Autospordiaasta 2018: kaob üks MM-sari

Tänavu on mõnes MM-sarjas muudatusi äärmiselt vähe, mõnes veidi rohkem ning üks MM-sari kaob täiesti unustusse ja asendub karikasarjaga, kirjutab Rein Luik.

Autospordiaasta 2018: kaob üks MM-sari

Vormel 1. Kas tuleb viies ära?

Eelmine aasta tõi radadele uued ja kiiremad autod, aga jõuvahekordi see ei muutnud, ja selle põhjalt lähevad ka uuele hooajale peafavoriitidena vastu Mercedes ja Lewis Hamilton. Inglane rihib viiendat tiitlit ja arvestades tema vanust võib veel vabalt rünnata kõiksuguseid rekordeid. Mercedes jätkab kindlasti oma teada-tuntud tasemel ja küsimus on pigem selles, kas konkurendid jõuavad lähemale. Kas Ferrari on õppinud möödunud hooaja teisel poolel tehtud vigadest? Red Bull ehitab alati ülihea auto, aga kas Renault’ mootor küünib lõpuks Mercedese ja Ferrari tasemele? Mida suudab McLaren nüüd, kui Hondast lahti saadud ja jõuallikaks Renault? McLaren peab arvestama, et nüüd võrreldakse nende kiirust Red Bulliga, sest mõlemal samad mootorid. Kõige enam võib võistluste käiku uuel hooajal muuta Pirelli uus rehvivalik, mis eelmise aastaga võrreldes pehmem ja kuhu on lisandunud üks uus, kõige pehmem segu. Kõigil autodel on nüüd nn kroon ehk sõitjale lisakaitset pakkuv, aga samas, ütleme ausalt, koleda välimusega seadeldis kokpiti ees ja kohal.

Loe teistest sarjadest, ka ralli MM-ist, 10. jaanuari Autolehest.

10.01.2018 12:00
Sport

Kommentaarid


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.