AUTONDUS

Leedu aasta auto on Renault Clio

Leedu aasta auto on Renault Clio

Leedu autoajakirjanikud valisid aasta autoks 2020 Renault Clio, kiites nii selle kompaktsust kui ka mugavust. Mäletatavasti tuli Renault Clio Eesti aasta auto valimisel teisele kohale. Leedu žüriiliikmeid ...

MOOTORISPORT

F1: Sõitjad pole rahul uute Pirelli rehvidega

F1: Sõitjad pole rahul uute Pirelli rehvidega

F1 tiimid jäid viimase etapi järel Abu Dhabi ringrajale, kus toimuvad testisõidud järgmise aasta Pirelli rehvidega. Sõitjatel oli esimesel testipäeval võimalus proovida tänavu kasutatud viie erineva seguga ...

AUTOTÖÖSTUS

6 kilo vesinikuga ligi 800 km

6 kilo vesinikuga ligi 800 km(9)

Kütuseelemendiga Hyundai Nexo sõitis Prantsusmaal vesinikuautode ühe tankimisega läbitud maailmarekordiks 778 kilomeetrit. Sõitu lõpetades näitas reisiarvesti, et Nexo suudaks tegelikult liikuda veel 49 ...

PROOVISÕIDUD

Motors24 proovisõit - Mazda CX-30

Motors24 proovisõit - Mazda CX-30(12)

Kui on vaja Mazda CX-3 ja CX-5 vahele üks uus mudel juurde tekitada, siis mis sellele nimeks panna? Võib kõlada uskumatuna, aga õige vastus on siinkohal CX-30 ja tegelikult on selliseks nimevalikuks ka ...

LIIKLUS

Citybee läks kärinal käima: kuuga 20 000 sõitu

Citybee läks kärinal käima: kuuga 20 000 sõitu(1)

Citybee lühirendiautodega sõitis esimesel tegevuskuul Tallinnas 8000 inimest, tehes kokku ligi 20 000 sõitu. Üks auto käib päevas läbi keskmiselt nelja inimese käest, teatab firma. Tüüpiline Citybeega sõitja ...

AUTOPÄEVIK

Head aega, Subaru! Tere tulemast, Subaru!

Head aega, Subaru! Tere tulemast, Subaru!

Oktoobris võtsin ette mõneti ootamatu sammu ja müüsin Subaru maha. Siiski ei suutnud ma pikalt ilma kiire Subaruta olla.   Kevade võttis vana sinine Subaru taas vastu bensiinilõhnalisena ja ABSi põleva ...

SISUTURUNDUS

SISUTURUNDUS. Autosisene meelelahutus uues Mercedes CLA-s

SISUTURUNDUS. Autosisene meelelahutus uues Mercedes CLA-s

Mehed on poisid, kes pole kunagi suureks kasvanud. Seda väljendit on kasutatud palju ning see on teatud juhtudel ka äärmiselt tõene. Lapsed, kes kunagi mängisid mudelautodega või telekamänge, on suureks ...

Küsimus lugejalt: Miks on elektriauto kaskokindlustus nii kallis?

Tahtsin osta 2014. aasta Nissan Leafi, aga taipasin õnneks uurida kaskokindlustuse hinda. Sain oma kindlustusfirmalt pakkumise, et aastane kindlustus maksab u 2500 eurot. Seda on umbes viis korda rohkem kui ...

KOMMENTAARID (19)

... 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Kas tõesti on nii raske ise võtta teistelt seltsidelt pakkumine, mitte saata müstilisi lugejakirju? Ja kui avariis saab aku viga, siis selle asendamine on kallis lõbu, aga kasko peab seda tegema.
Võtsin lahti iizi kalkulaatori ja 2015a leafi hind tuli 453.- aastas. Pole ju kirves.
61
... 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Võrdluseks veel 2018a leaf ja 574.-
41
Väikepoiss 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Tesla Model X 90D 75kw 2016a. Salva aastane kasko 200€ omavastutuse korral 1529,09€. Absurdne ju.
Samamoodi Tesla Model S P90DL 567kw, 2016a, Salvas 1236,32€. Iizi nende autode jaoks ei pakkunud üldse mitte midagi. Miks Tesla näiteks tõin? Seepärast, et Tesla on täna ainuke elektriauto, mille ostu võiks kaaluda.
Aga panen veel mõned: Hyundai Kona 28kw 2019a, Salva aastane kasko 378,08€, mis on väga okei.
Audi e-tron 55quattro 2019a Salvas lausa 6543,87€ :O.
Jaguar i-Pace HSE 296KW 2018a Salvas 2266,67€.

