Test: päris maastikuautod päris talves

Ajal, mil talved on tihti vesised, „maastikuautod” esiveolised ja mõned mehed arutavad meedias kleidimoe üle, viisime päris maastikuautod 15kraadise külmaga päris maastikule.

Ilusa ilma kõrval leidus põhjuseid muidugi veel. Nimelt uuendas Toyota hiljuti Land Cruiserit ning SsangYong tuli välja täiesti uue Rextoniga. Mõlemad autod ehitati klassikalisel maastikuautode viisil: kere asetati raamile. Kui sõiduautodel omab kergem kandekere vaieldamatuid eeliseid, siis karmi kasutust saavate maastikuautode puhul tasub raam ära, sest peab väändumistele-paindumistele-löökidele paremini vastu.

Lisaks kahele uustulnukale kutsusime testi kaks vana tegijat. Mitsubishi Pajerot toodetakse vaid väikeste muudatustega 2006. aastast alates ning see ei põhine tavapärasel „kere raamil” konstruktsioonil, vaid redelraam on keresse sisse ehitatud – igal juhul annab Pajero tõelise maastikuauto mõõdu välja. Jeep Wrangler Unlimited on ülejäänud kolmest üpris erinev – teisi ei õnnestu kuidagi kerepaneelide eemaldamisega kabrioletiks muuta –, kuid olemuselt on see siiski vana kooli päris maastikuauto ja sobib seltskonda ikkagi.

Loe lähemalt 7. märtsi Autolehest.

07.03.2018 09:00
Video

Kommentaarid


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.