mercedes-AMG GT 63 S-i. Standardseades pakub nimetatud auto 639 hj, „lahjema“ versioonina ...

 
Lamborghini tänane toodang: nahkistmete asemel näomaskid

Lamborghini tänane toodang: nahkistmete asemel näomaskid(4)

Superautotootja Lamborghini alustas mõne päeva eest oma tehases näomaskide ja näokaitsesirmide tootmist. Lamborghini Sant’Agata tehase osakond, mis muidu valmistab kallite superautode sõitjateruume ning ...

Kvartalitulemused hakkasid laekuma: Volvo müük hävis viiendikuga

Kvartalitulemused hakkasid laekuma: Volvo müük hävis viiendikuga

Volvo müüs tänavu esimeses kvartalis 131 889 sõiduautot, mis tähendab mullusega võrreldes 18,2protsendilist müügilangust. Müügilanguse põhjusena toob Volvo ühemõtteliselt välja koroonapandeemia, mis on ...

F1: Sõitjad nõustuvad palgakärbetega

F1: Sõitjad nõustuvad palgakärbetega

McLareni võistkond otsustas kärpida personali palkasid ning palga langetamisega soostusid ka põhisõitjad Lando Norris ja Carlos Sainz. F1 hooaja algus viibib koroonaviiruse pandeemia tõttu ja mitmed tiimid ...

F1: Silverstone võiks korraldada mitu etappi

F1: Silverstone võiks korraldada mitu etappi

F1 MM-võistluste tänavusest kalendrist on juba edasi lükatud kaheksa esimest etappi ja sarja korraldajad kaaluvad mitmeid variante, kuidas tänavust hooaega läbi viia. Hetkel on esimene etapp, mille kohta ...

FOTOD. ABT tõstis Audi RS 7 võimsuse 740 hobujõule

FOTOD. ABT tõstis Audi RS 7 võimsuse 740 hobujõule

Tuuningufirma ABT Sportsline valmistab erimudelit ABT RS7-R 125 eksemplari. Tuunijad tõstsid tavamudeli 600-hobujõulise võimsuse 740-le ning pöördemomendi 800 njuutonmeetrilt 920-le. Kasutatakse ABT-i ...

Kolm värsket hobiautode pakkumist kaheksakümnendatest

Kolm värsket hobiautode pakkumist kaheksakümnendatest

Autoleht valis välja kolm viimase nädala jooksul auto24.ee-s müügile tulnud 1980-ndate autot, mis võiksid sobida hobiautoks. Kolm valitut tulevad eri riikidest: Jaapanist, Saksamaalt ja Ameerika ...

Autoralli maailmameistrid, 6. osa – Timo Salonen

Autoralli maailmameistrid, 6. osa – Timo Salonen

Järjekorras viiendaks autoralli maailmameistriks krooniti 1985. aastal soomlane Timo Salonen. Timo Salonen – lõdvalt meistriks Kõigi seniste autoralli maailmameistrite elu ja tegevust hinnates eristub üks ...

 
Haljala–Aaspere teelõigul jätkuvad ehitustööd

Haljala–Aaspere teelõigul jätkuvad ehitustööd

Alates 6. aprillist jätkuvad Tallinna–Narva maantee Haljala–Aaspere teelõigu ehitustööd, mis olid peatatud tehnoloogilise pausi tõttu. Teelõigule kehtestati talviste ilmastikuolude tõttu kahekuuline ...

Hiina Aiways hakkab Euroopas tellimusi vastu võtma

Hiina Aiways hakkab Euroopas tellimusi vastu võtma(8)

Shanghais asuv autotootja Aiways andis teada, et hakkab aprilli lõpus Euroopas vastu võtma tellimusi elektrilisele linnadžiibile U5. Autod müüakse otse tootjalt kliendile, mitte edasimüüjate vahendusel. ...

Traditsiooniline Tagadi vanatehnikalaat jääb ära

Traditsiooniline Tagadi vanatehnikalaat jääb ära

Esmakordselt ajaloos jääb ära traditsiooniline Tagadi Restauraatorite päev, mis pidi toimuma 3. mail. Populaarsel laadal müüakse vanatehnikat ja sellega seonduvat ning ka muud vanavara. Üritus toimub igal ...

F1: Tiimid soovivad uute reeglite edasi lükkamist veel aasta võrra

F1: Tiimid soovivad uute reeglite edasi lükkamist veel aasta võrra

Red Bulli F1 tiimijuhi Christian Horneri sõnul sooviksid mitmed võistkonnad, et uued reeglid lükataks veel aasta võrra edasi. Esialgse plaani järgi pidid uued tehnilised reeglid hakkama kehtima järgmisel ...

Ralli: 2022. aastal jätkatakse praeguste mootoritega

Ralli: 2022. aastal jätkatakse praeguste mootoritega

FIA Mootorispordinõukogu otsustas 2022. aastal jätkata WRC autodel praegu kasutatavate mootoritega, millele lisatakse hübriidsüsteem. Pikalt kestnud arutelu, kas jätkata praeguste mootoritega või hakata ...

Halvast õnnest juhtimisvigadeni: miks on F1-s paljud autotootjad põrunud?

Halvast õnnest juhtimisvigadeni: miks on F1-s paljud autotootjad põrunud?

Praegu osaleb F1-sarjas kolm edukat, MM-tiitleid võitnud autotootjat: Ferrari, Mercedes ja Renault. Ajaloost võime leida aga tuntud automarke, mille katsed MM-sarjas läbi lüüa on lõppenud ebaõnnestumisega. ...