Niiet kallimate (ja ihaldusväärsemate) elektirautode kasko on ikka absurdse hinnaga, vähemasti Salva kalkulaatori andmetel.
60
Lõunakas 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Jumal tänatud, et kasko kallis on- päästis inimese sellise õnnetuse kaela võtmisest nagu 5a vana elektriauto, mille sõiduulatus on tänaseks päevaks arvatavasti vähenenud ca 80-100 km peale.
Sellist planeedi saastamist, haruldaste muldmetallide keskkonnavaenulikku kaevandamist ja raiskamist läbi elektriauto tootmise peabki piirama läbi kalli soetushinna või kindlustuse. Elektriauto on tänasel päeval ju sisuliselt toode ühekordseks kasutamiseks- tore on omada seda esimese omanikuna, aga 10a vanuselt lähevad need juba utiili kuna uus akuplokk maksab rohkem kui sellel hetkel auto ise.
1210
... 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Miks peab üks 10a. vana elektriauto utiili minema ja sama vana passat ei pea? Kui auto on korralik, paned uue aku ja sõidad edasi. 10a. jooksul kulutad mingi passati kütusele ja remondile lõpuks sama raha, mis kuluks kord 10a. jooksul uue aku ostmisele. Ja 10a. vanast akust on üldiselt rohkem säilinud kui vaid 100km.
Sellised lahmivad väited on kõige mõttetumad üldse.

