AUTONDUS

BMW iX3: palju asju esmakordselt

BMW iX3: palju asju esmakordselt

Rivaalidega võrreldes pole BMW esimene, kes täiselektrilise džiibi välja toob, küll aga on iX3 BMW enda jaoks paljudes asjades esimene. Esiteks on tegu BMW esimese elektrilise maastikuautoga, aga ühtlasi ...

MOOTORISPORT

Drifti hooaeg jätkub sel nädalavahetusel Laitse Rallypargis

Drifti hooaeg jätkub sel nädalavahetusel Laitse Rallypargis

Sel reedel ja laupäeval toimub Laitse Rallypargis kauaoodatud “Jump for Drift”, mis on Eesti ja Läti drifti meistrivõistluste teine etapp ning street ja semipro klassi neljas etapp. Kohale on oodata üle 80 ...

AUTOTÖÖSTUS

Elektriautode uued võimalused: maksa akus oleva energiaga

Elektriautode uued võimalused: maksa akus oleva energiaga(2)

Yokohamas asuvas Nissani uues meelelahutus- ja infokeskuses Nissan Pavilion saab elektriauto omanik parkimise eest maksta auto akut tühjaks laadides. Nissani teatel on tegu maailma esimese sarnase ...

PROOVISÕIDUD

Juubelisõit legendiga

Juubelisõit legendiga

Range Rover tähistab tänavu 50. sünnipäeva. Suhtumaks juubilari sobiliku aupaklikkusega, ei kamandanud me teda maastikule, vaid kulgesime mööda erisuguseid teid. Ja auto üllatas meid. Asi ei ole selles, kas ...

PÄEVAUUDISED

Volvo müüs juulis rohkem uusi autosid, kui mullu

Volvo müüs juulis rohkem uusi autosid, kui mullu

Volvo teatas, et müüs juulis globaalselt 14,2 protsenti rohkem autosid kui aasta tagasi samal kuul. Euroopas, Hiinas ja Ameerika Ühendriikides läks kaubaks 62 291 seda marki sõidukit, märkimisväärne on ...

LIIKLUS

Kolumn. Ots: Eksootilisest Soomest tumehelbekesteni

Kolumn. Ots: Eksootilisest Soomest tumehelbekesteni(4)

Veetsin tänavu eriti eksootilise puhkuse, mis koroonajärgsel ajastul tähendas autoreisi Soome. 1150 kilomeetrit ja viis päeva, et nii endal kui ka päkapikkudel jaguks aega ka puhkamiseks, autojuhil kas või ...

AUTOPÄEVIK

Autopäevik. Ootamatu purunemine

Autopäevik. Ootamatu purunemine(4)

Toyota vastupidavusele pole mul jätkuvalt etteheiteid ja pealegi tuleb vanema autoga ringi liikudes ikka olla valmis mõningateks ootamatusteks. Pikemate suvesõitude ootuses ja Avensise läbisõitu vaadates ...

Teslal oli superaasta

Tesla müüs mullu 50% rohkem autosid kui 2018. aastal. Ühtlasi tehti rekordtulemus möödunud aasta viimases kvartalis, kui kaubaks läks 112 000 autot. Kokku müüdi 2019. aastal aga umbes 367 500 Teslat, mis ...

KOMMENTAARID (24)

