Toyota Safety Sense võitis auhinna Safetybest 2

31 Autobesti žüriiliiget andsid Toyotale ohutussüsteemi Toyota Safety Sense eest Safetybest 2017 auhinna.

Toyota Safety Sense võitis auhinna Safetybest

Autobesti žürii, mis koosnes Eeuroopa autoväljaannete 31 esindajast, tunnustas Toyotat selle eest, et täiustatud ohutuspakett Toyota Safety Sense on saadaval peaaegu kõikide Toyota mudelite standardvarustuses. „Žüriile avaldas eriti muljet see, kui kiiresti võttis Toyota selle ohutuspaketi kogu mudelivalikus kasutusele. Peaaegu 92%-l Euroopas müüdavatest Toyota sõidukitest on ohutussüsteem Toyota Safety Sense. See arv hõlmab 100% standardvarustusega Yarise mudelitest,” märkis Autobest.

Kõikidel ohutussüsteemiga Toyota Safety Sense Toyota sõidukitel on kokkupõrke ennetussüsteem (PCS) ja sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem (LDA). Millimeeterlaineala radariga sõidukitel saab ohutussüsteemi Toyota Safety Sense täiendada kohanduva kiirushoidiku (ACC) ja kokkupõrke ennetussüsteemiga, mille juurde kuulub jalakäijate tuvastamise funktsioon. Veelgi suurema ohutuse ja juhi mugavuse tagamiseks kuuluvad mõnede mudelite varustusse automaatsed kaugtuled (AHB) ja liiklusmärkide jälgimise süsteem (RSA).

Hiljuti Jaapanis tehtud uuringutest nähtub, et Toyota Safety Sense vähendas tagant otsasõite 50% võrra võrreldes sõidukitega, millel seda tehnoloogiat ei ole.

12.10.2017 12:00
Auto

Kommentaarid

Uuu 3 kuud 1 nädal tagasi
Mul on 2017 auris, pakett: standard, pole mingit safety senset, seega võib öelda et toyota hoiab siiski turvalisuse pealt kokku, ega paku kõigile mudelitele/pakettidele turvavarustust. Aga kalli raha eest suudavad enamus auto tootjad seda sulle pakkuda. Toyota kiitleb asjatult.
Elmo 3 kuud 1 nädal tagasi
Kõige iroonilisem ongi, et turvavarustus "standardvarustuses", aga puudub "standart" paketiga autol???

© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.