Kütusekulu 20 protsenti suuremaks

Kütusekulu uus, septembrist jõustuv mõõtmisprotseduur annab senisest usutavama, umbes viiendiku võrra suurema tulemuse, sest autoga sõidetakse testi käigus rohkem, kiiremini ja ka pärisliikluses.

Kütusekulu 20 protsenti suuremaks

Auto ametlik kütusekulu on olnud aastakümneid ulmeline naljanumber, sest seda mõõdetakse autotootjate eduka lobitöö tulemusel ebareaalsetes oludes: väljalülitatud kliimaseadme ja teiste energiatarbijatega, uimaste kiirenduste ja pikkade seisakutega ning suvesoojuses, millel pole päriseluga suurt mingit pistmist. Tulemusega suudetakse ahvatleda vaid võhikut ning saavutada kütusekulu (ja sedakaudu heitmekogust) arvestava automaksustamisega riigis autoostjale väiksem maksukoormus.

Too ammu välja naerdud NEDC (New European Driving Cycle) protseduur kehtib juba 1992. aastast, kuid on nüüd asendumas WLTP-ga (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure). Seda töötati välja tervelt 10 aastat ning tulemuseks on enam kui 700leheküljeline dokument, mille järgi mõõdetakse kütusekulu ja heitmeid nii dünostendis kui ka pärisliikluses.

WLTP järgi mõõdetud kütusekulu tõotab tulla senisest umbes 20 protsenti suurem, kuigi auto ise ei muutu karvavõrdki, piltlikustab Mercedes-Benzi uurimis- ja arendusjuht Ola Källenius.

Loe lähemalt 7. märtsi Autolehest.

07.03.2018 12:00
Auto

Kommentaarid


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.