Uppunud auto ehk lõputu ikaldus

Möödunud kuul USA idarannikut laastanud orkaanide Irma ja Harvey tagajärjel on üle maailma kasutatud autode turule jõudmas ligikaudu miljon uppunud autot. Kuidas neid ära tunda ja miks neist hoiduda?

Uppunud auto ehk lõputu ikaldus

Riivo Sinijärv USA sõidukite müügi ja hooldusega tegelevast Ameerika Autost jutustab alustuseks loo uppunud Chrysler Town&Countryst, millel hakkasid Tartu maanteel sõidu ajal elektrilised tagauksed ise kinni ja lahti käima. „Just praegu on remondis üks Chrysler Pacifica, millel ei tööta õhkpadjad ega elektrilised uksed, lisaks teevad uste laagrid häält ehk mingi aja pärast on ka see süsteem nässus.” Tänapäeva autod on täis elektroonilisi seadmeid, mida juhivad kümned moodulid. Sinijärve sõnul maksab ühe mooduli vahetus umbes 800 eurot ehk ühe uppunud auto remont võib vabalt maksma minna kümme tuhat eurot või rohkemgi. Kusjuures senine kogemus on näidanud, et korra remonditud auto kipub lagunema ka edaspidi, sest ülikeeruline kui mitte võimatu on lõplikult selgeks saada, kuhu on vesi jõudnud ja mida täpselt kahjustanud.

Loe lähemalt 11. oktoobri Autolehest.

Foto: Wikimedia.

11.10.2017 15:00
Auto

Kommentaarid


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.