Tartu elektritaksod on läbinud 10 miljonit kilomeetrit 2

Tartu taksoettevõte Elektritakso võttis esimesed Nissan LEAFid kasutusele 5 aastat tagasi ja tänaseks on firma elektritaksod läbinud kokku 10 miljonit kilomeetrit.

Tartu elektritaksod on läbinud 10 miljonit kilomeetrit

Mõned LEAF taksod on läbinud juba 322 000-kilomeetri verstaposti ja on siiani heas tööseisukorras. „Me oleme Eestis kõige suurem elektritakso ettevõte, omades üle 95% selle valdkonna ärist. Meil on palju noori juhte, kes tavaoludes ei tulekski taksoärisse, kuid alustasid meie juures tööd just seetõttu, et sõidame elektriautodega. Elektriautoga sõita on palju meeldivam, nad liiguvad sujuvamalt, kiirendavad väga ruttu ja neid on väga kerge kasutada. Elektriautosid kasutavad inimesed ei taha kunagi tavaautode juurde tagasi pöörduda,” ütles Ermo Kontson Elektritaksost. „Meie autopargi täielik üleviimine elektriautodele aitas meie ettevõttel minimeerida sõiduki teeninduskulusid ja vähendada kasvuhoonegaasi heitkoguse jalajälge Tartu linnas, kuna meie taksod läbivad päevas ligikaudu 200 kilomeetrit.“

Nissan LEAF on populaarne ka Euroopa taksoomanike seas – juhtide, kelle jaoks jooksvad kulud, kütusearved ja hooldusega seotud seisakuajad on edusaavutamisel määrava tähtsusega. Need teesõdalased muutuvad kiiresti elektrisõidukite toetajaks, näidates kolleegidele diislilt elektrile ümberlülitumisest saadavat kasu.

Nissani Europe'i elektriautode osakonna juht Gareth Dunsmore ütles: „Kogu maailma linnadel seisavad ees rasked ülesanded seoses halva õhukvaliteedi ja kasvuhoonegaaside heitekoguste suurenemisega. Heitevabade sõidukite, nagu Nissan LEAF kaasamine suurlinnades tegutsevatesse taksoettevõtetesse on oluline samm neid ülesandeid lahendama asumisel.“

11.10.2017 17:00
Auto

Kommentaarid

. 3 kuud 1 nädal tagasi
Ja palju on selle 322 000 km juures aku mahtuvus vähenenud? See on ehk olulisem kui kilometraaž, sest veermikku tuleb ikka remontida, aku on kallis tükk.
Sass 3 kuud 1 nädal tagasi
Ja elektrit saame "puhtast ja taastuvast" põlevkivist, ilma loodust lõhkumata. Ka akud on looduslikud jne. Kindlasti ostan elektriauto, sest see on nii soodne, saab sõita pikki vahemaid ning talvel on salongis nii soe.

© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.