Mis puutub tesla kaskosse, siis eestis pole teslal mingit remondituge, seega ongi hind selline.
911
Peeedu 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Eks kasko hind ole igal autol seoses eeldatavate taastamiskuludega. Kindlustusfirma on äriettevõte. Tema peab maksetetest remondid ja mahakandmised kinni maksma ja veel plussi jääma. Ja kuna täna elektrika ostjal on keskmiselt rohkem raha ja jooksvad kulud väiksemad peaks ta ju olema ka maksejõulisem ja suutma rohkem maksta, et kindlustuse tegelastel oleks jõulude ajal vorstiviil paksem.
Ega tavaautode puhul need eriti eksklusiivsete kasko odav pole.
Arvestades aku suurust, keerukust ja kaalu on suur tõenäosus, et see saab keskmises avariis viga. Nagu ka superlux tavaautodel tähendab avarii palju tööd ja kalleid varuosi.
Nii, et tegu on normaalse ärikäitumisega kus neilt kellelt on rohkem võtta ka rohkem võetakse.
52
Karbunkel 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
ei näe hetkel elektrikatel mingit mõtet. akud on kallid .kindlustus kallis.auto ise ka kallis. Kui kunagi 10a pärast hakkab ära tasuma siis tuleb uus aku hoopis osta mis massab palju raha. vana diisliga palju soodsam sõita igatepidi
133
karvanejakole 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Punktiirile, kui 10a vanal Passatil vajab vahetust auto turuhinda ületav varuosa, siis läheb see ka utiili, lihtsalt sellist osa Passatil ei ole, elektriautol aga on selleks vidinaks aku.
41
Mõtetu 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Ärge ostke elektriautot! Juba liigub palju infot kui kahjulik see akude tootmine loodusele on! Ja vanade akude hoiustamine on täielik krahh!
45
X 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Eks see ju oleneb ka kindlustajast. Näiteks mu praeguse auto kindlustus ja kasko pakkumised tulid minu nimel mitu korda kallimad, kui eelmise omaniku nimel. Olen kindlustusi teinud alates 2012a ja selle aja jooksul ainult üks väike kõks parklas, kus jäime mõlemad süüdi, pool tuli enda taskust maksta ehk 350€ umbes. Arusaamatu miks mul kallim on, isegi tavaline liikluskindlustus 400 aasta ja kasko oleks olnud ka umbes 1500-2000 vist, aga loobusin kaskost. Pole küll elektriauto, aga jah.
21
to kolekarvane 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Püüa mõista, mis kirjutatud- 10a. kogukulud passatile. Asi ei ole ühekordses väljaminekus ehk mingi jubina maksumuses.
11
Peeedu 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Isegi kindlustuse reatöötajad kellega klient kohtub ei tea kust masin selle hinna võtab. See on väga piiratud seltskond kes paneb parameetrid paika mis palju maksab. Kas mõjub mark,mudel inimene ise mootorilahendus jne.
Isegi liikluskindlustuse puhul juhtub, et vahe on kordades. Viimati mul küll esimest korda oli pakkumiste vahe väiksem kui kaks korda.
00
Jokkvärk 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
To: to kolekarvane; Oled vist sama meelt "ajakirjanikuga" , kes kirjutas artikli tuleviku "isejuhtivatest" (elektri) sõidukitest ja väitis, et siis kaob vajadus "autoremontijate", nende töökodade jmt. järele.
Millised "jooksvad" 10a. kogukulud on passatil, mis puuduvad akusõidukil? Kas "särtsukal" on mingi eriline hooldevaba vedrustus, kere, pidurid?
Tõsi on see, et korralised hooldused maksavad mingi summa ja see on sõltuv läbisõidu- aja faktorist, samas ei ole "särtsukas" ka ju hooldevaba.
Akude areng on olnud "tohutu", aga nende " väärtust" hinnatakse ajas. 10a. "seisnud" aku on sisuliselt "surnud", versus 10a. "riiulis" olnud petroolipõletaja on "uus".
11
- 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Ei taha midagi erilist öelda. Aga miks arvamus on, et elektriauto jaoks KASKO on kallim. 2014 aastal tellisin Subaru WRX Sti täisvarustusega. KASKO oli 3000+ (läbi maaklerit kõige odavam) EUR aastaks. Hetkel endal 740Xd F01 LCI. Aja jooksul KASKO hind oli 2000-3000 EUR (läbi maaklerit kõige odavam). Mõlemad autod on täitsa tavalised sõiduautod.
00
Ruudi S 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Sellise aasta Leafi peaks saama juba ilma kaskota osta. Mina lasin iizi kalkulaatorist läbi 2018 Leafi ja seal näitas 429€ kas selle hinnaga reaalselt ka midagi saab ei tea. Mulle meenub, et Tallinnas elektritaksole tehti ju ära just kalli kasko maksega. Kas Tallinnas Leafidega taksot sõidetakse veel?
Aku vigastamine tavalise avariiga on väga keeruline. Väiksemate akudega autodel nagu Leaf on akule pihtasaamiseks üsna kõvat pauku vaja.
20
Peeedu 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Need akud on meeletu hulk väikesi pulkakusid tegelikult mis on omavahel ühendatud. Ja need sajad ühendused on nõrk koht. Samuti jahutused jne. nii, et tegu on keerulise liitdetailiga. Ei peagi füüsiliselt midagi lõhkuma aitab ka tugevast G jõust pahatihti, et mõni asi katki läheks. Väga tihti kukub mingi seade maha ja väljast terve aga ei tööta.
12
JK 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Eks see kasko hind sõltub kindlustusvõtjast ja veel hulgast parameetritest, vaatasin et minu 2014. aasta Leafile pakub IF superkaskot aastaks 326EUR eest ja poliis.ee sootuks 237EUR eest. Ehk siis väita, et elektriauto tähendab automaatselt tavaautost kallimat kaskot ei ole korrektne.
10
Ruudi S 1 nädal tagasi Ebasobiv kommentaar
Leafil on oma akud, Peedu ajab segamini Tesla akudega. 2014 Leafil on 48 akumoodulit mis on kõvasti poltidega akukasti põhja küljes kinni. Sadakond ühendust on seal tõesti kuid needki on Nissanil head ja end eeskujuliku vastupidavusega tõestanud. Voolu juhtivad ühendused akukasti sees on kuueste poltidega. Sellise akuga auto võib kukkuda ka 3 meetri kõrguselt asfaldile ja akuga ei juhtu midagi (testitud). Kuna Nissan ei ole ühelegi leafile aku jahutust paigaldanud siis ei ole see ka sellesmõttes keerukas seade. Seega sellise aku remont võiks piirduda akukastis oleva peakaitsme vahetusega või mõne akumooduli väljavahetamisega mis ei ole sugugi kallis kui teha sõltumatus töökojas kus on kogemusi. Leaf on ikkagi üsna töökindel tavaline Nissan kus lihtsalt pole vaja mootorit remontida ega hooldada.
30
Peeedu 5 päeva tagasi Ebasobiv kommentaar
No eks tegelikult kulub igale autole kasko ära olenemata vanusest. Oleks vähem selliseid makroflexi ja pahtliremonte kui paarisaja eurose omavastutusega ära remondivad.
Otse loomulikult väga nullväärtusega või ise maani täis juhul ei tööta aga natuke siiski.
00
Nimi :
Kommentaar :
 
