Kasutatud auto Saksamaalt: palju võimalusi, palju ohte

Kasutatud autode tellimine Saksamaalt ja mujalt Lääne-Euroopast muutub üha popimaks, samuti lisandub teenusepakkujaid. Asjatundjad räägivad, millised võimalused ja ohud autode toomisega kaasas käivad.

Kasutatud auto Saksamaalt: palju võimalusi, palju ohte

Euroopast tellitakse kasutatud ja ka sisuliselt uusi autosid aina enam, kinnitavad nii mobile.ee juhataja Silver Havamaa kui ka Nordauto Grupp OÜ juht Priit Ärmpalu. Havamaa nimetab peamiste põhjustena ostuteadlikkuse tõusu, trendi ja ka kasvavat julgust tellida, samuti palju paremat valikut kui kohalikul turul. „Tellida saab just seda, mida hing ihkab, pole tarvis teha kompromisse selle arvelt, mis on meie turul saada. Samuti on uute autode puhul tarneaeg teinekord väga pikk. Kui Eestis peab mõnda mudelit 10 kuud ootama, siis võimalik, et meie saame sama auto tuua loetud nädalatega,” loetleb ta põhjuseid, miks aina enam kliente otsustab auto neilt tellida.

Ühtlasi tekib aina juurde ka tellimise teenust pakkuvaid ettevõtteid. Kiire internetiotsinguga leidsime oma paarkümmend ettevõtet, kes pakuvad kas lihtsalt transporti, kus klient peab ise asjaajamistega toime tulema, või osutavad n-ö täisteenust: otsivad sobiva auto välja ning ulatavad kliendile Eestis arvel oleva, pestud-poleeritud, soovitud lisavarustusega täiendatud ning nii põhjaliku tausta- kui ka tehnilise kontrolli läbinud auto võtmed.

Loe lähemalt 4. oktoobri Autolehest.

04.10.2017 16:00
Auto

Kommentaarid


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.