Peeedu 6 jaanuar 2020 14:23 Ebasobiv kommentaar
Nagu kõrval Fiskeri puhul tehakse hea uudis aga kuidas on kasumiga.
10
to peeedu 6 jaanuar 2020 22:10 Ebasobiv kommentaar
Praegu on maailmas odavat raha nii palju et nulli jõudmise või kasumi pärast ei pea muretsema.
00
xil 7 jaanuar 2020 9:05 Ebasobiv kommentaar
Põhimõtteliselt pole areneva ettevõtte puhul kasum ilmtingimata vajalik: Ehitatakse uusi tehaseid ning suurendatakse tootmist. Nood tehased ja tootmisvõimsused omavad tulevikku vaadates kõrgemat väärtust, kui täna arvele laekuv raha. Võrdluseks sp.mootoriga autode tootjad on teeninud prisket (12%-15% aastas) kasumit, aga nad peavad oma kasumi tootmise moderniseerimisele kulutama, kui tulevikus ellu jääda soovivad.
00
Peeedu 7 jaanuar 2020 10:00 Ebasobiv kommentaar
Põhimõtteliselt on sel areneval ettevõttel juba päris suur tootmine aastaid olnud. Ja kuna teised tootjad on samas sektoris järjest peale tulemas siis üheltpoolt peab laienema aga teisalt tekib kogu aeg konkurente juurde ning kui üle pingutad investeerimisega lõpuks ei suuda enam laene teenindada.
00
xil 7 jaanuar 2020 11:51 Ebasobiv kommentaar
Kui hiinlased mängust välja jätta, tõusis 2019 a. Tesla toodang oluliselt rohkem, kui kõigil teistel el.autode tootjatel kokku. Sealjuures laenukoormus palju ei suurenenud ja raha tekkis raamatupidamisse isegi juurde. Kui Tesla jätkab agressiivset laienemist kasumi kogumise asemel, ei teki lähiaastatel talle veel tõsiseid konkurente. Kunagi kümnendi keskel ehk jõuab VW el.autode toodang talle järgi.
00
MaSaTaMeTeNad 7 jaanuar 2020 12:24 Ebasobiv kommentaar
Teised tootjad jõuavad igal juhul Teslale järgi, selles pole mitte mingit küsimust. Tesla praeguse edu põhjus on varajases turule tulemises olukorras kus teised tootjad pigem arendavad kui toovad kahjumis projekti turule. Tesla trump praegu on pm ainult nn isesõitev auto, akutehnoloogia on kõigil sama. Mootoriga midagi olulist teha aga pole võimalik.
00
Ruudi S 7 jaanuar 2020 13:12 Ebasobiv kommentaar
Ma ei ole päri sellega, et akutehnoloogia on sama. Akukeemia on jah Liitium aga näiteks Nissan Leafidel pole siiamaani mingit aku temperatuurikontrolli ning teistelgi on see ehituselt üsna tagasihoidlik. Teslal aga suudab süsteem iga välistemperatuuriga akut superkiiresti kas jahutada või kütta ning kui seda aastal 2020 maailma parimat süsteemi õigesti kasutada koos üle 200kW laadijatega siis saab ka pikad sõidud tehtud ilma liigse viivituseta laadimispeatustes. Vaadake mida TeslaBjörn teeb oma youtube kanalil. Ta lausa väidab, et model3 on pikal sõidul kokkuvõttes kiirem kui poole kallim Taycan! Ja kui piirduda vaid Eestis sõitmisega siis 500km sõiduulatusega saab ju minna teise Eesti otsa ja tagasi kasvõi.
00
. 7 jaanuar 2020 13:30 Ebasobiv kommentaar
Ei ole sama akukeemia, Teslal on NCA (nikkel-koobalt-alumiinium), teistel NMC (nikkel-mangaan-koobalt). NCA eelis on väiksem koobaltisisaldus ja suurem energiatihedus. Samuti Tesla inverteri efektiivsus on kõrgem kui teistel.
00
xil 7 jaanuar 2020 13:39 Ebasobiv kommentaar
Tesla fännboyst youtuuber võib väita mida tahes.
Taycanit max. vooluga 4 minutit laadides saab sõita 97km.
Tarkvara uuenduse järgset (suurendati max. laadimisvoolu) Model 3-e 4 minutit laadides saab sõita 40km.
Leafidel on aku temperatuuri kontroll (mõõtmine), aga tal pole ei vedelikjahutust ega isegi mitte aktiivset õhkjahutust. Pea kõigil uutel el.autodel on akude vedelikjahutus nagu Tesladelgi ja neil on lisaks veel soojuspumbad, mida Tesladel pole.
10
Tipp ja täpp 7 jaanuar 2020 13:55 Ebasobiv kommentaar
Kui Tesla mitte midagi ei oska ja ei suuda, siis kuidas Saksa geniaalsed insenerid neile kuidagi lähedalegi ei jõua, rääkimata konkureerimisest?
02
To xil 7 jaanuar 2020 14:22 Ebasobiv kommentaar
Taycan: 270kWh*4min/60min=18 kWh
Model 3: 250kWh*4min/60min=16.67kWh