 

VEEL UUDISEID

Robert Kubica testib BMW M4 DTM autot

Robert Kubica testib BMW M4 DTM autot(1)

Järgmiseks aastaks F1 sarjast ilma töökohata jäänud Robert Kubica testib järgmisel nädalal DTM sarja autot. Testisõit BMW M4 DTM autoga kinnitab juba varem levinud kuuldusi Kubica siirdumisest Saksamaa ...

M-Sporti võistkonna uus keskus peatselt valmis

M-Sporti võistkonna uus keskus peatselt valmis

M-Sport alustas mais oma uue tehasehoone ehitamist, kuhu loodetakse sisse kolida hiljemalt järgmise aasta sügisel. M-Sport võistkonna uue tehnikakeskuse ehitamine sai teoks tänu Briti valitsuse ja kohaliku ...

Ralli: 2020. aasta Eesti meistrivõistlustel on kavas 7 etappi

Ralli: 2020. aasta Eesti meistrivõistlustel on kavas 7 etappi

Järgmise aasta Eesti autoralli meistrivõistlustel on kavas kokku 7 etappi, millest kaks toimvad Lätis. Meistrisarjaga tehaksegi algust kahe talveralliga Lätis, mis on ühisteks etappideks Läti ...

Ralli: Tänak ja Järveoja said kätte võidukarikad

Ralli: Tänak ja Järveoja said kätte võidukarikad

FIA pidulikul autasustamistseremoonial said oma maailmameistrivõistluste võidukarikad kätte ka Ott Tänak ja Martin Järveoja. Pariisis toimunud üritusel autasustati ka teisi autospordi ja kardispordi ...

Nissan GT-R50 by Italdesign hilineb, aga tulemata ei jää

Nissan GT-R50 by Italdesign hilineb, aga tulemata ei jää

Nissan esitleb tuleva aasta Genfi autonäitusel seeriaversiooni superautost GT-R50 by Italdesign, mis jõuab klientideni alles 2020. aasta lõpus. Nissani ja disainifirma Italdesign ühistöös loodud kupeed ...

Eestis müügil: kolm kõige vanemat sõiduautot

Eestis müügil: kolm kõige vanemat sõiduautot(2)

Väga vanad autod on Eesti turul haruldased: auto24.ee kuulutusi sirvides leidsime vaid ühe sõjaeelse iluduse ning kaks kena Nõukogude autot 1950ndaist. Valikus võtsime arvesse vaid komplektsed, heas korras ...

FOTOD. Legendi sünnipäev: Mercedes W124 sai 35!

FOTOD. Legendi sünnipäev: Mercedes W124 sai 35!(3)

Uskumatu, aga tõsi: Mercedese legendaarne mudel W124 sai äsja 35aastaseks. Kuulus ja tänaseni üleilmselt laialt levinud autolegend debüteeris 26. novembril 1984. aastal Hispaanias: siis esitleti neid ...

