Elke Grupp: uute autode ostjatest ligi 50 protsenti valib võimalusel hübriidi 1

Toyotade edasimüümise ja hooldusega tegeleva Elke Grupi statistikast selgub, et kui valikus on tavamootori ja hübriidmootoriga versioonid, siis lausa ligi pooltel kordadel valitakse hübriidmootor.

Elke Grupp: uute autode ostjatest ligi 50 protsenti valib võimalusel hübriidi

“Elke alustas tänasest kõikjal üle Eesti oma esinduste ühise nime alla liitmist. Selle puhul vaatasime üle ka käesoleva aasta senist müügistatistikat ning tulemused ületasid ka meie enda ootusi,” märkis Elke Grupi AS juhatuse esimees Riho Sepp. “Kõikidest sellel aastal Eestis müüdud Toyotadest ostetakse ligi 50 protsendi puhul sõiduk, mille jõuallikaks on hübriidmootor, kui selline valik olemas on.” Sepp lisas, et hübriidautode müük on Eestis olnud juba pikalt tõusvas trendis, aga üha suurenev mudelivalik, kasutajamugavus ning keskkonnateadlikus on nüüd hübriidide müüki eriti tagant tõuganud.

“Kliendi eelistus näiteks C-SUV ja D-SUV ehk linnamaasturite klassis on varasemaga võrreldes liikunud jõuliselt hübriidajamitega variantide suunas. Kuna aga meie valikus on hübriidmootoriga Toyotasid erinevates sõidukiklassides, siis saavadki pooleldi elektrilise sõiduki endale osta inimesed, kellel on ka erinevad mudelieelistused,” selgitas Sepp.

Maanteeameti andmetel on näiteks sellel aastal müüdud 187 Toyota Yarist, millest tervelt 88 on olnud hübriidmootoriga. 688-st Toyota RAV4-st on 324 olnud hübriidid. Toyota C-HR on esindusest koju viidud 128-l korral hübriidmootoriga ning 188-l korral bensiinimootoriga versioonis.

27 aastat tagasi tegevust alustanud Elke Grupp on üks esimestest autofirmadest Eestis ning on ainukesena keskendunud ainult Toyota automargi müügile ja hooldusele. Tänasest alustas Elke kõikide oma Tallinnas, Rakveres, Narvas ja Kuressaares asuvate esinduste Elke nime alla liitmist, et esindused oleksid igal pool ühtviisi äratuntavad.

Vana nimi - Uus nimi

ELKE Auto - ELKE MUSTAMÄE

Mustakivi Auto - ELKE MUSTAKIVI

HAT-Auto - ELKE RAKVERE

Narva Autokeskus - ELKE NARVA

ELKE Auto Kuressaare- ELKE KURESSAARE

Kõik esinduste aadressid, kontaktid, inimesed ja muu sisu jääb endiseks.

05.10.2017 12:00
Auto

Kommentaarid

Virgo 3 kuud 1 nädal tagasi
Elke teenindus on palju meeldivam ja paindlikum kui Amserv, seega soovitan Elket nii auto ostmisel kui ka hooldamisel.

© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.