Taycanile piisab sellest elektrihulgast umbes 90km läbimiseks, Model 3'le 100km.
00
... 7 jaanuar 2020 14:33 Ebasobiv kommentaar
Üsna rumal jutt tipptäpilt.Tesla eelis oligi vaid esimesena selle tehnoloogiaga väljatulek.Kui teised vorpisid masuudipresse investeeris tesla el kasutusse.Mõne aasta pärast ei ole teslast enam suurtele konkurenti.
20
Punktikesele 7 jaanuar 2020 15:00 Ebasobiv kommentaar
Tark mees punktike teab rääkida. Ei no kui tehnoloogiliselt ei ole asjas midagi keerulist, siis miks need sakslased ei võta lapikut patakat, elektritrelli mootorit ja ei tõmba Teslale kotti pähe? Tesla tegi oma Model S 8 (kaheksa) aastat tagasi. Ja kus on sakslased täna?
02
xil 7 jaanuar 2020 15:44 Ebasobiv kommentaar
"Taycan: 270kWh*4min/60min=18 kWh
Model 3: 250kWh*4min/60min=16.67kWh
Taycanile piisab sellest elektrihulgast umbes 90km läbimiseks, Model 3'le 100km."

Uus Supercharger V3 võimaldab tõesti Model 3 kiiremini laadida, aga max. laadimiskiirus on 11 miili/ minut, ehk siis 70km 4 min jooksul.
https://insideevs.com/news/343622/tesla-model-3-on-supercharger-v3-here-are-the-charging-specs/

Insener teeb seda, mille eest talle makstakse. Teiste el.autode tootmise mahajäämus on tingitud pässidest klassikaliste autotootjate juhtkonnas, kes ei suutnud tulevikku ette näha või kartsid riske võtta.

Teslad on väga head autod, aga tänane tehnoloogia seis:
- Saksa autot (Taycan) saab laadida suurema vooluga kui Teslat;
- Saksa auto (Taycan) kiirendab paremini kui Tesla;
- Saksa auto (i3) on ökonoomsem kui Tesla.

00
Peeedu 7 jaanuar 2020 15:51 Ebasobiv kommentaar
Tehnoloogiliselt on elektriauto vana asi ja esimesena saadi sada sisse just elektrikaga üle saja aasta tagasi. Igasu kosmose ja muus valdkonnas on enamus samme ka uue tehnoloogiaga läbi käidud.
Küsimus on paljus selles kas tasub investeeringuid ja tootjal tuleb projekteerida auto just sellest läjhtudes. aga kuni kümned miljonid tavaautod kasumit tõid pole väga kiire. Korraliku kasumi saamiseks peab olema palju ostjaid kes aga tahavad saada elektriautot võimalikult samapalju sama raha eest mis seni. Eks praegugi euroopakad on teatud mõttes sundseisus. Poliitikud pigem piitsa ja präänikuga sunnivad uut mudelit peale. Neid kes planeedi päästmise nimel seda vabatahtlikult teeks ei ole piisavalt palju.
10
Boss Audi 7 jaanuar 2020 16:39 Ebasobiv kommentaar
Sakslastel on el autod ammu väljas. ei näe Audi etronile teslast mingit vastast.
41
to Boss Audi 7 jaanuar 2020 17:15 Ebasobiv kommentaar
Hea huumor :-)
Audi etron sõidab max 330km ühe laadimisega, Model 3 LR läheb seal 500+km, sama Model S puhul.
Vähemalt 500km ühe laadimisega, kiire laadimine ja mõistlik hind on need nõuded, mida hetkel kahjuks ükski elektriauto täita ei suuda. Tesla Model 3 on sellele hetkel kõige lähemal aga mitte päris "kohal".
02
MaSaTaMeTeNad 7 jaanuar 2020 18:15 Ebasobiv kommentaar
Tesla ei oma seda tehnoloogiat. Ükski tootja ei oma akutehnoloogiaid. Iseasi mida keegi hetkel kasutab.
00
Üks djuud 7 jaanuar 2020 22:38 Ebasobiv kommentaar
Tesla viimased 10 aastat näitasidki vanade tegijatele ehk nn pässidele, et elektriautondus pole kasumlik veel. See, et ullikesed investorid oma raha seal põletada tahavad, see on nende probleem. Neid rumalaid on alati olnud ja neid sünnib iga päev peale km jagu.