 
FOTOD. Kas Rolls-Royce’i tohib tuunida?

FOTOD. Kas Rolls-Royce’i tohib tuunida?(1)

Saksa tuunija Spofec timmis sportlikumaks üht maailma kallimat autot Rolls-Royce Phantom, jätmata puutumata ka selle mootorit. Tuunija rõhutab, et Phantomi muutmisse suhtuti maitsekuse ning ...

Tuuningu-Transit maksab umbes 45 000 eurot

Tuuningu-Transit maksab umbes 45 000 eurot(1)

Briti tuunija pakub Transit Customi baasil „rallikaubikut“, mida ehitatakse vaid 40 eksemplari. MS-RT pole suvaline tuunija, vaid teeb ametlikku koostööt Fordi M-Sport rallitiimiga. Super-Transit indeksiga ...

F1: Mercedes peab maksma rekordilise registreerimismaksu

F1: Mercedes peab maksma rekordilise registreerimismaksu(1)

F1 MM-võistlustele võistkonna registreerimismaks 2020. aastaks kujuneb Mercedese jaoks kõigi aegade suurimaks. Tiimide registreerimismaks koosneb kahest summast, millest üks on võrdne kõigile tiimidele ja ...

Ralli: FIA kinnitas WRC hübriidautode põhimõtted

Ralli: FIA kinnitas WRC hübriidautode põhimõtted

FIA Mootorispordinõukogu kinnitas oma istungil WRC hübriidautode põhimõtted, täpsemad tehnilised reeglid avaldatakse hiljemalt märtsi lõpuks. FIA uue regulatsiooni alusel Rally 1 klassi nime kandvad WRC ...

Uute sõiduautode müük püsis novembris stabiilsena

Uute sõiduautode müük püsis novembris stabiilsena(3)

Uute sõiduautode turg püsis novembris stabiilsena, aga 11 kuu kokkuvõttes on müüdud veidi rohkem kui mullu, teatas Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit. Novembris müüdis Eestis 2028 uut ...

Volkswagen on Jetta stardiga rahul

Volkswagen on Jetta stardiga rahul(8)

Kui eestlastele on Jetta tuntud kui Volkswageni mudel, siis Hiinas on tegemist Volkswageni odavmargiga. Jetta-nimelise margi tõi Volkswagen Hiina turule septembris kahe mudeliga - linnadžiip VS5 ja sedaan ...

Fotovõistluse "Autokross 2019" parimad on selgunud

Fotovõistluse "Autokross 2019" parimad on selgunud

Autoleht avaldab fotovõistlusele "Autokross 2019" saabunud paremad tööd. Aasta fotoks valis žürii Urmo Sibula foto (uudise avapilt) ning vaatajate lemmik oli Igmar Matto foto. Sibul saab preemiaks Autolehe ...

 
Tallinna piiril on karta ummikuid

Tallinna piiril on karta ummikuid (1)

Homme (reedel) algab viimase suurema ehitustööna Pääsküla jõe truubi vahetus Tallinna - Pärnu maanteel  Laagris. Truupi paigaldatakse kahes etapis ajavahemikul 6.–18. detsember. "Kui tekib ootamatuid ...

Ilmub "Ott Tänak - The Movie" DVD-fännipakk

Ilmub "Ott Tänak - The Movie" DVD-fännipakk(4)

Jõulueelsel nädalal ilmub „Ott Tänak – The Movie“ duubel-DVD koos raamatuga. Ühel plaadil on film tõlgituna üheteistkümnesse keelde ning teisel plaadil kolme tunni jagu filmist välja jäänud stseene, ...

FOTOD. Opel Insignia läbis värskenduskuuri

FOTOD. Opel Insignia läbis värskenduskuuri

Opel Insignia sai uuenduskuuri käigus värskema välimuse ning uued, eriti tõhusad esilaternad. Kumbki esilatern koosneb 84st valgusdioodist (varasemalt 16). Nende sisse-väljalülitamine käib kiiremini ja ...

