Lux Express sõidutas tänavu kolmandas kvartalis 900 bussitäit rohkem reisijaid kui mullu

Vaatamata kehvale Eestimaa suvele sõitis bussiga tänavu juulis, augustis ja septembris, mil olulise osa reisijatest moodustavad turistid, ligi 45 000 inimest enam kui aasta tagasi.

Lux Express sõidutas tänavu kolmandas kvartalis 900 bussitäit rohkem reisijaid kui mullu

Kokku sõitis kvartali kolme kuu jooksul Lux Expressiga Eesti siseliinidel 358 924 reisijat, mida on 16% aasta tagusest rohkem.

Lux Express Eesti kommertsjuhi Märt Sibriku sõnul oli eriti positiivne Tallinn-Tartu suunal kasvanud reisijate arv, kus võrreldes möödunud aastaga kasutas Lux Expressi mugavaid busse ligi 12 000 reisijat rohkem. “Kui Tartu liin on tavaliselt suvekuudel pigem rahulikum, siis näiteks tänavu juulis kasvas reisijate arv sel liinil koguni 20% võrreldes eelmise aastaga. Oleme oma sõitjatele usalduse eest tänulikud” märkis Sibrik.

Populaarsemateks Eesti siseliinideks olid viimase kolme kuu jooksul ka Kuressaare-Tallinn, kus reisijate hulk kasvas pea 8000 võrra ning Pärnu-Tallinn, kus sõitis ligi 10 000 bussireisijat enam kui möödunud aasta kolmandas kvartalis. “Saaremaa ja Pärnu on suveperioodil vaieldamatult ühed lemmikpaigad nii sise- kui välisturistide jaoks. Näiteks Pärnu suunal kasvas bussireisijate arv juulis  koguni 27% eelmise aasta sama perioodiga võrreldes,” rääkis Sibrik.

Lisaks tavapärasele sõiduplaanile lisas Lux Express tänavu suvehooajaks populaarsematele liinidele ka mitmeid lisaväljumisi. “Näiteks Pärnu suunal tegime suvel kõige aktiivsemal reisiperioodil kokku 154 lisaväljumist ja reisijaid oli sama perioodi jooksul 20% enam kui eelmisel aastal,” kirjeldas kommertsjuht bussitranspordi kasvanud populaarsust.

05.10.2017 19:00
Auto

Kommentaarid


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.