Homme ehk tulevik, siis tehnoloogia ja ühiskonnasurve on nii suur, et EL ehk jõukamad maksumaksjad maailmas suruvad oma vahenditega elektriautondust tagant, mis teeb selle mõistlikuks ka tõelistele tegijatele, et ei võtaks enam suurt tegevuskahjumit neist.

Täna teame, et elektriauto CO2 jälg on suurem keskkonnale, kui vanakooli tööstuse diislil töötava sõiduki CO2 jälg, kuid ka see on akutööstuses vaikselt vähenemas tänu teadusarendustöödele, mis tegelikult loomulik kulg.
30
Audi Boss 7 jaanuar 2020 23:54 Ebasobiv kommentaar
E-tron sõidab üle 400km vabalt ühe laadimisega. umbes samapalju nagu suvaline tesla. varsti tõmbab sakslane vabalt muskile koti pähe.nagu kõigile teistelegi
60
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

F1: Bottas edestas kvalifikatsioonis Hamiltoni

F1: Bottas edestas kvalifikatsioonis Hamiltoni

Silverstone’i ringrajal sõidetava F1 70. aastapäeva GP kvalifikatsioonis sõitis parima ringiaja välja Valtteri Bottas. Soomlane edestas tiimikaaslast Lewis Hamiltoni 0,063 sekundiga. Kolmanda kohaga ...

F1: Hamilton ja Bottas olid vabatreeningute kiireimad

F1: Hamilton ja Bottas olid vabatreeningute kiireimad

Silverstone’i ringrajal teist nädalavahetust järjest toimuva F1 etapi reedese päeva vabatreeninguid valitsesid Mercedese sõitjad. Ennelõunasel sessioonil edestas Valtteri Bottas napilt Lewis Hamiltoni, aga ...

FOTOD. „Sofie“ lugu: maailma vanim Volkswagen Transporter sai 70aastaseks

FOTOD. „Sofie“ lugu: maailma vanim Volkswagen Transporter sai 70aastaseks

Üleeile tähistas oma 70. sünnipäeva maailma vanim säilinud Volkswagen T1 Transporter „Sofie“, mis veedab üpriski aktiivseid vanaduspäevi Volkswageni enda autokollektsioonis. Volkswagen T1 tootmine läks ...

VIDEO. Mees ehitas 17 aastat keldris Lamborghinit. Aga müüs selle ikkagi maha

VIDEO. Mees ehitas 17 aastat keldris Lamborghinit. Aga müüs selle ikkagi maha

Üks ameeriklane ehitas endale 17 aastat Lamborghinit, kusjuures auto kätte saamiseks keldrist tuli osa maja maha lõhkuda. Lapsest saadik Lamborghini Countachi fännanud ameeriklane asus oma keldris tööle ...

Tallinnasse tuleb Ferrari esindussalong

Tallinnasse tuleb Ferrari esindussalong(6)

Ferrari esindaja ning Soome suurim luksusautomüüja Luxury Collection avab augustis Tallinnas Ferrari ja teiste superautode esindussalongi. Ferrari ja ka teiste superautode Luxury Collection esindussalong ...

Päeva leiud. Harjumaal pandi kaks superautot korraga müüki

Päeva leiud. Harjumaal pandi kaks superautot korraga müüki

Äsja pandi Harjumaal müügile 2015. aasta Audi R8 (610 hj) ja sama vana McLaren 650S (650 hj), kusjuures mõlemit müüb sama müüja. Tegu on tippklassi superautodega, mis on tänaseski mõttes väga-väga kiired. ...

Cadillaci elektridžiip Lyriq sai avalikuks

Cadillaci elektridžiip Lyriq sai avalikuks

Cadillac avalikustas oma esimese elektriauto Lyriq, mis põhineb täiesti uuel platvormil ja sõidab tänu mahukale akule ühe laadimisega umbes 500 km. Kuna tegu on General Motorsi spetsiaalselt ...

 
VIDEO. Autooksjonid taasalustavad: üheksa miljoniautot korraga!

VIDEO. Autooksjonid taasalustavad: üheksa miljoniautot korraga!