Ralli: Uue hooaja ametlik esitus jääb ära

Ralli: Uue hooaja ametlik esitus jääb ära(1)

Viimaste aastate traditsiooniline MM-võistluste ametlik esitlus, mis pidi enne 2020. aasta hooaja algust toimuma Birminghamis, jääb seekord ära. Kuna Toyota tiim teatas, et oma võistkonna esitluse tõttu ...

F1: Teise testipäeva kiireim oli George Russell

F1: Teise testipäeva kiireim oli George Russell

Williamsi tiimi põhisõitja George Russell sõitis Abu Dhabi ringrajal toimuvate testisõitude teisel päeval välja parima ringiaja, aga seda hoopis Mercedese roolis. George Russell on jätkuvalt Mercedese ...

F1: Sõitjad pole rahul uute Pirelli rehvidega

F1: Sõitjad pole rahul uute Pirelli rehvidega

F1 tiimid jäid viimase etapi järel Abu Dhabi ringrajale, kus toimuvad testisõidud järgmise aasta Pirelli rehvidega. Sõitjatel oli esimesel testipäeval võimalus proovida tänavu kasutatud viie erineva seguga ...

Punase lipu puruks rebimise auks

Punase lipu puruks rebimise auks

Visina, lõgina, ähkimise ja kärina saatel sõidavad hobusteta tõllad nagu viirastused läbi pimeda Londoni Hyde Parki, et alustada sealt päikesetõusul 97kilo­meetrist teekonda Brightonisse. Nagu viirastused ...

 
Kalaharist kiirusrekordita

Kalaharist kiirusrekordita(2)

Bloodhound LSR ei saavutanud tänavu Kalahari kõrbes uut maismaa kiirusrekordit. Seda polnud kavaski. Kuid 1010 km/h on siiski päris kiire, kas pole?! Tulemusega 1010 km/h tõmmati novembris joon alla ...

Auto muudab romuks otsustega venitamine

Auto muudab romuks otsustega venitamine

Eestis sõitnud autod on tihti hooldamata või ebakvaliteetselt remonditud ning kauaks seisma jäänud. Kõik see kahandab sõiduki väärtust ka romulasse müümisel. Oleme vahepeal rikkamaks saanud, romude hulk ...

TEST. Milline auto läbib 150 000 km kõige soodsamalt?

TEST. Milline auto läbib 150 000 km kõige soodsamalt?(15)

Kuu aega tagasi võrdlesime viie eri kütust tarbiva auto kulu 100 kilomeetri läbimisel. Test jätkub: milline neist viiest kulutab kõige vähem 5 aasta ja 150 000 kilomeetri läbimisel? Praegune test on puhtalt ...

Et teed peaksid vastu kauem

Et teed peaksid vastu kauem(10)

Kui valvata asfaldipaneku järele Eestis välja arendatud termokaamerasüsteemiga, saab ehitatava tee silmale nähtamatuks jäävad ja alles asfaldiaukudena ilmnevad vead parandada juba töö käigus, pikendades ...

Kui sosin on liiga vali

Kui sosin on liiga vali(4)

Asi ei seisa kütusekulus ega „rohelisuses”, pistikuhübriid kui ajamitüüp lihtsalt sobib BMW 7. seeriale. Ilmselgelt ei mõjuta BMW või mõne teise noobelmargi lipulaeva ostja varanduslikku seisu asjaolu, et ...

Kuulsad youngtimer ’id: Kui ikkagi tahaks Ferrarit ...

Kuulsad youngtimer ’id: Kui ikkagi tahaks Ferrarit ...

Ferrari ei ole just tüüpiline youngtimer, aga unistada ju võib. Täpselt 20 aasta tagune 360 Modena võib olla kõige soodsam ja mõistlikum tee Itaalia margi eksootilisse maailma.

Austin-Healey Sprite: „konnasilma” teine ring Eestis

Austin-Healey Sprite: „konnasilma” teine ring Eestis

1961. aasta Austin-Healey Sprite on teadaolevalt ainus selline auto Eestis. Siinmaal harva nähtav sõiduk käis ringiga Soomes ja jõudis sel aastal meitele tagasi.

