Alates 1. jaanuarist kehtib teekasutustasu kõikidele üle 3,5-tonnistele veoautodele 4

Alates 1. jaanuarist 2018 kehtib Eesti avalikult kasutatavate teede võrgustikul kõikidele üle 3,5-tonnistele veoautodele teekasutustasu.

Alates 1. jaanuarist kehtib teekasutustasu kõikidele üle 3,5-tonnistele veoautodele

Lisaks Eestis registreeritud veoautodele peavad teekasutustasu maksma ka välismaal registreeritud veoautod.

Oluline on meeles pidada, et veokiga, mille eest ei ole tasutud teekasutustasu, ei tohi sõita. Teekasutustasu tasumise kohustus on veoauto omanikul. Kui liiklusregistrisse on kantud veoauto vastutav kasutaja, lasub tasu maksmise kohustus vastutaval kasutajal. Tasu mittemaksmisel on järelevalvel õigus teha trahv nii veoauto juhile kui ka omanikule. Lisaks on järelevalvel õigus kõrvaldada juht veoauto juhtimiselt. Juhil ei lubata enne sõitu jätkata, kui veoauto eest on teekasutustasu tasutud.

Igaühel on võimalik ka ise kontrollida, kas sõiduki eest on tasutud või mitte, minnes veebilehele www.teetasu.ee rubriiki kontrolli.

Tasu saab maksta veebilehel www.teetasu.ee internetipanga vahendusel või krediitkaardiga. Alates 1. jaanuarist 2018 on maksevõimalusi rohkem ning nendega saab tutvuda www.teetasu.ee/info . Kui palju tuleb veoki eest tasuda, leiab rubriigist tariifid.

Teekasutustasu peaks aastast tooma riigile tulu ca 17 miljonit eurot. Teekasutustasust laekunud raha kasutatakse transporditaristu hoiuks.

Rohkem infot teekasutustasu kohta leiab www.teetasu.ee.

02.01.2018 09:00
Liiklus

Kommentaarid

. 2 nädalat 3 päeva tagasi
Kas tõesti kulutavad veokid teid rohkem kui sõiduautod, mida on suhtarvuliselt tunduvalt rohkem ja eriti veel naastudega sõitjad? Mõni põllumees sõidab oma külavahe kruusateedel põldude vahel ja see veok ei pruugi kunagi sattuda suurematele trassidele, aga maksab võrdselt koos sellistega, mis päevas sadu kilomeetreid läbivad? Õiglane maks oleks teatud kindla trassi maks nagu välismaal ja see kes seda teed pidevalt kulutab, see ka maksab. Ka sõiduautod. Antud hetkel on lihtsalt jälle üks suvaline obrok selga löödud ja kuhugi pääsu ei ole.
. 2 nädalat 2 päeva tagasi
Tõepoolest- raudpoltkindel (röövellik) sissetulek riigile- sa ei pääse kuhugi kui sõita tahad.
majandus24.postimees.ee/4362051/teekasutusmaks-on-juba-toonud-pea-3-miljonit-eurot
eelmisele 2 nädalat 2 päeva tagasi
Isegi teekasutustasu juures jõuab üks "ajuhiiglane" naastrehvide materdamise juurde välja ;-)
nael 2 nädalat 1 päev tagasi
Huvitav, kuidas meie järelvalveorganid saavad selle trahviraha kätte venes regatud firmadelt või jääb ainult trahvi väljakirjutamise rõõm?
Ja ega EU seeski see teises riigis regatud firmale trahvi kättesaamine võib minna kallimaks kui trahvi summa, kui üldse saab kätte. Seega kotime ikka omasid, et saaks üks ministripreili kisada et tasuta bussisõit

© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.