Septembri alguses peetakse Suurbritannias kevadel ära jäetud autooksjon, kuhu pannakse vaid 15 autot. Tegu on automaailma koorekihiga, sest üheksale neist oodatakse miljonihinda. Seejuures pole jutt ...

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Nädalavahetuse autospordivõistlused

Algaval nädalavahetusel kihutavad F1 autod teist korda järjest Silverstone’ ringrajal, kus sõidetakse F1 sarja 70. aastapäeva nime kandev Grand Prix. Lewis Hamilton juhib nelja etapi järel MM-sarja 88 ...

Antonio Felix da Costa astus sammu lähemale tiitlivõidule

Antonio Felix da Costa astus sammu lähemale tiitlivõidule

Antonio Felix da Costa võitis teise Berliinis sõidetud elektrivormelite etapi ja kasvatas tublisti oma edumaad punktitabelis. DS Techeetah võistkonna sõitja da Costa oli taas kiireim ka kvalifikatsioonis ...

F1: Mercedes pikendas lepingut Valtteri Bottasega

F1: Mercedes pikendas lepingut Valtteri Bottasega(5)

Mercedese F1 tiim pikendas lepingut Valtteri Bottasega aasta võrra ja seega jätkab soomlane võistkonnas vähemalt kuni 2021. aasta lõpuni. Valtteri Bottas on sõitnud Mercedese tiimis alates 2017. aastast ja ...

Päeva leiud: just müügile tulnud kiire lahtine auto

Päeva leiud: just müügile tulnud kiire lahtine auto

Tea, kas lahtiste autode omanikud mõtlevad juba sügisele, aga igal juhul on viimastel päevadel järjest müügile tulnud kabriolette ja rodstereid, mis mitmel puhul on mõeldud ka kiiremaks sõiduks.  ...

Elektribussi test Tallinnas: odav sõit ja ühe laadimisega kuni 180 km

Elektribussi test Tallinnas: odav sõit ja ühe laadimisega kuni 180 km(1)

Tallinna Linnatranspordi AS (TLT) testis juunist kuni juuli keskpaigani Tallinnas elektribussi. Elektribuss suutis ühe laadimisega sõita 170 kuni 180 kilomeetrit ning TLT analüüs näitab, et seni ...

Uute sõiduautode müük kosub jätkuvalt

Uute sõiduautode müük kosub jätkuvalt

Eesti uute sõiduautode turg jätkab koroonaviiruse pandeemiast tingitud madalseisust kosumist ja juulis müüdi uusi sõiduautosid juba üle kahe tuhande, teatas Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit. ...

 
Bentley tahab elektriautonduses revolutsiooni teha

Bentley tahab elektriautonduses revolutsiooni teha (2)

Bentley soovib kolme aastaga välja arendada uued keskkonnasõbralikud elektrimootorid. OCTOPUS nime kandva arendusprogrammi eesmärgiks on luua haruldasi metalle mitte kasutav jõuallikas, mis oleks täies ...

FOTOD. Gordon Murray T.50: superauto hinnaga 2,83 miljonit eurot

FOTOD. Gordon Murray T.50: superauto hinnaga 2,83 miljonit eurot

Legendaarse McLaren F1 järglane on hullumeelsete näitajatega ja hullumeelselt kallis auto. Kokku tehakse vaid 100 T.50 ja vaatamata 2,8 miljonit eurot ületavale hinnasildile on enamik autodest juba müüdud. ...

Kia Stonic muutub mudelivärskendusega poolhübriidiks

Kia Stonic muutub mudelivärskendusega poolhübriidiks

Stonicu EcoDynamics+ nime kandev poolhübriid-tehnoloogia kasutab üheliitrist kolmesilindrilist bensiinimootorit ja 48-voldist startergeneraatorit. Viimane võimaldab mootoril rohkemates olukordades välja ...

Elektrivormelite etapi võitis punktitabeli liider da Costa

Elektrivormelite etapi võitis punktitabeli liider da Costa

Antonio Felix da Costa saavutas esikoha Formula E sarja kuuendal etapil, mis oli esimene kuuest Berliinis toimuvast võistlusest. DS Techeetah võistkonna sõitjad da Costa ja Jean-Eric Vergne alustasid ...