 
Hamilton lõpetas hooaja võidukalt

Hamilton lõpetas hooaja võidukalt

Tänavu kuuenda MM-tiitli võitnud Lewis Hamilton lõpetas hooaja võidukalt, saavutades kindla esikoha Abu Dhabis sõidetud viimasel etapil. Juba kvalifikatsioonis näitasid Mercedese sõitjad head minekut ja ...

Küsimus lugejalt: Mida teha kõverate valuvelgedega?

Küsimus lugejalt: Mida teha kõverate valuvelgedega?

Sõitsin mõlema esirattaga üle äärekivi ja nüüd on veljed kõverad. Ühel on lihtsalt muljumisjälg sees, aga teine on konkreetselt lömmis. Pragusid mu meelest pole. Kas selliseid velgi saab ja tohib taastada ja ...

Head aega, Subaru! Tere tulemast, Subaru!

Head aega, Subaru! Tere tulemast, Subaru!

Oktoobris võtsin ette mõneti ootamatu sammu ja müüsin Subaru maha. Siiski ei suutnud ma pikalt ilma kiire Subaruta olla.

Kuidas peab vastu Nissan Qashqai?

Kuidas peab vastu Nissan Qashqai?(1)

Qashqai on edulugu, mis teeb kadedaks kõik teised autotootjad. Vastupidavuses on aastatega aga ­välja löönud mitu nõrka kohta. Kui Nissan 2007. aastal Qashqai turule tõi, olid linnadžiipidega suurema või ...

KOLUMN. Tramm: Loosungid vs. talupojatarkus

KOLUMN. Tramm: Loosungid vs. talupojatarkus(1)

Eestis elab ligi 1,3 miljonit inimest, kelle liigutamisega punktist A punkti B tegeleb üle 10 ametkonna, kus töötab sadu inimesi. Maailma mõistes on rahvast ühe linnaosa jagu, kus selliste asjadega tegeleb 4–5 ...

Autolehe 4. detsembri uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Autolehe 4. detsembri uudised, nädala pildid ja nädalavahetuse eelinfo

Kolm miljonit eurot: Bugatti Chiron Noire Bugatti 1500hobujõulisest super­autost Chiron valmib paarkümmend erimudelit Chiron Noire, mille netohinnaks teatas Prantsuse luksusmark kolm miljonit eurot. Nagu ...

Maastiku-Aston Martin tuleb AMG sugemetega

Maastiku-Aston Martin tuleb AMG sugemetega

Aston Martini esimene džiip DBX lubab margile omaselt sportlikke sõiduomadusi, mille saavutamisel oli mõnelgi juhul toeks hoopis kogenum džiibiehitaja – Mercedes-AMG. Juba varem oli teada, et Aston Martini ...

Üks Saksa Tesla jõudis miljoni kilomeetrini

Üks Saksa Tesla jõudis miljoni kilomeetrini(27)

Saksamaal täitus ühel 2013. aasta Tesla Model S-il läbisõit miljon kilomeetrit, milleks on seni kulunud kolm akut ja neli elektrimootorit. Kõnealune auto kuulub algusest peale Hansjörg von ...

 
Bentley meenutab Pikes Peaki rekordit erimudeliga

Bentley meenutab Pikes Peaki rekordit erimudeliga

Bentley ehitab vaid 15 superkupeed Continental GT Limited Edition, mis pühendatakse mudeli saavutustele Pikes Peaki mäkketõusuvõistlusel tänavu juunis. Nimelt kärpis raske kupee kuulsa raja rekordiajast 8,4 ...

Elektrivormelite sari saab MM-võistluste staatuse

Elektrivormelite sari saab MM-võistluste staatuse

FIA president Jean Todt ja Formula E sarja tegevjuht Alejandro Agag kirjutasid Pariisis alla leppe, mille tulemusena saab Formula E sari MM-võistluste staatuse. Esimest korda kihutatakse elektrivormelite ...

Chiron Noire: Bugatti mängib mustale

Chiron Noire: Bugatti mängib mustale

Bugatti Chironi uusim erimudel Noire panustab mustale, paistes silma tumedusega nii eksterjööris kui ka interjööris. Kolmemiljonilise netohinnaga erimudeleid – käibemaksuga hind seega 3,6 miljonit eurot! – ...