Hea varustusega, kuid uimane linnaauto

Hea varustusega, kuid uimane linnaauto

Uus Hyundai i10 on varasemaga võrreldes veidi pikem ja laiem ning parema varustusega. Aga kas kõik uuendused on alati paremad? Hyundai i10 on põlvkonna­vahetuse käigus teinud samme paremuse suunas, kuid ...

 
Kõige kiirem ja kõige kallim Porsche

Kõige kiirem ja kõige kallim Porsche

Porsche 911 Turbo S on nüüdsest kõige kiirem ja kallim auto Porsche hinnakirjas. 650 hj kaheukseline sooritab sprindi „sajani“ 2,7 sekundiga ja maksab 220 000 eurot. Uue Porsche 911 mudelkonna kroon on ...

Škoda Roomster: odav ning küllaltki töökindel

Škoda Roomster: odav ning küllaltki töökindel(12)

Uuena palju kiita saanud Roomsteri võib kasutatuna osta väga soodsalt. Töökindlus on sel autol üldjuhul hea. Praeguseks viis aastat tootmisest maas olnud Škoda Roomster võiks soodsa tööauto otsingul olla ...

Suurem koorem, suurem sääst

Suurem koorem, suurem sääst(2)

Praegu lubatuist pikemad-raskemad veokid vähendaksid nii keskkonnasaastet, liiklusohtu kui ka veokulu kaubaühiku kohta, kuid erinevalt Põhjamaadest ja teistestki riikidest Eesti võimud neid liiklusse lubama ...

Imemootoriga autod ehk üks üllatus teise järel

Imemootoriga autod ehk üks üllatus teise järel

Kui keegi arvab, et sisepõlemismootorite arendamisele on tõmmatud kriips ning peagi on kõikjal vaid vaikselt undavad elektrijõuallikad, on see sügavalt ekslik. Uusi ja rabava konstruktsiooniga ...

BMW väike säästuauto kuue kümnendi tagant

BMW väike säästuauto kuue kümnendi tagant

Eestis taastati 1959. aasta BMW 600, mis justkui oleks pikema kerega BMW Isetta, aga ei ole ka. BMW Isetta on autosõpradele tuttav tegelane, mida on käsit­letud kui Baieri autotootja päästjat keerukatel ...

Luksuslik autoelamu Kabe Crown: 13 000 eurot ruutmeeter

Luksuslik autoelamu Kabe Crown: 13 000 eurot ruutmeeter(3)

Ruutmeetri hinna poolest ületab Kabe autoelamu Tallinna kõiki penthouse’e, aga seda selge põhjusega: erinevalt Kabest sa oma korteriga Vahemere äärde või Lapimaale ei sõida. Rootsi auto- ja haagiselamute ...

Autosporditiimide kuulsad juhid: Eddie Jordan

Autosporditiimide kuulsad juhid: Eddie Jordan

Kuigi Eddie Jordani võistkond ei kuulunud kunagi tipptiimide hulka, jõudis ekstsentriline ja sõnakas mees oma väikese erameeskonnaga isegi etapivõitudeni. Edmund Patrick Jordanile ei tulnud kooliajal ...

 
Kuidas desinfitseerida autot?

Kuidas desinfitseerida autot?

Koroonaviirus võib pindadel pikalt elus püsida, niisiis on oluline auto sõitjateruumi tõhus puhastamine. Millega ja kuidas seda teha? Viise, kuidas autos viiruseid, baktereid ja muid mikroorganisme ...

Küsimus lugejalt: Kas roostetav auto paran­datakse garantii korras?

Küsimus lugejalt: Kas roostetav auto paran­datakse garantii korras?

Mu auto roostetab: tagumistele ratta­koobastele on tekkinud väikesed „mullid“. Auto üldgarantii on läbi, aga keregarantii kestab veel palju aastaid. Kas keregarantii katab taolised korrosioonikahjustused?

AUTOPÄEVIK. Kui rool enam ei keera

AUTOPÄEVIK. Kui rool enam ei keera

Eksisin, kui arvasin, et Volga mind pärast aastaid võidusõitmist enam millegagi ei üllata. Üllatas ikka! Superkossi ja Erki Spordi karikasarja teine sõit toimus 7. märtsil auto24ringil ehk nädalapäevad enne ...

Tigas: Oleks mul traktor …

Tigas: Oleks mul traktor …(9)

Jah, oleks mul autode asemel traktor! Just nii mõtlesin, kui sarnaselt ilmselt paljudega eelmisel nädalal pankade ja liisingufirmade poole pöördusin ja maksepuhkuse kohta küsisin. Olen üks neist, kelle ...

Autolehe 1. aprilli uudised ja nädala pildid

Autolehe 1. aprilli uudised ja nädala pildid

Aston Martini tulevikuautod saavad kuuesilindrilise supermootori Aston Martini sportautod saavad tulevikus kuuesilindrilise supermootori, mis tulevat võimsam margi kõigist praegustest mudelitest. Praegu on ...

Autoralli maailmameistrid, 5. osa – Stig Blomqvist

Autoralli maailmameistrid, 5. osa – Stig Blomqvist

Jätkame autoralli maailmameistrite meenutamist vaatega 1984. aasta maailmameistri Stig Blomqvisti karjäärile. Stig Blomqvist – pikaealine rahvuskangelane Temast sai Saabi tehasetiimi sõitja 1970. aastal ja ...

 
F1: FIA keelas käesolevaks aastaks 2022. aasta autode arendustööd

F1: FIA keelas käesolevaks aastaks 2022. aasta autode arendustööd

FIA Mootorispordinõukogu võttis täna vastu mitmeid otsuseid, millega üritatakse kärpida kulusid käesoleval aastal. Üheks selliseks otsuseks on keelata käesolevaks aastaks uute, 2022. aasta tehnilistele ...