Terviseamet Lõuna-Eesti Ralli toimumisele piiranguid ei sea

Terviseamet Lõuna-Eesti Ralli toimumisele piiranguid ei sea

22.-23. augustil sõidetava Eesti Meistrivõistluste 2. etapi korraldusmeeskond kinnitab, et 18. RedGrey Team Lõuna-Eesti Ralli toimumine on planeeritud täies mahus ja hetkeseisuga ühegi ametkonna poolt ralli ...

Elektrivormelite sarjas tehakse täna algust Berliini etappidega

Elektrivormelite sarjas tehakse täna algust Berliini etappidega

FIA Formula E sarja kuues hooaeg, mis jäi koroonaviiruse pandeemia tõttu pooleli, lõpetatakse kuue etapiga Berliinis. Elektrivormelite sarja hooajast jõuti läbi viia viis etappi ning Tempelhofi lennuväljal ...

„Teine“ Cayenne – vastupidav, aga mõni häda siiski on

„Teine“ Cayenne – vastupidav, aga mõni häda siiski on

Uuena hinnati Porsche Cayenne’i omasuguste seas üheks paremaks kui mitte kõige etemaks. Nüüd võib raporteerida, et ka töökindlus on korralik. 2010. aastaks ehk teise põlvkonna Cayenne’i – tehasekoodiga 958 ...

 
Juubelisõit legendiga

Juubelisõit legendiga

Range Rover tähistab tänavu 50. sünnipäeva. Suhtumaks juubilari sobiliku aupaklikkusega, ei kamandanud me teda maastikule, vaid kulgesime mööda erisuguseid teid. Ja auto üllatas meid. Asi ei ole selles, kas ...

Aasia köök. Testis Honda CR-V, Hyundai Tucson, Mazda CX-5 ja Subaru Forester

Aasia köök. Testis Honda CR-V, Hyundai Tucson, Mazda CX-5 ja Subaru Forester(16)

Kompaktsete linnadžiipide menüüst leiab tohutu laia valiku. Võrdlustesti saab korraldada ainuüksi Jaapani ja Korea autodega – aga ka siis ei mahu kõik ühte testi. Seekord on teemaks Aasia köök ehk neli ...

Vana nimi, aga hoopis teistsugune auto

Vana nimi, aga hoopis teistsugune auto

Uue põlvkonna Land Rover Defenderis on spartalikkus asendunud luksusega. Land Rover Defenderi uus põlvkond meenutab hoopis rohkem margi teisi praeguseid mudeleid kui vana Defenderit. Iseenesest on see ...

Žiguliga isamaal: Retked Peipsi ääres ja Lõuna-Eestis

Žiguliga isamaal: Retked Peipsi ääres ja Lõuna-Eestis

Eestimaa avastustuur viis meid kokku puukujuritega ja tsiklimeestega, kes sõidavad vaid ühel rattal. Erilise kogemuse pakkus aga Setumaa. Jätsime Narva ja Ida-Virumaa industriaalse piirkonna seljataha ning ...

Mercedes-Benz GLE 400 d Coupé - auto24 proovisõit

Mercedes-Benz GLE 400 d Coupé - auto24 proovisõit(14)

Autoklass, kus BMW X6 on saanud pikalt domineerida, muutub üha populaarsemaks: lisandunud on Audi Q8, Porsche Cayenne Coupe ja ega Mercedeski saa loorberitele puhkama jääda - uus GLE Coupé näeb välja veelgi ...

Tulevased youngtimer’id: Veokimaailma Corvette

Tulevased youngtimer’id: Veokimaailma Corvette

Autokontsernid teevad harva hulljulgeid otsuseid, mille tulemusel lipsab tootmisse auto­sid, mis halli loogika järgi pidanuks jääma näitusesaali. Chevrolet SSR on kindlasti üks hulljulgemaid, mis eales ...

Tühja rehviga võiduka lõpuni

Tühja rehviga võiduka lõpuni

Briti GP viimased ringid kujunesid purunenud rehvide tõttu eriti dramaatiliseks, ka võidu pälvinud Lewis Hamilton ületas finišijoone tühjeneva rehviga. Mercedes näitas taas ülekaalukat kiirust juba ...