FOTOD. Jaguari sportauto F-Type jätkab nelja või kaheksa silindriga

FOTOD. Jaguari sportauto F-Type jätkab nelja või kaheksa silindriga

Jaguari sportauto F-Type läbis uuenduskuuri ja jätkab edaspidi kas nelja või kaheksa silindriga kapoti all. Jaguar ise ütleb oma uudismudeli kohta, et see on ilusam kui kunagi varem. Rohkem muutus sõiduki ...

Leedu aasta auto on Renault Clio

Leedu aasta auto on Renault Clio

Leedu autoajakirjanikud valisid aasta autoks 2020 Renault Clio, kiites nii selle kompaktsust kui ka mugavust. Mäletatavasti tuli Renault Clio Eesti aasta auto valimisel teisele kohale. Leedu žüriiliikmeid ...

Alternatiivkütusega autode müük kasvab

Alternatiivkütusega autode müük kasvab(7)

Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit analüüsis oma värskes uudiskirjas alternatiivkütustega sõiduautode kolme esimese kvartali müügitulemusi Euroopas. Vaadates uute sõiduautode turul toimuvat ...

Ralli: Roland Poom võistleb järgmisel aastal R5 autol

Ralli: Roland Poom võistleb järgmisel aastal R5 autol

Lõppenud hooajal osales Roland Poom esiveolise autoga autoralli MM-võistlustel Junior WRC klassis, aga uuel aastal istub juba nelikveolisse autosse. Roland Poom saavutas koos kaardilugeja Ken Järveojaga ...

 
SISUTURUNDUS. Autosisene meelelahutus uues Mercedes CLA-s

SISUTURUNDUS. Autosisene meelelahutus uues Mercedes CLA-s

Mehed on poisid, kes pole kunagi suureks kasvanud. Seda väljendit on kasutatud palju ning see on teatud juhtudel ka äärmiselt tõene. Lapsed, kes kunagi mängisid mudelautodega või telekamänge, on suureks ...

Et Scaniat ei aetaks segi S-mersuga

Et Scaniat ei aetaks segi S-mersuga(7)

Scania muudab tipmise S-seeria veoki mudelitähistust. Kui siiani kirjutati raskeveoki kabiinile S 450, S 580, S 730 jne (arv tähistab mootori võimsust hobujõududes), siis Mercedes-Benzi tootja Daimleri ...

BMW: elagu õhkjahutus ja OHV!

BMW: elagu õhkjahutus ja OHV!

Nagu siin ja seal välgutatud prototüüptsiklite (R18, viimasel fotol; R18/2) põhjal võis arvata, võtabki BMW tootmisse vägeva 1,8liitrise tsiklibokseri. Õhk- ja õlijahutusega hiidmootor arendab 91 hj / 4750 ...

Citybee läks kärinal käima: kuuga 20 000 sõitu

Citybee läks kärinal käima: kuuga 20 000 sõitu(1)

Citybee lühirendiautodega sõitis esimesel tegevuskuul Tallinnas 8000 inimest, tehes kokku ligi 20 000 sõitu. Üks auto käib päevas läbi keskmiselt nelja inimese käest, teatab firma. Tüüpiline Citybeega sõitja ...

Elektriautod tulevad: tuhanded saavad kinga

Elektriautod tulevad: tuhanded saavad kinga(4)

Rööbiti aina järgmistest uutest, peagi müügile jõudvatest elektriautomudelitest rääkivate uudistega teatavad autotootjad varsti juba sama sageli, kui paljud tehasetöötajad saavad nende autode ...

530 hj: tuunitud politseiauto

530 hj: tuunitud politseiauto(2)

Audide-Volkswagenite tuunija ABT ehitas vägeva tuuninguga politseiauto ABT RS4-R, mille aluseks on Audi RS4 Avant. Selle 450 hj mootor krutiti arendama 530 hj ja 690 Nm. Universaal kiletati Saksamaa politsei ...