100 000 km test. Mazda 6: ilus küll, aga ...

Kas kõik ilusad asjad on head? Mazda 6 on igal juhul ilus ja pakub lõppkokkuvõttes üsna muretut omanikupõlve, ent vajakajäämised ilmutavad end ootamatutes nüanssides.

100 000 km test. Mazda 6: ilus küll, aga ...

Mida Mazdaga seostatakse? Vastame seekord eriti lihtsalt: ilusaid punaseid autosid. Ja ega säärane vastus tõest väga kaugele jäägi. Sestsaadik, kui jaapanlased hakkasid rohkem disainile panustama, tuli nende värvigammasse ka erkpunane kerevärv, mida pruugitakse meelsasti margi kõigil mudelitel rodstereist linnadžiipideni.

Ka äsja esitletud 2018. aasta mudel astus üles punasena nagu ka selle eelkäija meie pikas kasutustestis. On’s kahest ilusam senine või tulevane mudel, jätame lugejate otsustada, ent kenade sõidukitega on vaieldamatult tegemist. Ilul on aga oma hind. 100 000 kilomeetri testi veeredes lugesime Mazda hinnasildilt 39 200 eurot – tegu on tippmudeliga. See tähendab 175hobujõulist diiselmootorit, automaatkasti, nelikvedu, tipmist Luxury-varustust ning ainsa lisana veel ka nimetatud punast värvkatet. Seega oli universaalil pardal kõik mis võimalik, ent kõik lisad ei pälvinud ühemõttelist kiidulaulu.

Loe Mazda käekäigust ja sellest, mida avastati pärast auto täielikku lahtivõtmist 6. detsembri Autolehest.

06.12.2017 12:00
Auto

Kommentaarid


©Presshouse OÜ. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.