 
Lugeja küsib: Mis on vahet Ameerika ja Euroopa versioonil? 

Lugeja küsib: Mis on vahet Ameerika ja Euroopa versioonil? 

Paljusid autosid on müüdud nii Euroopasse kui ka Ameerikasse. Viimaseid tuuakse siia kasutatuna päris palju, nt Cadillacid, Ford Mustangid, Lexused, Infinitid. Mis neil peale tulede ja raadio sageduste veel ...

Vedrustuse tõstmine: mõtle hästi läbi, miks ja kuidas

Vedrustuse tõstmine: mõtle hästi läbi, miks ja kuidas

Maastikuauto kõrgemaks tõstmine tagab parema läbivuse, aga oskamatu ümberehitus võib selle ka täiesti ära rikkuda. Kui tekib soov autot tõsta, võiks esimene küsimus olla, kas seda on päriselt vaja või saab ...

Autopäevik. Ootamatu purunemine

Autopäevik. Ootamatu purunemine(4)

Toyota vastupidavusele pole mul jätkuvalt etteheiteid ja pealegi tuleb vanema autoga ringi liikudes ikka olla valmis mõningateks ootamatusteks. Pikemate suvesõitude ootuses ja Avensise läbisõitu vaadates ...

Kolumn. Ots: Eksootilisest Soomest tumehelbekesteni

Kolumn. Ots: Eksootilisest Soomest tumehelbekesteni(4)

Veetsin tänavu eriti eksootilise puhkuse, mis koroonajärgsel ajastul tähendas autoreisi Soome. 1150 kilomeetrit ja viis päeva, et nii endal kui ka päkapikkudel jaguks aega ka puhkamiseks, autojuhil kas või ...

Autolehe 5. augusti uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 5. augusti uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Cadillaci elektrilüürika algab sel nädalal Seeriaauto ehitatakse General Motorsi värskele elektriautode platvormile. Viimane võimaldavat kasutada akusid mahutavusega 50–200 kWh. Suurema kliirensiga ...

BMW iX3: palju asju esmakordselt

BMW iX3: palju asju esmakordselt

Rivaalidega võrreldes pole BMW esimene, kes täiselektrilise džiibi välja toob, küll aga on iX3 BMW enda jaoks paljudes asjades esimene. Esiteks on tegu BMW esimese elektrilise maastikuautoga, aga ühtlasi ...

 
Drifti hooaeg jätkub sel nädalavahetusel Laitse Rallypargis

Drifti hooaeg jätkub sel nädalavahetusel Laitse Rallypargis

Sel reedel ja laupäeval toimub Laitse Rallypargis kauaoodatud “Jump for Drift”, mis on Eesti ja Läti drifti meistrivõistluste teine etapp ning street ja semipro klassi neljas etapp. Kohale on oodata üle 80 ...

Volvo müüs juulis rohkem uusi autosid, kui mullu

Volvo müüs juulis rohkem uusi autosid, kui mullu

Volvo teatas, et müüs juulis globaalselt 14,2 protsenti rohkem autosid kui aasta tagasi samal kuul. Euroopas, Hiinas ja Ameerika Ühendriikides läks kaubaks 62 291 seda marki sõidukit, märkimisväärne on ...

Eestis on müügil sõjaeelne uunikum

Eestis on müügil sõjaeelne uunikum

Portaalis auto24.ee on müügile tulnud Morris 8 Series E aastast 1939. Tegemist on Briti klassikuga, mida toodeti aastatel 1938–1948 enam kui 120 000 tükki. Tänaseks on auto muutumas üsna haruldaseks, eriti ...

FCA grupp hakkab tootma 27 miljonit maski päevas

FCA grupp hakkab tootma 27 miljonit maski päevas

Mitmed Euroopa riigid valmistuvad võimalikuks uueks koroonapuhanguks ning FCA grupp teatas, et avab Itaalias kahes tehases tootmisliinid meditsiiniliste maskide valmistamiseks. Mirafiori ja Pratola Serra ...

Ford Transit Custom pistikuhübriid säästab õhku

Ford Transit Custom pistikuhübriid säästab õhku(3)

Ford varustas uued Transit Custom pistikuhübriidid süsteemiga, mis lülitab kaubiku teatud piirkondades automaatselt ümber vaid elektrilisele režiimile. Nii loodetakse linnaõhku senisest vähem saastada. ...

Turbatööstuse ristmik muudetakse ohutumaks

Turbatööstuse ristmik muudetakse ohutumaks

10. augustil 2020 alustab TREF Nord AS Tallinna–Pärnu–Ikla maantee km 120 asuva ristmiku ümberehitamist. Ehitustöödega rajatakse ristmiku ohutumaks muutmiseks Pärnu–Tallinna suunale vasakpöörderada Nurme ...

Päeva leiud: väljast tavaline, aga kui gaasi vajutad ...

Päeva leiud: väljast tavaline, aga kui gaasi vajutad ...

Aina „rohelisemaks” muutuvas automaailmas jäävad sellised autod üha harvemaks: tavamudelite võimsad versioonid, mis suudavad nii hobujõudude kui ka kiirendusvõime poolest konkurentsi pakkuda sportautodele.  ...

 
Cadillaci elektriauto on valmis

Cadillaci elektriauto on valmis

Cadillac toob sel nädalal avalikkuse ette oma esimese elektriauto: luksusdžiibi Lyriq. See ehitatakse General Motorsi uuele elektriautoplatvormile ja Lyricule järgnevad teised elektri-Cadillacid, tootja on ...

Audi sõitjad valitsesid DTM sarja avaetappi

Audi sõitjad valitsesid DTM sarja avaetappi(1)

Saksamaa turismiautode DTM sarja hooaeg lükati käima Spa ringrajal toimunud kahe sõiduga, mis kulgesid Audi sõitjate domineerimisel. Mõlemas võistlussõidus mahtusid esiviisikusse vaid Audi sõitjad, kellest ...

F2 sarjas lisandus kaks uut etapivõitjat

F2 sarjas lisandus kaks uut etapivõitjat

Silverstone’i ringrajal sõidetud F2 sarja kahes võistlussõidus lisandus tänavuste võitjate nimekirja kaks uut nime. Venemaa võidusõitja Nikita Mazepin edestas esimeses sõidus hiinlast Guanyu Zhou’d ja ...

FOTOD. Ajaloolised autod ja superkrossisõitjad kihutasid Pärnus

FOTOD. Ajaloolised autod ja superkrossisõitjad kihutasid Pärnus

auto24ringil toimus laupäeval Ants Seiler Cup, mis kuulus Erki Spordi superkrossisarja ja kus osalesid ka ajaloolised ringrajaautod. Supekrossi klasside parimad olid: Erki Külvi (esivedu), Aivo Ojala ...

Lexus uuendab LS-i

Lexus uuendab LS-i(4)

Alates 2017. aastast müügil olev Lexus LS-i viies põlvkond läbib mudelivärskenduse, mis toob kaasa palju väikeseid muutuseid disainis, sõitjateruumis ja varustuses.  Uued on LS-i esi- ja tagatuled, samuti ...

Elektriautode uued võimalused: maksa akus oleva energiaga

Elektriautode uued võimalused: maksa akus oleva energiaga(2)

Yokohamas asuvas Nissani uues meelelahutus- ja infokeskuses Nissan Pavilion saab elektriauto omanik parkimise eest maksta auto akut tühjaks laadides. Nissani teatel on tegu maailma esimese sarnase ...

Kolmas Mazda BT-50 tehakse Isuzu baasil

Kolmas Mazda BT-50 tehakse Isuzu baasil

Mazda esitles kolmanda põlvkonna pikapit BT-50, aga erinevalt eelkäijatest ei sünni see koostöös Fordiga.  Kui kaks esimest BT-50 põlvkonda tehti koos Fordiga (Fordi vastav mudel oli Ranger), siis uus ...

 
Ralli: Tänak pidi leppima Neuville’i järel teise kohaga

Ralli: Tänak pidi leppima Neuville’i järel teise kohaga(4)

Itaalias sõidetud Rally di Alba võitis Thierry Neuville, kes edestas tiimikaaslasi Ott Tänakut ja Pierre-Louis Loubet’d. Üheksast kiiruskatsest kaheksal sõitis parima aja välja Neuville, kes edestas Tänakut ...